Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

κοριτσια ευχαριστω για τα περαστηκα, ειναι καλυτερα, μονο ενα 38.5 μου εκανε το μεσημερι μετα απο 8 ωρες χωρις αντιπυρετικο. εφαγε αρκετα καλα κ ειναι ευδιαθετη. για να δουμε τι μας επιφυλασει το βραδυ.

εγω παλι σερνομαι.... ανυπομωνω να ερθει το βραδυ να κοιμηθω (???)!!!

σας φιλω !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσάκια!

Να σας πω τα δικά μου στα γρήγορα γιατί είμαι ξεθεωμένη και πάω για ύπνο....δεν ξέρω πότε θα μπορέσω να σας ξαναγράψω μέσα στην εβδομάδα.

Ξημερώματα Σαββάτου ξύπνησε η μικρή με εμετούς που κράτησαν 4 ώρες :(:(:(:( μετά κοιμήθηκε και ξύπνησε αρκετά καλύτερα. Της κάνω βέβαια ειδική διατροφή, είναι μια χαρά ήδη από το μεσημέρι του Σαββάτου αλλά για να μην ερεθιστεί κι άλλο το στομαχάκι της θα την προσέχω για μια εβδομάδα ακόμη....

Πολλά πλυντήρια, έπλυνα πάλι ριχτάρια, άλλαξα σεντόνια παντού, ξεσκόνισα και σφουγγάρισα.

Ήρθε και η κοπέλα που με βοηθάει μια στο τόσο και έκανε τα μπαλκόνια, αλουμίνια μέσα έξω, κουρτινόξυλα και φώτα και σήμερα το βράδυ κρέμασα και τις κουρτίνες μου τις καλές στο σαλόνι, που τις είχα αποσύρει μέχρι να μεγαλώσει λίγο ακόμη η μικρή γιατί τις πείραζε.

Μαγείρεψα μακαρόνια με κιμά, κοτόσουπα χωρίς αυγολέμονο και με αυγολέμονο και μπιφτέκια με πατάτες και ρυζάκι για την μικρή και έβρασα μπρόκολα και καρότα για σαλάτα άρα έχω φαγητό και για αύριο ;) και σήμερα το μεσημέρι τους έψησα και ένα κέηκ πορτοκαλιού με την συνταγή της mamas vasias και έφτιαξα και σοκολατάκια με δημητριακά για να έχω στο σπίτι για κέρασμα.

Προχώρησα λίγο ακόμη με την χριστουγεννιάτικη διακόσμηση, έχω μείνει πίσω φέτος αλλά δεν μπορώ ν' αγχωθώ και γι΄αυτό κάνω όσα μπορώ όποτε μπορώ.

Σήμερα το μεσημέρι τα κορίτσια πήγαν σινεμά με τον μπαμπά τους και έτσι μπόρεσα να τελειώσω πιο γρήγορα τα παραπάνω....

Ο σύζυγος μάζεψε το panic room το απόγευμα και μου έβγαλε στον διάδρομο τα πράγματα μου :roll::roll::roll::roll: για ν΄αναγκαστώ να τα μαζέψω θέλω δεν θέλω, άρα καθάρισε και αυτό το δωμάτιο, τακτοποίησα τα χαρτιά της δουλειάς, πέταξα άχρηστη χαρτούρα και τύλιξα όλα τα δώρα που έχω αγοράσει έως τώρα.

Έχω ταράξει τα μελομακάρονα, τρώω σχεδόν 1 κιλό την εβδομάδα......:mrgreen::mrgreen::mrgreen:πόσο θα παχύνω φέτος δεν ξέρω...

Έφτιαξα και μια ζεστή σοκολατίτσα για βραδινή χαλάρωση μόνη μου στον καναπέ παρέα με τα φωτάκια και τα αρωματικά κεράκια μου, πόσο μου άρεσε δεν λέγεται.

Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

Αχ η γιορτή του νηπιαγωγείο θα είναι την άλλη Δευτέρα το πρωί και όχι απόγευμα......:confused::confused::confused::confused:, τι θα κάνω με άδεια δεν ξέρω ακόμη, απελπίζομαι...

