Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ααααααααα να σας κεράσω κ ένα μπισκότο με φυστικοβούτυρο έγιναν θεϊκά!!

collage_20140202104429016_zps098d505d.jpg

Αχ, τι μου κάνεις, τι μου κάνεις;;;; :shock::shock::tongue:

Ειρηνη μ πραγματικα στεναχωριεμαι πολυ που σε ακουω τοσο πεσμενη εσενα που εισαι πραγματικα η χαρα της ζωης,αλλα ανθρωποι ειμαστε κ εχουμε κ τα κατω μας κ ειδικα οταν μας τυχαινουν τοσες αναποδιες.

Σ' ευχαριστώ πολύ,για το όμορφο σχόλιο...;)

ειρηνη μου ελπιζω να εισαι καλυτερα! σου στελνω ενα φιλακι!!!

attachment.php?attachmentid=33511&d=1237036073

2Q==

Αχ, πόσο με νοιάζεσαι, Γιωτάκι μου!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Ειρηνακι τι να πω βρε κοπελα μου!!!μηπως να εκανες ενα ευχελεο στο σπιτι σας?

Εχουμε κάνει ματάκια μου, 2 μήνες πριν..... :rolleyes:

οταν δεν συντηρουμε σωστα τα αυτοκηνιτα μας αυτα παθενουμε:rolleyes:

κι εγω αυτη τη εβδομαδα εσκασα 140ε στο συνεργειο και πρεπει να δωσω κανενα 200αρι ακομα :mad:

Ειρηνη μου πραγματηκα λυπαμαι :( σου εχουν πεσει παρα πολα :shock:

μαλον πρεπει να παρθουν αποφασεις και για το θεμα του μπαμπα

μια μεγαλη αγκαλια και ενα φιλακι :|

Μαράκι μου, εμείς το συντηρούμε πάντα. Και "σωστά" {οτι ζητήσει δηλαδή} και πάντα στην ώρα του. Γι αυτό έχουμε φρικάρει τελευταία με όλες αυτες τις αναποδιές.. :rolleyes:

Αχ.. πόσα έδωσες και συ... :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κ απο μενα!!!

Σημερα κοιμηθηκαμε λιγο παραπανω αλλα ξεκουραστικαμε τουλαχιστον,ηρθε το πρωι η μαμα μ σπιτι κ εκατσε με τα παιδια κ εγω βγηκα για εξωτερικες δουλειες. Πηγα σουπερ μαρκετ, περασα να πληρωσω το σταθερο μας τηλ κ μετα απο μια τραπεζα κ γενικα εφαγα ολη μου την μερα εξω σημερα. Με το που γυρισα σπιτι εκανα ενα καλο σκουπισμα κ ξεσκονισμα κ τελος,φαγητο μου εφτιαξε η μαμα κοκορα κρασατο με χοντρο μακαρονι! :) Το βραδυ μαλλον θα ερθει η φιλη-κουμπαρα μ με το αγορι της απο το σπιτι να κατσουμε!

Ιωαννα να χαιρεσαι το αγορακι σου,παντα γερο κ ευτυχισμενο!

Γιωτου εχτες στο τσακ ειμασταν να ερθουμε κ εμεις στο athens heart για καφε αλλα κολλησα λογο κρυου!

4u εισαι καλυτερα σημερα??

Ειρηνη χαρηκα πολυ που σε ακουσα καπως καλυτερα σημερα,οσο για την δουλεια του συζηγου πραγματικα δεν ξερω τι να σου πω :( ευχομαι να μην κλεισουν!

Link to comment
Share on other sites

και εμένα με προλημάτισαν τον τελευταίο καιρό οι πετσέτες, τις έχω σε ντουλαπίτσα μέσα στην αποθηκούλα, αλλά χωράνε τσίμα τσίμα, και εμένα δεν μου αρέσει αυτό, θέλω να υπάρχει σε όλα τα ντουλάπια αέρας. Δεν μου πήγαινε όμως και η καρδιά να πετάξω γιατί καμία δεν είναι ιδιαίτερα φθαρμένη, έτσι εδώ και περίπου 2 μήνες χρησιμοποιω συνέχεια τις ίδιες(με το στεγνωτήριο δεν ξεμένουμε), και έχω πει ότι τέλος του 2014 θα τις πετάξω.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Να' μαι κι εγώ..

