Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!!Τι κανετε?

Εγω το μεσημερι εριξα τρελους υπνους,σηκωθηκα και εκανα το σιδερο που μου ειχε μεινει,εκανα και τις κουρτινες και τις κρεμασε ο αντρουλης μου,μαγειρεψα για αυριο πατατες γιαχνι αλλα επειδη μου φανηκαν λιγες εριξα μεσα ρυζακι και γινανε τελειες!!!

Γιωτακι μπραβο που περασατε τοσο ομορφα!!!Να σε ρωτησω εκει τι ακριβως γινετε?νομιζω ειναι καποιο εμπορικο κεντρο?σωστα?δεν εχω παει ποτε...για τα μικρα μας τι ακριβως εχει?

βουλα μου εμπορικο κεντρο ειναι στην πειραιως. στο ισογειο εχει τυπου παιδοτοπο με σπιτακια, αλογακια, τραμπαλες κ τραπεζακια με σκαμπο, κανουμε παντα μια σταση εκει, βρισκει παιδακια κ παιζει. μετα (αν δεν κατσουμε για καφε) παμε στον 2 οροφο που εχει πολυθρονες κ τραπεζια κ την ταιζω και μετα παμε 3 οροφο που εχει παιδοτοπο με φουσκωτα (δεν την εχω βαλει ακομα) τραμπολινο, τρενακι, κ διαφορα αλλα παιχνιδια. εκει ξεσαλωνει κ μετα συνηθως καθομαστε για μπυρα κ της δινω κ το βραδυνο της.

ειναι παρα πολυ ωραια, κατ'εμε το καλυτερο εμπορικο κεντρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γιώτα μου, η μικρή της Χαράς μας πάει καλά...

Σταθερά, αλλά καλά...

Απ' ότι μας ενημέρωσε, έχει χρειαστεί, από την αρχή, μικρή υποστήριξη για το αναπνευστικό της παρά το μικρό της ηλικίας της...

Απ' ότι φαίνεται είναι δυνατό κοριτσάκι!!!!

Τι ευχαριστείς, βρε Γιώτα μου; Σιγά τον κόπο... Δε μετέφερα και κανένα σύνθετο... ευχές μετέφερα :tongue::tongue::tongue:

Ιιιιιιιιι, γέννησε η Χαρά;

Όλα να πάνε τέλεια για την τοσοδούλα της και να γυρίσουν σπίτι, έστω και σε λίγο καιρό, αγκαλίτσα ευτυχισμένες!!!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια!!!

Έχω μέρες να μπω κι ένα στερητικό, την αλήθεια θα πω, το 'παθα :)!

'Ομως πολλές φορές "μελέτησα" στο μυαλό μου το παρεάκι μας και την μάνα Ειρήνη, αφού με κάποιον, αλά easy living, μαγικό τρόπο κατάφερα αυτη τη βδομάδα και εν μέσω αλλαγών στο οικογενειακό μας πρόγραμμα, να έχω σπίτι καθαρό, χρόνο με το παιδί μου, ποιοτικό χρόνο με τον άντρα μου, να πάω κινηματογράφο, να διαβάσω αρκετά, να νιώθω καλά :D.

Πέρα από τις γνωστές καθαριότητες, άστραψα το ψυγείο μας. Τα έβγαλα όλα (ράφια κλπ.) και τα σαπούνισα και μέσα όλο κι έλαμψε :D! Επίσης, δανείστηκα έναν ατμοκαθαριστή από μία συνάδελφο κι έκανα το μπάνιο σπίθαμή προς σπιθαμή. Αυτή τη βδομάδα θέλω να κάνω τον απορροφητήρα (άτιμο πλυντήριο πιάτων, να μη σ' έχω :mad:) και κάποια στιγμή στο μέλλον το φούρνο :cool:.

Ακόμη, αποφάσισα να σταματήσω να τσιγκουνεύομαι μικροαγορές για το σπίτι. Προφανώς δεν μπορώ να παίρνω συχνά πράγματα αλλά μια φορά στο τόσο, κάτι με χαμηλό κόστος, που στο πορτοφόλι μου δεν θα κάνει σχεδόν καμία διαφορά αλλά στα κέφια και στο μάτι μου, μεγάλη. Την Παρασκευή, λοιπόν, πήρα από το σούπερ μάρκετ ένα χαρούμενο χρωματιστό τραπεζομάντηλο για το τραπέζι της κουζίνας μας.

