Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια, μόλις μπήκα στο γραφείο αλλά προέκυψε κάτι σε μια εταιρία και θα φύγω ξανά σε λίγο.

Τουλάχιστον μετά θα πάω στο σπίτι -νωρίτερα απ΄όσο υπολόγιζα-:D

Βάσια μου Χρόνια Πολλά για το κοριτσάκι σου, να είναι πάντα ευτυχισμένο!!!:P

Η τούρτα τέλεια, έγραψες πάλι.

Εlin έχεις π.μ., ελπίζω να το δεις.

Ελπίζω να καταφέρω να μπω το απόγευμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γύρισα απο το σχολείο! Το πάρτυ είχε επιτυχία...πως μπορούσε να μην είχε άλλωστε αφού στα παιδάκια αρέσουν τα πάντα!...έφαγαν, ήπιαν χυμό και διασκέδασαν με την ανιματέρ που τους έστειλα! Όλα υπέροχα κύλησαν! :)

Μπράβο! Να είναι πολύχρονη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορούλες!

Πως είστε? Ελπίζω σιγά-σιγά, ν' αφήνουμε πίσω μας τις αναποδιές και τα κεφια μας να επιστρέψουν και πάλι. :P

Σήμερα, όπως και χθες, είχα πολύ δουλίτσα. Αρα, τρεχάτε ποδαράκια μου. ;) Και μέσα στο σαβ/κο, φουλ. Οπότε θα οργανωθώ για να μην αγχωθώ.

Επέστρεψα, ευτυχώς το μεγάλο αγόρι, που έχει ρεπό, είχε πλύνει τα πιατικά που ήταν... {γιατί και χθες δούλευα} και εγώ αμέσως άπλωσα το νυχτερινό μου πλυντήριο με τα κιτρινόρουχα.

Δείτε και "εμπνευστείτε" γιατί ξέρω πως σε όλους μας αρέσουν οι φωτογραφίες ;)

DSCN0264_zps8ce14429.jpg

Εβαλα αμέσως 2 κεϊκ πορτοκαλιού να γίνονται {τι να κάνει ένα στη δική μας οικογένεια! :mrgreen: } και μου 'χουν σπάσει την μύτη και ετοιμάζω καρμπονάρα, που είναι εύκολη και γρήγορη!

Μάζεψα τα χθεσινά κοκκινόρουχα

Εβαλα στις θέσεις τους τα χθεσινά σιδερωμένα {κάποια λίγα}

Τακτοποίησα διάφορα που ήταν "εκτός" θέσης.

Πετάχτηκα μέχρι το σούπερ για κάποια λίγα.

Επλυνα πάλι τα πιατικά που βγήκαν από τα κέικ

Σκούπισα τα πλυμμένα πιατικά και μπήκαν στις θέσεις τους

Σύντομα, χωρίς πολλά λόγια και όλα έγιναν στην ώρα τους.

Πάω να ετοιμάσω σαλατούλα και επανέρχομαι. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Πως ειστε? Εμεις τα ιδια, ο συζηγος δεν εχει σταματησει να κανει πυρετο κ να ποναει τοσο που εχω αρχισει να ανησυχω για το τι γριπη εχει κολλησει,παντως αν συνεχισει ετσι αυριο θα φερουμε γιατρο.Τα παιδια ευτυχως μεχρι στιγμης την εχουν γλιτωσει,την μικρη μαλιστα σημερα την εστειλα στην μαμα μ κ αν καταφερω θα στειλω κ τον μικρο στην πεθερα! Απο δουλειες πραγματικα η χλωρινη εχει γινει η προεκταση του χεριου μ,επισης καθαρισα με οινοπνευμα διαφορα αντικειμενα που ακουμπαμε συχνα,σκουπισμα,σφουγγαρισμα κ ξεσκονισμα φαγητο ειχε μεινει απο χτες!

