Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Kορίτσια μου ,τι κάνετε?Γραψατε τοσα σημερα και εχασα τη μπάλα.Ευχομαι ολες να ειστε καλά.

Ευα ευχομαι να πάνε ολα καλα και να ισσορροπήσετε.

Βασια ,να χαιρεσαι την κορουλα σου!

Ειρηνη ,τα απλωμενα σου ετσι οπως τα χωριζεις ανα χρωμα ειναι τρελα!!!Καλοφαγωτο το κεικ!

Αννιε ,περαστικα στον αντρα σου.

Ραβ ,μπραβο για την εκκαθαριση.

Εγω εχω τρεχαματα και εξωτερικες δουλίτσες αυτη την εβδομαδα και θα ειμαι εκτος και τις επόμενες ημερες.Βεβαια στριμώχνω εννοειται και τα καφεδακια μου και το γυμναστηριο αλλα μια κουραση την εχω.Μαλλον με τριγυριζει ιωση ,περιμενω και να αδιαθετησω...ελπίζω αυριο να ειμαι καλύτερα.

Παω να κοιμηθω απευθειας γιατι κλεινουν τα ματια μου.Καλό βραδυ σε ολες!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... τη θήκη του πλυντηρίου την καθαρίζω μια φορά τον μήνα.. πήγα το Σάββατο να την καθαρίσω και στη θέση που μπαίνει η σκόνη έκανε στο κάτω μέρος κάτι σαν πέτρα :confused: έβαλα ξύδι και το άφησα μία ώρα, το έξησα με ένα κουτάλι για να μην κάνω ζημιά τίποτα. έβαλα cif για μισή ώρα τίποτα... πως θα βγει άραγε? και τι το προκάλεσε ενω πριν ένα μηνα δεν υπήρχε? το οινόπνευμα άραγε θα το βγάλει? καμια ιδέα τι να κάνω? το άφησα να μουλιάσει και πάλι με τίποτα δεν βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια μου ,τι κάνετε?Γραψατε τοσα σημερα και εχασα τη μπάλα.Ευχομαι ολες να ειστε καλά.

Ευα ευχομαι να πάνε ολα καλα και να ισσορροπήσετε.

Βασια ,να χαιρεσαι την κορουλα σου!

Ειρηνη ,τα απλωμενα σου ετσι οπως τα χωριζεις ανα χρωμα ειναι τρελα!!!Καλοφαγωτο το κεικ!

Αννιε ,περαστικα στον αντρα σου.

Ραβ ,μπραβο για την εκκαθαριση.

Εγω εχω τρεχαματα και εξωτερικες δουλίτσες αυτη την εβδομαδα και θα ειμαι εκτος και τις επόμενες ημερες.Βεβαια στριμώχνω εννοειται και τα καφεδακια μου και το γυμναστηριο αλλα μια κουραση την εχω.Μαλλον με τριγυριζει ιωση ,περιμενω και να αδιαθετησω...ελπίζω αυριο να ειμαι καλύτερα.

Παω να κοιμηθω απευθειας γιατι κλεινουν τα ματια μου.Καλό βραδυ σε ολες!

Καλή ξεκούραση κοριτσάκι..

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... τη θήκη του πλυντηρίου την καθαρίζω μια φορά τον μήνα.. πήγα το Σάββατο να την καθαρίσω και στη θέση που μπαίνει η σκόνη έκανε στο κάτω μέρος κάτι σαν πέτρα :confused: έβαλα ξύδι και το άφησα μία ώρα, το έξησα με ένα κουτάλι για να μην κάνω ζημιά τίποτα. έβαλα cif για μισή ώρα τίποτα... πως θα βγει άραγε? και τι το προκάλεσε ενω πριν ένα μηνα δεν υπήρχε? το οινόπνευμα άραγε θα το βγάλει? καμια ιδέα τι να κάνω? το άφησα να μουλιάσει και πάλι με τίποτα δεν βγαίνει.

Καλησπέρα!

Αν έριχνες βραστό νερό, ίσως να έκανε δουλειά...

Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα!

