Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Καλό μήνα να έχουμε κοριτσάκια όμορφα!!!!

Ανανεώσεις,δουλίτσες και εκπληξούλες!!!!Τέλεια!!!

Ειρηνάκι μπράβο για την ανανέωση του δωματίου σας!

Ρενάτα και τα δυο τα χεράκια?Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς...

cristine όμορφος ο κήπος σας!

Γιώτα μπράβο για το κοριτσάκι σου!!!

Μαριάννα τι όμορφη η τριανταφυλλίτσα σου!Ωραίο χρώμα!

Βάσια ωραία η ιδέα σου για την έκπληξη!!!!Λατρεύω κάτι τέτοια!

Είμαισ την δουλειά και ψιλοβαριέμαι....Δεν παραπονιέμαι όμως...

Το απόγευμα έχω ψώνια και αύριο ετοιμασίες γιατί θα έχω τραπέζι το βραδάκι!

Χμ...τα ασιδέρωτα δεν λέω μέχρι που έχουν φτάσει....σσσσ...θα τα κρύψω στην ντουλάπα αύριο....χχεχεχε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα!

Χθες τελικά πήγαμε την εκδρομούλα που τόσο πολύ ήθελα. Είχαμε καλή παρέα και περάσαμε τέλεια. Το μωρό ξετρελάθηκε! Ήταν πολύ χαρούμενο και ευχαριστήθηκε περπάτημα. Φάγαμε, ήπιαμε το καφεδάκι μας και επιστρέψαμε το βραδάκι.

Σήμερα πρέπει να κάνω διάφορες δουλίτσες αλλά μου πρότεινε η μαμά μου να πάω μαζί της για ψώνια και θα πάρω και το μπέμπη για βόλτα. Θα πάμε και σούπερ μάρκετ, μανάβικο, φαρμακείο και θα επιστρέψουμε.

pitsi κιεγώ τα ασιδέρωτα στη ντουλάπα τα βάζω. Μόλις γεμίσει το συγκεκριμένο ντουλάπι αρχίζω σιδέρωμα!

mamavasia να χαίρεσαι τον άνδρα σου! Μου αρέσουν οι εκπλήξεις!

Ρενάτα να προσέχεις τον εαυτό σου! Όλα από τα χέρια της νοικοκυράς περνάνε γι αυτο και οι περισσότερες εμφανίζουν προβλήματα.

Ειρήνη να βάλεις φώτο από τον τοίχο που έβαψες. Με γεια!

Υ.Γ. Σας ευχαριστώ όλες που σχολιάσατε τις σκέψεις μου. Νομίζω η ''μάνα'' έχει δίκιο. Πρέπει να βρω τι με ενοχλεί περισσότερο και να ξεκινήσω από εκεί. Ίσως έτσι μπορέσω να ''ισορροπήσω".


h6cQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτάκι και Αρετούλα βρε υπάρχει τέτοιο μανό ή σας κάνουνε κομματάκια στη δουλειά και αλλάζουν χρώμα τα ματάκια σας;:tongue:

:tongue::tongue: λες;;;;;;;

Όχι είμαι σίγουρη γιατί καθόταν απέναντι μου και την κοίταγα καλά καλά......

Περαστικά εύχομαι και καλή δύναμη και σ' εσένα...

mamavasia καλά να περάσετε στην κατασκήνωση!!!

χρύσα πρέπει να περάσατε υπέροχα!!! Και του χρόνου!

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια βρε Γιωτάκι μου? Κάτι συγκεκριμένο?

οχι ειρηνη μου, αλλα ηταν πολυ αγχωτικο ονειρο, για καποιο λογο προσπαθουσα να σε παρω τηλ, μια δεν ειχε σημα, μια δεν εβρισκα το τηλ σου, ενα μπαχαλο γενικοτερα κ στο ξεκαρφωτο καπου βρεθηκαμε. δεν θυμαμαι τιποτα αλλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορούλες μου καλησπέρα!

Ο νέος τοίχος έγινε.. ονειρο κόρες!! Ονειρο!!!!!!!!

Θα σας ξαναγράψω!!

