Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

σούπερ το θεμάτακι.......τα διαβάζω ΟΛΑ...

Ε πίσης σήμερα τακτοποιησα το ψυγειο....δεν θυμαμαι ομως πια κοπελα πρεπει να πω ευχαριστώ.....

Ειρηνη εισαι άψογη......

χίλια μπραβο.

Linaki ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ-ΠΟΛΥ!!!!!! Μου φτιαξες την μέρα με τα όμορφα σχόλια σου!!! ;)

Καλώς ήρθες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα σας!!

Σας διαβαζω ανελλιπως και σας ευχαριστω γιατι μου δωσατε πολυ καλες ιδεες για διαφορα προβληματακια που ειχα.

Και επειδη τελευταια ψαχνω λυση για κατι ειπα να ρωτησω εσας που βλεπω οτι το κατεχετε το νοικοκυριο.

Λοιπον στην καμπινα της ντουζιερας εχει σιλικονη αναμεσα στο τζαμι και το πλακακι. Αλλα η σιλικονη μαυρισε και τριβω με οδοντοβουρτσα (ναι και εγω ανηκω στο κλαμπ)και οτι καθαριστικο μπορειτε να φανταστειτε και αποτελεσμα δεν εχω. Μηπως ξερετε τι να χρησιμοποιησω και να κανω δουλεια?

Το καλυτερο ειναι να την αλλαξω αλλα αυτο τωρα το χειμωνα ειναι δυσκολο να γινει μια που πρεπει να τη χρησιμοποιουμε καθημερινα και δεν λειπουμε καθολου για να μην μεινει να στεγνωσει.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων και περιμενω τις ιδεες σας!!


q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μονο εγω δεν χρησιμοποιω οδοντοβουρτσα?? καλα ντρεπομαι τωρα!!

εγω στο μπανιο εχω ενα σφουγγαρι-γαντι και το χρησιμοποιω για τα πλακακια το βουταω σε σοδα και ξυδι και φευγουν τα αλατα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αρχηγέ και καλημέρα σε όλη την παρέα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πόσα έχουν γραφτεί στο θέμα μας και εγώ με τις δουλειές μου και τα τρεξίματα δεν έμπαινα καθόλου....

Χθές με την μικρή μου γράψαμε γραμματάκι στον Αϊ- Βασίλη. Τι όμορφα που ήταν!!!

ΚΑι μια και το θέμα μας είναι η οργάνωση. Εσείς για τις γιορτές οργανωθήκατε? Πλησιάζουννννννννννννννννννννννν

Ερχονται. τα Χριστούγεννα...........

Πάρτε μια μικρή ιδέα για την οργάνωση τους

http://jennysdreamylife.blogspot.com/2011/12/blog-post_06.html

Και αν έχετε και τραπεζώματα τώρα στις γιορτές εντυπωσιάστε με πρωτότυπους στολισμούς

http://jennysdreamylife.blogspot.com/2011/12/blog-post_20.html

Φιλακια πολλα πολλα

και θα επανέλθω! Αλλα τώρα πρέπει να διαβάσω τι γράψατε τόσες μέρες που έχω να μπω......


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μονο εγω δεν χρησιμοποιω οδοντοβουρτσα?? καλα ντρεπομαι τωρα!!

εγω στο μπανιο εχω ενα σφουγγαρι-γαντι και το χρησιμοποιω για τα πλακακια το βουταω σε σοδα και ξυδι και φευγουν τα αλατα..

Εσύ δε χρειάζεσαι οδοντόβουρτσα, το χεις πάει σε άλλο επίπεδο το πράγμα!!!!!


sbxre6a2f.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σας!!

Σας διαβαζω ανελλιπως και σας ευχαριστω γιατι μου δωσατε πολυ καλες ιδεες για διαφορα προβληματακια που ειχα.

Και επειδη τελευταια ψαχνω λυση για κατι ειπα να ρωτησω εσας που βλεπω οτι το κατεχετε το νοικοκυριο.

Λοιπον στην καμπινα της ντουζιερας εχει σιλικονη αναμεσα στο τζαμι και το πλακακι. Αλλα η σιλικονη μαυρισε και τριβω με οδοντοβουρτσα (ναι και εγω ανηκω στο κλαμπ)και οτι καθαριστικο μπορειτε να φανταστειτε και αποτελεσμα δεν εχω. Μηπως ξερετε τι να χρησιμοποιησω και να κανω δουλεια?