Ευχαριστω παρα πολυ τα κοριτσια για τα περιστικα τους!!!

Μαμαβασια να χαιρεσαι το κοριτσακι σου παντα γερο κ ευτυχισμενο!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Πως ειστε? Εμεις τα ιδια, ο συζηγος δεν εχει σταματησει να κανει πυρετο κ να ποναει τοσο που εχω αρχισει να ανησυχω για το τι γριπη εχει κολλησει,παντως αν συνεχισει ετσι αυριο θα φερουμε γιατρο.Τα παιδια ευτυχως μεχρι στιγμης την εχουν γλιτωσει,την μικρη μαλιστα σημερα την εστειλα στην μαμα μ κ αν καταφερω θα στειλω κ τον μικρο στην πεθερα! Απο δουλειες πραγματικα η χλωρινη εχει γινει η προεκταση του χεριου μ,επισης καθαρισα με οινοπνευμα διαφορα αντικειμενα που ακουμπαμε συχνα,σκουπισμα,σφουγγαρισμα κ ξεσκονισμα φαγητο ειχε μεινει απο χτες!

Ευχαριστω παρα πολυ τα κοριτσια για τα περιστικα τους!!!

Μαμαβασια να χαιρεσαι το κοριτσακι σου παντα γερο κ ευτυχισμενο!!!

Και πάλι περαστικά, ενημέρωσε μας.

Να προσέχεις με την χλωρίνη και τον αέρα που αναπνέετε, δεν είναι και τόσο υγιεινό....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σιδερώθηκε ένα πλυντήριο και η κουζίνα είναι σχεδόν τελειωμένη γιατί ήρθε και φίλη για καφέ:tongue:

Ιδού κάτι λίγο:

dbqb.jpg

oo73.jpg

Εδώ εννοείται χρειάζονται οπωσδήποτε χωρίσματα...:rolleyes:

Το πρώτο που έχω να σας πω, είναι πως το Ρηνάκι μας, έχει εξαιρετικό, εξαιρετικό γούστο!

Ρηνάκι μου.. τι να πω...εύγε κοριτσάκι μου! Ευγε! Και καλόγουστα και τόσο μα τόσο τακτοποιημένα / οργανωμένα! :!::!::!:

Αριστα! :tongue:

μπράβο ειρηνακι για το παιδάκι σου,πάντα άριστα.όσο για το ότι είναι ανήσυχος παιδί είναι περνάει και αυτό τις φάσεις του.το ίδιο μου είπε και εμένα το πρωί για την δικιά μου,άριστη σε όλα αλλά μπερδεύει το μάθημα με το διάλειμμα :confused: και είναι δευτέρα τάξη

Αχ... παιδάκια ειναι και συμφωνώ πως δεν πρέπει να είναι ρομποτάκια. Απλώς, επειδή η φετινή του δασκάλα είναι εξαιρετική, δεν θέλω να της δημιουργεί πρόβλημα. Αύριο, που δεν δουλεύω το πρωί, θα μιλήσω μαζί της για να δω τι συμβαίνει.

Εχω την εντύπωση, επειδή το συζήτησα το μικρό, πως μιλάει μόνος του κάποιες φορές την ώρα του μαθήματος... :rolleyes:

Σε σκέφτομαι... Να το ξέρεις...

:P:pΜαρί μου.. σ' ευχαριστώ αγαπημένο μου!

Η σημερινή μας σαλάτα για την δουλειά (μαρούλι,ρόκα,κρεμμύδι,τόνος).

18ec8e0c-760f-4385-ad1e-f4d3a511267e_zps7a5f4d0f.jpg

Κοτοπουλάκι με φαρφάλες

71041543-f87e-42bb-846f-cc991b86a2a5_zpsc16ea7f5.jpg

Αμάν! :shock:

Μου πέταξες τα μάτια έξω Αφροδιτάκι μου!!!!

Υπέροχα πραγματάκια!