Τι κάνετε?

Εγώ σήμερα έκανα κάποια παραπάνω πραγματάκια από εχθές...

Νομίζω ότι άρχισα να παίρνω μπρος...

Λοιπόν, σήμερα:

  1. Σηκωθήκαμε και έκανα γάλα του παιδιού και καφεδάκι για εμένα
  2. Ο νεροχύτης ήταν καθαρός από το βράδυ, οπότε έπλυνα μόνο ότι βγήκε από τα πρωινά
  3. Έστρωσα το κρεβάτι του παιδιού
  4. Άνοιξα το δωμάτιό του να αεριστεί
  5. Έκανα ένα γρήγορο πέρασμα το μπάνιο
  6. Έβαλα δύο πλυντήρια με τα μαξιλάρια του σαλονιού και τα άπλωσα
  7. Μαγείρεψα για το παιδί (εμείς φάγαμε ότι υπήρχε στο ψυγείο)
  8. Του έδωσα τα φρούτα του
  9. Μάζεψα τα ρούχα που είχα απλωμένα από εχθές
  10. Παίξαμε με το μικρό
  11. Σφουγγάρισα το μπάνιο
  12. Έβαλα ηλεκτρική σκούπα σε σαλόνι-κουζίνα-τραπεζαρία και παιδικό
  13. Τάισα το μικρό και τον κοίμισα (η αλήθεια είναι ότι κοιμήθηκα κι εγώ μισή ωρίτσα μαζί του)
  14. Φάγαμε με τον άντρα μου και μάζεψα το τραπέζι και το νεροχύτη
  15. Πήγα για μάθημα και στην επιστροφή πέρασα από σμ για γάλα του παιδιού και από φούρνο, που ήθελα λίγα κουλουράκια
  16. Έβαλα το τρίτο και τελευταίο πλυντήριο με τα μαξιλάρια του καναπέ
  17. Έδωσα στο μικρό το απογευματινό του και παίξαμε
  18. Άπλωσα το πλυντήριο
  19. Έκανα μπάνιο το παιδί, τον έντυσα και του ετοίμασα το γάλα του
  20. Όσο έπινε το γάλα του, μάζεψα κάτι λίγα από το νεροχύτη
  21. Τον κοίμισα
  22. Μόλις κοιμήθηκε ξεκίνησα σίδερο

Σε αυτό το σημείο θέλω να πω ότι μπορείτε να με μπλοκάρετε ελεύθερα, γιατί δεν έχω ασιδέρωτα (ούτε και πολλά άπλυτα), ενώ έχω καθαρό φούρνο :tongue::tongue::tongue:


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι από εμένα!

Τι κάνετε?

Εγώ σήμερα έκανα κάποια παραπάνω πραγματάκια από εχθές...

Νομίζω ότι άρχισα να παίρνω μπρος...

Λοιπόν, σήμερα:

  1. Σηκωθήκαμε και έκανα γάλα του παιδιού και καφεδάκι για εμένα
  2. Ο νεροχύτης ήταν καθαρός από το βράδυ, οπότε έπλυνα μόνο ότι βγήκε από τα πρωινά
  3. Έστρωσα το κρεβάτι του παιδιού
  4. Άνοιξα το δωμάτιό του να αεριστεί
  5. Έκανα ένα γρήγορο πέρασμα το μπάνιο
  6. Έβαλα δύο πλυντήρια με τα μαξιλάρια του σαλονιού και τα άπλωσα
  7. Μαγείρεψα για το παιδί (εμείς φάγαμε ότι υπήρχε στο ψυγείο)
  8. Του έδωσα τα φρούτα του
  9. Μάζεψα τα ρούχα που είχα απλωμένα από εχθές
  10. Παίξαμε με το μικρό
  11. Σφουγγάρισα το μπάνιο
  12. Έβαλα ηλεκτρική σκούπα σε σαλόνι-κουζίνα-τραπεζαρία και παιδικό
  13. Τάισα το μικρό και τον κοίμισα (η αλήθεια είναι ότι κοιμήθηκα κι εγώ μισή ωρίτσα μαζί του)
  14. Φάγαμε με τον άντρα μου και μάζεψα το τραπέζι και το νεροχύτη
  15. Πήγα για μάθημα και στην επιστροφή πέρασα από σμ για γάλα του παιδιού και από φούρνο, που ήθελα λίγα κουλουράκια
  16. Έβαλα το τρίτο και τελευταίο πλυντήριο με τα μαξιλάρια του καναπέ
  17. Έδωσα στο μικρό το απογευματινό του και παίξαμε
  18. Άπλωσα το πλυντήριο
  19. Έκανα μπάνιο το παιδί, τον έντυσα και του ετοίμασα το γάλα του
  20. Όσο έπινε το γάλα του, μάζεψα κάτι λίγα από το νεροχύτη
  21. Τον κοίμισα
  22. Μόλις κοιμήθηκε ξεκίνησα σίδερο

