Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Bluee19 said:

      Εμένα ο άντρας μου πέρνει τις q10 300mg της OL και θα μάθουμε αν έκαναν δουλειά σε  περίπου ένα μήνα που θα το ελέγξουμε 

      Εμείς 600 ημερησίως δεν θυμάμαι ποιας εταιρείας … για να δούμε πως θα βγουν οι εξετάσεις σας περίεργη είμαι … 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αγαπημένα μου κοριτσάκια.

Ξεκουράστηκα, έκανα δουλίτσες, φάγαμε και τώρα σιδερώνω.

Μου τηλεφώνησε η πεθερούλα μου και μου είπε πως έχει 30? δώρο για μένα, για τη γιορτή μου και πέταξα από χαρά κόρες.

Αχ κόρες, αποφάσισα να τα χαλάσω για μένα! Εχω να ψωνίσω ρούχο.. ούτε και ξέρω πόσο καιρό! Οπότε λέω, θα πάω στο Zara, που μ' αρέσουν πολύ τα ρούχα του και θα ψωνίσω ή ένα παντελονάκι με ένα φανελάκι ή ένα φορεματάκι που τα λατρεύω! Αχ.. καλέ.. μου έφτιαξαν τρελά τα κέφια! :mrgreen::mrgreen:

Σας φιλώ και σας εύχομαι καλό βράδυ!

μπραβο στην πεθερουλα! κ βεβαια να τα χαλασεις σε σενα! καλα ψωνια!!!!

Γιωτάκι μου υπέροχη ιδέα σου! Την κρατώ!

Ευχαριστώ πολυ!

αν αποφασισεις να το κανεις εχει δειγμα εξω απο το μηχανημα, για να διαλεξεις. εμας μας ξετρελανε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κοριτσια!

εγω την Πρωτομαγια ειχα μια σουπερ εκπληξη: γεννησε η γατα ΜΕΣΑ στην ντουλαπα!!!!

2014-05-01125955_zps20b8c114.jpg?t=1399210841

Μπορειτε να φανταστειτε ΠΟΣΑ βγηκαν για πλυσιμο, ε? :tongue::tongue::tongue: Εννοειται οτι δεν τα εχω κανει ολα ακομα. Δεν ξερω ποτε μπηκε μες στο σπιτι, αλλα προφανως μας εχει αγαπησει πολυ! :cool: Ηταν και αδειο το παιδικο και βρηκε αφορμη η ατιμη..

Τωρα της εχω φτιαξει φωλιτσα στο πλυσταριο για να ειναι ασφαλης, αλλα το προβλημα μου ειναι οτι οποτε βαζω πλυντηριο πρεπει να ειναι ανοιχτη η πορτα για να βγαινουν εξω τα νερα, και ειμαι συνεχως στην τσιτα μην μπει κανας γατος οταν λειπει η μαμα τους :|

Με το παιδικο, μονο τα στρωματα αεριστηκαν και τα περασα καλα με το σιδερο με μπολικο ατμο και τα εχω στο υπνοδωματιο μας ακομα μεχρι να ψεκασω (μ'αυτα και με κεινα δεν εχω προλαβει βρε παιδια :roll::roll::oops: , ειχαμε και μια βαφτιση εχτες, τι να πρωτοκανεις.. :roll: τα παιδια τα κοιμιζω ακομα στο σαλονι, άλλα τσιμπηματα δεν εχουν παντως)

Ομως, πεταξα οοολες τις κουτες οπως με συμβουλεψε η καλη μου Βασια , (και αυτες που ειχα για να "ξαπλωνουν" πανω τα στρωματα) και καναμε με τον γιο μου μια πολυ καλη εκκαθαριση στα παιχνιδια τους, πεταξαμε οοολα τα χαλασμενα-σπασμενα (μια ολοκληρη κουτα!! :shock: ) βγαλαμε στην ακρη οτιδηποτε ασχετο ειχαν μαζεψει μες στα παιχνιδια τους (οπως καπακια, καλτσες που τις φοραγαν στα "μωρα" τους, ξυλομπογιες, κτλ κτλ.....:rolleyes: - αλλη μια ολοκληρη κουτα!! :shock::shock: ) και τα εντελως μωρουδιακα οπως κρικους οδοντοφυιας, κουδουνιστρες κτλ κτλ (ναι ναι, αλλη μια ολοκληρη κουτα!! :shock::shock::shock: )

επειτα εβαλα ολα τα λουτρινα πανω στις ντουλαπες (ειναι πολλα, το ξερω, αλλα τα παιζουνε πολυ, δεν εχω παραπονο! :tongue: )

