Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπέρα κορίτσια!

Ειρήνη μου thank you, πάντα με την καλή σου την κουβέντα:-D

Γιώτα μου στείλτην καλή μου, είναι οι εκπαιδευτικοί υπεύθυνοι στην εκδρομή, δεν τα αφήνουν έτσι, ειδικά τα πρωτάκια τα προσέχουν πολύ. Στο λεωφορείο θα υπάρχουν σίγουρα 3-4 εκπαιδευτικοί, τους βάζουν ζώνη, ελέγχουν, τα προσέχουν κ εκει που θα πάνε τα χουν από κοντά. Εσύ ξέρεις βέβαια, τη γνώμη μου σου λέω, φιλικά πάντα, επειδή είμαι μες στο χώρο κ ξέρω..

Άυριο θα χω γυναίκα σπίτι, θα γυρίσω μια μέρα να τα βρω -ελπίζω- όλα καθαρά...βέβαια ξεκίνησα την αλλαγή σεζόν στα ρούχα, μεγάααααλη δουλειά, οπότε έχω εκεί να δώσω αγώνα, βοήθειά μου...

φιλιά!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 25/9/2017 at 9:57 ΜΜ, ravT είπε:

 

Ένα σου λέω... Έχω μια εβδομάδα που τα σκέφτομαι και περιμένω το αγαπημένο μας θέμα. Να ταξιδέψουμε, να ξεφύγουμε, να γλυκάνουμε...

Το ίδιο κι εγώ....και δεν ντρέπομαι καθόλου!!!

Το σκέφτομαι από όταν είχα άδεια πριν 2 εβδομάδες, που είχα χαλαρώσει κάπως :).

 

On 26/9/2017 at 0:07 ΜΜ, Ειρήνη είπε:

 

Νομίζω πως λίγο πολύ, είμαστε έτοιμες... συντομα ανοίγει, Ραβτάκι μου!!!!! Εχουμε τόσα πολλά να κάνουμε και τόσο πολύ να γλυκαθούμε!

καρδούλες πολλές!!!

On 26/9/2017 at 2:45 ΜΜ, Ειρήνη είπε:

Αγαπημένες μου, καλησπέρα.

Σήμερα συναντήθηκα με μία φίλη μου και πεταχτήκαμε σ ένα μαγαζί {στην περιοχη Ρέντη}, για ν αγοράσουμε διάφορα είδη {σαμπουάν, μωρομάντηλα κλπ.}.

Πηραμε κι ένα καφεδάκι στο χέρι και αναζητήσαμε γυμναστήριο για φέτος.

Προσωπικά, ήθελα να συνεχίσω krav maga αλλα οι ώρες δεν με βόλευαν οπότε είπα να κοιτάξω κι αλλου. Βρήκα, 2 βήματα από το σπίτι μου! Είναι ένα πλήρως εξοπλισμένο γυμναστήριο, με πολλα και διαφορετικά είδη γυμναστικής, από ομαδικά {πιλάτες, flow yoga, zumba κ.α.} αλλά και ατομικά. Εμένα μ ενδιαφερει βασικά το kick-boxing, που είναι μαχητικό άθλημα και με βολεύουν οι ώρες. Στις 9 το βράδυ, 3 φορές την εβδομάδα και το μεσημέρι του Σαββάτου. Το υπέροχο όμως ειναι, πώς έχει πολλά και ενδιαφέροντα αθλήματα και τα πρωινά, που οταν δεν δουλεύω είμαι ελεύθερη, κάποια από τα οποία θα ήθελα πολύ να τα δοκιμάσω!

Σήμερα το βράδυ, αφού επιστρέψουμε από τ αγγλικά του μικρού, θα πεταχτώ, να παρακολουθήσω το μάθημα του kick και βλέπουμε.

Επιτέλους, να ξαναμπω στο πρόγραμμα!

Σας φιλώ γλυκά και περιμένω τα νέα σας!

Και πολύ καλά κάνεις!

