Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

θα του βαλω 4 ζαντολαστηχα και νατος ο μακουιν:tongue:

χαχα!!!!τελειο και πρωτοτυπο!!!!!

Ψαχνω και εγω για στολη για τις αποκριες αλλα θελω να του την φτιαξω μονη μου αλλα δεν βρισκω κατι ωραιο,το μονο που βρικα ειναι η στολη του φλινστοουνς,τον θυμαστε?ηταν απο τους αγαπηγενους μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα καλες μου φιλες απο Σερρες!

Δεν μαρεσει να σας ακουω τοσο πεσμενες! Με χαλατε!

Λιγο αισιοδοξια κ χιουμορ!

ειρηνη

Σου ετυχαν πολλα μαζι κ εχεις δικιο...τ ο τελευταιο ηταν το "κερασακι στην τουρτα"...εχεις απολυτο δικιο να σιφιλιαζεις κ να απογοητευεσαι.....

Δες το ομως αλλιως,δηλ σαν μεμονομενο περιστατικο! Να σου μεινει ο λεβιες στο χερι? Μουαχαχα θαχα σκασει στα γελια....Ουτε σε κωμωδιες δεν συμβαινουν αυτα!

Συγνωμη πραγματικα αλλ'α κ στο φβ κ εδω οσες φορες το διαβασα εσκασα στα γελια!

μυβιλλυ

Ποσο ομορφα θα πρεπει ναταν κοπελια! Χαρηκε ο μικρος? Το ευχαριστηθηκε? Τι καλα! Χαιρομαι ππραγματικα που ξεχαστηκατε απο τα διαφορα κ ο μικρος ειχε χαρουμενες στιγμες!

Σας ειχα στο μυαλο μου!

μυρτουλα

Περαστικουλια! Χουχουλιαστε λιγο,δεν ειναι κακο.εξαλλου εχει πολυ κρυο για βολτες με τα παιδια

Παρασκευη απογευμα πηγαμε στο γνωστο μαγαζι για στολες! Η κορη μου πηρε της ντιζνευ Χιονατη πολυ καλη αλλα'. το 7-8νο που ηταν κ το μεγαλυτερο,δεν εβγαινε παραπανω ,γυρισμε σπιτι κ της ειναι τσιμα-τσιμα ,5,5χρονων ειμαστε ρε γμτ! Αυτοι οι Κινεζοι πολυ μικρα τα κανουν τι να πω?την πατησαμε....δεν μπορουμε να την αλλαξουμε της αρεσε πολυ κ δεν εχει μεγαλυτερη........τεσπα.....λιγες ωρες θα φορεθει εξαλλου.......

Ο δε μικρος ,την ταλαιπωρια μου μεσα, απο 30 στολες δεν ηθελε καμια....τον επαιρνα αγκαλια,του τις εδειχνα μια-μια, οοια θελεις παιδακι μου.....του εδειχνα κ τον βοβ σφουγγαρακι που του αρεσει αλλα' ανενδοτος......δεν ηθελε καμια......πολυ στραβωμενο το μικρο μου....εξωγηινος πραγματικα.......αν ντυθουν στο σχολειο αυτος δεν θα τεναχωρεθει που δεν θαναι ντυμενος?

Να παω να του παρω μια εγω ?κ αμα κλαιει κ δεν την βαλει? Αδικα τα λεφτα σαν τηςς υο ποηγουμενες........

Πολυ δυσκολο παιδακι σε ολα του......

Χθες πηγαμε σε παιδοτοπο απο νωρις κ μετα ο συαυγος ειχε συναντηση με συμμαθητες του ....ηρθε αργα......εβαα διαφορα στο μυαλο μου για παλιες συμμαθητριες......εσεις το παθαινετε?

Ειμαι υπερβολικη? Χμμ χμμ

ε ναι σε βρησκω λιγο υπερβολικη :eek:σιγα τους παλιους ερωτες:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αφροδιτη μπραβο για τις τακτοποιησεις μεγαλη ικανοποιηση κ αυτη!

