Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

το μεσημεράκι στρίμωξα και μια αποτρίχωση λέιζερ μπικίνι ετσι για να "προχωράνε" και τα θέματα εμφάνισης;)

άουτς...... Το τελείωσα πριν 3 μήνες με μεγάλη μου χαρά, δεν ήθελα να την βλέπω την δερματολόγο....Ειδικά τις 3-4 πρώτες συνεδρίες, μανούλα μου πόνος.....

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Σήμερα σχεδον δεν με πονάει καθόλου η μέση μου!!!!

Αχχ!! Τι καλά χτες γύρισα 21.00 στο σπιτάκι μου και άρχισα αμέσως τις δουλειες

Ο μικρος ήταν λίγο κατσουφάκης γιατι τα 2 αγορια νομιζω δεν κάνουν μαζι χωρις την μαμα διαιτητη (χαχα)

Γυρισα έκανα ομελέτα για το μεγάλο αγορι

και έβαλα να γύνονται τυροπιτάκια και λουκανοπιτάκια για το μικρο αγορι για αυριο στο σχολειο

Εβαλα ενα πλυντήριο // σιδέρωσα τα μισά

Μαζεψα και έκανα μπανάκι και μετα ξαπλωσα πτωμα...

Χαρά στο κουράγιο σου βρε Σοφία τέτοια ώρα....τι πίνεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα πεεεεεεεεεεεερα για πεεεεεεεεεεερα !

τι μου κανετε καλες μου φιλες??

Τρεχουμε τωρα, τρεχουμε !!!!!!!

χοπ χοπ χοπ ,

ενα-δυο-τρια ολοι με ρυθμο !!!!!

Χθες στην παιδιατρο με τον μικρο....Ηταν κ η ωρα που ανεβαζε πυρετο κ ειχε μαραζωσει το καημενο.....ησυχος,κατσουφης, καλοντυμενος, χτενισμενος,καθαρουλης κ φρονιμος !!!

επειδη ειναι αρρωστος ,γιαυτο ! αφου απορουσα.....τοσο καλο παιδι εχω εγω?? λοοοοοολ

μας εδωσε ,αντιβιωση (ογκμεντιν )κ σιροπι να μαλακωσει ο βηχας(σπιροπεντ)

Σας διαβαζα αργα αλλά απο την πολλη μελετη ,μετά βαρέθηκα να γραψω....

φαγητο δεν εκανα , θακανει τραχανα να του δωσει η πεθερα...

ολο τον χειμωνα εγω δεν τους εκανα ποτέ γιατι δεν μαρεσει καθολου ,μπλιαχξ , βρωμαει .....κ αμα φαω βραδυ εχω κ ξινίλες!

Ειμαι χαλαρα προς το παρον ,στο γραφειο....

Πηρα καφε μετα απο πολλους μηνες....Για να ξυπνησω....

Δεν πινω συνηθως κ αμα πιω ειναι ντεκαφεινέ.....

Φιλουρες κορτσουδια!

Με εκτιμηση,

η φιλη σας,

Δημητρα!


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια,απο τη μια μου λειψατε και απο την αλλη δεν προλαβαινω να μετραω μπαν:mrgreen::mrgreen: .Καλα βρε αθεοφοβες ποσες φορες αναφερατε την απαγορευμενη λεξη?Εγω αυτη την εβδομαδα ασχοληθηκα με δουλειες που βαριομουν τοσο καιρο να κανω περα απο τα καθημερινα και τωρα ειμαι πιο ηρεμη αλλα τον φ..... ΔΕΝ τον εκανα παρολο που ηταν κι αυτος στη λιστα.

ν

το δυσκολο ειναι οτι και που δουλευω δεν πληρωνομαι

Welcome to the club! Πολυ δυσκολο αυτο το βιωνω κι εγω εδω και καιρο και νομιζω ειναι χειροτερο κι απο το να εισαι ανεργη:(

Ρενατα υπεροχα τα ντουλαπια σου!

Βασια και η τουρτα σου επισης πες μας τα νεα απο το παρτυ...

