Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Σάββατο 28.40 Δευτέρα 68.10 Τετάρτη 227.60 Παρασκευή 732.40 Κυριακή 1957.20 η γιατρός είπε να μην κάνουμε άλλη αλλά ξέρεις από το άγχος μασ πήγαμε και  σήμερα Τετάρτη που βγήκε 5.127 λες να τα καταφέρουμε νομίζω ότι από τότε που βλέπεις θετικό έχεις περισσότερο άγχος εύχομαι να τα καταφέρουμε όλοι μασ αλήθεια. Έχουμε ραντεβού για υπέρηχο την Παρασκευή άντε να δούμε τ θα δούμε.Εσύ κορίτσι μου όλα καλά έκανες σήμερα;; Κάναμε μαζί εμβρυομεταφορα μαζί με την γυναίκα μου θα γεννάται 🥰🥰 άρα λες ότι δεν έχουμε κανένα θέμα με την προγεστερόνη για μια φορά που άργησε;;

      Η τελευταία βλέπω δεν έγινε*2 κάτι δεν μου αρέσει 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Είναι κάτω απ το χείλος ναι και η χλωρίνη φευγει από εκεί όπως καταλαβαίνεις αλλά με χλωρίνη την τρίβω. Όχι δεν είναι όπως περιγράφεις. Υγρασία είναι, πως βγαίνει δεν ξέρω...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλέ μια ιδέα είπα, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ λόγο αναθυμιάσεων θα πιτάνω! Το βάζει ο χαζμπαντ όποτε πιάνουμε νέο σπίτι κ καθαρίζει εκείνος πάντα πρώτη φορά το μπάνιο

Φεύγωωωω πάω μάθημα

Καλή συνέχεια σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Bonjour κορούλες μου.

Κρύες και χειμωνιάτικες.

Πότε θα έρθει η άνοιξη, οεο; :tongue:

Χθες, είχα μία τρεχάτη μέρα.

Το απόγευμα έχω τη Σοφούλα μας, οπότε έκανα τις δουλίτσες μου μέσα στο πρωϊνό και προχώρησα πραγματάκια που ήθελα γιατί αύριο έχω μέρα με φουλ δουλειά και το Σάββατο... χαμός. Οπότε.. οργάνωση και easy living.

Πήγα το μικρό μου σχολείο και μίλησα με τη δασκάλα.

Μου είπε πως ενώ ξεκίνησε πολύ καλά, τελευταία έχει γίνει ανήσυχος, μιλάει στην τάξη και καμιά φορά σηκώνεται κι όλας από το θρανίο του...

Συζήτησα μαζί της και απλώς μου επιβεβαίωσε το πόσο καλή εκπαιδευτικός είναι.

Εννοείται πως το φιογκάκι είναι τιμωρία και θα παραμείνει μέχρι την άλλη Παρασκευή, που έχω νέα συνάντηση με τη δασκάλα για να δούμε πως πάει και αν έχει κάνει προσπάθεια.

Μιλήσαμε χθες μαζί του αλλά σήμερα θα τα συζητήσουμε σε νέα βάση και δεν θα κάνω πίσω για να "μαζευτεί".

Δεν τον θέλω ρομποτάκι αλλά δεν μπορεί να βγάζουμε τα μάτια μας στο διάβασμα και να πηγαίνει καλά στο μαθησιακό και να τα χαλάει στη συμπεριφορά. :mad: Θα το φάω, το άτιμο αρσενικό!

Έκανα λοιπόν τις δουλίτσες μου.

Πήγα σούπερ

Απλωσα το πλυντήριο με τα σκουρόχρωμα

Έπλυνα κάποια πολύ λίγα πιατικά

Εστρωσα κρεβάτια

Σιδέρωσα

Ετοίμασα μία υπέροχη φασολάδα

Ετοίμασα μία σακουλα, με κάποια ρουχαλάκια που δεν κάνουν πια στο φιογκάκι και μ' ένα ζευγάρι σπορτεξάκια, σε άριστη κατάσταση, γιατί μία φίλη μου, μου είπε για μία φίλη της που είναι σε πολύ κακή οικονομική κατάσταση. Οπότε.. να βοηθηθεί κι εκείνη λίγο. Θα τα πάω τη Δευτέρα.