2014-05-04162321_zps47fbb1b3.jpg?t=1399210991

2014-05-04162332_zps382f4930.jpg?t=1399211036

και ετσι αδειασε αυτο (ηταν γεματο μονο με λουτρινα):

2014-05-04162348_zps78e876db.jpg?t=1399211110

το οποιο τωρα το γεμισαμε με τα υπολοιπα παιχνιδια που κρατησαμε, και αδειασε ο τοπος απο τις 6 (ναι ναι, 6!!! ) κουτες που ηταν γεματες με παιχνιδια και πιαναν και τοπο! :D

Α! Α! Αποφασισα και να ξανα αρχισω να σιδερωνω τα παντα (μεχρι και τις καλτσες ενα πατημα, και οσα δεν σιδερωνονται λογω υφασματος με πετσετουλα απο πανω) γιατι εφαγα φλασια την ωρα που σιδερωνα τα στρωματα οτι μπορει και ετσι να φερνουμε ψυλλους μεσα (επειδη μεχρι τωρα δεν σιδερωνα απολυτως τιποτα)

(ψιλοασχετο, αλλα μιας και ανεβασα τοσες φωτο)

Ιδου και το στεφανι μας εννοειται απο τη γνωστη τριανταφυλλια :rolleyes: , που το λατρεψα επισης! (το υπολοιπο το φτιαξανε στο σχολειο με τις δασκαλες τους και στην ακρη εχουνε βαλει 3 ψευτικα λουλουδακια απο γκοφρε )

1939882_272565226257928_6838093295921271505_o_zps869d4615.jpg?t=1399210930

Εννοειται οτι μεσα σ'ολα εχω κανει και ζυμωματα, μαγειρεματα, συμμαζεματα, καθαρισματα και παω και στη γιαγια με τα παιδια :cool:

:arrow:Τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους, σε ολες!

(Υ.Γ. : παω να σχολιασω)


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Renata-ch μα τι ωραιο το στεφανακι! Με βελονακι ε? Εχω τρελαθει κι εγω να πλεκω :tongue:

Για τον καθαρισμο τι να πω, απο κατι τετοια μονο χανουνε πελατες, δεν κερδιζουνε, ενω αμα εκανες κανονικα τον καθαρισμο μπορει μια αλλη φορα να δοκιμαζες κατι αλλο, δεν μπορω να καταλαβω πως σκεφτονται, δλδ δεν τους νοιαζει που εσυ θα το πεις σε αλλα 3-4 ατομα κι αυτα σε αλλα 3-4 και ουτω καθεξης?

Περαστικα και για τα χερακια σου, προσεχε τον εαυτο σου! :!:

mamavasia να χαιρεσαι τον συζυγο! :D Ελπιζω να του αρεσε η εκπληξη και να περασατε τελεια!!

Καλη επιτυχια και για το swap σας! Φανταζομαι θα χεις λιγα τρεχαματα τωρα να τα ετοιμασεις ολα, ε?

RavT μου περαστικα και για το δικο σου χερακι, ελπιζω να μην κρατησει για πολυ αυτη η ταλαιπωρια

Ειρήνη με γεια η αλλαγη στο υπνοδωματιο σας! Πολυ ωραια επιλογη, νομιζω εισαι πολυ του καφε στο σπιτι, σωστα εχω καταλαβει? Για διακοσμηση ψηφιζω την ιδεα της Γιωτας, πολυ μου αρεσε!

εγω δεν εχω, αλλα τα απλυτα μου ξεχυλιζουν!!!

Γιωτακι αυτη τη στιγμη σας νικαω ολες στα απλυτα, αμα τα βλεπατε θα σας επεφτε το σαγονι μεχρι το πατωμα :roll::oops:


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Σας είπα πως γνώρισα την Αφροδίτη μας.

Εντυπώσεις: καθαρά μάτια, γνήσιο χαμογελο.. ο αγαπημένος μου συνδυασμός σε άνθρωπο! ;);)

Μανούλα!!!! Πολύ πολύ χάρηκα που σε γνώρισα!!!

Το αυτοκίνητο μοσχοβόλισε με τα ρούχα που μου έδωσες για το παιδάκι! Η μικρή μου πήρε ένα ζευγάρι κάλτσες και το κράταγε μέχρι που φτάσαμε σπίτι και το μύριζε :tongue::tongue:

Με γεια το μαλλί!! Να τα λέμε και αυτά μεταξύ μας για να μην ξεχνάμε και τον εαυτό μας μέσα σε όλα όσα κάνουμε ;)

Υπέροχα τα φορεματάκια/δωράκια! Καλοφόρετα!