Διάβασα πολύ λίγα από τα νέα σας κι ελπίζω να σας βρίσκω όλες καλά.

Ειρήνη μου, αν κατάλαβα καλά, κάτι έπαθε το αυτοκίνητο; :?

Διάβασα και τις ξεκάθαρες σκέψεις σου πάνω στο θέμα του μπαμπά. Ξέρω ότι δεν βοηθάει σε κάτι πρακτικά αλλά είσαι από τους ελάχιστους ανθρώπους που "ξέρω", που είναι σε τόσο καλή "επαφή" με τον εαυτό τους (ξέρουν τι τρέχει, πώς νιώθουν γι' αυτό, δεν κρύβονται από τον εαυτό τους, ξέρουν τη λύση κι αποφασίζουν συνειδητά πώς θα κινηθούν). 'Ολο αυτό δεν μπορεί παρά να σου βγαίνει σε καλό. Έτσι θα γίνει και στο θέμα του μπαμπά ;).

Έχουμε κανένα μεγάλο νέο;

Για σήμερα σίδερο ένα πλυντήριο της μικρής και μετά no ασιδέρωτα (και καλάθια, ένα άδειο κι ένα μισοάδειο)! Μη βαράτε, είπαμε, τα κατάφερα καλά αυτή τη βδομάδα :tongue:.

λοιπον σε σκεφτομουν σημερα, λεω τοσες μερες εχει να εμφανιστει!!!!

κ κατι που ηθελα να ρωτησω μερες τωρα, (αφου εχω πλυντηριο πιατων) ο φουρνος μπαινει στο πλυντηριο???? οπως ο απορροφητηρας???:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα σε ολες! εμεις περασαμε ενα σχετικα ησυχο σ/κ με λιγες δουλιτσες. Ειχε ομως πολυ κρυο για βολτα οποτε πηγαμε μονο για φαγητο στους γονεις μου μαζι με τα πεθερικα μου και την αδερφη μου, καλα περασαμε. Σημερα τα κεφαλια μεσα, παλι δουλεια. Δεν ξερω τι θα προτιμουσα τελικα? να ειμαι σπιτι ή να δουλευω? Ευχομαι στα κοριτσια που αντιμετωπιζουν προβληματα να μην τους περνει απο κατω. Σκεφτητε μονο πως ειναι μια δυσκολη περιοδος που θα περασει. Μετα την καταιγιδα λενε ερχεται και ο ηλιος!!

Σημερα για μας ειναι μια ιδιαιτερη μερα καθως ο γιος μου εχει τα 2α γεννεθλια του!!!

να τον χαιρεσαι!!! να τον καμαρωνεις!!! πολυχρονος κ ευτυχισμενος!!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάνε όλοι μιλάει και η yotou.......που κάνει συνέχεια δουλειές...

πλακα κανεις!!!! εσυ που δουλευεις απειρες ωρες κ κανεις τις δουλειες σου η τα μαυρα μεσανυχτα η το αγριο χαραμα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χ

Υ.Γ. Επίσης, κορούλες, αφού ξέρετε τι "τακουνιά" έχει η μάνα σας με την οργάνωση.. γιατί μου γράφετε για βρωμορούμ αφού ξέρετε πως δεν θα κοιμηθώ το βράδυ??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

μια φραση της αδελφης μου:

μονο κ στην ιδεα οτι υπαρχει αυτο το δωματιο δεν μπορω να κοιμηθω!!! αχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα!!!

Σημερα κοιμηθηκαμε λιγο παραπανω αλλα ξεκουραστικαμε τουλαχιστον,ηρθε το πρωι η μαμα μ σπιτι κ εκατσε με τα παιδια κ εγω βγηκα για εξωτερικες δουλειες. Πηγα σουπερ μαρκετ, περασα να πληρωσω το σταθερο μας τηλ κ μετα απο μια τραπεζα κ γενικα εφαγα ολη μου την μερα εξω σημερα. Με το που γυρισα σπιτι εκανα ενα καλο σκουπισμα κ ξεσκονισμα κ τελος,φαγητο μου εφτιαξε η μαμα κοκορα κρασατο με χοντρο μακαρονι! :) Το βραδυ μαλλον θα ερθει η φιλη-κουμπαρα μ με το αγορι της απο το σπιτι να κατσουμε!