Να ευχηθώ σε όλες σας καλό μήνα καθώς επίσης και ότι αρνητικό μας κυνηγάει ή έχουμε μέσα μας σύντομα να φύγει.. να πάει αλλού..

Ήθελα κι εγώ πολύ να βγάλω το μικρό μου καμιά βόλτα το σβκ αλλά πραγματικά ο καιρός δεν βόλεψε καθόλου.. έτσι, αναγκαστικά κάτσαμε σπίτι όπου το χάρηκα πολύ το μικρό μου γιατί είναι στα ντουζένια του και θέλει συνέχεια αγκαλιές και φιλιά.. δεν τον χορταίνω κορίτσια..

Επ' ευκαιρίας ο άντρας μου κατέβασε την κούνια στο χαμηλότερο σημείο γιατί υπήρχε η πιθανότητα πολύ σύντομα ο μικρός να έκανε τον Superman και να τον βρίσκαμε προσγειωμένο με το κεφάλι στο χαλί..

Το Σάββατο το πήρα απόφαση και έφτιαξα κανελόνια για πρώτη φορά.. Γίνανε τέλεια.. χθες είχαμε τραπέζι σε μια ξαδέρφη του άντρα μου και το σύζυγό της η οποία διανύει το πρώτο τρίμηνο της κύησης στο πρώτο παιδάκι τους.. όπως καταλαβαίνετε όλη η συζήτηση περιστράφηκε γύρω από τον μπέμπη μου και το μωράκι της.. Έφτιαξα και ένα πολύ ωραίο κοτόπουλο με μαυροδάφνη το οποίο το συνόδευσα με ρύζι, είχαν περισσέψει και πολλά κανελόνια, έφτιαξα και μια σαλάτα μαρούλι με μπαλσάμικο και ένα γλυκό και περάσαμε τέλεια..

Ο μικρός μου ευτυχώς την τελευταία βδομάδα κοιμάται πολύ καλά το βράδυ. Ξυπνάει 1 ή δυο φορές για φαγητό και μετά ξανακοιμάται μέχρι τις 8 το πρωί.. Πάω κάθε λίγο και λιγάκι και τον χαζεύω πόσο ήρεμα κοιμάται..

Ειρηνάκι μου λυπάμαι που καταπιέζεσαι τόσο και λυπάμαι που καμία από τις 2 επιλογές που έχεις δεν μπορεί να εφαρμοστεί γιατί είμαι σίγουρη ότι σου στοιχίζει πολύ.. Εννοείται ότι δοξάζω το Θεό που δεν έτυχε αυτό με τον λεβιέ εν κινήσει και ελπίζω και εύχομαι η δουλειά του άντρα σου να ανακάμψει το συντομότερο..

Εγώ τα πεθερικά μου είχα μέσα στο σπίτι μου για 1 μήνα και κόντεψα να φλιπάρω.. αναγκάστηκα και τους νοίκιασα γκαρσονιέρα δίπλα σε μας την οποία πληρώνουμε με πολύ κόπο κάθε μήνα .. διαφορετικά θα είχαμε χωρίσει με τον άντρα μου.. γεγονός αδιαμφισβήτητο.. Καταλαβαίνω ότι λόγω των οικονομικών σίγουρα δεν μπορείτε να κάνετε κάτι ανάλογο.. άλλα αδέρφια δεν έχεις που να μπορούν να σε βοηθήσουν κάπως με τον μπαμπά;

Σας φιλώ όλες γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είπα στον άντρα μου.. και επέστρεφα από εθνική.. σκέψου λοιπόν τι θα μπορούσε να γίνει... :?

Το πρόβλημα είναι, πως σαν Ειρήνη, έχω μάθει να ζω τη ζωή μου, όπως επιλεγω εγώ. Είμαι πολύ ελεύθερο πνεύμα και δεν μπορώ κανενός είδους καταπίεση. Κρατώ μόνο ότι μου κάνει και είμαι ξεκάθαρη σ αυτό. Και έτσι πιστεύω πως είναι "σωστό" να ζει ο καθένας. Οπως νομίζει εκείνος. Γι' αυτό στα θέματα της προσωπικής σας ζωής είμαι κάπως "αυστηρή". Γιατί είναι δική σας. Δικές σας επιλογές, δικά σας τα τιμήματα, όποια και αν είναι αυτά.