Να μας πεις εντυπώσεις ε;

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 27/9/2017 at 11:06 ΠΜ, Δομνίνα είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Εγώ να δεις Ειρηνάκι μου πόσο χαίρομαι και πόσο ανάλαφρη νιώθω όταν αδειάζει οποιοσδήποτε χώρος στο σπίτι!

Η συνταγή είναι της γιαγιάς μου. Ξεκίνησε ως συνταγή με σαμπλέ αλλά εγώ την απλοποίησα και αντί για σαμπλέ την κάνω κουλουράκια. Τα υλικά είναι τα εξής:

1 πλάκα βούτηρο Κερκύρας

1 κοφτή κούπα ζάχαρη

2 αυγά + 2 κρόκους αυγών

1 βανίλια

1 κουταλάκι baking powder

3-4 φλυτζάνια αλεύρι (όσο σηκώσει)

Μετά με οποιοδήποτε κουπ-πατ φτιάχνεις τα μπισκότα και τα ψήνεις στον αέρα στους 170 βαθμούς μέχρι να πάρουν χρώμα και έτοιμα!

Εμένα μου αρέσουν πολύ! Ελπίζω να σου αρέσουν και σένα το ίδιο!

Φιλιά πολλά!

Σ ευχαριστώ πολύ Δομνίνα μου, για τον κόπο σου, να γράψεις τη συνταγή!
Θα τα κάνω άμεσα και θα σου πω εντυπώσεις!

 

17 ώρες πρίν, YOTOU είπε:

Γεια σας κορίτσια,  τι κάνετε? Εγώ σίδερο..... Πολύ.....  Ουφ... Φάγαμε,  μάζεψα,  διαβάσαμε Κ ύπνο όλοι εκτός από μένα που μαγείρεψα Κ σιδερώνω.  Το απόγευμα μιας Κ είναι κλειστό το μαγαζί λέμε να πάμε καμιά βόλτα οικογενειακός. 

να ρωτήσω τι γνώμη έχετε για τις σχολικες εκδρομές με πούλμαν χωρίς τους γονείς στην πρώτη δημοτικού?  Τα στέλνατε η θα τα στείλετε? Εμείς πάμε την δευτέρα εκδρομή  Κ δεν θα την στείλω..... Φοβάμαι παρά πολύ το πούλμαν Κ θεωρώ ότι είναι πολύ μικρά για να πάνε κάπου ασυνόδευτα. Είναι το μόνο παιδί που δεν θα πάει.  Τόσο λάθος είμαι? Για να μην στεναχωριέται της έταξα να πάμε σε φουσκωτά την ημέρα της εκδρομής Κ είναι καταχαρουμενη.  Τι λέτε εσείς? 

σας φιλω κορίτσια μου! 

Η δική μου γνώμη, Γιωτούλα μου, είναι να τη στέλνεις στις εκδρομές. Δεν είσαι λάθος, όπως λες, απλώς φοβάσαι, που είναι ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ.

Να τη στέλνεις ματάκια μου γιατί θα κοινωνικοποιηθεί, θα ενσωματωθεί σε όλες τις σχολικές δραστηριότητες και θα νιώσει και η ίδια "ανεξαρτητη".

Το ίδιο νιώθω και γω.. φοβο και άγχος, οπουδήποτε δεν είμαι μαζί του. Στις εκδρομές, σημείωνα παντα στο σημειωματάριο μου, το μέρος που θα πήγαιναν και είχα άγχος μη συμβεί το οτιδηποτε. Και αυτό θα συμβαίνει πάντα.. όσο χρονών και αν πάνε. Στο λέω εγώ, που ο δικός μου πήγε Α' Γυμνασίου και ακόμα τρέμω, άσχετα που μιλάω ψύχραιμα μαζί του. Πρεπει όμως να πάρει οποιαδήποτε εμπειρία έχει να του προσφέρει η ζωή. Ακόμα και το πέρα-δώθε με το σχολικό, για εκείνην θα είναι μια υπέροχη, πρωτόγνωρη εμπειρία, μαζί με τους συμμαθητές της!

Μιλα κι αλλο μαζί μας γι αυτό, αν σε κάνει να νιωσεις καλύτερα.

