Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Όμορφη μέρα και σε σενα YOTOU!!! Τί κάνετε;;; Έχω τόσο καιρό να γράψω εδώ που πολλές δεν θα με γνωρίζετε... Οι υπόλοιπες δεν θα με θυμάστε :-P! Σας παρακολουθώ απλά συνήθως πού χρόνος να γράφω!

Σημερα θα πάμε χωριό για μίνι Σ/Κ και για πρωϊνό ετοιμάζω ρολά γεμιστά με νουτέλα, να πάμε και στους γονείς μου να τους κεράσουμε γιατί χτες είχαμε επέτειο!

Πήγαμε 6 μέρες στην υπέροχη Σκύρο και διήμερο στην Τσαγκαράδα σε σπίτι φίλης και δεν προβλέπεται άλλη θάλασσα, τώρα μόνο βουνό!

Έχω να πω πως ο μόνο κήπος μου αποδίδει ακόμα αγγουράκια (φτιάχνουμε αγγουροσαλάτες με γιαουρτι και δυόσμο) , μαϊντανό (φτιάχνουμε μετά μανίας ταμπουλέ), και φράουλες (!) και περιμένουμε για τα καρότα! Μετάνοιωσα που δεν έβαλα και μια κολοκυθιά...

Elin, είδα την ερώτηση για τη ΝΕΟΣΕΤ και επειδή είναι ο άντρας στενής μου φίλης εργαζόμενος στην εταιρεία, ξέρω πως δεν έκλεισε ακόμα αλλά παλεύουν να την κρατήσουν με μεγάλο ζόρι...

Τινα τί απίστευτες κούκλες είναι αυτές!!!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα και καλο Σ/κ...

Καλαμαρακι μεγεια τα καινουργια ρουχαλακια της μικρης αλλα και του μωρου..τα h&mεχουν πολυ ωραια ρουχαλακια και καλες τιμες..

ερχεται η μικρη σημερα ε?με το καλο να την υποδεχτεις..

Evi να ειστε παντα ευτυχισμενοι,αγαπημενοι...καλα περνατε στα αγαπημενα Τρικαλα?

Εlin μπραβο σου για την κατασκευη..πολυ καλη ιδεα..

Etoil καλα να περασετε...

Εμεις γυρισαμε αργα χθες απο την παιδιατρο(μια χαρα η μπουμπουκα μου),κατευθειαν καναμε τα μπανια μας και ετοιμαστηκαμε για υπνο..και παλι ηταν πολυ ανησυχη τη νυχτα και το πρωι ο ανρας μου με αφησε να κοιμηθω λιγο παραπανω..οταν σηκωθηκα μου εφτιαξε καφεδακι,τον ηπιαμε μαζι στο μπαλκονι,ειχε φτιαξει και γαλα στην μεγαλη,ετοιμασα το φαγητο της μικρης ,εστρωσα κρεβατια επλυνα και αλλαξα την μικρη...παω να ζυμωσω κιμα για να κανω σουτζουκακια κοκκινιστα και να συνεχισω τις υπολοιπες μου δουλειες..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Χτες σας διάβασα αλλά δεν μπορούσα να γράψω γιατί η κόρη μου την έχει δει Superman και ανεβαίνει όπου βρει και θέλει να πηδήξει...οπότε ανέβαινε στο γραφείο και δεν μπορούσα να την κάνω καλά.

Τίνα υπέροχες οι κούκλες,εγώ δεν ανατρίχιασα ίσα ίσα μ'έπιασε μια νοσταλγία για ένα μωρό ακόμα:D

Γιώτα προχθές ξέχασα να σχολιάσω την διακόσμηση,πολύ ωραία και καλοκαιρινή;)Και τα σανδαλάκια σου πολύ όμορφα

Καλαμαράκι και μένα ο άντρας μου βοηθάει σε όλα,βέβαια τώρα που είναι η μαμά μου στο σπίτι τα πρωινά τα κάνει αυτή και το απόγευμα για να την αποζημιώσουμε την πάμε βόλτες και της φτιάχνω και γλυκά που της αρέσουν:rolleyes:

Βάσια θες να με ξεκάνεις νομίζω,μία το χειμώνα με το μωσαικό,τώρα με τα σαντουιτσάκια,λυπήσου με βρε.Λοιπόν τα έφτιαξα είναι πολύ εύκολα και πεντανόστιμα και δυστυχώς δεν πρόλαβα να τα φωτογραφίσω γιατί τα τσάκισαν(δεν γράφω τα τσακίσαμε γιατί έφαγα μόνο 2;))

Ειρήνη όλα οκ,ο μπαμπάς σου βολεύτηκε...Έλα μωρέ μην στεναχωριέσαι το φιογκάκι σου θα περνάει υπέροχα και εσύ μπορείς να κάνεις κάποια πράγματα με τον άντρα σου:D

Δεν θυμάμαι αν ήθελα να σχολιάσω και κάτι άλλο.