Το καλυτερο ειναι να την αλλαξω αλλα αυτο τωρα το χειμωνα ειναι δυσκολο να γινει μια που πρεπει να τη χρησιμοποιουμε καθημερινα και δεν λειπουμε καθολου για να μην μεινει να στεγνωσει.

Σας ευχαριστω εκ των προτερων και περιμενω τις ιδεες σας!!

Καλως ήρθες! Πολύ χαίρομαι που νιώθεις πως βοηθιέσαι και σου αρέσει το θέμα! :) :) :)

Χμ... να σου πω... την μούλχα, έχω την εντύπωση, πως κατά κάποιο τρόπο την.. "παντρεύεσαι"...! :( Δηλαδή, δύσκολα την ξεφορτώνεσαι.

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι πως θέλει ειδικά καθαριστικά (έχω ακούσει για το antimousse αλλά δεν το γνωρίζω προσωπικά) για να αντιμετωπιστεί σωστά και χρειάζεται καλό αερισμό :)

Φιλάκια!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αρχηγέ και καλημέρα σε όλη την παρέα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πόσα έχουν γραφτεί στο θέμα μας και εγώ με τις δουλειές μου και τα τρεξίματα δεν έμπαινα καθόλου....

Χθές με την μικρή μου γράψαμε γραμματάκι στον Αϊ- Βασίλη. Τι όμορφα που ήταν!!!

ΚΑι μια και το θέμα μας είναι η οργάνωση. Εσείς για τις γιορτές οργανωθήκατε? Πλησιάζουννννννννννννννννννννννν

Ερχονται. τα Χριστούγεννα...........

Πάρτε μια μικρή ιδέα για την οργάνωση τους

http://jennysdreamylife.blogspot.com/2011/12/blog-post_06.html

Και αν έχετε και τραπεζώματα τώρα στις γιορτές εντυπωσιάστε με πρωτότυπους στολισμούς

http://jennysdreamylife.blogspot.com/2011/12/blog-post_20.html

Φιλακια πολλα πολλα

και θα επανέλθω! Αλλα τώρα πρέπει να διαβάσω τι γράψατε τόσες μέρες που έχω να μπω......

Ηρωάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ήρθες επιτέλους!!!!!! Γιέεεεεεεε :lol:

Αχ... μην με πληγώνεις τώρα... στο πανέμορφο site σου αναγνωρίζω πάμπολλες φωτογραφίες από τα παλιά μας θέματα των Χριστουγέννων.... :( το πιστεύεις ότι μου λείπει??? :(

Καλώς μας ήρθες! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ηρωάκι μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ήρθες επιτέλους!!!!!! Γιέεεεεεεε :lol:

Αχ... μην με πληγώνεις τώρα... στο πανέμορφο site σου αναγνωρίζω πάμπολλες φωτογραφίες από τα παλιά μας θέματα των Χριστουγέννων.... :( το πιστεύεις ότι μου λείπει??? :(

Καλώς μας ήρθες! ;)

Αρχηγέ μου , εσύ μου έδωσες την παρακίνηση που χρειαζόμουν για να δημιουργήσω το blog μου...Σ΄ευχαριστώ πολύ!!! Και μου έλειψες!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ μου , εσύ μου έδωσες την παρακίνηση που χρειαζόμουν για να δημιουργήσω το blog μου...Σ΄ευχαριστώ πολύ!!! Και μου έλειψες!

Αλήθεια??? Πλάκα κανεις!!!

Αμ εμένα? Κόντεψα να πάθω στερητικό η γυναίκα!! :lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλως ήρθες! Πολύ χαίρομαι που νιώθεις πως βοηθιέσαι και σου αρέσει το θέμα! :) :) :)

Χμ... να σου πω... την μούλχα, έχω την εντύπωση, πως κατά κάποιο τρόπο την.. "παντρεύεσαι"...! :( Δηλαδή, δύσκολα την ξεφορτώνεσαι.

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι πως θέλει ειδικά καθαριστικά (έχω ακούσει για το antimousse αλλά δεν το γνωρίζω προσωπικά) για να αντιμετωπιστεί σωστά και χρειάζεται καλό αερισμό :)

Φιλάκια!

