Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

επισης.....:tongue:

εγω κρεμες δεν βαζω καθολου....

ειχα παρει το θεμα ζεστα κ ειχα παρει κια σειρα καλι του κορρες απο φαρμακειο κ με ειχαν κανει χαλια....νομιζω οτι με ειχαν κανει παρα παρα πολυ λιπαρη επιδερμιδα κ εντονοτερα καποια σημαδια-σπιρακια..

Εμενα το προβλημα μου ειναι οτι δεν μοιαζω καθολου 34!!! ολες με λενε ,τί μικρη μαμα που ειμαι ενω τα εκανα στα 30!!

Εχω λιγο babyface κ ντυνομαο ψιλοαθλητικα ...μαλλον γιαυτο...

Αλλά κ προχθες με πηραν τηλ απο διαφημιστικη κ ειπα "παρακαλω!" και λενε "υπαρχει καποιος μεγαλυτερος στο σπιτι να με δωσεις??""

και απανταω " ειμαι 34 ,ποσο χρονων θελεις ναναι κ τί θεμα εχει δηλ να του πεις???? ""

λοοοοοοοοολ

η σοβαροτητα κρινεται απο τα τακουνια δηλ??

νομιζω οτι δεν με παιρνουν στα σοβαρα ωρες ωρες ...:rolleyes:

:oποια ρωτησε ?? ΚΔΑΠ

Κεντρα Δημιουργικης Απασχολησης

Αιτηση κοινη με ΕΣΠΑ παιδικων σταθμων!!

μας πηραν..την κορη μου.αλλά στην 2η επιλογη μας ,λιγο μακρια, στο Σκουταρι..ενα μεγαλο χωριο... πρεπει να παω να παρω το προγραμμα κ τις ωρες να δω αν μας βολευει κανενα απο τα μαθηματα να την πηγαινω εστω μια φορα την εβδομαδα!!!!!!!


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μου,

Σήμερα.. δηλαδή οτι και να σας πω... ακούστε ιστορία να τρελαθείτε... το στομάχι μου απλώς έχει σπάσει.

Ερχόμαστε από το σχολείο, μάλιστα είχαμε και συνάντηση "γνωριμίας" με τη δασκάλα μας, από την οποία άκουσα πολυ-πολύ καλά λόγια και γίνεται το εξής:

Ερχόμαστε σπίτι, τρώει το παιδί και μου παραπονιέται πως πονάει η κοιλιά του. Σε 5 λεπτά μου ζητάει depon και του δίνω γιατί δεν ζητάει συχνά οπότε σκέφτηκα πως άρχισε να πονάει ο καημένος.

Ξαφνικά στο μισάωρο, τον πιάνει κάτι... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ και το παιδί μέσα σε 10 λεπτά μεταμορφώνεται!

Λούζεται στον ιδρώτα, κοκκινίζει ολόκληρος {ειδικά το κεφάλι του!}, αρχίζει να χτυπιέται από τον πόνο {στην περιοχή της κοιλιάς} μου λέει "ΜΑΜΑ ΠΟΝΑΩ" με τρομο στην φωνή του. Τι να σας πω.. να θέλει να κάνει εμετό, να μην μπορεί, να πονάει τρομερά και να... "χτυπιέται"!!!!

Τρελάθηκα!:!:

Παιδί που χτυπάει και στο 2λεπτο ειναι εντάξει. Να δείχνει πως πονάει τρελά και να μου λεει "Μαμά, πήγαινέ με στο νοσοκομείο!!! Θέλω γιατρό!!!" :shock::shock::shock::-(

Δεν μπορούσα να πάρω το αμαξι, αφού δεν μπορούσε να περπατήσει καλά από τον πόνο... οπότε βγαινω στη γωνία και παίρνουμε ταξί.

Το παιδί να πονάει πολυ και ο ταξιτζής {καλή του ώρα όπου και να είναι} αγχώθηκε. Την περασμένη εβδομάδα, μου λέει, πήρα μία κυρία με τον άντρα της και μέσα στο ταξί έπεσε σε αλεργικό σοκ. Και την προλάβαμε στο τσακ. Ανησυχώ για το παιδί.

