Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Hello girls!!!

Αχ βρε κορίτσια καμία δεν θα μου πει την άποψή της για τις κρέμες,είναι τόσες πολλές και έχω μπλεχτεί...Εσείς ποια χρησιμοποιείτε???

Κοιτάξτε και τι ωραίες βιβλιοθήκες βρήκα

http://www.imommy.gr/deco-ideas/article/3159/mia-bibliothhkh-gia-ta-biblia-moy/


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπιλάκι μου όλα καλά ελπίζω να πάνε!

Γιώτα και Christine περαστικά σας!

Βίκυ παιδί μου να σχολιάζεις ό,τι νομίζεις,γιατί κολλάς?Η καθεμία εδώ γράφει τη γνώμη της,δεν είναι ανάγκη να συμφωνούμε όλες.Αν τα γράφεις και με ευγένεια(όπως πιστεύω ότι το κάνουμε όλες) δεν υπάρχει πρόβλημα...

Μην μιλάτε για αλλαγές στις ντουλάπες,τα σκέφτομαι και πελαγώνω!Φέτος όμως το αποφάσισα θα αποχωριστώ κι εγώ κάποια ρούχα μου.Της κόρης μου όμως δεν μπορώ ρε γ@μώτο.Τουλάχιστον όχι ακόμη!Τα βλέπω τα μωρουδιακά και με τρελαίνουν...

Βάσια μήπως θες και τρίτο μπεμπέ???:tongue:

Τι γίνεται με το swap?έχουμε πληροφορίες???


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Hello girls!!!

Αχ βρε κορίτσια καμία δεν θα μου πει την άποψή της για τις κρέμες,είναι τόσες πολλές και έχω μπλεχτεί...Εσείς ποια χρησιμοποιείτε???

Κοιτάξτε και τι ωραίες βιβλιοθήκες βρήκα

http://www.imommy.gr/deco-ideas/article/3159/mia-bibliothhkh-gia-ta-biblia-moy/

Irene μου είναι ό,τι ταιριάζει στην κάθε επιδερμίδα...εγω προσωπικά δεν εμπιστευομαι ούτε τις bb (υπόσχονται πολλά και δεν νομίζω να τα κάνουν) και του Κορρέ τις θεωρώ λίγο ελαφρυές....μου αρέσουν της Roc, της Avene...εγω βάζω και της Juliette Armand που είναι και επαγγελματικές, αν θες βρες τες έχουν e-shop


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

χρύσα ο γιαννάκης είναι 3ών κ 5 μηνών. εγώ ακόμα έχω τη μωρουδίλα από την μικρή μου κατερινούλα που ναι μεν ειναι 14 μηνών είναι ακόμα μπεμπεκούλα για μένα. δεν έχει χάσει ακόμα το μπεμπέ της. σήμερα της έδωσα ένα παπάκι κ το αγκάλιαζε. ουφ αυτά περί μωρουδίλας. πάντως εμείς οι μανάδες ποτέ δεν θα πάψουμε να μυρίζουμε την μωρουδίλα στα παιδιά μας. έτσι λέει η μάνα μου όταν με φιλάει: "έγινες μάνα αλλά ακόμα μωρουδίλα μου μυρίζεις"....

Link to comment
Share on other sites

irene κ εγώ τελευταία χρησιμοποιώ μόνο χειροποίητες (τις φτιάχνω εγώ) κ βιολογικές (έτσι λένε ότι είναι) τώρα εκτός από την δική μου έχω κ μία της weleda που μου αρέσουν τα προιόντα της. στην αρχή δοκίμασα την παιδική σειρά στα παιδιά μου κ τώρα έχω πάρει 3 κρέμες της.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου θέλω πληροφορίες και βοήθεια!!!

Θέλω να πάρω μια BB Cream,να αλλάξω ενυδατική και να πάρω και ένα serum.Την ηλικία μου την ξέρετε,έχετε να μου προτείνετε κάποιες που έχετε δοκιμάσει???Σκεφτόμουν να προσανατολιστώ προς φυτικά καλλυντικά(π.χ κορρές)

Επειδή την ξέρουμε... τι τα θες, μαρή, όλα αυτά :tongue:;

Εγώ πρώτη φόρα τώρα (μετά τις διακοπές) πήρα αυτή http://www.ikeapharm.com/korres-magnolia-bark-day-cream-spf15.html. Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα απλή ενυδατική του Κορρέ. Μέχρι στιγμής μου έχει "πάει" ωραία.