Στο θέμα λοιπόν του μπαμπά, καταπιέζομαι πολύ, ακριβώς γιατί για την ώρα δεν έχω "επιλογές", πέρα από 2. Και δεν τις "επιλέγω" γιατί θα τον πληγώσω. Το ότι αυτή η κατάσταση με καταπιέζει όμως μου δημιουργεί πρόβλημα, το οποίο δεν θα λυθεί άμεσα, με δυσκολεύει πολύ.

============================

Μίλησα και με τον άντρα μου τώρα στο τηλ.. τους είπαν από τη δουλειά πως περιμένουν κάποια δάνεια μέχρι τον Μάρτιο... αν δεν τα πάρουν θα.. κλείσουν... :-( . Μόνο αυτό να μην γίνει...

Ειρηνη το μηνημα σου με εκφραζει απολητα σαν σταση ζωης γιατι ετσι ειμαι ετσι σκευτομαι κι ετσι πρατω σαν Μαρια:eek:

ξερεις ποτε θα ειναι η στηγμη στο θεμα του μπαμπα και πηστευω και αυτος το ιδιο...

αυτο με το λευγε το επαθα στον περιφερικο πριν 6 χρονια:shock:

ευτηχος που ειμαι ψυχρεμο ατομο:shock:

για την δουλεια του αντρα σου θα ευχηθω ολοψυχα να μην γινει

γιατι τοτε θα ειναι πραγματηκα σκουρα τα πραγματα:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μα για να μας βάζεις στην πρίζα......

Ναι αλλά βάζετε εμένα στην πρίζα, σκέφτομαι τα βρωμορούμ, θα θέλω να τα καθαρίσω και δεν θα μπορώ να κοιμηθώ! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Γεια σας κ απο μενα!!!

Σημερα κοιμηθηκαμε λιγο παραπανω αλλα ξεκουραστικαμε τουλαχιστον,ηρθε το πρωι η μαμα μ σπιτι κ εκατσε με τα παιδια κ εγω βγηκα για εξωτερικες δουλειες. Πηγα σουπερ μαρκετ, περασα να πληρωσω το σταθερο μας τηλ κ μετα απο μια τραπεζα κ γενικα εφαγα ολη μου την μερα εξω σημερα. Με το που γυρισα σπιτι εκανα ενα καλο σκουπισμα κ ξεσκονισμα κ τελος,φαγητο μου εφτιαξε η μαμα κοκορα κρασατο με χοντρο μακαρονι! :) Το βραδυ μαλλον θα ερθει η φιλη-κουμπαρα μ με το αγορι της απο το σπιτι να κατσουμε!

Τέλειο φαγάκι!

και εμένα με προλημάτισαν τον τελευταίο καιρό οι πετσέτες, τις έχω σε ντουλαπίτσα μέσα στην αποθηκούλα, αλλά χωράνε τσίμα τσίμα, και εμένα δεν μου αρέσει αυτό, θέλω να υπάρχει σε όλα τα ντουλάπια αέρας. Δεν μου πήγαινε όμως και η καρδιά να πετάξω γιατί καμία δεν είναι ιδιαίτερα φθαρμένη, έτσι εδώ και περίπου 2 μήνες χρησιμοποιω συνέχεια τις ίδιες(με το στεγνωτήριο δεν ξεμένουμε), και έχω πει ότι τέλος του 2014 θα τις πετάξω.

Χμ... πως τις έχεις διπλωμένες? Μήπως μπορούμε να κερδίσουμε λίγο χώρο αν αλλάξουμε τον τρόπο διπλώματος?

Σε καταλαβαίνω, που θέλεις να υπάρχει στα ντουλάπια 'αέρας'. Και γω αυτό το "τσίμα-τσίμα" με ενοχλεί πολύ...

Εννοείται δεν θα πετάξεις κοριτσάκι μου! Πετσετούλες δεν πετάμε, πόσο μάλλον όταν δεν είναι και φθαρμένες.;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά βάζετε εμένα στην πρίζα, σκέφτομαι τα βρωμορούμ, θα θέλω να τα καθαρίσω και δεν θα μπορώ να κοιμηθώ! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Μήπως το δεύτερο όνομα σου είναι Monica Geller?????

