Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 34 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Μην αγχώνεσαι. Εγω μέχρι και την 8η βδομάδα είχα σχεδον κάθε μέρα καφέ αλλά είναι όλα καλά μέχρι τώρα, δόξα τω Θεω. Είναι λογικό μου έλεγε ο γιατρός λόγω της πίεσης που ασκείται στη μήτρα. 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

παιδιά με το κρύο που έχουμε εμείς εδώ στα βόρεια αλλά κυρίως με την υγρασία, δεν γίνεται να μείνουμε χωρίς θέρμανση, θα βγουν βρύα μέσα στο σπίτι, και θα είμαστε μονίμως άρρωστοι.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εδώ και κάμποσο καιρό μετακομίσαμε στο δικό μας σπίτι το οποίο είναι καινούργιο όποτε δεν έχει κεντρική θέρμανση. Είπα επειδή φέτος τα οικονομικά τρέχουν σαν τρελά θα ήταν ρίσκο να βάλω κεντρική. Είχα ενα καλοριφέρ λαδιού από τα φοιτητικά χρόνια. Το φέρα σπίτι από το πατρικό μου να βοηθησει λίγο μέχρι να δω τι θα κανονίσω με την κεντρική θέρμανση. Το βάλα αναμεσα στα δωματια των μωρων. Ένα βράδυ τα μικρά έχυσαν νερό στην φλοκάτη και η σύζυγος την έβγαλε στο μπαλκόνι (η φλοκάτη τώρα, λέμε διπλα από το καλοριφερ). Το βράδυ έκανε κρύο και το αφησα ανοιχτό. Το αποτέλεσμα; Επιασε φωτιά...το πήρα γρήγορα χαμπάρι...το πεταξα στο μπαλκόνι, ψιλοκάηκα (εκαιγε φλόγα μπλε να καταλαβετε), άνοιξα τα παραθυρα νε ξεβρωμίσει ενω τα μωρα κοιμούνταν, το σπίτι ΠΑΓΩΣΕ, και μετά ήρθε και ενας λογαριασμος........ΜΑΜΜΟΥΘ λες και δεν είχα ηδη περάσει αρκετα. Πουφ :evil: Μου τα θύμισες ΙΩΑΝΝΑ81

Καλώς ήρθες.

Ειρηνάκι σε είχα ρωτήσει και άλλη φορά αν αναλαμβάνεις νέο κόσμο αλλά δεν μου έχεις απαντήσει.

Με συγχωρείς, θα το παράβλεψα, κορίτσι μου!

Οχι πλέον, για να μην υπάρχουν "σκιές" μεταξύ μας. :P

Σ' ευχαριστώ πολύ που το σκέφτηκες να με ρωτήσεις όμως!

κοριτσια τη φρυγανιερα πως την καθαριζετε? και δεν λεω μονο εκει που εχει το δισκακι για τα ψιχουλα αλλα και γι αυτα που μενουν και καιγονται κοντα στις αντιστασεις

Κοριτσάκι μου,

Δεν έχω φρυγανιέρα και δεν έχω καθόλου το πως δουλεύει και καθαρίζετε... :rolleyes:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοιτάζω για ΠΕΛΕΤ παιδιά. Είναι λίγο ακριβό αλλά θα ηρεμήσω :P

εμεις εχουμε καυστηρα πελετ!δουλευει μερα νυχτα και το σπιτι ειναι φουρνος,καιμε ενα τσουβαλακι τη μερα(εδω εχουν 5 ευρω)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε ποια περιοχη μενεις και δεν χρειαζεσαι καποιες μερες θερμανση? εμεις και οταν εχει ηπιο καιρο εστω και λιγο το βραδυ το θελουμε. βεβαια δεν εχει και μονωση το σπιτι

Αθηνα μενω και οχι βορεια...


2Uuep2.pngI8Ayp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερααα!!!

Ο συζηγος απο χτες το βραδυ δεν εχει ξανακανει πυρετο αν κ ειναι ειναι ακομα πολυ αδυναμος εγω βλεπω μια μικρη καλυτερευση! Δουλειες σημερα λιγα πραγματα δεν ειχα πολυ διαθεση γιατι δεν ξυπνησα καλα,για την ακριβεια ξυπνησα απο τον σεισμο. Τον καταλαβε καμια αλλη κοριτσια? Εμεις ειμαστε στον τεταρτο οροφο κ καταλαβαινουμε τα παντα,κ εμενα συγκεκριμενα ο σεισμος ειναι ο εφιαλτης μου :( Τεσπα απο φαγητο εκανα ομελετα για μενα κ για συζηγο κ παιδια μου εστειλε η πεθερα σνιτσελ!

Για την βοηθεια που λεγατε εγω πραγματικα θαυμαζω της κοπελες που δεν εχουν βοηθεια απο κανεναν.Εγω εχω κοντα την μαμα μου κ οποτε χρειαζεται αφηνω τα μικρα ειτε για δουλειες ειτε για να βγουμε μονοι μας με τον συζηγο η χειροτερα για μια αρρωστια οπως εχτες!