 

1 ώρα πρίν, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Το ίδιο κι εγώ....και δεν ντρέπομαι καθόλου!!!

Το σκέφτομαι από όταν είχα άδεια πριν 2 εβδομάδες, που είχα χαλαρώσει κάπως :).

 

καρδούλες πολλές!!!

Και πολύ καλά κάνεις!

Να μας πεις εντυπώσεις ε;

 

 

... άρα είμαστε έτοιμες!! Γιουπιιιιι!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

αχ κοριτσια μου το ξερω, αλλα με ξεπερναει ολο αυτο......δεν μπορω να το κανω, απλα δεν μπορω....φετος τουλαχιστον δεν θα παει κ σαν ανταλαγμα κ για να μην στεναχωριεται θα την πηγαινω καπου που θελει πολυ.....του χρονου βλεπουμε.....

ευχαριστω για τις γνωμες σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, YOTOU είπε:

αχ κοριτσια μου το ξερω, αλλα με ξεπερναει ολο αυτο......δεν μπορω να το κανω, απλα δεν μπορω....φετος τουλαχιστον δεν θα παει κ σαν ανταλαγμα κ για να μην στεναχωριεται θα την πηγαινω καπου που θελει πολυ.....του χρονου βλεπουμε.....

ευχαριστω για τις γνωμες σας!

Οπως νιώθεις καλύτερα, Γιωτούλα μου. Αυτό νιώθεις, αυτό κάνεις.

Υπέροχη ιδέα το να την πηγαίνεις κάπου όμορφα, αντί της εκδρομής. Μπορείτε να δείτε τόσα πράγματα!

Σε φιλώ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Απ τη στιγμή που πήρες μια τέτοια απόφαση και εκείνες τις ώρες όντως κάνεις κάτι μαζί της εκτός σπιτιού, γιατί δεν μιλάς με τη διεύθυνση του σχολείου ώστε να την πηγαίνεις εσύ στην εκδρομή και να κάθεσαι κάπου τριγύρω περιμένοντας να την πάρεις πίσω;


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένες μου, καλησπέρα.

Ακρως φθινοπωρινός ο καιρός σήμερα και νιώθω όμορφα.

Δυστυχως, με το καλημέρα της σχολικής χρονιάς, ο μικρος μου άρπαξε γερό κρύωμα και από την Τετάρτη τον ταλαιπωρεί πολύ. Τον έχω από χθες με depon και όμως εχει ενα συνεχομενο 37,5. Οπότε σήμερα δεν τον έστειλα σχολείο και τη Δευτέρα θα πάω μαζί του να δικαιολογήσω τις απουσίες.

Τον έχω με φυσικούς χυμούς, ξαπλωμενο, του τρίβω πλατούλα και στηθάκια και για σήμερα του ετοίμασα και υπέροχη κοτόσουπα-αυγολέμονο, να τον βοηθήσει

simera18.jpg

 

Ετοιμασα και κρέμα καραμελέ για μετά. Ήταν το γλυκάκι που έφτιαχνε πολύ συχνά η μανούλα μου, οπότε κάθε φορά που το φτιάχνω τη θυμάμαι έντονα:

simera34.jpg

Σπιτι μας λοιπόν.. πετάχτηκα μόνο για να ψωνίσω μερικά πραγματάκια και μέσα.. κρύωνα, παρά που φόρεσα χειμερινά ρούχα και αθλητικά παπούτσια...

Λούστηκα, έκανα κρέμα μαλλιών και πριν λιγο ξέβγαλα τα μαλλιά μου. Πολύ νωρίς το πρωί, δουλευα. Ειχα τεχνητά νυχάκια και ημιμόνιμο.

Έχω "σημάδια" πως η στιρέλα μου αρχίζει πάλι και χαλάει... άλλα χρήματα που θα χρειαστουν εκεί... :?

Σας φιλω γλυκά ολες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ειρήνη είπε:

Αγαπημένες μου, καλησπέρα.

Ακρως φθινοπωρινός ο καιρός σήμερα και νιώθω όμορφα.