Σήμερα:

1. Σηκωθήκαμε και κάναμε τα πρωινά μας

2. Έστρωσα το κρεβάτι του παιδιού

3. Μαγείρεψα (μπιφτέκια με πατάτες στο φούρνο)

4. Έδωσα στο μικρό το φρούτο του

5. Τακτοποίησα τα χτεσινά σιδερωμένα, το σίδερο και την πρέσα (ναι, είχαν όλα την τιμητική τους εχθές)

6. Τακτοποίησα ότι βρισκόταν εκτός θέσης σε παιδικό και σαλόνι

7. Έπαιξα λίγο με το μικρό

8. Τον τάισα και τον έβαλα για ύπνο

9. Έκανα ένα μπάνιο, φάγαμε με τον άντρα μου, μάζεψα τραπέζι και στις 14:30 (μόλις ξύπνησε ο μικρός) έφυγα για μάθημα

10. Στο γυρισμό πέρασα από ΣΜ και κρεοπωλείο

11. Τακτοποίησα τα πράγματα στις θέσεις τους (μαζί με το μικρό, φυσικά)

12. Έπλυνα, χώρισα σε μερίδες και έβαλα στην κατάψυξη το κρέας

13. Μάζεψα το νεροχύτη και έβαλα το πλυντήριο πιάτων να πλένει

14. Σαπούνισα το νεροχύτη, του έριξα λίγη χλωρίνη (λόγω κρέατος - κοτόπουλου)

15. Έπλυνα το ταψί

16. Έκανα ένα πέρασμα το φούρνο

17. Έδωσα στο μικρό το απογευματινό του

18. Παίξαμε

19. Τον έβαλα για μπάνιο, του έφτιαξα γάλα

20. Όσο έπινε το γάλα του, μάζεψα ότι είχε προκύψει το απόγευμα στο νεροχύτη και άδειασα το πλυντήριο πιάτων

21. Έφτιαξα τοστάκια και καφέ να πάρει μαζί του ο άντρας μου στη δουλειά

22. Έβαλα το μικρό για ύπνο

23. Έφαγα ένα γιαουρτάκι με μέλι (άρχισα να προσέχω λίγο, γιατί σε λίγο θα γίνω 100 κιλά)

Κατά τις 21:15 έκατσα να δω το έργο μου και παράλληλα σας διάβαζα

Σε λίγο (που θα τελειώσει) θα πέσω για ύπνο...

Πρέπει να μαζέψω ώρες ύπνου, γιατί αύριο το βράδυ έχει πάλι σίδερο :evil::evil::evil:

Σας φιλώ!

Καλό βράδυ σε όλες!!!

Πόσα έκανες... ελπίζω να ξεκουράστηκες και λιγάκι...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

καλαμαράκι σ ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση για το βάμα πρόπολης!και ναι το χω μες στα πόδια μου γιατί ο μπαμπάς μου είναι και μελισσοκόμος οπότε θα το δοκιμάσω εννοείται,να σαι καλά!

εγω ως προς τη βοήθεια της μαμάς μου οσον αφορά τα παιδιά δεν είμαι απόλυτη ούτε προς τη μια κατεύθυνση ούτε προς την άλλη..πχ δεν τα αφήνω για να βγω βράδυ κλπ και σίγουρα μεγαλώνουμε τα παιδιά μας μόνοι μας με τον σύζυγο, αλλά ξέρω ότι μπορώ να τα αφήσω άνετα όταν παραστεί ανάγκη συν του ότι η μαμά μου κρατάει τον μικρούλη μου που δεν παει παιδικό 2 φορές την εβδομάδα...κάποιες φορές δηλ. προτιμώ τη λύση μαμά - η οποία είναι και εξαιρετική μπειμπισίτερ και δικός μου άνθρωπος - από άλλες λιγότερο καλές για τα παιδιά λύσεις...

