Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

κοριτσια μου τι κανετε?ωραια φαγητακια βλεπω κ σημερα;);)εγω εφτιαξα χθες το παστιτσιο της μπαρμπαριγου κ οντως ειναι πεντανοστιμο!!!!:D:D:Dαπο δουλειες σημερα δεν εκανα τιποτα περα απο τα καθημερινα κ ενα πλυντηριο ακομα που εβαλα...αποφασισα να κοιταξω λιγο κ το κουφαρακι μου που σωστα λεει κ η μανα,κ ξεκινωντας απο τα μεσα μου,να αδειασω κ να ξαναφορτσαρω..ξεκινησα ηδη κουβεντουλα με ειδικο κ ελπιζω να βοηθησει...δεν ειναι το καλυτερο μου που εφτασα εκει αλλα δεν το παλευω αλλιως..ο συζυγος εχει ψιλοφρικαρει μαζι μου οπως ειμαι τελευταια κ εχει ηρεμησει.μενει να λυθει κ το θεμα μαμα πλεον,κ βλεπουμε...ευχομαι ολα να μου πανε καλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αφροδιτη μ αεριζω συνεχεια το σπιτι κ ετσι δεν μας ενοχλει η χλωρινη παντως το παραδεχομαι ειμαι λιγο Κατακουζινος! :D

Ειρηνη κ ταλαιπωρια αλλα περισσοτερο αγχος μην κολλησουν τα παιδια. Προσοχη κοριτσια κυκλοφορουν πολλες ιωσεις.

Τωρα που κοιμηθηκε ο συζηγος κ λειπει κ η μικρη βρηκα ευκαιρια κ εφτιαξα κ εγω ενα κεικ,το ειδα σημερα στην ελενη το εφτιαξε ο καλλιδης. Απο προετοιμασια ηθελε μονο δεκα λεπτα πολυ γρηγορο,μενει να δουμε κ απο γευση!

χμ!!με εβαλες σε σκεψεις..μηπως ειναι ευκολο να μου δωσεις τη συνταγη?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες με πονάει ο τραπεζίτης δίπλα στον φρονιμήτη που είχα βγάλει πριν κανα μήνα....μάλλον σφράγισμα...μόλις πάει κρύο εκεί πονάει πολύ!

πόσο κοστίζει το σφράγισμα βρε παιδιά???? πππφφφ άλλα έξοδα πάλι....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες, κοριτσάκια!

Πρώτα πρώτα περαστικά στους αρρωστούληδες!

Βάσια, να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! Η τούρτα ήταν τέεεελεια! Θα μου κάνεις το 34 του χρόνου :tongue:;

Καλαμάρι, εύχομαι να σας πάνε όλα ακόμη καλύτερα απ' ό,τι τα περιμένετε! Αν και, όταν πάρει τέτοια ώθηση η ψυχολογία, και δυο πρακτικά θέματα να προκύψουν, βρίσκεις και την ενέργεια και την όρεξη και τη φαιά ουσία για να τ' αντιμετωπίσεις! :D

Λέω να κάνω απόπειρα για το blue jasmine σήμερα το βράδυ. Κι επειδή εγώ -γκουχ γκουχ- λαμβάνω σοβαρά υπόψη μου τις ταινιοκριτικές σου, μήπως την είδες;

Ρενάτα, βάζε, βάζε φωτό να κινητοποιούμαστε! Τι όμορφα τακτοποιημένα που τα έχεις!

Γιωτούλι μου, είσαι καλύτερα σήμερα; Αυτό που σου είπε η 4U παίζει;

Αφροδίτη και Καλαμάρι, μου δώσατε μεταμεσονύκτιο homework με τα site. Άλλα ώρα δεν νομίζω να προλαβαίνω :?.

Αν ποτέ ''στοιχειώσει'' η κουζίνα μου, το περιεχόμενο αυτού του συρταριού θα με κυνηγάει στα σίγουρα!!!! Το φτιάχνει ο άντρας μου συνέχεια κι εγώ τα ανακατεύω.....πάνω στην φούρια μου. Το δικό μας όμως είναι στενό και όχι σαν το δικό σου και δεν μπορώ να βρω εύκολα θήκη από το εμπόριο, θέλει πατέντα. Δεν έχω ψάξει και πολύ να πω την αλήθεια, στο ΙΚΕΑ και σε 2 μαγαζιά με είδη σπιτιού και όχι στο internet.