Ιωαννα να χαιρεσαι το αγορακι σου,παντα γερο κ ευτυχισμενο!

Γιωτου εχτες στο τσακ ειμασταν να ερθουμε κ εμεις στο athens heart για καφε αλλα κολλησα λογο κρυου!

4u εισαι καλυτερα σημερα??

Ειρηνη χαρηκα πολυ που σε ακουσα καπως καλυτερα σημερα,οσο για την δουλεια του συζηγου πραγματικα δεν ξερω τι να σου πω :( ευχομαι να μην κλεισουν!

μπαινουμε απο το υπογειο παρκινγκ κ δεν εχουμε θεμα με τον καιρο!;)

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα μου, η μικρή της Χαράς μας πάει καλά...

Σταθερά, αλλά καλά...

Απ' ότι μας ενημέρωσε, έχει χρειαστεί, από την αρχή, μικρή υποστήριξη για το αναπνευστικό της παρά το μικρό της ηλικίας της...

Απ' ότι φαίνεται είναι δυνατό κοριτσάκι!!!!

Τι ευχαριστείς, βρε Γιώτα μου; Σιγά τον κόπο... Δε μετέφερα και κανένα σύνθετο... ευχές μετέφερα :tongue::tongue::tongue:

εχω αν θες να μεταφερουμε κ τα χριστουγεννιατικα απο το βρωμο ρουμ στο παταρι!!! τι λες???:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

μπραβο για το μπουμπουκι της χαρουλιτας μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον σε σκεφτομουν σημερα, λεω τοσες μερες εχει να εμφανιστει!!!!

κ κατι που ηθελα να ρωτησω μερες τωρα, (αφου εχω πλυντηριο πιατων) ο φουρνος μπαινει στο πλυντηριο???? οπως ο απορροφητηρας???:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Γέλα, κιουρία μου, και θα σου στείλω εγώ τα φίλτρα με κούριερ!

Μη σου πω, θα πάρω τον φούρνο μου αλά μπρατσέτα και θα 'ρθω να τον στριμώξω στο πλυντήριο πιάτων σου :tongue:!

Είσαι καλά, καμηλοπαρδαλάκι μου :D;


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Γέλα, κιουρία μου, και θα σου στείλω εγώ τα φίλτρα με κούριερ!

Μη σου πω, θα πάρω τον φούρνο μου αλά μπρατσέτα και θα 'ρθω να τον στριμώξω στο πλυντήριο πιάτων σου :tongue:!

Είσαι καλά, καμηλοπαρδαλάκι μου :D;

αχαχαχαχαχαααχαχα!!!!!! το σκεφτομουν οταν εβαζα τα φιλτρα στο πλυντηριο κ γελαγα μονη μου!!!!

τα φιλτρα φερτα εσυ να πιουμε κ καφε!!!

καλα ειμαι! προσπαθω να σιδερωσω αλλα δεν.......

μπραβο που τα καταφερες τοσο ωραια αυτην την εβδ!

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχαχαααχαχα!!!!!! το σκεφτομουν οταν εβαζα τα φιλτρα στο πλυντηριο κ γελαγα μονη μου!!!!

τα φιλτρα φερτα εσυ να πιουμε κ καφε!!!

καλα ειμαι! προσπαθω να σιδερωσω αλλα δεν.......

μπραβο που τα καταφερες τοσο ωραια αυτην την εβδ!

Καλά κι εγώ που λέω, δεν νομίζω να... :rolleyes:

Προς το παρόν πάω να ξυπνήσω την κόρη μου κι ευλπιστώ να διαβάσω παερισσότερα από τα νέα σας αργότερα, γιατί τώρα διαβάζω ένα ποστ εδώ, ένα ποστ εκεί. Μου λείψατε!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Και για του λόγου το αληθές (τα σκόρπια ποστ):

Καλαμάρι, νομίζω δεν παίρνεις τις κριτικές μου στα σοβαρά :tongue:!

Δεν είπα για το gravity κάτω του μετρίου; Ήθελες να το διαπιστώσεις ιδίοις όμμασι :tongue:;

Πέρα απ' την πλάκα, με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνη ;).


