Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!!καλο μηνα και καλη πρωτομαγια!!!!

Χριστινα υπεροχες οι φωτο,ονειρο η αυλη σου!!!μπραβο σας..

Γιωτακι τι περιμενες καλε οτι θα γινοταν η μικρη σου?κοντουλα?μπραβο...παντα να ακους καλα για το κοριτσακι σου..

Ειρηνη μου τωρα που ανοιγει ο καιρος σιγουρα θα αυξανεται και η δουλιτσα σου..πολυ καλο αυτο..γελασα πολυ με την φωτο για το φυλλο..χαχα νομιζω καπως ετσι ημουν οταν το προσπαθησα την πρωτη φορα...

Αφροδιτακι μου ευχομαι να πανε ολα καλα με τα θεματα υγειας των κοντινων σας και να ξεπεραστουν...νομιζω οτι αυτο το βερνικι,θα μας πει και η μανα μας βεβαια,αλλαζει χρωμα με την αλλαγη θερμοκρασιας..μια φιλη το εκανε και με την τριβη των χεριων στο παντελονι γινοταν απο φουξια λευκο..

Εμεις οργανωνουμε την μερα μας..

Να εχετε μια υπεροχη μερα....


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα!

τι μου κανετε?

εχτες πηγα με τη μικρη μου φουρνο για ψωμι και κουλουρακια (σπανιο για μενα :rolleyes: ) επειτα μαναβη για πιπεριες και μαγειρεψα σπετζοφαϊ με πιλαφακι - εγινε ονειρο! Κατα τα αλλα τακτοποιησα πιατικουλια, επλυνα μια μεγαλη ντανα νεα, ενα μικρο συμμαζεματακι, περα δωθε στο σχολειο και το απογευμα στη γιαγια. Εχω αδιαθετησει κιολας και ενω (ευτυχως) δεν ποναω, η μεγαλη ροη με αποσυντονιζει, νιωθω μια ατονια και μια επιθυμια να μην κανω τι-πο-τα..

Παρολα αυτα περιμενω να ερθει ο ξαδερφος του αντρα μου να βγαλουμε επιτελους εξω τα στρωματα των παιδιων (+ ολα τα αλλα που ειναι να γινουν στο παιδικο) και ευχομαι να κρατησει ο καιρος τουλαχιστον μεχρι το απογευματακι να γινουν αυτες οι δουλειες και μετα ας βρεξει :cool:

Δε θυμαμαι κατι αλλο τωρα, αυτα, φιλακια σε ολες!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου καλησπέρα!

Καλό μήνα σε όλες! Εύχομαι να έχουμε έναν υπέροχο & ηλιόλουστο μήνα, με όμορφες στιγμές για όλες μας. :P

Σήμερα σηκώθηκα πολύ πιο ξεκούραστη γιατί χθες ήμουν.. ούτε στο tae κατάφερα να πάω. Πήγα στη δουλειά, μετά με τον άντρα μου στ' αγγλικά του φιογκακίου και στο carefour. Πήραμε τ' αναψυκτικά για το άλλο Σάββατο {μάλλον θα κάνω κάτι για τη γιορτούλα μου ;)} και τελειώσαμε και μ αυτό... γυρίσαμε και ήμουν πολύ κουρασμένη αλλά σιδέρωσα ξανά. Βάζω τόσα πλυντήρια αυτές τις μέρες που έχω τόσο σίδερο.. τόσο πολύ! :|

Σήμερα λοιπόν ξυπνήσαμε και ξεκινήσαμε να βάψουμε τον, πίσω από το κεφαλάρι του κρεβαριού μας, τοίχο! ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ κόρες, ήρθε αυτή η ώρα!!! :!::!:

Ο μπαμπάς μου με τον Νίκο τον έβαψαν και εγώ έκανα διάφορες άλλες δουλίτσες, όπως:

1) Eβαλα ένα πλυντήριο με σκουρόρουχα

2) Σαπούνισα καλά το μπάνιο

3) Έπλυνα το κρεμαστό φωτιστικό του υπνοδωματίου μας, στέγνωσε και ήδη ο άντρας μου το ξανακρέμασε:

DSCN0750_zpsf5d9a515.jpg

4) Αφού ο άντρας μου είχε βγάλει τους διακόπτες, για να βάψει, τα έπλυνα {σαπούνισμα} και άστραψαν:

DSCN0749_zps6e80d7dc.jpg

5) Έβαλα σκούπα σε όλο το σπίτι

6) Σαπούνισα τον νεροχύτη και.........

