Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσι μου! Δεν είσαι καθόλου τρελή,έχεις περάσει πολλά,είσαι στο κρεβάτι ζώντας με την αβεβαιότητα.Μολις έρθει ο μπέμπης,θα δεις πόσο πιο όμορφη θα γίνει η ζωή σας και όλα αυτά ούτε που θα τα θυμάσαι.Με το καλό να περάσουν οι εβδομάδες και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου τον μπέμπη ❤️

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

mamavasia η τούρτα είναι καταπληκτική, το σχήμα πως το έκανες? ένωσες πολλά κομμάτια ή είχες ειδική φόρμα?

Χρόνια πολλά στην μικρή σου, να την χαίρεσται πάντα γερή και χαρούμενη.

Ρενάτα τα ντουλάπια σου είναι για φωτογράφιση

Ειρήνη με ξελίγωσες με τα γεμιστά, είναι από τα αγαπημένα μου φαγητά. Αλλά τρως μόνο ένα κομμάτι? Δεν το περίμενα αυτό από εσένα.

Περαστικά σε όλες τις άρρωστες και κυρίως στα άρρωστα παιδάκια, μακαρι όλα τα θέματα υγείας να ήταν οι ιώσεις του χειμώνα και οι πυρετούληδες.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!

Christine...έφτιαξα σε μεγάλο τάπερ διπλό μωσαικό και το έβγαλα ένα μεγάλο παραλληλόγραμμο....μετά με το μαχαίρι απαλά χάραξα το 5 και αφού είδα ότι ήταν καλό το έκοψα και έβγαλα τα κομμάτια που δεν ήθελα....είναι ένα μεγάλο κομμάτι...δεν τα ένωσα γιατί θα γλύστραγαν!

Βασιλική σε ευχαριστώ πολύ!!!!! :)

Η συνταγή απλή....κάνουμε το γνωστό μωσαικό με το ζαχαρούχο....του δίνουμε το σχήμα που θέλουμε....το καλύπτουμε άσπρη σαντυγί και μετά στολίζουμε....τα αστέρια είναι με το μαγικό γλάσο (ψάξτε στο google) αλλά αν θέλετε δεν το κάνετε...και στολίζετε όπως θέλετε εσείς!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα!

ρενατα μια χαρα τα οργανωσες τα ντουλαπια σου, μπραβο!

βασια δεν εχω λογια για την τουρτα σου, απλα καταπληκτικη

ειρηνη τελειοι οι βαθμοι του παιδιου σου!

εχετε γραψει και πολλα και σιγουρα κατι θα ξεχναω

Εγω εχτες μετα τη δουλεια και οσο κοιμοτανε ο μικρος εκανα παπουτσακια. Οταν ξυπνησε πηγα σουπερ μαρκετ, γυρισα τα τακτοποιησα, επαιξα με το παιδι, τον εκανα μπανακι και με αυτα δεν προλαβα να κατσω καθολου. Εμεινε και κιμας και εκανα και λιγα μακαρονια. Αυτη τη βδομαδα ψιλοτεμπελιαζω αλλα το σπιτι ειναι σε καλη καταταση και δεν εχω και ασιδερωτα. Θα την πω την αμαρτια μου αλλα το Σαββατο που θα εχουμε και το παρτυ θα φερω γυναικα στο σπιτι. Βλεπω οτι αν παω ν αγχωθω θα με πιασει παλι καμμια κριση πανικου, ακομα προσπαθω να το ξεπερασω! οποτε ειπα να μην πιεστω και να παρω για λιγες ωρες γυναικα. Αυτα απο μενα!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

Βάσια τέλεια η τούρτα σου!!Να την χαίρεστε κ πάλι, χρόνια της πολλά!

Ρενάτα πολύ ωραίες οι φωτό σου!

annie περαστικά στον άντρα σου! και στους υπόλοιπους αρρωστούληδες το ίδιο!

Irene πώς περάσατε?τέλεια ε?

εγω home sweet home!αν και δεν είμαι καθόλου καλά, δεν βελτιώνομαι ρε παιδί μου, αντε να δω πόσο θα ταλαιπωρηθώ ακόμα...:rolleyes:

καλή μέρα να έχουμε!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

καλησπερα κοριτσια, τι κανετε? εγω λιγο πεσμενη, εχει προκυψει ενα οικονομικο θεμα που με αφορα αμεσα αλλα δεν το πληρωνω μονο εγω αλλα κ αλλοι κ δεν υπαρχει κ πολυ ανταποκριση....ελπιζω να βρεθει λυση αμεσα....

