Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Τελικά, το θέμα μας, είναι κίνητρο!!!! Μήπως να κυκλοφορήσουμε και σε χαπάκι??????? :lol:

Χαίρομαι που νιώθεις καλύτερα! ;)

Όντως είναι κίνητρο. Μήπως αντί για χαπάκι έχεις κάτι σε μαγικό ραβδάκι;


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Koρίτσια εγώ θα είμαι το καλικατζαράκι της παρέας...:lol::lol:

έχω και πρόχειρη στολή...

δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά το κόλπο πλέον σε εμένα πιάνει μια χαρά...είναι απόλαυση να γυρνάς σπίτι και να είναι όλα στη θέση τους...εννοείται ότι δεν το κάνω πάντα, αλλά το κάνω συχνά

Πράγματι! Μεγάλη απόλαυση καλό μου καλικατζαράκι!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο. Θα το εφαρμόσω άμεσα μια και ο μικρούλης μου είναι σε φάση που βάζει τα πάντα στο στόμα...

Ουπς... ένας λόγος παραπάνω! Και δυστυχώς ο δικός μου ο μικρουλης όταν ήταν νιανιαράκι λάτρευε να γλύφει το... τηλεκοντρόλ!!! :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για σιγα βρε κοριτσια που να σας προλαβω η γυναικα......

ειπαμε.. οχι και ετσι..

λοιπον εγω σημερα ειπα οτι θα φτιαξω λιγο τα παιχνιδια των παιδιων να χαρισω μερικα να αδειασει ο χωρος αλλα μετά τα υστερικά κλαματα του μικρου που δεν ηθελε να τα βαλω στην κουτα ... οτι εβγαζα ηθελε να το παρει τον αφησα να παιξει( και τα εκανε ολα και παλι χαλια)

και πηγα και εφτιαξα κατι μπισκοτακια για το σχολειο της μικρής:

πηρα λευκή κουβερουρα σμαρτισ και μπισκοτα γεμιστα παπαδοπουλου, και την μια πλευρα την βουτηξα στην σοκολατα και τους εβαλα σμαρτισ και μαυρη σοκολατα και ιδου χιονανθρωπακια... τα εδεσα σαν καραμελες με κοκκινη πρασινη κορδελα.

ετσι αφησα ενα σπιτι μες στο χαμο,και τωρα κανω διαλλειμα στην δουλεια οποτε οπως καταλαβαινεται με περιμενη μεγαλο βραδυ....

εχω τουλαχιστον 3 πλυντηρια για σιδερο, και τοι αλλο προκυψει εν την απουσια μου.


wtPtp3.png

hb9ip2.png

Link to comment
Share on other sites

Άουτς! (Άσε με μαζεύω τη σαβούρα από το πάσο και με καθυστερείς!) :)

Άμα σε αποσπώ από οργάνωση του πάσου... το βουλώνω!!! :lol: !!!!

Καλές τακτοποιήσεις!!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σ ολο το fun club εχω απο χτες το εχω παρει πατριωτικα το θεμα και σιδερωνω

ειρηνη μου το πηρες το ε μαιλ??

Μπράβο Χαρά μου... άντε σιγά-σιγά να ξαλαφρώσεις και θα τακτοποιηθείς και συ! ;)

Θα σου πω το πρωί, ναι κοριτσάκι μου??? xxxx


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

για σιγα βρε κοριτσια που να σας προλαβω η γυναικα......

ειπαμε.. οχι και ετσι..

λοιπον εγω σημερα ειπα οτι θα φτιαξω λιγο τα παιχνιδια των παιδιων να χαρισω μερικα να αδειασει ο χωρος αλλα μετά τα υστερικά κλαματα του μικρου που δεν ηθελε να τα βαλω στην κουτα ... οτι εβγαζα ηθελε να το παρει τον αφησα να παιξει( και τα εκανε ολα και παλι χαλια

Λάθος! Μεγάλο λάθος Μαράκι!

Ποτέ μα ποτέ δεν κάνουμε εκκαθάριση παιχνιδιών με τα μικρά στο σπίτι παρά μόνο αν κοιμούνται!!! :lol:

Και γω τα ίδια έπαθα την πρώτη φορά που ειπαμε ωραία και καλά {στη θεωρία} με τον Ανδρεούλη μου να δώσουμε τα παιχνίδια που δεν ήθελε οπότε μου έγινε μάθημα και πλέον ξεσκαρτάρω μόνο όταν λειπει! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να σας γράψω εδώ και ένα σύντομο μήνυμα με το τι κάνω σχετικά με την υγιεινή του στρώματος των κρεβατιών μας.

