Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Λοιπον Ρηνακι μολις μιλησα με τον φιλο μου που πουλαει στρωματα,

μου ειπε οτι απαγορευεται να σιδερωνουμε το στρωμα και ουτε να σιδερωνουμε ρουχα πανω στο στρωμα..

Τα στρωματα εχουν μεσα υλικα σαν σφουγγαρια και με την μεγαλη θερμοκρασια καταστρεφονται. Δεν υπαρχει τροπος να καθαρισουμε το στρωμα. Το μονο που μπορουμε και πρεπει να κανουμε ειναι να το αεριζουμε οταν εχει καλο καιρο και χωρις εντονες μυρωδιες στην ατμοσφαιρα.

Επισης αν ενα στρωμα χαλασει δεν φαινεται εξωτερικα, η καθε κατασκευαστρια εταιρεια μπορει να μας πει το χρονο ζωης τους.

Αυτα μου ειπε..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βρίσκομαι σε οργασμό εργασιών!!!

- Ετοιμάζω κοτοπουλάκι κοκκινιστό με σπαγγετίνι

- Ξεσκονίζω

- Ακούω λατρεμένα χριστουγεννιάτικα στολίδια

- Ετοιμάζω πλυντήριο για τη νύχτα (έχουμε νυχτερινό)

- Και φυσικά σας μιλάω!!!! :lol:

Και πρέπει να βάλω και σκουπίτσα.... ;)

Βρίσκομαι στη δουλειά...βαριέμαι...

- Φαγητό έχω από χθες

- Το σπίτι καθαρίζεται...όχι μόνο του...τέτοια εφεύρεση δεν υπάρχει ακόμα...

- Ακούω χριστουγεννιάτικα τραγούδια...γιατί τα στολίδια δεν χωράνε στα αυτιά μου...

- Πλυντήριο έβαλα χθες...και σήμερα έχει στεγνωτήριο...

- Και φυσικά είμαι εδώ!!!!

φιλάκιαααααααα


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Πραγματι ειστε απιστευτες δεν προλαβαινουμε να σας διαβασουμε.

Εγω κλασσικα το θεμα μου με τα παπουτσια δεν το εχω λυσει και ενω ειναι ωραια αυτη η λυση με τις πετρες εγω δεν θελω να τα βλεπω, ειμαι παραξενη το ξερω :mad::-x.Σκεφτηκα το εξης και θελω τη γνωμη σας το επιπλο που εχω στην εισοδο εχει ενα μικρο ντουλαπακι δεξια και 2 συρταρακια και απο κατω ειναι κενο (δεν ξερω ανα καταλαβατε δεν ειμαι και καλη στις περιγραφες) να επαιρνα 2 ωραια ψηλα κουτια και να τα εβαζα απο κατω στο κενο?και να τα βαζουμε εκει μεσα ?

Ε στρατηγε τι λες κι εσυ?

Dalia πως ειναι αυτη η παπουτσοθηκη απο το τζαμπο,εχεις καμια φωτο?

Οπλαρχηγέ μου,

Τι χρώμα είναι το ντουλαπάκι? Για να σου προτείνω κάτι.... ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

:confused::confused::confused::confused: Ε καλά Ειρήνη, ΑΥΤΟ ούτε η μαμά μου δεν το έχει σκεφτεί που είναι ιδιοφυία σε αυτά τα οικοκυρικά !!!!

Στο θέμα μας τώρα: δεν γνωρίζω εάν επιτρέπεται ή όχι. Κι εγώ πάντως το αερίζω και του κάνω τούμπες... κατά διαστήματα... κι ελπίζω ....

Κατά τα λοιπά, χθες έβαλα σκούπα, ξεσκόνισα, άπλωσα 2 πλυντήρια και σιδέρωσα ότι είχα να φύγουν... και (επιτέλους) καθάρισα τον φούρνο μου !!!

