Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

christine μου, τι ωραια τα λουλουδακια σου!! :D εμενα μια χαρα μου φαινονται, αλλα εαν το θες γινεται στο photobucket αφου την ανεβασεις να πατησεις edit και απο κει resize και επιλεγεις το μεγεθος που θελεις, επειτα αν θες replace original και save

ελπιζω να βοηθησα :D

ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω με τις επόμενες

τελικά όλες πολύ κρυουλιάρες είστε:D


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαριάννα μήπως έχει καμιά γειτόνισα ατμοκαθαριστή να σου δανείσει? Αλλιώς είτε το πιστολάκι είτε το σίδερο καλά είναι.

μπααα δυσκολο το κοβω.. Μαλλον με το σιδερο θα το δοκιμασω


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!

γεια σας καλες μου φιλες.......

πώς πανε τα κεφια??

για να εχουμε απουσιες παλι, μαλλον δεν ειστε πολυ καλα.....

κι εγω λιγο εχω "πέσει".....

χθες παλι απο το μεσημερι κ μετα μας ελουσε....

το βραδυ ολο εβρεχε ρακατακτωδως κ ακουγα τα κεραμιδια να χτυπανε δυνατά......

τωρα προσπαθει να βγει ο ηλιος για να τα στεγνωσει αλλά δεν τον αφηνουν τα συννεφα....

θα χαλασει κ η πρωτομαγιά σιγουρα.....

μιζεριασα κ ολο το πσκ μέσα στο σπιτι κ τωρα ειμαι μεσα στην τσατιλα.....

απο δουλειες εχω σιδερο ,οπως παντα κ τα καθημερινα δηλ ηλ.σκουπα,συμμαζεματα ,κουζινα κ φαγητο....

φιλακια.....


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε?

Εγώ τρέχω...

Μια ερώτηση μόνο και φεύγω...

Όσες έχετε πρέσα πώς την καθαρίζεται από τα άλατα?

Έχει γίνει χάλια και δεν ξέρω τι να κάνω...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Έχω μέρες να σας γράψω γιατί είχα πολλές δουλίτσες μετά το πάρτυ. Παρόλο που την Κυριακή το πρωί έβρεξε πάρα πολύ, τελικά το μεσημεράκι σταμάτησε και ηρθαν όλοι μας οι καλεσμένοι. Ο μικρός χαιρόταν πάρα πολύ με τα υπόλοιπα παιδάκια που έπαιζαν μαζί του. Εγώ κουράστηκα πολύ αλλά το ευχαριστήθηκα. Ευτυχώς ήρθαν και οι γονείς μου και μας βοήθησαν με το ψήσιμο.

Τη Δευτέρα μέχρι να φύγω για τη δουλειά σκούπισα, σφουγγάρισα όλο το σπίτι, έκανα πάλι τα μπάνια, έστρωσα ξανά το χαλί στο παιδικό, έπλυνα κατσαρόλες και ταψιά και έβαλα πλυντήριο με τα τραπεζομάντηλα. Χθες είχα πολλές εξωτερικές δουλίτσες και μετά πήγα κατευθείαν δουλειά οπότε δεν πρόλαβα τίποτα.

Christine tις ντουλάπες θέλω κι εγώ να τις κάνω σιγά-σιγά. Αν και ο καιρός δεν είναι ζεστός θέλω να μαζέψω τα χοντρά πουλόβερ, τα παλτό και τα μπουφάν και να κάνω ένα ξεκαθάρισμα. Mπράβο σου που κάνεις τόσες δουλειές ενώ είσαι εγκυμονούσα με 2 παιδιά.(Ωραίες οι φωτο)

Σήμερα έχω μαγείρεμα για μας και το μωρό, πλυντήρια κι αν προλάβω και σιδέρωμα. Ελπίζω κάπως να φτιάξει ο καιρός και να βγούμε αύριο να ανανεωθώ λιγάκι.