Σε αυτό το σημείο θέλω να πω ότι μπορείτε να με μπλοκάρετε ελεύθερα, γιατί δεν έχω ασιδέρωτα (ούτε και πολλά άπλυτα), ενώ έχω καθαρό φούρνο :tongue::tongue::tongue:

δεν σου ξαναμιλαωωωωωωωω!!!!δεν εχεις ασηδερωτα????:mad::x:x:x:xκ καθαρο φουρνο?????:mad::-x:-x:-x:-x
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα!

Τι κάνετε?

Εγώ σήμερα έκανα κάποια παραπάνω πραγματάκια από εχθές...

Νομίζω ότι άρχισα να παίρνω μπρος...

Λοιπόν, σήμερα:

  1. Σηκωθήκαμε και έκανα γάλα του παιδιού και καφεδάκι για εμένα
  2. Ο νεροχύτης ήταν καθαρός από το βράδυ, οπότε έπλυνα μόνο ότι βγήκε από τα πρωινά
  3. Έστρωσα το κρεβάτι του παιδιού
  4. Άνοιξα το δωμάτιό του να αεριστεί
  5. Έκανα ένα γρήγορο πέρασμα το μπάνιο
  6. Έβαλα δύο πλυντήρια με τα μαξιλάρια του σαλονιού και τα άπλωσα
  7. Μαγείρεψα για το παιδί (εμείς φάγαμε ότι υπήρχε στο ψυγείο)
  8. Του έδωσα τα φρούτα του
  9. Μάζεψα τα ρούχα που είχα απλωμένα από εχθές
  10. Παίξαμε με το μικρό
  11. Σφουγγάρισα το μπάνιο
  12. Έβαλα ηλεκτρική σκούπα σε σαλόνι-κουζίνα-τραπεζαρία και παιδικό
  13. Τάισα το μικρό και τον κοίμισα (η αλήθεια είναι ότι κοιμήθηκα κι εγώ μισή ωρίτσα μαζί του)
  14. Φάγαμε με τον άντρα μου και μάζεψα το τραπέζι και το νεροχύτη
  15. Πήγα για μάθημα και στην επιστροφή πέρασα από σμ για γάλα του παιδιού και από φούρνο, που ήθελα λίγα κουλουράκια
  16. Έβαλα το τρίτο και τελευταίο πλυντήριο με τα μαξιλάρια του καναπέ
  17. Έδωσα στο μικρό το απογευματινό του και παίξαμε
  18. Άπλωσα το πλυντήριο
  19. Έκανα μπάνιο το παιδί, τον έντυσα και του ετοίμασα το γάλα του
  20. Όσο έπινε το γάλα του, μάζεψα κάτι λίγα από το νεροχύτη
  21. Τον κοίμισα
  22. Μόλις κοιμήθηκε ξεκίνησα σίδερο

Σε αυτό το σημείο θέλω να πω ότι μπορείτε να με μπλοκάρετε ελεύθερα, γιατί δεν έχω ασιδέρωτα (ούτε και πολλά άπλυτα), ενώ έχω καθαρό φούρνο :tongue::tongue::tongue:

ΧΑΧΑ το αστείο είναι ότι είμαι μπαμπάς και έκανα τσεκ στα περισσότερα που είπες. 1,2,4,7,10,13 (αυτό αρκιβως έτσι) τα κανα εγώ. τα άλλα η σύζυγος :P Πάλι καλα γιατι το 22 ΕΙΝΑΙΙΙΙ ΦΡΙΚΗΗΗ (Και το 19 αν έχεις 2 τερατακια να σε μπουγελωνουν και να γελάνε)

Link to comment
Share on other sites

δεν σου ξαναμιλαωωωωωωωω!!!!δεν εχεις ασηδερωτα????:mad::x:x:x:xκ καθαρο φουρνο?????:mad::-x:-x:-x:-x

Λοιπόν, νομίζω ότι είχα πάνω από χρόνο να τα εχω όλα αυτα μαζί. Και καθαρό φούρνο και άδεια καλάθια ασιδερωτων και απλύτων.

Πολυ το ευχαριστηθηκα σημερα που το καταφερα..


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, εμενα το χτεσινο απογευμα δεν ηταν πολυ ευχαριστο. Ηρθε η ΔΕΗ και ηταν ενας λογαριασμος που αδυνατο να πληρωσω, δυστυχως τα βραδια αναβα ενα θερμοπομπο στο δωματιο του παιδιου και την παθαμε, προς γνωση και συμμορφωση την επομενη φορα. Πηρα και κατι εξετασεις που δεν ηταν καλες κι εχω απογοητευτει. Οποτε απο δουλιτσες γιοκ, διαθεση στα πατωματα και να δω πως θα κυλησει η μερα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

Ιοanna όταν έμενα κάποτε μόνη μου στο δωμάτιο που νοίκιαζα ζεσταινόμουν με θερμοπομπό...παρόλο που το άναβα λίγες ώρες έκανε κάτι λογαριασμούς ρεύματος το άτιμο.....αρα ναι αυτό στην έκανε τη ζημιά..

αντε Πέμπτη σήμερα, καλό που τελειώνει κ αυτή η εβδομάδα (Κική:tongue:)

και γω από δουλίτσες τα χω κάνει όλα αυτές τις μέρες που έκατσα σπιτάκι μου...ελάχιστα μένουν και θα τα κάνω σήμερα...το μεσημεράκι στρίμωξα και μια αποτρίχωση λέιζερ μπικίνι ετσι για να "προχωράνε" και τα θέματα εμφάνισης;)


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Σήμερα σχεδον δεν με πονάει καθόλου η μέση μου!!!!

Αχχ!! Τι καλά χτες γύρισα 21.00 στο σπιτάκι μου και άρχισα αμέσως τις δουλειες

Ο μικρος ήταν λίγο κατσουφάκης γιατι τα 2 αγορια νομιζω δεν κάνουν μαζι χωρις την μαμα διαιτητη (χαχα)

Γυρισα έκανα ομελέτα για το μεγάλο αγορι

και έβαλα να γύνονται τυροπιτάκια και λουκανοπιτάκια για το μικρο αγορι για αυριο στο σχολειο

Εβαλα ενα πλυντήριο // σιδέρωσα τα μισά

Μαζεψα και έκανα μπανάκι και μετα ξαπλωσα πτωμα...

:) Σηκωθηκα το πρωι και απλώσα ..τελειωσα τα διαφορα και εφυγα για δουλεια

Renata μου τι όμορφες φωτο

Ειρηνάκι μου τι ομορφο φωτο μύρισε μαλακτικό

:) Μπράβο σε όλα τα κοριτσια για τις δουλίτσες !!!

mirtoula4 πονάει το λειζερ?..το σκεφτομαι και εγώ

Ναι ναι να τελειωνει η εβδομαδα ανυπομωνω να πάω και στο σεμινάριο το Σάββατο

Χτες ειδα την Βασουλα μας και με έκανε πολύ χαρουμενη η φατσουλα της :)

Σήμερα θα δω την Ειρηνούλα μας !! Ωραια κυλάει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολη την παρεα!

