Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Eflenew είπε:

      Μπράβο σας!!!!!! Τι ωραίο συναίσθημα να ακούς καρδια!!!! 🙏

      Τι σας συμβούλεψε για την αποκολληση?

      Το 6 βδομάδες και 1 ημέρα το υπολόγισε βάση μετρήσεων?

      Ρε δεν νομίζω αλήθεια νομίζω με την εμβρυομεταφορα αλλά όντως μεγάλωσε καμία σχέση. Λέει ότι η αποκόλληση είναι μικρή. Εγώ βλέπω στο βίντεο τώρα που έβγαλα δύο μικρά κυκλάκια δεν ξέρω τ να σου πω. Κάθε φορά πραγματικά ρε παιδί μου ένα άγχος . Μια να βγει θετικό το τέστ μετά χοριακες μετά να δούμε σάκο μετά καρδιά ε μετά σου λέει μπαμπά μην ηρεμήσεις πάρε και μια αποκόλληση αχααχαχαχα. Βασικά της λέει θέλει προσοχή σε λακούβες αυτό έλεγε λακούβες. Εσυ τ λες είναι λίγες μέρες να κάτσει σπίτι 5 μέρες;; Ραντεβού τώρα 30 Μαίου ετοιμάσου για τα ηρεμιστικά 😅😅😅😅

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια! καλο μηνα να εχουμε υγεια πανω απο ολα!!!

εμεις εχτες πηγαμε στην καισαριανη, στο βουνο, με παρεουλα 6 μεγαλοι κ 4 παιδια. ευχαριστηθηκαμε παρα πολυ, ειχαμε παρει κ φαγητα, αναψυκτικα-μπυρες, κανονικο πικ νικ!

αργα το απογευμα πηγαμε στο πανηγυρι στην φιλαδελφεια κ γυρισαμε το βραδυ. καναμε κ μια σταση για σουβλακια κ μολις κοιμηθηκε η μικρη γουρουνιασαμε για τα καλα!!!

ξεραθηκαμε φυσικα κ εμεις νωρις.

εχτες συμμαζεψα τα πολλα πολλα μην γινεται χαμος το πρωι κ με πιασουν τα νευρα μου, φαγητο εχω οποτε ολα καλα!

σας φιλω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω δεν εχω, αλλα τα απλυτα μου ξεχυλιζουν!!!

Εγώ και άπλυτα και ασιδέρωτα!!!:mrgreen:

Ευχαριστώ για τα περαστικά κορίτσια!

Υοtou η μικρή είναι μια χαρά, απύρετη 30 ώρες πλέον..... από Δευτέρα κανονικά παιδικό σταθμό.

Renata υπέροχο στεφάνι, μπράβο στην αδελφούλα!

Σήμερα δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα....και έχω άπειρη δουλειά ρε γμτ.....και επίσης έχω την άσχημη εντύπωση πως είναι Δευτέρα:evil:

Link to comment
Share on other sites

Ρενάτα τέλειο στεφάνι

Αφροδιτάκι περαστικά για το μικρουλίνι....το πορτοκαλοκεικ...έχει μεγάλη επιτυχία...εγώ σήμερα το έκανα μπανανοσοκολατοκεικ...έβαλα δηλαδή αντι για πορτοκάλι δύο ώριμες μπανάνες στο μουλτι και κακάο σκόνη! Τέλειο έγινε πάλι!

Τελείωσα τα πάντα αλλά δεν σας βάζω φώτο απο φαγητά για να μην με μπανάρετε!!! Είναι μεσημέρι και δύσκολη ώρα! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο δουλειες το πρωι αερισα το σπιτι κ εστρωσα το κρεβατι μας, ετοιμαστηκα, εφτιαξα καφεδες κ κατεβηκα για δουλεια μετατου συζηγου!

στις 11 ανεβηκα ξυπνησα την μικρη, την ετοιμασα κ κατεβηκαμε παρεα, αλλα για λιγο, την πηρε ο παππους να παιξει με τις ξαδελφες που σχολασαν απο το νηπιο, (εγω συνεχισα την δουλεια)

στις 2,30, πηγα να την παρω, της τηγανισα πατατουλες κ της εβαλα να φαει με κοτοπουλο. στο ενδιαμεσω, αδειασα το πλυντηριο πιατων, εβαλα κατι λιγα μεσα, μαζεψα απλωμενα, τα διπλωσα κ μπηκαν στην θεση τους. δημιουργησα ασιδερωτα, αλλα 1 πλυντηριο ισον κανενα!