Λοιπόν, εκτός του ότι κάθε 6 μήνες γυρίζω το στρώμα, κατά διαστήματα {περίπου κάθε 3μηνο - 4μηνο) το σιδερώνω! :lol: ... Το ξέρω πως δεν είμαι καθόλου καλά αλλά δεν ξέρω γιατί ακριβώς αυτός ο τρόπος με... καθησυχάζει. Με τόσα ακάρεα και όχι μόνο και επειδή δεν έχω επαγγελματική σκούπα να το καθαρίζω, σκέφτηκα πως η μεγάλη θερμοκρασία του σίδερου θα βοηθάει, τουλάχιστον σε κάποιο βαθμό.... Μάλιστα, δεν το κάνω σε χαμηλή θερμοκρασία αλλά στην μεγαλύτερη ισχύ γιατί είχα διαβάσει στο internet το εξής:

Τα ακάρεα αρχίζουν να νεκρώνονται μετά τους 35 βαθμούς Κελσίου» τονίζει η αλλεργιολόγος, πρόεδρος της Ελληνικής Εταιρείας Αλλεργιολογίας και Κλινικής Ανοσολογίας Καλλιόπη Κόντου - Φίλη.

Οπότε... ελπίζω να κάνω κάτι μ αυτόν τον τρόπο.... :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Eιρηνακι μου θα ηθελα να σου πω οτι δεν κανει να σιδερωνουμε τα στρωματα..

Μου το εχει πει φιλος μας που φτιαχνει στρωματα οτι μς την θερμοκρασια χαλανε τα υλικα της γεμισης.

Εγω τα αεριζω καθε 3-4 μηνες και το γυρναμε θεση.

Επισης βαζω και καλλυμα παντα, βαμβακερο το χειμωνα και πετσετε το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

Eιρηνακι μου θα ηθελα να σου πω οτι δεν κανει να σιδερωνουμε τα στρωματα..

Μου το εχει πει φιλος μας που φτιαχνει στρωματα οτι μς την θερμοκρασια χαλανε τα υλικα της γεμισης.

Εγω τα αεριζω καθε 3-4 μηνες και το γυρναμε θεση.

Επισης βαζω και καλλυμα παντα, βαμβακερο το χειμωνα και πετσετε το καλοκαιρι.

Γμτ.. λες? Και να σε ρωτησω αν το ξερεις, γιατι δεν εχω καθολου γνωση στο θεμα, οταν χαλανε τα υλικα της γεμισης, φαινεται εξωτερικα? Το ρωταω αυτο γιατι το κανω χρονια, και στο προηγουμενο στώμα που είχαμε και δεν φαινοταν κατι εξωτερικά (βαθουλώματα κλπ.).

Ξέρεις κανείς περισσότερα να μας διαφωτίσει?

Υ.Γ. Στο μεταξύ, στο ιντερνετ οι γnώμες διαφέρουν. Άλλοι λένε ναι στο αέρισμα άλλοι όχι.... άντε βρες... :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

δεν γνωριζω αυτο που ρωτας Ρηνακι μου, να σου πω ομως εχεις ατμοκαθαριστη? θα μπορουσες να το περνας που και που, ασε να ρωτησω και εναν φιλο που πουλαει στρωματα επωνυμα να μας πει και εκεινος την γνωμη του.

Παντως κακο δεν κανεις απλα μηπως μειωνεις την ζωη του στρωματος..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, καλημερα. χθες εκανα δουλειες απο τις 6 μεχρι τις 12 το βραδυ!!!δυο φαγητα, μακαρονακι με χταποδι και αρακα, εβαλα σκουπα, 2 πλυντηρια, καθαρισα την θηκη του πλυντηριου και εκανα και μια πλυση με σοδα και ξυδι. μετα ξεκαθαρισα λιγο και καποια ρουχα της μικρης που ηταν μικρα-κοντα , της εβγαλα καποια καινουργια, τακτοποιησα ντουλαπες.αυτο με τις ντουλαπες που ολο της μαζευω και ολο ασυμαζευτες ειναι,δεν μπορω να το καταλαβω!!!! μελωσα και μελομακαρονα.επισης καθαρισα το σκουπακι, το αδειασα και το επλυνα. ακομη εκανα με οινοπνευμα τηλεκοντρολ και κλειδια. ο αντρας μου με κοιτουσε και κουνουσε το κεφαλι.μου λεει εσυ οσο πας και χειροτερευεις.σε λιγο θα μας περνας απο αποστειρωση μολις μπαινουμε σπιτι:D:D:D:D:D.να προτεινω κατι???θελετε να συζηταμε ενα θεμα την ημερα ωστε να εχουμε μια σειρα και να εξαντλουμε και τα θεματα???να ρωτησω και κατι αλλο??/το κρεβατι μου ειναι ξυλινο γυρω γυρω κλειστο με ζυλο. οποτε καω απο το στρωμα και το σιδερο ειναι σαν ενα τετραγωνο κουτι. σκεφτομαι να στρωσω κατι εκει και να το κανω σαν αποθηκευτικο χωρο να βαλω πραγματα που δεν χρησιμοποιω, πχ επιπλεον κουβερτες και σεντονια. θα τα βαλω σε θηκες εννοειται αλλα δεν πρεπει να στρωσω και κατι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...