Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

      • Λυπημένη/-ος 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Βρε Κική δεν σου απάντησα πλήρως το διάβασα και μετά ξεχάστηκα!!!

Δεν χρησιμοποιώ make up,μόνο ενυδατική βάζω το πρωί,μετά μάσκαρα και λιπ γκλος.

Και είπα να ξεκινήσω με κάτι πιο ''μαλακό'' από ένα make up,αλλά πάλι δεν ξέρω και τι θέλω...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ και σένα!Καλέ και μένα η μικρή είχε μια άρνηση με το γιογιό,άλλο πράγμα(έκανε ακριβώς τα ίδια με τη δικιά σου)Μετά της πήραμε αυτό που το βάζεις στη λεκάνη και της άρεσε μάλλον η ιδέα και χτες έκανε και τσίσα εκτός από κακά:D:D:D.Μήπως να το δοκίμαζες κι αυτό?Το μόνο μας ''πρόβλημα'' είναι ότι πρέπει να είμαστε όλοι μέσα στο μπάνιο,δεν της φτάνει μόνο ο ένας:tongue:

Α και με το θέμα του κρεβατιού μια χαρά,χτες πάλι κοιμήθηκε εκεί και ξύπνησε μόνο 2 φορές και με φώναξε,πήγα και ξανακοιμήθηκε.Μόνο στις 6 το πρωί που έβρεχε καταρρακτωδώς και είχε φοβηθεί οπότε την πήραμε μαζί...

χαχαχα ολα τα διχρονα ιδια!!!!! εχω παρει καπακι λεκανης διπλο (παιδικο κ για μεγαλους) κ ενω στην αρχη ουτε που καθοταν, τωρα καθεται κ κανει πως σφιγγεται οταν της λεω κανε κακα. αλλα ακομα τπτ!

για το θεμα του κρεβατιου για εμας δεν υπαρχει ευτυχως. πρωτη φορα την πηρα στο κρεβατι μου εχτες το πρωι 8,30-9,30.

επλυνα κατι πιατικα μου ειχαν μεινει, επλυνα λαχανικα κ φρουτα απο την χτεσινη λαικη τα τακτοποιησα, εβρασα αυγουλακια κ τωρα παω για φρουτοκρεμα.

αληθεια ειρηνη μου που εισαι???

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου,

Σήμερα.. δηλαδή οτι και να σας πω... ακούστε ιστορία να τρελαθείτε... το στομάχι μου απλώς έχει σπάσει.

Ερχόμαστε από το σχολείο, μάλιστα είχαμε και συνάντηση "γνωριμίας" με τη δασκάλα μας, από την οποία άκουσα πολυ-πολύ καλά λόγια και γίνεται το εξής:

Ερχόμαστε σπίτι, τρώει το παιδί και μου παραπονιέται πως πονάει η κοιλιά του. Σε 5 λεπτά μου ζητάει depon και του δίνω γιατί δεν ζητάει συχνά οπότε σκέφτηκα πως άρχισε να πονάει ο καημένος.

Ξαφνικά στο μισάωρο, τον πιάνει κάτι... ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ και το παιδί μέσα σε 10 λεπτά μεταμορφώνεται!

Λούζεται στον ιδρώτα, κοκκινίζει ολόκληρος {ειδικά το κεφάλι του!}, αρχίζει να χτυπιέται από τον πόνο {στην περιοχή της κοιλιάς} μου λέει "ΜΑΜΑ ΠΟΝΑΩ" με τρομο στην φωνή του. Τι να σας πω.. να θέλει να κάνει εμετό, να μην μπορεί, να πονάει τρομερά και να... "χτυπιέται"!!!!

Τρελάθηκα!:!:

Παιδί που χτυπάει και στο 2λεπτο ειναι εντάξει. Να δείχνει πως πονάει τρελά και να μου λεει "Μαμά, πήγαινέ με στο νοσοκομείο!!! Θέλω γιατρό!!!" :shock::shock::shock::-(

Δεν μπορούσα να πάρω το αμαξι, αφού δεν μπορούσε να περπατήσει καλά από τον πόνο... οπότε βγαινω στη γωνία και παίρνουμε ταξί.

