Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Back to work :(:(:(:(:(:(

Σήμερα δεν πήγαμε σχολείο γιατί έκανε πολύ κρύο και τις άφησα στην μαμά μου, δεν έχουν καλή θέρμανση στα σχολεία τους δυστυχώς και φοβάμαι μην κρυολογήσουν...

Θέλω να ξεστολίσω οπωσδήποτε το Σ/Κ, έχω ήδη μαζέψει και καθαρίσει, στεφάνια, κάλτσες και λοιπά μου μένει μόνο το δέντρο.

Εχθές το απόγευμα πρέπει να έπαθα υποθερμία γιατί ταλαιπωρήθηκα πολύ και ήμουν έξω για αρκετές ώρες, γύρισα, έφαγα και ήπια ένα σφηνάκι κονιάκ αλλά μετά με έπιασαν ρίγη και κουκουλώθηκα για 1 ώρα στον καναπέ. Μου έφερε ο άντρας μου ένα ντεπόν και τσάι του βουνού και μετά από λίγη ώρα αναστήθηκα......

Και σήμερα εδώ που είμαι έχει μόνο!!! 6 βαθμούς Κελσίου στον χώρο που εργάζομαι......και μια μικρή θερμάστρα που προσπαθεί να μου ζεστάνει τα πόδια.....

Στο βουνό που πήγαμε την Δευτέρα είχε -6 βαθμούς και δεν κρύωνα τόσο πολύ όσο εχθές και σήμερα....

Φαγητάκι από την μαμά μου σήμερα μακαρόνια με κιμά και από αύριο θα μπω κανονικά στους ρουτινιάρικους ρυθμούς μου.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ravtaki είδα πως γέννησες!!! Να σας ζήσει το μωράκι σας και να απολαύσεις κάθε πολύτιμη στιγμή!

irene με το καλό, εύχομαι να πάνε όλα καλά και να υποδεχτείτε το μωρό σας!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια! τι κανετε? πολυ κρυο ρε παιδακι μου!!!!

εμεις ειμαστε συναχωμενοι κ η μικρη βηχει σαν βαρκαρης! εβγαλα κ ερπη αντι πυρετου μαλλον κ δεν μπορω να βαλω αλοιφη λογω εγκυμοσυνης..... θα χασουμε το παρτυ της βαπτηστηρας μου που ειναι το σαββατο:(. θα παει μονος του ο αντρας μου.

απο δουλειες τα συνηθισμενα καθημερινα μονο που σιδερωσα αρκετα εχτες κ σημερα εχει συνεχεια. σημερα πρεπει να μαγειρεψω κιολας.

το σκ θα ξεστολισω κ θα κανω κ ενα καλο καθαρισμα στο σαλονι.

αχ αφροδιτακι δεν εχω χειροτερο απο το να κρυωνω στην δουλεια... δεν μπορω να σκεφτω, παγωνει ο εγκεφαλος μου!!!

ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας κοριτσια! κ εσυ ναυτακι μου να χαιρεσαι γιο κ μπαμπα!

σας φιλω κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

αχ αφροδιτακι δεν εχω χειροτερο απο το να κρυωνω στην δουλεια... δεν μπορω να σκεφτω, παγωνει ο εγκεφαλος μου!!!

Δεν μπορείς να βάλεις λίγο τοπικά στο χείλι σου αλοιφούλα;

Περαστικά σας πάντως......

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλημέρα.

Δυστυχώς τα νέα μας δεν ειναι πολυ καλά... χθες, ξυπνήσαμε, με πολύ άσχημο τρόπο.. συνάδελφος του άντρα μου, μας πήρε νωρίς για να μας πει πως το μαγαζί τους έκλεισε.... :(... τους ειπαν πως θα τους μεταφέρουν {τους εργαζόμενους} σε άλλα μαγαζιά αλλά μάθαμε πως είναι απλώς ένα "τέχνασμα" για να κερδίσουν λίγο χρονο αφού πολύ σύντομα θα κλείσει όλη η εταιρεία.. μάλλον πτώχευση. Και αυτό γιατί δεν έχουν τα χρήματα για να τους αποζημιώσουν...

Εννοείται δεν πηραμε δώρο χριστουγέννων, του χρωστούν και περί τα 3.000?...

Σας το αναφέρω γιατί δεν είμαι στα κέφια μου, στο face έχω ποστάρει τα "τρελά" μου, οπότε ήθελα να ξέρετε.... :(

Το 2015 μας έκανε ωραίο ποδαρικό.....:(:(

Σας σκέφτομαι όλες, συγνώμη που δεν σας γράφω αναλυτικά...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγαπημένες μου καλημέρα.