τι χρωμα διαλεξες? βαλε καμια φωτο να χαλβαδιασουμε!!!

υγ.μακαρι να κανεις κατι στην γιορτη σου! κ εμενα μου αρεσει να εχω κοσμο στο σπιτι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη με γεια την ανανέωση στο δωμάτιο σας!!!!

Υ.Γ. έχουμε παρόμοιο φωτιστικό....:)

Καλό μήνα σε όλους μας, λουλουδάτο και μυρωδάτο!

Το πρωί πήρα την κόρη μου και 2 φίλες της και πήγαμε στο δάσος για λουλούδια, η μικρή στο σπίτι με τον μπαμπά...απύρετη από το πρωί αλλά είμαστε σε επιφυλακή...

Επιστρέψαμε, φτιάξαμε στεφάνι, το κρεμάσαμε και μετά καθάρισα όλα τα μπαλκόνια και τα κάγκελα μπρος πίσω.

Έβαλα 1 μικρό πλυντήριο και για μαγείρεμα ούτε λόγος, παραγγείλαμε σουβλάκια ;) ;)

Μετά η μεγάλη ξαναέφυγε με τους γονείς μιας φίλης της για μίνι εκδρομή, ακόμη δεν έχει επιστρέψει...και της ετοίμασα το αγαπημένο της πορτοκαλοκέηκ (συνταγή της mamavasia) και τυροπιτάκια για το αυριανό κολατσιό μας ;)

Μόλις έβαλα καφεδάκι, να διαβάσω το βιβλίο μου και μετά μήπως να σιδερώσω :tongue::tongue:;

Προσοχή!!! Αλλαγή στο ωράριο νυχτερινού ρεύματος από σήμερα!

Θερινή περίοδος: 1 Μαΐου έως 31 Οκτωβρίου

· 23:00-07:00

πως ειναι η μικρη?

thanks για την υπενθυμιση του θερινου ρευματος

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!Καλό μηνα να εχουμε και ελπίζω επιτελους να μας ερθει και η Ανοιξη!

Σας διαβαζω ,μετα χανομαι πάλι και δεν προλαβαινω να σας γραψω.ΟΙ απαιτησεις του μικρου αγοριου οσο μεγαλώνει και οσο ανοιγει ο καιρός αυξανονται και δεν μας μενει χρονος.Ολη την εβδομαδα πήγαινα γυμναστηριο και καφεδακι,μετα εξωτερικες δουλίτσες σπιτι ,μαγειρεμα και οσα μπορουσα από το σπίτι ωστε να διατηρειται καθαρο ,και το απόγευματα μετα το καρατε κανονιζα παρεα με φιλους για τον γιο.

Στο σπίτι το τελευταιο διαστημα και μετα τη γενικη του Πασχα ,προσπαθω να κανω περισσοτερες δουλειες μες την εβδομαδα ωστε να μην ειναι απαραιτητη η γενικη καθε Παρασκευη η Σαββατο οπως εκανα μεχρι τωρα.Αφενως γιατι την Παρασκευη μετα το γυμναστηριο καθυστερω να γυρισω σπίτι και τρεχω καθε φορα και αφετερου ειδικα τωρα που εχουμε καλοκαιρια δεν θελω να κλεινόμαστε μεσα το Σαββατοκύριακο.

Σημερα πήγαμε σε φιλικο σπίτι στο κτημα τους ψησαμε (σουβλίσαμε για την ακριβεια) ,φτιαξαμε στεφανια ,επαιξαν τα παιδια και ξεδωσαν και εμεις καναμε πολύ καλή παρεουλα.

Γυρισαμε σπίτι αρκετα αργα ,κατα τις 7,καναμε τα μπάνια μας ,εφτιαξα τοστακια και ο μικρος επεσε νωρις νωρις για υπνο.

Εγω εβαλα ενα πλυντηριο με σκουρα και αλλο ενα με τα αθλητικα μας που φορουσαμε σημερα.Τωρα χαλαρωνουμε αλλα εγω ηδη νυσταζω...