Εύη σε θυμάμαι έχεις όντως πολύ καιρό να γράψεις αλλά δεν πειράζει;)

Σήμερα το απόγευμα δεν έχω μαθήματα,από Δευτέρα πάλι οπότε έχω σκοπό να κοιμηθώ με την κόρη μου για μεσημέρι και μετά όταν έρθει ο μπαμπάς μας να πάμε για μπάνιο


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπημένες μου! :D:D

Τι κάνουν τα κορίτσια μου? Είστε καλά?

Εγώ είμαι καλά, μόλις μαζεύτηκα! :tongue:

Χθες, έλιωσα στη δουλειά.. γύρισα στις δώδεκα την νύχτα...! Όπως καταλαβαίνετε ήμουν "κομμάτια" από κούραση ακύρωσα την βόλτα στη Γλυφάδα με την κολλητή μου {μένει Ν. Προάστια}.

Σηκώθηκα με τα χίλια ζόρια στις 9, έβαλα ένα πλυντήριο με σκούρα, λούστηκα, ψευτομάζεψα {ευτυχώς ήταν μαζεμένο το σπιτάκι μου} και έφυγα για καφεδάκι με μία φίλη μου εδώ κοντά. Πριν πάμε, περάσαμε από το πνευματικό κέντρο Κορυδαλλού, που έχουν φτιάξει ειδικές "κρεμάστρες" και οτιδήποτε δεν χρειάζεται κάποιος, μπορεί να το πάει εκεί να το αφήσει και κάποιος άλλος, που το χρειάζεται να το πάρει και άφησα μία τσάντα με ρούχα που δεν χρειαζόταν ο μπαμπάς μου. Το καταχάρηκα!

Τα παμε, χαλαρώσαμε, ήπιαμε το καφεδάκι μας και πήγα για μερικά ψώνια:

1) Πήρα ένα δωράκι για την ξαδέρφη του άντρα μου που γιόρταζε και αύριο θα πάμε για να πάρουμε το φιογκάκι

2) Πήρα ένα τούλινο "σάκο" για ένα δώρο που θέλω να φτιάξω για ένα νεογέννητο {θα σας βάλω φωτογραφία}

3) Σούπερ μάρκετ

Μόλις επέστρεψα.

Πάω να απλώσω, έβαλα κοτοπουλάκι να γίνεται και θα το συνδυασω με ζυμαρικά. Έχω αρκετό σιδέρωμα και θέλω να "ετοιμάσω" και τον μπαμπά μου, που φεύγει αύριο για 3-4 μέρες επαγγελματικό ταξίδι.

Το βραδάκι βολτούλα με το αγόρι μου, αφού ξεκουραστούμε φυσικά και αύριο πρωί να μαζέψω το παιδί μουυυυυυυυυυυυυυυυυ! :tongue:

Σήμερα θα είμαι κοντά σας και νομίζω θα σας "πρήξω" λιγουλάκι.. θέλω να σας βάλω διάφορες φωτογραφίες.

Σας φιλώ και...

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ για τη στήριξη στο θέμα του μπαμπά μου. Και εδώ και "προσωπικά"... ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ :D:D:D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μολις εκατσα! εκανα παρα πολλα πραγματα!

  1. εφτιαξα γαλα κ καφεδες
  2. ταισα κ αλλαξα την μικρη (πλυσιμο χτενισμα κτλ)
  3. σκουπισα ολο το σπιτι
  4. ξεσκονισα ολο το σπιτι
  5. καθαρισα μπαμιες
  6. μαζεψα νεροχυτη
  7. εβαλα ψωμι να γινεται
  8. εβαλα τις μπαμιες να γινονται
  9. αλλαξα κ κοιμησα την μικρη
  10. καθαρισα παγκους κ εστιες
  11. καναμε ενα μινι διαλειμμα με τον αντρα μου, ηπιαμε καφεδακι κ κατσαμε μαζι
  12. καθαρισα το μπανιο
  13. περασα με ξυδι ολα αυτα που πιανουν αλατα
  14. αλλαξα πετσετες
  15. καθαρισα κ την καμπινα της μπανιερας
  16. αλλαξα σεντονια κ εστρωσα το κρεβατι
  17. σφουγγαρισα ολο το σπιτι
  18. επλυνα σφουγγαριστρα κ κουβα κ τα εβαλα στην θεση τους
  19. εκανα μια μινι εκκαθαριση του ψυγειου
  20. εφτιαξα λιστα για λαικη κ θα παει ο αντρας μου πιο μετα
  21. εφυγε για δουλεια κ εγω εφτιαξα καφεδακι

