Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μπράβο υπέροχα !!! Όλα καλα είναι μην ανησυχείς !!! Εγώ καλα αναμένω να περάσουν οι μέρες ! 

      Καλημέρα κοπέλα μου ! Εδώ στην αναμονή … περιμένω να περάσουν οι μέρες ! Εαυ όλα καλα Ε ;;; 

      Όλα καλά να πάνε εύχομαι! Με μια ζουμπουρλουδικη χοριακη!! 💕

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Σήμερα γιορτάζει το μεγάλο-μεγάλο μου αγόρι

Αν και δεν θα γιορτάσουμε αφού τα παιδιά είναι άρρωστα του έφτιαξα μία μηλόπιτα και σας κερνάω

kqqf.jpg

[/url]

Χτες λέγατε για τα αλουμινόχαρτα κλπ, εγώ τα βάζω στο ντουλάπι του φούρνου μικροκυμάτων, από πάνω του βάζω και τα ταψιά τα μεγάλα του φούρνου.

x41u.th.jpg


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Christine να τον χαίρεσαι!!!

η μηλόπιτα είναι στα άμεσα σχέδια μου!!!

Καλό μήνα.....εγώ έπλυνα τέντες σήμερα που έβρεχε, κάθάρισα και βεράντα γιατί το νερό είχε φτάσει μέχρι το παράθυρο.....το βράδυ σηκώθηκα στις 4 γιατί γινόταν χαμός απο την πολύ βροχή!!!!

Φαγητό έχω οπότε ασχολούμαι λίγο με τα δικά μου!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βγαλει όλα τα ρουχα του γιου ,απ'όταν γεννηθηκε εως τωρα και τα τακτοποιω γιατι ηταν ανάκατα.Θελω να βρω και καποια για να δωσω.Καταλαβαινετε ,ετσι?Εχω πάθει παρακρουση,ολα μυριζουν ακομη ....

Χριστινα,να χαιρεσαι τον αντρα σου ,μηλόπιττα θελω και εγω να φτιαξω,εχω δει αυτη

http://www.sintagespareas.gr/sintages/eykoli-milopita-me-elaiolado-kai-aleiri-olikis.html και λεω να την δοκιμασω.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

τα δικά μου νέα έχουν ως εξής: χθές ήρθε μία φίλη μου εδώ με τον μικρό της για καφέ κ παιχνίδι. ο γιαννάκης ενώ στην αρχή έπαιζε όμορφα μετά άρχισε να θέλει ότι κ το άλλο παιδάκι κ στο τέλος το καθένα έπαιζε μόνο του. στο φινάλε είπε κ την ατάκα "να πάτε σπίτι σας είναι νύχτα"

πολύ κοινωνικός δε νομίζετε;;;;;;; μου πανε ότι το χει η ηλικία κ να το φέρνω συχνότερα σε επαφή με άλλα παιδιά. θυμάστε που σας είχα πει για τις βαφτίσεις που ήταν μία νηπιαγωγός διασκεδαστής; έ προχθές στην βάφτιση που πήγαμε ήταν πάλι η ίδια - πολύ καλή κοπέλα- κ ο μικρός συμμετείχε κ μου λέει χαμογελώντας αυτή τη στιγμή πρέπει να τη θυμάσαι που άρχισε να συμμετέχει. καθόταν βρε κορίτσια κ ρούφαγε ότι του έλεγε η κοπέλα κ παρατηρούσε το παιχνίδι κ τις εξηγήσεις που τους έδινε. περίμενε υπομονετικά στη σειρά του κ όταν τον φώναξε τα κανε όλα σωστά.

η δασκάλα στο σχολείο μου λέει ότι είναι πολύ υπάκουος κ συννενοήσιμος. εγώ απλά βλέπω ότι δεν συμμετέχει απόλυτα στο παιχνίδι του αρέσει κ λίγο να απομονώνεται κ να παίζει μόνος του. νευριάζει πολύ αμα του τη χαλάσεις κ κάνει νεύρα. αχ αυτό να δω πως θα του το κόψω.