Υ.Γ. Νιώθετε καμιά φορά ότι έχετε χάσει τον έλεγχο σε όλους τις τομείς της ζωής σας; Στο σπίτι, στη δουλειά, στις σχέσεις; Νομίζω ότι έχω χάσει την ''ισορροπία'' μου τελευταία:rolleyes:


h6cQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Έχω μέρες να σας γράψω γιατί είχα πολλές δουλίτσες μετά το πάρτυ. Παρόλο που την Κυριακή το πρωί έβρεξε πάρα πολύ, τελικά το μεσημεράκι σταμάτησε και ηρθαν όλοι μας οι καλεσμένοι. Ο μικρός χαιρόταν πάρα πολύ με τα υπόλοιπα παιδάκια που έπαιζαν μαζί του. Εγώ κουράστηκα πολύ αλλά το ευχαριστήθηκα. Ευτυχώς ήρθαν και οι γονείς μου και μας βοήθησαν με το ψήσιμο.

Τη Δευτέρα μέχρι να φύγω για τη δουλειά σκούπισα, σφουγγάρισα όλο το σπίτι, έκανα πάλι τα μπάνια, έστρωσα ξανά το χαλί στο παιδικό, έπλυνα κατσαρόλες και ταψιά και έβαλα πλυντήριο με τα τραπεζομάντηλα. Χθες είχα πολλές εξωτερικές δουλίτσες και μετά πήγα κατευθείαν δουλειά οπότε δεν πρόλαβα τίποτα.

Christine tις ντουλάπες θέλω κι εγώ να τις κάνω σιγά-σιγά. Αν και ο καιρός δεν είναι ζεστός θέλω να μαζέψω τα χοντρά πουλόβερ, τα παλτό και τα μπουφάν και να κάνω ένα ξεκαθάρισμα. Mπράβο σου που κάνεις τόσες δουλειές ενώ είσαι εγκυμονούσα με 2 παιδιά.(Ωραίες οι φωτο)

Σήμερα έχω μαγείρεμα για μας και το μωρό, πλυντήρια κι αν προλάβω και σιδέρωμα. Ελπίζω κάπως να φτιάξει ο καιρός και να βγούμε αύριο να ανανεωθώ λιγάκι.

Υ.Γ. Νιώθετε καμιά φορά ότι έχετε χάσει τον έλεγχο σε όλους τις τομείς της ζωής σας; Στο σπίτι, στη δουλειά, στις σχέσεις; Νομίζω ότι έχω χάσει την ''ισορροπία'' μου τελευταία:rolleyes:

Μαράκι να χαίρεσαι το παλικάρι σου.

Όλοι μας χάνουμε τον έλεγχο κάποιες φορές, και συνήθως το ένα φέρνει το άλλο και μας πέρνει η μπάλα. Η δική μου λύση είναι να μην σκέφτομαι αυτά που δεν έχω αλλά αυτά που έχω. Να δεις που μόλις φτιάξει ο καιρός και αρχίσετε τις βόλτες έξω θα τα βλέπεις όλα με καλύτερη διάθεση.:D


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου!!!

Τι κανετε????

Εγω εχω κατι κεφια....στα πατωματα....δεν ξερω γιατι,ξυπνησα στις 10:30 αλλα παρ'ολ'αυτα νυσταζω τρελα και εχω μια απιστευτη βαρεμαρα-σπαριλα...ειμαι αγκαλια με το φραπεδακι μου μπας και ανοιξει το ματι αλλα μπαααααα.......

Τι βρωμοκαιρος ειναι αυτος???????Μια εχει συννεφια,μια εχει ηλιο,αλλα με τρελο αερα.....θελω να βγαλω και τον μικρο καμια βολτουλα αλλα φοβαμαι μην κρυωσει:rolleyes:

Το σπιτακι μου ειναι σε καλο επιπεδο πρεπει να περασω βεβαια απο παντου,να μαζεψω διαφορα που περασαν απο τα χερακια του γιοκα μου....και εχω εναν νεροχυτη....:oops:

Αυτα τα λιγα!!!

