Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Μίλησα και με τον άντρα μου τώρα στο τηλ.. τους είπαν από τη δουλειά πως περιμένουν κάποια δάνεια μέχρι τον Μάρτιο... αν δεν τα πάρουν θα.. κλείσουν... :-( . Μόνο αυτό να μην γίνει...

τώρα αυτό μήπως τους το είπαν για να δικαιολογηθούν που τους έχουν τόσα χρωστούμενα? Για να κλαφτούν δηλαδή?


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρύσα έχεις το πιο τέλειο πρόγραμμα, κάθε πρωί καφεδάκι και μετά γυμναστήριο, εγώ και να μην δούλευα δεν θα είχα κάποιον να πιω καφέ το πρωί, όλοι δουλεύουν εκτός από την μία γειτόνισα, θα με έτρωγε η μοναξιά.

Ναι και εγω το απολαμβανω.Το καλό εδω ειναι πως πάντα θα βρεις καποιον ,ολοι λιγο εως πολλοι γνωριζόμαστε.Δεν μπορω α κανω και αλλιως γιατι το σχολειο ειναι κοντα με το γυμναστηριο και απέχουν 10 χιλιομετρα από το σπίτ ,οπότε μενω εκει και δεν γυριζω σπίτι.;)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

[quote name='χρυσα81;2262316

Αφροδιτακι ' date='μια χαρα εγινε το δωματιο ,οχι πια πανικ ρουμ!Εχω και εγω ενα τετοιο στο οποιο παλαιοτερα γινοταν ο χαμος ,τωρα πια το μαζευω πιο συχνα και το φροντιζω και αυτο οπως το υπόλοιπο σπίτι ,μου ειναι πιο ευκολο ετσι και χαιρομαι που το βλέπω τακτοποιημενο.

Εμεις περασαμε ενα ομορφο σαββατοκυριακο αλλα κλεισμενοι στο σπίτι ,ο μικρος δεν ηταν να βγει σε κλειστο χωρο (παντου υπάρχει καπνα από τσιγαρα!) και για εξω δεν ηταν ο καιρος.Σημερα τον πήγα σχολειο γιατι εβρεχε πολύ και ειχε και αερα ,και βεβαια μετα πήγαμε με μια φιλη για καφε ωσπου να ερθει η ωρα για το γυμναστηριο.Πηγαμε και εκει ,πήγα και σουπερ μαρκετ και γυρισα σπίτι.Εφτιαξα μια πορτοκαλάδα να πιω και ,σας διαβασα και ξεκιναω δουλίτσες.Τα φιλιά μου!!![/quote']

Αλήθεια θα το φροντίζω γιατί πραγματικά μας έφτιαξε απίστευτα την διάθεση. Το άλλο Σ/Κ έχει σειρά η κρεβατοκάμαρα μας......Έχει γίνει άντρο λεκανών με ρούχα διπλωμένα, ρούχα αδίπλωτα, ρούχα σιδερωμένα και μια σιδερώστρα στην μέση...Κάτω από το κρεβάτι έχω κουτιά με άλλα!!!! χαρτιά της δουλειάς μου..... Θα γίνει της ανακύκλωσης!!!

Κι εμένα μου αρέσει το πρόγραμμα σου.....Πάω για πρωινό καφέ με φίλες ίσως 2-3 φορές τον χρόνο....

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου αρέσει το πρόγραμμα σου.....Πάω για πρωινό καφέ με φίλες ίσως 2-3 φορές τον χρόνο....

και γω ετσι....5-6 φορές το χρόνο πάω τα τελευταία χρόνια με φίλες για καφέ αλλά μεσημεριανές ωρες, όταν κοιμούνται τα παιδιά....

προ παιδιών πήγαινα 2-3 φορές την εβδομάδα...και άλλες τόσες για ποτό και σινεμά κ μπουζούκια κλπ κλπ!!!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

οχι να μην γίνει.

Σ' ευχαριστώ Ερσάκι μου.

τώρα αυτό μήπως τους το είπαν για να δικαιολογηθούν που τους έχουν τόσα χρωστούμενα? Για να κλαφτούν δηλαδή?