καλό απόγευμα!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσια, τι κανετε? εγω λιγο πεσμενη, εχει προκυψει ενα οικονομικο θεμα που με αφορα αμεσα αλλα δεν το πληρωνω μονο εγω αλλα κ αλλοι κ δεν υπαρχει κ πολυ ανταποκριση....ελπιζω να βρεθει λυση αμεσα....

επισης αν κ δεν εχω κανει ιδιαιτερα πραγματα σημερα νιωθω πολυ κουρασμενη κ παω για υπνο.

......... :-( αμάν με τα παλιο-οικονομικά, που όλες μας ταλαιπωρούν γμτ!

Γιωτάκι μου... ελπίζω να νιώσεις σύντομα καλύτερα και να βρεθεί λύση!

Ειρηνάκι τέλειοι οι βαθμοί του! Να τον χαίρεσαι. Και γω έτσι ήμουν μικρή στην τάξη. Αν και απο τις καλύτερες μαθήτριες δεν έκανα ησυχία μέχρι και στο Λύκειο. Εγώ όταν το μελέτησα γιατι μέχρι και στο πανεπιστήμιο τον πρώτο χρονο το έκανα κατάλαβα ότι απλα με τον τρόπο αυτό ήθελα να δείξω οτι ήμουν καλά και να ξεφύγω απο κάτι που με προβληκμάτιζε έστω και μικρό. Δεν είναι απαραίτητα κακό απλα κάτι τον προβληματίζει συζήτησε το μονο εσύ μαζι του. Μόνο με τη μαμα μου ήθελα εγω με άλλους με ενοχλούσε και έκανα και χειρότερα. Εμένα απλα με έβγαζαν ζωηρή και το έψαξα μόνη μου μετά όπως σου είπα και συζήτησα με τους δικους μου και το διορθωσα. Δεν είναι τιποτα το κακό ομολογώ οτι όταν πιεστώ με κάτι το έχω ακόμη. Αυτο σου δείχνει οτι το παιδάκι σου είναί ώριμο και συνειδητοποιημένο. Εβγαλα νόημα? Απο τι στιγμή που είναι καλό ευγενικό μωράκι και καλός μαθητής τιποτα να μην σε προβληματίζει. Και το ότι θα το συζητήσεις μαέι του για να είναι πιο προσεκτικός και απλα να μην του κάνουν παρατηρήσεις μπροστα σε όλα τα παιδάκια και νιώθει άβολα και στεναχωριέται

Σ ευχαριστώ, που μου έγραψες την προσωπική σου ιστορία. Με βοηθούν πολύ οι απόψεις σας γιατί μου δίνετε "τροφή" να σκεφτώ.

Ευχαριστώ για τα περαστικά σας.. ακομη ψήνεται στον πυρετό εύχομαι να νιώσει σύντομα καλά!!

Για το πλυντήριο το βάζω να δουλέψει άδειο με τη σόδα και το ξύδι?

Ειρήνη όχι δεν έχουμε μειωμένο. Απλα κάποτε το βαζω αργα και έλεγα να μην κάθομαι και το περιμένω και απλώνω στα σκοτάδια. Να τα απλωνα πρωί. Θα το δοκιμάσω και σίγουρα όχι με χρωματιστα..ευχαριστώ!

Ναι, το βάζεις εντελώς άδειο. Θα κάνει εξαιρετική απολύμανση.

Τότε, δεν υπάρχει λόγος να το βάζεις να δουλεύει νύχτα. Προσωπικά το προτιμώ, μόνο επειδή υπάρχει μικρότερη χρέωση.

Υ.Γ. Τα χρωματιστά, δεν παθαίνουν τίποτα, μην ανησυχείς. ;)

Μόλις τελείωσα με όλες τις δουλειές και είναι ώρα να χαλαρώσω. Έβαλα και το κρασάκι μου και κάθισα να σας διαβάσω.

