Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία πάνω απ'όλα!!!

περάσαμε ήρεμες γιορτές με αποτοξίνωση από την τεχνολογία και λίγη ξεκούραση.Δεν είμαι και για πολλά πλέον.Στις 19 θα γεννήσω εκτός κι αν η μπέμπα θέλει να βγει νωρίτερα οπότε τελειώνω με τις εκκρεμότητές μου και σήμερα θα ετοιμάω τη βαλιτσούλα μου για να μην τρέχω τελευταία στιγμή!

Γιωτάκι τι τέλεια νέα!!!Εύχομαι τα καλύτερα!

Μπιλάκι ελπίζω όλα να πάνε καλά!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλη χρονια κοριτσια μου!!!!! υγεια ευτυχια κ ξανα υγεια!!

ιρενε μου με το καλο κοριτσακι μου με εναν πονο η μπεμπα!

γιωτακι μου εσυ με το μαλακο εεε?? μην δω ξανα λιστες ατελειωτες!!

ειρηνη μου ολα καλα να πανε ευχομαι με την δουλεια του αντρουλη.

εμεις περασαμε οικογενειακα χαλαρα κ ομορφα ολοι μαζι παρελασε πολυς κοσμος απο το σπιτι της μαμας εκει ρεβεγιον εκει ολες τις μερες σχεδον. η μαμα με πολυ καλη διαθεση δεν αφησε να μας χαλασουν οι γιορτες.

μπαινοβγαινει στο νοσοκομειο την ελεχχουν, την ντοπαρουν με παυσπονα κτλ κ οσο αντεχει την αφηνουν να ευχαριστηθει τις στιγμες μας. απο Δευτερα θα μπει για τα καλα μεσα.

κοριτσια μου δεν το αφηνω να με παρει πολυ απο κατω(προσπαθω οσο μπορω)ευχαριστιεμαι οσο γινεται μαζι της κ δεν σκεφτομαι το μετα.....δεν θελω να μας βλεπει στεναχωρημενες. ηδη εχει ξεπερασει κ αυτην την φορα τα προγνωστικα αφου οι γιατροι δεν την ειχαν να αντεξει μεχρι το νεο ετος...αλλα ειναι ακομα εδω!

θα ηθελα να σας ευχηθω σε μια μια ξεχωριστα αλλα το μυαλο μου ειναι κουρκουτι κ φοβαμαι πως θα ξεχασω αρκετες κ δεν το θελω

υγεια κοριτσια μου ΣΕ ΟΛΕΣ κ ευχομαι να μην λειψει τιποτα κ κανεις το 2015 απο τα σπιτικα σας

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια,τι κάνετε? εμεις μόλις φαγαμε κ μαζεψα. σήμερα εκανα αρκετά πραγματάκια! καθάρισα μπαλκόνι, έκανα τζάμια μεσα εξω, καθάρισα κ εβρασα χορτα, μαζεψα απλωμενα, απλωσα, εβαλα ένα πλυντήριο με τα σακβουαγιαζ μας, τα απλωσα κ ενα δεύτερο με πατακια μπανιου. μετα εστρωσα κρεβάτια, εβαλα τσιπουρα στον φουρνο κ τηγανισα πατάτες, φαγαμε, μαζεψα, περασα κ τον φούρνο όπως κανω τον τελευταίο καιρό μετά το μαγειρεμα για να μην λερωνει. Τώρα παω για ύπνο, η μικρή κοιμάται ήδη κ ο άντρας μου χαζεύει στο ίντερνετ. το απόγευμα θα κόψουμε την βασιλοπιτα μας! μπιλλακι εύχομαι απο καρδιας να σπασει ολα τα προγνωστικά κ να ειναι μαζι σας κ τα επόμενα χριστουγεννα κ για πολλά ακόμη χρόνια! ασχετο, το τικερακι μου δεν μετραει, σήμερα κλεινω την 13η εβδ! σας φιλω κορίτσια μοτ! ιρενε όυ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! μπιλλακι δεν εχω όρεξη για δουλειές κ ετσι κανω τα απολύτως απαραίτητα,

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά για όλους μας! Να έχουμε υγεία, ευτυχία, αγάπη και ευημερία στα σπίτια μας!