Χθες, είχα μαζέψει το σπιτάκι μου και σήμερα προχωρώντας τα παραπάνω κατάφερα να το έχω σε μία πολύ καλή κατάσταση. Επρεπε λόγω των επόμενων ημερων που θα έχω δουλίτσα. Νιώθω ήρεμη.

Σήμερα το βράδυ, δεν θα βάλω πλυντήριο, παρά που έχω πολλά άπλυτα γιατί αυριο εχω από νωρίς δουλίτσα οπότε θα "πιεζόμουν". Εasy living και γίνονται όλα πιο εύκολα για μία μανούλα που τα κάνει όλα. :P

Σας φιλώ γλυκά γλυκά και σας εύχομαι μία όμορφη μέρα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι κάτω απ το χείλος ναι και η χλωρίνη φευγει από εκεί όπως καταλαβαίνεις αλλά με χλωρίνη την τρίβω. Όχι δεν είναι όπως περιγράφεις. Υγρασία είναι, πως βγαίνει δεν ξέρω...

aqua forte όχι ούτε κι εγώ το βάζω στο σπίτι.

Βάλε παχύρρευστη χλωρίνη και μετά από πάνω της βάλε χαρτί για να την εγκλωβίσεις να μην κυλίσει και ρίξε και στο χαρτί λίγο χλωρίνη. Εννοείται να μην είναι εκεί τα παιδιά και εσύ όσο μπορείς να μην την αναπνέεις. Εγώ φοράω μάσκα, έχω ανοιχτά παράθυρα και δεν είναι κανείς άλλος στο σπίτι όταν τα κάνω αυτά.

Μπορείς να φτιάξεις μια κρέμα με σόδα και χυμό ενός λεμονιού, να την βάλεις πάνω στην βρωμιά, να την αφήσεις 2 ωρίτσες και μετά να τρίψεις με βουρτσάκι ή σφουγγάρι. Θα εκπλαγείς.

Επίσης, υπάρχει ένα καθαριστικό τύπου ''παπί'' που κάνει θαύματα. Είναι εμπόρευμα του carrefour Μαρινόπουλος δηλ.όχι επώνυμο, άσπρη συσκευασία και έχει μέσα χλώριο.

Link to comment
Share on other sites

πόσο κοστίζει το σφράγισμα βρε παιδιά???? πππφφφ άλλα έξοδα πάλι....!!!!

Βάσια μου, εξαρτάται τον γιατρό. Εχω ακούσει για τιμές από 40 έως και 70?! :rolleyes:

Περαστικά!

:cool:...μανούουουουλα...:cool::tongue:

Ε μα είδες?? Την είδες την άτιμη 4u? Φταίω τώρα αν την μπλοκάρω!? :tongue::tongue:

Ειρηνη ,τα απλωμενα σου ετσι οπως τα χωριζεις ανα χρωμα ειναι τρελα!

Ορίστε! Να κι ένας άνθρωπος που με καταλαβαίνει! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... τη θήκη του πλυντηρίου την καθαρίζω μια φορά τον μήνα.. πήγα το Σάββατο να την καθαρίσω και στη θέση που μπαίνει η σκόνη έκανε στο κάτω μέρος κάτι σαν πέτρα :confused: έβαλα ξύδι και το άφησα μία ώρα, το έξησα με ένα κουτάλι για να μην κάνω ζημιά τίποτα. έβαλα cif για μισή ώρα τίποτα... πως θα βγει άραγε? και τι το προκάλεσε ενω πριν ένα μηνα δεν υπήρχε? το οινόπνευμα άραγε θα το βγάλει? καμια ιδέα τι να κάνω? το άφησα να μουλιάσει και πάλι με τίποτα δεν βγαίνει.

Απ' ότι μου περιγράφεις καταλαβαίνω πως η σκόνη έγινε σαν πέτρα.. σωστά ή λάθος κατάλαβα?

Εγώ θα έκανα το εξής:

Θα γέμιζα μία λενάνη με πολύ ζεστό νεράκι {από τον βραστήρα}, με χλωρίνη, απορρυπαντικό για τ' άλατα και ξύδι.

Νομίζω πως θέλει χρόνο.. μην βιαστείς να το βγάλεις για να το καθαρίσεις. Αστο και όλη νύχτα.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά, συγκάτοικε, με πρόλαβες.