Έκανα κι εγώ shellac κορίτσια. Πολύ ωραίο φαίνεται προς το παρόν. Για πολλά χρόνια έκανα τεχνητά νύχια με μετάξι και ήταν πολύ ωραίο. Το κόστος όμως ήταν πολύ υψηλό. Για το shellac πλήρωσα μόνο 15 ευρώ. Να δούμε πόσο θα κρατήσει.

Εύγε για το κρασάκι. Μπράβο που χαλαρώνεις λιγάκι και το κουφαράκι σου! ;)

Για μένα, αυτή είναι και η σωστή τιμή.

Να με ενημερώσεις αν το θυμηθείς, πόσο σου κράτησε.

Επειδή κάποιες με ρωτήσατε να σας πω ραντεβού έχω ξανά σε 2 εβδομάδες, γενικά είμαι καλά, εκτός από την απίστευτη νύστα και ελάχιστες ζαλάδες δεν έχω τίποτα άλλο. Ως την προηγούμενη εβδομάδα είχα πολλές ζαλάδες γιατί μου έπεσε πολύ η πίεση(από 12 που είναι το κανονικό μου σε :cool:, τώρα δεν ζαλίζομαι τόσο έντονα, επίσης έχω απλά ένα μικρό φουσκωματάκι, δεν ξέρω γενικά αν αυτά είναι φυσιολογικά ή όχι, θα δείξει στον επόμενο υπέρυχο.

Σου εύχομαι ΟΛΑ μα ΟΛΑ να πάνε καλά!

Ειρήνη με ξελίγωσες με τα γεμιστά, είναι από τα αγαπημένα μου φαγητά. Αλλά τρως μόνο ένα κομμάτι? Δεν το περίμενα αυτό από εσένα.

Τι να κάνω η γυναίκα;;; Τι να κάνω που είχα tae στις 5 και δεν θα μπορούσα να γυμναστώ? Η δασκάλα μου, που ξέρει πόσο αγαπώ το φαγητό, πάντα με ρωτάει τι έφαγα και τι ώρα! :tongue: Ασε που μετά έφαγα και 2 φετούλες {δεν τις λες... :mrgreen:} μερεντούλα και ήμουν για.. ύπνο! :tongue:

Η συνταγή απλή....κάνουμε το γνωστό μωσαικό με το ζαχαρούχο....του δίνουμε το σχήμα που θέλουμε....το καλύπτουμε άσπρη σαντυγί και μετά στολίζουμε....τα αστέρια είναι με το μαγικό γλάσο (ψάξτε στο google) αλλά αν θέλετε δεν το κάνετε...και στολίζετε όπως θέλετε εσείς!

Απλό λέει.. απλό!!

Θα με τρελάνει σας λέω! :tongue:

Εγω εχτες μετα τη δουλεια και οσο κοιμοτανε ο μικρος εκανα παπουτσακια. Οταν ξυπνησε πηγα σουπερ μαρκετ, γυρισα τα τακτοποιησα, επαιξα με το παιδι, τον εκανα μπανακι και με αυτα δεν προλαβα να κατσω καθολου. Εμεινε και κιμας και εκανα και λιγα μακαρονια. Αυτη τη βδομαδα ψιλοτεμπελιαζω αλλα το σπιτι ειναι σε καλη καταταση και δεν εχω και ασιδερωτα. Θα την πω την αμαρτια μου αλλα το Σαββατο που θα εχουμε και το παρτυ θα φερω γυναικα στο σπιτι. Βλεπω οτι αν παω ν αγχωθω θα με πιασει παλι καμμια κριση πανικου, ακομα προσπαθω να το ξεπερασω! οποτε ειπα να μην πιεστω και να παρω για λιγες ωρες γυναικα. Αυτα απο μενα!