Το παιδί να πονάει πολυ και ο ταξιτζής {καλή του ώρα όπου και να είναι} αγχώθηκε. Την περασμένη εβδομάδα, μου λέει, πήρα μία κυρία με τον άντρα της και μέσα στο ταξί έπεσε σε αλεργικό σοκ. Και την προλάβαμε στο τσακ. Ανησυχώ για το παιδί.

Εγώ δεν μίλαγα, άκουγα {και μέσα μου φρίκαρα} αλλά κοίταγα το παιδί.

Δυστυχώς είχε κίνηση και όσο πέρναγε η ώρα ο ταξιτζής ανησυχούσε πολύ γιατι ο μικρός πονούσε πολυ.

Παίρνει λοιπόν στο VHF {έτσι λέγεται? δεν ξέρω} και ειδοποιεί πως έχει ένα επείγον περιστατικό, ένα μικρό παιδακι που πονάει και θέλει ομάδα Δίας να μας συνοδεύσει στο νοσοκομείο γιατί έχει κίνηση!!!!

Κορίτσια... τι να σας πω.. έτρεχε λες και ήταν δικό του παιδί.

Τα δε παιδιά της αστυνομίας... μέσα σε 6-7 λεπτά, μας συνόδευαν 2 μηχανές της ομάδας Δίας, η οποίοι μας άνοιγαν το δρόμο με κόρνες, φωνές και χειρονομίες {για να κάνουν στην άκρη} οι οδηγοί.

Οχι μόνο αυτό, είχαν "κλείσει" για δευτερόλεπτα την οδό Καβάλας, με ένα περιπολικό της αστυνομίας, ώστε να περάσουμε εμείς!

Δεν μπορώ αυτή τη στιγμή να σας περιγράψω το άγχος, τις στιγμές εκείνες αλλά φτάσαμε πολύ σύντομα και τα παιδιά της Δίας μας άφησαν κυριολεκτικά στην πόρτα του νοσοκομείου.. σε κάποιες στιγμές μάλιστα, κυριολεκτικά φώναζαν στον ταξιτζή μας για να πάει από πιο σύντομο δρόμο, ο οποίος μάλιστα πήγαινε με χίλια.

Δεν θα σας πω περισσότερα γιατί το στομάχι μου {προφανώς επειδή άρχισα να "ηρεμώ" ας πούμε} κοντεύει να σπάσει, όλα πήγαν καλά, έκαναν διάφορες εξετάσεις στο παιδί {αίματος, ούρα και υπέρηχο στομάχου} και τώρα στις 8 θα ξαναπάμε, να το ξαναεξετάσουν {γιατί ήθελαν να έχει περάσει η επήρεια του depon} και να μας πουν τι έγινε με τις εξετάσεις του.

Μου είπαν πως μάλλον ήταν κολικός, ο οποίος μπορεί να δώσει τέτοια ένταση στον πόνο και μάλιστα ξαφνικά αλλά σίγουρα δεν ήξεραν. Τουλάχιστον δεν ήταν σκωληκοειδίτιδα γιατί αυτό φοβήθηκα, επειδή δεν τον είχα ξαναδεί έτσι....:-(

Θέλω να τα ευχαριστήσω αυτά τα παιδιά.. θα μιλήσω με την υπηρεσία της ομάδας Δίας και θέλω να τους ευχαριστήσω.

Σας φιλώ, τρόμαξα αλλά ένιωσα και τόσο δεν ξέρω πως να το πω ρε κορίτσια μου... ευλογημένη αλλά και προστατευμένη που κάποιοι άγνωστοι βοήθησαν τον μικρό μου...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

τι λες βρε παιδί μου; μόλις διάβασα το μήνυμα κ κατααγχώθηκα. ελπίζω όλα καλά με το παιδί τώρα πονάει; κ τι να πω ένα συγχαρητήρια γιατί υπάρχουν ακόμα άνθρωποι;

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου συγκλονίστηκα......σκεφτόμουν απο μέσα μου, να που σε αυτό το κράτος που τίποτα δεν λειτουργεί,....όταν υπάρξει ανάγκη μπορούν να οργανωθούν για να επιτευχθεί ο στόχος!!! Πέραστικά σας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πωπω ειρηνη μου, τι ηταν αυτο μεσημεριατικα:?::?::?:

πως ειναι τωρα το παιδι??? τι σας ειπαν οι γιατροι που ξαναπηγατε??? φανταζομαι το αγχος σου.... εσυ ηρεμισες? περαστηκα σας!!!!