παραδοξως δεν κουραστηκα καθολου, δεν ξερω αν αργοτερα θα βγει η κουραση. σημερα ειναι του Προφητη Ηλια, χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν, εμενα γιορταζει ο αδελφος μου κ θα παμε αυριο το μεσημερι στο πατρικο μου (οι γονεις λειπουν) κ θα ψησουμε. οποτε ουτε μαγειρεμα αυριο!!!

το μεσημερακι θα παμε για μπανιο αν τελειωσει νωρις ο αντρας μου.

ευη κ βεβαια σε θυμαμαι!!!! μπραβο για τις διακοπες, κ το βουνο καλο ειναι!!!

αρετη μπραβο στον αντρουλη σου!!! μηπως βγαζει κανα δοντακι? εμεις εχτες κοιμηθηκαμε ολη νυχτα κ στις 7,30 φωναζε μαμαααααααααααααα μπαμπααααααααααααααααα κ αφου δεν της διναμε σημασια αρχισε να φωναζει γιαγιααααααααααα!!! ξεραθηκαμε στα γελια!

ιρενε μου ευχαριστω!!! κ εμεις για μπανακι λεμε!!!

ειρηνη τι ωραια! σε αποζημιωσε η χτεσινη κουραση, σημερα ολο βολτες!!!!

αυριο πρωι πρωι στο αγορακι σου!!!!!!

ΠΡΗΞΕ ΜΑΣ ΠΡΗΞΕ ΜΑΣ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΩΧΕΣ!!! (αλλο που δεν θελουμε!!!)

τωρα ειμαι μονη στο σπιτι (η μικρη κοιμαται), το σπιτι ειναι σε υπεροχη κατασταση, καθαρο-μαζεμενο κ μοσχομυριστο!!! κ εγω χαλαρωνω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα δικά μου τώρα

1013081_10201355282662602_1487473577_n_zps8e89b3ab.jpg

και αυτά για την ανιψιά μου που θα γεννηθεί τον Αύγουστο

945173_10201355280542549_1208052001_n_zpsac3de2ea.jpg

Και πέρασα από το αγαπημένο μου μαγαζί για ψιλολόγια Tiger κ χαζεύοντας τι βρήκα???

Βρήκα την κλεψύδρα που είχε δείξει η Ειρήνη κ ήταν πολύ ωραία ιδέα όντως κ την τσίμπησα με 1 ευρώ {{{***Ευχαριστώωωωω Ειρήνηηηηηη***}}}

20130719_180738_zpsb6c45884.jpg

Υπέροχα! Λατρεύω τα H&M και είμαι χρόνια πελάτισσα! Τα παπουτσάκια δε, τα λάτρεψα! Με γεια της, Ελενακι μου! :D

Πολύ χαίρομαι που σου άρεσε η ιδέα της κλεψύδρας! Στην αρχή τους φαίνεται παιχνίδι και την χρησιμοποιούν πάντα και αργότερα που θα την βαρεθούν θα τους έχει γίνει "συνήθεια" η σωστή ώρα που πρέπει να βουρτσίσουν τα δοντάκια τους!;);)

Ελενακι καλα πηγε. Αδειασε και εχω μεινει απο την μετακομιση με 13 κουτια να τακτοποιησω και Τ Ε Λ Ι Ω Σ Α.

Εγώ να δεις πόσα κουτιά εχω να ξεσκαρτάρω, του μπαμπά. Δεν πειράζει, ας είμαστε καλά, Τινα μου, θα γίνει κι αυτό! :P

Μολις στεγνωσουν τα ποδια και το συναρμολογησω θα σας βαλω φωτος.