Επίσης ακόμη δεν μου έχουν πει τίποτα για την στολή γιατί ψάχνουν να δουν τι θα βάλουν τα παιδιά.....Πέρυσι τέτοια εποχή είχα ήδη τελειώσει την στολή της μικρής για τον παιδικό σταθμό.......

Μέσα σε όλα έχω και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, σήμερα πρέπει να πάω το απόγευμα μετά την δουλειά να βοηθήσω στο καθάρισμα του σχολείου...Ανέλαβα τον ρόλο της βοηθού γραμματέα και συνεργάζομαι άψογα με την γραμματέα αλλά με τους άλλους δεν πολυταιριάζω.....

Ετοίμασα την λίστα με τα δώρα της λαχειοφόρου για την γιορτή του σχολείου και σήμερα πρέπει να πάρω και ένα μπλοκάκι για να πουλήσω λαχνούς. Ας είναι γιατί είναι για καλό σκοπό και μακάρι να καταφέρουμε να συγκεντρώσουμε τα χρήματα που χρειαζόμαστε!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Αφροδίτη περαστικά στο κορίτσι σου! και "από δίπλα" τέλειο το δέντρο σου και του χρόνου να μαστε καλά να στολίσουμε όμορφα!

εγω σήμερα και πρωι δουλειά και θα παω και το απόγευμα για τους βαθμούς:twisted: και κόσμο θα χω το βράδυ....με τις υγείες μου...

τεσπα...προχώρησα λίγο και με τη γενική...έκανα ντουλάπια κουζίνας από μέσα και πέρασμα εσωτερικό στη ντουλάπα μου συν το βδομαδιάτικο σφουγγάρισμα -ξεσκόνισμα, σκούπα είχα βάλει προχθές - συν με την οδοντόβουρτσα καθάρισα κάτι πλακάκια που έχρηζαν βοήθειας:cool:


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσάρες!!! Έχω χαθεί το ξέρω αλλά σας διαβάζω αραιά και που...δεν έχω και πολλά κέφια για γραψίματα....αλλά απο ψυχολογία πάμε καλά! Περιμένω τα Χριστούγεννα να αρχίσουν τα τραπεζώματα με συγγενείς να γελάσουμε και να διασκεδάσουμε!

Εμείς εδω καλά...στολίσαμε απο τέλη Νοέμβρη, έχουμε αρκετό διάβασμα και ευτυχώς αρχίσαμε να χαλαρώνουμε λόγω γιορτών γιατί έχω κουραστί αρκετά και ας διαβάζει μόνη της ...και μόνο το καθημερινό τρέξιμο για όλα είναι εξαντλητικό...κάναμε και το swap μας αρχές Δεκεμβρίου και πήγε αρκετά καλά!

Ειρήνη εύχομαι τα καλύτερα!

Αφροδιτάκι τι πέρασες με τις παλιοψείρες!!! Μεγάλος φόβος μου οι άτιμες!

Φιλάκια σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι κάνετε κοριτσάρες!!! Έχω χαθεί το ξέρω αλλά σας διαβάζω αραιά και που...δεν έχω και πολλά κέφια για γραψίματα....αλλά απο ψυχολογία πάμε καλά! Περιμένω τα Χριστούγεννα να αρχίσουν τα τραπεζώματα με συγγενείς να γελάσουμε και να διασκεδάσουμε!

Εμείς εδω καλά...στολίσαμε απο τέλη Νοέμβρη, έχουμε αρκετό διάβασμα και ευτυχώς αρχίσαμε να χαλαρώνουμε λόγω γιορτών γιατί έχω κουραστί αρκετά και ας διαβάζει μόνη της ...και μόνο το καθημερινό τρέξιμο για όλα είναι εξαντλητικό...κάναμε και το swap μας αρχές Δεκεμβρίου και πήγε αρκετά καλά!

Ειρήνη εύχομαι τα καλύτερα!

Αφροδιτάκι τι πέρασες με τις παλιοψείρες!!! Μεγάλος φόβος μου οι άτιμες!

Φιλάκια σε όλες!