επισης αν κ δεν εχω κανει ιδιαιτερα πραγματα σημερα νιωθω πολυ κουρασμενη κ παω για υπνο.

4u καλη επιτυχια στις εξετασεις σου!

αννι περαστηκα στον αντρα σου!

κοριτσακια δεν θυμαμαι αλλα, παω να ξεραθω κ ελπιζω να ανεβουν τα κεφια μου. φιλακια!

επειδή έχω αντίστοιχα θέματα... Αν πρόκειται πληρωμή προς υπηρεσία εφορία κλπ... ζήτα να διαχωριστεί η οφειλή. Να πληρώσεις εσυ το μερίδιό σου να είσαι ενταξει και ασε τους άλλους να κάνουν αυτό που νομίζουν. Ευχομαι να βρεθεί λύση άμεσα!

Ευχαριστώ ;)

Εδώ κι εγώ μετά από αρκετό καιρό. Τι κάνετε κοριτσάκια μου;;;

Έχετε γράψει πολλά αλλά κράτησα τις σημειώσεις μου

4uδάκι ακούς;; Έχω σκονάκι. Περιμένω να μου πεις αν τα πήγα καλά

Λοιπόν 4uδάκι, τι έχεις να πεις;; Τα πήγα καλά;;; :tongue:

Καλό βράδυ κορίτσια μου. Αύριο ας είναι καλύτερη μέρα... για όλες.

Εχω μείνει άφωνη! :)

4u το αγαπημένο μου έφτιαξες σήμερα.

Φιλάκια καληνύχτα τα λέμε χ χ

:) και δικό μου ;)

καλημερα και απο μενα!

ρενατα μια χαρα τα οργανωσες τα ντουλαπια σου, μπραβο!

βασια δεν εχω λογια για την τουρτα σου, απλα καταπληκτικη

ειρηνη τελειοι οι βαθμοι του παιδιου σου!

εχετε γραψει και πολλα και σιγουρα κατι θα ξεχναω

Εγω εχτες μετα τη δουλεια και οσο κοιμοτανε ο μικρος εκανα παπουτσακια. Οταν ξυπνησε πηγα σουπερ μαρκετ, γυρισα τα τακτοποιησα, επαιξα με το παιδι, τον εκανα μπανακι και με αυτα δεν προλαβα να κατσω καθολου. Εμεινε και κιμας και εκανα και λιγα μακαρονια. Αυτη τη βδομαδα ψιλοτεμπελιαζω αλλα το σπιτι ειναι σε καλη καταταση και δεν εχω και ασιδερωτα. Θα την πω την αμαρτια μου αλλα το Σαββατο που θα εχουμε και το παρτυ θα φερω γυναικα στο σπιτι. Βλεπω οτι αν παω ν αγχωθω θα με πιασει παλι καμμια κριση πανικου, ακομα προσπαθω να το ξεπερασω! οποτε ειπα να μην πιεστω και να παρω για λιγες ωρες γυναικα. Αυτα απο μενα!

ε,όχι και αμαρτία! πολύ καλά έκανες ;)

Ρενάτα, έκανες παρα πολύ καλή δουλειά με τα ντουλάπια!

Ειρήνη, χίλια μπράβο στο φιογκάκι!!!

Βάσια, θαύμασα την τούρτα χτες το βράδυ και θα σου τα γράψω και εδώ ... απλά τέλεια! Εύγε!

καλημέρα!!

Βάσια τέλεια η τούρτα σου!!Να την χαίρεστε κ πάλι, χρόνια της πολλά!

Ρενάτα πολύ ωραίες οι φωτό σου!

annie περαστικά στον άντρα σου! και στους υπόλοιπους αρρωστούληδες το ίδιο!

Irene πώς περάσατε?τέλεια ε?

εγω home sweet home!αν και δεν είμαι καθόλου καλά, δεν βελτιώνομαι ρε παιδί μου, αντε να δω πόσο θα ταλαιπωρηθώ ακόμα...:rolleyes:

καλή μέρα να έχουμε!

εύχομαι όχι πολύ ακόμα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω αρχίσει ήδη τις δουλειές μου...

Αέρισα, έβαλα ένα πλυντήριο και άπλωσα, καθάρισα τζάκι, σε λίγο καθαρίζω φούρνο, μαγείρεμα και μια δουλειά στον η/υ. Μετά έξω... :)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας!!!

τι μου κανετε καλες μου φιλεναδες!!