Yotou με το καλό να έρθει το μωράκι σας!

Billako μου εύχομαι μόνο τα καλύτερα, ας γίνει ένα θαύμα!

Οικογενειακές καταστάσεις, με ξεκούραση, βόλτες, βραδινές εξόδους άνευ παιδιών και βραδιές με οικογένεια ή φίλους με κεράκια και τα φωτάκια να αναβοσβήνουν....

Πέρασαν πολύ γρήγορα οι μέρες αλλά φέτος περάσαμε υπέροχα, καμία σχέση με τις περσινές γιορτές.

Αύριο έχουμε και οι δυο μας άδεια ευτυχώς οπότε θα περάσουμε ωραίες στιγμές σαν οικογένεια όλοι μαζί (θα πάμε ημερήσια εκδρομή σε χιονοδρομικό).

Σας φιλώ όλες και εύχομαι τα καλύτερα για τα σπίτια μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα, αγαπημένα μου!

Να προσέχετε όλες, αφού θα κάνει πολύ-πολύ κρύο τις επόμενες ημέρες και κυρίως οι εγκυούλες μας!

Καλημέρα και καλή χρονιά με υγεία πάνω απ'όλα!!!

περάσαμε ήρεμες γιορτές με αποτοξίνωση από την τεχνολογία και λίγη ξεκούραση.Δεν είμαι και για πολλά πλέον.Στις 19 θα γεννήσω εκτός κι αν η μπέμπα θέλει να βγει νωρίτερα οπότε τελειώνω με τις εκκρεμότητές μου και σήμερα θα ετοιμάω τη βαλιτσούλα μου για να μην τρέχω τελευταία στιγμή!

Με το καλό Ρηνουλα μου! Με το καλό, να κρατήσεις στα χεράκια σου, ένα υγιέστατο μπεμπάκι!

εμεις περασαμε οικογενειακα χαλαρα κ ομορφα ολοι μαζι παρελασε πολυς κοσμος απο το σπιτι της μαμας εκει ρεβεγιον εκει ολες τις μερες σχεδον. η μαμα με πολυ καλη διαθεση δεν αφησε να μας χαλασουν οι γιορτες.

μπαινοβγαινει στο νοσοκομειο την ελεχχουν, την ντοπαρουν με παυσπονα κτλ κ οσο αντεχει την αφηνουν να ευχαριστηθει τις στιγμες μας. απο Δευτερα θα μπει για τα καλα μεσα.

κοριτσια μου δεν το αφηνω να με παρει πολυ απο κατω(προσπαθω οσο μπορω)ευχαριστιεμαι οσο γινεται μαζι της κ δεν σκεφτομαι το μετα.....δεν θελω να μας βλεπει στεναχωρημενες. ηδη εχει ξεπερασει κ αυτην την φορα τα προγνωστικα αφου οι γιατροι δεν την ειχαν να αντεξει μεχρι το νεο ετος...αλλα ειναι ακομα εδω!

:(:(:(:( α, ρε Μπιλάκι μου.....