Αφροδιτάκι,

Εμένα "ευτυχώς" που ο άντρας μου λείπει πολλές ώρες και δεν με βλέπει να τα κάνω όλα αυτά -τις λεπτομέρειες εννοώ- ... γιατί κάτι τέτοια μου πετάει και γελάμε !!! :lol:

Α καλά... είναι γνωστό ρε κοριτσάκι πως... δεν είμαι και πολυ καλά!!! :lol: Παιδί μου, το κεφάλι μου σκάει από ιδέες... τι να πω... αν είχα λεφτά, να μην χρειάζεται να εργάζομαι θ άνοιγα ένα γραφείο για να βοηθώ τα κορίτσια μου.... το χω πει δεκάδες φορές!! :lol:

Καθάρισες τον φούρνο??????? Ωωωωωωωωωω..... η δουλειά που μισώ περισσότερο από κάθε άλλη!!!! :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Margio αν έβαζες στο κενό κάτι τέτοιο http://ikea.gr/DefaultM.aspx?page=productview&iID=7169

Αυτή η ραφιέρα είναι ακριβή... αν θέλετε έχει σε καφέ χρώμα , ξύλινες νομίζω , στα jumbo με 5 και 10 ευρώ . Είναι βολικές πιστεύω αν έχεις χώρο .

Για εσένα Margio μου θα σου πρότεινα κι εγώ μια λύση όπως τα κουτιά , εκτός αν έχεις χώρο για αυτή τη ραφιέρα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, όντως τέλεια μέρα.

Κορίτσια μήπως ξέρετε πώς καθαρίζουμε μαύρη λάκα; (το πιάνο γκρρρρρ, μου έρχεται να το ξύσω και να βάψω μωβ σατινέ να ησυχάσω)

Λοιπόν βρήκα λύση για το χάος μου. Κάθε μέρα μαζεύω το βουνό που βρίσκεται σε ένα (1) έπιπλο μόνο. Ακολουθώ δηλαδή τη συμβουλή τελειώνω αυτό που κάνω και δεν ανοίγω πολλά μέτωπα μαζί.

Έτσι μπράβο mikri μου!

Το πιασες το νόημα! Γιατί να ταλαιπωρείσαι?

Και νιώθεις καλά γιατί δεν τα χεις παρατημένα, έχεις βάλει ένα πρόγραμμα

Και σιγά-σιγά θα μαζευτούν

Και δεν πελαγώνεις!

Μπράβο! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρηνακι (μου αρεσει να σε λεω ετσι..) ποσο με ηρεμουν τα μυν. σου!!!

Αφροδιτακι το δικο μου κρεβατι εχει στρωμα που σηκωνεται με μηχανισμο, στο πατωμα λοιπον μας ειχε βαλει ο επιπλας ενα λεπτο κοντρα πλακε και ετσι τα πραγματα δεν ακουμπανε πατωμα.

Εκει μεσα βαζω τα χαλακια του μπανιου και αυτα που βαζω μπροστα στο νεροχυτη και τις κουβερτες που δεν χρησιμοποιουμε συχνα.., επισης εκει εχω και τις βαλιτσες μας.

ενταξει λιγη σκονη εχουν αλλα μπορεις να φυλακισεις τη σκονη??

Αχ ναι... να με λες, να με λες, να με λες! :lol: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! Να ξέρεις, αυτός είναι ο πρωταρχικός σκοπός μου. Ναι μεν να σας πριζώσω ώστε να οργανωθείτε αλλά επειδή θέλω να είστε ήρεμες. Ήρεμες και ευτυχισμένες!!! ;) ;)

Ακούστε αυτό που ακούω και ταξιδέψτε σε μαγικούς, χριστουγεννιάτικους προορισμούς οτι και αν κάνετε..... :)

http://www.youtube.com/watch?v=oebloCHn7E8

Καλά κουράγια μας!!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Και οσον αφορα το νυχτερινο ρευμα που λες, δε ξερω αν το ξερετε αλλα η ΔΕΗ τωρα το χειμωνα εφαρμοζει αλλο νυχτερινο ωραριο απο οτι το καλοκαιρι και το νυχτερινο ειναι 2-8πμ και 3:30-5:30. Δηλ για το πλυντηριο (και οτι αλλο καιει πολυ ρευμα) θελει ή ξυπνητηρι ή χρονοδιακοπτη ή πολυ νωρις το πρωι! :mad::x

Ναι το ξέρω κοριτσάκι μου! Καλώς ήρθες και καλημέρα!!! ;)

Φροντίζω πάντα να βάζω νυχτερινό για οικονομία. Ευτυχώς το πλυντήριο μου έχει χρονοδιακόπτη και έτσι το ρυθμίζω την επιθυμητή ώρα!

