Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Τι κανετε καλε σε εγκυο γυναικα??? Μολις εφαγα ενα κεφαλι κουνουπιδι με λεμονακι... μιαμ μιαμ.. μισο το μεσημερι και μισο με το που ξυπνησα. Αλλα θελω κανελλονια!

Ειχα και την μανα μου στο σουπερ να μου λεει για φαγητα (λυσσασμενη εγω απο την πεινα και εγκυος) και τελικα πηρα μπαμιες για αυριο!! Ο,τι ακουω θελω να το φαωωωω!!!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ταισα την μικρη φρουτοκρεμα, απλωσα κ τα ρουχα που τελειωσε το πλυντηριο κ τωρα θα δωσω κυρομπογιες στην μικρη να ζωγραφισει. πρωτη φορα θα της δωσω, για να δουμε. για εξω δεν το βλεπω, ο αντρας μου κοιμηθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Πάμε για λίγη πώρωση;

Έχω πολλά καλαθάκια και σκέφτομαι να τακτοποιώ εκεί τους λογαριασμούς, τις ατζέντες και τις αποδείξεις της εβδομάδας γιατί τώρα τα έχω απλά στημένα και όλο πέφτουν και με νευριάζουν!

04171dbe2cd7768b7da8585fe30477e8.jpg

Κάνω ακριβώς το ίδιο {εχω δημοσιεύσει σχετικό μήνυμα και εδώ και στο blog μας :) }. Δες το δικό μου ψάθινο καλαθάκι, το οποίο έχω στην εσωτερική πλευρά του πάσου της κουζίνας μου και εκεί τακτοποιώ τα "αναγκαία" που δεν θέλω να φαίνονται αλλά επειδή τα χρειάζομαι θέλω να είναι μαζεμένα και συγκεντρωμένα, καθώς και τις αποδείξεις της εβδομάδας μέχρι να μπουν στο κλασέρ τους. Με έχει βοηθήσει τόσο πολύ.. σκέψου εκεί τοποθετώ ακόμα και τη θήκη των γυαλιών του συζύγου ή/και τη θήκη του ηχοσυστήματος του αυτοκινήτου. Ολα μαζεμένα και τακτοποιημένα. :D

2-5.jpg

Κάποια άλλα που πέφτουν(ενίοτε και στο κεφάλι μου) και με νευριάζουν είναι τα κουτιά από αλουμινόχαρτο/λαδόκολλες/μεμβράνη κ.λπ. που τα στήνω όρθια στο πάνω μέρος της τροφοθήκης. Αν είχα χώρο πάνω σε πάγκο ή σε ντουλάπι θα έκανα κάτι τέτοιο

bde7aaa3aaa0148afc42b31fa7483a34.jpg

Ακούω ιδέες!

Αν έχεις πολλά τέτοια, μακρόστενα κουτιά {πόσο με εκνευρίζουν! :rolleyes: } τότε ναι, αξίζει!

Εγώ, επειδή μου τη δίνουν στα νεύρα έχω μόνο 2. Αλουμινόχαρτο και αντικολλητικό χαρτί. Τα έχω στο μάκρος τοποθετημένα, στο ντουλάπι με τα χαρτιά υγείας, το οποίο δεν χρησιμοποιώ "πολύ" οπότε ούτε με ενοχλούν, ούτε τα ενοχλώ! :D

Πιο φλατ αποθήκευση φουλαριών δεν έχω ανακαλύψει!

449fd30bbd6088016e9885d220698c8b.jpg

Υπέροχη ιδέα.

Για μένα, ο τρόπος αποθήκευσης των φουλαριών, εξαρτάται από τον αριθμό που έχεις.

Προσωπικά τα λατρεύω.. φουλάρια / κασκώλ και επειδή έχω και μία ευαισθησία στον λαιμό, χρησιμοποιώ πολλά το χειμώνα για να τον "προστατεύω". Οπότε έχω αφιερώσει ένα συρτάρι ειδικά για τα φουλαρια μου και τα έχω σούπερ τακτοποιημένα :D:

DSC01895_zpsb3e5d743.jpg

Το ΜΟΝΙΜΟ και άλυτο πρόβλημά μου με τον σύζυγο είναι πως δεν έχει καταφέρει ΜΙΑ φορά να επιλέξει μπλουζάκι με τρόπο που να μη καταστρέψει ώρες σιδερώματος. Νομίζω πως θα αρχίσω να διπλώνω έτσι τα t-shirt του ώστε να μη θέλω να ουρλιάξω όποτε ανοίγω το συρτάρι του
Γι αυτό, θα σου βάλω ξεχωριστό μήνυμα! Εχω κάνει "τρελή" πατεντούλα ειδικά για τα φανελλάκια τους και είναι υπέροχα τακτοποιημένα! ;)

777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μουρλια!Μια μεριδουλα παρακαλω?