Αχ ναι βρε κορίτσι μου γιατί εγώ είμαι οπτικός τύπος.. δεν τα "πιάνω" από την περιγραφή! :|

Βρε κοριτσια το μικρο μου ειναι ακομα αρρωστο. Παμε 3η ημερα με πυρετο 38.4 αλλα ΜΟΝΟ καποιες ωρες τις ημερας και βηχα ξηρο. Οχι σουπερ εντονο και οχι ολη την ημερα. ΤΙ ειναι αυτο? Κυκλοφορει καμια ιωση?

Στην 3η μέρα τον πάω γιατρό. Γενικά δεν είμαι υπέρ του να τρέχουμε με τον πρώτο πυρετό στον γιατρό αλλά την 3η μέρα, αν επιμένει ο πυρετός πάντα θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό και κάνω ότι με συμβουλέψει.

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΤΟΥ!

ετριψα κ παξιμαδι μεσα κ εγινε κολαση!!! σημερα διαιτευω (δικη μου λεξη ειναι αυτη) εφαγα γιαουρτι με μελι, μπανανα κ τριμενο μπε (μπισκοτο)

Θα την πνίξω λέμε! :tongue::tongue:

Καλημέρα κορίτσια!!! Όμορφη μέρα και σε σενα YOTOU!!! Τί κάνετε;;; Έχω τόσο καιρό να γράψω εδώ που πολλές δεν θα με γνωρίζετε... Οι υπόλοιπες δεν θα με θυμάστε :-P! Σας παρακολουθώ απλά συνήθως πού χρόνος να γράφω!

Σημερα θα πάμε χωριό για μίνι Σ/Κ και για πρωϊνό ετοιμάζω ρολά γεμιστά με νουτέλα, να πάμε και στους γονείς μου να τους κεράσουμε γιατί χτες είχαμε επέτειο!

Έχω να πω πως ο μόνο κήπος μου αποδίδει ακόμα αγγουράκια (φτιάχνουμε αγγουροσαλάτες με γιαουρτι και δυόσμο) , μαϊντανό (φτιάχνουμε μετά μανίας ταμπουλέ), και φράουλες (!) και περιμένουμε για τα καρότα! Μετάνοιωσα που δεν έβαλα και μια κολοκυθιά...

Που είσαι εσύ μικρό μου? Χάθηκες! Είσαι καλά? Αλήθεια, μας διαβάζεις?

Τι ετοιμάζεις? ρολά γεμιστά με νουτέλα???? :shock::shock: αααααααααααααααα!!

Να ζήσετε! Σας εύχομαι πάντα αγαπημένους, με υγεία, ευτυχία και κατανόηση!

Λατρεύω αγγουροσαλάτα με γιαούρτι και δυόσμο. Δοκίμασε και λίγο λάδι χτυπημένο με μπαλσάμικο... το απογειώνει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου!

Ελιν μια χαρα σε βρισκω!!!! Θα βαλω φωτος μολις βγαλω το Πιτσι μου απο το σαλονι και παει στο αλλο δωματιο/νυν εργαστηριο.

Εμεις μολις γυρισαμε απο αεροδρομιο. Τα ξεσηκωσα πρωι πρωι και πηγαμε για ΜακΝτοναλντς και να δουμε αεροπλανα.

Οσο ειμασταν εκει με πηρες ο πατερας τους να τα παρει λεει λιγο για φαγητο. Εφυγε βλεπετε η μαμα του για χωριο και "δεν μπορει να τα κρατησει" πανω απο 2-3 ωρες, ενω η ψυχολογος εχει πει να μην πανε για τοσο λιγο αλλα να τα παιρνει ΣΚ, γιατι μπερδευονται συν οτι σε 2 ωρες τι να τα δει, τι να πουν, τι να του δουν και αυτα?

Τεσπα.... εστω.

Εγω σημερα ειχα την μηνιαια μου επισκεψη απο την "θεια" και δεν ειμαι και τοσο καλα. Ποναω αρκετα και μου ερχεται αναγουλα. Γιακ!