Του ικεα τα χωρίσματα, που προσαρμόζονται στο μέγεθος του συρταριού σου, δεν θα σε βόλευαν;

Θα την πω την αμαρτια μου αλλα το Σαββατο που θα εχουμε και το παρτυ θα φερω γυναικα στο σπιτι. Βλεπω οτι αν παω ν αγχωθω θα με πιασει παλι καμμια κριση πανικου, ακομα προσπαθω να το ξεπερασω! οποτε ειπα να μην πιεστω και να παρω για λιγες ωρες γυναικα. Αυτα απο μενα!

Ποια αμαρτία, βρε; Ευτυχία είναι, όχι αμαρτία. Εσύ να είσαι καλά ;)!

Καλώς ήρθες, κιόλας!

Λίγο καθυστερημένα, βέβαια, μιας που αυτές τις μέρες έχασα μερικά επεισόδια.

Μανουλίτα, κι εσύ καλώς μας ήρθες και περαστικά στο παιδάκι σου!

Έχω αρχίσει ήδη τις δουλειές μου...

Αέρισα, έβαλα ένα πλυντήριο και άπλωσα, καθάρισα τζάκι, σε λίγο καθαρίζω φούρνο, μαγείρεμα και μια δουλειά στον η/υ. Μετά έξω... :)

:cool:...μανούουουουλα...:cool::tongue:


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες με πονάει ο τραπεζίτης δίπλα στον φρονιμήτη που είχα βγάλει πριν κανα μήνα....μάλλον σφράγισμα...μόλις πάει κρύο εκεί πονάει πολύ!

πόσο κοστίζει το σφράγισμα βρε παιδιά???? πππφφφ άλλα έξοδα πάλι....!!!!

30 με 50 πάει συνήθως

Του ικεα τα χωρίσματα, που προσαρμόζονται στο μέγεθος του συρταριού σου, δεν θα σε βόλευαν;

Πως είναι αυτά, ξύλινα; Το βράδυ θα μπω να ψάξω αλλά αν έχεις να μου σερβίρεις κάτι, πολύ ευχαρίστως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα δικά μου:

Το σπίτι διατηρείται σε καλή κατάσταση (καλά, όχι από μόνο του :rolleyes:, βάζω κι εγώ το "χέρι" μου), ασιδέρωτα δεν έχω αλλά έχω ένα νεροχύτη φουλ από πρωινά και μεσημεριανό και θέλω το απόγευμα να πάω ένα σουπερ μάρκετ και να κάνω μια προετοιμασία για το αυριανό μαγείρεμα. Ιδανικά, θα περιλάβω και τον απορροφητήρα.

Αύριο θα προσπαθήσω για μεσημεριανό καφεδάκι, αφού γυρίσει ο Θ, με φίλη που έχω να δω καιρό. Από δουλειές τα απολύτως απολύτως απαραίτητα, εν όψει Παρασκευής, ημέρας ημι-καθαριότητας :D.

Πότε πήγε κιόλας Πέμπτη, βρε παιδί μου;

[Έρση, κοντοζυγώνει (το σκ)! Κοίτα να γίνεις καλά γρήγορα, να το φχαριστηθείς :D]


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου τι κανετε?ωραια φαγητακια βλεπω κ σημερα;);)εγω εφτιαξα χθες το παστιτσιο της μπαρμπαριγου κ οντως ειναι πεντανοστιμο!!!!:D:D:Dαπο δουλειες σημερα δεν εκανα τιποτα περα απο τα καθημερινα κ ενα πλυντηριο ακομα που εβαλα...αποφασισα να κοιταξω λιγο κ το κουφαρακι μου που σωστα λεει κ η μανα,κ ξεκινωντας απο τα μεσα μου,να αδειασω κ να ξαναφορτσαρω..ξεκινησα ηδη κουβεντουλα με ειδικο κ ελπιζω να βοηθησει...δεν ειναι το καλυτερο μου που εφτασα εκει αλλα δεν το παλευω αλλιως..ο συζυγος εχει ψιλοφρικαρει μαζι μου οπως ειμαι τελευταια κ εχει ηρεμησει.μενει να λυθει κ το θεμα μαμα πλεον,κ βλεπουμε...ευχομαι ολα να μου πανε καλα...

