Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Εύα3 δεν ξέρω τι θες ακριβώς αλλά εμένα τα αυτοκόλλητα του τζαμπο δε μου αρεσαν. Στο δωμάτιο του μικρού έχω κολλήσει γυρω γύρω μία μπορντούρα από το mothercare.

Βασικα εχω στο μυαλο μου ειτε κατι σαν περιγραμα καδρου-κορνιζας σε αντικε στυλ ειτε λεξεις οπως love faith happines κλπ. Δεν θα βρω λες ε? Ειναι χαλια του τζαμπο?


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

προσεληφθην;;; ωωωωωωωωω ειμαι πολυ υπερηφανη γιατι ξεπερασα τον τεραστιο ανταγωνισμο που δημιουργηθηκε με τις χιλιαδες των αιτησεων και κερδισα επαξια την θεση !!!!!!!!!! :cool::cool::cool:

παω να κανω ενα τσιγαρο να το γιορτασω

:P:p:p:tongue:

Ακουγεται τελεια η κρεβατοκαμαρα σας!

Ευχαριστώ

Οταν στήναμε το σπιτικό μας,είχαμε από κοινού με τον άντρα μου πολλές ιδέες για το πώς θα το διακοσμήσουμε-επιπλώσουμε

Και ψάξαμε πολύ σε μαγαζιά,προσπαθήσαμε να ταιριαξουμε πράγματα ή να δημιουργήσουμε αντιθέσεις

Σε κάποια δωμάτια,όπως σαλόνι και δική μας κρεβατοκάμαρα,έχουμε κάνει διχρωμίες...Ας πούμε στο δωμάτιο μας όλοι οι τοίχοι είναι στο χρώμα της βανίλιας πλην αυτού που βρίσκεται πίσω από το κρεβάτι και είναι 2-3 τόνους πιο σκούρο

Στο σαλόνι μου πάλι βανίλια και κεραμιδί απαλό σε κάποιες εσοχές

Εχω πολλες ιδεες για διακόσμηση και διάφορα τετοια,αλλά κάποιες φορες δεν σας προλαβαίνω κορίτσια

Και το μωβ-λευκό μου αρέσει που γράφτηκε πριν...

Στην κουζίνα μου εχω βάλει κουρτίνα ρόμαν,που στο μαγαζί που την πήρα την είχαν για εφηβικό δωμάτιο!!!:tongue:Και για κουζινες μου δειχναν κατι λουλουδάτες ή πολύ κλασατες.Ε δεν ταίριαζαν...Ας πούμε την κουζίνα την ηθελα πολύ ουδέτερη,να μην εχουν χρωμα τα ντουλάπια και βαρεθώ.Και την εκανα σε δυο τόνους τους μπεζοκαφε.Η κουρτίνα λοιπόν εχει πάνω πορτοκαλί,βαθυ κόκκινο,λαχανί,κίτρινο...:PΗ πωλήτρια με περασε για χαζή

Αλλά εμενα μου κατσε τελεια

Το παν είναι να φτιάχνουμε το σπίτι ΓΙΑ ΕΜΑΣ

Να νιώθουμε καλά οι ίδιοι σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

:P:p:p:tongue:

Ευχαριστώ

Οταν στήναμε το σπιτικό μας,είχαμε από κοινού με τον άντρα μου πολλές ιδέες για το πώς θα το διακοσμήσουμε-επιπλώσουμε

Και ψάξαμε πολύ σε μαγαζιά,προσπαθήσαμε να ταιριαξουμε πράγματα ή να δημιουργήσουμε αντιθέσεις

Σε κάποια δωμάτια,όπως σαλόνι και δική μας κρεβατοκάμαρα,έχουμε κάνει διχρωμίες...Ας πούμε στο δωμάτιο μας όλοι οι τοίχοι είναι στο χρώμα της βανίλιας πλην αυτού που βρίσκεται πίσω από το κρεβάτι και είναι 2-3 τόνους πιο σκούρο

Στο σαλόνι μου πάλι βανίλια και κεραμιδί απαλό σε κάποιες εσοχές

Εχω πολλες ιδεες για διακόσμηση και διάφορα τετοια,αλλά κάποιες φορες δεν σας προλαβαίνω κορίτσια

Και το μωβ-λευκό μου αρέσει που γράφτηκε πριν...