Εγώ δεν μίλαγα, άκουγα {και μέσα μου φρίκαρα} αλλά κοίταγα το παιδί.

Δυστυχώς είχε κίνηση και όσο πέρναγε η ώρα ο ταξιτζής ανησυχούσε πολύ γιατι ο μικρός πονούσε πολυ.

Παίρνει λοιπόν στο VHF {έτσι λέγεται? δεν ξέρω} και ειδοποιεί πως έχει ένα επείγον περιστατικό, ένα μικρό παιδακι που πονάει και θέλει ομάδα Δίας να μας συνοδεύσει στο νοσοκομείο γιατί έχει κίνηση!!!!

Κορίτσια... τι να σας πω.. έτρεχε λες και ήταν δικό του παιδί.

Τα δε παιδιά της αστυνομίας... μέσα σε 6-7 λεπτά, μας συνόδευαν 2 μηχανές της ομάδας Δίας, η οποίοι μας άνοιγαν το δρόμο με κόρνες, φωνές και χειρονομίες {για να κάνουν στην άκρη} οι οδηγοί.

Οχι μόνο αυτό, είχαν "κλείσει" για δευτερόλεπτα την οδό Καβάλας, με ένα περιπολικό της αστυνομίας, ώστε να περάσουμε εμείς!

Δεν μπορώ αυτή τη στιγμή να σας περιγράψω το άγχος, τις στιγμές εκείνες αλλά φτάσαμε πολύ σύντομα και τα παιδιά της Δίας μας άφησαν κυριολεκτικά στην πόρτα του νοσοκομείου.. σε κάποιες στιγμές μάλιστα, κυριολεκτικά φώναζαν στον ταξιτζή μας για να πάει από πιο σύντομο δρόμο, ο οποίος μάλιστα πήγαινε με χίλια.

Δεν θα σας πω περισσότερα γιατί το στομάχι μου {προφανώς επειδή άρχισα να "ηρεμώ" ας πούμε} κοντεύει να σπάσει, όλα πήγαν καλά, έκαναν διάφορες εξετάσεις στο παιδί {αίματος, ούρα και υπέρηχο στομάχου} και τώρα στις 8 θα ξαναπάμε, να το ξαναεξετάσουν {γιατί ήθελαν να έχει περάσει η επήρεια του depon} και να μας πουν τι έγινε με τις εξετάσεις του.

Μου είπαν πως μάλλον ήταν κολικός, ο οποίος μπορεί να δώσει τέτοια ένταση στον πόνο και μάλιστα ξαφνικά αλλά σίγουρα δεν ήξεραν. Τουλάχιστον δεν ήταν σκωληκοειδίτιδα γιατί αυτό φοβήθηκα, επειδή δεν τον είχα ξαναδεί έτσι....:-(

Θέλω να τα ευχαριστήσω αυτά τα παιδιά.. θα μιλήσω με την υπηρεσία της ομάδας Δίας και θέλω να τους ευχαριστήσω.

Σας φιλώ, τρόμαξα αλλά ένιωσα και τόσο δεν ξέρω πως να το πω ρε κορίτσια μου... ευλογημένη αλλά και προστατευμένη που κάποιοι άγνωστοι βοήθησαν τον μικρό μου...

Οτι και να πω ειναι λιγο ...κλαιω βρε Ειρηνη μου απο το αγχος μου!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες..

Μιλησα με την Ειρηνη θα μεινουνε και σημερα μεσα..ειναι ερεθισμενο το παγκρεας..του κανανε μια εξεταση σημερα,το απογευμα θα εχουν το αποτελεσμα..

Ας ειναι ολα καλα να πανε γρηγορα σπιτακι τους..σας ευχαριστει ολες για τα μηνυματα..