Εμενα μαλλον με κολλησε ο μικρος και εχω λιγο βηχα και καταρροη, ελεγχομενα για την ωρα .. Η μερα ξεκινησε τελεια με τα παιδια να ειναι μεσα στην γκρινια κι εγω να προσπαθω να τους ετοιμασω ολους για σχολειο κι εμενα για τη δουλεια :rolleyes::rolleyes:.. Ελπιζω η συνεχεια να ειναι καλυτερη!

Το σπιτι θελει καθαρισμα και πρεπει να γινει σημερα γιατι αυριο βραδυ θα φυγουμε και βαριεμαι (να καθαρισω) :-(:-(... Ασιδερωτα λιγα και ο φουρνος μου θελει καθαρισμα !!

Πρεπει να κανω και λιστα ΣΜ και προγραμμα φαγητου για την αλλη εβδομαδα γιατι τελευταια δεν εκανα και πελαγωνα τελικα, εχω και την κορη μου που την εχει πιασει παλι η μιζερια με το φαγητο και δεν μπορω να καταληξω τι να μαγειρεψω που να το τρωνε οι περισσοτεροι !! Δυσκολη πιστα!

Ευχομαι μια καλη μερα σε ολες!


2Uuep2.pngI8Ayp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Σήμερα σχεδον δεν με πονάει καθόλου η μέση μου!!!!

Αχχ!! Τι καλά χτες γύρισα 21.00 στο σπιτάκι μου και άρχισα αμέσως τις δουλειες

Ο μικρος ήταν λίγο κατσουφάκης γιατι τα 2 αγορια νομιζω δεν κάνουν μαζι χωρις την μαμα διαιτητη (χαχα)

Γυρισα έκανα ομελέτα για το μεγάλο αγορι

και έβαλα να γύνονται τυροπιτάκια και λουκανοπιτάκια για το μικρο αγορι για αυριο στο σχολειο

Εβαλα ενα πλυντήριο // σιδέρωσα τα μισά

Μαζεψα και έκανα μπανάκι και μετα ξαπλωσα πτωμα...

:) Σηκωθηκα το πρωι και απλώσα ..τελειωσα τα διαφορα και εφυγα για δουλεια

Renata μου τι όμορφες φωτο

Ειρηνάκι μου τι ομορφο φωτο μύρισε μαλακτικό

:) Μπράβο σε όλα τα κοριτσια για τις δουλίτσες !!!

mirtoula4 πονάει το λειζερ?..το σκεφτομαι και εγώ

Ναι ναι να τελειωνει η εβδομαδα ανυπομωνω να πάω και στο σεμινάριο το Σάββατο

Χτες ειδα την Βασουλα μας και με έκανε πολύ χαρουμενη η φατσουλα της :)

Σήμερα θα δω την Ειρηνούλα μας !! Ωραια κυλάει...

:):):):):):):):):):):):):):)

Καλημέρα!!!!!!!!!


7q1Np2.png0ulEp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

Ιοanna όταν έμενα κάποτε μόνη μου στο δωμάτιο που νοίκιαζα ζεσταινόμουν με θερμοπομπό...παρόλο που το άναβα λίγες ώρες έκανε κάτι λογαριασμούς ρεύματος το άτιμο.....αρα ναι αυτό στην έκανε τη ζημιά..

αντε Πέμπτη σήμερα, καλό που τελειώνει κ αυτή η εβδομάδα (Κική:tongue:)

και γω από δουλίτσες τα χω κάνει όλα αυτές τις μέρες που έκατσα σπιτάκι μου...ελάχιστα μένουν και θα τα κάνω σήμερα...το μεσημεράκι στρίμωξα και μια αποτρίχωση λέιζερ μπικίνι ετσι για να "προχωράνε" και τα θέματα εμφάνισης;)

ναι αυτο την εκανε τη ζημια γιατι πηγαμε στο ρολοι και ειδαμε πως τρεχει οταν λειτουργει. Τεσπα το πρωτο σοκ ειναι θα το ξεπερασουμε απλα το δυσκολο ειναι οτι και που δουλευω δεν πληρωνομαι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααααααααααα

Σήμερα Πέμπτη έχω μάθημα αργά οπότε κάθομαι πίνω καφεδάκι

Χτες έγινα γκολ ....σχόλασα στις 2 έφυγα σούπερ μάρκετ για τα ψώνια του μήνα, γύρισα στις 4μιση, τα συμμάζεψα όλα, έφαγα και φύγαμε με την μικρή για δραστηριότητα στην βιβλιοθήκη, έφτιαξαν ένα μομπιλε σουπερ με πιάτο χάρτινο κ πανάκια, πήρε κ εύσημα η μικρή μου για τις φιγούρες που έκοψε με τρομερή άνεση κ λεπτομέρεια -λεπτή κινητικότητα {τα λόγια της δασκάλας της κουκουβά κουκουβά :mrgreen::mrgreen:}

Γυρίσαμε 8 παρά , μπάνιο τη μικρή, κάτσαμε να φάμε σουπίτσα τραχανά, δόντια παραμύθι νάνι, έβαλα να μαγειρέψω γιουβέτσι λουκάνικα. Τελείωσα το μαγείρεμα, έβαλα πλυντ. ρούχων κ πιάτων κ σιδέρωσα λίγα ρούχα που είχα να με περιμένουν.....Τελείωσα στις 11μιση κ σερνόμουν :rolleyes:

Έβαλα να δω ταινία αλλά....τζίφος με πήρε ο ύπνος στην αρχή :rolleyes:

Σήμερα ξύπνησα στις 6κ15 μπήκα για μπανάκι, τι ωραίο το πρωινό μπανάκι ρε παιδί μου ανοίγει το μάτι σου θες δεν θες χε χε

Ετοίμασα ταπερ τσάντα, σήκωσα τη μικρή , φάγαμε πρωινό κ βουρ σχολείο.

Τώρα αερίζω ακόμη, θα στρώσω κρεβάτια, θα συμμαζέψω πλυντ. πιάτων κ στεγνωτήριο θα ετοιμαστώ κ στις 12 θα φύγω για μάθημα.

Το απόγευμα όμως....μπρρρ βαρβάτο πρόγραμμα πάλι

Σχολάω 3μιση θα πάω να πάρω τη μικρή, θα πάμε τζάμπο για στολή , μετά μπαλέτο στις 6μιση κ θα γυρίσουμε καλές 8.... κ ξανά μανά τα ίδια ω μοντιέ!

Και στο ενδιάμεσο του τζάμπο - μπαλέτο θέλω να την πάω κ σε ένα μάθημα ενόργανης/ρυθμικής να δει αν της αρέσει.....άντε να δούμε αν θα τα καταφέρουμε.

Αφροδίτη....δεν είναι συνήθεια μανάρι μου, απλά εσύ είσαι πρωινός τύπος κ εγώ βραδινός , εγώ δεν το έχω το πρωί, ξυπνάω μεν 6-6μιση ανάλογα τη μέρα αλλά δεν δουλεύω πάω ρελαντί κυριολεκτικά, δεν έχω μυαλό για να μαγειρέψω εκείνη την ώρα, ενώ το βράδυ είμαι ποιο καλά ξεκινάω συνήθως 8-9 το μαγείρεμα κ τελειώνω τα πάντα εως τις 11-12 οπότε λειτουργώ καλύτερα

Βάσια μπράβο για το πάρτι, να μας βάλεις κ καμιά φώτο ! Και εγώ φέτος λέω να τις κάνω ένα πάρτι στο σχολείο γιατί φέτος είναι νηπιαγωγείο κ κλείνουν 15 Ιουνίου ενώ η δικιά μου έχει γενέθλια κατακαλόκαιρο 28 Ιουλίου

Ειρήνη....ε δηλαδή χε χε τα κίτρινα ρούχα πολύυυυυυυυυυυυ μου άρεσαν

Αννυ περαστικά στον σύζυγο

Εύα32 θετική σκέψη κ όλα θα πάνε καλά :D

Κικήκ εγώ το έχω κατεβάσει το τζασμίν κ έλεγα να το δω χε χε , το τρείλερ καλό δείχνει , τι έγινε για πες το είδες??