Δυστυχως, με το καλημέρα της σχολικής χρονιάς, ο μικρος μου άρπαξε γερό κρύωμα και από την Τετάρτη τον ταλαιπωρεί πολύ. Τον έχω από χθες με depon και όμως εχει ενα συνεχομενο 37,5. Οπότε σήμερα δεν τον έστειλα σχολείο και τη Δευτέρα θα πάω μαζί του να δικαιολογήσω τις απουσίες.

Τον έχω με φυσικούς χυμούς, ξαπλωμενο, του τρίβω πλατούλα και στηθάκια και για σήμερα του ετοίμασα και υπέροχη κοτόσουπα-αυγολέμονο, να τον βοηθήσει

simera18.jpg

 

Ετοιμασα και κρέμα καραμελέ για μετά. Ήταν το γλυκάκι που έφτιαχνε πολύ συχνά η μανούλα μου, οπότε κάθε φορά που το φτιάχνω τη θυμάμαι έντονα:

simera34.jpg

Σπιτι μας λοιπόν.. πετάχτηκα μόνο για να ψωνίσω μερικά πραγματάκια και μέσα.. κρύωνα, παρά που φόρεσα χειμερινά ρούχα και αθλητικά παπούτσια...

Λούστηκα, έκανα κρέμα μαλλιών και πριν λιγο ξέβγαλα τα μαλλιά μου. Πολύ νωρίς το πρωί, δουλευα. Ειχα τεχνητά νυχάκια και ημιμόνιμο.

Έχω "σημάδια" πως η στιρέλα μου αρχίζει πάλι και χαλάει... άλλα χρήματα που θα χρειαστουν εκεί... :?

Σας φιλω γλυκά ολες!

Περαστικά Ειρήνη.

Και η μεγάλη μου ξύπνησε εχθές με πονόλαιμο (όχι οξύ) και δεν έχει πονοκέφαλο ή δέκατα ως τώρα....ελπίζω να περάσει γρήγορα χωρίς άλλα συμπτώματα.

Εχθές μόλις γύρισα από την δουλειά της έφτιαξα κοτόσουπα αυγολέμονο και κάναμε αγκαλίτσες. Τσαι του βουνου, μελι, καραμελες μπας και συνελθει.

Η κρέμα καραμελέ είναι πάντα αγαπημένο γλυκό!

Φιλακια!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περαστικά του Ειρήνη! Δυστυχώς κι εμείς όλη την προηγούμενη εβδομάδα ήμασταν άρρωστοι. Η κόρη μου ξεκίνησε ακριβώς την 5η ημέρα του σχολείου! Έπιασε έπειτα τον μεγάλο που έκανε και πυρετό και εν τέλει και τον μπαμπά μας. Ευτυχώς τώρα είμαστε καλά. Αφροδίτη ελπίζω και η δικιά σου ζουζούνα να είναι καλύτερα σήμερα. 

Σήμερα έχουμε απ το πρωί έξω, απ τη μια δουλειά στην άλλη, σέρνοντας και τον μικρό μαζί. Έξοδα, έξοδα και πάλι έξοδα...

Η καφετιέρα μου, μετά από 10 χρόνια αγαστής συνεργασίας, απεβίωσε και το σκέφτομαι έως και το 20αρικο...

Το αυτοκίνητο έχει ζημιά, αλλαγή μπαταρίας και σέρβις τα οποία δεν τρενάρονται άλλο...

Τέλος, η κόρη μου αν και μικρή για ορθοδοντικές εργασίες, πρέπει να πάει σε ορθοδοντικό άμεσα διότι ένα δόντι είναι τόσο εκτός θέσης που κινδυνεύει να χαθεί. Δε θέλω να μάθω το κόστος, δε θέλω...