Και του χρόνου mamavasia να είστε καλά!

Εχθές έψησα το πορτοκαλοκέηκ σου και σε σκεφτόμουν! Δεν μπόρεσα να έρθω στο swap.....Χαίρομαι που πήγε καλά ;).

Εχθές που κάναμε πάλι μια επανάληψη της θεραπείας, δεν βγήκε κάτι από τα μαλλιά τους και δεν έχουν ούτε μια κόνιδα, τους έχω ψάξει τα μαλλιά τούφα τούφα.....

Αύριο θα έρθει η κομμώτρια μας στο σπίτι για κούρα ομορφιάς σε μένα και μίνι κόψιμο στα κορίτσια τις άκρες τους.

Μακάρι να ξεμπερδέψαμε mamavasia, εύχομαι να μην τύχει σε κανέναν πρώτα για τα παιδιά και δεύτερον για την κούραση που τραβάει όποιος ψάχνει τα μαλλιά και χτενίζει με το πυκνό χτενάκι με τις ώρες...Ευτυχώς που το κατάλαβα έγκαιρα και δεν πολλαπλασιάστηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Καθυστερημένα μεν αλλά να σας πω για την γιορτή του σχολείου μας που ήταν την προηγούμενη Τετάρτη!! Να σημειώσω πως είναι η πρώτη μας χρονιά στον παιδικό και αρρωσταίνουμε ΔΙΑΡΚΩΣ!! Ευτυχώς ήταν σε ανάρρωση την προηγούμενη εβδομάδα, καθώς συνήθως πάμε μια εβδομάδα και μια είμαστε σπίτι με πυρετό και τέτοια όμορφα!! Οπότε ήμουν σχετικά σίγουρη πως θα είμαστε καλά στην γιορτή! Ε δεν ήμασταν!!:( Την Τετάρτη το πρωί με παίρνει η δασκάλα της τηλέφωνο πως έχει δέκατα!! Την πήρα σπίτι και μου έκανε μέχρι το απόγευμα ης γιορτής μέχρι 37,7. Της έδωσα όμως αντιπυρετικό και την πήγα με κομμένη καρδιά!! Ευτυχώς όμως που το έκανα γιατί τελικά ένιωθε καλά σε όλη την διάρκεια της γιορτής!! Ήταν απλά ανεπανάληπτο αυτό που έζησα! Τα συναισθήματα που με κατέκλυσαν βλέποντας το κοριτσάκι μου στη σκηνή του θεάτρου να χορεύει, να τραγουδάει και τελικά να λέει το ποίημα της δυνατά και καθαρά χωρίς κανένα άγχος!!:P:p Συγκινήθηκα σαν χαζομαμά που είμαι!! Αλλά πιο πολύ ένιωσα ευτυχισμένη που είδα πόσο το χάρηκε η ίδια!! Αχ βρε κορίτσια πόσο γρήγορα μεγαλώνουν!! Πόση ευτυχία μπορούν να μας δίνουν καθημερινά και τότε ξεχνάς και κούραση και ξενύχτια και τα πάντα!! Να είμαστε καλά να τα δούμε να μεγαλώνουν!! Φιλιά και σόρρυ για το τεράστιο ποστ!!:D


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου γλυκές, καλησπέρα.

Τις τελευταίες ημέρες, έχω απίστευτο-απίστευτο τρέξιμο.. πολύ δουλίτσα {ξεκίνησε λόγω περιόδου, καταλαβαίνετε}, διάβασμα κάθε μεσημέρι με το παιδί και φυσικά οι δουλίτσες και τα μαγειρέματά μας... ένας χαμός! :D

Σας βάζω λοιπόν διαφορες φωτογραφίες και τα νέα μας:

Φαγάκια... προχθες, κανελόνια... γλύφαμε τα δάχτυλα μας! :mrgreen:

DSCN1893_zps7c3c2774.jpg

Σήμερα έκανα μία ντοματόσοπουπα, με κριθαράκι... άλλο πράγμα. Τη συνόδευσα με χορτόπιτα

10841737_10205430099534643_2011249092_n_zpsb6841db4.jpg

Και λουκάνικα, στο φούρνο, {από χθες} για μεζεδάκι:

10867000_10205430099814650_1147099368_n_zps2048872c.jpg

Χθες, δούλευα πρωί και απόγευμα. Το απόγευμα, ήρθε και ο άντρας μου μαζί {ραντεβού σε συγγενικό πρόσωπο}, οποτε κάναμε και έναν βραδινό περίπατο στο Μοσχάτο.