Ανυπομονω να ερθει να τα παρει λιγακι για να παρω ενα ντεπον και να καθισω στον καναπε να ηρεμησω γιατι ειναι και τα δυο τουρμπο σημερα! :( Με τον Κωστη αρρωστο εχουμε δυο μερες να βγουμε, γιαυτο και βγηκαμε λιγο το πρωι (δεν ειχε πυρετο) γιατι θα τους στριψει και εμενα μαζι ;)


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ξεκινάω, κάνω ταυτόχρονα δουλίτσες και σας ανεβάζω φωτογραφίες... :D

Οπως σας είπα χθες από το jumbo, αγόρασα δωράκια για νεογέννητο. Είπα λοιπόν να φτιάξω μία "σύνθεση" δώρων, οπότε αγόρασα αυτό το γαλάζιο καλαθάκι, που μπορεί η κοπέλα να το χρησιμοποιήσει και για τα "καλλυντικά" του μπεμπούλη της αλλά και για άλλες χρήσεις

DSC02440_zpsbf1f52aa.jpg

Μετά αγόρασα κάποια πραγματάκια για μωράκι {μασητικά, κουδουνίστρες, μωρουδιακά παιχνίδια}, τα έβαλα μέσα αλλά κάτι έλειπε.

Ετσι σήμερα πήγα σε ένα μαγαζί με είδη συσκευασίας και αγόρασα αυτήν την τούλινη θήκη, έβαλα μέσα το καλάθι με τα δώρα και έγινε αυτό:

DSC02441_zpse679e90e.jpg

Σας αρέσει? Εγώ το λάτρεψα! :D:D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!! Βαλε και μια ωραια ετικετουλα/καρτουλα να κρεμεται με κορδελιτσα και εισαι πανετοιμη!!!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

παραδοξως δεν κουραστηκα καθολου, δεν ξερω αν αργοτερα θα βγει η κουραση. σημερα ειναι του Προφητη Ηλια, χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν, εμενα γιορταζει ο αδελφος μου κ θα παμε αυριο το μεσημερι στο πατρικο μου (οι γονεις λειπουν) κ θα ψησουμε. οποτε ουτε μαγειρεμα αυριο!!!

ειρηνη τι ωραια! σε αποζημιωσε η χτεσινη κουραση, σημερα ολο βολτες!!!!

αυριο πρωι πρωι στο αγορακι σου!!!!!!

ΠΡΗΞΕ ΜΑΣ ΠΡΗΞΕ ΜΑΣ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΩΧΕΣ!!! (αλλο που δεν θελουμε!!!)

τωρα ειμαι μονη στο σπιτι (η μικρη κοιμαται), το σπιτι ειναι σε υπεροχη κατασταση, καθαρο-μαζεμενο κ μοσχομυριστο!!! κ εγω χαλαρωνω

Μπράβο, χαλάρωσσε γιατί έκανες τόσα πολλά και σήμερα!

Ξεκουράσου λίγο, Γιωτάκι μου! :P

Εμεις μολις γυρισαμε απο αεροδρομιο. Τα ξεσηκωσα πρωι πρωι και πηγαμε για ΜακΝτοναλντς και να δουμε αεροπλανα.

Οσο ειμασταν εκει με πηρες ο πατερας τους να τα παρει λεει λιγο για φαγητο. Εφυγε βλεπετε η μαμα του για χωριο και "δεν μπορει να τα κρατησει" πανω απο 2-3 ωρες, ενω η ψυχολογος εχει πει να μην πανε για τοσο λιγο αλλα να τα παιρνει ΣΚ, γιατι μπερδευονται συν οτι σε 2 ωρες τι να τα δει, τι να πουν, τι να του δουν και αυτα?

Τεσπα.... εστω.

..... :?:?

Ξεκουράσου κορίτσι μου.. εγώ όταν αδιαθετώ, τις 2 πρώτες μέρες νιώθω μια ανεξήγητη κόπωση. Ελπίζω να καταφέρεις να ξεκουραστείς λιγάκι!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρηνη ειναι ΤΕΛΕΙΟ!!! Βαλε και μια ωραια ετικετουλα/καρτουλα να κρεμεται με κορδελιτσα και εισαι πανετοιμη!!!

Ναι Τινάκι μου! Αυτό κάνω τώρα, γράφω τις ευχές!