Για τα λοιπά δεν ξέρω να σου πω. (Τι στο καλό είναι η BB cream :confused:; )

Γενικά, είμαι της λογικής να περιορίζω κατά το δυνατόν τη χρήση των καλλυντικών προϊόντων. Όσο κι αν πλασάρονται σαν φυσικά, δεν είμαι σίγουρη ότι θέλω να βάζω 3 από δαύτα καθημερινά στο πρόσωπο και το σώμα μου. Έτσι το σκέφτομαι, δεν ξέρω...


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Hello girls!!!

Αχ βρε κορίτσια καμία δεν θα μου πει την άποψή της για τις κρέμες,είναι τόσες πολλές και έχω μπλεχτεί...Εσείς ποια χρησιμοποιείτε???

Κοιτάξτε και τι ωραίες βιβλιοθήκες βρήκα

http://www.imommy.gr/deco-ideas/article/3159/mia-bibliothhkh-gia-ta-biblia-moy/

ιρενε μου εγω δεν εχω αποψη να σου πω γιατι χρησιμοποιω κρεμα roc για προσωπα με ακμη κ ταση προς αυτην. την χρησιμοποιω πανω απο 7 χρονια. (εχω περασει εντονη κυστικη ακμη) το καλοκαιρι κανω διαλλειμα κ βαζω μονο αντηλιακη. προσφατως πηρα τον ορο λειζερ της κλινικ κ ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη με το αποτελεσμα.

(μπραβο στο κοριτσι σου κ ειναι μικροτερη απο την δικια μου ε? η δικια μου εχει αρνηση ακομα για τα κακα της, ναι μεν καθεται στην λεκανη αλλα δεν κανει, για το γιογιο ας μην το συζητησουμε καλυτερα, το παιρνει αγκαλια κ τρεχει, το βαζει στο κεφαλι της κτλ. οτιδηποτε αλλο το κανει εκτος του να χ....σει!!!! ελεος!)

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως κοριτσια η μικρη εφαγε σημερα (εχτες με ενα γαλα, 10 κουταλιες φαι κ ενα γιαουρτι, τιποτα για την κορη μου που ειναι φαγανας!!!)

φαγαμε κ εμεις, μαζεψα, εβαλα πιατα στο πλυντηριο, επλυνα κατσαρολες. λεω για σιδερο το απογευματακι.

Link to comment
Share on other sites

Irene μου είναι ό,τι ταιριάζει στην κάθε επιδερμίδα...εγω προσωπικά δεν εμπιστευομαι ούτε τις bb (υπόσχονται πολλά και δεν νομίζω να τα κάνουν) και του Κορρέ τις θεωρώ λίγο ελαφρυές....μου αρέσουν της Roc, της Avene...εγω βάζω και της Juliette Armand που είναι και επαγγελματικές, αν θες βρες τες έχουν e-shop

Ευχαριστώ.Θα το ψάξω!

irene κ εγώ τελευταία χρησιμοποιώ μόνο χειροποίητες (τις φτιάχνω εγώ) κ βιολογικές (έτσι λένε ότι είναι) τώρα εκτός από την δική μου έχω κ μία της weleda που μου αρέσουν τα προιόντα της. στην αρχή δοκίμασα την παιδική σειρά στα παιδιά μου κ τώρα έχω πάρει 3 κρέμες της.

Για τη Weleda έχω ακούσει κι εγώ καλά λόγια.Φτιάχνεις μόνη σου μπράβο...:DΑλήθεια (από περιέργεια) πώς έμαθες???

Επειδή την ξέρουμε... τι τα θες, μαρή, όλα αυτά :tongue:;

Εγώ πρώτη φόρα τώρα (μετά τις διακοπές) πήρα αυτή http://www.ikeapharm.com/korres-magnolia-bark-day-cream-spf15.html. Μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα απλή ενυδατική του Κορρέ. Μέχρι στιγμής μου έχει "πάει" ωραία.