Δείτε όμορφο στολισμό... :-D

10353110_10205425082249214_8505133832540527186_n_zps90456131.jpg

Επίσης, σας βάζω και ένα μανικιούρ που έκανα τελευταία για να πάρετε ιδέες για τα νυχάκια σας:

eirini_zpsfcc68e1f.jpg

irini_zpsf9ca58ed.jpg

irini1_zpsf4e59cc3.jpg

Παρά την κούραση, δεν το βάζουμε κάτω... Ξέρετε όλες πόσο λατρεύω αυτή την εποχή! Και αρκετά χρήματα να μην έχουμε, θα την κάνουμε τη βολτούλα μας.. Σημασία έχει να είμαστε καλά και να είμαστε μαζί με τους αγαπημένους μας.

Kαι μια φωτογραφία με το φιογκάκι:

10872544_10205430099574644_1073821022_n_zps3aaf861e.jpg

Σας φιλώ και ευχομαι όλες να είστε καλά και γερές!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήταν απλά ανεπανάληπτο αυτό που έζησα! Τα συναισθήματα που με κατέκλυσαν βλέποντας το κοριτσάκι μου στη σκηνή του θεάτρου να χορεύει, να τραγουδάει και τελικά να λέει το ποίημα της δυνατά και καθαρά χωρίς κανένα άγχος!!:P:p Συγκινήθηκα σαν χαζομαμά που είμαι!! Αλλά πιο πολύ ένιωσα ευτυχισμένη που είδα πόσο το χάρηκε η ίδια!! Αχ βρε κορίτσια πόσο γρήγορα μεγαλώνουν!! Πόση ευτυχία μπορούν να μας δίνουν καθημερινά και τότε ξεχνάς και κούραση και ξενύχτια και τα πάντα!! Να είμαστε καλά να τα δούμε να μεγαλώνουν!!

Σε νιώθω.. όλες οι μανούλες, σε νιώθουμε!

Πάντα ευτυχία! :wink:

καλημερα κ απο μενα! απο εχτες η μικρη 39.5 πυρετο, αστα να πανε!

Πω-πω Γιωτάκι μου.... :(

Πως είστε σήμερα, καρδιά μου?

Πολλά παιδάκια άρρωστα, κορίτσια μου.. πολλά! :?

Μέγα αρνητικό!!! Οι τιμές σε ποπ κορν, αναψυκτικά, πατατάκια, αναμνηστικά....

Ενδεικτικά: μικρό ποπ κορν 6,00 ευρώ, μεγάλο με δώρο σακούλα FROZEN 9,00 ευρώ, ξεθυμασμένο αναψυκτικό 3,00 ευρώ, πατατάκια νομίζω 2,50 ή 3,00 ευρώ, πρόγραμμα παράστασης 9,00 ευρώ, μαλλί της γριάς 12,00 νομίζω (με δώρο μάσκα χιονάνθρωπου).......Δεν αναφέρομαι καν σε τιμές παιχνιδιών και αξεσουάρ....

Εμεις όταν είχαμε πάει με το φιογκάκι, πριν χρόνια... ειχαμε ψιλο-βαρεθεί κορίτσια μου... :|

συνεχίζω τη μίνι γενική σιγά σιγά...καθάρισα τα αλουμίνια γύρω γύρω από τις μπαλκονόπορτες, τις πόρτες όλες τις έκανε η γυναίκα που ήρθε προχθές, πέρασα και όλα τα πλακάκια από το ενα μπάνιο, έκανα τα μάρμαρα γύρω γύρω στο τζάκι, ξεσκόνισμα πάνω από τις ντουλάπες και έπλυνα τις κουρτίνες από τα δωμάτια....την άλλη βδομάδα συνεχίζω και ολοκληρώνω..