Δεν έχω ιδέα κορίτσι μου.. πραγματικά δεν ξέρω.... :|

Αλήθεια θα το φροντίζω γιατί πραγματικά μας έφτιαξε απίστευτα την διάθεση. Το άλλο Σ/Κ έχει σειρά η κρεβατοκάμαρα μας......Έχει γίνει άντρο λεκανών με ρούχα διπλωμένα, ρούχα αδίπλωτα, ρούχα σιδερωμένα και μια σιδερώστρα στην μέση...Κάτω από το κρεβάτι έχω κουτιά με άλλα!!!! χαρτιά της δουλειάς μου..... Θα γίνει της ανακύκλωσης!!!

Εννοείται να το φροντίζεις. Και δεν χρειάζεται κόπο, να το θυμάσαι. Απλως να μην αφήσεις να στιβάζονται πράγματα. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλήθεια θα το φροντίζω γιατί πραγματικά μας έφτιαξε απίστευτα την διάθεση. Το άλλο Σ/Κ έχει σειρά η κρεβατοκάμαρα μας......Έχει γίνει άντρο λεκανών με ρούχα διπλωμένα, ρούχα αδίπλωτα, ρούχα σιδερωμένα και μια σιδερώστρα στην μέση...Κάτω από το κρεβάτι έχω κουτιά με άλλα!!!! χαρτιά της δουλειάς μου..... Θα γίνει της ανακύκλωσης!!!

Κι εμένα μου αρέσει το πρόγραμμα σου.....Πάω για πρωινό καφέ με φίλες ίσως 2-3 φορές τον χρόνο....

Κάπως έτσι είναι κ το δικό μας υπνοδωμάτιο...Είπαμε, συγκάτοικοι!!!

Το πάνικ ρουμ από την άλλη...αστραφτορούμ!!!Θαμπώθηκα!!!

Εγώ έφτιαξα κάποια πραγματάκια χθες κ θέλω να αποσύρω μερικά λευκά είδη (πετσέτες, σεντόνια, κουβρ-λι στο πατάρι διότι δεν τα χρησιμοποιώ όλα) ώστε να αδειάσει ο χώρος και να βάλω πράγματα που χρησιμοποιώ καθημερινά.(Ρούχα, ρούχα και πάλι ρούχα :tongue::tongue::tongue:)

Σκέφτομαι να αφήσω 2-3 σετ σεντόνια και 2-3 σετ πετσέτες για εμάς (στων παιδιών δε έχω επέμβει ακόμη) "κάτω", ώστε να είναι εύκολα προσβάσιμα και να τα εναλάσσω χωρίς να "χάνομαι". (Too many things to be arranged, too little time to arrange them and keep my house tidy:rolleyes:)

Επίσης το ΣΚ έκανα βολτίτσα στο τζάμπο και είδα ωραιότατες κουρτινούλες με ακόμη πιο ωραία τιμή...Τις "καλές" τις έχω αποσύρει προ πολλού και έβαλα κάποιες που επίσης μου αρέσουν και επίσης καλής ποιότητας, αλλά νομίζω χρειάζομαι μια αλλαγή...Θα δω προς το τέλος του μήνα...

(Πάντως όταν πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται να δώσει 20 ευρώ για κουρτίνες, δεν μπορώ να μην σκεφτώ τη σύζυγο γνωστού πρώην υπουργού (αμφότεροι πίσω από της φυλακής και του Δαφνίου τα σίδερα)που "έντυνε" το σπίτι της με υφάσματα μερικών χιλιάδων ευρώ...Κ κάπως μου έρχεται...

Σίγουρα, η υγεία είναι το πιο σημαντικό...Κ είναι ήσσονος σημασίας η 2η πρόχειρη κουρτίνα. Αλλά με τόσα που "σκάνε" κάθε μέρα απλά συνειδητοποιώ το ΜΕΓΑΛΟ και ΑΤΕΛΕΙΩΤΟ πάρτυ που γινόταν τόσα χρόνια και για το οποίο όλοι μιλούσαν, αλλά προσωπικά δεν ήθελα να δεχτώ ότι υπήρχε...τουλάχιστον όχι σε αυτή την έκταση. Επιτέλους, υπάρχει όριο στην απληστία και την αδηφαγία;

Τεσπα...μεγάλη συζήτηση.