συνεχίζω η φίλη μου λοιπόν που ήρθε χθες για καφέ μου έφερε σπιτικό τραχανά κ χυλοπίττες. θα τις φτιάξω σήμερα.

ειρήνη θέλεις να σου στείλω τραχανα που έχεις πει ότι δεν φάγατε ποτέ; να δεις ότι θα σας αρέσει κ με τυράκι φέτα μέσα είναι μούρλια.

cu

Βασω μου αν δεν κανω λάθος ειναι μικρος ακομη ο γιος σου,μην αγχωνεσαι.Φερνε τον χαλαρα σε επαφη με παιδακια και μην τον φορτιζεις με το αγχος σου,εαν θελει θα συμμετεχει σιγασιγα.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλες με υγεία! Και επειδή όλες ξέρουμε αλλά αμελούμε, μιας και ο Οκτώβρης είναι ο μήνας κατά του καρκίνου του μαστού, δεν ξεχνάμε την αυτοεξέταση κάθε μήνα!

Εγώ χθες δεν κατάφερα να καθαρίσω ότι είχα προγραμματίσει οπότε σήμερα φορτσάρω. Ξύπνησα, έβαλα μια σπανακοπιτούλα να ψήνεται να πάρει η μικρή στο σχολείο, ετοιμάστηκα, ετοίμασα τη μικρή, άνοιξα να αερίσω (και τώρα πάω να κλείσω γιατί έπιασε βροχή), έβαλα ένα πλυντήριο λευκά, έφυγε η μπουμπού για το σχολείο και έπλυνα τα 3 κάτω μπαλκόνια και την εξωτερική σκάλα. Μάζεψα στην άκρη τα έπιπλα της βεράντας γιατί το καλοκαίρι μας αποχαιρέτισε, καθάρισα τις σίτες, καθάρισα το κάτω μπάνιο και την παπουτσοθήκη και έκανα ένα διάλειμμα να σας διαβάσω. Πάω να συνεχίσω!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω βγαλει όλα τα ρουχα του γιου ,απ'όταν γεννηθηκε εως τωρα και τα τακτοποιω γιατι ηταν ανάκατα.Θελω να βρω και καποια για να δωσω.Καταλαβαινετε ,ετσι?Εχω πάθει παρακρουση,ολα μυριζουν ακομη ....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα....προχτές είδα το μωρό της κουμπάρας μου και το μύριζα συνέχεια....αυτή η μωρουδίλα μου είχε λείψει!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα σε όλες με υγεία και λιγότερα προβλήματα.

Ναι με το δικαστηριο αυτο καθαυτο καλα. Ουτε καν με κοιταξε, εγραψε κατι σημειωσεις η προεδρος και θα βγει η αποφαση (τυπικα μιας και εχουμε συμφωνησει)

Με τα τυπικά τουλάχιστον τελείωσες. Καλή συνέχεια. Είσαι καλύτερα;;;

κοριτσια μολις μπηκαμε σπιτι, η μικρη ειναι χαλια (ιωση, φαριγγιτιδα+μπουκωμα-μυξες κτλ), δεν εχουμε κοιμηθει καθολου το βραδυ κ εγω καθολου ολη μερα.... κ υπαρχει φυσικα ενταση στο σπιτι. τα νευρα μου τα χαπια μου......

αν μπορεσω θα μπω το βραδακι

Περαστικά και γρήγορα στη μικρούλα σου Γιώτα μου. Εύχομαι σήμερα να έχετε ένα πιο ήρεμο βράδυ. Έτσι γίνεται όταν αρρωσταίνουν τα μικρούλια. Υπομονή, θα περάσει.

να μαι κ εγω.