Μεγάλη βοήθεια Ερσάκι μου! Τη βαριέμαι θανατερά αυτή τη δουλειά.. {τα αλουμίνια} :roll: .

Το σπιτάκι μας είναι καθαρό και στολισμένο. Βέβαια λόγω του μικρού δεν είναι τόσο στολισμένο όσο τα προηγούμενα χρόνια. Δεν έβαλα καθόλου διακοσμητικά και πιατέλες με κεριά για να μην τα σπάσει και χτυπήσει. Έβαλα μαξιλαράκια στο σαλόνι και μερικά πάνινα κουκλάκια στο τζάκι. Ευτυχώς με το δέντρο δεν έχουμε πρόβλημα. Το κοιτάζει και παίζει με μερικά πάνινα κουκλακια που κρέμασα αλλά δεν ασχολείται με μπάλες και φωτάκια.

Ειρήνη τα δεντράκια μας μοιάζουν πολύ! Είναι από το ίδιο πολυκατάστημα! Μόνο που φέτος το δικό μου δεν έχει κορδέλα

Τελικά, σπάνια ν ακούσεις παιδάκι να πειράζει το δεντράκι! :wink:

Αλήθεια? Αχ, το λατρεύω το δεντράκι αυτό!

Ειρήνη μου αυτό το τσιζκεικ όλο μπροστά μου το βλέπω,ούτε να αγιάσω

Αχ και να ήσουν κοντά μου! Κάθε 10 μέρες, θα στο έφτιαχνα! :twisted:

Υ.Γ. Ρηνάκι μου, πως είναι τώρα το παιδι? Καλύτερα?

ευχαριστουμε πολυ! εκανε μια μινι ανακαινηση στο σπιτι η μαμα αλλαξε κ μερικα επιπλα κ το ευχαριστιεται ηθελε πολλα χρονια να το κανει κ το προλαβε και αυτο!:D τωρα καθε μερα, αν και ποναει...:( καλει φιλεναδες σπιτι για μεζεδακια τσιπουρακια κ μπιριμπα!:cool:

σημερα ξυπνησα με ασχημο προαισθημα....ειναι μερα απαντησεων εξετασεων για την μαμα, την αδερφη μου ,κ δικες μου! επεσε το πρωι κ η μεγαλη μου αδερφη πηγαινοντας στην δουλεια με το σαγονι ευτυχως δεν το εσπασε αν κ στο τσακ:( εκανε την μουρη της μπλε!!!:roll:

Το είδα καρδιά μου.. το είδα το υπέροχο σπιτάκι της! Μακάρι να ειναι ΓΕΡΗ και να το ευχαριστηθεί για ΠΟΛΛΑ-ΠΟΛΛΑ χρονια ακόμα.

Μα πως έπεσε η κοπέλα???? :? Ελεος ρε μγτ... :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, σπάνια ν ακούσεις παιδάκι να πειράζει το δεντράκι! :wink:

Τότε μάλλον το δικό μου είναι η εξαίρεση!! :D

Κρεμάει και ξανακρεμάει σε διαφορετικά κλαδιά όσες μπάλες φτάνει!!:D

Την αφήνω αφού δεν υπάρχουν χαμηλά μπάλες που σπάνε!!

Παλιότερα ήθελα τις μπάλες σε συγκεκριμένες θέσεις! Φέτος όμως την άφησα να τις βάλει όπου ήθελε και πολύ το χάρηκε!!:D


FuWlp3.png 2ebBp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια! τι κανετε? εγω σημερα κοπανα απο την δουλεια, εξαντληθηκα με τα ξενυχτια της μικρης που ευτυχως ειναι απυρετη απο την παρασκευη το απογευμα. την κυριακη πηγαμε την βολτα μας στην αθηνα, η μικρη ηταν κουρασμενη κ ηθελε το καροτσι της, κοιμηθηκε με την βολτα κ ετσι ηπιαμε κ εμεις το καφεδακι μας. ηταν πολυ ωραια, στολισμενα τα παντα, ωραια ηλιολουστη μερα, πολυ το ευχαριστηθηκα!