Ραβτάκι μου, για τις κρίσεις πανικού, το ίδιο λέμε αναφορικά με την αντιμετώπιση, ίσως να μην το διατύπωσα σωστά. Τώρα, αναφορικά με το αν κάποιος είναι δυνατός χαρακτήρας ή όχι, όταν ερχόμαστε αντιμέτωποι με καταστάσεις που έχουν να κάνουν με την ύπαρξή μας την ίδια, θεωρώ πως ο οργανισμός αυτόματα "κατεβάζει διακόπτες", και εστιάζει στον αγώνα για επιβίωση, δεδομένου ότι το σοκ είναι μεγάλο. Κάτι σαν αποπροσανατολισμός, αλλαγή πλεύσης, εξοικονόμηση δυνάμεων...αυτό τουλάχιστον θεωρώ ότι έγινε με εμένα...

Ειρήνη μου, εύχομαι αυτές οι αναποδιές της καθημερινότητας να λάβουν τέλος σύντομα. Η ρουτίνα και η καθημερινότητά μας είναι η ίδια μας η ζωή, η ασφάλειά μας και οτιδήποτε την διαταράσσει δημιουργεί το λιγότερο αναστάτωση.

Καλαμάρι, μου αρέσεις. Κρίμα που δεν μένουμε στην ίδια πόλη, θα ήθελα πολύ να σε γνωρίσω (κ τις περισσότερες βέβαια από εδώ, απλά το καλαμάρι μας ποστάρει τα καλούδια που μαγειρεύει, εμένα μου τρέχουν τα σάλια και έλεγα μήπως μου έφερνε κ κανένα ταπεράκι χιχι-ιδιοτελή είναι τα κίνητρά μου:P!!!)

Όσο για τα 4 ψημένα τόστ YOTOU, όχι δεν θα σε κράξω...Μόνο αν ήταν άψητα!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη τέλεια τα χρώματα που βάζεις ειδικά αυτό το τελευταίο φανταστικό!!!

Ευχαριστώ Βασιούλα μου.

Και γω, το λατρεύω αυτό το χρώμα! :D

Ειρηνη' date=' όπως σου είπα χθες φτιάξανε τα δάκτυλα μου αλλά μέσα στα νύχια σαν να εχει κολλήσει το δέρμα και εχει δημιουργηθεί ενα σκληρό στρώμα, δεν ξέρω εαν μπορεις να καταλάβεις, λές να ειναι μύκητες?[/quote']

Μάλλον ναι, όπως μου το περιγράφεις, αν και αν δεν το δω.. καταλαβαίνεις.

Πάρε lamisil κρέμα και βάζε τοπικά. Θα δεις άμεσα διαφορά απλώς επειδή είναι χεράκι και πέφτουν συνέχεια νερά, δεν θα την δείς τόσο σύντομα όσο αν ήταν στο ποδαράκι.

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Θέλετε παρέα? :)

Άρχισα να διαβάζω το θέμα σας πριν καιρό (όταν η μαμά Ειρήνη όπως γλυκά την αποκαλείτε ) έβαλε τον κατάλογο του ΙΚΕΑ! Έψαχνα τον νέο κατάλογο και βρήκα εσας! Εύχομαι να είστε όλες καλά πάντα και περαστικά σε όλα τα παιδάκια και τις μανούλες και σε όσους έχουν θέματα υγείας στα σπίτια τους.

Δεν υπόσχομαι ότι θα γράφω συχνά λόγω περιορισμένου χρόνου καθότι έχω τη δουλειά, το σπίτι, το παιδί και το σύζυγο χαχα αλλά θα σας διαβάζω πάντα γιατι είστε υπέροχο παρεακι! Με υπέροχες συμβουλές και ιδέες!! Και ελπίζω σιγά σιγά να σας θυμάμαι όλες γιατι απο μνήμη δεν φημίζομαι κιόλας.. όση ώρα διαβάζω τόσο θυμάμαι! Μου αρέσει που είστε νοικοκυρές, που συμπαραστέκεστε η μια στην αλλη και ζηλεύω με την καλή έννοια πάντα όσες είστε στο σπίτι! Κάτι που για μένα το επιθυμώ πολύ αλλά ποτέ δεν θα συμβεί λόγω οικονομικών! Και στερούμαι πολλές ώρες το παιδακι μου και το σπιτακι μου.