Απο στολες φετος για τον μικρο πηραμε πριν κανενα μηνα στολη spiderman απο τα h&m με 20 ευρω πολυ ωραια ενω για την μικρη ακομα δεν εχουμε παρει αλλα λιγικα απο τζαμπο θα παρουμε στολη πριγκιπισσας που την ζηταει συνεχεια!

Κατι διαβασα για ΔΕΗ κ δεν θελω να σχολιασω γιατι κ εμας μας ποναει αυτο το θεμα!

Ιωαννα δεν εχω φρυγανιερα κ δεν εχω ιδεα πως καθαριζεται!

Link to comment
Share on other sites

Alexenia περαστικα στο παιδακι σου,εδω κ 3 μερες ο συζηγος μου ειναι χαλια κ απο χτες το βραδυ ειναι καπως καλυτερα. Ειναι περιεργη ιωση με ολα κυριολεκτικα τα συμπτωματα το καλο ειναι οτι αν πασαλιβεσαι συνεχεια με οινοπνευμα θα την γλιτωσετε οι υπολοιποι!

Link to comment
Share on other sites

και ναι,ειναι γεγονος!!!αρρωστησαμε κ μεις,πυρετο κ βραχνιασμα ο μικρος μου..ποσες μερες κραταει βρε κοριτσια??φοβαμαι μην κολλησει κ η μπεμπα:-(

Περαστικά σας κορίτσι μου και εύχομαι να ΜΗΝ κολλήσει η μπεμπούλα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να πάγωσα αλλά το υπόγειο τακτοποιήθηκε πολύ όμορφα! Έφτιαξα και ένα μίνι εκθετήριο με τις δημιουργίες μου, συγκέντρωσα τα υλικά μου και επιτέλους άνοιξε ο χώρος!

Έβρασα και μακαρονάκι κοφτό να συνοδεύσουμε τον κιμά μας, μάζεψα την κουζίνα και τώρα σκέφτομαι τι πείραμα απ όσα μοιραστήκατε μαζί μου θα κάνω στη λεκάνη.

Αύριο έχει σειρά η κουζίνα και η... καταραμένη συσκευή :-P

Καλό απόγευμα να έχουμε!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπορεί να πάγωσα αλλά το υπόγειο τακτοποιήθηκε πολύ όμορφα! Έφτιαξα και ένα μίνι εκθετήριο με τις δημιουργίες μου, συγκέντρωσα τα υλικά μου και επιτέλους άνοιξε ο χώρος!

Έβρασα και μακαρονάκι κοφτό να συνοδεύσουμε τον κιμά μας, μάζεψα την κουζίνα και τώρα σκέφτομαι τι πείραμα απ όσα μοιραστήκατε μαζί μου θα κάνω στη λεκάνη.

Αύριο έχει σειρά η κουζίνα και η... καταραμένη συσκευή :-P

Καλό απόγευμα να έχουμε!

Μπράβο σου Ραβτάκι μου! Γεια στα χέρια σου!

Για την λεκάνη πρόσεχε γιατί με ανησύχησαν τα κορίτσια.

Εγώ πάντα όμως {και προφανώς παίζει ρόλο που ποτέ δεν είχα θέμα}:

1) Ρίχνω τα απορρυπαντικά, τρίβω για 20 δευτερόλεπτα και βγαίνω από το μπάνιο

2) Χρησιμοποιώ πάντα γάντια και μάσκα

3) Αφήνω να κάνουν τη δουλειά τους και μετά ξεπλένω με νερό {με το παράθυρο ανοιχτό}

Τα φιλιά μου


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!αχχχχ τι καλά αυτές τις μέρες... παει η αδειούλα μου τέλειωσε, αυριο δουλειά αλλά είναι Παρασκευή οπότε το παραβλέπω...

Μυρτούλα....δεν μας τα είπες αυτά!! Τότε θέλω κ εγώ βάμμα από τον μπαμπά σου!! Κανόνισε με πμ θέλω!!! Είχα παρει τελευταία φορά από χαλκιδική το καλοκαίρι αλλά μου τελείωσε κ τώρα έχω της απιβίτα το βάμμα αλλά σίγουρα από μελισσοκόμο είναι ποιο αγνό κ σε μεγαλύτερη περιεκτικότητα.

καλαμαράκι πρόπολη έχει σίγουρα - σε στερεά μορφή - αλλά εχω την εντύπωση ότι δεν έχει βάμμα....θα ρωτήσω για σίγουρα και θα δω και τι διεργασία απαιτείται για να γίνει βάμμα και θα σου πω...

mirtoula4 πονάει το λειζερ?..το σκεφτομαι και εγώ

Σοφία μου για να κυριολεκτώ δεν κάνω λέιζερ σε δερματολόγο αλλά σε αισθητικό - αυτό νομίζω λέγεται φωτόλυση.. - πάντως αυτό οχι δεν πονάει και εχω δει μεγάλη διαφορά στην περιοχή....κάνω και στο μουστάκι...