απο δουλειες τα βασικα, τιποτα το ιδιαιτερο, εχτες εφτιαξα γεμιστα, εκανα τα καθημερινα κ επλυνα το καλαθακι σκουπιδιων της κουζινας κ το σκουπακι. εβαλα ενα πλυντηριο αλλα δεν απλωσα. σημερα, σιδερο μαλλον κ θα παω να παρω υλικα για κουραμπιεδες μελομακαρονα για να τα φτιαξω αυριο.

ειρηνη μου τι ωραια νυχακια! ακρως γιορτινα!!! ειμαστε πολυ καλυτερα, σε ευχαριστω πολυ! τι κανελονια ηταν αυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βρε βασια χαθηκες!!! χαιρομαι που εισαστε καλα!

φιλακια πολλα κοριτσια μου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κ από μένα!

Ειρήνη μου τι πιάτα είναι αυτά???χρυσοχέρα!!

Γιώτα μπράβο για την κοπάνα:wink:

εγω σχολείο....χθες πέρασα και τον καναπέ με ξιδόνερο, άλλαξα ριχτάρια, ξανακρέμασα τις πλυμένες κουρτίνες και μ αυτά νομίζω τέλειωσα με τη μίνι γενική....μάξι άλλη φορά:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:εννοείται κάθε μέρα γίνονται τα καθημερινά και τα της εβδομάδας.....χθες έκανα και μπισκότα, σήμερα λεω να τα καλύψω με γλάσο σοκολάτας και θα τα ετοιμάσω σε πιατέλες με ζελατίνες, κορδέλες κλπ για συνοδευτικό δώρο-μαζί με άλλα- για κουμπάρες κ γιαγιάδες

φιλιά!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον το δικό μου είναι η εξαίρεση!! :D

Κρεμάει και ξανακρεμάει σε διαφορετικά κλαδιά όσες μπάλες φτάνει!!:D

Την αφήνω αφού δεν υπάρχουν χαμηλά μπάλες που σπάνε!!

Παλιότερα ήθελα τις μπάλες σε συγκεκριμένες θέσεις! Φέτος όμως την άφησα να τις βάλει όπου ήθελε και πολύ το χάρηκε!!:D

Δεν εννοούσα το "στυλιστικό" κομμάτι.. :mrgreen:.

Αλλά στο "επικίνδυνο" γιατί πολλές μανούλες φοβούνται πως θα τα βλαστάρια μας, θα ρίξουν το δεντράκι κάτω.

Ολα τα παιδάκια λατρεύουν να αγγίζουν τις μπαλίτσες ή/και να τις αλλάζουν σημεία.

καλημερα κοριτσια! τι κανετε? εγω σημερα κοπανα απο την δουλεια, εξαντληθηκα με τα ξενυχτια της μικρης που ευτυχως ειναι απυρετη απο την παρασκευη το απογευμα. την κυριακη πηγαμε την βολτα μας στην αθηνα, η μικρη ηταν κουρασμενη κ ηθελε το καροτσι της, κοιμηθηκε με την βολτα κ ετσι ηπιαμε κ εμεις το καφεδακι μας. ηταν πολυ ωραια, στολισμενα τα παντα, ωραια ηλιολουστη μερα, πολυ το ευχαριστηθηκα!

απο δουλειες τα βασικα, τιποτα το ιδιαιτερο, εχτες εφτιαξα γεμιστα, εκανα τα καθημερινα κ επλυνα το καλαθακι σκουπιδιων της κουζινας κ το σκουπακι. εβαλα ενα πλυντηριο αλλα δεν απλωσα. σημερα, σιδερο μαλλον κ θα παω να παρω υλικα για κουραμπιεδες μελομακαρονα για να τα φτιαξω αυριο.

ειρηνη μου τι ωραια νυχακια! ακρως γιορτινα!!! ειμαστε πολυ καλυτερα, σε ευχαριστω πολυ! τι κανελονια ηταν αυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

βρε βασια χαθηκες!!! χαιρομαι που εισαστε καλα!