Χρυσάκι πως είσαι σήμερα?

Ηλιαχτίδαααααααα κ εγώ έχω καθαρό φούρνο κ καθόλου ασιδέρωτααααααααααα χε χε :D:D

ψέμμα....έχω τα σημερινά από το στεγνωτήριο :rolleyes:

Μυρτούλα....δεν μας τα είπες αυτά!! Τότε θέλω κ εγώ βάμμα από τον μπαμπά σου!! Κανόνισε με πμ θέλω!!! Είχα παρει τελευταία φορά από χαλκιδική το καλοκαίρι αλλά μου τελείωσε κ τώρα έχω της απιβίτα το βάμμα αλλά σίγουρα από μελισσοκόμο είναι ποιο αγνό κ σε μεγαλύτερη περιεκτικότητα.

Μάλλον με παρεξηγήσατε όσον αφορά τη βοήθεια από γονείς, είναι που είμαι "ανάποδος" άνθρωπος , την λατρεύω την μαμά μου κ τον μπαμπά μου κορώνα στο κεφάλι μου τους έχω, με έχουν βοηθήσει/στηρίξει απίστευτα από τότε που γέννησα κ αυτή την δύσκολη διετία μας αν δεν υπήρχαν θα ήμασταν στο δρόμο....ΑΛΛΑ....έως εκεί. Τι θέλω να πω, εννοείτε πως αν υπάρχει ανάγκη κ δεν υπάρχει άλλος τρόπος πως θα ζητήσω εξυπηρέτηση βοήθεια αλλά αν μπορώ κ μόνη μου δεν θα ζητήσω για να είμαι ποιο άνετη να το πω. Ξέρω πως μπορώ να βασίζομαι πάνω τους ότι κ αν χρειαστώ αλλά τους προτιμώ μόνο όταν δεν έχω άλλη επιλογή.

Πχ μου λέει χτες η μανούλα μου α τώρα που θα είστε οι δυο σας με την μικρή να περνάς να σου δίνω εγώ φαγητό κάθε μέρα {το σχολείο μου είναι δίπλα στο πατρικό μου.....:shock: γιατί της λέω κουλή είμαι?? Ε να μην κουράζεσαι....Τσουκου ευχαριστώ δεν θέλω μανούλα αν χρειαστώ θα σε πω {όπως προχθές που βαριόμουνα να μαγειρέψω με πήρε μου λέει μόλις έβγαλα γεμιστά έλα να πάρεις κ πήγα κ πήρα}

Ξέρω πως το κάνει από αγάπη κ διάθεση να με διευκολύνει αλλά δεν θέλω...δεν χρειάζεται δεν είναι ανάγκη βρε αδερφέ αυτό μπορώ να το κάνω κ μόνη μου.... {είμαι ανάποδη το ξέρω...χε χε :mrgreen:}

Πχ Δεν θα αφήσω τη μικρή μου πχ εκεί για παρασκευή, Σάββατο κ να την δω Κυριακή για να έχω άνετο σκ να κάνω τις δουλείες μου , να βγω με τον άντρα μου. Θα την πάω πχ για λίγες ώρες να κάνω καμιά δουλειά αν είναι ανάγκη γιατί βιάζομαι ή γιατί δεν μπορώ μαζί της.

Θα την αφήσω βράδυ μια φορά στο τρίμηνο κ αν για να βγω με τον άντρα μου αργά, υπάρχει η λύση να βγούμε νωρίς πχ κ να την πάμε παιδότοπο/φύλαξη τώρα που είναι μεγάλη κιόλας κ εμείς στο διπλανό μαγαζί για καφέ , αλλά αυτό είναι ο δικός μου τρόπος , το δικό μου σκεπτικό δεν σημαίνει πως είναι το σωστό αλλά για μένα είναι ο τρόπος που μου αρέσει να πράττω ίσως επειδή κ εμείς έτσι μεγαλώσαμε, η μητέρα μου δεν είχε πουθενά να μας αφήσει κ μας έπαιρναν μαζί τους όπου πήγαιναν ;)