καλησπέρα κορίτσια,τι κάνετε? εμεις μόλις φαγαμε κ μαζεψα. σήμερα εκανα αρκετά πραγματάκια! καθάρισα μπαλκόνι, έκανα τζάμια μεσα εξω, καθάρισα κ εβρασα χορτα, μαζεψα απλωμενα, απλωσα, εβαλα ένα πλυντήριο με τα σακβουαγιαζ μας, τα απλωσα κ ενα δεύτερο με πατακια μπανιου. μετα εστρωσα κρεβάτια, εβαλα τσιπουρα στον φουρνο κ τηγανισα πατάτες, φαγαμε, μαζεψα, περασα κ τον φούρνο όπως κανω τον τελευταίο καιρό μετά το μαγειρεμα για να μην λερωνει. Τώρα παω για ύπνο, η μικρή κοιμάται ήδη κ ο άντρας μου χαζεύει στο ίντερνετ. το απόγευμα θα κόψουμε την βασιλοπιτα μας! μπιλλακι εύχομαι απο καρδιας να σπασει ολα τα προγνωστικά κ να ειναι μαζι σας κ τα επόμενα χριστουγεννα κ για πολλά ακόμη χρόνια! ασχετο, το τικερακι μου δεν μετραει, σήμερα κλεινω την 13η εβδ! σας φιλω κορίτσια μοτ! ιρενε όυ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου! μπιλλακι δεν εχω όρεξη για δουλειές κ ετσι κανω τα απολύτως απαραίτητα,

Γιωτακι μου, να ξεκουράζεσαι ε?

Σε σκέφτομαι!

Οικογενειακές καταστάσεις, με ξεκούραση, βόλτες, βραδινές εξόδους άνευ παιδιών και βραδιές με οικογένεια ή φίλους με κεράκια και τα φωτάκια να αναβοσβήνουν....

Πέρασαν πολύ γρήγορα οι μέρες αλλά φέτος περάσαμε υπέροχα, καμία σχέση με τις περσινές γιορτές.

Αύριο έχουμε και οι δυο μας άδεια ευτυχώς οπότε θα περάσουμε ωραίες στιγμές σαν οικογένεια όλοι μαζί (θα πάμε ημερήσια εκδρομή σε χιονοδρομικό).

Αχ, good times...! Παντα όμορφες στιγμές, Αφροδιτούλα, αγαπημένη!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου,

Το σημερινό πρωϊνό μας βρίσκει στο ζεστό σπιτάκι μας {με a/c αλλά ζεστό!}.

Μας ξύπνησε η φίλη μου, που μου έφερε την μικρή της, καθώς δούλευε και για σήμερα δεν είχε που να την αφήσει. Οπότε την έχουμε παρέα μας μέχρι αργά το μεσημέρι.

Ετσι, ντύθηκα καλά και πετάχτηκα σούπερ. Είχα μέρες να πάω... ψώνισα και επεστρεψα.

Απλωσα ένα νυχτερινό πλυντήριο, μάζεψα το σπιτάκι μου, σιδέρωσα, έπλυνα πιατικά, ετοίμασα φαγάκι.. για σήμερα κοτόπουλο με χωριάτικες χυλοπίτες στο φούρνο

DSCN1982_zps90c76de9.jpg

Το απόγευμα, δουλίτσα.

Σας φιλώ γλυκά όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παρεούλα!:D

Χρόνια πολλά, Καλή χρονιά με υγεία και ό,τι επιθυμεί ο καθένας!με το καλό στις εγκυμονούσες!

χθες ξεστόλισα!επιτέλους, τα είχα βαρεθεί συν ότι με εκνεύριζε σκόνη-γκλίτερ-χρυσόσκονες...και του χρόνου!

φιλιά πολλά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

περιποίηση προσώπου έκανα κ γω χθες Γιώτα - καθαρισμό - και έκλεισα και από βδομάδα μια θεραπεία εξισορρόπησης σμήγματος..

... αχ Ερσάκι μου, για δώσε τα φώτα σου, τι ειναι αυτό το πράγμα που λες.. Ξέρεις, πως στα θέματα προσώπου, είσαι η γκουρού μου! :wink:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

... αχ Ερσάκι μου, για δώσε τα φώτα σου, τι ειναι αυτό το πράγμα που λες.. Ξέρεις, πως στα θέματα προσώπου, είσαι η γκουρού μου! :wink:

καλημέρα!

