Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημέρα κορίτσια, κοιμάστε ακόμα? εγω πινω λίγο καφεδάκι κ ξεκιναω απο τα εξω, μπαλκόνια, πατζουρια τζάμια κ σκαλες. μπαμπάς κ κόρη κοιμούνται! φιλάκια, τα λεμε αργοτερα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια, κοιμάστε ακόμα? εγω πινω λίγο καφεδάκι κ ξεκιναω απο τα εξω, μπαλκόνια, πατζουρια τζάμια κ σκαλες. μπαμπάς κ κόρη κοιμούνται! φιλάκια, τα λεμε αργοτερα!

Τι καλά που κοιμούνται ακόμη... Εμένα με ξύπνησε στις 7:30...

Δεν ξέρω τι να μαγειρέψω σήμερα....

Θέλω να πάω να πάρω κι ένα δώρο για τον κουμπάρο μου που γιόρταζε και δεν του έχω πάρει ακόμη τίποτα... Να δω πότε θα προλάβω...

Από δουλειές δεν προβλέπεται τίποτα σήμερα... Ίσως λίγο σίδερο το μεσημέρι...

Πάω να δω τι θα μαγειρέψω και να ετοιμάσω το μικρό για να φύγουμε.

Φιλάκια!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα! Σας διαβάζω, δε σας γράφω α) για να μην επιβαρύνω το χέρι μου και β) γιατί κάνω τα απαραίτητα μόνο!

Προχθες ξεσκόνισα, άλλαξα σεντόνια και σκούπισα βάζοντας παράλληλα 2-3 πλυντήρια- στεγνωτήρια και χθες έπλυνα ριχτάρια - πατάκια, έβαλα πλύση με ξύδι, καθάρισα πολύ καλά την κουζίνα μου, σφουγγάρισα και μαγείρεψα.

Ποτέ ξανά δεν έκανα αποσπασματικά δουλειές (πχ μια μερα το σκουπισμα και την άλλη το σφουγγάρισμα) αλλά ας όψεται η κουλαμάρα μου! Καλά Ρενάτα παιδί μου, μόλις διάβασα το μήνυμά σου είπα "σκάσε και δες τα χειρότερα". Δεν ξέρω πόσο πολύ έχεις καταπονήσει τα χέρια σου για να φτάσεις σε τόσο σοβαρό πρόβλημα, ξέρω πως αν δεν κόψεις ταχύτητα θα διαβείς την πόρτα του χειρουργείου. Δεν έχω ξανακουσει για τόσο γενικευμένη κλινική εικόνα... Εύχομαι τουλάχιστον να ανακουφίζεσαι που και που. Κι εγώ υποφέρω με ένα χέρι γι αυτό σκέφτομαι εσένα με τα δυο...

Αυτές τις μέρες ευτυχώς απασχολώ το μυαλό μου με τα δημιουργικά πραγματάκια που ετοιμάζουμε για τον Αύγουστο στο χωριό μου για μικρούς και μεγάλους και πραγματικά αισθάνομαι πως το καλοκαιράκι πλησιάζει γιατι αν περίμενα απ τον καιρό...

Ένα απ αυτά που ετοιμάζουμε είναι η ίδρυση δανειστικής βιβλιοθήκης! Αν κάποια από εσας έχει βιβλία που επιθυμεί να χαρίσει θα την παρακαλούσα να μου στείλει ένα μήνυμα! (Ειρήνη μου με συγχωρείς που καταχράζομαι τον χώρο, αν ενοχλεί με οποιοδήποτε τρόπο, το σβήνω αμέσως!)

Για σήμερα έχω μόνο πλυντήρια και στεγνωτήρια. Έχω και σίδερο αλλά δεν ξέρω αν θα το καταφέρω σήμερα.

Εύχομαι ένα πολύ καλό Σαββατοκύριακο για όλους μας!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑΑΑΑ!

Τι κάνετε?Εμείς μια χαρά!Πρωτομαγιά περάσαμε τέλεια,πήγαμε στο Ναύπλιο, ήπιαμε το καφεδάκι μας, κάναμε βόλτα στη θάλασσα, πήγαμε για φαγητό και βόλτα με το τρενάκι.Η μικρή ξετρελάθηκε...:)

Ο άντρας μου είχε ένα προβληματάκι με το χέρι του,πήγε σε μία πρακτικό και του το΄''έφτιαξε'' οπότε δεν έχει πάει στη δουλειά αυτές τις μέρες,μάλλον από Δευτέρα!Κρατάει λοιπόν το κορίτσι και κάνουμε κάποιες δουλειές με την ησυχία μας!