Υ.Γ. Είχε και αυτή ένα μικρούτσικο βρωμορούμ θυμάσαι;

6aa854cc-a9e8-465d-ae94-4e6cd6a12205_zps907ba726.jpg

Link to comment
Share on other sites

το σκ το περασαμε σπιτι γιατι ο μικρος ηταν λιγο μηξουλης εγω με πονοκεφαλο πονολαιμο και αδιαθετη με φαγαν και τα ταξηδια αυτο το μηνα και ηθελα να αραξω,να σιδερωσω,να βαλω πλυντηρια κλπ δουλειες

σημερα ειμαι αραχτη και δεν κανω τοποτα

αργοτερα θα κανω ενα κεικ και βαφλες για το μικρο μου

Ελιν για κουρτηνες δες και ικεα και LA ;) Η ΚΑΝΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟ:cool::tongue:

καλε καλαμαρη που χαθηκα? ποτε θα σε δω?

Link to comment
Share on other sites

Να' μαι κι εγώ..

Να ευχηθώ σε όλες σας καλό μήνα καθώς επίσης και ότι αρνητικό μας κυνηγάει ή έχουμε μέσα μας σύντομα να φύγει.. να πάει αλλού.

Οπως το λες.. να φύγει!!!!!

Καλή εβδομάδα, κορίτσι μου.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετεφερα ξυλα και αναψα φωτια στο τζακι,

μαζεψα δυο πλυντηρια απλωμενα ρουχα,

εβαλα αλλο ενα ,

εκανα ενα πέρασμα στο μπάνιο,

συμμαζεψα και εκει,

εστρωσα τα κρεβατια μας ,γιατι αργησαμε το πρωι και δεν προλαβα,

συμμαζεψα και εκει και εκανα ενα πέρασμα στο κομοδινο και το γραφειο του μικρου,

μαγειρεψα κιμα και εβρασα ρυζι,

εστρωσα καλά τα ριχταρια,

εβαλα σκουπα σε σαλονι και κουζινα ,

ετοιμασα τραπέζι και πήγα να πάρω τον μικρο.Του εφτιαξα πορτοκαλάδα και φαγαμε.Τωρα διαβαζει ,εγω πηγαινοερχομαι και καθαρισα και το νεροχυτη και εβαλα το πλυντηριο να τα πλύνει.

Το απόγευμα εχει καρατε αλλα επίσης εχει και αρκετο διαβασμα κια ριχνει και πολύ βροχη.Δεν μας βλέπω να πηγαινουμε.

Ιωαννα,να χαιρεσαι το αγορακι σου!Χιλιοχρονο να ειναι και τυχερο!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρηνη το μηνημα σου με εκφραζει απολητα σαν σταση ζωης γιατι ετσι ειμαι ετσι σκευτομαι κι ετσι πρατω σαν Μαρια:eek:

Πολύ χαίρομαι που είσαι και 'συ ελευθερο πνεύμα, Μαράκι μου.

Μήπως το δεύτερο όνομα σου είναι Monica Geller?????

Υ.Γ. Είχε και αυτή ένα μικρούτσικο βρωμορούμ θυμάσαι;

6aa854cc-a9e8-465d-ae94-4e6cd6a12205_zps907ba726.jpg

χαχαχαχαχα!!!!

Δεν έχω βρωμορούμ, ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ! :lol::lol::lol::lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα!!!!

Δεν έχω βρωμορούμ, ΟΡΚΙΖΟΜΑΙ! :lol::lol::lol::lol::lol:

Όσο γι' αυτό είμαι σίγουρη.... Εσύ είσαι πραγματική, αυτή φανταστική... Κάποια Ειρήνη θα ήξερε η σεναριογράφος, δεν μπορεί... :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα και με τον άντρα μου τώρα στο τηλ.. τους είπαν από τη δουλειά πως περιμένουν κάποια δάνεια μέχρι τον Μάρτιο... αν δεν τα πάρουν θα.. κλείσουν... :-( . Μόνο αυτό να μην γίνει...

Ειρήνη μου, μακάρι να ηρεμήσεις από όλα όσα σε απασχολούν...