Ακουω για τζαμπο και στολες εγω πηγα και απογοητευτηκα δεν αρεσε απολυτως τιποτα στην μεγαλη και πραγματικα δεν ξερω τι θα ντυθει φετος εσεις με τα μεγαλουτσικα κοριτσακια τι σας ζητανε να ντυθουν?

πήγαινε και Μουστάκα....εχει πιο ομορφες κατά τη γνώμη μου και από οικονομικής άποψης στα ίδια....

εγω εχω από πέρυσι Πειρατή για τον μικρούλη μου και Ινδιάνα για τη ζουζού και σκέφτομαι αφού τους κάνουν και αν δεν εχουν αντίρρηση να τους φορέσω και φέτος τις ίδιες...ούτως ή άλλως μια δυο φορές τις φοράνε...

και ναι,ειναι γεγονος!!!αρρωστησαμε κ μεις,πυρετο κ βραχνιασμα ο μικρος μου..ποσες μερες κραταει βρε κοριτσια??φοβαμαι μην κολλησει κ η μπεμπα:-(

περαστικά και σου εύχομαι να μην την πιάσει τη μπουμπού σου...αέριζε καλά...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στον Πειραιά και βρέχει...... θέλω σπιτάκι και ζέστη, έχω ξεπαγιάσει εδώ στο ''ψυγείο''....

Πήρα τηλ. τον πεθερό να μαζέψει τα ρούχα πριν μεταφερθεί το ''σύννεφο'' και για να πάει σε αυτό το μπαλκόνι, πρέπει να βγει από το υπνοδωμάτιο μας...Ελπίζω να μην σκοντάψει σε καμιά λεκάνη, του είπα να προσέχει τα εμπόδια.... :tongue:

Ειρήνη, η σούπερ θεία με το κοκτέηλ απορρυπαντικών είχε κάνει το θεικό (ΚΑΜΙΑ σχέση με αυτό που κάνεις εσύ): κουβάς με βραστό νερό, μισό μπουκάλι χλωρίνη και μετά ΑΖΑΧ, πατσαβούρι στον κουβά και δωσ'του τρίψιμο οι πόρτες, ήταν δηλ. ΠΟΛΥ ώρα πάνω από τον αχνιστό κουβά.

Για την μαμά μου δεν το συζητάω.... αν μπορούσε να πιει χλωρίνη θα την έπινε....Χωρίς πλάκα, χαλάει σε 1 μήνα την χλωρίνη που χαλάω εγώ σε 1 χρόνο....

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑ το αστείο είναι ότι είμαι μπαμπάς και έκανα τσεκ στα περισσότερα που είπες. 1,2,4,7,10,13 (αυτό αρκιβως έτσι) τα κανα εγώ. τα άλλα η σύζυγος :P Πάλι καλα γιατι το 22 ΕΙΝΑΙΙΙΙ ΦΡΙΚΗΗΗ (Και το 19 αν έχεις 2 τερατακια να σε μπουγελωνουν και να γελάνε)

Καλώς ήρθες!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα το σκηνικό, πήρε φωτιά εξαιτίας της φλοκάτης;

Σε άλλη περίπτωση δε θα έπρεπε να πέσει ο γενικός;

Είχαμε 4 σώματα καλοριφέρ λαδιού στο σπίτι -στο χωριό μου- ένα σε κάθε υπνοδωμάτιο και το τέταρτο σε ενιαίο χώρο κουζίνα-καθιστικό με τζάκι.

Ηταν μονίμως στην πρίζα, σε χαμηλή θερμοκρασία και όλο το σπίτι, πάνω κάτω ήταν φούρνος.

Εχουμε κρατήσει το ένα, γιατί χρησιμοποιούμε άλλες μορφές θέρμανσης, τα άλλα τα χαρίσαμε.

Τι να πω, μήπως έτυχε;

Καλώς ήρθες:)

Έπεσε ο γενικός renata, εγώ και η γυναίκα μου δουλέυαμε στο εργαστήρι μας, πήγα εγώ στον διάδρομο γιατι νόμιζα ότι απλά έπεσε ο γενικός να τον σηκώσω, εκεί είδα το καλοριφέρ με φλόγα (παιδια μιλάω για φλόγα) απλά ήμασταν τυχεροι που χαμε βγάλει την φλοκάτη γιατι θα χε πιάσει και ήταν ανάμμεσα στο δωμάτιο των παιδιων. Να καταλαβετε η φλοκατη ηταν στον διαδρομο και πιο διπλα το καλοριφερ αναμεσσα απο τα δωματια των μωρών (ώστε να ζεσταίνει και τα 2). Νομίζω ότι το χα σε ψηλή θερμοκρασια για πολύ ώρα και ήταν παλιό (το χα όταν ήμουν φοιτητής πριν μια δεκαετία). Φοβήθηκα πολύ παιδιά, και ένιωθα και ένοχος...για καιρό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...