Εύα, μην το βλέπεις έτσι. Κοίτα να επωφεληθείς όσο μπορείς ;).

Πάντως, το ποστ σου αποπνέει μια αισιοδοξία :)!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτάκι δες τα μνμ σου.

Τελείωσα τη δουλειά, πήγα Super, ήρθα στο σπίτι και φλασάκι μου ήρθε τώρα μια σακούλα που κουβάλαγα μαζί μου...

Εμεινε στο χώρο φύλαξης του Super...

Tα νεύρα μου:evil:

Να πάω τώρα να την πάρω ή αύριο;:confused:

Αλλά πότε αύριο;;;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, μπράβο στο φιογκάκι!

Έχουν δίκιο τα κορίτσια, νομίζω. Μίλα με τη δασκάλα -πολύ περισσότερο αφού εκτιμάς και τη γνώμη της- να δεις τι θα σου πει κι εκείνη. Κι αν όλα είναι οκ κι απλά είναι περισσότερο ζωηρός, τιμώρησέ τον! Φά' του διπλά μπρατσάκια και μπουτάκια :mrgreen:!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρήνη, μπράβο στο φιογκάκι!

Έχουν δίκιο τα κορίτσια, νομίζω. Μίλα με τη δασκάλα -πολύ περισσότερο αφού εκτιμάς και τη γνώμη της- να δεις τι θα σου πει κι εκείνη. Κι αν όλα είναι οκ κι απλά είναι περισσότερο ζωηρός, τιμώρησέ τον! Φά' του διπλά μπρατσάκια και μπουτάκια :mrgreen:!

:tongue::tongue::tongue::tongue::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτάκι δες τα μνμ σου.

Τελείωσα τη δουλειά, πήγα Super, ήρθα στο σπίτι και φλασάκι μου ήρθε τώρα μια σακούλα που κουβάλαγα μαζί μου...

Εμεινε στο χώρο φύλαξης του Super...

Tα νεύρα μου:evil:

Να πάω τώρα να την πάρω ή αύριο;:confused:

Αλλά πότε αύριο;;;:rolleyes:

θα έλεγα τώρα γιατί αύριο δεν ξέρεις αν θα την βρεις
Link to comment
Share on other sites

Ευα η συνταγη για το κεικ

1 ποτηρι νερο

1 ποτηρι ελαιολαδο

1 ποτηρι ζαχαρη

3 ποτηρια αλευρι που φουσκωνει μονο του

1 ποτηρι σταφιδες μαυρες

Μισο ποτηρι σταγονες σοκολατας

Λιγη κανελα

Κ τελος αχνη για πασπαλισμα

Σε ενα μπολ ριχνεις με την σειρα τα υλικα ανακατευοντας με σιρμα,κανενα δεκαλεπτο θα σου παρει!Το μειγμα βγαινει λιγο νερουλο. Βουτυρωνεις μια φορμα για κεικ κ ριχνεις το μειγμα,ψινεις στις αντιστασεις στους 180 για 30 λεπτα!

Οταν κρυωσει πασπαλιζεις με την αχνη!

Εγω αντι για μαυρες σταφιδες εβαλα ξανθες ειναι πιο νοστιμες νομιζω κ το αφησα παραπανω ωρα στο φουρνο,στην μιση ωρα δεν ηταν ετοιμο.

Καλο βγηκε σαν γευση αν κ το περιμενα πολυ πιο ωραιο με ολα αυτα που ακουσα απο τον καλλιδη!

Link to comment
Share on other sites

Ευα η συνταγη για το κεικ

1 ποτηρι νερο

1 ποτηρι ελαιολαδο

1 ποτηρι ζαχαρη

3 ποτηρια αλευρι που φουσκωνει μονο του

1 ποτηρι σταφιδες μαυρες

Μισο ποτηρι σταγονες σοκολατας

Λιγη κανελα

Κ τελος αχνη για πασπαλισμα

Σε ενα μπολ ριχνεις με την σειρα τα υλικα ανακατευοντας με σιρμα,κανενα δεκαλεπτο θα σου παρει!Το μειγμα βγαινει λιγο νερουλο. Βουτυρωνεις μια φορμα για κεικ κ ριχνεις το μειγμα,ψινεις στις αντιστασεις στους 180 για 30 λεπτα!