Ειδικά αυτό το τελευταίο που γράφεις ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗ ΣΥΜΒΕΙ!!!

Σε σκέφτομαι συνέχεια!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

α ωραια! θα εχουμε να βλεπουμε!

αν μιλησετε με την χαρα κ μαθεις νεα, πες μας!

ευχαριστω που θα της μεταφερεις τις ευχες!!!

Γιώτα μου, η μικρή της Χαράς μας πάει καλά...

Σταθερά, αλλά καλά...

Απ' ότι μας ενημέρωσε, έχει χρειαστεί, από την αρχή, μικρή υποστήριξη για το αναπνευστικό της παρά το μικρό της ηλικίας της...

Απ' ότι φαίνεται είναι δυνατό κοριτσάκι!!!!

Τι ευχαριστείς, βρε Γιώτα μου; Σιγά τον κόπο... Δε μετέφερα και κανένα σύνθετο... ευχές μετέφερα :tongue::tongue::tongue:


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια!!!

Έχω μέρες να μπω κι ένα στερητικό, την αλήθεια θα πω, το 'παθα :)!

'Ομως πολλές φορές "μελέτησα" στο μυαλό μου το παρεάκι μας και την μάνα Ειρήνη, αφού με κάποιον, αλά easy living, μαγικό τρόπο κατάφερα αυτη τη βδομάδα και εν μέσω αλλαγών στο οικογενειακό μας πρόγραμμα, να έχω σπίτι καθαρό, χρόνο με το παιδί μου, ποιοτικό χρόνο με τον άντρα μου, να πάω κινηματογράφο, να διαβάσω αρκετά, να νιώθω καλά :D.

Πέρα από τις γνωστές καθαριότητες, άστραψα το ψυγείο μας. Τα έβγαλα όλα (ράφια κλπ.) και τα σαπούνισα και μέσα όλο κι έλαμψε :D! Επίσης, δανείστηκα έναν ατμοκαθαριστή από μία συνάδελφο κι έκανα το μπάνιο σπίθαμή προς σπιθαμή. Αυτή τη βδομάδα θέλω να κάνω τον απορροφητήρα (άτιμο πλυντήριο πιάτων, να μη σ' έχω :mad:) και κάποια στιγμή στο μέλλον το φούρνο :cool:.

Ακόμη, αποφάσισα να σταματήσω να τσιγκουνεύομαι μικροαγορές για το σπίτι. Προφανώς δεν μπορώ να παίρνω συχνά πράγματα αλλά μια φορά στο τόσο, κάτι με χαμηλό κόστος, που στο πορτοφόλι μου δεν θα κάνει σχεδόν καμία διαφορά αλλά στα κέφια και στο μάτι μου, μεγάλη. Την Παρασκευή, λοιπόν, πήρα από το σούπερ μάρκετ ένα χαρούμενο χρωματιστό τραπεζομάντηλο για το τραπέζι της κουζίνας μας.

Διάβασα πολύ λίγα από τα νέα σας κι ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά.

Ειρήνη μου, αν κατάλαβα καλά, κάτι έπαθε το αυτοκίνητο; :?

Διάβασα και τις ξεκάθαρες σκέψεις σου πάνω στο θέμα του μπαμπά. Ξέρω ότι δεν βοηθάει σε κάτι πρακτικά αλλά είσαι από τους ελάχιστους ανθρώπους που "ξέρω", που είναι σε τόσο καλή "επαφή" με τον εαυτό τους (ξέρουν τι τρέχει, πώς νιώθουν γι' αυτό, δεν κρύβονται από τον εαυτό τους, ξέρουν τη λύση κι αποφασίζουν συνειδητά πώς θα κινηθούν). 'Ολο αυτό δεν μπορεί παρά να σου βγαίνει σε καλό. Έτσι θα γίνει και στο θέμα του μπαμπά ;).

Έχουμε κανένα μεγάλο νέο;

Για σήμερα σίδερο ένα πλυντήριο της μικρής και μετά no ασιδέρωτα (και καλάθια, ένα άδειο κι ένα μισοάδειο)! Μη βαράτε, είπαμε, τα κατάφερα καλά αυτή τη βδομάδα :tongue:.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...