Πολλά δεν έχω κάνει,θέλω αύριο να φτιάξω γλυκά για τη γιορτή μου και ακόμη δεν έχω αποφασίσει.

Πρέπει να βγάλουμε και τα χαλιά

να γίνει μια πολύ καλή καθαριότητα-εκκαθάριση

να αλλάξουμε τα ρούχα στις ντουλάπες

να βαφτεί το υπνοδωμάτιό μας

Σιγά σιγά όμως όλα θα γίνουν,δεν αγχώνομαι

Χτες έφτιαξα κεραλοιφή για να βάζω στη μικρή μου γιατί τώρα που έχει περισσότερη ζέστη την ενοχλεί το πάμπερς...:(

καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? εμείς φαγαμε ξαπλωσαμε κ πριν λίγο εκοψα φρούτα της μικρής ,λεω να αλλάξω θέση στα ντουλαπια της κουζίνας, ποια κοπέλα έλεγε για τον μυλο οτι έχει βάλει κατσαρόλες κ την βολεψε? αυτό θα δοκιμασω! φιλάκια

Εγώ τα 'εχω 'ετσι Γιώτα.Έχω τα τηγάνια,τις κατσαρόλες και τα ταψάκια τα μικρά όλα μαζί και μετά έχω τα μπρίκια και κάτι άλλα πάλι μαζεμένα,Δεν προεξέχει τίποτα κι έτσι γυρίζει εύκολα και τα βρίσκω όλα μια χαρά.Αφού σου έστειλε η ηλιαχτίδα φωτό νομίζω καλύφθηκες:D


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bonjour καλές μου κόρες! ;)

Πως είστε?

Εγώ σήμερα δεν δούλευα {αφού έλιωσα την περασμένη εβδομάδα :tongue: }, οπότε το εκμεταλλευτηκα για να κάνω διάφορα.

Πετάχτηκα με το φιογκάκι στο Leroy πάλι και πήρα ένα βραχίονα κουρτίνας μπάνιου, για να "καλύψω" το πρόβλημα της μπανιέρας μου προσωρινά. {ευτυχώς μπήκε κι αυτό σε πρόγραμμα και το Ιούνιο θα γίνει το σπάσιμό της!!}

Επιστρέψαμε, πήγαμε φούρνο, μια βολτίτσα με το φιογκάκι και επέστρεψα σπιτάκι μου, αφού αγόρασα 2 δωράκια για μία βάφτιση και για ένα παιδικό πάρτυ που έχουμε αύριο:

Για τη βάφτιση, που δεν πήγαμε γιατί ήταν Σάββατο πρωί και δουλεύαμε και οι δυο

DSCN0764_zpsb12189d9.jpg

Και για τα αυριανά γεννέθλια-πάρτυ

DSCN0766_zps402a9622.jpg

Εβαλα ένα πλυντήριο με κιτρινόρουχα, έπλυνα κάποια λίγα πιατικά, μάζεψα και σαπούνισα το κάτω συρτάρι της κουζίνας μου. Ετοιμο κι αυτό, κόρες! ;)

Τακτοποίησα λιγάκι το ψυγείο μου, έβγαλα αυγουλάκια να βράζουν γιατί θα κάνω κοτοσαλάτα, από το χθεσινό κοτοπουλάκι που μου περίσσεψε και όσα έμειναν τα έβαλα στ' αγαπημένα μου πλαστικά καφασάκια

DSCN0768_zpsb5c617f8.jpg

Το φιογκάκι, με διαλείμματα, κάνει τα μαθήματά του και τώρα τρώει.

Εγώ συνεχίζω τις δουλίτσες μου και πάω για.. βάψιμο ρίζας :|. Ήδη έχω τα σύνεργα έτοιμα:

DSCN0767_zps59de62b0.jpg

Σας φιλώ όλες, εδώ γύρω θα είμαι... :)

Υ.Γ. Σας είπα πως γνώρισα την Αφροδίτη μας.