μπραβο βρε χρυσα! για τα καφεδακια, για το γυμναστηριο, για την σουβλα!!!!:shock:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλή σας μέρα και καλό μήνα να έχουμε!

Χθες είχε υπέροχη μέρα εδώ στην πρωτεύουσα και εμείς το εκμεταλλευτήκαμε με το να πάμε οικογενειακώς στις κούνιες τον Γεράσιμο.. Κάναμε κούνια, τραμπάλα, τσουλήθρα, ταϊσαμε τα περιστεράκια και μετά αφήσαμε τον μικρό στη γιαγιά του και εμένα με έβγαλε ο σύζυγος έξω για φαγητό στα Goody's.. τρελή έξοδος, δεν το συζητώ.. Μετά γυρίσαμε, πήραμε το μωρό και πέσαμε για ύπνο οικογενειακώς.. Ο σύζυγος και το μωρό κοιμήθηκαν 2 1/2 ώρες ξεροί.. εγώ με το ζόρι 45 λεπτά.. Το απόγευμα ήρθαν μερικοί γείτονες για καφέ και πέρασε η ώρα..

Προχθές το μωρό μου ήταν τόσο ματιασμένο που μέσα σε μια ώρα είχε πέσει 5 φορές.. και μάλιστα τη μια χτύπησε και αρκετά.. κάναμε το πρώτο μας σημάδι στο πηγουνάκι αλλά παρηγοριέμαι λέγοντας πως είναι σημάδι γοητείας και πως τα σημάδια εξιτάρουν τις γυναίκες.. έτσι για να ανεβάζω την αυτοπεποίθηση του μωρού μου!

Για το βερνίκι που λέτε που αλλάζει χρώμα.. ναι υπάρχει και είναι ημιμόνιμο.. Έχει και Shellac και η Blue Sky.. το ξέρω διότι ασχολείται η κουμπάρα μου με μανικιούρ - πεντικιούρ και μου το έχει δείξει στα χέρια της.. είναι φανταστικό!

Εγώ τελικά αποφάσισα το μωρό μου να μην το στείλω ακόμη παιδικό.. Του χρόνου ίσως που θα είναι 2.5.. Η πεθερά μου διατείνεται ότι μπορεί και αντέχει να τον κρατήσει ακόμη για κανένα χρόνο και η αλήθεια είναι πως θα ανασάνουμε και λιγάκι οικονομικά μιας και λόγω εισοδήματος δεν μου τον παίρνουν ούτε στο δημόσιο αλλά ούτε και μέσω ΕΣΠΑ..

Η πλάτη μου πονάει αφόρητα αλλά για αύριο έχω κανονίσει φυσικοθεραπεία και πολύ θα το ευχαριστηθώ..

Ξέρω ότι έχω λείψει για αρκετό χρονικό διάστημα από την παρεούλα μας αλλά επειδή με το σπίτι δεν πολυασχολούμαι είπα να μη σας ζαλίζω με τα καθημερινά μου..

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα παιδάκια σας ακόμη καλύτερα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

6f44b30f-5eec-416e-8339-ede87a4b0ad5_zpsea2a06f3.jpg?t=1398979494

Kοριτσάκια καλό μήνα!

Αυτό είναι το στεφανάκι που μου έφερε η αδερφούλα μου δώρο σήμερα, το έφτιαξε μόνη της:D

Μαζευτήκαμε γύρω στα 12 άτομα εδώ στο σπίτι και ψήσαμε. Ευτυχώς είχε υπέροχη μέρα!:D

μα τι ωραιο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιώτα μου, μπράβο για το κοριτσάκι σου!:P

Με ρώταγες τις προάλλες για τον καθαρισμό, το πρόβλημα τους ήταν να με πείσουν πως δεν τον χρειάζομαι γιατί είναι σε καλή κατάσταση το πρόσωπο μου αλλά χρειάζομαι άλλα πράγματα για να το διατηρήσουμε.

Η κοπελιά που μου μίλαγε μου είπε, δεν ξέρω κι εγώ πόσες φορές πως θα ξυπνήσω μια μέρα και δε θα αναγνωρίζομαι από τη φθορά που θα έχει υποστεί το δέρμα μου λόγω των καταχρήσεων (ούτε ναρκομανής να ήμουνα:cool: ).