Αχ μη μου λες τετοια:(:(

Θα ψαξω για αυτο που μου λες αλλα μαλλον πρεπει να την αλλαξω.( Τωρα που με μπηκε στο μυαλο δηλαδη τελειωσε θα γινει αλλαγη.)


q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ μη μου λες τετοια:(:(

Θα ψαξω για αυτο που μου λες αλλα μαλλον πρεπει να την αλλαξω.( Τωρα που με μπηκε στο μυαλο δηλαδη τελειωσε θα γινει αλλαγη.)

Δες το στο ιντερνετ και αν τελικα το χρησιμοποιησεις πες μας αν οντως κανει τιποτα. Μην σε αγχωνει. Θα το αλλάξεις κάποια στιγμή! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια :D

Εγώ δεν οργανώθηκα ακόμη διότι ξέρω ότι τα χριστούγεννα δεν θα περάσω καλά.

Από και και πέρα έχω οργανώση όλη την επόμενη εβδομάδα που θα έχω και άδεια...Θέλω με τον μικρό να περάσουμε όσο πιο σούπερ γίνεται οι δυό μας...

NANTIA τι ωραίο καλέ και αυτό το blog...

Τώρα σκέφτηκα και κάτι άλλο...υπάρχουν φορές που το βράδυ αφού κοιμηθούν οι άντρες μου δεν έχω όρεξη για τίποτα. Αυτό που κάνω είναι να σβήνω τα φώτα και να φροντίσω απλά να μην υπάρχουν πράγματα ατακτοποιήτα στο οπτικό μου πεδίο.Το πρωί βάζω το ξυπνητίρι λίγο νωρίτερα κάνω και ένα φραπεδάκι, ανάβω ένα τσιγαράκι κάτω από τον αποροφυτήρα και τα κάνω όλα.Βάζω πλυντήριο, βγάζω καθαρά από ΄των πιάτων, τακτοποιώ τα πάντα και γυρνώντας από τη δουλειά το σπίτι είναι σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

Mια που τα έχουμε "βάλει" με τις οδοντόβουρτες, να σας πω εγώ τι κάνω με τις κανονικές οδοντόβουρτες που πλένουμε τα δόντια μας?

Εχω διαβασει πως η οδοντοβουρτσα θα πρέπει να αλλάζει κάθε 6 μήνες. Εμείς την κρατάμε 8-12 μήνες. Επειδή κατά διαστήματα (αρκετά συχνά) κάτι με πιάνει με τις οδοντόβουρτσές μας κάνω το εξής απλό:

Ζεσταίνω νερό στον βραστήρα (στο σημείο κοχλασμού, να καίει πολύ) και το ρίχνω έτσι, καυτό, πάνω στις οδοντόβουρτσες αλλά και στα καπελάκια τους. Δεν ξέρω γιατί αλλά νομίζω πως τσακίζει οτιδήποτε μπορεί να κρύβεται πάνω στις οδοντόβουρτσές μας! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

..........

Για βοηθήστε σε κάτι που πρόκεψε αυτή την εβδομάδα. Ξεκινάω με τη λογική ότι θα κάνω 2ο παιδί κάποτε οπότε και τα ρούχα που μας μικραίνουν δεν τα χαρίζω. Κάθε τόσο που βγαίνουν τέτοια ρούχα τι να τα κάνω έτσι ώστε να μην ξαναμπερδευτώ και τα βγάλω του χρόνου το χειμώνα ? Προς στιγμήν τα έχω διπλωμένα στην ντουλάπα του αλλά συνέχεια βγαίνουν, ψηλώνει το αντράκι μου

Ντάλια μου,

Θα σου πρότεινα αυτό που είπαν και τα κορίτσια: οργάνωσε τα ρούχα του παιδιού ανά είδος (πχ ζιπουνάκια/καλτσάκια/πυζάμες, παντελόνια, μπλούζες, πανωφόρια κλπ λπ) και ανά ηλικία -πολύ σημαντικό αυτό- και αποθήκευσέ τα σε σακκούλες σαν αυτές που σου έχει αναρτήσει η Ειρήνη, που έχουν φερμουάρ και κάπου (ή στο πλάι ή από πάνω) μια διαφάνεια ώστε να έχεις οπτική επαφή με το περιεχόμενο.