Μακάρι να ήσουν κοντά! :-(

νωρις νωρις ξυπνησες!!! ιδιο φαρμακειο εχουμε αλλα μαντεψε, εγω εχω

3 τετοια!!! μην φρικαρεις, το ενα ειναι της μικρης, με αερολιν, ντεπον, πονσταν ορο συριγγες αλοιφες κολληρια μπενταντιν οξυζενε χανσαπλαστ κτλ το αλλο με διαφορα της εγκυμοσυνης που εχουν περισεψει αρκετα κ εχουν μακρινη ημ. ληξεως κ το τριτο με διαφορα δικα μας, χωρις τιποτα το ιδιαιτερο, κατι αντιβιωσεις κατι κρεμες , θερομετρα κτλ

Οχι, να με αφήσεις να φρικάρω!! :mrgreen::mrgreen:

Γιατί παιδί μου έχεις 3 φαρμακεία??????????????????

Να το συζητήσουμε λιγάκι...?! :twisted::twisted:

αχ τι μου κανεις κ δεν εχουμε φαει ακομα.... (δεν εχει γυρισει ο αντρας μου ακομα)

Ελα, τι περιμένεις? Εχω!!!!! ;)

αντε!!! για πες μες την εβδ ποια μερα απογευμα δεν δουλευεις, θελω να ξαναπαω για να παρω καλσον, (τα εχει 1 ευρω μπελιντα) να κανουμε ενα mini meeting!!!

αχ ειρηνη μου απο τοτε που αρχισαν οι ζεστες η μικρη πινει παρα πολυ νερο κ αν δεν ξυπνησω για να την αλλαξω (μπορει κ 3 φορες το βραδυ κ εννοειται γεμιζουμε μπιμπερο με νερο κ ολο αδειο ειναι...) με ξυπναει εκεινη κατουρημενη.... μαμααααααααααααα

Ναι!!!!!!!!!!!! Θα μιλήσουμε πριβέ ε? ;)

Αχ, σε καταλαβαίνω...

Επειδη όμως δεν προλαβαινω ,ευχομαι στην Ειρηνη μας και στο Αφροδιτακι,να χαιρονται τους γαμους τους ,με αγάπη και ευτχια πάντα στις οικογενειές τους!

Ειρηνη ,οι φωτό που εβαλες με τα πλεκτα,σούπερ,πολύ με βαζει σε κλιμα χειμωνα!

Σ' ευχαριστώ Χρύσα μου!

Πραγματικά με έχουν ξετρελάνει και μένα.

Δες και αυτά

poulover.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην σας ριξει! Μια χαρα κ το σπιτι. Εμεις εχουμε βραδια πιτσας κ ταινια(αν παμε καπου τωρα θα παμε για να παιξει το παιδι). Η μεση κ εμενα μια απο τα ιδια. Σημερα αδιαθετησα κιολας πρωι πρωι. Περαστηκα!

Εννοείται Γιωτάκι μου.

Στο σπιτάκι μου νιώθω πάντα όμορφα, αλίμονο!

Καλή διασκέδαση!

ΘΕΛΩ ΚΑΝΕΛΟΝΙΑ!!!!!! ειναι τα αγαπημενα μου!!! Σου'ρχομαι... ΤΩΡΑ ;)

Αχ τι έκανα ρε γμτ.... :-(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλησπέρα κ από μένα, καλό ΣΚ!

να σας ρωτήσω....τώρα που η μικρή μου τριανταφυλλένια ξεκίνησε παιδικό σταθμό μήπως θα πρεπε να πάρω καμιά λοσιον ή σαμπουαν που να δρα προληπτικά για ψείρες?Τι λέτε?Εχετε να προτείνετε κάτι?

εγώ δεν τους βάζω τέτοια....τα φοβάμαι....τους βάζω όμως κολώνια μυρτώ στα μαλλάκια :) κάνει δουλειά και αυτό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη για τα κανελλόνια πόσο κιμά έβαλες???? επισης τα κανελόνια αυτά είναι 2 κουτιά για να φτάσουν όλο το ταψί??????