Χριστινακι τι τελειος κηπος??????Μου αρεσε πααααααααρα πολυ!!!!

Γιωτακι μπραβο για την μικρη σου!!!!!!!!!!Εννοειτε με τετοια μαμα θα γινει πανυψηλη!!!!

υ.σ. νυσταζω λεμεεεεεεεεε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Christine για τις φώτο ακολούθησε τις οδηγίες της Μαριάννας, όπως τα λέει...είναι πανεύκολο! Κι εγώ ξεχυλωμένες έβαζα παλιά :tongue: Τα λουλούδια σας είναι πανέμορφα!

Μαρια81 να χαίρεσαι το αγοράκι σου, πάντα γερό και ευτυχισμένο! Μην σε απασχολεί για την ισορροπία σου.....κάνουμε πολλά πράγματα και είναι λογικό να χανόμαστε....εγώ μερικές φορές δεν ξέρω τι μου γίνεται.....

Αααα δεν σας είπα, την Κυριακή γνώρισα την ''μάνα'' μας!!! Τι γλυκιά που είναι, όλο αγκαλιές και φιλιά!!!! :):):):)

Εχθές το βράδυ, γυρνώντας από την δουλειά, βρίσκω την μικρή κουκουλωμένη με 2 κουβέρτες στον καναπέ και με ρίγη......Έφτασε 39,7:cry: Δεν με ειδοποίησε ο σύζυγος για να μην αγχωθώ στην δουλειά....Το βράδυ κοιμήθηκα 2 ώρες μόνο γιατί ίδρωνε συνέχεια και της άλλαζα φανελάκια και πυζάμες.

Το ένα επάνω στο άλλο όπως είπα και εχθές...

Το πρωί μαγείρεψα κοτόσουπα και της άφησα στην μαμά μου και σήμερα στο 8ωρο έχω σχολάσει, έχω εξαφανιστεί....

Αρετή η γιαγιά μου στο χωρίο έπεσε και χτύπησε τον γοφό της (όπως και η άλλη γιαγιά μου πέρυσι και όπως η γιαγιάκα σου) και ακόμη δεν ξέρουμε αν θα κάνει επέμβαση ή απλά ακινησία.....:cry: Έχει και την καρδιά της...... Η μάνα μου η καημένη σε πόσα κομμάτια να σπάσει;;;;

Ο θείος μου έπεσε και έσπασε το ισχίο του την Μ.Εβδομάδα αλλά έπαθε εγκεφαλικό αμέσως μετά την επέμβαση, έχει ξεφύγει μάλλον από τον κίνδυνο και γνωρίζει πρόσωπα:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Καλά και κακά νέα διαβάζω,δυστυχώς όλα μέσα στη ζωή μας είναι...

Πολλή κούραση το τελευταίο διάστημα και δεν μπορώ να συντονιστώ να κάνω τις δουλειές όπως θέλω,ευτυχώς που υπάρχει και η μαμά μου αλλιώς θα έπρεπε να εξαφανιστώ από το θεματάκι μας!!!

Θέλω να βγάλω χαλιά να τα δώσω να ανασάνουμε λίγο τα βαρέθηκα.Θα περιμένω καμιά βδομάδα ακόμη και μετά θα το κάνουμε με τον άντρα μου για να βγάλουμε επιτέλους και το πάμπερς.Έχουμε κάνει συμφωνία με τη μικρή ''Μόλις βγουν τα χαλιά βγαίνει και το πάμπερς''

Τα υπόλοιπα καθημερινά τα κάνουμε συνέχεια και τις έχω βαρεθεί αυτές τις δουλειές.

Χριστινάκι σε ζηλεύω που έφτιαξες τις ντουλάπες.Η δική μου και της μικρής είναι στα χάλια τους,αλλά θα βγάλω πρώτα τα καλοκαιρινά και μετά θα τις φτιάξω.Πώς πάει η εγκυμοσύνη?