υπαρχουν ακομα ανθρωποι που εκτος του να μας βλεπουν σαν € οταν παραστει αναγκη υπερβαινουν τον εαυτο τους.... συγχαρητηρια στον ανθρωπο αυτο κ στην ομαδα διας (με ειχαν βοησει κ εμενα οταν με ειχαν τρακαρει με ενα μηχανακι)

Link to comment
Share on other sites

Πω πω Ειρηνη πραγματικα συγκλονιστικο φανταζομαι την αγωνια σου...

μπραβο και σε ολους οσους σας βοηθησαν.Δεν ξερω αν σας εχει πιασει ποτε κολικος αλλα ο πονος ειναι ΑΦΟΡΗΤΟΣ ξεπερναει και αυτον της γεννας.

ομως τελος καλο ολα καλα...φιλακια πολλα...


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε Ειρηνη μου!!! Περαστικα και αγυριστα!! Μπες να μας πεις μολις μπορεσεις τι εγινε!!

Να'ναι καλα και ο ταξιτζης και η Διας!!

Εχω γεννηθει με ενα θεμα στα νεφρα και ο κολικος (ειτε νεφρου, ειτε εντερου ειτε στομαχου) σου λεω ειναι... απεριγραπτος πονος!! Αχ το ψυχουλακι μου τι τραβηξε!!! Ελπιζω να μην ειναι τιποτα!!!


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν πω πως σήμερα που ήταν άφαντη η Ειρήνη φοβήθηκα πως κάτι συνέβη τι θα μου πείτε; Εύχομαι το παιδάκι σου να μην έχει κάτι σοβαρό Ειρήνη μου. Είδες που τελικά ο καημένος όντως πονούσε χθες; Περαστικά κι αγύριστα! Συγχαρητήρια στους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που βοηθούν συνανθρώπους σε αυτή την απερίγραπτη εποχή που ζούμε!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου τι ηταν αυτο που παθατε..την ωρα που διαβαζα λεω να δεις που θα ειναι καμια σκωληκοειδιτιδα σκεφτομενη που και χθες ποναγε στο σχολειο..παλι καλα που δεν ηταν..ελπιζω να ειναι καλες και οι εξετασεις του..αχ μωρε το καημενο..τωρα εξακολουθει να ποναει?οποτε μπορεις ενημερωσε μας..μπραβο και στον ταξιτζη και στην ομαδα Διας..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπιλλακι?καλα?

Γιωτακι μπραβο που ειναι καλυτερα η μικρουλα..κριμα να ταλαιπωρουνται οι ψυχουλες..οσο για την πανα μην αγχωνεσαι ειναι μικρη ακομα καπου κοντα στα 2,5ειναι πιο ωριμα..μην την πιεζεις αφησε την να σε καθοδηγησει..

Κικη σ'ευχαριστω για τις ευχες..

Φαγαμε το μεσημερι μαζεψα την κουζινα και η μικρη ξυπνησε ειχε κοιμηθει ηδη οταν γυρισα..δεν προλαβα να ξεκουραστω καθολου..

καναμε τις αγκαλιες μας και με τις δυο,διαβασαμε παραμυθακια και οτν αρχισαν να παιζουν(η μεγαλη δηλαδη,η μικρη περιφεροταν) εβαλα σκουπα,ετοιμασα ενα πλυντηριο για τη νυχτα,ξεσκονισα,εκανα ενα περασμα στο μπανιο..ετοιμασα γεμιστα για αυριο,τα εβαλα στον φουρνο εκανα μπανιο τα παιδια και μεχρι να διαβασει ο αντρας μου παραμυθι σφουγγαρισα και το σπιτι και τα μπαλκονια..εκανα και εγω μπανιο,λουστηκα και τις εβαλα για υπνο..ελπιζω να καταφερω να κοιμηθω λιγο νωριτερα αποψε,καθε βραδυ κοιμαμαι 1 και στις 6 παρα εγερτηριο


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα μονο για 1' λεπτο γιατί ηρθα σπιτι να παρω πραγματα για το παιδι. Μας κρατανε μεσα. Δεν ξερω πολλα τωρα

Ηρθα να παρω ρουχα και εψαξα 2 πραγματα στο ιντερνετ.

Στειλτε ολη την αγαπη σας στο φιογκακι και τις προσευχες σας.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...