Εβαλα το μεγάλο ταψί της κουζίνας γιατί.. τρώμε πολύ! :rolleyes:

Σκέψου εγώ έφαγα 3 φορές, ο μπαμπάς μου 2, το φιογκάκι 4 και ο άντρας μου 2.

Για ολόκληρο το ταψί θέλουμε 1.200 γραμ. κιμά και 2 κουτιά κανελόνια. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

aloha!

είμαι πτώμα....

Τι καναμε σήμερα απο το πρωί?

Εγώ Κομμωτήριο & τα αγόρια πήγαν παιδότοπο

μετά ήρθαν και με πήραν και πηραμε καφέ και χυμό στο χερι και πήγαμε παιδική χαρά. Μετά σπίτι για μπανιο, μαγείρεμα και φαγητό.

Ειδαμε ταινία γκαρφιλντ και οι 3 στον καναπέ και στις 5 φύγαμε για επίσκεψη. Φύγαμε απο εκεί στις 7 και πήγαμε Τεχνόπολις και Μικρόπολις ΔΕΝ υπήρχε.... !!!! παίξαμε όμως στην παιδική χαρά και μετά φαγητό στο γκάζι! Τωρα ο μικρός ακούει τη βραδινή ιστορία του απο το μπαμπα του και εγώ καταρρέωωωωωω.... τα πόδια μουυυυ!

Link to comment
Share on other sites

για τις φωτο με τα πλεκτά ναι ξεσηκώθηκα και εγώ και εννοείτε το πρώτο πράγμα που θα κάνω όταν βγαλω τα χειμωνιάτικα είναι να δω τα πουλόβερ τα δικά του και τα δικά μου και ναν τα μετατρέψω σε μαξιλαροθήκες!!!

Θα πέσει πολυ γέλιο!!!

"Αγάπη μου το έκανα για να σε έχω αγκαλιά μου όταν θα είσαι στο γραφείο" εκείνος θα κάνει το θυμωμένο αλλά θα γελάν και τα μουστάκια του :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εβαλα το μεγάλο ταψί της κουζίνας γιατί.. τρώμε πολύ! :rolleyes:

Σκέψου εγώ έφαγα 3 φορές, ο μπαμπάς μου 2, το φιογκάκι 4 και ο άντρας μου 2.

Για ολόκληρο το ταψί θέλουμε 1.200 γραμ. κιμά και 2 κουτιά κανελόνια. ;)

Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΕ???? :lol:

Link to comment
Share on other sites

για τις φωτο με τα πλεκτά ναι ξεσηκώθηκα και εγώ και εννοείτε το πρώτο πράγμα που θα κάνω όταν βγαλω τα χειμωνιάτικα είναι να δω τα πουλόβερ τα δικά του και τα δικά μου και ναν τα μετατρέψω σε μαξιλαροθήκες!!!

Θα πέσει πολυ γέλιο!!!

"Αγάπη μου το έκανα για να σε έχω αγκαλιά μου όταν θα είσαι στο γραφείο" εκείνος θα κάνει το θυμωμένο αλλά θα γελάν και τα μουστάκια του :)

Κάνε μας δύο!!!! :tongue::tongue:

Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΕ???? :lol:

Εγώ φταίω? Από το απόγευμα σας λέω "ελάτε έχω πολύ φαϊ" και δεν ήρθε καμία. Φταιω? Ε? Ε? Φταίω???:lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσοπαρέα! :D

Μια εβδομάδα τώρα, κάνω την καλύτερη ψυχοθεραπεία ever: μπογιατίζω! :tongue:

Έχω σχεδόν τελειώσει με ένα παλιό έπιπλο μπουφέ/βιτρίνα και πέφτω σέκος κάθε βράδυ...

Αχάραγα φεύγω το πρωί από το σπίτι, να μοιράσω παιδί στο νήπιο, άντρα στο γραφείο και μπέμπα στη μαμά, και μετά αφού γυρίσω 4-5 μαγαζιά για αλλαγές ρούχων από βάφτιση, πιάνω το ρολό και του δίνω να καταλάβει, μέχρι να σκοτεινιάσει και να τρέξω να ξαναμαζέψω τους πάντες για επιστροφή σπίτι...... Το ίδιο και σήμερα, και μάλλον και από βδομάδα, γιατί έχω πολύυυυ βάψιμο ακόμα... ντουλάπες, πόρτες, καλοριφέρ... :rolleyes: και καλλιτεχνικά: μια τραπεζαρία, κι ένα σετ μπαμπού για το μπαλκόνι...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...