κοριτσια εχω ξαχασει πολλεεεεες αλλα το μυαλο μου δουλευει στα κοκκινα, δουλευει ακανονιστα κ ειναι λιγο πριν το μπαμ.

η χθεσινη ηταν μια πολυ ομορφη μερα βαλαμε στην ακρη το παρελθον ειπαμε να αγνοησουμε για λιγο το μελλον κ περασαμε πολυ ομορφα ολοι! γεμισανε λιγο οι μπαταριες μας για αυτην την πολυ δυσκολη εβδομαδα που μας περιμενει. ειδικα η αυριανη μερα θα ειναι εξαιρετικα δυσκολη απ ολες τις αποψεις!

ξερω οτι πολλες με σκεφτεστε, ζητω συγνωμη που δεν μπορω να συμμετεχω οσο θα ηθελα γιατι ολες μας εχουμε τα ζορια μας κ θα ηθελα να μπορω να συμπαραστεκομαι κ εγω σε εσας οπως εσεις σε εμενα.

μια προσευχουλα για εμας ειναι οτι καλυτερο μπορειτε να κανετε.

σας φιλω.

Είσαι στην σκέψη μας και στις προσευχές μας. Το ξέρουμε ότι κι εσύ μας σκέφτεσαι και μας συμπαραστέκεσαι. Ελπίζω η σημερινή μέρα ν΄αποδειχθεί καλύτερη απ' ότι περίμενες.

καλησπερα φιλες μου!!!!!μπαινω στα κλεφτα να σας πω οτι γεννησα το κουκουτσακι μου!!!!ενα αγορακι 3190!!αχχχχ πιστευα οτι με το πρωτο μου μικρο ενκωσα τον απολυτο ερωτα αλλα τωρα δηλωνω παλι ερωτευμενη!! θα μπω να σας πω περισσοτερα απλα τωρα προσπαθουμε να βρουμε τους ρυθμους μας και απολαμβανω καθε λεπτο τη προσαρμογη της οικογενειας μου απο 3 σε 4!!!

συγχωρεστε την απουσια μου για λιγες μερες ακομα :)

σας φιλω και δηλωνω ευλογημενη.....

Ναυτάκι. Να σου ζήσει το μικρό κουκλάκι σου και να' ναι πάντα γερό.

Καλημερα κορίτσια!

Σημερα ξυπνησα με ελαφρυ πονολαιμο,ελπίζω να μην εξελιχθει και κολλησω και τον μικρο.Πήγα το πιτσιρικι στο λεωφορειο,γυρισα σπίτι και εφτιαξα καφεδακι ζεστο.Θελω να αλλαξει ο καιρος με κουρασε τωρα πια ο ηλιος.

Περαστικά Χρύσα μου. Ελπίζω να μην εξελιχθεί γιατί μάλλον κυκλοφορεί ίωση.

Καλημέρα,

έχω φουλ πρόγραμμα σήμερα και είμαι πολύ χαρούμενη.

Ξεσκόνισμα, σκούπισμα, μπανια & μαγείρεμα ;)

Θα πάω ΟΑΕΔ και ΣΜ και μετά μάθημα μέχρι να πάω να πάρω το μικρό αγόρι απο το σχολείο το μεσημέρι!

Καλό κουράγιο με τις δουλίτσες και καλό μάθημα.

Καλημερα κοριτσια,εδω ειμαι κι εγω.Αλλαξα λιγο το προγραμμα των δουλειων του σπιτιου γιατι πρεπει κι αυτες να προσαρμοστουν στα νεα δεδομενα:PΕτσι ακολουθησα προγραμμα καλαμαρακιου.Τα εκανα ολα το Σαββατο και ξεπατωθηκα αλλα ολη την εβδομαδα απλα θα το συντηρω.Εκανα και τα ρουχα των παιδιων οχι ολα αλλα για φθινοπωρο ειμαστε οκ.