Ειρήνη μου η θεραπεία εξισορρόπησης περιλαμβάνει τα εξής:

  • Ντεμακιγιάζ με γαλάκτωμα καθαρισμού & lotion
  • Εξάχνωση σμήγματος με μηχανικό peeling υπερήχων
  • Αφαίρεση υπολειμμάτων με lotion
  • Εφαρμογή ειδικού θεραπευτικού serum και επάλειψη για διείσδυση στις βαθύτερες σ τοιβάδες του δέρματος
  • Εφαρμογή ρυθμιστικής μάσκας
  • Αφαίρεση της μάσκας και μαλάξεις με ειδική ενυδατική - ρυθμιστική κρέμα

ωστόσο λόγω καιρού - είχαμε χιόνια την περασμένη εβδομάδα - το ραντεβού μετατέθηκε γι αυτην την Παρασκευή..οπότε θα σου πω το Σάββατο;)


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! σημερα γιορταζε η μικρούλα μας! ήρθαν λιγοι κ καλοι φιλοι, πολλα τηλέφωνα για ευχες! περασαμε ομορφα! συμμαζεψαμε τι σπιτι κ τωρα αραλικι! μπιλλακι να χαιρεσαι την μαμακα σου! εύχομαι παντα να διαψευει τους γιατρούς! φιλάκια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα καλημέρα!!!!

Καλή χρονια με υγεία, αγάπη, χαμογελα και ελπίδα!!!!

τι κάνετε; ευχαριστά βλέπω :)

Γιώτα με το καλό γλυκιά μου, εύχομαι με έναν πόνο!

Πως τα πάτε; χάθηκα το ξέρω αλλά τρέχω σαν τη τρελη και όλο λέω να μπω και να όλο και κάτι γίνετε και το αφήνω παλι..

Εμεις τα ίδια, τα μικρά μεγαλώνουν, έχουμε ξεκινησει λογοθεραπείες του μεγάλου λόγω καθυστερησης λόγου και η ζωη συνεχιζετε!

θα προσπαθησω να μπαινω πιο συχνα, σας αφηνω τωρα γιατι γιορταζει το μικρο μου αγορι σημερα και εχω τρεξιματα, ααα γιορταζει και ο μπαμπας μου!!

σας φιλω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

Γιώτα να χαίρεσαι το κορίτσι σου!και με το καλό το μπεμπουλίνι:D

sailor moon να χαίρεσαι το αγόρι σου, my billy τη μαμά σου

και όλες οι υπόλοιπες όποιους έχουμε...φιλιά κορίτσια!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου σας ευχαριστω για τις ευχες!!

γιωτα να χαιρεσαι την μικρη σου, ναυτακι τον γιοκα κ τον μπαμπα σου, σοφια κ τον γιο σου!! ολες να χαιρεστε οποιον εχετε!

στο σπιτακι μου ειχε αρκετο χιονι για χιονοπολεμο κ εγω ηρθα δουλεια που δεν εχει νιφαδα ουτε για δειγμα!! κλαψ... φιλακια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!

Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά σε όλες. Να χαίρεστε τις οικογένειές σας!

Εμείς περάσαμε πολύ όμορφα τα χριστούγεννα αλλά την Πρωτοχρονιά αρρωστήσαμε με γαστρεντερίτιδα. Ευτυχώς το μικράκι μου τη γλίτωσε.

Σιγά-σιγά επιστρέφουμε στους κανονικούς μας ρυθμούς. Θέλω να κάνω μια καλή καθαριότητα τώρα που ξεστόλισα αλλά ο καιρός είναι άσχημος και δεν ευνοεί. Δεν αντέχω και το κρύο βρε κορίτσια. Γενικά ο χειμώνας δε μου αρέσει καθόλου. Μέχρι τις γιορτές τον αντέχω μετά ονειρεύομαι τον ήλιο και την άνοιξη.

Γιωτάκι με το καλό το μπεμπέ σου!!!!!

Μπιλάκι εύχομαι το καλύτερο για τη μανούλα σου.

Φιλάκια σε όλες


h6cQp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...