Για τα λοιπά δεν ξέρω να σου πω. (Τι στο καλό είναι η BB cream :confused:;)

Γενικά, είμαι της λογικής να περιορίζω κατά το δυνατόν τη χρήση των καλλυντικών προϊόντων. Όσο κι αν πλασάρονται σαν φυσικά, δεν είμαι σίγουρη ότι θέλω να βάζω 3 από δαύτα καθημερινά στο πρόσωπο και το σώμα μου. Έτσι το σκέφτομαι, δεν ξέρω...

Μαρή τις θέλω για να συνεχίσω και στα 40 να φαίνομαι όσο είμαι τώρα:tongue::tongue::tongue:

Να σου πω παλιά χρησιμοποιούσα μία της Johnson και μετά επαγγελματικές από την αισθητικό μου,αλλά τώρα είναι πολύ μακριά(στην πινέζα του χάρτη και δεν συνεννοούμαστε πλήρως:()

Βάζω ενυδατική και έβαζα και serum το βράδυ και ήταν μια χαρά

Η bb cream είναι αυτό

http://www.tlife.gr/Article/beauty-bbcreams/0-18-26505.html

Σ'αυτά που λες συμφωνώ:)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κι από εμένα! Κρατάω αυτό:

οσο δυσκολα κ αν αρχισε... πιστευω πως ΟΛΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ.

και στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά στο Μπιλάκι μας κι όλη μου τη θετική ενέργεια!

Αρετή, να χαίρεσαι την αδερφούλα σου για χθες!

Τίνα, ελπίζω σιγά σιγά να μπουν κάποια βασικά θέματα σε μια σειρά για να είσαι κι εσύ πιο ήρεμη και να απολαύσεις όλο αυτό που σου συμβαίνει.

Βικ, κι εγώ θέλω να το δω στημένο το έπιπλο. Καλή συνέχεια!

Ναυτάκι, να σας ζήσει το νέο μέλος! Μετέφερε καμιά "εικόνα" να συγκινηθούμε λίγο!

Χριστίνα, να τον χαίρεσαι και περαστικά σας!

Γιωτούλι μου, είδα ξεκουράστηκες λίγο και η μικρούλα είναι καλύτερα. Εύχομαι να αναρρώσει τελείως σύντομα!

μηλόπιττα θελω και εγω να φτιαξω,εχω δει αυτη

http://www.sintagespareas.gr/sintages/eykoli-milopita-me-elaiolado-kai-aleiri-olikis.html και λεω να την δοκιμασω.

:shock: Τι μου κάνεις, τι μου κάνεις;;; Μήπως πάρω να την κάνω το σ/κ; Μήπως περιμένω να την κάνεις να μου πεις εντυπώσεις; :-)

Βλέπω ότι πολλές ασχολούντε με τα ρούχα οπότε διαβάζοντάς σας έβγαλα και εγώ να κάνω τα φθινοπωρινα _ χειμωνιάτικα, τον παιδιών πρώτα και μετά τα δικά μας.

Ουφ, εντάξει, λοιπόν, με πείσατε. Θα κάνω κι εγώ σήμερα της μικρής τη ντουλάπα.

Ξεκινάω με τα ανώδυνα :cool:.

Ρηνάκι μας, δουλεύεις; Είσαι καλύτερα σήμερα; Πότε ξεκινάς tae να αποβάλεις ενέργεια και θυμό με εποικοδομητικό τρόπο ;);


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


:Pκαλες μου φιλες γεια σας!!!!!!

τι μου κανετε???

λιγο απ'ολα ,απ'οτι βλεπω!!!!!!!!!:tongue:

:Dκοιμουνται τα παιδια κ την πεφτω κι εγω λιγο στο σαλονι!!!!!!!

:Pειχαμε σημερα λαικη κ γιαυτο δεν εκανα πολλες δουλειες...

:Dτο απογευμα εχουμε γιατρο για εμβολια..κ τους 2!

αργοπορημενα 5μηνες!!

:Pαυριο πρεπει να παω για κατι χαρτια για την αιτηση των 5μηνων!!