Κ γω χλωρίνη θα πρότεινα, ή ξύδι/σόδα/λεμόνι και τρίψιμο με βουρτσάκι.

Επίσης κυκλοφορεί ένα σίλιτ μπανγκ με χλώριο, το οποίο βγάζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ-μέχρι και σκουριά από λευκό γρανιτένιο νεροχύτη και δεν μυρίζει τόσο έντονα όσο ένα άλλο σίλιτ-νομίζω το πορτοκαλί(?). Έχω μείνει υπέρ-ικανοποιημένη από αυτό.

Επόμενη επιλογή το μωβ σιφ για μούχλα.

Link to comment
Share on other sites

Βάσια μου, εξαρτάται τον γιατρό. Εχω ακούσει για τιμές από 40 έως και 70?! :rolleyes:

Περαστικά!

Ε μα είδες?? Την είδες την άτιμη 4u? Φταίω τώρα αν την μπλοκάρω!? :tongue::tongue:

Ορίστε! Να κι ένας άνθρωπος που με καταλαβαίνει! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Απ' ότι μου περιγράφεις καταλαβαίνω πως η σκόνη έγινε σαν πέτρα.. σωστά ή λάθος κατάλαβα?

Εγώ θα έκανα το εξής:

Θα γέμιζα μία λενάνη με πολύ ζεστό νεράκι {από τον βραστήρα}, με χλωρίνη, απορρυπαντικό για τ' άλατα και ξύδι.

Νομίζω πως θέλει χρόνο.. μην βιαστείς να το βγάλεις για να το καθαρίσεις. Αστο και όλη νύχτα.

Η χλωρίνη καλό είναι να μην συνδυάζεται με άλλα απορρυπαντικά, μπορεί να απελευθερωθεί χλώριο...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το σημείο θέλω να πω ότι μπορείτε να με μπλοκάρετε ελεύθερα, γιατί δεν έχω ασιδέρωτα (ούτε και πολλά άπλυτα), ενώ έχω καθαρό φούρνο :tongue::tongue::tongue:

Παρακαλώ να αυτο-μπαναριστεί η Μαρί μαςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!! :tongue::tongue::tongue:

Καλημερα σας, εμενα το χτεσινο απογευμα δεν ηταν πολυ ευχαριστο. Ηρθε η ΔΕΗ και ηταν ενας λογαριασμος που αδυνατο να πληρωσω, δυστυχως τα βραδια αναβα ενα θερμοπομπο στο δωματιο του παιδιου και την παθαμε, προς γνωση και συμμορφωση την επομενη φορα. Πηρα και κατι εξετασεις που δεν ηταν καλες κι εχω απογοητευτει. Οποτε απο δουλιτσες γιοκ, διαθεση στα πατωματα και να δω πως θα κυλησει η μερα.

Είναι μερικές μέρες.... :?

έφτιαξαν ένα μομπιλε σουπερ με πιάτο χάρτινο κ πανάκια, πήρε κ εύσημα η μικρή μου για τις φιγούρες που έκοψε με τρομερή άνεση κ λεπτομέρεια -λεπτή κινητικότητα {τα λόγια της δασκάλας της κουκουβά κουκουβά :mrgreen::mrgreen:}

Μπράβο στο παιδάκι σου, Ελενακι!

Καλημερα κοριτσακια,απο τη μια μου λειψατε και απο την αλλη δεν προλαβαινω να μετραω μπαν:mrgreen::mrgreen: .Καλα βρε αθεοφοβες ποσες φορες αναφερατε την απαγορευμενη λεξη?Εγω αυτη την εβδομαδα ασχοληθηκα με δουλειες που βαριομουν τοσο καιρο να κανω περα απο τα καθημερινα και τωρα ειμαι πιο ηρεμη αλλα τον φ..... ΔΕΝ τον εκανα παρολο που ηταν κι αυτος στη λιστα.

Ακουω για τζαμπο και στολες εγω πηγα και απογοητευτηκα δεν αρεσε απολυτως τιποτα στην μεγαλη και πραγματικα δεν ξερω τι θα ντυθει φετος εσεις με τα μεγαλουτσικα κοριτσακια τι σας ζητανε να ντυθουν?