γιωτα μου η μαμα ηταν μαζι μας στο παρτυ! απο βδομαδα αναμενουμε εισαγωγη για να ξεκινησει νεο κυκλο χμθ. ειναι καλα δεν ποναει κ ηταν ολο σουλατσο κ ψωνια 2 βδομαδες.

ενω καθε φορα μας λεει δεν αντεχω αλλο να παλεψω ΔΕΝ τα παραταει ανασκουμπωνεται κ συνεχιζει!

εγω περα απο την μαμα εχω τα δικα μου.....απλα κανω κυκλους γυρω απο μια κατασταση που δεν μου αρεσει με εχει ριξει πολυ η ανικανοτητα μου να σταματησω οτι με ενοχλει. κλεινομαι κ χανομαι οταν ειμαι ετσι γιαυτο σας ειπα ελπιζω να επανερθω αλλιως......

υπεροχα νεα για τη μαμα :D:D

για το αλλο θεμα δεν ξερω τη να πω:shock:

μονο οτι καμια φορα την λυση μας τη δηνει ο χρονος,

Link to comment
Share on other sites

χαχα!!!!τελειο και πρωτοτυπο!!!!!

Ψαχνω και εγω για στολη για τις αποκριες αλλα θελω να του την φτιαξω μονη μου αλλα δεν βρισκω κατι ωραιο,το μονο που βρικα ειναι η στολη του φλινστοουνς,τον θυμαστε?ηταν απο τους αγαπηγενους μου!

μ΄εσουν πολυ οι φλινστοουνς εγω τον ρωτησα παλι τι θελει και επιμενει στον μακουιν:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπίζω να είχατε όλες ένα όμορφο σκ. Εμείς είχαμε πολύ ξενύχτι δυο βράδια με τα δόντια. Δυστυχώς δε βγάλαμε το μωρό βόλτα λόγω κρύου. Βγήκα μόνο εγώ για ένα καφέ με μια φίλη μου και πέρασα τέλεια. Το υπόλοιπο σκ το περάσαμε κοντά στο τζάκι.

Ειρήνη πολύ στενοχωρήθηκα που είσαι τόσο πεσμένη. Ελπίζω να είναι προσωρινό. Δεν πιστεύω σε κακή ενέργεια, κακό μάτι κτλ. Πιστεύω ότι κατά περιόδους περνάμε δύσκολα στη ζωή μας ή πολύ καλά. Απλά όταν είμαστε καλά ή μας συμβαίνουν καλά πράγματα δεν το σκεφτόμαστε. Μάλλον έχεις κουραστεί απ' όλα. Οικονομικά, υγεία, αυτοκίνητο, συγκατοίκηση με το μπαμπά, δεν είναι και λίγα. Εύχομαι σύντομα να πάνε όλα καλύτερα.

rav έχεις απόλυτο δίκιο για τα οικιακά. Απίστευτα δύσκολη δουλειά που δεν πληρώνεται και δε σου δίνει ένσημα! Όσο είσαι στο σπίτι επειδή "δε δουλεύεις" αναλαμβάνεις όλο και περισσότερες υποχρεώσεις που αν δούλευες εκτός θα μοιραζόσουν με άλλα μέλη της οικογένειας. Άσε που δεν μπορείς να παραβλέψεις τίποτα γιατί όλη μέρα στο σπίτι σε εκνευρίζει και η ακαταστασία και η βρωμιά.

αφροδιτάκι τέλειο το δωματιό σας. Μπράβο και στον άνδρα σου που βοηθάει. Ο δικός μου όσο χάλια και να είναι θα μου έλεγε "πως κάνεις έτσι; μια χαρά είναι"

καλαμαράκι πολύ σε ζήλεψα που πήγες για ούζα με τις φίλες σου. Δυστυχώς λόγω συνθηκών έχω πολύ καιρό να βγω με κοριτσοπαρέα. Πάντα να περνάτε όμορφα!

Καληνύχτα


h6cQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και καλη βδομαδα!!!τι κρυο και παγωνια..

