Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Όλα με το καλό αύριο!!!!

      8 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία!!!!!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου.. Εδώ κι εγώ στη δουλειά.. σήμερα γενικά έχουμε ηρεμία και έτσι είχα χρόνο να σας διαβάσω και να σας μελετήσω αρκετά..

Εγώ είμαι παιδί όλων των εποχών... Λατρεύω τον χειμώνα, το κρύο, τη βροχή, το χιόνι, τον άνεμο (ο άντρας μου με φωνάζει χαριτολογώντας "πολική αρκούδα") και παράλληλα λατρεύω και το καλοκαίρι, τον ήλιο και τη θάλασσα αλλά όχι τον καύσωνα.. Σπίτι έχουμε να ανάψουμε τη σόμπα υγραερίου από τα Χριστούγεννα.. Βλέπετε είναι στον 5ο όροφο και έχουμε από πάνω μας άλλους 4 ορόφους και έχει ανατολικό προσανατολισμό οπότε κρατιέται πολύ ζεστό.. Το δωμάτιο του μωρού είναι λιγάκι κρύο αλλά κι εκεί προτιμώ να κρατώ τη θερμοκρασία σε σταθερά επίπεδα για τα μικρόβια.. χθες άναψα λιγάκι air-condition μόνο..

Χθες μαγείρεψα γίγαντες.. Σήμερα θα κάνω μπιφτέκια με πουρέ και έχω βράσει κουνουπίδι..

Είχα γυναίκα χθες και το σπιτάκι μου το βρήκα πεντακάθαρο..

Όσον αφορά τη βοήθεια από τους γονείς - πεθερικά.. Εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει και δεν θέλω να αφήνω το μωρό αλλού αφού μπορεί ο άντρας μου να το αναλάβει.. Βέβαια ο άντρας μου δεν πολυτρελλαίνεται με την ιδέα και φέρνει για ενισχύσεις τη μάνα του αλλά το κάνει μόνο όταν είναι ώρα να φάει ο μπέμπης οπότε το αντιπαρέρχομαι.. Βέβαια με τον άντρα μου ακόμη βράδυ εδώ και ένα χρόνο που γεννήθηκε ο μπέμπης μόνο μια φορά βγήκαμε αλλά γυρίσαμε πίσω στις 12 γιατί ήμασταν κομμάτια και χρειαζόμασταν ύπνο..

Για το μπάνιο εγώ έχω χρησιμοποιήσει aqua forte ελάχιστες φορές αλλά τη δουλειά του την κάνει.. εννοείται με μάσκα και γάντια..

Ειρηνάκι σε είχα ρωτήσει και άλλη φορά αν αναλαμβάνεις νέο κόσμο αλλά δεν μου έχεις απαντήσει..

Φιλάκια σε όλες σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι αυτο την εκανε τη ζημια γιατι πηγαμε στο ρολοι και ειδαμε πως τρεχει οταν λειτουργει. Τεσπα το πρωτο σοκ ειναι θα το ξεπερασουμε απλα το δυσκολο ειναι οτι και που δουλευω δεν πληρωνομαι

Εδώ και κάμποσο καιρό μετακομίσαμε στο δικό μας σπίτι το οποίο είναι καινούργιο όποτε δεν έχει κεντρική θέρμανση. Είπα επειδή φέτος τα οικονομικά τρέχουν σαν τρελά θα ήταν ρίσκο να βάλω κεντρική. Είχα ενα καλοριφέρ λαδιού από τα φοιτητικά χρόνια. Το φέρα σπίτι από το πατρικό μου να βοηθησει λίγο μέχρι να δω τι θα κανονίσω με την κεντρική θέρμανση. Το βάλα αναμεσα στα δωματια των μωρων. Ένα βράδυ τα μικρά έχυσαν νερό στην φλοκάτη και η σύζυγος την έβγαλε στο μπαλκόνι (η φλοκάτη τώρα, λέμε διπλα από το καλοριφερ). Το βράδυ έκανε κρύο και το αφησα ανοιχτό. Το αποτέλεσμα; Επιασε φωτιά...το πήρα γρήγορα χαμπάρι...το πεταξα στο μπαλκόνι, ψιλοκάηκα (εκαιγε φλόγα μπλε να καταλαβετε), άνοιξα τα παραθυρα νε ξεβρωμίσει ενω τα μωρα κοιμούνταν, το σπίτι ΠΑΓΩΣΕ, και μετά ήρθε και ενας λογαριασμος........ΜΑΜΜΟΥΘ λες και δεν είχα ηδη περάσει αρκετα. Πουφ :evil: Μου τα θύμισες ΙΩΑΝΝΑ81

Link to comment
Share on other sites

ok!

indi1_zps11f6d384.jpg

indi2_zps44ded544.jpg

indi3_zpsf4be8b1b.jpg

Από το αγαπημένο pinterest.com για έξτρα ψάξιμο αν θέλετε.