Οταν κρυωσει πασπαλιζεις με την αχνη!

Εγω αντι για μαυρες σταφιδες εβαλα ξανθες ειναι πιο νοστιμες νομιζω κ το αφησα παραπανω ωρα στο φουρνο,στην μιση ωρα δεν ηταν ετοιμο.

Καλο βγηκε σαν γευση αν κ το περιμενα πολυ πιο ωραιο με ολα αυτα που ακουσα απο τον καλλιδη!

ευχαριστώ αννι μου
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα απο το σχολείο! Το πάρτυ είχε επιτυχία...πως μπορούσε να μην είχε άλλωστε αφού στα παιδάκια αρέσουν τα πάντα!...έφαγαν, ήπιαν χυμό και διασκέδασαν με την ανιματέρ που τους έστειλα! Όλα υπέροχα κύλησαν! :)

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!! :D πρέπει να πέρασαν τέλεια τα παιδάκια!

Καλησπέρα κυρίες μου! Mamavasia να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και συγχαρητήρια για την τούρτα!

Το σπιτάκι μου είναι καθαρό και μαζεμένο (παρά τη χθεσινή παρέα για παιχνίδι :wink: ) οπότε σήμερα ασχολήθηκα με άλλα πράγματα. Καθάρισα και τακτοποίησα εσωτερικά όοοολα τα ντουλάπια στα μπάνια μου. Το τι πέταξα; Σας το είχα αναφέρει τις προάλλες με αφορμή την ακμή στο πρόσωπό μου που είμαι πεπεισμένη πως δημιουργήθηκε από καλλυντικά που ήταν ανοιχτά πάνω από 2 χρόνια (εμ για κάποιο λόγο έχουν σηματάκι 12μηνου από πίσω μαντάμ!) πως θα τα πετάξω όλα! Και το έκανα! Ληγμένα, ανοιγμένα πάνω από 13 μήνες, είδη που δεν χρησιμοποιώ όλα έφαγαν σουτ. Μαζεύτηκε μια μεγάλη σακούλα σκουπιδιών! Ανέπνευσαν τα ντουλάπια κορίτσια! Ταυτόχρονα δε, έκανα και αναδιοργάνωση κατά πως βολεύομαι (πχ τα πιο σπάνια αναγκαία στο ψηλό ράφι, τα καθημερινά κάτω και μπροστά, ομαδοποίηση απορρυπαντικών - απορρυπαντικά ρούχων δίπλα δίπλα, καθαριστικά στην άλλη μεριά κ.ο.κ. ). Μεγάλη ικανοποίηση νιώθω!

Τα ντουλάπια της κουζίνας μου είναι σε καλή κατάσταση γιατί ασχολούμαι πολύ με την κουζίνα αλλά μια απ αυτές τις μέρες θα κάνω ένα μίνι συμμαζεματάκι κι εκεί!

Πάω να κουβαλήσω ξύλα και να ανάψω το τζάκι γιατί έχουμε κρύο σήμερα!

Το απογευματάκι θα φτιάξω και κιμά για αύριο που θα τον φάμε με ζυμαρικό!

Περί βοήθειας με τα παιδιά, εγώ το χω πει και το ξέρω ότι δεν είναι απαραίτητο να είμαι εγώ η σωστή μάνα αλλά είναι επιλογή ΜΟΥ να μεγαλώνω εγώ το παιδί μου. Όπου θέλουμε να πάμε, πηγαίνουμε μαζί (ακόμα και σε γλέντια γάμων late night). ΟΚ, δεν βγαίνω συχνά νύχτα αλλά δεν με πειράζει. Θα μεγαλώσει κάποτε και θα βγαίνω τότε :wink:

Απ τη στιγμή που είμαστε γονείς εν έτη 2014, υπάρχει η δυνατότητα το παιδί να μείνει με τον έναν όταν ο άλλος θέλει να βγει/να πάει για δουλειά/σε γιατρό/σε υποχρεώσεις κ.ο.κ. Δεν είναι ανάγκη να κρεμόμαστε από τρίτους. Εγώ δεν θέλω πάντως...