Ειρηνη μου?ελπιζω να εισαι καλυτερα..

Μπιλλακι μπραβο για την μανουλα που το αντιμετωπιζει ετσι και δεν παραιτειται..οσο για τα δικα σου μην το βλεπεις σαν ανικανοτητα δικη σου..πολλες φορες συντρεχουν λογοι που μας κανουν να μην βαζουμε τελος σε οτι μας ενοχλει..προφανως σκεφτεσαι και αλλα πραγματα που σε κρατανε.οτι και αν ειναι ελπιζω να λυθει γρηγορα..

4αδακι ειναι καλυτερα η πλατη σου?

Καλαμαρακι ομορφο Σ/κ περασες μπραβο..οσο για την μικρουλα λογικο ειναι που μετα απο τοσες μερες κλεισουρας να χαιρεται που θα παει σχολειο..καλη επανοδο λοιπον στην ρουτινα της μικρουλας..

Αφροδιτακι μπραβο και στους δυο σας για την τακτοποιηση..

Εμεις χθες δεν καναμε απολυτως τιποτα..λιγο ηταν τα κεφια μου πεσμενα,λιγο το κρυο που ειχε συν το γεγονος οτι νιωθω πολυ πολυ κουρασμενη,δεν πηγαμε πουθενα..ο αντρας μου εψησε μπριζολιτσες,εφτιαξα πατατες σαν τηγανητες και φαγαμε το μεσημερι,μαζεψα την κουζινα,κοιμισα την μικρη και σιδερωσα οτι υπηρχε,τα τακτοποιησα,εβαλα ενα ακομη πλυντηριο και τα απλωσα,εκανα μπανακι-λουσιμο τα κοριτσια,κοψαμε νυχακια,ετοιμασα τα ρουχα μας για σημερα,εφτιαξα σαλτσουλα κοκκινη με μανιταρια,πιπεριες, κρεμμυδακι,μαιντανο,καροτακι(οτι ειχα δηλαδη το εβαλα)για να φαμε σημερα με σπαγγετι,κοιμισα τα παιδια,εκανα μπανακι και εγω λουστηκα εφτιαξα τα μαλλια μου,εβγαλα φρυδακια και κατα τις εντεκαμιση βουρ στο κρεβατι..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα σε ολες! εμεις περασαμε ενα σχετικα ησυχο σ/κ με λιγες δουλιτσες. Ειχε ομως πολυ κρυο για βολτα οποτε πηγαμε μονο για φαγητο στους γονεις μου μαζι με τα πεθερικα μου και την αδερφη μου, καλα περασαμε. Σημερα τα κεφαλια μεσα, παλι δουλεια. Δεν ξερω τι θα προτιμουσα τελικα? να ειμαι σπιτι ή να δουλευω? Ευχομαι στα κοριτσια που αντιμετωπιζουν προβληματα να μην τους περνει απο κατω. Σκεφτητε μονο πως ειναι μια δυσκολη περιοδος που θα περασει. Μετα την καταιγιδα λενε ερχεται και ο ηλιος!!

Σημερα για μας ειναι μια ιδιαιτερη μερα καθως ο γιος μου εχει τα 2α γεννεθλια του!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

ioanna να χαίρεσαι το αγοράκι σου, χρόνια του πολλά!!κοντά είναι και ο δικός μου, σ ενα μήνα γίνεται 2....αχχχ μεγάλωσε το αγόρι μου...

4u περαστικά για το πιασιματάκι...

Αφροδίτη ωραίες τακτοποιήσεις!

καλαμάρι τέλεια η κοριτσοπαρέα με ουζάκι...καλά εγω εχω να το κάνω χρόοοονια....κανα καφέ μόνο μπορώ και ξεκλέβω και αυτό μια στο τόσο...τέλοσπάντων, δεν πειράζει...