:Dμας πηραν

--με την επιδοτηση του Νιαρχου,τα 3α αποτελεσματα εσπα δηλ---

σε ΚΔΑΠ για την μικρη μου!! απλα ειναι σε ενα κοντινο χωριο το Σκουταρι..θα παμε ενα απογευμα να δουμε τί θεματα εχει ( ζωγραφικη-σκατι-μουσικοκινητικη) κ τις ωρες κ θα δω αν μπορω να τη πηγαινω τουλαχιστον ενα απογευμα την βδομαδα. Γιατι παμε κ Κολυμβητηριο κ κουραζεται. Κι εκει δεν εχω σκοπο να πηγαινω μαζι με τον μικρο οπως στο Κολυμβητηριο..Παντως δεν θελω να δωσω την θεση αφου μας πηραν με Εσπα κ την διακαιουμαστε....


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

οτιδηποτε αλλο το κανει εκτος του να χ....σει!!!! ελεος!)

:lol::lol:

Βάζω ενυδατική και έβαζα και serum το βράδυ και ήταν μια χαρά

Η bb cream είναι αυτό

http://www.tlife.gr/Article/beauty-bbcreams/0-18-26505.html

Σ'αυτά που λες συμφωνώ:)

Μάλιστα.

Διαβάζοντας μόνο αυτό το άρθρο (δεν ξέρω δλδ αν εσύ έχεις κι άλλες πληροφορίες σχετικά) θα έλεγα μην πάρεις BB cream.

Η αίσθησή μου είναι ότι δεν είναι και τόσο all in one. Στην πραγματικότητα λέει ότι είναι ενυδατική, αντιγηραντική (κρέμες που να τα συνδυάζουν αυτά τα δύο, νομίζω θα βρεις πολλές) και καλυπτική. Make-up χρησιμοποιείς απαραιτήτως καθημερινά όπου και να πας κλπ.; Ακόμα κι αν ναι, δεν έχεις καταλήξει σε κάποιο προϊόν που να το χρησιμοποιείς συστηματικά και να είσαι ευχαριστημένη απ' αυτό; Τα υπόλοιπα που της αποδίδονται είναι αυτά τα λίγο "ρευστά", που μου φαίνονται εμένα. Έχει κι αυτό, έχει κι εκείνο, μπλα μπλα μπλα.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

:wink: τα γραφω σε δοσεις γιατι με "πεταει" σορρυ...

:Pεκανα σημερα πατατες γιαχνι με λουκανικα!! αυριο τί, παλι??

:evil:εχω συμμαζεψει ολες τις ντουλαπες τοσο ομορφα κ τωρα θα πρεπει να βγαλω τα χειμωνιατικα κ παλι να γινουμε χαλια γκρρρρρρρ

christine2 τελεια η μηλοπιτα.την ξερω κι εγω αυτη την συνταγη,.ειναι πεντανοστιμη! ειναι που την γυρνας αναποδα ε??

μυρτω κοπελα μου τί κανει η γειτονια μου?? αυτο το πσκ μαλλον θαρθω!!! κι εγω κραταω ρουχα.τα πολυ καλα ή τα πολυ αφορετα...μπας και.... αλλά μαλλον επειδη θελω να τα εχω...σαν ενθυμιο...δεν μπορω να τα δωσω μερικα....

μυ βιλλυ σου στελνω δυναμη κοπελια..εχεις την σκεψη μου!!! ...


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

ιρενε μου εγω δεν εχω αποψη να σου πω γιατι χρησιμοποιω κρεμα roc για προσωπα με ακμη κ ταση προς αυτην. την χρησιμοποιω πανω απο 7 χρονια. (εχω περασει εντονη κυστικη ακμη) το καλοκαιρι κανω διαλλειμα κ βαζω μονο αντηλιακη. προσφατως πηρα τον ορο λειζερ της κλινικ κ ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη με το αποτελεσμα.

(μπραβο στο κοριτσι σου κ ειναι μικροτερη απο την δικια μου ε? η δικια μου εχει αρνηση ακομα για τα κακα της, ναι μεν καθεται στην λεκανη αλλα δεν κανει, για το γιογιο ας μην το συζητησουμε καλυτερα, το παιρνει αγκαλια κ τρεχει, το βαζει στο κεφαλι της κτλ. οτιδηποτε αλλο το κανει εκτος του να χ....σει!!!! ελεος!)