Ωραίο φαγάκι.. και έχω να το κάνω.. χρόνια! :rolleyes:

εγω home sweet home!αν και δεν είμαι καθόλου καλά, δεν βελτιώνομαι ρε παιδί μου, αντε να δω πόσο θα ταλαιπωρηθώ ακόμα...:rolleyes:

Ακόμα δεν νιωθεις καλύτερα Ερσακι μου ε?

Αέρισα, έβαλα ένα πλυντήριο και άπλωσα, καθάρισα τζάκι, σε λίγο καθαρίζω φούρνο, μαγείρεμα και μια δουλειά στον η/υ. Μετά έξω... :)

.. όχι που θα καθόσουν μέσα! :tongue:

Ειρήνη μπράβο για το καμάρι σου κ τις επιδόσεις του! Όσον αφορά το άλλο , απλά θα πω κ ποιο παιδί ΔΕΝ είναι ανήσυχο, δώσε βάση μόνο αν εννοεί κάτι ποιο βαθύ η κυρία του ;)

Σ' ευχαριστώ. Εκτιμώ την γνώμη σου πολύ. Αυτό σκέφτομαι και γω.. αυτό θέλω να ψάξω...

ειρηνη

φανταζομαι μανουλα ψηλωσες 5ποντους μετα τους βαθμους ε??

χιχι! μα τι χαρα πραγματικα! αντε να τον δεις κ στο ΜΙΤ !!!

σε καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΩΣ ....εμενα κακα στην τουαλετα κανει κ τρεχω μετα κι εγω αο την χαρα μου......τι να πεις?

Αυτό περιμενω... το ΜΙΤ! :twisted::twisted:

Πέρυσι αποκοιμήθηκα στον καναπέ 2 βράδια και φυσικά το φαγητό στον φούρνο κάηκε :(.

Πω-πω.. φαντάζομαι την τρομάρα σου!

Καθάρισα και τακτοποίησα εσωτερικά όοοολα τα ντουλάπια στα μπάνια μου. Το τι πέταξα; Σας το είχα αναφέρει τις προάλλες με αφορμή την ακμή στο πρόσωπό μου που είμαι πεπεισμένη πως δημιουργήθηκε από καλλυντικά που ήταν ανοιχτά πάνω από 2 χρόνια (εμ για κάποιο λόγο έχουν σηματάκι 12μηνου από πίσω μαντάμ!) πως θα τα πετάξω όλα! Και το έκανα! Ληγμένα, ανοιγμένα πάνω από 13 μήνες, είδη που δεν χρησιμοποιώ όλα έφαγαν σουτ. Μαζεύτηκε μια μεγάλη σακούλα σκουπιδιών! Ανέπνευσαν τα ντουλάπια κορίτσια! Ταυτόχρονα δε, έκανα και αναδιοργάνωση κατά πως βολεύομαι (πχ τα πιο σπάνια αναγκαία στο ψηλό ράφι, τα καθημερινά κάτω και μπροστά, ομαδοποίηση απορρυπαντικών - απορρυπαντικά ρούχων δίπλα δίπλα, καθαριστικά στην άλλη μεριά κ.ο.κ. ). Μεγάλη ικανοποίηση νιώθω!

Και πολυ καλά κάνεις και νιώθεις ικανοποίηση..! Εύγε!

Ειδικά σε ότι βάζουμε στο πρόσωπό μας, πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί!

Μιλάς σοβαρά παιδί μου? Μία σακούλα σκουπιδιών??? :shock:

Σας έχω ανεβάσει και σχετική ανάρτηση στο blog μας για τα καλλυντικά μου, τα οποία είναι πολύ λίγα, ακριβώς γιατί θέλω να έχω πάντα τον έλεγχο του τι έχω.

Και μην ξεχνάτε {θα βάλω και σχετική ανάρτηση σύντομα} να πλένετε καλά τα βουρτσάκια σας!!!