εμεις στείλαμε σήμερα τη μικρή παιδικό μετά από μια εβδομάδα που ήταν άρρωστη και δεν πήγε και.....έκλαιγε το κοριτσάκι μου:(:(:(δεν ήθελε να παει....όταν πήγε στον παιδικό τελικά σταμάτησε τα κλάματα αλλά είναι ακόμα κ τώρα κάπως απομονωμένη και πεσμένη μου είπε η δασκάλα της....ελπίζω να συνηθίσει πάλι σύντομα...

εγω εχω αργά μάθημα, η φωνή μου όμως είναι κλεισμένη, οσμίζομαι φαρρυγγίτιδα....για να δω πώς θα βγάλω το μάθημα...:rolleyes:


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορούλες και καλή μας εβδομάδα.

Δεν θα πω περισσότερα για τα θέματα που κάνουν ότι μπορούν για να με ρίξουν, παρά μόνο ευχαριστώ για τις ευχές σας, τη σκέψη σας και φυσικά όσες έκαναν τον κόπο να μου "μιλήσουν" με προσωπικά μηνύματα. Ξέρετε πόσο το εκτιμώ και εννοείται θα σας απαντήσω. Σας ευχαριστώ όλες που με έχετε έννοια. ;)

Πήγα το παιδάκι μου σχολείο και μετά είχα μακρινές, εξωτερικές δουλειές... πω-πω.. η μέση πόνεσε! :|

Επέστρεψα σπιτάκι μου και είναι αρκετές οι δουλίτσες που έχω στο μυαλό μου να κάνω. Για να δούμε τι θα μου "βγει".

Σας φιλώ όλες και θα είμαι εδώ γύρω.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα!!

ioanna να χαίρεσαι το αγοράκι σου, χρόνια του πολλά!!κοντά είναι και ο δικός μου, σ ενα μήνα γίνεται 2....αχχχ μεγάλωσε το αγόρι μου...

4u περαστικά για το πιασιματάκι...

Αφροδίτη ωραίες τακτοποιήσεις!

καλαμάρι τέλεια η κοριτσοπαρέα με ουζάκι...καλά εγω εχω να το κάνω χρόοοονια....κανα καφέ μόνο μπορώ και ξεκλέβω και αυτό μια στο τόσο...τέλοσπάντων, δεν πειράζει...

εμεις στείλαμε σήμερα τη μικρή παιδικό μετά από μια εβδομάδα που ήταν άρρωστη και δεν πήγε και.....έκλαιγε το κοριτσάκι μου:(:(:(δεν ήθελε να παει....όταν πήγε στον παιδικό τελικά σταμάτησε τα κλάματα αλλά είναι ακόμα κ τώρα κάπως απομονωμένη και πεσμένη μου είπε η δασκάλα της....ελπίζω να συνηθίσει πάλι σύντομα...

εγω εχω αργά μάθημα, η φωνή μου όμως είναι κλεισμένη, οσμίζομαι φαρρυγγίτιδα....για να δω πώς θα βγάλω το μάθημα...:rolleyes:

σ ευχαριστω πολυ να σαι καλα! κι εγω αυτο λεω οτι μεγαλωσε το παλικαρι μου!

Καλημέρα κορούλες και καλή μας εβδομάδα.

Δεν θα πω περισσότερα για τα θέματα που κάνουν ότι μπορούν για να με ρίξουν, παρά μόνο ευχαριστώ για τις ευχές σας, τη σκέψη σας και φυσικά όσες έκαναν τον κόπο να μου "μιλήσουν" με προσωπικά μηνύματα. Ξέρετε πόσο το εκτιμώ και εννοείται θα σας απαντήσω. Σας ευχαριστώ όλες που με έχετε έννοια. ;)

Πήγα το παιδάκι μου σχολείο και μετά είχα μακρινές, εξωτερικές δουλειές... πω-πω.. η μέση πόνεσε! :|

Επέστρεψα σπιτάκι μου και είναι αρκετές οι δουλίτσες που έχω στο μυαλό μου να κάνω. Για να δούμε τι θα μου "βγει".

Σας φιλώ όλες και θα είμαι εδώ γύρω.