Ακουω για τζαμπο και στολες εγω πηγα και απογοητευτηκα δεν αρεσε απολυτως τιποτα στην μεγαλη και πραγματικα δεν ξερω τι θα ντυθει φετος εσεις με τα μεγαλουτσικα κοριτσακια τι σας ζητανε να ντυθουν?


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

1) Κοριτσια , μακαρι ολες οι μανουλες να εχουν διαθεσιμη την βοηθεια της μαμας-πεθερας κ απλα να επιλεγουν ποτε θα την χρησιμοποιησουν....Ειναι παρα παρα πολυ μεγαλο Ατου ! Ιδιως αν τα παιδακια ειναι 2 κ οχι μονο ενα!

Ζηλευω Αφανταστα!

Ιδιως οταν 3 μηνες πηγα την μικρη κολυμβητηριο κ επρεπε να την ντυσω να την λουσω να την κανω πιστολακι κ ολα αυτα μεσα σε στριμωγμενα κ βρεγμενα αποδυτηρια κ με αγκαλια εναν τριχρονο που νυσταζε (μεσημεριανες ωρες για τα μικρα) κ δεν ειχα ουτε παγκο ή ραφι να τον στηριξω ......

Φυσικα σταματησαμε παρολο που η μικρη το θελει κ μου το ζηταει.

2)Μακαρι επισης ολες μας να ειχαμε να επιλεξουμε αν θα δουλεψουμε ή οχι!! Δηλ να ειχαμε ολες δουλεια κ αν θελαμε να την αφηναμε!!

Ειναι μεγαλο Ατου επισης...Οσες εχουν δουλεια ,εχουν την επιλογη να την αφησουν, οσες ομως δεν εχουν , τί επιλογες εχουν??

3) Ειναι καλο κ συνετο να μην κρινουμε παντα τα πραγματα κ τις καταστασεις με βαση τα δικα μας Στανταρς ,προϋποθεσεις κ δεδομενα αλλά να κρινουμε με βαση την πλειοψηφια της κοινωνιας μας ....Επειδη ειτε το θελουμε ειτε οχι ολα κρινονται συγκριτικα ...... Ιδιως οταν απευθυνομαστε σε ευρυτερο κοινο ανθρωπων κ οχι σε συγκεκριμενα ατομα.......

Αν παλι απευθυνομαστε σε συγκεκριμενη ομαδα ή ατομο , θα πρεπει να ειμαστε Ιδιαιτερως Προσεχτικοι σε σχολια ,ακομη κι αν αυτα προοριζονται για εμας τους ιδιους. Αμεσα κ αυθορμητως θα γινει συγκριση νοητα,με το 2ο ατομο , το οποιο μπορει να θιχτει ....Αγενεια μεγαλη!

πχ....Μπορω να πω σε μια φιλη μου που ειναι 50 κιλα ,οτι εγω με τα 70κιλα νιωθω χαλια δεν βλεπομαι,ειμαι απαραδεκτη κτλ

ΑΛΛΆ δεν μπορω να πω τετοια σχολια σε μια φιλη μου που ειναι 80κιλα!!!Κι ας απευθυνομαι στον εαυτο μου!! Την θιγω,την κατηγορω κ την κρινω ασχημα ΕΥΘΕΩΣ,,,,αφου συνειρμικα αυτη ειναι περισσοτερα κιλα.....

4) Για την οικονομικη κατασταση του καθενος, που ειναι πολυ λεπτο αλλά κ συχνο θεμα συζητησης, θα πρεπει να σχολιαζουμε Τις ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΕΣ κ την ιεραρχια που θετει ο καθενας κι οχι την Οικονομικη του Ευημερια!!! Κατι που ουτως ή αλλως ειναι πολυ προσωπικο.....

πχ.. Δεν κρινω εισοδημα κ αν ειναι πολλα ή λιγα....

Κρινω την επιλογη σου ομως να αγοραζεις 4 πακετα τσιγαρα την ημερα για σενα κ τον αντρα σου κ ΟΧΙ καινουρια παπουτσια του παιδιου πυ φοραει σκισμενα1


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!

Μάρτζιο εμένα μου ζήτησε κλόουν με περούκα κλπ....η μικρή ναυτάκι ή πριγκίπισσα...!!