Άλλωστε, αυτή η "βοήθεια" πάντα μα ΠΑΝΤΑ έχει και το τίμημά της. Και εγώ δεν τις μπορώ τις πολλές γαργάρες λόγω dna :-P

Σας εύχομαι καλό υπόλοιπο ημέρας!

πωπω μια σακούλα?? καλά έκανες όμως...

εμείς με την βοήθεια είμαστε λίγο απ'όλα... δύσκολα τα ωράρια μας και αναγκαστικά ζητάμε βοήθεια.. με την πεθερά έχω θεματα αλλά δεν θα το σχολιάσω χαχα :shock:

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Πως ειστε? Εμεις τα ιδια, ο συζηγος δεν εχει σταματησει να κανει πυρετο κ να ποναει τοσο που εχω αρχισει να ανησυχω για το τι γριπη εχει κολλησει,παντως αν συνεχισει ετσι αυριο θα φερουμε γιατρο.Τα παιδια ευτυχως μεχρι στιγμης την εχουν γλιτωσει,την μικρη μαλιστα σημερα την εστειλα στην μαμα μ κ αν καταφερω θα στειλω κ τον μικρο στην πεθερα! Απο δουλειες πραγματικα η χλωρινη εχει γινει η προεκταση του χεριου μ,επισης καθαρισα με οινοπνευμα διαφορα αντικειμενα που ακουμπαμε συχνα,σκουπισμα,σφουγγαρισμα κ ξεσκονισμα φαγητο ειχε μεινει απο χτες!

Ευχαριστω παρα πολυ τα κοριτσια για τα περιστικα τους!!!

Μαμαβασια να χαιρεσαι το κοριτσακι σου παντα γερο κ ευτυχισμενο!!!

Περαστικά του κοριτσάκι μου...

Καλησπέρες, κοριτσάκια!

Πρώτα πρώτα περαστικά στους αρρωστούληδες!

Βάσια, να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! Η τούρτα ήταν τέεεελεια! Θα μου κάνεις το 34 του χρόνου :tongue:;

Καλαμάρι, εύχομαι να σας πάνε όλα ακόμη καλύτερα απ' ό,τι τα περιμένετε! Αν και, όταν πάρει τέτοια ώθηση η ψυχολογία, και δυο πρακτικά θέματα να προκύψουν, βρίσκεις και την ενέργεια και την όρεξη και τη φαιά ουσία για να τ' αντιμετωπίσεις! :D

Λέω να κάνω απόπειρα για το blue jasmine σήμερα το βράδυ. Κι επειδή εγώ -γκουχ γκουχ- λαμβάνω σοβαρά υπόψη μου τις ταινιοκριτικές σου, μήπως την είδες;

Ρενάτα, βάζε, βάζε φωτό να κινητοποιούμαστε! Τι όμορφα τακτοποιημένα που τα έχεις!

Γιωτούλι μου, είσαι καλύτερα σήμερα; Αυτό που σου είπε η 4U παίζει;

Αφροδίτη και Καλαμάρι, μου δώσατε μεταμεσονύκτιο homework με τα site. Άλλα ώρα δεν νομίζω να προλαβαίνω :?.

Του ικεα τα χωρίσματα, που προσαρμόζονται στο μέγεθος του συρταριού σου, δεν θα σε βόλευαν;

Ποια αμαρτία, βρε; Ευτυχία είναι, όχι αμαρτία. Εσύ να είσαι καλά ;)!

Καλώς ήρθες, κιόλας!

Λίγο καθυστερημένα, βέβαια, μιας που αυτές τις μέρες έχασα μερικά επεισόδια.

Μανουλίτα, κι εσύ καλώς μας ήρθες και περαστικά στο παιδάκι σου!

:cool:...μανούουουουλα...:cool::tongue:

Ευχαριστώ κική μου!

Ιωάννα καλά κάνεις και θα φέρεις γυναίκα... ότι δεν θα σε αγχώνει!

Ειρηνάκι ευχαριστώ για τις συμβουλές για το πλυντήριο. θα το δοκιμάσω σύντομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...