Μαρία να το χαίρεσαι το παλικάρι σου και να το καμαρώνεις.Νομίζω όλοι το παθαίνουμε κάποια στιγμή αυτό.Δες τα θετικά και ψυχραιμία όλα θα γίνουν.Μην πιέζεσαι;)

Γιώτα εννοείται ότι η κόρη σου θα είναι ψηλή,μην με συγχύζεις πρωί πρωί:tongue: Εμένα η δική μου όσο μπόι της λείπει τόση γλώσσα έχει.

Δήμητρα να σε στείλω λίγο ήλιο???:cool: Τη φράση με το ''κάμπινγκ'' τη χρησιμοποιώ κι εγώ,πρέπει να την κατοχυρώσεις :mrgreen:

Ειρήνη κουράγιο!

Αχ δεν θυμάμαι άλλα και με τραβάει η κόρη να παίξουμεεε


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


απαπαπαπαπα!!!!!

Με ξελιγωσες!!!!!!!!!!!!!!!

Πως την φτιαχνεις βρε Ειρηνακη μου και φαινεται τοσο λαχταριστο το φυλλο????

Ειναι ετοιμο ή εσυ το ανοιξες???

απο πανω εχεις βαλει λαδακι?αυγο?

Γειας τα χερακια σου!!!!

Οχι καρδουλα μου, δεν άνοιξα εγώ το φύλλο γιατί νομίζω θα ήμουν κάπως έτσι:

xaxaxaxaxa!!! ΠΟυ χρόνος και γι αυτό?

Βάζω πάντα αυγουλάκι από πάνω και γίνεται.. μιαμ! :mrgreen:

10308295_517164158388571_721056376582476441_n_zps44dec33b.jpg

Τελος, για να σας φτιαξω τη μερα σας βαζω να δειτε μια υπεροχη τριανταφυλλιτσα που εχω στην αυλη και οποτε την κοιταζω με ξετρελαινει το χρωμα της! :D Ειναι αδικημενο φυσικα στην φωτο παααρα πολυ, κατι σαν πορτοκαλοροζ, μαλλον κοραλλι του ταιριαζει πιο πολυ! :mrgreen:

2014-04-28105601_zps8a998030.jpg?t=1398672541

Σας φιλω! Και παλι καλημερα! :D

Ονειρο, Μαριαννουλα μου!

Σ' ευχαριστώ πολύ που μας την έβαλες.. μου ηρέμισε το μάτι!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

4c399856-50e7-4331-adc4-fbe13dea2bb7_zps10adf463.jpg

Τα κουλουράκια είναι από συνταγή της Margio, δεν έμεινε ούτε ψίχουλο.....

Η συνταγή είναι αυτή:

2φλ ζαχαρη

4 αυγα

250 γρ. βιταμ

1/2 φλ γαλα

1/2 φλ χυμος πορτοκαλιου

4 κ.γ μπεικιν

1/2 κ.γ αλαττ

1/2 κ.γ σοδα

αλευρι οσο παρει(1 κιλο περιπου)

Τα αποτυχημένα δεν τα φωτογράφισα αλλά και αυτά έχουν σχεδόν τελειώσει, τσούκου τσούκου με βούτες στον καφέ.....

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη μου ολα καλα? σε ειδα στον υπνο μου!

Αληθεια βρε Γιωτάκι μου? Κάτι συγκεκριμένο?

γεια σας κοριτσια, εμεις γυρισαμε πριν λιγο, πτωματα! περασαμε κ απο την μαμα μου κ κατσαμε λιγο.

δεν βλεπω μπροστα μου απο την κουραση!

η μικρη ειναι 15 κιλα κ 1,01 υψος, πανυψηλη μου ειπε η παιδιατρος... ειπε οτι εχω κανει πολυ καλη δουλεια με την ομιλια της κ γενικα με την αναπτηξη της, τραγουδακια, χρωματα, ζωγραφικη κτλ κτλ κτλ (κουκουβαααααααα!!!!!!) θελουμε κιαλλη προσπαθεια για να φτασουμε στο επιθυμητο αποτελεσμα ομιλιας. θα δουμε. προς το παρον συνεχιζουμε μια απο τα ιδια!