Margio προς το παρόν, το ίδιο καλαμαρίδιους πρόγραμμα ακολουθώ κι εγώ, γιατί διαφορετικά δεν προλαβαίνω. Ρούχα δεν έχω φτιάξει ακόμα αλλά από σήμερα πρέπει μάλλον ν' αρχίσω σιγά-σιγά.

για ολα αυτα που δινουν χρωμα στην ζωη μας

για καθε ελπιδα που ακομα δεν εχει σβησει

για καθε αναμνηση που ποναει αλλα ημασταν τυχεροι ωστε να την ζησουμε

για καθε χαραμαδα φωτος που τρυπωνει αναμεσα απο τα μαυρα συννεφα

για καθε μερα που μπορουμε να σηκωνουμε τα βαρη κ τις χαρες μας

για ολα αυτα αξιζει να προσπαθουμε για το αυριο κ να νιωθουμε ευλογημενες για το σημερα.

καλο φθινοπωρο να εχουμε κ καλο μηνα οσο δυσκολα κ αν αρχισε... πιστευω πως ΟΛΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ.

Ακριβώς έτσι. Χαμογέλα κοριτσάκι μου. Όλα θα φτιάξουν.

εμένα έχει γενέθλεια ο άντρας μου σε λίγες μέρες κ έλεγα να του κάνω έκπληξη ένα σκ στην θεσσαλονίκη αλλά δεν τον βλέπω να το καταφέρνω για τους γνωστούς οικονομικούς λόγους. μόνο αυθημερόν κάπου.

Και μονοήμερη μια χαρά θα είναι.

σας διαβάζω κ ότι θυμάμαι γράφω, πραγματικά πάντως διαβάζοντας την καθημερινότητα σας είναι σαν να σας ξέρω κ να σας βλέπω. όπως επίσης κ με τους προβληματισμούς μπαίνω κ εγώ στην διαδικασία να σκεφτώ τι θα έκανα σε μία ανάλογη περίπτωση αλλά διστάζω να γράψω.

Αυτό ακριβώς συμβαίνει και με μένα.

Σήμερα γιορτάζει το μεγάλο-μεγάλο μου αγόρι

Αν και δεν θα γιορτάσουμε αφού τα παιδιά είναι άρρωστα του έφτιαξα μία μηλόπιτα και σας κερνάω

Να τον χαίρεσαι Κριστίν μου κι ευχαριστούμε για τη μηλόπιτα.


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκατσα!

Τελείωσα όλες τις δουλειές του σπιτιού, πήγα και ΟΑΕΔ και ΣΜ, τυακτοποίησα ψώνια και τώρα έχω μαθημα και θα βρασω τα μακαρόνια (τον κιμά τον ετοίμασα) λίγο πριν πάω να παρω το γιο!

Φιλί σε όλες!!! ααα και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!! ΜΕ ΥΓΕΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Κριστίν να τον χαίρεσαι!

Χρύσα σε καταλαβαίνω...αχ μωρουδίλα....

Σε καταλαβαίνω απόλυτα....προχτές είδα το μωρό της κουμπάρας μου και το μύριζα συνέχεια....αυτή η μωρουδίλα μου είχε λείψει!!!

Ολα εχουν ακόμη τη μυρωδια του.Και να σας πω,πεθυμησα τη μωρουδίλα αλλα του δικού μου παιδιου,ηθελα λίγο να εφερνα το χρονο πίσω...

Ακόμη συνεχιζω ,εβγαλα καποια ρουχα για δοσιμο και τακτοποιω τα υπόλοιπα ανα ηλικια.

Το φαγητο ειναι ετοιμο και το σπίτι μαζεμενο.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ολα εχουν ακόμη τη μυρωδια του.Και να σας πω,πεθυμησα τη μωρουδίλα αλλα του δικού μου παιδιου,ηθελα λίγο να εφερνα το χρονο πίσω...

Ακόμη συνεχιζω ,εβγαλα καποια ρουχα για δοσιμο και τακτοποιω τα υπόλοιπα ανα ηλικια.