Γύρισα απο το σχολείο! Το πάρτυ είχε επιτυχία...πως μπορούσε να μην είχε άλλωστε αφού στα παιδάκια αρέσουν τα πάντα!...έφαγαν, ήπιαν χυμό και διασκέδασαν με την ανιματέρ που τους έστειλα! Όλα υπέροχα κύλησαν! :)

Χίλια μπράβο! Και του χρόνου Βάσια μου, πάντα με τέλειες ιδέες!

Μια συνάδελφος την Παρασκευή που πήγα μόνη μου και ασυνόδευτη στην εκδήλωση της δουλειάς, μου λέει : καλά δεν ντρέπεσαι που έρχεσαι μόνη σου λες και είσαι single; - Άσε μας κυρά μου..... σιγά μην κουβαλήσω τα παιδιά μέσα στην τσιγαρίλα...Σε ποια χρονιά ζεις;

Εγώ θα έλεγα, ο καθένας να μη σχολιάζει τι κάνει ο άλλος....

Αν θέλεις να πεις κάτι, πες μια καλή κουβέντα, που πάντα βοηθάει την ψυχολογία του άλλου. Τέτοιου είδους σχόλια, είναι αχρείαστα... :|

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Πως ειστε? Εμεις τα ιδια, ο συζηγος δεν εχει σταματησει να κανει πυρετο κ να ποναει τοσο που εχω αρχισει να ανησυχω για το τι γριπη εχει κολλησει,παντως αν συνεχισει ετσι αυριο θα φερουμε γιατρο.Τα παιδια ευτυχως μεχρι στιγμης την εχουν γλιτωσει,την μικρη μαλιστα σημερα την εστειλα στην μαμα μ κ αν καταφερω θα στειλω κ τον μικρο στην πεθερα! Απο δουλειες πραγματικα η χλωρινη εχει γινει η προεκταση του χεριου μ,επισης καθαρισα με οινοπνευμα διαφορα αντικειμενα που ακουμπαμε συχνα,σκουπισμα,σφουγγαρισμα κ ξεσκονισμα φαγητο ειχε μεινει απο χτες!

Ευχαριστω παρα πολυ τα κοριτσια για τα περιστικα τους!!!

Μαμαβασια να χαιρεσαι το κοριτσακι σου παντα γερο κ ευτυχισμενο!!!

Περαστικά του βρε κορίτσι μου... ταλαιπωρία ε?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Και πολυ καλά κάνεις και νιώθεις ικανοποίηση..! Εύγε!

Ειδικά σε ότι βάζουμε στο πρόσωπό μας, πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί!

Μιλάς σοβαρά παιδί μου? Μία σακούλα σκουπιδιών??? :shock:

Σας έχω ανεβάσει και σχετική ανάρτηση στο blog μας για τα καλλυντικά μου, τα οποία είναι πολύ λίγα, ακριβώς γιατί θέλω να έχω πάντα τον έλεγχο του τι έχω.

Και μην ξεχνάτε {θα βάλω και σχετική ανάρτηση σύντομα} να πλένετε καλά τα βουρτσάκια σας!!!

Εμ, το χω ξαναπεί... Μεγάλοι χώροι, πολλή σαβούρα :wink:


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη μ αεριζω συνεχεια το σπιτι κ ετσι δεν μας ενοχλει η χλωρινη παντως το παραδεχομαι ειμαι λιγο Κατακουζινος! :D

Ειρηνη κ ταλαιπωρια αλλα περισσοτερο αγχος μην κολλησουν τα παιδια. Προσοχη κοριτσια κυκλοφορουν πολλες ιωσεις.

Τωρα που κοιμηθηκε ο συζηγος κ λειπει κ η μικρη βρηκα ευκαιρια κ εφτιαξα κ εγω ενα κεικ,το ειδα σημερα στην ελενη το εφτιαξε ο καλλιδης. Απο προετοιμασια ηθελε μονο δεκα λεπτα πολυ γρηγορο,μενει να δουμε κ απο γευση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...