Εντυπώσεις: καθαρά μάτια, γνήσιο χαμογελο.. ο αγαπημένος μου συνδυασμός σε άνθρωπο! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες,

Μόλις ανέβασα δημοσίευση στο blog μας, για την ανανέωση του υπνοδωματίου.

http://easylivingbyirene.blogspot.gr/2014/05/blog-post.html

Ελπίζω να σας αρέσει το χρώμα και περιμένω ιδέες για το τι να βάλω στο κέντρο του φρεσκοβαμμένου μου τοίχου.

Προσανατολίζομαι να είναι κάτι σε τόνους 'χρυσού' για να "δέσει" και με τους διακόπτες μας... ίσως 2 καδράκια με τ' αρχικά μας.. ή να γράφουν MR & MRS... ή.... ή... ή... πολλές ιδέες δεν ξέρω ακόμα τι..Αν έχετε έμπνευση, μου λέτε! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου ελιωσα σημερα!ετοιμαστητε!!! λιστααααα!!!

  1. σκουπισα κ σφουγγαρισα μπαλκονι
  2. εκανα πατζουρια
  3. εκανα τζαμια
  4. καθαρισα καγκελα
  5. καθαρισα τα επιπλα της βεραντας
  6. σκουπισα κ σφουγγαρισα σκαλες
  7. σκουπισα κ σφουγγαρισα το γραφειο (της δουλειας)
  8. ανεβηκα (μολις ειχαν ξυπνησει κ ο μπαμπας ανελαβε την κορη)
  9. εκανα μπανιο κ λουστηκα
  10. ο αντρας μου ασχοληθηκε με τις κατσαρολες μας (αλλαξε βιδες που ειχαν σκουριασει, εβγαλε ολα τα χερουλια κ τα επλυνε, τις επλυνε κ τις γυαλισε ολες κ τις ξαναμονταρε) ετοιμες για να μπουν σε νεα θεση στον μυλο! (ηλιαχτιδα μου σε ευχαριστω πολυ!!! κ εσενα ιρενε μου για την ιδεα!)
  11. εβγαλα τα σκεπασματα μας κ τα μαξιλαρια μας να λιαστουν
  12. ανοιξα το σπιτι να αεριστει
  13. αλλαξα σεντονια
  14. σκουπισα ολο το σπιτι
  15. ξεσκονισα ολο το σπιτι
  16. συμμαζεψα ολο τα σπιτι
  17. εβαλα καποια χαρτια στις θεσεις τους
  18. τιναξα κ εστρωσα τα ριχταρια
  19. καθαρισα το μπανιο
  20. αλλαξα πετσετες
  21. εφτιαξα λιστα του σουπερ
  22. εβαλα ενα πλυντηριο με χρωματιστα (δεν το εχω απλωσει ακομα)
  23. εκανα μπανιο κ ελουσα την μικρη, κοψαμε νυχια κ της στεγνωσα τα μαλλια (μα τι ωραια μαλλια που εχει.... καστανες ανοιχτες μπουκλες!!!!)
  24. της εβαλα να φαει
  25. εφτιαξα τα μαλλια μου
  26. μαζεψα τα τζατζαλα που εφαγε κ εβαλα κατι λιγα στο πλυντηριο πιατων
  27. την ετοιμασα για υπνο
  28. καθαρισα πατατες κ τις εκοψα για τηγανιτες (περιμενω τον αντρα μου απο σουπερ για να τηγανισω με αυγουλακια)
  29. αδειασα το καλαθακι απο σκουπιδια κ τα πεταξα

επιτελους καθομαι, να σας διαβασω κ να σχολιασω, σε λιγο παω να στρωσω τραπεζι κ μολις φαμε αμεσως υπνο.....

κανονισα αυριο πρωινο καφεδακι με μια φιλη μου κ τον αντρα της, μονο φαγητο θα φτιαξω αυριο κ τιποτα αλλο!!! (αντε ισως κ κανα πλυντηριο!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Σου στέλνω πμ...

με εντυπωσιασες!!!! τι ωραια που τα εχεις!!!

Τι καλά που κοιμούνται ακόμη... Εμένα με ξύπνησε στις 7:30...

Δεν ξέρω τι να μαγειρέψω σήμερα....

Θέλω να πάω να πάρω κι ένα δώρο για τον κουμπάρο μου που γιόρταζε και δεν του έχω πάρει ακόμη τίποτα... Να δω πότε θα προλάβω...