Κριστίν2 κάθε χρονιά επειδή δεν είμαι μόνιμη, όταν μας προσλαμβάνουν μας δίνουν μια λίστα με τα διαθέσιμα σχολεία κ τις ώρες πρωινού/ολοήμερου, διαλέγω πάντα σχολεία με λίγες ώρες ολοήμερου κ επειδή συνήθως λόγω μορίων παλαιότητας με βάζουν στην πρώτη άντε δεύτερη επιλογή μου τότε όταν πάω με το καλό στο σχολείο ζητάω ως εξυπηρέτηση να σχολάω το αργότερο 3μιση το μεσημέρι για να μπορώ να παραλαμβάνω τη μικρή {μετράνε αυτά ως οικογενειακά κριτήρια} κ ας είμαι από τις 8 εκεί κ ας έχω κενά ενδιάμεσα από τις ώρες μου, πχ να είμαι 8 με 2 αλλά να έχω δυο κενές ώρες ενδιάμεσα στα μαθήματα μου, κάποιοι δεν το προτιμούν για να μην κάθονται προτιμάνε σερί τις ώρες τους για να φεύγουν, εμένα όμως δεν με ενοχλεί. Γιατί σε εμάς ο νόμος λέει έως 6 διδακτικές ώρες επιτρέπεται ημερησίως άρα ή 8-2 το πρωί ή 10 -4κ15.

Εννοείτε πως κάθε χρονιά δεν πετυχαίνω το απόλυτο τέλειο πρόγραμμα , αλλά μπορεί να έχω δυο φορές ολοήμερο εως αργά 4κ15 κ να πρέπει ή να την παραλάβουν οι γονείς μου {που γινόταν αυτό δυο φορές τη βδομάδα πρόπερσι που ο χαζμπαντ δούλευε κ πήγαινα την έπαιρνα εγώ μετά }

Φέτος είμαι τυχερή κ έχω μόνο μια μέρα ολοήμερο, σχολάω 3μιση κ προλαβαίνω να πάω να την παραλάβω{οι αποστάσεις εδώ είναι μικρές} Όμως στην αρχή της χρονιάς που δεν ήξερα ποιο είναι το ακριβές πρόγραμμα μου σε συνεννόηση με την δασκάλα της μικρής μου είχε πει πως για μια δυο φορές τη βδομάδα μπορεί να με περιμένει να πάω γιατί εξάλλου μέχρι να φύγουν όλα τα μικρά, μέχρι να μαζέψουν την τάξη κτλ φεύγουν 4 και από το σχολείο της.

Του χρόνου δεν θα την βάλω ολοήμερο πρόγραμμα, δεν υπάρχει λόγος για μια δυο φορές που θα σχολάω αργά να είναι ολοήμερο. Θα την βάλω σε δημοτικό με αναμορφωμένο πρόγραμμα εαεπ που σχολάνε 2 κ αν είμαι μακριά θα περιμένει στην αυλή , με τους εκπαιδευτικούς του ολοημέρου που θα είναι εκεί έτσι κ αλλιώς κ όταν αργούν οι γονείς προσέχουν/περιμένουν να έρθει κ ο τελευταίος να πάρει το παιδί του 2 κ 15 , 2 κ 20 πολλές φορές {κ εγώ αυτό κάνω άλλωστε όταν έχω ολοήμερο} παρά να την βάλω ολοήμερο κ να σχολάει κάθε μέρα 4 κ 15. Εκτός βέβαια αν είμαι σε σχολείο στην άλλη άκρη της πόλης {που δεν θα είμαι αλλά λέμε} τότε ναι θα ζητήσω την βοήθεια της μητέρας μου {που το έχω ήδη κάνει να είναι προετοιμασμένη} να την παραλαμβάνει στις 2 κ να πηγαίνω εγώ μετά.

Αυτά {πάλι σεντόνι έγραψα...} κ πάω να κάνω καμιά δουλειά :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...