Μια χαρά βρίσκω και το πεθερίδιον!!! Πήγα Παρασκευή ΖΑΡΑ και έχει ωραία ρούχα και στο τμήμα με τα εκπτωτικά ;) αυτή την φορά !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υοτου έχω κι εγώ μύλο για τις κατσαρόλες, βολεύει απίστευτα!

Μαριάννα καλό πλύσιμο! Το στεφάνι πανέμορφο και του χρόνου!

Εγώ πέρασα ένα πολύ ωραίο Σ/Κ. Το Σάββατο πολύ λίγες δουλειές γιατί το αφιέρωσα στην γιαγιά μου, πήγα τις μικρές σινεμά, μετά σούπερ μάρκετ, μετά διάβασμα και το βράδυ είχαμε φίλους στο σπίτι μέχρι αργά...περάσαμε τέλεια!

Σήμερα αν και Κυριακή, κάναμε πολλές δουλειές με τον άντρα μου!

Πλύναμε 2 χαλιά....έφυγε ένα μικρό βάρος.....Αύριο θα τα τυλίξουμε σε σακούλες με ματσάκια λεβάντας μέσα.

Έπλυνα το χαλάκι της κουζίνας και τα χαλάκια των μπάνιων.

Μαζέψαμε παιχνίδια για το swap της Βάσιας και έκανε ξεκαθάρισμα σε μαρκαδόρους που δεν γράφουν και άχρηστη γραφική ύλη των κοριτσιών.

Καθάρισα και τα 2 μπάνια πολύ πολύ καλά, άστραψαν.

Άπλωσα ένα νυχτερινό πλυντήριο, το έχω ήδη μαζέψει από τα σύρματα.

Βάλαμε σκούπα σε όλο το σπίτι, καλό ξεσκόνισμα και σφουγγάρισμα.

Μαγείρεψα σουφλέ για σήμερα και κιμά για αύριο. Όποιος γυρίσει πρώτος (δηλ. ο σύζυγος ;) ) θα βράσει χυλοπίτες.

Ξαναέφτιαξα ένα κέηκ πορτοκάλι γιατί το καταβροχθίζουμε στην κυριολεξία!

Ετοίμασα σαλάτες για φαγητό στην δουλειά.

Καθάρισα νεροχύτη και πάγκους κουζίνας, έλαμψαν!

e5419331-3806-46f3-b0a7-ebb4573c545d_zps64629fd1.jpg

Υ.Γ. Πάλι δεν έχω ασχοληθεί ακόμη με σιδέρωμα :tongue: :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια γυρίσαμε απο κατασκήνωση.....γέμισαμε τις μπαταρίες μας και είμαστε ορεξάτοι!

Η έκπληξη πήγε τέλεια με τον σύζυγο....μάλιστα είχαν μαζί άλλοι 2 έκπληξη τούρτα....οπότε το κάναμε στην σειρά...χαχαχα...σβήναμε τα φώτα έβγαινε η πρώτη τούρτα....μετά ανοίγαμε φώτα και τα ξανασβήναμε...όλοι έψαχναν ποιός γιορτάζει!

Τα κορίτσια ξεσάλωσαν 2 μέρες...μόνο για φαγητό και ύπνο σταμάτησαν...τόσο πολύ που έχουν πιαστεί τα πόδια τους! Το χάρηκαν όμως και εγώ μαζί...κοιμηθήκαμε και στους θαλάμους και τρελάθηκαν...αν μεγαλώσουν και άλλο σίγουρα θα τις πάω για διακοπές εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!!!

Τι κανετε????

χαθηκα αλλα σας διαβαζω καθημερινα;)

δεν γραφω ομως και πολυ γιατι δεν κανω κατι το ιδιαιτερο...τα γνωστα καθημερινα,πολυ παιχνιδι με το παιδακι μου,και βολτουλες!!!

Δεν ξερω...κανω διαφορες σκεψεις τον τελευταιο καιρο....οτι ο καιρος περναει πολυ γρηγορα....οτι αυτο που ζω με τον μικρο μου θα συνεχιστει για ενα ακομα χρονο και μετα αρχιζει προνηπιο,οποτε τωρα που τον εχω ολη μερα θελω κυριολεκτικα να τον ρουφηξω οποτε στο σπιτι αρκουμαι μονο στα απαραιτητρα;)

Βασια μου χρονια πολλα!!!Να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!!!Να ειστε παντα ευτυχισμενοι και να καμαρωνετε την ομορφη οικογενεια σας!!!