Από δουλειές δεν προβλέπεται τίποτα σήμερα... Ίσως λίγο σίδερο το μεσημέρι...

Πάω να δω τι θα μαγειρέψω και να ετοιμάσω το μικρό για να φύγουμε.

Φιλάκια!!!

η κορη μου ειναι αριστοκρατισσα!!! ξυπναει στις 11! αντε 10,30 το νωριτερο!!!!

Καλημέρα στην παρέα! Σας διαβάζω, δε σας γράφω α) για να μην επιβαρύνω το χέρι μου και β) γιατί κάνω τα απαραίτητα μόνο!

Προχθες ξεσκόνισα, άλλαξα σεντόνια και σκούπισα βάζοντας παράλληλα 2-3 πλυντήρια- στεγνωτήρια και χθες έπλυνα ριχτάρια - πατάκια, έβαλα πλύση με ξύδι, καθάρισα πολύ καλά την κουζίνα μου, σφουγγάρισα και μαγείρεψα.

Ποτέ ξανά δεν έκανα αποσπασματικά δουλειές (πχ μια μερα το σκουπισμα και την άλλη το σφουγγάρισμα) αλλά ας όψεται η κουλαμάρα μου! Καλά Ρενάτα παιδί μου, μόλις διάβασα το μήνυμά σου είπα "σκάσε και δες τα χειρότερα". Δεν ξέρω πόσο πολύ έχεις καταπονήσει τα χέρια σου για να φτάσεις σε τόσο σοβαρό πρόβλημα, ξέρω πως αν δεν κόψεις ταχύτητα θα διαβείς την πόρτα του χειρουργείου. Δεν έχω ξανακουσει για τόσο γενικευμένη κλινική εικόνα... Εύχομαι τουλάχιστον να ανακουφίζεσαι που και που. Κι εγώ υποφέρω με ένα χέρι γι αυτό σκέφτομαι εσένα με τα δυο...

Αυτές τις μέρες ευτυχώς απασχολώ το μυαλό μου με τα δημιουργικά πραγματάκια που ετοιμάζουμε για τον Αύγουστο στο χωριό μου για μικρούς και μεγάλους και πραγματικά αισθάνομαι πως το καλοκαιράκι πλησιάζει γιατι αν περίμενα απ τον καιρό...

Ένα απ αυτά που ετοιμάζουμε είναι η ίδρυση δανειστικής βιβλιοθήκης! Αν κάποια από εσας έχει βιβλία που επιθυμεί να χαρίσει θα την παρακαλούσα να μου στείλει ένα μήνυμα! (Ειρήνη μου με συγχωρείς που καταχράζομαι τον χώρο, αν ενοχλεί με οποιοδήποτε τρόπο, το σβήνω αμέσως!)

Για σήμερα έχω μόνο πλυντήρια και στεγνωτήρια. Έχω και σίδερο αλλά δεν ξέρω αν θα το καταφέρω σήμερα.

Εύχομαι ένα πολύ καλό Σαββατοκύριακο για όλους μας!

περαστηκα βρε παιδι μου!!! κανεις καμια θεραπεια? καποια φυσικοθεραπεια ισως???

τι ωραια ιδεα η δανειστικη βιβλιοθηκη!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΗΝΑΑΑΑ!

Τι κάνετε?Εμείς μια χαρά!Πρωτομαγιά περάσαμε τέλεια,πήγαμε στο Ναύπλιο, ήπιαμε το καφεδάκι μας, κάναμε βόλτα στη θάλασσα, πήγαμε για φαγητό και βόλτα με το τρενάκι.Η μικρή ξετρελάθηκε...:)

Ο άντρας μου είχε ένα προβληματάκι με το χέρι του,πήγε σε μία πρακτικό και του το΄''έφτιαξε'' οπότε δεν έχει πάει στη δουλειά αυτές τις μέρες,μάλλον από Δευτέρα!Κρατάει λοιπόν το κορίτσι και κάνουμε κάποιες δουλειές με την ησυχία μας!

Πολλά δεν έχω κάνει,θέλω αύριο να φτιάξω γλυκά για τη γιορτή μου και ακόμη δεν έχω αποφασίσει.