Εεεεεεεεεελα να ανεβουμεεεε!!!!!

ειμαι στην δουλεια κ χαλαρα προς το παρον!

μετα θα με εχουν στο τρεξιμο για εξωτερικες δουλειες!

εχω αρρωστο τον μικρο γιατι εφυγε ο τρελος βηχας κ ηρθε πυρετος χθες...

γι αυτο δεν σας εγραψα.....

ειναι στην πεθερα μου τωρα.....

μαλλον εγινε φαρυγγιτιδα...αν μπορεσει θα τον παει τωρα το πρωι στην γιατρο ο συζυγος.....

ρενατα

χαλας την πιατσα με αυτες τις φωτος βρε....

το 2ο συρταρι μου με τις κουταλες εμενα δεν ανοιγει,φρακαρε λολ!

γιαυτο δεν το φτιαχνω βρε!

τα δε ζυμαρικα ,ριζια κ οσπρια στο κατω ντουλαπακι ,τι να πω??

ευτυχως βαζουν τωρα αυτοκολλητο κλεισιμο στηνσυσκευασια.....αλλιως μου επεφταν κιολας...... λοοοολ

φιλια


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια σήμερα ξύπνησα λιγο καλύτερα ευτυχως!!!

Χτες γύρισα και έβαλα αμέσως το σημερινο φαγητο (μπιφτεκάκια με πατάτες στον φουρνο)

και χτες το βραδυ τους έκανα κοτομπουκιες με πουρέ..

Μετα διαβάσαμε με τον μικρο παραμυθάκι Ορνιθες του του Αριστοφάνη, γιατι ο μικρος θα πάει σήμερα θέατρο να δει τις ιστοριες του παππου Αριστοφάνη και ηθελα να γνωριζει κάποια πράγματα!

Μάζεψα έβαλα ένα νυχτερινο πλυντήριο και μαζεψα

Σήμερα σηκώθηκα άπλωσα το πλυντηριο και εφτιαξα πρωινα, και βουρ για τις δουλειες μας

Ευχαριστώ κοριτσια για την αγάπη σας !!!!

Πολύ όμορφη τουρτιτσα να την χαιρεσαι Βασια μου την μιικρή

Renata μου τέλεια οργάνωση ( μου έχεις λειψει)

Ειρήνη μου γλυκο σου στέλνω τα φιλια μου

Κοριτσ'ακια για ολες σας,σας στέλνω την αγάπη μου!!!

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


..έφτιαξα σε μεγάλο τάπερ διπλό μωσαικό και το έβγαλα ένα μεγάλο παραλληλόγραμμο

Η συνταγή απλή....κάνουμε το γνωστό μωσαικό με το ζαχαρούχο....του δίνουμε το σχήμα που θέλουμε....το καλύπτουμε άσπρη σαντυγί και μετά στολίζουμε....τα αστέρια είναι με το μαγικό γλάσο (ψάξτε στο google) αλλά αν θέλετε δεν το κάνετε...και στολίζετε όπως θέλετε εσείς!

Ερώτηση! Πόσα εκατοστά είναι το μεγάλο τάπερ σου; Το μωσαικό το πετυχαίνω, το παντεσπάνι δεν θα το έλεγα......πετυχημένο...:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια σήμερα ξύπνησα λιγο καλύτερα ευτυχως!!!

Μετα διαβάσαμε με τον μικρο παραμυθάκι Ορνιθες του του Αριστοφάνη, γιατι ο μικρος θα πάει σήμερα θέατρο να δει τις ιστοριες του παππου Αριστοφάνη και ηθελα να γνωριζει κάποια πράγματα!

Κοριτσ'ακια για ολες σας,σας στέλνω την αγάπη μου!!!

:) :) :)

Τι ωραίο και αισιόδοξο μήνυμα!

Κι εμείς το κάνουμε αυτό πριν από θέατρα και εκδρομές με το σχολείο για να γνωρίζει τι θα δει και το θεωρώ πολύ σωστό!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέραααααααααααα

Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια για τα γλυκά σας λόγια κ για τις ευχές σας κ ανταποδίδω σε όσες "δοκιμάζονται" με τέτοιο τρόπο

Και εγώ με την σειρά μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με όλα τα μέτωπα, να ξεχρεώσουμε αυτά που χρωστάμε δεξιά κ αριστερά κ μου έχουν γίνει βραχνάς κ να πάρουμε μια ανάσα βασικά μετά από αυτή την τόσο δύσκολη διετία. :D Α και ναι μηχανικός είναι ;)

Όσον αφορά το να πάω μαζί του ....τσούκου.