Δυστυχώς τα νέα μας δεν ειναι πολυ καλά... χθες, ξυπνήσαμε, με πολύ άσχημο τρόπο.. συνάδελφος του άντρα μου, μας πήρε νωρίς για να μας πει πως το μαγαζί τους έκλεισε.... :(... τους ειπαν πως θα τους μεταφέρουν {τους εργαζόμενους} σε άλλα μαγαζιά αλλά μάθαμε πως είναι απλώς ένα "τέχνασμα" για να κερδίσουν λίγο χρονο αφού πολύ σύντομα θα κλείσει όλη η εταιρεία.. μάλλον πτώχευση. Και αυτό γιατί δεν έχουν τα χρήματα για να τους αποζημιώσουν...

Εννοείται δεν πηραμε δώρο χριστουγέννων, του χρωστούν και περί τα 3.000...

Σας το αναφέρω γιατί δεν είμαι στα κέφια μου, στο face έχω ποστάρει τα "τρελά" μου, οπότε ήθελα να ξέρετε.... :(

Το 2015 μας έκανε ωραίο ποδαρικό.....:(:(

Σας σκέφτομαι όλες, συγνώμη που δεν σας γράφω αναλυτικά...

αχ βρε ειρήνη μου.....τι να πω.....κ τόσοι άνθρωποι τι θα γίνουν? Που θα βρουν δουλειες? κ εμας μας πηρε ενας προμηθευτής μας κλείνει σε ενα μηνα! σε μια παρόμοια κατάσταση μια φιλη μου καναν καποιες ενέργειες κ επερνε απο τον οαεδ για ενα χρόνο χρήματα, δεν ξερω ακριβώς τι ειχαν κανει αν σε ενδιαφερει την ρωταω. Φιλακια κ προσπάθησε να μην σε περνει απο κατω

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη λυπάμαι πολύ :(:(:(:(:(.....

Τι να πω δεν ξέρω.....μόνο εύχομαι για την καλύτερη έκβαση των πραγμάτων που σε αυτή την περίπτωση είναι να πάρει ο άνθρωπος τα δεδουλευμένα του και την αποζημίωση του...... Εννοείται πως σας σκέφτομαι και ελπίζω να βρει δουλειά σύντομα.

Ούτε ο άντρας μου πήρε Δ.Χ. αλλά τουλάχιστον έχουν υπογράψει πως θα πάρει την αποζημίωση χωρίς δόσεις όταν τελειώσει ο χρόνος προειδοποίησης....

Πως καταντήσαμε έτσι;;;;;:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου καλημέρα.

Δυστυχώς τα νέα μας δεν ειναι πολυ καλά... χθες, ξυπνήσαμε, με πολύ άσχημο τρόπο.. συνάδελφος του άντρα μου, μας πήρε νωρίς για να μας πει πως το μαγαζί τους έκλεισε.... :(... τους ειπαν πως θα τους μεταφέρουν {τους εργαζόμενους} σε άλλα μαγαζιά αλλά μάθαμε πως είναι απλώς ένα "τέχνασμα" για να κερδίσουν λίγο χρονο αφού πολύ σύντομα θα κλείσει όλη η εταιρεία.. μάλλον πτώχευση. Και αυτό γιατί δεν έχουν τα χρήματα για να τους αποζημιώσουν...

Εννοείται δεν πηραμε δώρο χριστουγέννων, του χρωστούν και περί τα 3.000?...

Σας το αναφέρω γιατί δεν είμαι στα κέφια μου, στο face έχω ποστάρει τα "τρελά" μου, οπότε ήθελα να ξέρετε.... :(

Το 2015 μας έκανε ωραίο ποδαρικό.....:(:(

Σας σκέφτομαι όλες, συγνώμη που δεν σας γράφω αναλυτικά...

:(:(:(

ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΦΙΛΙ Κ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΙΣΤΕΥΤΕ.

μακαρι να παρει τα δεδουλευμενα του κ να βρει αμεσως αλλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη λυπάμαι πολύ :(:(:(:(:(.....

Τι να πω δεν ξέρω.....μόνο εύχομαι για την καλύτερη έκβαση των πραγμάτων που σε αυτή την περίπτωση είναι να πάρει ο άνθρωπος τα δεδουλευμένα του και την αποζημίωση του...... Εννοείται πως σας σκέφτομαι και ελπίζω να βρει δουλειά σύντομα.

Ούτε ο άντρας μου πήρε Δ.Χ. αλλά τουλάχιστον έχουν υπογράψει πως θα πάρει την αποζημίωση χωρίς δόσεις όταν τελειώσει ο χρόνος προειδοποίησης....

Πως καταντήσαμε έτσι;;;;;:confused::confused::confused:

:(:(:(

κ στο ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ ΦΙΛΙ Κ ΑΓΑΚΑΛΙΑ!

να βρει κ ο δικος σου αντρας πολυ συντομα αλλη δουλεια ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Είχα μέρες να διαβάσω και πολύ στεναχωρήθηκα με αυτά που διάβασα.Ελπίζω για όλες να πάνε όλα καλύτερα από εδώ και πέρα!!!