Πρέπει να βγάλουμε και τα χαλιά

να γίνει μια πολύ καλή καθαριότητα-εκκαθάριση

να αλλάξουμε τα ρούχα στις ντουλάπες

να βαφτεί το υπνοδωμάτιό μας

Σιγά σιγά όμως όλα θα γίνουν,δεν αγχώνομαι

Χτες έφτιαξα κεραλοιφή για να βάζω στη μικρή μου γιατί τώρα που έχει περισσότερη ζέστη την ενοχλεί το πάμπερς...:(

Εγώ τα 'εχω 'ετσι Γιώτα.Έχω τα τηγάνια,τις κατσαρόλες και τα ταψάκια τα μικρά όλα μαζί και μετά έχω τα μπρίκια και κάτι άλλα πάλι μαζεμένα,Δεν προεξέχει τίποτα κι έτσι γυρίζει εύκολα και τα βρίσκω όλα μια χαρά.Αφού σου έστειλε η ηλιαχτίδα φωτό νομίζω καλύφθηκες:D

ευχαριστω για την παρα πολυ ωραια ιδεα!!!! περαστηκα κ στον συζηγο!

με το καλο οι αλλαγες! τι χρωμα ειχες κ τι χρωμα θα κανεις στην κρεβατοκαμαρα?

(με την διακοπη της πανας πως τα πατε? εμεις κανουμε κανονικα στο γιογιο, αλλα ενδιαμεσα φοραμε πανα ακομα, σπανια την βρεχει, σε κανα μηνα την βγαζω!!!)

Κορούλες,

Μόλις ανέβασα δημοσίευση στο blog μας, για την ανανέωση του υπνοδωματίου.

http://easylivingbyirene.blogspot.gr/2014/05/blog-post.html

Ελπίζω να σας αρέσει το χρώμα και περιμένω ιδέες για το τι να βάλω στο κέντρο του φρεσκοβαμμένου μου τοίχου.

Προσανατολίζομαι να είναι κάτι σε τόνους 'χρυσού' για να "δέσει" και με τους διακόπτες μας... ίσως 2 καδράκια με τ' αρχικά μας.. ή να γράφουν MR & MRS... ή.... ή... ή... πολλές ιδέες δεν ξέρω ακόμα τι..Αν έχετε έμπνευση, μου λέτε! ;);)

ειρηνη μου υπεροχο χρωμα, ζεστο!!!!

στο allou fan park εχει ενα μηχανημα που βγαζεις φωτογραφια κ στην κανει σαν πινακα, η ζωγραφισμενο με μολυβι, η σαν πιο παλια εικονα και διαφορα αλλα, εχει πολλες επιλογες! μπορεις να κανεις ενα τετοιο με τους δυο σας η κ με το φιογκακι κ να το μεγενθυνεις σε ενα φωτοτυπαδικο (δεν νομιζω να σου παει ακριβα) κ να το βαλεις σε καποια κορνιζα σε μπρουτζινο χρωμα. το καναμε εμεις πριν κανα μηνα (χωρις την μεγενθυνση) ειναι σε μεγεθος Α4. ειναι πραγματικα παρα πολυ ωραιο. επιλεξαμε ζωγραφικη με μολυβι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρήνη τελικά πολύ ωραίο το χρώμα!!!Δεν είναι τόσο καφέ όπως το είχα φανταστεί πριν κάποιους μήνες που το είχες αναφέρει!Ανανέωσηηηηη!!!Έχω μια ιδέα,θα σου στείλω σε πμ μια φωτό,ελπίζω αν όχι αύριο μέσα στη βδομάδα να τα καταφέρω.

Γιώτα ελπίζω να σε βολέψει.Το έχουμε το υπνοδωμάτιο γαλάζιο,ήταν το μόνο δωμάτιο που διάλεξε ο άντρας μου το χρώμα και δεν μου αρέσει πολύ αλλά ούτε και του άντρα μου,σκεφτόμαστε να το κάνουμε πράσινο απαλό,θα δείξει!

Με την πάνα έχουμε πολλά πισωγυρίσματα κι έχουμε συμφωνήσει ότι μόλις βγουν τα χαλιά θα βάλουμε βρακάκι και θα πηγαίνει στην τουαλέτα,δεν θέλω να τη ζορίσω γιατί μια μέρα που την πήγα τουαλέτα δεν ήθελε να κάνει και έμεινε έτσι όλη τη μέρα.