Το φαγητο ειναι ετοιμο και το σπίτι μαζεμενο.

σκέφτεσαι να τα δόσεις?Δεν τα κρατάς σε περίπτωση άλλου παιδιού?Εγω τα περισσότερα τα κρατάω....οχι ότι είναι στα άμεσα σχέδια αλλά επειδή ποτέ κανείς δεν ξέρει...:rolleyes:


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

σκέφτεσαι να τα δόσεις?Δεν τα κρατάς σε περίπτωση άλλου παιδιού?Εγω τα περισσότερα τα κρατάω....οχι ότι είναι στα άμεσα σχέδια αλλά επειδή ποτέ κανείς δεν ξέρει...:rolleyes:

Καποια ρουχα αδυνατω να τα αποχωριστω.Μονο στην αδερφή μου θα τα εδινα.Η πιθανοτητα δευτερου παιδιου ειναι πολύ πολύ μικρη ,οπότε φροντιζω να δινω γιατι δεν γινεται να τα κρατησω ολα.Τελειωσα και εχω 5 μεγαλες βαλίτσες.Αυτες θα τις πάω κατω στο σπίτι της πεθερας μου που εχει δωματιο αδειο,για τετοια χρηση.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκατσα!

Τελείωσα όλες τις δουλειές του σπιτιού, πήγα και ΟΑΕΔ και ΣΜ, τυακτοποίησα ψώνια και τώρα έχω μαθημα και θα βρασω τα μακαρόνια (τον κιμά τον ετοίμασα) λίγο πριν πάω να παρω το γιο!

Φιλί σε όλες!!! ααα και ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ!!! ΜΕ ΥΓΕΙΑ!

Ως συνηθως εισαι μες την ενεργεια!Καλό μαθημα!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! καλο μηνα να εχουμε. η μικρη ειναι καλυτερα ευτυχως!

εχτες το βραδυ με πηρε ο υπνος στο πατωμα του παιδικου, ειχα κατσει εκει κ την χαιδευα για να κοιμηθει κ με πηρε ο υπνος, κοιμηθηκα σερι ολο το βραδυ.... ελιωσα!!! δεν καταλαβα τιποτα απο την χτεσινη βροχη. ο αντρας μου κοιμηθηκε στο παιδικο εως τις 3 που η μικρη ηταν ανησυχη. μετα ολα καλα. εγω δεν ακουσα τιποτα!!!!

ευχαριστω πολυ κοριτσια μου!!!!!

κικη μου σου στελνω ενα φιλακι κ μια αγκαλιτσα!

ειρηνη μου μια απο τα ιδια ολες ειμαστε:|. μην στεναχωριεσαι, κατι θα γινει. δεν του δινουν ουτε εναντι?? ας ζητησει! να στριμωχτουν κ αυτοι λιγακι :mad:!!!! δες για τα 3μηνα προγραμματα κ αν θες επειδη εκανα σχετικη ερευνα δες στην anytime. εχει τις καλυτερες τιμες.

σας φιλω, σορρυ που αφηνω τοσα ασχολιαστα ελπιζω να το κανω το μεσημερακι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα κορίτσια!!

Βλέπω ότι πολλές ασχολούντε με τα ρούχα οπότε διαβάζοντάς σας έβγαλα και εγώ να κάνω τα φθινοπωρινα _ χειμωνιάτικα, τον παιδιών πρώτα και μετά τα δικά μας. Βέβαια εμείς εδώ έχουμε 28 βαθμούς έξω και ντάλα τον ήλιο. (Βέβαια αν και ξέρω ότι θα είναι δύσκολος οικονομικά ο χειμώνας θέλω λίγο να φθινοπωριάσει

Κορίτσια και εγώ έχω κρατημένα όλα τα ρούχα των παιδιών!! ευτυχώς έχουμε αποθηκευτικό χώρο στο πατρικό μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...