παω να ξεραθω κοριτσια, σας φιλω!

Κουκουβάγιασε όσο θέλεις κοριτσάκι μου!

Μπράβο στο παιδάκι σου! :P

Καλημέρα κορίτσια

πείτε μου οι φωτογραφίες έτσι όπως είναι σας ξεχειλώνουν την σελίδα? Υπάρχει τρόπος στο photobucket να κάνω σμίκρυνση ταυτόχρονα με το upload ή πρέπει να τις μικρύνω από πριν?

Picture069_zpsedce2283.jpg

Picture071_zps325aa3a6.jpg

Picture070_zps139f7f80.jpg

Υπέροχες! Ανοιξαν τα "μέσα" μου!

Σίγουρα είμαι η πρώτη που άλλαξα ντουλάπες αλλά μην νομίζετε ότι κυκλοφορώ με κοντομάνικα εκτός σπιτιού, φοράω μακρυμάνικα βαβακερά(μακό και λεπτά πλεκτά) και καμπαρντίνα από πάνω. Αυτά τα ρούχα τα έχω πάντα διαθέσιμα. Στα παιδιά εννοείται ότι φοράω ακόμα χειμωνιάτικα ρούχα και μπουφάν.

Επ..... υπάρχει και μια μάνα εδώ! :mrgreen:

Τα έχω τακτοποιήσει πάνω από 3 εβδομάδες, όταν κατέβασα μερικά μπλουζάκια και άλλα "ελαφριακά" ρουχαλάκια!

Υ.Γ. Νιώθετε καμιά φορά ότι έχετε χάσει τον έλεγχο σε όλους τις τομείς της ζωής σας; Στο σπίτι, στη δουλειά, στις σχέσεις; Νομίζω ότι έχω χάσει την ''ισορροπία'' μου τελευταία:rolleyes:

Ουυυυυυυυυυ..... αρκετές φορές κορίτσι μου.

Σκέψου.. πάρε το χρόνο σου και σκέψου τι σε ενοχλεί περισσότερο. Γνώμη μου είναι, να το "πιάσεις" από εκεί.

Να δεις.. μπορείς να κάνεις κάτι να το αλλάξεις? Μπορείς να κάνεις κάτι να το μετριάσεις? Μπορείς να κάνεις κάτι για να νιώσεις πιο όμορφα, έστω σε ενα κομμάτι της ζωής σου ώστε σιγά-σιγά ν ανέβει η ψυχολογία σου?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη κατ' αρχήν καλή ευκολία με την δουλειά που όσο περνάει ο καιρός τόσο και θα αυξάνεται ;), αφού θα αρχίσουμε να φοράμε και ανοιχτά παπούτσια....

Θέλω να σε ρωτήσω κάτι άσχετο με το easy living που με τρώει από εχθές.....Εχθές λοιπόν είδα μια κοπέλα στο λεωφορείο που είχε φούξια νύχια και μετά από 5 λεπτά το χρώμα έγινε ανοιχτό λευκό-ροζ :confused: και λίγο αργότερα λευκό καθαρό. Τι είδους βερνίκι νυχιών είναι αυτό;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα,

νιώθω πολύ κουρασμένη, μία οι ιώσεις, μία τα χαλιά, μία οι μαγειρικές μου ανησυχίες, μία ο καιρός και μία το ψάξιμο της κουζίνας ακόμη.............

Συγνώμη που θα αλλάξω θέμα κι εγώ, αλλά ενθουσιάστηκα με το μανό που αναφέρει η Αφροδίτη............θα με ενδιέφερε κι εμένα αν υπάρχει.........

.........πάω για φύλλο.........

γειά σας................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...