Πριν λίγο τελείωσα με τα μαθήματα,τα έφτυσα σήμερα,αλλά δεν πειράζει δουλειά να υπάρχει...Τώρα περιμένω τον άντρα μου να γυρίσουν από τις κούνιες με τη μικρή και να χαλαρώσουμε.Καλό βράδυ


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου κοριτσάκια.

Ξεκουράστηκα, έκανα δουλίτσες, φάγαμε και τώρα σιδερώνω.

Μου τηλεφώνησε η πεθερούλα μου και μου είπε πως έχει 30? δώρο για μένα, για τη γιορτή μου και πέταξα από χαρά κόρες.

Αχ κόρες, αποφάσισα να τα χαλάσω για μένα! Εχω να ψωνίσω ρούχο.. ούτε και ξέρω πόσο καιρό! Οπότε λέω, θα πάω στο Zara, που μ' αρέσουν πολύ τα ρούχα του και θα ψωνίσω ή ένα παντελονάκι με ένα φανελάκι ή ένα φορεματάκι που τα λατρεύω! Αχ.. καλέ.. μου έφτιαξαν τρελά τα κέφια! :mrgreen::mrgreen:

Σας φιλώ και σας εύχομαι καλό βράδυ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη μου υπεροχο χρωμα, ζεστο!!!!

στο allou fan park εχει ενα μηχανημα που βγαζεις φωτογραφια κ στην κανει σαν πινακα, η ζωγραφισμενο με μολυβι, η σαν πιο παλια εικονα και διαφορα αλλα, εχει πολλες επιλογες! μπορεις να κανεις ενα τετοιο με τους δυο σας η κ με το φιογκακι κ να το μεγενθυνεις σε ενα φωτοτυπαδικο (δεν νομιζω να σου παει ακριβα) κ να το βαλεις σε καποια κορνιζα σε μπρουτζινο χρωμα. το καναμε εμεις πριν κανα μηνα (χωρις την μεγενθυνση) ειναι σε μεγεθος Α4. ειναι πραγματικα παρα πολυ ωραιο. επιλεξαμε ζωγραφικη με μολυβι.

Γιωτάκι μου υπέροχη ιδέα σου! Την κρατώ!

Ευχαριστώ πολυ!

Ειρήνη τελικά πολύ ωραίο το χρώμα!!!Δεν είναι τόσο καφέ όπως το είχα φανταστεί πριν κάποιους μήνες που το είχες αναφέρει!Ανανέωσηηηηη!!!Έχω μια ιδέα,θα σου στείλω σε πμ μια φωτό,ελπίζω αν όχι αύριο μέσα στη βδομάδα να τα καταφέρω.

Ευχαριστώ Ρηνάκι μου!

Το χρώμα, δεν έχει καθόλου ροζ "μέσα". Είναι σαν την μεσαία φωτογραφία περισσότερο. Νομίζω θα το έλεγα "μόκα". Χαίρομαι που σου αρέσει!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

30. εφτιαξα τζατζικι

31. εστρωσα τραπεζι

32. μαζεψα νεροχυτη

κ ακομα περιμενω..... σε κανα μισαωρο θα ερθει ο αντρας μου.....

πειναω κ νυσταζω....

33. ηρθε ο αντρας μου, φαγαμε κ ξαπλωσα μιση ωρα

34. μαζεψα τραπεζι κ εβαλα τα πιατα στο πλυντηριο κ το εβαλα να πλενει

35. ταισα κ αλλαξα την μικρη

36. καθαρισα κ εκανα εκκαθαριση του ψυγειου

37. τακτοποιησα τα πραγματα απο το σουπερ

38. περασα παγκους-εστιες

39. επλυνα τα ταπερ απο την εκκαθαριση που εκανα

40. πηγαμε με την μικρη τις ξαδελφες να παιξει κ εμεις καφεδακι

41. γυρισαμε , την ταισα την αλλαξα κ υπνο

42. εφτιαξα πιτσα κ τυροπιτακια για να φαμε κ ωρα για χαλαρωση, επιτελους!!!!

καλο σαββατοβραδο σε ολες!!!!!

υγ. αυριο εχει στα καρφουρ 50% εκπτωση στα ρουχα κ παπουτσια, εχει πολυ ωραια παιδικα κ 20% στα βρεφικα ειδη, πανες, κρεμες, μωρομαντηκα κτλ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...