Εσύ, σαν παλιός οπλαρχηγός του θέματος, δεν θα πρέπει να επαναφέρεις την τάξη??? Ε?? Ε??? :tongue:

Αχ... φέτος δεν μας κάνουν οι στολές που είχαμε... ζήτησε Ιντιάνα Τζόουνς! :tongue::lol:

Α! Θέλω τα φώτα σας! Στο ένα μπάνιο, εκεί που κάνουμε μπάνιο, υποθέτω λόγω των υδρατμών, εσωτερικά της λεκάνης (είναι ακριβώς δίπλα στην μπανιέρα) έχει μούχλα να το πω; Μαυρίλα θα το πω. Δεν καθαρίζει όσο κι αν τρίβω. Αν σκουπίσω με καθαρό πανί, δεν βγαίνει βρώμα, δεν είναι πουρί δηλαδή. Τι μπορώ να βάλω για να απαλλαγώ; Είναι κρίμα να φαίνεται βρώμικη ενώ δεν είναι...

Μέσα στην λεκάνη ε? Αν ναι, βάλε χλωρίνη και ψέκασε και υγρό κατά των αλάτων {το viakal κάνει θαύματα αλλά θέλει προσοχή}.

Τρίψε το καλά με το πιγκάλ σου ή με σφουγγαράκι και άστο για λίγο να κάνει τη δουλειά του. Ρίξε καυτό νερό. Φεύγει.

Μου το χει κάνει και μένα, κατά διαστήματα και το αφαιρώ με τον ίδιο τρόπο.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η χλωρίνη καλό είναι να μην συνδυάζεται με άλλα απορρυπαντικά, μπορεί να απελευθερωθεί χλώριο...

Και τι μπορεί να συμβεί? Σε ρωτώ γιατί χρησιμοποιώ χλωρίνη χρόνια σε συνδυασμό με άλλα απορρυπαντικά όταν κρίνω πως πρέπει.

Επειδή μυρίζει πολύ έντονα, έχω πάντα ανοιχτό το παράθυρο του μπάνιου. Επίσης το χρησιμοποιώ ελέγχοντας την ώρα που θα το αφήσω να δράσει.

Κάνει θαύματα σε δύσκολες αποστολές.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά, συγκάτοικε, με πρόλαβες.

Κ γω χλωρίνη θα πρότεινα, ή ξύδι/σόδα/λεμόνι και τρίψιμο με βουρτσάκι.

Αφού καθαρίζουμε το ίδιο σπίτι....με τον ίδιο τρόπο;)...

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτάκι τα δεύτερα παιδιά αν είναι ίδιο φύλο τα βρίσκουν έτοιμα.....και εγώ τις στολές ναυτακι και πριγκίπισσα τις έχω απο γιορτές στον παιδικό της μεγάλης, που τις χρυσοπλήρωσα 80 ευρώ την μια, προ κρίσης, και είναι υπερπαραγωγή φορέματα....!!! Τα λυπάμαι να μείνουν μια φορά φορεμένα!

Link to comment
Share on other sites

Και τι μπορεί να συμβεί? Σε ρωτώ γιατί χρησιμοποιώ χλωρίνη χρόνια σε συνδυασμό με άλλα απορρυπαντικά όταν κρίνω πως πρέπει.

Επειδή μυρίζει πολύ έντονα, έχω πάντα ανοιχτό το παράθυρο του μπάνιου. Επίσης το χρησιμοποιώ ελέγχοντας την ώρα που θα το αφήσω να δράσει.

Κάνει θαύματα σε δύσκολες αποστολές.

Μια θεία μου (που συνδύασε ΑΖΑΧ CLORON & χλωρίνη για να καθαρίσει τις μεσόπορτες!!!!) και η μαμά μου (που συνδύασε χλωρίνη με aqua forte)!!!! έλεος για να καθαρίσει μια τουαλέτα σ' ένα σπίτι κάποτε.... κατέληξαν νοσοκομείο με αναπνευστικό πρόβλημα. Η θεία μου είχε κόκκινα μάτια για 2 εβδομάδες και η μαμά μου δεν μπορούσε να καταπιεί για 1 εβδομάδα.

Γενικά είναι επικίνδυνο λόγω αναθυμιάσεων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...