Έχουμε και μια γαμοβάφτιση σύντομα, πολύ δικού μας προσώπου. Ήδη έφτιαξα με μεγάλη φροντίδα το δώρο για το μωρό (άραγε βρε κορίτσια θα εκτιμήσουν τον χρόνο και το νοιάξιμο που έδωσα πηγαίνοντας σε 3 διαφορετικά μαγαζιά για να ετοιμάσω κάτι όμορφο ή τσάμπα κόπος;) και μένουν τα χρήματα για το ζευγάρι. Σήμερα αγόρασα μια μεγάλη τσάντα κραφτ για να βάλω το δώρο του μωρού και από μια κάρτα, για το μωρό και για το ζευγάρι. Λόγω οικονομικών, μετά τα μαλλιά που βάφω μόνη μου 2 χρόνια τώρα, θα τα χτενίσω κιόλας μόνη μου οπότε σήμερα πήγα και αγόρασα τη βαφή μου, αξεσουάρ για το χτένισμα και βερνίκι νυχιών σε χρώμα ταιριαστό με το φόρεμα, διότι φυσικά και δεν παίζει ούτε περιποίηση άκρων από επαγγελματία... 

Αυτό που λέω, και το ξαναλέω και εδώ γιατί όλες έχω καταλάβει στην ίδια θάλασσα κολυμπάμε, ας έχουμε την υγειά μας και όλα τ άλλα ας πάνε στα κομμάτια...

Στο σπίτι επικρατεί τάξη και σχετική καθαριότητα, ενόψει της φθινοπωρινής γενικής. Ο καιρός έχει κρυώσει για τα καλά οπότε σύντομα θα στρώσω! Μόνο ασιδέρωτα έχω άπειρα καθώς έπλυνα τα καινούργια ρούχα των παιδιών και τα αμέλησα. Αύριο έχει φουλ σίδερο! 

Καλό Σαββατοκύριακο σας εύχομαι!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, ravT είπε:

Απ τη στιγμή που πήρες μια τέτοια απόφαση και εκείνες τις ώρες όντως κάνεις κάτι μαζί της εκτός σπιτιού, γιατί δεν μιλάς με τη διεύθυνση του σχολείου ώστε να την πηγαίνεις εσύ στην εκδρομή και να κάθεσαι κάπου τριγύρω περιμένοντας να την πάρεις πίσω;

μωρε το θεωρω υπερβολικο..... φοβαμαι μην την κοροιδευουν κιολας,ενω τωρα λεει λεει με χαρα στο σχολειο οτι δεν θα παει στην εκδρομη και θα παει στα φουσκωτα. τι να πω.... δεν ξερω πως θα κυλησει η χρονια, βλεποντας κ κανοντας!

 

κοριτσια περαστηκα στα παιδακια σας! κ εμεις κατι χαζοβηχαλακια εχουμε η αληθεια ειναι!

φθινοπωριασε για τα καλα!

σημερα αφου ανεβηκαμε με τα παιδια στο σπιτι στις 2,30 (απο το μαγαζι) κ αφου μου κανανε το σπιτι μεσα σε 10' αχουρι, με πεταμενα παιχνιδια κ πραγματα παντου, κ αφου φαγαμε την εβαλα την μεγαλη κ τα μαζεψε ολα!!!! να πω την αληθεια με την τακτοποιηση κ ομαδοποιηση των παιχνιδιων που εχω κανει ειναι πολυ ευκολο να τα μαζεψει χωρις να τα μπερδεψει! μου πηρε 2 μερες για να τα φτιαξω κ πριν 3 εβδ περιπου αλλα αξιζε ο κοπος!

μετα, φαγαμε, μαζεψα, υπνο η μικρη, παιξαμε ενα επιτραπεζιο με την μεγαλη κ υπνο κ αυτη.εντωμεταξυ ηρθε ο αντρας μου για φαγητο, πηγα ενα μικρο σουπερ για λιγα που χρειαζομουν κ ανοιξα το μαγαζι στις 5,30.

τωρα σε λιγο παω επανω κ ετοιμαζομαι για 2ο γυρο!

σας φιλω!!!

υγ. ειρηνη μου εισαι τρελο ξωτικο!!!! εγω ακομα ονειρευομαι παραλιες........

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΑΦΡΟΔΙΤΑΚΙ είπε:

Περαστικά Ειρήνη.