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο γι' αυτό είμαι σίγουρη.... Εσύ είσαι πραγματική, αυτή φανταστική... Κάποια Ειρήνη θα ήξερε η σεναριογράφος, δεν μπορεί... :tongue:

Παντού υπάρχει μια "Ειρήνη"! :twisted::twisted:

Ειρήνη μου, μακάρι να ηρεμήσεις από όλα όσα σε απασχολούν...

Ειδικά αυτό το τελευταίο που γράφεις ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΗ ΣΥΜΒΕΙ!!!

Σε σκέφτομαι συνέχεια!!!

Σ' ευχαριστώ Μαρί μου.

Αυτό θα προσεύχομαι και γω.. να ΜΗΝ συμβεί! :rolleyes:

Κοριτσάκια!!!

Έχω μέρες να μπω κι ένα στερητικό, την αλήθεια θα πω, το 'παθα :)!

'Ομως πολλές φορές "μελέτησα" στο μυαλό μου το παρεάκι μας και την μάνα Ειρήνη, αφού με κάποιον, αλά easy living, μαγικό τρόπο κατάφερα αυτη τη βδομάδα και εν μέσω αλλαγών στο οικογενειακό μας πρόγραμμα, να έχω σπίτι καθαρό, χρόνο με το παιδί μου, ποιοτικό χρόνο με τον άντρα μου, να πάω κινηματογράφο, να διαβάσω αρκετά, να νιώθω καλά :D.

Οταν θέλουμε, όταν οργανωθούμε σωστά και τηρήσουμε το πρόγραμμά μας, τότε μπορούμε να κάνουμε θαύματα όπως έκανες εσύ, αγαπημένο μου!!! ;) ΕΥΓΕ!

.....Αυτή τη βδομάδα θέλω να κάνω τον απορροφητήρα (άτιμο πλυντήριο πιάτων, να μη σ' έχω :mad:) και κάποια στιγμή στο μέλλον το φούρνο :cool:.
ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΡΟΣ ΜΙΜΗΣΗ!

Αν δεν μπορείτε ν' αποφύγετε να μας ενημερώσετε για το πλύσιμο του φούρνου σας, αυτό είναι το ΣΩΣΤΟ μεγεθος γραμμάτων για να το γράψετε! :lol::lol::lol::lol:

Φέρε μου τον έλεγχο, να σου βάλω 10!!!! :-P:-P

Ακόμη, αποφάσισα να σταματήσω να τσιγκουνεύομαι μικροαγορές για το σπίτι. Προφανώς δεν μπορώ να παίρνω συχνά πράγματα αλλά μια φορά στο τόσο, κάτι με χαμηλό κόστος, που στο πορτοφόλι μου δεν θα κάνει σχεδόν καμία διαφορά αλλά στα κέφια και στο μάτι μου, μεγάλη. Την Παρασκευή, λοιπόν, πήρα από το σούπερ μάρκετ ένα χαρούμενο χρωματιστό τραπεζομάντηλο για το τραπέζι της κουζίνας μας.
Μ' αρέσει αυτό το σκεπτικό! Με γεια σας! Χμ.. το κρατώ αυτό το σκεπτικό.
Ειρήνη μου, αν κατάλαβα καλά, κάτι έπαθε το αυτοκίνητο; :?

Διάβασα και τις ξεκάθαρες σκέψεις σου πάνω στο θέμα του μπαμπά. Ξέρω ότι δεν βοηθάει σε κάτι πρακτικά αλλά είσαι από τους ελάχιστους ανθρώπους που "ξέρω", που είναι σε τόσο καλή "επαφή" με τον εαυτό τους (ξέρουν τι τρέχει, πώς νιώθουν γι' αυτό, δεν κρύβονται από τον εαυτό τους, ξέρουν τη λύση κι αποφασίζουν συνειδητά πώς θα κινηθούν). 'Ολο αυτό δεν μπορεί παρά να σου βγαίνει σε καλό. Έτσι θα γίνει και στο θέμα του μπαμπά ;).

Το πως με "δυνάμωσαν" τα λόγια σου.. δεν ξέρω αν μπορώ να στο περιγράψω με λόγια. Καμια φορά κάποιος, σου λέει κάτι για τον εαυτό σου, που μπορεί να το ξέρεις αλλά χτυπάει "καμπανάκια" στ' αυτιά σου.

Σ' ευχαριστώ, από καρδιάς!

Υ.Γ. Σιδερώνωωωωωωωωωωωω


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...