Καλαμαράκι πως μπορείτε να κάνετε μπάνιο το πρωί.....μμπππρρρ ειδικά τον χειμώνα...!!!!

πείτε επιτέλους σε αυτήν την άνοιξη να έρθει.....να σταματήσω να μερεντιάζομαι, να τρώω οτιδήποτε σοκολατένιο.....δεν θέλω άλλο χειμωνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

άουτς...... Το τελείωσα πριν 3 μήνες με μεγάλη μου χαρά, δεν ήθελα να την βλέπω την δερματολόγο....Ειδικά τις 3-4 πρώτες συνεδρίες, μανούλα μου πόνος.....

Χαρά στο κουράγιο σου βρε Σοφία τέτοια ώρα....τι πίνεις?

:) Πραγματικά ωρες ωρες δεν με καταλαβαινω για αυτο οταν καθομαι ολοι κοιτανε να δουνε τι έπαθα? Εχτες ευτυχως ηπια ενα ηπέροχο φραπεδάκι στην Βασουλα και μπορεσα και κράτησα την υπολοιπη μερα!!!

Σε ευχαριστω που με καταλαβαινεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τη βοηθεια απο τους γονεις εμενα μου ηταν δυστυχως απαραιτητη λογω του οτι σχολαμε και οι δυο αργα (4:30 και 5:00) και τα παιδια τα κρατουν οι γονεις μου μεχρι να παμε να τα παρουμε μετα το σχολειο και τον βρεφικο.. Επισης μεχρι να πανε βρεφικο τα κρατουσε η μαμα μου φουλ ταιμ... Βεβαια γι'΄αυτο και δε θελω να τους επιβαρυνω περαιτερω μονο αν ειναι απολυτη αναγκη, παρολο που δεν εχουν προβλημα και με βοηθουν σε πολλα αλλα...

Οσο για τις στολες, εμεις ευτυχως συμβιβαστηκαμε να βαλουμε τις περσινες (η κορη μου δλδ, ο μικρος δεν εχει ακομα αποψη ευτυχως).. Πειρατινα και πειρατης (1 ωρα τις φορεσαν περισυ!)... Εχουμε και γιορτη τελος του μηνα και θα συνδυαστει με παρτυ, οποτε κατι σε πειρατικο μας βλεπω :P:p.. Ψαχνω το νετ για ιδεες !

Παντως γενικα οι στολες ειναι ενα μαυρο χαλι, και ειδικα για τις μεγαλυτερες ηλικιες ειναι μια σκετη απογοητευση! Αν ηξερα να ραβω θα της εφτιαχνα κατι μονη μου, ειλικρινα :rolleyes:


2Uuep2.pngI8Ayp2.png
Link to comment
Share on other sites

koριτσια ,

συγνωμη για το κατεβατό....

Αλλά ειπα να πω το εσώψυχα μου...

Δεν απευθυνομαι καπου συγκεκριμενα αλλά Γενικα...

Οι αποψεις μου απλα......

ευχαριστω ,ακομη μια φορα,

που μου δινετε την ευκαιρια να εκφραζομαι.....


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

εχω κι ακομη ενα θεμα που θα ηθελα να σχολιασω κ να εκφρασω τις αποψεις μου αλλά ειπα να μην σας πολυζαλισω....

ισως μια αλλη φορα κ αν υπαρξει κ αφορμη γιατι ειναι κ λιγο ασχετο νομιζω.......


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!

Μάρτζιο εμένα μου ζήτησε κλόουν με περούκα κλπ....η μικρή ναυτάκι ή πριγκίπισσα...!!

Καλαμαράκι πως μπορείτε να κάνετε μπάνιο το πρωί.....μμπππρρρ ειδικά τον χειμώνα...!!!!