Δεν είναι μόνιμη δουλειά :rolleyes:

δεν θέλω να αφήσω την εργασία μου{ και ας μην είμαι μόνιμη } για κάτι τόσο παροδικό κ επίσης να ανακατέψω την ζωή μας έτσι για 5-6 μήνες

Αν βρει κάτι αργότερα πχ κάνα μεγάλο έργο για ένα χρόνο κ με προοπτικές να μείνει κ για πολύ καιρό μετά να έχουν κ δεύτερο έργο....κ να είναι σε χώρα που να μπορώ να βρω σχολείο για τη μικρή κ να κυκλοφορώ άνετα κ εγώ τότε ναι το συζητάμε ;)

Δήμητρα που με ρώτησες για βοήθεια, βασικά κ χωρίς αυτό το δεδομένο του χαζμπαντ, δεν βασίζομαι στους γονείς μου για τα καθημερινά παρά μόνο σε ελάχιστες περιπτώσεις όταν είναι άρρωστη η μικρή κ δεν έχω που να την αφήσω ή δεν μπορώ να πάρω άδεια κτλ Γενικά δεν την φορτώνω την μανούλα μου, με βοήθησε πάρα πολύ τα πρώτα 2μιση χρόνια της μικρής-την άφηνα για να πάω δουλειά/σουπερ κτλ, αλλά έκτοτε ουσιαστικά από τότε που πήγε παιδικό δεν την αφήνω στη μαμά μου παρά μόνο αν το ζητήσει μια από τις δυο για να βρεθούνε να παίξουνε/να πάνε βόλτα κτλ. Οπότε δεν θα αλλάξει κάτι ουσιαστικά στο πρόγραμμά μου, παρά μόνο αν αρρωστήσει η μικρή ;) Ετσι κ αλλιώς σουπερ/δημ.υπηρεσίες κ γενικά δουλειές την έπαιρνα κ θα την παίρνω μαζί μου αν δεν έχει/έχω σχολείο :D

{Βέβαια για αυτόν τον "τρόπο" σκέψης μου έχω παρεξηγηθεί στο παρελθόν με μια γνωστή μου-με θεώρησε υπερβολική που δεν θέλω να εξαρτιέμαι ακόμη κ από τους γονείς μου-...αλλά οκ έτσι πράττω κ σκέφτομαι εγώ }

αααα κ η συνταγή για τα μπισκότα είναι αυτή --

http://www.joyofbaking.com/PeanutButterCookies.html

To σαιτ αυτό είναι εξαιρετικό, οι συνταγές έχουν πάντα επιτυχία κ είναι ακριβείς κ με βίντεο οι περισσότερες , εγώ εκεί ψάχνω πάντα πρώτα αυτό που θέλω κ μετά αλλού ;)

Μυρτούλα ήθελα να σου πω αν θες να δοκιμάσεις ένα σπρει με πρόπολη της απιβίτα, εγώ το παίρνω ένα χρόνο τώρα κ με έχει βοηθήσει πολύ με το λαιμό μου κ δίνω το ανάλογο σιρόπι κ στη μικρή για πρόληψη λαιμού.

http://www.ikeapharm.com/apivita-propolis-organic-spray-marshmallow-propolis.html ή μπορείς καλύτερα να πάρεις βάμμα πρόπολις από μελισσοκόμο{καλύτερα} ή φαρμακείο κ να βάζεις σταγονίτσες από αυτό γύρω στις 5-6 σε χυμό νερό πάλι για πρόληψη/ενδυνάμωση

ψάξτο αν θες κ θα δεις τα οφέλη του είναι πολύ καλά!

Ειρήνη μπράβο για το καμάρι σου κ τις επιδόσεις του! Όσον αφορά το άλλο , απλά θα πω κ ποιο παιδί ΔΕΝ είναι ανήσυχο, δώσε βάση μόνο αν εννοεί κάτι ποιο βαθύ η κυρία του ;)

Ρενάτα τέλεια τα συρτάρια/ντουλάπια σου μπράβο!!!

Βάσια κα τα πλη κτι κη η τούρτα σου γειας τα χεράκια σου!! Να χαίρεσαι το μικρό σου Πολύχρονη!

Ιρένε κάτι θυμάμαι για ταξιδάκι? Γυρίσατε? Πως περάσατε?

Γιωτάκι που είναι η φώτο από το ρολόι καμβά?? ΕΕΕΕ???