Αύριο θα έρθω Αθήνα για να είμαι σίγουρη ότι δεν θα γίνει κάτι και θα τρέχουμε τελευταία στιγμή,οπότε ελπίζω να ξεκουραστώ μια βδομαδούλα να κάνω και κάτι ψώνια που θέλω.

Σας φιλώ


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα!

irene με το καλό καλή μου!

Ειρήνη μου δεν είναι της παρούσης αλλά επειδή είχαμε πει για την θεραπεία εξισορρόπισης σμήγματος να σου πω...την έκανα χθες, είναι προιοντική περιποίηση δηλ χωρίς μηχάνημα κλπ....μου έκανε ντεμακιγιαζ, μετά ένα δυνατό πίλινγκ, μετά ορό ειδικό για να βγει το σμήγμα κλπ και τέλος μια "χοντρή" αρκετά μάσκα peel off...καλή ήταν, έλαμψε το προσωπάκι προς στιγμήν αλλά οχι ότι κάνει κ θαύματα...θεωρητικά εμποδίζει τη συνεχή παραγωγή σμήγματος, φαντάζομαι θα θέλει συχνή εφαρμογή για καλό αποτέλεσμα....

για τα λοιπά είμαι σίγουρη ότι ξέρεις πώς να χειριστείς την κατάσταση μέχρι να ορθοποδήσει ο άνθρωπος. Καλή τύχη εύχομαι στην ανεύρεση νέας εργασίας- και σε σας Αφροδίτη- και ολα σύντομα να πάρουν το δρόμο τους ξανά


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσια !!!

Εχω πολύ καιρο να μπω και μου λειψατε πολύ!!

Ειρηνάκι μου με το καλό το κοριτσάκι σου, ολα τα καλά!!!

Billako μου "ευχομαι το θαυμα"

σας φιλώ και σας στέλνω την καλήμέρα μου

Ευτυχως ξεστολισα το Σαββατο

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου κορίτσια, καλησπέρα.

Σας ευχαριστώ πολύ για τα παρήγορα λόγια σας. Ξέρω πως με σκέφτεστε και σας ευχαριστώ γι αυτό.

Ανεξάρτητα του τι ανεβάζω στο face {γιατί τα πολύ δικά μου πράγματα και κυρίως θέματα του άντρα μου, δεν υπάρχει λόγος να τα γνωριζουν απλοί γνωστοί ή παλιοί συμμαθητές / συνάδελφοι}, τα κέφια μας είναι πολύ μέτρια. Ευτυχώς και ο άντρας μου με στηρίζει πολύ και εγώ στηρίζω πολύ εκείνον αλλά και οι φίλες μου, με κρατούν όρθια.

Ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα, τους είπαν πως Πέμπτη θα πάει σε κάποιο άλλο μαγαζί {κι αυτό για "κλείσιμο" :roll: } και ακομα δεν ξέρουμε τίποτα.. ουτε που ούτε σίγουρα πότε ούτε και για πόσο....

Δεν ξέρω τι να πω.. στέλνουμε βιογραφικά παντού, το λέμε σε φίλους/γνωστούς...

Αν και κάνω αρκετές δουλίτσες στο σπίτι, καθως τα κέφια μου είναι πεσμένα και προσπαθώ να μην σκέφτομαι, δεν έχω κεφια αυτή τη στιγμή να σας γράψω αναλυτικά. Σας τα φωτογραφίζω όμως γιατί σύντομα θ αρχίσω να σας γράφω και ν' ανεβάζω και στο blog μας.

Σας φιλώ και σας ευχαριστώ όλες.

Υ.Γ.1 Αφροδιτούλα μου.. πόσο σας σκέφτομαι...

Υ.Γ.2. Μπιλλάκι, περιμενω την μέρα που η μανούλα θα τους διαψεύσει ολους! ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΝΙΑ ΜΑΧΗΤΡΙΑ!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε? εμεις μεγάλη ταλαιπωρία, εκτος απο τις αρρώστιες, αποκτησαμε κ ουρολοιμωξη, τραγική η κατάσταση εχτες την ειχε πιάσει υστερία απο τον πονο χωρις να μας λέει τι εχει, δωσαμε ντεπον στα τυφλά αλλα κ το βράδυ μας ήταν δραματικο! σημερα πηγαμε γιατρό κ ξεκινήσαμε αντιβίωση...... Ειρήνη μου υπομονη, τουλάχιστον θα παει σε αλλο καταστημα, εστω για κάποιο διάστημα, αληθεια ειναι μεγαλη εταιρια? έχει πολλα καταστήματα? σε σκεφτομαι! κ εσενα αφροδιτακι υπομονή κ αισιοδοξία! σας φιλω ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...