Θα μπορούσες να σημειώσεις και σε ένα καρτελάκι την κατηγορία του ρούχου και την ηλικία. πχ 0 μηνών-12 μηνών κλπ κλπ ανάλογα με το τί σε βολεύει καλύτερα !

Ευτυχώς εγώ για τέτοια πράγματα (όσα ρούχα είχα κρατήσει αρχικά δλδ επειδή δεν μου έκατσε το ίδιο φύλο) έχω χώρο κάτω από το κρεββάτι μου ! Σωτήριο...

Αλλιώς, μπορείς να τα κλείσεις είτε σε βαλίτσα μεγάλη και πατάρι/αποθήκη αίτε σε ράφια ντουλάπαας αλλά πάνω-πάνω αφού είναι πράγματα που δεν τα χρειαστείς άμεσα !

Είναι χρονοβόρο, θέλει ηρεμία.... ξέρεις εσύ φραπεδάκι-μουσικούλα και πάμε ! :wink:

Στο δικό σου το κομμάτι, που μου γράφεις πως δεν χωράνε και όλο σου πέφτουν μήπως να σκεφτείς να αλλάξεις με του άντρα σου που είναι μεγαλύτερη? Εγώ δηλαδή έχω στην μεγάλη ντουλάπα, της κρεματοκάμαρας μας ΜΟΝΟ δικά μου ρούχα. Τα δικά του, τα έχω στο παιδικό δωμάτιο, την ντουλάπα του μικρού δηλαδή, που ακόμα δεν την χρειάζεται. Ετσι έκανα διαχωρισμό από την αρχή, μας βόλεψε άψογα και οι ντουλάπες μας είναι ακόμα και σήμερα λουλούδι! :)

Αχ πρέπει να είμαστε ξαδερφούλες ή ετεροθαλείς αδερφές λέμε !

Πόσο γέλασα ! Κι εγώ έχω κρατήσει φυσικά την διπλή ντουλάπα για τα δικά μου -πάνω κάτω περικαλώ- και τον έχω στριμώξει στων παιδιών την μικρή.... ΑΛΛΑ ζω με φόβο και τρόμο για εκείνη την στιγμή που δεν θα ξέρω πού να πρωτο-βάλω τί (από παιδικό ρούχο εννοώ)... τα έχουμε και δυο... φαντάζεστε τί έχει να γίνει στο ελάχιστο να πάρει η μικρή από εμένα χα χα !!!!

Τόσο πολύ με αγχώνει αυτό πλάκα πλάκα που σκέφτομαι να κλείσω ένα μέρος του πίσω μπαλκονιού κανονικά με αλουμίνο και πόρτα που κλειδώνει να αποθηκεύω εκεί τουλάχιστον τα παλτό και τα κοστούμια ή τα βραδινά φορέματα (ότι δεν χρησιμοποιούμε σε καθημερινή βάση δλδ) μήπως και εξοικονομήσω χώρο....

.........

Τώρα σκέφτηκα και κάτι άλλο...υπάρχουν φορές που το βράδυ αφού κοιμηθούν οι άντρες μου δεν έχω όρεξη για τίποτα. Αυτό που κάνω είναι να σβήνω τα φώτα και να φροντίσω απλά να μην υπάρχουν πράγματα ατακτοποιήτα στο οπτικό μου πεδίο.Το πρωί βάζω το ξυπνητίρι λίγο νωρίτερα κάνω και ένα φραπεδάκι, ανάβω ένα τσιγαράκι κάτω από τον αποροφυτήρα και τα κάνω όλα.Βάζω πλυντήριο, βγάζω καθαρά από ΄των πιάτων, τακτοποιώ τα πάντα και γυρνώντας από τη δουλειά το σπίτι είναι σούπερ.

Μπράβο Ντάλια !

Το βρίσκω σούπερ αυτό που κάνεις από την στιγμή που σε χαλαρώνει και σε βοηθάει να γεμίσεις τις μπαταρίες σου !

Α όλα κι όλα κι εγώ έχω την εμμονή επιστρέφοντας από την δουλειά να μπω σε έναν -φαινομενικά έστω- τακτοποιημένο χώρο... :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...