Και η μεγάλη μου ξύπνησε εχθές με πονόλαιμο (όχι οξύ) και δεν έχει πονοκέφαλο ή δέκατα ως τώρα....ελπίζω να περάσει γρήγορα χωρίς άλλα συμπτώματα.

Εχθές μόλις γύρισα από την δουλειά της έφτιαξα κοτόσουπα αυγολέμονο και κάναμε αγκαλίτσες. Τσαι του βουνου, μελι, καραμελες μπας και συνελθει.

Η κρέμα καραμελέ είναι πάντα αγαπημένο γλυκό!

Φιλακια!

Περαστικά κοριτσάκι μου! Να ήταν αυτό και μονο!

Ετσι ξεκίνησε και ο μικρός μου, την Τετάρτη αλλά φοβήθηκα τις απουσίες {που με τρομάζουν στο Γυμνάσιο} και τον έστειλα σχολείο.. χειροτέρευε.. και τώρα έκανε 37.8 δυστυχώς... αχ....

Υ.Γ. Πόσο, μα πόσο με καταλαβαίνεις....


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, YOTOU είπε:

μωρε το θεωρω υπερβολικο..... φοβαμαι μην την κοροιδευουν κιολας,ενω τωρα λεει λεει με χαρα στο σχολειο οτι δεν θα παει στην εκδρομη και θα παει στα φουσκωτα. τι να πω.... δεν ξερω πως θα κυλησει η χρονια, βλεποντας κ κανοντας!

 

κοριτσια περαστηκα στα παιδακια σας! κ εμεις κατι χαζοβηχαλακια εχουμε η αληθεια ειναι!

 

 

 

Yotou αν μου επιτρέπεις....θεωρώ πως καλύτερα να μην πάει παρά να πας κι εσύ διακριτικά. Θα την στοχοποιήσεις και θα δημιουργηθεί θέμα και με τους άλλους γονείς (που θα ανησυχούν αλλά θα ήθελαν κι αυτοί να παρευρεθούν). Δεν νομίζω να το επέτρεπε το σχολείο.

 

Να είσαι καλά για τα περαστικά, είναι ήδη καλύτερα. Φέτος πάντως από νωρίς πολλά παιδάκια έχουν αρρωστήσει σε διαφορες περιοχές....

 

 

1 hour ago, Ειρήνη είπε:

Περαστικά κοριτσάκι μου! Να ήταν αυτό και μονο!

Ετσι ξεκίνησε και ο μικρός μου, την Τετάρτη αλλά φοβήθηκα τις απουσίες {που με τρομάζουν στο Γυμνάσιο} και τον έστειλα σχολείο.. χειροτέρευε.. και τώρα έκανε 37.8 δυστυχώς... αχ....

Υ.Γ. Πόσο, μα πόσο με καταλαβαίνεις....

Ναι μωρέ μανούλα!!! Το πρώτο πράγμα που μας έρχεται στο μυαλό είναι η κοτοσουπίτσα (αυτόματα) και όλα αυτά που κάνουν οι μανούλες.

Είναι καλύτερα το παιδί;

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σε καταλαβαίνω, Ραβ μου...

Χάλασε η τοστιέρα μας, μετά από 20 χρόνια και βρήκα τη φθηνότερη που υπήρχε....σκεφτόμουν και γω, ακόμα και τα 15ευρω....

Θέλω να κόψω τα μαλλιά μου, κόστος 8 ευρώ και το σκέφτομαι και το αναβάλλω διαρκώς... του παιδιού το δωμάτιο είναι ημιτελές, κυρίως χωρίς κουρτίνα.. ο αντρας μου και γω πρέπει να κάνουμε οφθαλμολογικές εξετάσεις και ολο πάει πίσω... σε νιώθω περισσότερο απ ότι μπορώ να σου περιγράψω... Κάνεις ότι καλύτερο μπορείς και μπράβο σου, ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ, που δεν το βάζεις κάτω, όπως θα μπορούσε κάποια άλλη στη θέση σου να κάνει.