7) Καθάρισα και σαπούνισα πολύ καλά το φούρνο!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Εχω καθαρό φούρνο κόρεςςςςςςςςςςςςς! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: Είπατε τίποτα?

{μην με μπανάρετε γιατί ξέρετε πόσο σπάνιο είναι αυτό για μένα ε? :tongue: }

Α, σας βάζω και νυχάκια που έκανα προχθές σε μία πελάτισσα, για όσες δεν τα είδαν στο face:

ena_zps90a2e488.jpg

Χθες, πήρα το αγαπημένο μου πεθερικό και της λέω

"Γιατί μάνα δεν μας πήρες να μας καλέσεις για φαγητό αύριο? Δεν σου 'χω πει πως τέτοιου είδους πρωτοβουλίες δεν μου αρέσουν;;;;" :lol::lol::lol:

Οπότε κανόνισα και φύγαμε για ζεστό και έτοιμο, πεντανόστιμο φαγάκι... επιστρέψαμε τώρα και ξαπλώνουμε για λίγο γιατί το απόγευμα έχουμε να βάλουμε στη θέση τους τα διάφορα στο δωμάτίο μας.

Ο νέος τοίχος έγινε.. ονειρο κόρες!! Ονειρο!!!!!!!!

Θα σας ξαναγράψω!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη με γεια την ανανέωση στο δωμάτιο σας!!!!

Υ.Γ. έχουμε παρόμοιο φωτιστικό....:)

Καλό μήνα σε όλους μας, λουλουδάτο και μυρωδάτο!

Το πρωί πήρα την κόρη μου και 2 φίλες της και πήγαμε στο δάσος για λουλούδια, η μικρή στο σπίτι με τον μπαμπά...απύρετη από το πρωί αλλά είμαστε σε επιφυλακή...

Επιστρέψαμε, φτιάξαμε στεφάνι, το κρεμάσαμε και μετά καθάρισα όλα τα μπαλκόνια και τα κάγκελα μπρος πίσω.

Έβαλα 1 μικρό πλυντήριο και για μαγείρεμα ούτε λόγος, παραγγείλαμε σουβλάκια ;) ;)

Μετά η μεγάλη ξαναέφυγε με τους γονείς μιας φίλης της για μίνι εκδρομή, ακόμη δεν έχει επιστρέψει...και της ετοίμασα το αγαπημένο της πορτοκαλοκέηκ (συνταγή της mamavasia) και τυροπιτάκια για το αυριανό κολατσιό μας ;)

Μόλις έβαλα καφεδάκι, να διαβάσω το βιβλίο μου και μετά μήπως να σιδερώσω :tongue::tongue:;

Προσοχή!!! Αλλαγή στο ωράριο νυχτερινού ρεύματος από σήμερα!

Θερινή περίοδος: 1 Μαΐου έως 31 Οκτωβρίου

· 23:00-07:00

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλησπέρα!Καλό μηνα να εχουμε και ελπίζω επιτελους να μας ερθει και η Ανοιξη!

Σας διαβαζω ,μετα χανομαι πάλι και δεν προλαβαινω να σας γραψω.ΟΙ απαιτησεις του μικρου αγοριου οσο μεγαλώνει και οσο ανοιγει ο καιρός αυξανονται και δεν μας μενει χρονος.Ολη την εβδομαδα πήγαινα γυμναστηριο και καφεδακι,μετα εξωτερικες δουλίτσες σπιτι ,μαγειρεμα και οσα μπορουσα από το σπίτι ωστε να διατηρειται καθαρο ,και το απόγευματα μετα το καρατε κανονιζα παρεα με φιλους για τον γιο.