Κική μωρέ εσύ δίκιο έχεις αλλά τρωγόμουν να τη δω την μετριότητα γκρρρ

Εύα νομίζω εσύ ρώτησες για αρτοπαρασκευαστή? Εγώ θα πω πως τα βγάζει τα λεφτά του κ αξίζει η αγορά του κ δεν είναι τραγικό το ποσό των 50 ευρώ

Στο πιτς φιτίλι θα έχεις ζυμάρι πχ για πίτα, για πίτσα , σε τρεις ώρες ψωμάκι ζεστό χωρίς να λερώσεις χεράκια, πάγκους μπωλ κτλ μόνο με ένα σκεύος.

Εγώ θα το αγόραζα ξανά κ ξανά , το χρησιμοποιώ τρεις φορές τη βδομάδα σίγουρα για ψωμί κ ζυμάρι. Για κέικ δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ να σου πω την αλήθεια γιατί έχω το μεγάλο επιτραπέζιο μίξερ

Εγώ πήρα του Λιντλ γιατί τον είχαν δυο γνωστές/φίλες μου καιρό κ είχαν μείνει ευχαριστημένες οπότε αφού δεν είχα 100+ ευρώ για να πάρω τον κενγουντ...πήρα το λιντλ κ δεν έχω μετανιώσει. Πχ προχθές με πήραν οι γονείς μου τηλέφωνο πως έρχονται να μας δουν, πέταξε τα υλικά για ζυμάρι πίτσας σε 30 λεπτά το είχε ζυμώσει, το έβγαλα το άνοιξα σε φύλλο τσακ μπαμ χωρίς να λερωθώ κ να λερώσω κ απολαύσαμε {σε 1 ώρα κ 15 λεπτά στο σύνολο με το ζύμωμα} πίτσα σπιτική ;);)

Ραβτάκι πανέμορφα τα κοκκαλάκια συμμαζεμένα

Μπιλάκο να χαίρεσαι το αγόρι σου πολύχρονος!

Αφροδιτάκο λοβ γιου ρε επίσης χε χε μπράβο για τα τακτοποιήματα σας!!!

Ζητώ συγνώμη αν ξέχασα κάποια αλλά είχα κ πολλές σελίδες να καλύψω γλώσσα δεν βάλατε πάλι μέσα!!

Πάω να ντυθώ κ να φύγω μάθημα

Σήμερα έχω γεμιστά από μανούλα που πήγα κ τα πήρα χθες στις 11 το βράδυ χε χε , αέρισα έστρωσα κρεβάτια, μάζεψα πλυμένα νεροχύτη, συμμάζεψα στεγνωτήριο, ήπια λίγο καφεδάκι

Το μεσημέρι μετά τη δουλειά έχω σουπερ μαρκετ προμήθειες μήνα, μετά δραστηριότητα μικρής στη βιβλιοθήκη κ μετά καφεδάκι στη μανούλα μου μάλλον θα δείξει

Καλή μέρα να έχετε όλες :D:D

υγ, κράτησα κ εγώ σημειώσεις....αλλά σίγουρα μου ξέφυγαν κάποια νέα :rolleyes::tongue:

Link to comment
Share on other sites

ρενατα

χαλας την πιατσα με αυτες τις φωτος βρε....

το 2ο συρταρι μου με τις κουταλες εμενα δεν ανοιγει,φρακαρε λολ!

γιαυτο δεν το φτιαχνω βρε!

τα δε ζυμαρικα ,ριζια κ οσπρια στο κατω ντουλαπακι ,τι να πω??

ευτυχως βαζουν τωρα αυτοκολλητο κλεισιμο στηνσυσκευασια.....αλλιως μου επεφταν κιολας...... λοοοολ

φιλια

Είδες όμως τι ωραία που είναι...τσουπ ανοίγεις το συρτάρι παίρνεις αυτό που θέλεις, βοηθάει και το μέγεθος του συρταριού βέβαια.

Τα όσπρια και τα ζυμαρικά διατηρούνται καλύτερα σε γυάλινα βάζα, προσπάθησε να το κάνεις και θα δεις και διαφορά στα ντουλάπια.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση! Πόσα εκατοστά είναι το μεγάλο τάπερ σου; Το μωσαικό το πετυχαίνω, το παντεσπάνι δεν θα το έλεγα......πετυχημένο...:)

Φαντάσου μέγεθος α4 βγήκε η τούρτα απο το τάπερ! Βάζεις και λαδόκολλα απο κάτω για να μην πας και το τάπερ εκει χαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...