Δυστυχώς από χθες βράδυ, νιώθω και γω χάλια... ανακατεύομαι συνέχεια, είχα τη χειρότερη ημικρανία που έχω βιώσει μέχρι σήμερα, ότι και να σας πω είναι λιγο..

Εχω το παιδί άρρωστο και δεν μπορώ να μείνω στο κρεβάτι.. ξαπλώνω και ανα μισή ώρα περίπου σηκώνομαι και προχωρώ καμιά δουλειά και τσεκαρω το παιδί.. τα εντελώς απαραίτητα.. να του φτιάξω πρωινό, του άλλαξα τα σεντόνια του, να του βάλω θερμομετρο, να ετοιμάσω γάλα, καταλαβαίνετε..

Σας καλημερίζω και εύχομαι να είστε όλες καλά

17 ώρες πρίν, ravT είπε:

Περαστικά του Ειρήνη! Δυστυχώς κι εμείς όλη την προηγούμενη εβδομάδα ήμασταν άρρωστοι. Η κόρη μου ξεκίνησε ακριβώς την 5η ημέρα του σχολείου! Έπιασε έπειτα τον μεγάλο που έκανε και πυρετό και εν τέλει και τον μπαμπά μας. Ευτυχώς τώρα είμαστε καλά. Αφροδίτη ελπίζω και η δικιά σου ζουζούνα να είναι καλύτερα σήμερα. 

Σήμερα έχουμε απ το πρωί έξω, απ τη μια δουλειά στην άλλη, σέρνοντας και τον μικρό μαζί. Έξοδα, έξοδα και πάλι έξοδα...

Η καφετιέρα μου, μετά από 10 χρόνια αγαστής συνεργασίας, απεβίωσε και το σκέφτομαι έως και το 20αρικο...

Το αυτοκίνητο έχει ζημιά, αλλαγή μπαταρίας και σέρβις τα οποία δεν τρενάρονται άλλο...

Τέλος, η κόρη μου αν και μικρή για ορθοδοντικές εργασίες, πρέπει να πάει σε ορθοδοντικό άμεσα διότι ένα δόντι είναι τόσο εκτός θέσης που κινδυνεύει να χαθεί. Δε θέλω να μάθω το κόστος, δε θέλω...

Έχουμε και μια γαμοβάφτιση σύντομα, πολύ δικού μας προσώπου. Ήδη έφτιαξα με μεγάλη φροντίδα το δώρο για το μωρό (άραγε βρε κορίτσια θα εκτιμήσουν τον χρόνο και το νοιάξιμο που έδωσα πηγαίνοντας σε 3 διαφορετικά μαγαζιά για να ετοιμάσω κάτι όμορφο ή τσάμπα κόπος;) και μένουν τα χρήματα για το ζευγάρι. Σήμερα αγόρασα μια μεγάλη τσάντα κραφτ για να βάλω το δώρο του μωρού και από μια κάρτα, για το μωρό και για το ζευγάρι. Λόγω οικονομικών, μετά τα μαλλιά που βάφω μόνη μου 2 χρόνια τώρα, θα τα χτενίσω κιόλας μόνη μου οπότε σήμερα πήγα και αγόρασα τη βαφή μου, αξεσουάρ για το χτένισμα και βερνίκι νυχιών σε χρώμα ταιριαστό με το φόρεμα, διότι φυσικά και δεν παίζει ούτε περιποίηση άκρων από επαγγελματία... 

Αυτό που λέω, και το ξαναλέω και εδώ γιατί όλες έχω καταλάβει στην ίδια θάλασσα κολυμπάμε, ας έχουμε την υγειά μας και όλα τ άλλα ας πάνε στα κομμάτια...

Στο σπίτι επικρατεί τάξη και σχετική καθαριότητα, ενόψει της φθινοπωρινής γενικής. Ο καιρός έχει κρυώσει για τα καλά οπότε σύντομα θα στρώσω! Μόνο ασιδέρωτα έχω άπειρα καθώς έπλυνα τα καινούργια ρούχα των παιδιών και τα αμέλησα. Αύριο έχει φουλ σίδερο! 

Καλό Σαββατοκύριακο σας εύχομαι!

 


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...