Ευχαριστώ! Χαίρομαι που σου άρεσε! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ετοίμασα ένα πλυντήριο για την νύχτα

Εβαλα ζυμαρικά να βράζουν

Ετοίμασα κάρτα με ευχές για το μπεμπάκι

Ανέβασα στο blog μας, νέο ποστ {αργότερα θα βάλω και άλλο}

Σιδερώνω

Ολα μαζί... :tongue::tongue:

Ερχομαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλες!Τι κανετε?Δ σας εγραψα τοσες μερες,σας διαβαζα ομως!Ο μικρος ευτυχως σημερα δεν εχει πυρετο αλλα εχει εναν απαισιο βηχα και μια τρελλη γκρινια..και εγω απιστευτα νευρα :evil:..Απο δουλιτσες τιποτα σπουδαιο,ξεκινησα τη ντουλαπα του παιδικου που σας ελεγα αλλα οχι πολλα πραγματα απο δευτερα που θα τον παω παιδικο θα οργανωθω καλυτερα.Αχ,ηθελα πολλα να σχολιασω αλλα τα ξεχασα!Να πω στη Τινα για τις κουκλες, κι εγω ανατριχιασα,παρολα αυτα ειναι υπεροχες!Σαν αληθινες!Ειρηνη,εγω αναρωτιεμαι αν θα παρει καποιος το γιο μου εστω για μια μερα,εχει γινει πολυ μαμακιας!Απολαυσε το,αυριο παλι αγκαλιτσα θα ειστε!Το δωρακι τελειο!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν... άλλο ζήτημα.

Σας είχα ανεβάσει την τελευταία μου "διακόσμηση" στον ένα πάγκο της κουζίνας... το ψηλό ποτήρι με το κόκκινο μήλο μέσα.

Ε, λοιπόν δεν ήμουν "σίγουρη" γι αυτό και ήμουν σίγουρη πως θα το κρατήσω λίγο εκεί, ίσα για να μου αλλάξει τα κέφια και πως κάποια στιγμή θα έβρισκα κάτι πιο "εποχιακό" που όμως να μου αρέσει κι όλας.

Έτσι λοιπόν, προχθές που έκανα ξεσκαρτάρισμα στον μπουφέ για να κάνω χώρο για τον μπαμπά, διάλεξα ένα υπέροχο, κρυσταλλινο μπωλ και έκανα αυτό, με 2-3 όμορφα, μεγάλα κοχύλια:

DSC02443_zps94e25d7c.jpg

Μου άρεσε αλλά κάτι "έλειπε".

Ετσι χθες, αγόρασα από το jumbo αυτό:

DSC02442_zps9c5ef481.jpg

Υπέροχα, παμφθηνα, κρυσταλλάκια σε χρώμα ίδιο με τις κουρτίνες της κουζίνας μου, που επίσης "δένουν" με τα ξύλα μου.

Και έκανα αυτό, που μου άρεσε πολύ:

DSC02445_zpsdf7a18d1.jpg

Αλλά άλλαξα και αυτό, που τώρα μου αρέσει πιο πολύ για την εποχή

DSC02444_zps33507156.jpg

Σας δείχνω και μία "γωνία" της κουζίνας, το πως φαίνεται για να δείτε το πόσο δένει με με τις κουρτίνες της κουζίνας μου...

DSC02447_zpscfd7547e.jpg

Δυστυχώς, δεν φαίνεται καλά, όταν μπαίνεις στην κουζίνα πάει το μάτι απευθείας στο χρώμα από τα κρυσταλλάκια, τις κουρτίνες και το πως δένει με το χρώμα των ξύλων. Ετσι σου δίνει μία αισθηση "ηρεμίας"...

Σας φιλώ! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλες!Τι κανετε?Δ σας εγραψα τοσες μερες,σας διαβαζα ομως!Ο μικρος ευτυχως σημερα δεν εχει πυρετο αλλα εχει εναν απαισιο βηχα και μια τρελλη γκρινια..και εγω απιστευτα νευρα :evil:..Απο δουλιτσες τιποτα σπουδαιο,ξεκινησα τη ντουλαπα του παιδικου που σας ελεγα αλλα οχι πολλα πραγματα απο δευτερα που θα τον παω παιδικο θα οργανωθω καλυτερα.Αχ,ηθελα πολλα να σχολιασω αλλα τα ξεχασα!Να πω στη Τινα για τις κουκλες, κι εγω ανατριχιασα,παρολα αυτα ειναι υπεροχες!Σαν αληθινες!Ειρηνη,εγω αναρωτιεμαι αν θα παρει καποιος το γιο μου εστω για μια μερα,εχει γινει πολυ μαμακιας!Απολαυσε το,αυριο παλι αγκαλιτσα θα ειστε!Το δωρακι τελειο!

Περαστικά σου βρε κορίτσι μου...:? Λογικό να έχει γκρίνια και να έχεις κουραστεί και συ... Υπομονή κοριτσάκι μου!!!

Ευχαριστώ πολυ! Χαιρομαι που σου άρεσε!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...