Αφροδιτακι πολυ το ζηλεψα το κεικ!!!!Καλο φαγωτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μανουλα μας γλυκια Χρονια Πολλα!!!!

Τι να ευχηθω σε ενα τοσο γλυκο και δωτικο πλασμα σαν και σε σενα????

Χρονια Πολλα κοριτσακι μου!!!Να εχεις παντα υγεια,ευτυχια,επιτυχια και οτι αλλο επιθυμεις!!!!Να ζεις παντα ομορφες και γλυκες στιγμες!!!!Να περνεις πολυ πολυ αγαπη και θετικη ενεργεια,τοσο απλωχερα οσο την δινεις και εσυ στους γυρους σου καθημερινα!!!

Σε φιλω!!!!

Link to comment
Share on other sites

και μετά κέικ πορτοκαλιού.

DSCN0701_zpsdd1ebb84.jpg

Γειά σας κι από μένα πρωι πρωι..............

Χρόνια Πολλά πολύχρονη, ότι ποθείς να χαίρεσαι την οικονέγειά σου!

Θα μπορούσες Ειρήνη να μου δώσεις τη συνταγή για το κέικ πορτοκάλι, φαίνεται πολύ λαχταριστό. Δεν το έχω ξαναφτιάξει και θα ήθελα να το δοκιμάσω....

Μπράβο γειά στα χεράκια σου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημερα!!!

Ειρηνη μου χρονια πολλα,να εισαι παντα γερη και ευτυχισμενη,να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου,το σπιτι σου να εχει μονο χαρες και να μεταδιδεις παντα αυτη την αισιοδοξια και την χαρα..να σε χαιρομαστε μανουλα!!!

Irene χρονια πολλα και σε σενα ολα τα καλα για σενα και την οικογενεια σου!!

Βασια να χαιρεσαι τον συζυγο..πολυ ωραια εκπληξη και φυσικα η εκδρομη..

Αφροδιτακι μου τρεχουν τα σαλια με το κεικ..ευγε..

Ραβ περαστικα στο χερι σου..

Ρενατα ωχ και τα δυο χερια?δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι να μην τα κουραζεις οσο και να λεμε ξεκουραση..περαστικουλια..υπεροχο το στεφανακι!!

Εμεις χθες σηκωθηκαμε χαλαρα συμμαζεψα το σπιτι το Σαββατο ειχα κανει την καθαριοτητα μου αφου δεν πηγαμε πουθενα λογω του οτι ποναγε ο αντρας μου στην μεση.χθες ηταν καλυτερα ευτυχως..μαγειρεψα γιουβετσακι και τακτοποιησα λιγακι τις ντουλαπες.μαζεψα τα χοντρα χειμωνιατικα αλλα φυσικα δεν εχουν τελειωσει ακομα..το απογευματακι πηρα τα κοριτσια και μαζι με την αδερφη μου και τα ανηψια μου πηγαμε παιδικη χαρα.γυρισαμε κατευθειαν για μπανιο γαλα και υπνο..εκανα και εγω το μπανακι μου λουστηκα εφτιαξα τα μαλλια μου και υπνο γιατι πρωινο πρωινο εγερτηριο σημερα..μεσα στην εβδομαδα λεω να βγαλω και τα χαλια και μετα ενα ενα δωματιο μια καλη γενικη καθως το επομενο Σ/κ θα λειπω για το μνημοσυνο της γιαγιας..να δουμε πως θα βγει..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημερα!

Εγραφα ,εγραφα και πριν το τελειωσω το εχασα το κειμενο...Πφφφφ!!!!!!!

Ειρηνη μου πολύχρονη να εισαι ,με υγεια ,καλή διαθεση και αγαπη και πολλες πολλλες χαρουμενες στιγμες!

Ιρενε ,πολύχρονη και εσυ ,να χαιρεσαι την οικογενεια σου ,να εισαι υγειής και ευτυχισμένη με οσα επιθυμεις!

Βασια ,να χαιρεσαι το συζυγο ,να τα εκατοστησει!ΜΠραβο για την εκδρομη σας ,γεμισατε μπαταριες!

Ρενατα μου περαστικα σου!Μα τοσα πολλα μαζι?Τι αλλο μπορεις να κανεις για να καλυτερευσεις,εκτος βεβαια από ξεκουραση?