Οπότε ένα γλυκο φιλάκι σε όλες και θα τα λέμε!

Μαμά Ειρήνη έχω να σου πω οτι οταν σε διαβάζω και η οργάνωση σου είναι σαν να βλέπω εμένα!!! Χάρηκα πολυ που βρήκα το θέμα σου!!!

Υ.Γ. τελευταία έχω χάσει τους ρυθμούς μου η αλήθεια και είμαι ένα στάδιο πριν την υπερκόπωση και κατάθλιψη αλλά το παλεύω! Επίσης αναρωτιέμαι όταν μιλάτε για τα διαβάσματα πως θα το βολέψω και αυτό όταν έρθει η ώρα..

Τα λέμε!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!

Πολύ χαίρομαι που νιώθεις καλά στο θέμα μας και που είσαι και συ οργανωτική! Εύγε!

Υ.Γ. Πάλεψε την κατάθλιψη όσο μπορείς γιατί είναι τόσο ύπουλη...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ιοαννα

να χαιρεσαι το παλικαρακι σου! υγεια κ παλι υγεια ! ολα ταλλα γινονται! να τον καμαρωσεις οπως επιθυμεις!

Ιωάννα να χαίρεσαι το αγοράκι σου, γερό και τυχερό να είναι στην ζωή του.

Υ.Γ. Ιωαννα, να χαίρεσαι το βλασταράκι σου!

Πάντα γερό, πάντα ευτυχισμένο, πάντα τυχερό! :-P

Σας ευχαριστω για τις ευχες σας κι εσεις να χαιρεστε τα παιδακια σας!

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι είναι κ το δικό μας υπνοδωμάτιο...Είπαμε, συγκάτοικοι!!!

Το πάνικ ρουμ από την άλλη...αστραφτορούμ!!!Θαμπώθηκα!!!

Εγώ έφτιαξα κάποια πραγματάκια χθες κ θέλω να αποσύρω μερικά λευκά είδη (πετσέτες, σεντόνια, κουβρ-λι στο πατάρι διότι δεν τα χρησιμοποιώ όλα) ώστε να αδειάσει ο χώρος και να βάλω πράγματα που χρησιμοποιώ καθημερινά.(Ρούχα, ρούχα και πάλι ρούχα :tongue::tongue::tongue:)

Σκέφτομαι να αφήσω 2-3 σετ σεντόνια και 2-3 σετ πετσέτες για εμάς (στων παιδιών δε έχω επέμβει ακόμη) "κάτω", ώστε να είναι εύκολα προσβάσιμα και να τα εναλάσσω χωρίς να "χάνομαι". (Too many things to be arranged, too little time to arrange them and keep my house tidy:rolleyes:)

Καλαμάρι, μου αρέσεις. Κρίμα που δεν μένουμε στην ίδια πόλη, θα ήθελα πολύ να σε γνωρίσω (κ τις περισσότερες βέβαια από εδώ, απλά το καλαμάρι μας ποστάρει τα καλούδια που μαγειρεύει, εμένα μου τρέχουν τα σάλια και έλεγα μήπως μου έφερνε κ κανένα ταπεράκι χιχι-ιδιοτελή είναι τα κίνητρά μου:P!!!)

Το ξέρω....σιγά σιγά θα τα φτιάξουμε....κι εγώ κι εσύ...και μετά θα πάμε για ποτό! :tongue:να το γιορτάσουμε!!!!

Για κουρτίνες κάνε μια βόλτα από ''ενημερωμένη'' λαική, μπορεί να βρεις ωραία πράγματα!

Κι εγώ αγαπώ Καλαμάρι......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα καταχραστώ λίγο τον χώρο του easy living, για μια μανούλα που χρειάζεται βοήθεια.

Η Ειρήνη μας είμαι 100% σίγουρη πως δεν θα έχει κανένα πρόβλημα..

http://www.rockoverdose.gr/news_details.php?id=29094#.Uu9nWu-nabg.facebook

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω....σιγά σιγά θα τα φτιάξουμε....κι εγώ κι εσύ...και μετά θα πάμε για ποτό! :tongue:να το γιορτάσουμε!!!!