Δεν σε ξερω προσωπικα αλλα απ οτι διαβαζω εχεις ταλαιπωρηθει απο διαφορα που σου εχουν συμβει! Ευχομαι ολα να σου πανε καλα και γρηγορα να καταφερεις να ηρεμησεις. Εσυ εισαι αυτη που μεταδιδεις σε αγνωστους τοση θετικη ενεργεια οποτε εχεις καλα πραγματα μεσα σου γι αυτο να ξερεις οτι ολα θα σου πανε καλα! Πετα την αρνητικη ενεργεια και προχωρα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ καλη βδομαδα καλες μου φιλες!

καλημερα απο τις παγωμενες Σερρες , 2΄C .....

Και καλο μηνα !!!

Ας ειναι μια καλυτερη αρχη για οσες ειχατε προβληματα !

ειρηνη

ποτέ ξανα τετοια γκαντεμια μανουλα ! Αυτος ο μηνας ας ειναι ευκολοτερος !

ιοαννα

να χαιρεσαι το παλικαρακι σου! υγεια κ παλι υγεια ! ολα ταλλα γινονται! να τον καμαρωσεις οπως επιθυμεις!

εμεις χθες ηρεμα στο σπιτακουλακι μας!

ειχα κανει κοτοπουλακι με ριζι στην γαστρα !

το απογευμα εκανα δουλιτσες , καθαρισα το μεγαλο μπανιο ,το εγλειψα δηλ κ μετα μπηκα κ για μπανιο!!

εφτιαξα ρεβιθακια για σημερα κ στις 10 αρχισαμε να μπανιζουμε τα παιδια !!

το πρωι δεν θελαμε να σηκωθουμε...κανεις μας....

Πολυ κρυο εδω σημερα......


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, καλή εβδομάδα και καλό μήνα να έχουμε.

Μαρί σε αυχαριστώ που μας ενημέρωσες για την Χαρά, πολύ καλό αυτό με τις ενέσεις που προλάβανε.

Ιωάννα να χαίρεσαι το αγοράκι σου, γερό και τυχερό να είναι στην ζωή του.

Ειρήνη κατάλαβα καλά, σου έμεινε ο μοχλός στο χέρι? Καλά αν συνεβαινε αυτό την ώρα της οδήγησης τι θα έκανες? Τι σου είπανε από το συνεργείο?

Τώρα για όλα τα θέματα που σε απασχολούν, και έχεις δίκιο σας ήρθανε πολλά μαζεμένα, να σου πω εγώ τι κάνω όταν τα βλέπω όλα βουνό. Προσπαθώ να μην βλέπω όλα τα προβλήματα μαζεμένα, έτοιμα να με πλακώσουν, τα σπάω στο μυαλό μου σε κομματάκια.

Κοιτάω τι και αν μπορώ να διορθώσω κάτι άμεσα, έστω και μικρό, για να μικρύνει το βουνό. Είμαι σίγουρη ότι θα βρεις και εσύ τον τρόπο σου να τα δεις όλα ξανά πιο αισιόδοξα.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Στα του σπιτιού τώρα, χθες το απόγευμα από νωρίς είχαμε κόσμο για καφέ, μας έπιασε το βραδάκι, οπότε μόλις έφυγαν, έβαλα ένα πλυντήριο πιάτων που δεν χώρεσαν όλα, κοίμησα τα παιδιά και αποκοιμήθηκα και εγώ. Σήμερα έβαλα ξυπνητήρι από τις 6 για να προλάβω να μαζέψω πριν φύγω για δουλειά, τελικά σηκώθηκα στις 7 παρά και τρέχαμε να προλάβουμε. Οπότε θα γυρίσω σε ένα σπίτι άνω-κάτω που πρέπει τουλάχιστον να γίνει ξεσκόνισμα, σκούπα, κουζίνα, μάζεμα παιχίδια, μαγείρεμα για αύριο. Το χειρότερό μου να γυρνάω σε αναστατωμένο σπίτι.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...