εβαλα το φαγητο μας να ζεστενεται (σουφλε που ειχα απο εχτες) κ ξανακατεβηκα στο γραφεο, μια που ο αντρας μου δεν εχει ερθει ακομα.

τρωω κατι φρυγανιες που βρηκα, μια κ ειναι δυσκολη ωρα (βασια)!

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτάκι περαστικά για το μικρουλίνι....το πορτοκαλοκεικ...έχει μεγάλη επιτυχία...εγώ σήμερα το έκανα μπανανοσοκολατοκεικ...έβαλα δηλαδή αντι για πορτοκάλι δύο ώριμες μπανάνες στο μουλτι και κακάο σκόνη! Τέλειο έγινε πάλι!

Τελείωσα τα πάντα αλλά δεν σας βάζω φώτο απο φαγητά για να μην με μπανάρετε!!! Είναι μεσημέρι και δύσκολη ώρα! :)

Ευχαριστώ, είναι ήδη πολύ καλύτερα!

Το πορτοκάλι έχει μεγάλη επιτυχία, τις μπανάνες δεν τις αγαπάμε και τόσο..... ;) μόνη μου θα το φάω.....

ΑΑΑΑ και ξέχασα....για να ετοιμαζόμαστε για swap......έρχεται καλοκαίρι λέμε!!!!!! Αναμείνατε νέα!

Ωραία, ευκαιρία για ξεκαθάρισμα ρούχων και καφεδάκι στο πάρκο ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και άπλυτα και ασιδέρωτα!!!:mrgreen:

Ευχαριστώ για τα περαστικά κορίτσια!

Υοtou η μικρή είναι μια χαρά, απύρετη 30 ώρες πλέον..... από Δευτέρα κανονικά παιδικό σταθμό.

Renata υπέροχο στεφάνι, μπράβο στην αδελφούλα!

Σήμερα δεν μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα....και έχω άπειρη δουλειά ρε γμτ.....και επίσης έχω την άσχημη εντύπωση πως είναι Δευτέρα:evil:

κ ομως ειναι παρασκευη!!!

images?q=tbn:ANd9GcSGUX8e-IgePoEZ0606p6PuaHdDFHtKKResrAohga8p0_bcjt1A0w

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? εμείς φαγαμε ξαπλωσαμε κ πριν λίγο εκοψα φρούτα της μικρής ,λεω να αλλάξω θέση στα ντουλαπια της κουζίνας, ποια κοπέλα έλεγε για τον μυλο οτι έχει βάλει κατσαρόλες κ την βολεψε? αυτό θα δοκιμασω! φιλάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? εμείς φαγαμε ξαπλωσαμε κ πριν λίγο εκοψα φρούτα της μικρής ,λεω να αλλάξω θέση στα ντουλαπια της κουζίνας, ποια κοπέλα έλεγε για τον μυλο οτι έχει βάλει κατσαρόλες κ την βολεψε? αυτό θα δοκιμασω! φιλάκια

Καλησπέρα Γιώτα,

εγώ έλεγα το αντίθετο.........μου έχει σπάσει τα νεύρα:rolleyes::rolleyes::rolleyes: ίσως να κάνω κάτι λάθος. Προσπάθησε να βάλεις μόνο στρογγυλά σκεύη και όχι τετράγωνα πυρέξ και ταψάκια. Και όλα τα σκεύη να είναι μέσα στο μύλο και να μην προεξέχει κάτι, γιατί γυρίζοντάς το βρίσκουν τα σκεύη και θα σου σπάσει τα νεύρα............

Καλή ανανέωση και εύχομαι να σε βολέψει:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Σας ευχαριστώ όλες που σχολιάσατε τις σκέψεις μου. Νομίζω η ''μάνα'' έχει δίκιο. Πρέπει να βρω τι με ενοχλεί περισσότερο και να ξεκινήσω από εκεί. Ίσως έτσι μπορέσω να ''ισορροπήσω".