Στο σπίτι το τελευταιο διαστημα και μετα τη γενικη του Πασχα ,προσπαθω να κανω περισσοτερες δουλειες μες την εβδομαδα ωστε να μην ειναι απαραιτητη η γενικη καθε Παρασκευη η Σαββατο οπως εκανα μεχρι τωρα.Αφενως γιατι την Παρασκευη μετα το γυμναστηριο καθυστερω να γυρισω σπίτι και τρεχω καθε φορα και αφετερου ειδικα τωρα που εχουμε καλοκαιρια δεν θελω να κλεινόμαστε μεσα το Σαββατοκύριακο.

Σημερα πήγαμε σε φιλικο σπίτι στο κτημα τους ψησαμε (σουβλίσαμε για την ακριβεια) ,φτιαξαμε στεφανια ,επαιξαν τα παιδια και ξεδωσαν και εμεις καναμε πολύ καλή παρεουλα.

Γυρισαμε σπίτι αρκετα αργα ,κατα τις 7,καναμε τα μπάνια μας ,εφτιαξα τοστακια και ο μικρος επεσε νωρις νωρις για υπνο.

Εγω εβαλα ενα πλυντηριο με σκουρα και αλλο ενα με τα αθλητικα μας που φορουσαμε σημερα.Τωρα χαλαρωνουμε αλλα εγω ηδη νυσταζω...


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου ,με γεια το καινουριο χρωμα !Τι διαλεξες τελικα?

Το λευκο μανικιουρ ειναι υπέροχο!Σκεφτομαι να κανω ενα τετοιο τωρα.Ειναι το λευκο του γαλικου η κατι αλλο?Καλή συνεχεια και καλή δυναμη με τη δουλεια!

Αφροδιτακι ,περαστικα στο κοριτσακι σου!Και του χρονου να πιασετε το Μαη με υγεια!

Μαριαννα ελπίζω να τα καταφερατε να τελειωσετε με το δωματιο .

Αρετουλα ,πιστευω να κανατε κατι για να περασετε ομορφα ,και του χρονου!

christine,συγχαρητηρια βρε κορίτσι μου!Με δυο παιδακια και ολες τις υποχρεωσεις καταφερες και προχωρησες πολύ τις δουλίτσες σου!Εγω από ντουλάπες τιποτα ,μονο τα χοντρα πουλόβερ εχω μαζεψει ,αλλωστε με αυτο τον καιρο δεν το βλέπω να γινεται αμεσα.Τα λουλούδια σου υπέροχα!

Καλαμαρακι μου ,καλα΄να περνας και να σε απολαμβανουν και οι αγαπημενοι σου με την καλή σου διαθεση!Ζηλευω τη βραδυνη εξοδο με γυναικοπαρεα ,εμεις εχουμε κολλησει στα πρωινα και απογευματινα ακομη!χαχα!

Τις προαλλες μεσα σόλα ,μετα την υπενθυμηση της Αφροδιτης επλυνα και εγω το παιδικο καθισμα ,ειχα να το κανω από το Σεμτεβρη.Χάλια σας λέω!!!!!!

Γιωτακι ,συγχαρητηρια για το κοριτσακι σου!Ε,οσο για το υψος καλά σου ειπαν τα κοριτσια .Τι περιμενες ,να βγει κοντούλα?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

6f44b30f-5eec-416e-8339-ede87a4b0ad5_zpsea2a06f3.jpg?t=1398979494

Kοριτσάκια καλό μήνα!

Αυτό είναι το στεφανάκι που μου έφερε η αδερφούλα μου δώρο σήμερα, το έφτιαξε μόνη της:D

Μαζευτήκαμε γύρω στα 12 άτομα εδώ στο σπίτι και ψήσαμε. Ευτυχώς είχε υπέροχη μέρα!:D

Link to comment
Share on other sites

Γιώτα μου, μπράβο για το κοριτσάκι σου!:P

Με ρώταγες τις προάλλες για τον καθαρισμό, το πρόβλημα τους ήταν να με πείσουν πως δεν τον χρειάζομαι γιατί είναι σε καλή κατάσταση το πρόσωπο μου αλλά χρειάζομαι άλλα πράγματα για να το διατηρήσουμε.