Για κουρτίνες κάνε μια βόλτα από ''ενημερωμένη'' λαική, μπορεί να βρεις ωραία πράγματα!

Κι εγώ αγαπώ Καλαμάρι......

Φυσικά. Δύο γυναίκες στο ίδιο σπίτι...Θα τα καταφέρουμε!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έφτιαξα κάποια πραγματάκια χθες κ θέλω να αποσύρω μερικά λευκά είδη (πετσέτες, σεντόνια, κουβρ-λι στο πατάρι διότι δεν τα χρησιμοποιώ όλα) ώστε να αδειάσει ο χώρος και να βάλω πράγματα που χρησιμοποιώ καθημερινά.(Ρούχα, ρούχα και πάλι ρούχα :tongue::tongue::tongue:)

Σκέφτομαι να αφήσω 2-3 σετ σεντόνια και 2-3 σετ πετσέτες για εμάς (στων παιδιών δε έχω επέμβει ακόμη) "κάτω", ώστε να είναι εύκολα προσβάσιμα και να τα εναλάσσω χωρίς να "χάνομαι". (Too many things to be arranged, too little time to arrange them and keep my house tidy:rolleyes:)

Χμ...:rolleyes: δεν έχεις χώρο και πρεπει να γίνει αυτό?

Επίσης το ΣΚ έκανα βολτίτσα στο τζάμπο και είδα ωραιότατες κουρτινούλες με ακόμη πιο ωραία τιμή...Τις "καλές" τις έχω αποσύρει προ πολλού και έβαλα κάποιες που επίσης μου αρέσουν και επίσης καλής ποιότητας, αλλά νομίζω χρειάζομαι μια αλλαγή...Θα δω προς το τέλος του μήνα...

Πάντως όταν πιάνω τον εαυτό μου να σκέφτεται να δώσει 20 ευρώ για κουρτίνες, δεν μπορώ να μην σκεφτώ τη σύζυγο γνωστού πρώην υπουργού (αμφότεροι πίσω από της φυλακής και του Δαφνίου τα σίδερα)που "έντυνε" το σπίτι της με υφάσματα μερικών χιλιάδων ευρώ...Κ κάπως μου έρχεται..

Προσωπικά, δεν έχω "καλές" και "καθημερινές. Πιστεύω πως πρέπει να χρησιμοποιούμε τα "καλά" μας όσο πιο συχνά μπορούμε, να τα χαιρόμαστε και να μην τα φυλάμε.

Συμφωνώ με τις κουρτινούλες από το jumbo, ειδικά αφού σίγουρα θα σου αλλάξουν τη διάθεση προς το καλύτερο.

Μακάρι να τις πάρεις!

Υ.Γ. Επίσης, κορούλες, αφού ξέρετε τι "τακουνιά" έχει η μάνα σας με την οργάνωση.. γιατί μου γράφετε για βρωμορούμ αφού ξέρετε πως δεν θα κοιμηθώ το βράδυ??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω για το στρώμα(το κατουρημένο). Τελικά ήμουνα τυχερή και η υγρασία είχε φτάσει μόνο ως το κάλυμα του στρώματος που είναι αρκετά χοντρό. Αυτό αν και είναι με φερμουάρ δεν το βγάλαμε γιατί δεν ήμασταν καθόλου σίγουροι αν θα μπορούσαμε να το ξαναβάλουμε. Ανοίξαμε μόνο το φερμουάρ, περάσαμε μια πετσέτα από κάτω και το πλύναμε τοπικά. Το έκανε μετά ο άντρα μου όλο και με τον ατμοκαθαριστή, με την ευκαιρία μου έκανε μία και τα πάνω χαλιά με τον ατμοκαθαριστή.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Επίσης, κορούλες, αφού ξέρετε τι "τακουνιά" έχει η μάνα σας με την οργάνωση.. γιατί μου γράφετε για βρωμορούμ αφού ξέρετε πως δεν θα κοιμηθώ το βράδυ??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Μα για να μας βάζεις στην πρίζα......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...