πείτε επιτέλους σε αυτήν την άνοιξη να έρθει.....να σταματήσω να μερεντιάζομαι, να τρώω οτιδήποτε σοκολατένιο.....δεν θέλω άλλο χειμωνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Άνετα, έχει ανάψει η θέρμανση είναι λίγο ζεστά φουλ καυτό νερό κ μπανάκι μανάκι χε χε

Το βράδυ πολλές φορές με πιάνει το σύνδρομο της γάτας το λέω....δεν θέλω δεν μπορώ να ανεχτώ νερό πάνω μου

Καλημερα κοριτσακια,απο τη μια μου λειψατε και απο την αλλη δεν προλαβαινω να μετραω μπαν:mrgreen::mrgreen: .Καλα βρε αθεοφοβες ποσες φορες αναφερατε την απαγορευμενη λεξη?Εγω αυτη την εβδομαδα ασχοληθηκα με δουλειες που βαριομουν τοσο καιρο να κανω περα απο τα καθημερινα και τωρα ειμαι πιο ηρεμη αλλα τον φ..... ΔΕΝ τον εκανα παρολο που ηταν κι αυτος στη λιστα.

Welcome to the club! Πολυ δυσκολο αυτο το βιωνω κι εγω εδω και καιρο και νομιζω ειναι χειροτερο κι απο το να εισαι ανεργη:(

Ρενατα υπεροχα τα ντουλαπια σου!

Βασια και η τουρτα σου επισης πες μας τα νεα απο το παρτυ...

Ακουω για τζαμπο και στολες εγω πηγα και απογοητευτηκα δεν αρεσε απολυτως τιποτα στην μεγαλη και πραγματικα δεν ξερω τι θα ντυθει φετος εσεις με τα μεγαλουτσικα κοριτσακια τι σας ζητανε να ντυθουν?

Μπαν μπαν μπαν :rolleyes::rolleyes: έχω όμως ασιδέρωτα εεε το γλυτώνω?

Η μικρή μου έχει ζητήσει την άρτα κ τα γιάννενα...μια ραπουνζελ, μια μάγισσα μια μπαλαρίνα...μια πεταλούδα. Οπότε της είπα θα πάμε, δες τι έχει κ διαλέγεις.

Και εμείς έχουμε πάρτι γενεθλίων/ μασκέ την Παρασκευή ;)

Ουφφφ τελείωσα με τις δουλίτσες μου, έστρωσα κρεβάτια, έστρωσα ριχτάρια καναπέδες, μάζεψα πλυντ. πιάτων κ στεγνωτήριο, βγήκαν κ ασιδέρωτα έβαλα κ ένα πλυντ. με σεντόνια :-P:-P , ετοίμασα τσαντούλα μου κ χαζέυω φβ μέχρι να φύγω

Link to comment
Share on other sites

Ακουω για τζαμπο και στολες εγω πηγα και απογοητευτηκα δεν αρεσε απολυτως τιποτα στην μεγαλη και πραγματικα δεν ξερω τι θα ντυθει φετος εσεις με τα μεγαλουτσικα κοριτσακια τι σας ζητανε να ντυθουν?

Η μεγάλη θέλει να ντυθεί Clawdeen (λυκάνθρωπος από Monster High). Αγοράσαμε λοιπόν περούκα με αυτιά λύκου και επειδή έχει μπότες ψηλές μαύρες και αρκετά μαύρα ρούχα θα κάνω το εξής: Θα τις φτιάξω μια τρελιάρικη φούστα τύπου tutu από τούλι και θα συνδυάσουμε με τα λοιπά ρούχα της για να είναι όπως η Clawdeen......

Η μικρή έχει στολή Χιονάτη και Ωραία Κοιμωμένη και Barbie (της αδερφής της) συν την στολή κουκουβάγιας που έφτιαξα τα Χριστούγεννα!

Κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Συννεφιασμένη μέρα και ολίγον βροχερή!

Μαζέματα και τακτοποιήσεις και σήμερα!

Ακόμα δεν έχω αποφασίσει αν θα καταπιαστώ με την κουζίνα ή με το υπόγειο... Θα το σκεφτώ!

Α! Θέλω τα φώτα σας! Στο ένα μπάνιο, εκεί που κάνουμε μπάνιο, υποθέτω λόγω των υδρατμών, εσωτερικά της λεκάνης (είναι ακριβώς δίπλα στην μπανιέρα) έχει μούχλα να το πω; Μαυρίλα θα το πω. Δεν καθαρίζει όσο κι αν τρίβω. Αν σκουπίσω με καθαρό πανί, δεν βγαίνει βρώμα, δεν είναι πουρί δηλαδή. Τι μπορώ να βάλω για να απαλλαγώ; Είναι κρίμα να φαίνεται βρώμικη ενώ δεν είναι...