φιλακια πολλα κοριτσια μου!

Και πολύ καλά έκανες. Κοίτα και το κουφαράκι σου λιγάκι ματάκια μου.. ξεκουράσου! Ασε το σπίτι, κάνε ένα μαγείρεμα και ξεκουράσου.

καλησπέρα κ από μένα!

Ειρήνη μου τι πιάτα είναι αυτά???χρυσοχέρα!!

Γιώτα μπράβο για την κοπάνα:wink:

εγω σχολείο....χθες πέρασα και τον καναπέ με ξιδόνερο, άλλαξα ριχτάρια, ξανακρέμασα τις πλυμένες κουρτίνες και μ αυτά νομίζω τέλειωσα με τη μίνι γενική....μάξι άλλη φορά:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:εννοείται κάθε μέρα γίνονται τα καθημερινά και τα της εβδομάδας.....χθες έκανα και μπισκότα, σήμερα λεω να τα καλύψω με γλάσο σοκολάτας και θα τα ετοιμάσω σε πιατέλες με ζελατίνες, κορδέλες κλπ για συνοδευτικό δώρο-μαζί με άλλα- για κουμπάρες κ γιαγιάδες

φιλιά!!

Σ ευχαριστώ Ερσάκι μου.

Ευγε! Αφού τελείωσες λοιπόν, τώρα, κοίτα να ευχαριστηθείς τις μέρες αυτές! Ξεκούραση, βολτες, φαγάκι και περιποιήσεις! :P:p

Υ.Γ. Υπέροχη ιδέα για τα μπισκοτα-δώρα. Από τα αγαπημένα μου δώρα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες κορούλες καλησπέρα.

Σήμερα, έχει γεννέθλια το μεγάλο μου αγόρι.. ετσι λοιπόν και γω, σαν καλή νοικοικυρά :twisted: , οργίασα στην κουζίνα.

Σας περιγράφω την μέρα μου.

Αφού πήγα το παιδάκι μου σχολείο, επέστρεψα σπίτι και έβαλα να γίνονται τα φαγάκια μου, για το εορταστικό μεσημεριανό μας:

Χοιρινό στη λαδόκολλα, με λιαστή ντοματούλα, πιπερίτσα και τυράκι

DSCN1909_zps294af1b8.jpg

DSCN1913_zpsa1945fce.jpg

Πατατούλες λεμονάτες, με θυμάρι:

{τις άφησα 5 λεπτάκια ακόμα να ροδοψηθούν}

DSCN1914_zps37cc9c14.jpg

Αφού ολοκληρώθηκαν, σχεδον, τα φαγάκια μου, ντύθηκα, βάφτηκα και παρά την βροχή έφυγα για ΩΡΛ. Επιτέλους.. ξεβούλωσα τ αυτάκια μου! :roll:Ηταν και τα 2 βουλωμενα.. ο γιατρός μου είπε "απορώ, πως άκουγες"... :| Εννοείται πως τώρα ακούω..dolby! :mrgreen::mrgreen:

Αφού τελείωσα από εκεί, πήγα σ ένα μαγαζί με παπούτσια και άλλαξα κάτι μπαλαρινούλες που ειχα πάρει στο πεθερικό, γιατί δεν της έκαναν και με την ευκαιρία πήρα και εγώ ένα.. αξίας 4,99 ευρώ!

Μπλε χρωματάκι, για τα τζιν μου και έχουν επάνω και μία {μεγάλη είναι η αλήθεια :mrgreen:} πεταλουδίτσα σε καθαρό διαμάντι φυσικά! :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

DSCN1915_zpsf20c725a.jpg

Στον γυρισμό, πήρα και ένα προφιτερόλ και ένα κεράκι, για το μεγάλο αγόρι μας

DSCN1912_zps9c88b38a.jpg

Επέστρεψα, ολοκλήρωσα τα μαγειρέματα, ψευτο-μάζεψα και πήρα το φιογκάκι από το σχολειο.

Τώρα διαβάζουμε και περιμένουμε τον μπαμπά μας για την τούρτα-έκπληξη!

Σας φιλώ όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...