Αν θυμάστε την στολή κουκουβάγιας που έφτιαξα με την βοήθεια μιας φίλης μου, από εκεί την ξεσήκωσα!

Πολύ σ' ευχαριστώ κορίτσι μου!

Αλλα απ' αυτά εχω μόνο το παντελόνι και τα μποτάκια.. οπότε, μάλλον με συμφέρει να την αγοράσω ολόκληρη! :tongue::tongue:

Βλεπουμε...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδώ και κάμποσο καιρό μετακομίσαμε στο δικό μας σπίτι το οποίο είναι καινούργιο όποτε δεν έχει κεντρική θέρμανση. Είπα επειδή φέτος τα οικονομικά τρέχουν σαν τρελά θα ήταν ρίσκο να βάλω κεντρική. Είχα ενα καλοριφέρ λαδιού από τα φοιτητικά χρόνια. Το φέρα σπίτι από το πατρικό μου να βοηθησει λίγο μέχρι να δω τι θα κανονίσω με την κεντρική θέρμανση. Το βάλα αναμεσα στα δωματια των μωρων. Ένα βράδυ τα μικρά έχυσαν νερό στην φλοκάτη και η σύζυγος την έβγαλε στο μπαλκόνι (η φλοκάτη τώρα, λέμε διπλα από το καλοριφερ). Το βράδυ έκανε κρύο και το αφησα ανοιχτό. Το αποτέλεσμα; Επιασε φωτιά...το πήρα γρήγορα χαμπάρι...το πεταξα στο μπαλκόνι, ψιλοκάηκα (εκαιγε φλόγα μπλε να καταλαβετε), άνοιξα τα παραθυρα νε ξεβρωμίσει ενω τα μωρα κοιμούνταν, το σπίτι ΠΑΓΩΣΕ, και μετά ήρθε και ενας λογαριασμος........ΜΑΜΜΟΥΘ λες και δεν είχα ηδη περάσει αρκετα. Πουφ :evil: Μου τα θύμισες ΙΩΑΝΝΑ81

με καλοριφερ λαδιου πηγα να την παθω καποτε. Ειχα ενα στη δουλεια, τον ειχα αγορασει εγω και το καλοκαιρι τον πηρα πισω για να μην μου τον κλεψουν. Οταν λοιπον χειμωνιασε, τον εβγαλα απο την αποθηκη και ειπα να τον δοκιμασω για να τον ξαναπαρω στη δουλεια. Με το που το βαζω στην πριζα πεφτει ο γενικος και μυριζε πολυ καμενο, χαλαρα παιρνεις με αυτον φωτια. Ευτυχως που το πηρες ειδηση, ηταν τραγικο

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ευτυχως εχουμε αυτονομια και φυσικο αεριο, κρατιεται και το σπιτι ζεστο και δεν μπορω να πω οτι εχουμε μεγαλους λογαρισμους.. Εξαλλου το αναβουμε κανα 2 ωρες αν εχει κρυο τις καθημερινες το βραδυ που ειμαστε σπιτι, αν δεν εχει κρυο δεν το αναβουμε και καθολου...

Αφροδιτη κι εγω το pinterest το συμβουλεομαι πολυ.. Τωρα κοιταω για το παρτυ της κορης...

Σημερα βαριεμαι ελεεινα :rolleyes::rolleyes:


2Uuep2.pngI8Ayp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμεις ευτυχως εχουμε αυτονομια και φυσικο αεριο, κρατιεται και το σπιτι ζεστο και δεν μπορω να πω οτι εχουμε μεγαλους λογαρισμους.. Εξαλλου το αναβουμε κανα 2 ωρες αν εχει κρυο τις καθημερινες το βραδυ που ειμαστε σπιτι, αν δεν εχει κρυο δεν το αναβουμε και καθολου...

Αφροδιτη κι εγω το pinterest το συμβουλεομαι πολυ.. Τωρα κοιταω για το παρτυ της κορης...