Η κοπελιά που μου μίλαγε μου είπε, δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές πως θα ξυπνήσω μια μέρα και δε θα αναγνωρίζομαι από τη φθορά που θα έχει υποστεί το δέρμα μου λόγω των καταχρήσεων (ούτε ναρκομανής να ήμουνα:cool: ).

Αρα αφήνουμε στην άκρη τον καθαρισμό που ήταν και σε προσφορά ( δεν είχαν δηλαδή και κανένα κέρδος ) και γίνομαι πελάτισσα για θεραπείες εσαεί...:cool:

Link to comment
Share on other sites

christine, marianna τέλειες φωτογραφίες!:P

Ειρηνάκι βάψατε; Πως σου φαίνεται το αποτέλεσμα;

Πολύ όμορφα νύχια :P και μια χαρά σε βρίσκω με το πεθερικό:tongue:

Αφροδιτάκι και Αρετούλα βρε υπάρχει τέτοιο μανό ή σας κάνουνε κομματάκια στη δουλειά και αλλάζουν χρώμα τα ματάκια σας;:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σίγουρα είμαι η πρώτη που άλλαξα ντουλάπες αλλά μην νομίζετε ότι κυκλοφορώ με κοντομάνικα εκτός σπιτιού, φοράω μακρυμάνικα βαβακερά(μακό και λεπτά πλεκτά) και καμπαρντίνα από πάνω. Αυτά τα ρούχα τα έχω πάντα διαθέσιμα. Στα παιδιά εννοείται ότι φοράω ακόμα χειμωνιάτικα ρούχα και μπουφάν.

yotou τι περίμενες να β΄γαλεις κοντό παιδί εσύ? μπράβο για την ομιλία της.

mama konstantinou να χαίρεσαι τον άντρα σου, να είστε πάντα αγαπημένοι (το αρχικό ποστ μάλλον το έχασα)

ετουάλ μεγεια την χύτρα, τρομερή ευκολία

Σταυρούλα να τον χαίρεσαι! Χρόνια του Πολλά!:P

Αστέρι μεγειά η χύτρα (εγώ έχω αλλά δεν τη χρησιμοποιώ :rolleyes: )

(christine, ευχαριστώ για το σκονάκι :tongue: )

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες μέρες ήταν εξοντωτικές με τη δουλειά, ήμουνα και λίγο κρυωμένη και το σπίτι απλώς ψιλοσυντηρείται.

Μιλάτε για δουλειές και κάνω την πάπια:cool:

Επίσης θυμόσαστε που είχα θέμα με τον καρπιαίο;

Τα τελευταία νέα: δύο καρπιαίοι ( και στο δεξί χέρι και στο αριστερό ), δύο επικονδυλίτιδες ( και στο δεξί και στο αριστερό ) και επίσης έχει βγει off ο αντίχειρας του δεξιού χεριού, έχει κι αυτό ονομασία αλλά το ξεχνάω:cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κοριτσούδια!

Ελπίζω να είστε καλά!!

Εμείς ετοιμαζόμαστε για την κατασκήνωση....τελικά θα πάμε αυτό το σκ λόγω βροχής του προηγούμενου!

Έχω να φτιάξω χορτόπιτα και πορτοκαλοκεικ για να έχουμε, να πάω σούπερ, να μαγειρέψω, να διπλώσω ρούχα και διάφορα άλλα ψιλολόιδια!

Επίσης το Σάββατο έχει γενέθλια ο σύζυγος και του παραγγείλα απο το χωριό εκεί τούρτα για να του κάνουμε surprise ....θα την πάρουν οι υπεύθυνοι για την κατασκήνωση για να μην με πάρει είδηση εμένα!!! ανυπομονώ γιατί πάντα ήθελα να του κάνω έκπληξη και τώρα έκατσε τέλεια η φάση! Μην πείτε τίποτα είναι μυστικό χιχιχι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...