Για το θέμα της βοήθειας απ τους παππούδες νομίζω πως έχετε παρεξηγήσει... Δεν μιλάμε, σε καμία περίπτωση, για τις ώρες δουλειάς, αν δεν έχουμε σχολάσει ακόμα, αν επιστρέφουμε και οι δυο αργά, αν το παιδί είναι άρρωστο και δεν μπορούμε να πάρουμε άδεια ή 3-4 ώρες για να κάνουμε δουλειές χωρίς το παιδί στο σπίτι. Εννοείται πως θα ζητηθεί η βοήθεια απ τους παππούδες αν υπάρχει η δυνατότητα.

Μιλάμε για το "παρκάρισμα" ώστε να διασκεδάζουμε. Δεν κατακρίνω όποια το κάνει, λέω τι ΔΕΝ κάνω εγώ.

Ως εκ τούτου Δήμητρα, νομίζω πως είτε με ένα είτε με δυο παιδιά, εξακολουθείς να είσαι μαμά. Και η μαμά (όπως και η δικιά μου μαμά, και η μαμά της μαμάς μου κ.ο.κ.) είναι ο πιο δύσκολος ρόλος. Δουλεύει εντός και εκτός σπιτιού, πρέπει να προλαβαίνει και να συνδυάζει τις δραστηριότητες, τα διαβάσματα και τις ανάγκες των παιδιών της, οφείλει να παραμένει γυναίκα, σύντροφος και εν ζωή άνθρωπος...

Ο κανόνας είναι να προσπαθεί μόνη της. Ευτυχώς στις μέρες μας οι μπαμπάδες δεν είναι διακοσμητικοί αλλά συμμετέχουν ενεργά στην οικογενειακή ζωή (μεγαλώνουν τα παιδιά, κάνουν δουλειές στο σπίτι, φροντίζουν πρακτικά για τις υποχρεώσεις κ.ο.κ.) επομένως η μαμά δεν είναι πια μόνη. Άρα η ανάγκη για βοήθεια απ τους παππούδες έχει μειωθεί.

Ναι, πολύ σωστά λες πως μακάρι να προσφέρεται η βοήθεια και να είναι δική μας η επιλογή για το πότε θα "χρησιμοποιηθεί" αλλά σκέψου πως υπάρχουν και οικογένειες (και ανάμεσα μας σε αυτό το θέμα) που δεν την έχουν. Επίσης σίγουρα διαβάζουν μητέρες που διατηρούν μονογονεϊκή οικογένεια.

Ελπίζω να γίνομαι κατανοητή!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Α! Θέλω τα φώτα σας! Στο ένα μπάνιο, εκεί που κάνουμε μπάνιο, υποθέτω λόγω των υδρατμών, εσωτερικά της λεκάνης (είναι ακριβώς δίπλα στην μπανιέρα) έχει μούχλα να το πω; Μαυρίλα θα το πω. Δεν καθαρίζει όσο κι αν τρίβω. Αν σκουπίσω με καθαρό πανί, δεν βγαίνει βρώμα, δεν είναι πουρί δηλαδή. Τι μπορώ να βάλω για να απαλλαγώ; Είναι κρίμα να φαίνεται βρώμικη ενώ δεν είναι...

Δοκίμασε με χλωρίνη και άφησε την 15' λεπτά ή διάλυμα με λεμόνι και μαγειρική σόδα. Πριν σου πω κάτι άλλο που έχω στο μυαλό μου, η μαυρίλα είναι εσωτερικά κάτω από το χείλος της λεκάνης και μοιάζει με μαύρα στίγματα σε 1-2 σημεία μόνο;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με χλωρίνη και άφησε την 15' λεπτά ή διάλυμα με λεμόνι και μαγειρική σόδα. Πριν σου πω κάτι άλλο που έχω στο μυαλό μου, η μαυρίλα είναι εσωτερικά κάτω από το χείλος της λεκάνης και μοιάζει με μαύρα στίγματα σε 1-2 σημεία μόνο;

εγώ θα δοκίμαζα κ εκείνο με την νεκροκεφαλή? πως το λένε μωρέ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...