Σημερα βαριεμαι ελεεινα :rolleyes::rolleyes:

σε ποια περιοχη μενεις και δεν χρειαζεσαι καποιες μερες θερμανση? εμεις και οταν εχει ηπιο καιρο εστω και λιγο το βραδυ το θελουμε. βεβαια δεν εχει και μονωση το σπιτι

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσο καιρό μετακομίσαμε στο δικό μας σπίτι το οποίο είναι καινούργιο όποτε δεν έχει κεντρική θέρμανση. Είπα επειδή φέτος τα οικονομικά τρέχουν σαν τρελά θα ήταν ρίσκο να βάλω κεντρική. Είχα ενα καλοριφέρ λαδιού από τα φοιτητικά χρόνια. Το φέρα σπίτι από το πατρικό μου να βοηθησει λίγο μέχρι να δω τι θα κανονίσω με την κεντρική θέρμανση. Το βάλα αναμεσα στα δωματια των μωρων. Ένα βράδυ τα μικρά έχυσαν νερό στην φλοκάτη και η σύζυγος την έβγαλε στο μπαλκόνι (η φλοκάτη τώρα, λέμε διπλα από το καλοριφερ). Το βράδυ έκανε κρύο και το αφησα ανοιχτό. Το αποτέλεσμα; Επιασε φωτιά...το πήρα γρήγορα χαμπάρι...το πεταξα στο μπαλκόνι, ψιλοκάηκα (εκαιγε φλόγα μπλε να καταλαβετε), άνοιξα τα παραθυρα νε ξεβρωμίσει ενω τα μωρα κοιμούνταν, το σπίτι ΠΑΓΩΣΕ, και μετά ήρθε και ενας λογαριασμος........ΜΑΜΜΟΥΘ λες και δεν είχα ηδη περάσει αρκετα. Πουφ :evil: Μου τα θύμισες ΙΩΑΝΝΑ81

Δεν κατάλαβα το σκηνικό, πήρε φωτιά εξαιτίας της φλοκάτης;

Σε άλλη περίπτωση δε θα έπρεπε να πέσει ο γενικός;

Είχαμε 4 σώματα καλοριφέρ λαδιού στο σπίτι -στο χωριό μου- ένα σε κάθε υπνοδωμάτιο και το τέταρτο σε ενιαίο χώρο κουζίνα-καθιστικό με τζάκι.

Ηταν μονίμως στην πρίζα, σε χαμηλή θερμοκρασία και όλο το σπίτι, πάνω κάτω ήταν φούρνος.

Εχουμε κρατήσει το ένα, γιατί χρησιμοποιούμε άλλες μορφές θέρμανσης, τα άλλα τα χαρίσαμε.

Τι να πω, μήπως έτυχε;

Καλώς ήρθες:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια.

Πήγα να μπω και το πρωί αλλά όπως μπήκα βγήκα.

Γύρισε η Ειρηνούλα από το ταξίδι της? Κάπου μου ξέφυγε αυτό. Πως περάσατε?

Ιωάννα για την φρυγανιέρα δεν ξέρω τι να κάνεις, δεν είχα και ποτέ. Αν την γυρίσεις ανάποδα δεν πέφτουν τα ψιχουλάκια?

Εμείς για στολές πήγαμε στον μουστάκα. Ο μεγάλος που μπορεί να διαλέξει μόνος του, δεν ήθελε τίποτα, πήρε μόνο 2 φελιζολένια σπαθιά για να μάθει τις μάχες στον αδερφό του όπως μας δήλωσε και σερπαντίνες. Έχουμε όμως στολές πειρατή και ιππότη και για τους 2 και οβελίξ για τον μικρό (όλες από την αδερφή μου). Καλή ιδέα σήμερα να τις φέρω από το υπόγειο για ένα φρεσκάρισμα.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Πήγα να μπω και το πρωί αλλά όπως μπήκα βγήκα.

Γύρισε η Ειρηνούλα από το ταξίδι της? Κάπου μου ξέφυγε αυτό. Πως περάσατε?

Ιωάννα για την φρυγανιέρα δεν ξέρω τι να κάνεις, δεν είχα και ποτέ. Αν την γυρίσεις ανάποδα δεν πέφτουν τα ψιχουλάκια?

Εμείς για στολές πήγαμε στον μουστάκα. Ο μεγάλος που μπορεί να διαλέξει μόνος του, δεν ήθελε τίποτα, πήρε μόνο 2 φελιζολένια σπαθιά για να μάθει τις μάχες στον αδερφό του όπως μας δήλωσε και σερπαντίνες. Έχουμε όμως στολές πειρατή και ιππότη και για τους 2 και οβελίξ για τον μικρό (όλες από την αδερφή μου). Καλή ιδέα σήμερα να τις φέρω από το υπόγειο για ένα φρεσκάρισμα.

και να τη γυρισεις αναποδα παλι μενουν καμμενα μεσα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...