.. και μην "πιεστείς". Απλώς μην το αφήσεις να σε "ρουφήξει".. βρες το και "φτιάξτο". :P

οχι ειρηνη μου, αλλα ηταν πολυ αγχωτικο ονειρο, για καποιο λογο προσπαθουσα να σε παρω τηλ, μια δεν ειχε σημα, μια δεν εβρισκα το τηλ σου, ενα μπαχαλο γενικοτερα κ στο ξεκαρφωτο καπου βρεθηκαμε. δεν θυμαμαι τιποτα αλλο!

......... :?:-?

ΑΑΑΑ και ξέχασα....για να ετοιμαζόμαστε για swap......έρχεται καλοκαίρι λέμε!!!!!! Αναμείνατε νέα!

Αχ βρε Βασιουλα.. και το περίμενα πως και τι.. τελικά δεν πρέπει να κάνω σχέδια γιατί όλο άλλα μου βγαίνουν... :?

Το άλλο Σάββατο περιμένω κόσμο. Κυριακή πρωί έχει το φιογκάκι αγώνες tae στη Σαλαμίνα και το απόγευμα θα πάμε στην κολλητή μου γιατί έχει γεννέθλια το βαφτιστήρι μας... :|

6f44b30f-5eec-416e-8339-ede87a4b0ad5_zpsea2a06f3.jpg?t=1398979494

Kοριτσάκια καλό μήνα!

Αυτό είναι το στεφανάκι που μου έφερε η αδερφούλα μου δώρο σήμερα, το έφτιαξε μόνη της:D

Μαζευτήκαμε γύρω στα 12 άτομα εδώ στο σπίτι και ψήσαμε. Ευτυχώς είχε υπέροχη μέρα!:D

Μωρέ Ρηνάκι μου.. πόσο μου λειψες! ;);)

Ειρηνη μου ,με γεια το καινουριο χρωμα !Τι διαλεξες τελικα?

Το λευκο μανικιουρ ειναι υπέροχο!Σκεφτομαι να κανω ενα τετοιο τωρα.Ειναι το λευκο του γαλικου η κατι αλλο?Καλή συνεχεια και καλή δυναμη με τη δουλεια!

Τελικά διάλεξα "μόκα", περίπου. Σιγά-σιγά θ' αλλάξω κουρτίνες, πορτατίφ και φωτιστικό και με κανα 2 μαξιλαράκια θα γίνει.. όνειρο!

Και βέβαια να κάνεις, είναι και απίστευτα της μόδας!

Υπάρχουν διάφορες εναλλακτικές. Αν θέλεις το συγκεκριμένο, είναι το λευκό του γαλλικού, όχι ο ασβέστης που χρησιμοποιούμε για τη γραμμή. Αν χρειαστείς κάτι μου λες.

Ειρήνη κατ' αρχήν καλή ευκολία με την δουλειά που όσο περνάει ο καιρός τόσο και θα αυξάνεται ;), αφού θα αρχίσουμε να φοράμε και ανοιχτά παπούτσια....

Θέλω να σε ρωτήσω κάτι άσχετο με το easy living που με τρώει από εχθές.....Εχθές λοιπόν είδα μια κοπέλα στο λεωφορείο που είχε φούξια νύχια και μετά από 5 λεπτά το χρώμα έγινε ανοιχτό λευκό-ροζ :confused: και λίγο αργότερα λευκό καθαρό. Τι είδους βερνίκι νυχιών είναι αυτό;;;;;

Ναι κορίτσι μου, καλά είδες. Είναι βερνίκια που αλλάζουν χρώμα ανάλογα με τη θερμοκρασία :D

Δες εδώ


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Τι κάνετε?

Εγώ, πολεμάω να βρω τους ρυθμούς μου...

Απαντάω σε κάτι που έπιασε το μάτι μου και μετά θα γράψω τα δικά μου...

καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε? εμείς φαγαμε ξαπλωσαμε κ πριν λίγο εκοψα φρούτα της μικρής ,λεω να αλλάξω θέση στα ντουλαπια της κουζίνας, ποια κοπέλα έλεγε για τον μυλο οτι έχει βάλει κατσαρόλες κ την βολεψε? αυτό θα δοκιμασω! φιλάκια

Γιώτα μου, εγώ έχω βάλει τις κατσαρόλες στο μύλο (δεν το έγραψα εγώ εδώ...) και είναι τρελά βολικό... Έχω και ταψιά μέσα και πυρέξ και τη γάστρα μου. Αν θέλεις, μπορώ να σου βγάλω φωτογραφίες να το δεις...

Σήμερα, ξύπνησα (δηλαδή... με ξύπνησε ο μικρός) στις 6:30. Τον πήρα λίγο αγκαλιά και σηκωθήκαμε από το κρεβάτι στις 7:00...

1. Έκανα πρωινά και καφέδες

2. Άλλαξα, έπλυνα και έντυσα το μικρό

3. Μάζεψα τα λίγα που είχαν βγει στο νεροχύτη

4. Μάζεψα τα πιάτα από το πλυντήριο που έπλυνε το βράδυ

5. Μάζεψα κάποια ρούχα που είχα απλωμένα

6. Άπλωσα ένα νυχτερινό πλυντήριο με ένα σετ σεντόνια και την παπλωματοθήκη μας

7. Έβαλα το πάπλωμα μας να πλένεται

8. Συμμάζεψα λίγο το σαλόνι

9. Έδωσα φρουτάκι στο παιδί

10. Ντύθηκα, πήρα το μικρό και πήγα στην τράπεζα

11. Στο γυρισμό περάσαμε από φούρνο και σμ (μόνο για γάλα)

12. Τακτοποίησα τις αποδείξεις μας, που είχα πάνω από 15 μέρες να ασχοληθώ μαζί τους

13. Έφτιαξα μια μακαρονάδα (μου είχε φέρει και η πεθερά μου έτοιμο κιμά)

14. Τάισα το παιδί και το κοίμισα

15. Φάγαμε κι εμείς, μάζεψα τραπέζι και νεροχύτη και ξάπλωσα 15 λεπτά.

16. Σηκώθηκα, άλλαξα και έφυγα για μάθημα

17. Μόλις γύρισα, έντυσα το παιδί, του έδωσα φρουτάκι και τον πήρα να πάμε για καφέ στη μαμά μου. Τελικά, δεν ήπια καφέ, γιατί είχε πολύ σίδερο, το οποίο δεν μπορούσε να κάνει, λόγω προβλήματος σε χέρια, μέση και αυχένα, οπότε της σιδέρωσα μερικά.

18. Γυρίσαμε σπίτι, έκανα μπάνιο το παιδί

19. Του έφτιαξα γάλα

20. Έφτιαξα τοστ και καφέ για τον άντρα μου

21. Μάζεψα ότι υπήρχε στο νεροχύτη (για να είναι μαζεμένος το πρωί)

22. Κοίμισα το μικρό

Μετά από όλα αυτά έκανα ένα μπάνιο και έκατσα να σας διαβάσω και ναχαλαρώσω

Αυτά για σήμερα...

Σας αφήνω... Πάω να διαβάσω λίγο το βιβλίο μου και να κοιμηθώ... Το έχω πολύ ανάγκη. Έχω κοντά μια εβδομάδα να κοιμηθώ κανονικά (ο μικρός πεταγόταν συνέχεια στον ύπνο του, λόγω μπουκωμένης μύτης)...

Καληνύχτα σας!!!


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Τι κάνετε?

Εγώ, πολεμάω να βρω τους ρυθμούς μου...

Απαντάω σε κάτι που έπιασε το μάτι μου και μετά θα γράψω τα δικά μου...

Γιώτα μου, εγώ έχω βάλει τις κατσαρόλες στο μύλο (δεν το έγραψα εγώ εδώ...) και είναι τρελά βολικό... Έχω και ταψιά μέσα και πυρέξ και τη γάστρα μου. Αν θέλεις, μπορώ να σου βγάλω φωτογραφίες να το δεις...

αχ θα με υποχρεωνες αν το εκανες! τελικά δεν τα εφτιαξα, αυριο ίσως... Καλο βράδυ σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...