Ραβ ,περαστικα και σε εσενα!Ελπίζω συντομα να εισαι καλύτερα.Μπραβο και για τις καινουριες σας δραστηριοτητες .Αξιζει τον κοπό ,σιγουρα θα ειναι κατι καλό.

Μαριαννα ,ουτε να το σκεφτομαι δεν θελω τις γατες μεσα στη ντουλάπα!Μονο αυτο σου ελειπε!

Αφροδιτακι ,πραγματι λαχταριστό το κεικ!

Αρετη οργανωμενη ,οπως πάντα!Μην πιστεις να τα κανεις όλα αυτη την εβδομαδα ,αν δεν σου βγει,αλλωστε ο καιρός δεν δειχνει βελτιωση τις επόμενες ημερες.

Κωνμαμα ,πολύ καλά κανεις ,αυτα μενουν στο τελος!Αλλα ακριβως αυτο ειναι και το easy living,με λιγη οργανωση όλα γινονται.

Ειρηνη ,το χρωμα στο δωματιο ειναι πολύ ομορφο!Με γεια σας!

Στα δικα μου τωρα...

Περασαμε όμορφα το Σαββατοκύριακο ,το Σαββατο πρωι βγηκαμε για καφε μ,μπάλα και κουνιες ,το απόγευμα σε φιλικο σπίτι με παιδια για καφε και το βραδυ με μια μεγαλη παρεα για φαγητο-ρεφενε.

Ενδιαμεσα σε αυτα στριμωξα και τις δουλειες,μπάνια ,σκουπισμα ,σφουγγαρισμα ,πλυντηρια,τα υπολοιπα ,βεραντες ,ξεσκόνισμα ,αλλαγμα πετσετες και σεντονια ,τα ειχα κανει από την Παρασκευη ,και εν τελει εγιναν ολα.

Εχθες όμως περασαμε όλη την ημερα σπίτι ,ξεκουραστηκαμε βεβαια ,γιατι ο μικρος ξεκινησε ενα βηχα ,για βροχίτιδα το κοβω και ηθελα να τον προφυλλάξω.

Σημερα δεν τον εστειλα σχολειο και βεβαια δεν πήγα και εγω γυμναστηριο γιατι δεν ειχα που να τον αφησω και σε λίγο θα τον πάω στον γιατρο να τον δει.

Να εχετε μια υπέροχη και ελπίζω καλοκαιρινη εβδομαδα,τα φιλια μου!!!!!!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και Καλά, μανούλα Ειρήνη :-D:grin: και χρόνια πολλά και καλά Irene84!:-D:grin: και χρόνια πολλά και καλά Renata μας!!!!:-D :grin:

Να χαίρεστε τις οικογένειες σας και εύχομαι πάντα υγεία και ευτυχία στα σπίτια σας!!!

Επίσης χρόνια πολλά και καλά και στα μικρά Ειρηνάκια μας !!!

Link to comment
Share on other sites

μαζεψα τα χοντρα χειμωνιατικα αλλα φυσικα δεν εχουν τελειωσει ακομα..το απογευματακι πηρα τα κοριτσια και μαζι με την αδερφη μου και τα ανηψια μου πηγαμε παιδικη χαρα.γυρισαμε κατευθειαν για μπανιο γαλα και υπνο..εκανα και εγω το μπανακι μου λουστηκα εφτιαξα τα μαλλια μου και υπνο γιατι πρωινο πρωινο εγερτηριο σημερα..μεσα στην εβδομαδα λεω να βγαλω και τα χαλια και μετα ενα ενα δωματιο μια καλη γενικη καθως το επομενο Σ/κ θα λειπω για το μνημοσυνο της γιαγιας..να δουμε πως θα βγει..

Μια από τα ίδια Αρετή...κι εγώ έτσι τα κάνω...

Από πέρυσι ξεκίνησα 1 χαλί την ημέρα ή άντε 2 όπως εχθές που δεν ήταν και εργάσιμη ημέρα ;).

Ακόμη δεν έχω πλύνει όλα τα μπουφάν, μου έχουν μείνει 2 χειμωνιάτικα και τα παλτά για το καθαριστήριο....(πρέπει να τα πάω οπωσδήποτε αυτή την εβδομάδα). Μετά την Τετάρτη λέω να αρχίσω να πλένω τα μάλλινα ρούχα μας για να είμαι έτοιμη το επόμενο Σ/Κ για τελειωτικό μάζεμα χειμωνιάτικων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...