Αρα αφήνουμε στην άκρη τον καθαρισμό που ήταν και σε προσφορά ( δεν είχαν δηλαδή και κανένα κέρδος ) και γίνομαι πελάτισσα για θεραπείες εσαεί...:cool:

χαχα μα τι μ....κες!!!!

εγω που ξαναεκλεισα, μου ειπαν τηλεφωνικα οτι δεν μπορω να ξανακανω καθαρισμο γιατι το γραφει κατω στα ψιλά γραμματα (ετσι ακριβως μου το ειπε) μια φορα για διαφημιστικους λογους γινεται καθε θεραπεια.

φυσικα πιστωθηκε το ποσο στον λογαριασμο μου απο το σιτε των προσφορων κ οταν βρω κατι που με ενδιαφερει θα πληρωθει απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Οι τελευταίες μέρες ήταν εξοντωτικές με τη δουλειά, ήμουνα και λίγο κρυωμένη και το σπίτι απλώς ψιλοσυντηρείται.

Μιλάτε για δουλειές και κάνω την πάπια:cool:

Επίσης θυμόσαστε που είχα θέμα με τον καρπιαίο;

Τα τελευταία νέα: δύο καρπιαίοι ( και στο δεξί χέρι και στο αριστερό ), δύο επικονδυλίτιδες ( και στο δεξί και στο αριστερό ) και επίσης έχει βγει off ο αντίχειρας του δεξιού χεριού, έχει κι αυτό ονομασία αλλά το ξεχνάω:cool:

γιατι ρε παιδι μου τοσο πολυ???

πονας? τι θεραπεια θα κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια κοριτσούδια!

Ελπίζω να είστε καλά!!

Εμείς ετοιμαζόμαστε για την κατασκήνωση....τελικά θα πάμε αυτό το σκ λόγω βροχής του προηγούμενου!

Έχω να φτιάξω χορτόπιτα και πορτοκαλοκεικ για να έχουμε, να πάω σούπερ, να μαγειρέψω, να διπλώσω ρούχα και διάφορα άλλα ψιλολόιδια!

Επίσης το Σάββατο έχει γενέθλια ο σύζυγος και του παραγγείλα απο το χωριό εκεί τούρτα για να του κάνουμε surprise ....θα την πάρουν οι υπεύθυνοι για την κατασκήνωση για να μην με πάρει είδηση εμένα!!! ανυπομονώ γιατί πάντα ήθελα να του κάνω έκπληξη και τώρα έκατσε τέλεια η φάση! Μην πείτε τίποτα είναι μυστικό χιχιχι!!!!

μπραβο βρε!!! να περασετε τελεια!!! κ να τον χαιρεσαι!!!!

υγ. θα του στειλω μηνυμα:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Καλό μήνα να έχουμε κοριτσάκια όμορφα!!!!

Ανανεώσεις,δουλίτσες και εκπληξούλες!!!!Τέλεια!!!

Ειρηνάκι μπράβο για την ανανέωση του δωματίου σας!

Ρενάτα και τα δυο τα χεράκια?Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς...

cristine όμορφος ο κήπος σας!

Γιώτα μπράβο για το κοριτσάκι σου!!!

Μαριάννα τι όμορφη η τριανταφυλλίτσα σου!Ωραίο χρώμα!

Βάσια ωραία η ιδέα σου για την έκπληξη!!!!Λατρεύω κάτι τέτοια!

Είμαισ την δουλειά και ψιλοβαριέμαι....Δεν παραπονιέμαι όμως...

Το απόγευμα έχω ψώνια και αύριο ετοιμασίες γιατί θα έχω τραπέζι το βραδάκι!

Χμ...τα ασιδέρωτα δεν λέω μέχρι που έχουν φτάσει....σσσσ...θα τα κρύψω στην ντουλάπα αύριο....χχεχεχε

εγω δεν εχω, αλλα τα απλυτα μου ξεχυλιζουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...