Χριστινα νομιζω οτι δεν σου ευχηθηκα για τον αντρα σου..να τον χαιρεσαι να ειστε καλα και να χαιρεστε την οικογενεια σας..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δόξα το Θεό. Μου έφυγε ένα βάρος.

Φαίνεται ότι δεν είναι τίποτα σοβαρό.

Ειρήνη μου, με το καλό σπιτάκι σας κορίτσι μου. Πολλά φιλάκια στο φιογκάκι.

Αρετή, ότι μαθαίνεις, μας ενημερώνεις, ε;;

Το φιογκάκι είναι και δικό μας παιδί τώρα πια.


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαι εγω δεν εχω διαθεση σημερα να γραψω ,περιμενουμε όλες νομιζω τα ευχαριστα από την Ειρηνη για να ερθει πάλι η καρδια μας στη θεση της.

Σήμερα εκανα τα καθημερινα,πήγαμε και για περπάτημα με δυο φίλες,μαγειρεψα και πήγα να πάρω τον μικρο απο το σχολειο.Ειδα και το δασκαλό του και ειναι πολύ ευχαριστημένος.Επιστρεψαμε ,φαγαμε και τωρα ο μικρος διαβαζει και εγω εχω να μαζεψω την κουζινα.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

παγκρεας ???

τι ειναι το παγκρεας?? δηλ τί λειτουργια κανει στο σωμα??

μηπως παγκρεατιτιδα?? αλλά κ παλι δεν ξερω γμτ λεπτομερειες...

δεν εχουμε κ καμια γιατρο εδω μεσα!!!!!

βρε τί επαθε το παλικαρακι μας!!

μηπως κανενα χτυπημα στο ταεκβοντο?? :confused:


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνα πως είναι η μαμά;

Κάνατε κάτι σήμερα;

Μπηκα απι Κινητό κ δεν βολεύει αλλα ηθελα να δω για τον μικρο της ειρηνης

Όλα καλα Εύχομαι

Ειμαστε νοσοκιμειο απο χθες με την μαμα σημερα εκανε την βιοψία τα αποτελεσματα συνηθως αργούν. Θα σας ενημερωσω φυσικα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρηνάκι μου, μέσα απ' την καρδιά μου να τελειώσει το συντομότερο η περιπέτεια του μικρούλη σας κι η αγωνία η δική σας!

Έχεις τη σκέψη και τις προσευχές όλων μας! Όλα καλά θα πάνε!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε ειρηνη μου, περαστηκα κ αγυριστα να ειναι! αντε με το καλο στο σπιτακι σας!

μπιλλακι μου κ εσεις γρηγορη επιστροφη δυνατη κ γερη η μαμα σου!

θα μπαινω για να βλεπω νεα, αρετουλα να μας ενημερωσεις ε?

Link to comment
Share on other sites

Ναυτάκι να σου ζήσει το μωράκι!

Χριστίνα, να χαίρεσαι τον άντρα σου! πολύ ωραίο όνομα έχει.

4u, διάβασα κι εγώ την ιστορία αυτής της γυναίκας, είναι συγκλονιστική.

Ειρηνάκι, μπαίνω συνέχεια όταν μπορώ να ξεκλέψω λίγο χρόνο για να δω αν υπάρχει τίποτα νεότερο. Βλέπω ότι φυσικά δεν είμαι η μόνη, έχουμε όλες αγωνία για το μικρό φιογκάκι... η σκέψη μας και οι προσευχές μας είναι μαζί σας. Εύχομαι να τελειώνει σύντομα η ταλαιπωρία σας και να μην είναι τίποτα. Φιλιά και αγκαλιές..

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, πολλά περαστικά στο φιογκάκι και οι προσευχές μας είναι μαζί σας!!!

Mybilly, είναι πολλή δυνατή η μαμά σου!!Όλα θα είναι καλά!!

Youtou, μπράβο για τον βραδινό ύπνο... Πολύ σημαντικό να κοιμάσαι το βράδυ...

Πολλά φιλιά σε όλες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...