Μάκια!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Ρηνακι μολις μιλησα με τον φιλο μου που πουλαει στρωματα,

μου ειπε οτι απαγορευεται να σιδερωνουμε το στρωμα και ουτε να σιδερωνουμε ρουχα πανω στο στρωμα..

Τα στρωματα εχουν μεσα υλικα σαν σφουγγαρια και με την μεγαλη θερμοκρασια καταστρεφονται. Δεν υπαρχει τροπος να καθαρισουμε το στρωμα. Το μονο που μπορουμε και πρεπει να κανουμε ειναι να το αεριζουμε οταν εχει καλο καιρο και χωρις εντονες μυρωδιες στην ατμοσφαιρα.

Επισης αν ενα στρωμα χαλασει δεν φαινεται εξωτερικα, η καθε κατασκευαστρια εταιρεια μπορει να μας πει το χρονο ζωης τους.

Αυτα μου ειπε..

Φτου!!! Φτου και ξανα-μανα φτου!!! :lol:

Το κόβω πάραυτα...! Μπορώ να το κάνω 1 φορά τον χρόνο ή θα με μαλώσεις???!!! :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρίσκομαι στη δουλειά...βαριέμαι...

- Φαγητό έχω από χθες

- Το σπίτι καθαρίζεται...όχι μόνο του...τέτοια εφεύρεση δεν υπάρχει ακόμα...

- Ακούω χριστουγεννιάτικα τραγούδια...γιατί τα στολίδια δεν χωράνε στα αυτιά μου...

- Πλυντήριο έβαλα χθες...και σήμερα έχει στεγνωτήριο...

- Και φυσικά είμαι εδώ!!!!

φιλάκιαααααααα

Kαλημερούδια καί από εδώ !!!

Μια από τα ίδια και εγώ με τη μόνη διαφορά ότι έχει και σήμερα πλυντήριο διότι το δικό μου σύστημα "αυτοκαθαρισμού" και "αυτοσιδερώματος" θα είναι αύριο στο σπίτι....

Στεγνωτήριο έβγαλα πουρνό πουρνό...

Link to comment
Share on other sites

Και οσον αφορα το νυχτερινο ρευμα που λες, δε ξερω αν το ξερετε αλλα η ΔΕΗ τωρα το χειμωνα εφαρμοζει αλλο νυχτερινο ωραριο απο οτι το καλοκαιρι και το νυχτερινο ειναι 2-8πμ και 3:30-5:30. Δηλ για το πλυντηριο (και οτι αλλο καιει πολυ ρευμα) θελει ή ξυπνητηρι ή χρονοδιακοπτη ή πολυ νωρις το πρωι! :mad::x!

Κι εμείς έχουμε βάλει χρονοδιακόπτη στην πρίζα που παίρνει ρεύμα το πλυντήριο κι έτσι έχω το κεφάλι μου ήσυχο....Το ίδιο έχω κάνει και με το πλυντήριο πιάτων.


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στη δουλειά...βαριέμαι...

- Φαγητό έχω από χθες

- Το σπίτι καθαρίζεται...όχι μόνο του...τέτοια εφεύρεση δεν υπάρχει ακόμα...

- Ακούω χριστουγεννιάτικα τραγούδια...γιατί τα στολίδια δεν χωράνε στα αυτιά μου...

- Πλυντήριο έβαλα χθες...και σήμερα έχει στεγνωτήριο...

- Και φυσικά είμαι εδώ!!!!

φιλάκιαααααααα

Λοιπόν... για το νο.3 κάτι πρέπει να γίνει... υπάρχει τρόπος να μεγαλώσουμε το πτερύγιο των αυτιών μας για να κρεμάσουμε κάτι μικρό, μη φανταστείς....., (:lol: ) και διακριτικό! Είμαι και πολύ φαν! :ppppppppppppppp


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερούδια καί από εδώ !!!

Μια από τα ίδια και εγώ με τη μόνη διαφορά ότι έχει και σήμερα πλυντήριο διότι το δικό μου σύστημα "αυτοκαθαρισμού" και "αυτοσιδερώματος" θα είναι αύριο στο σπίτι.....[/color]

xaxaxaxaxaxaxa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...