Ευχαριστώ και σένα!Καλέ και μένα η μικρή είχε μια άρνηση με το γιογιό,άλλο πράγμα(έκανε ακριβώς τα ίδια με τη δικιά σου)Μετά της πήραμε αυτό που το βάζεις στη λεκάνη και της άρεσε μάλλον η ιδέα και χτες έκανε και τσίσα εκτός από κακά:D:D:D.Μήπως να το δοκίμαζες κι αυτό?Το μόνο μας ''πρόβλημα'' είναι ότι πρέπει να είμαστε όλοι μέσα στο μπάνιο,δεν της φτάνει μόνο ο ένας:tongue:

Α και με το θέμα του κρεβατιού μια χαρά,χτες πάλι κοιμήθηκε εκεί και ξύπνησε μόνο 2 φορές και με φώναξε,πήγα και ξανακοιμήθηκε.Μόνο στις 6 το πρωί που έβρεχε καταρρακτωδώς και είχε φοβηθεί οπότε την πήραμε μαζί...

:Pκαλες μου φιλες γεια σας!!!!!!

τι μου κανετε???

λιγο απ'ολα ,απ'οτι βλεπω!!!!!!!!!:tongue:

:Dκοιμουνται τα παιδια κ την πεφτω κι εγω λιγο στο σαλονι!!!!!!!

:Pειχαμε σημερα λαικη κ γιαυτο δεν εκανα πολλες δουλειες...

:Dτο απογευμα εχουμε γιατρο για εμβολια..κ τους 2!

αργοπορημενα 5μηνες!!

:Pαυριο πρεπει να παω για κατι χαρτια για την αιτηση των 5μηνων!!

:Dμας πηραν

--με την επιδοτηση του Νιαρχου,τα 3α αποτελεσματα εσπα δηλ---

σε ΚΔΑΠ για την μικρη μου!! απλα ειναι σε ενα κοντινο χωριο το Σκουταρι..θα παμε ενα απογευμα να δουμε τί θεματα εχει ( ζωγραφικη-σκατι-μουσικοκινητικη) κ τις ωρες κ θα δω αν μπορω να τη πηγαινω τουλαχιστον ενα απογευμα την βδομαδα. Γιατι παμε κ Κολυμβητηριο κ κουραζεται. Κι εκει δεν εχω σκοπο να πηγαινω μαζι με τον μικρο οπως στο Κολυμβητηριο..Παντως δεν θελω να δωσω την θεση αφου μας πηραν με Εσπα κ την διακαιουμαστε....

Δεν το κατάλαβα όλο αυτό τι επιδοτήσεις είναι αυτές και τι είναι το ΚΔΑΠ???:confused:

Μήπως να παίξεις και κανένα λαχείο βρε,νομίζω όλα καλά σας πάνε τελευταία και είστε τυχεροί...:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:

Μάλιστα.

Διαβάζοντας μόνο αυτό το άρθρο (δεν ξέρω δλδ αν εσύ έχεις κι άλλες πληροφορίες σχετικά) θα έλεγα μην πάρεις BB cream.

Η αίσθησή μου είναι ότι δεν είναι και τόσο all in one. Στην πραγματικότητα λέει ότι είναι ενυδατική, αντιγηραντική (κρέμες που να τα συνδυάζουν αυτά τα δύο, νομίζω θα βρεις πολλές) και καλυπτική. Make-up χρησιμοποιείς απαραιτήτως καθημερινά όπου και να πας κλπ.; Ακόμα κι αν ναι, δεν έχεις καταλήξει σε κάποιο προϊόν που να το χρησιμοποιείς συστηματικά και να είσαι ευχαριστημένη απ' αυτό; Τα υπόλοιπα που της αποδίδονται είναι αυτά τα λίγο "ρευστά", που μου φαίνονται εμένα. Έχει κι αυτό, έχει κι εκείνο, μπλα μπλα μπλα.

Ναι κι εγώ τα σκέφτηκα αυτά,γι'αυτό ρωτάω μήπως κάποια την έχει χρησιμοποιήσει κι έχει μια άποψη να μου πει:rolleyes:


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...