Στην κουζίνα μου εχω βάλει κουρτίνα ρόμαν,που στο μαγαζί που την πήρα την είχαν για εφηβικό δωμάτιο!!!:tongue:Και για κουζινες μου δειχναν κατι λουλουδάτες ή πολύ κλασατες.Ε δεν ταίριαζαν...Ας πούμε την κουζίνα την ηθελα πολύ ουδέτερη,να μην εχουν χρωμα τα ντουλάπια και βαρεθώ.Και την εκανα σε δυο τόνους τους μπεζοκαφε.Η κουρτίνα λοιπόν εχει πάνω πορτοκαλί,βαθυ κόκκινο,λαχανί,κίτρινο...:PΗ πωλήτρια με περασε για χαζή

Αλλά εμενα μου κατσε τελεια

Το παν είναι να φτιάχνουμε το σπίτι ΓΙΑ ΕΜΑΣ

Να νιώθουμε καλά οι ίδιοι σε αυτό

Φαίνεται να έχεις ωραίες ιδέες κ ωραίο σπίτι!

Εύα3 δεν ξέρω τι θες ακριβώς αλλά εμένα τα αυτοκόλλητα του τζαμπο δε μου αρεσαν. Στο δωμάτιο του μικρού έχω κολλήσει γυρω γύρω μία μπορντούρα από το mothercare.

Βασικα εχω στο μυαλο μου ειτε κατι σαν περιγραμα καδρου-κορνιζας σε αντικε στυλ ειτε λεξεις οπως love faith happines κλπ. Δεν θα βρω λες ε? Ειναι χαλια του τζαμπο?

Δε χάνεις κ τίποτα να κοιτάξεις αλλά όταν είχα κοιτάξει εγώ δεν είχα βρει κάτι που να μ αρέσει..


xhbDp2.png863np2.png
Link to comment
Share on other sites

Peristeraki μου και εμεις το ιδιο καναμε οταν ανακαινισαμε το σπιτι καναμε το γουστο μας το δε δωματιο της μπεμπας θα γινει τσιρκο ετσι που το παω χαχα.

Παντως ακουγονται πολυ ωραια τα επιπλα σας και γενικα το στυλ του σπιτιου σας.

Ειρηνη μου υπεροχες οι γοβες. Μου αρεσε η ιδεα σου με τα ρητά από το internet, οποτε θα το ψαξω και αν δεν βρω κατι που εχω στο μυαλο μου με αυτοκολλητα θα κανω αυτο.

Πηρα φορα σημερα :oops:


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντως ευα να ξερεις οτι σε μαγαζι με ψηφιακες εκτυπωσεις μπορουν να φτιαξουν και αυτοκολλητα. αν σου αρεσει κατι μπορεις να το πας εκει και να στο φτιαξουν


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη μου ενα σου λεω : εχω ερωτησεις απο το χριστουγεννιατικο θεμα και περιμενω ποτε θα ανοιξεις το φετινο. 1η Νοεμβρη ακουω...αχ τι καλα :P

Ένα θα σου πω και γω... κρατιέμαι με το ζόρι για να μη με γιουχάρετε!!! :mrgreen::lol::lol:

Αλήθεια? Εχεις Ερωτήσεις μικρή μου μαθητριούλα??? :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη.. εν ξέρω να βάζω φωτο... :-( Θα μπορούσα να στο στείλω στο fb με μηνυμα στο pretty nails αν αυτο βοηθουσε.. Έχω στεναχωρηθεί γτ έγινε λίγο λάθος συνεννόηση κ τώρα είναι δύσκολο να αγοράσω άλλο χρώμα..

Αμέ! Το συζητάς? Χαρά μου και τιμή μου θα είναι να μου στείλεις φωτογραφία από τον χώρο σου!

Υ.Γ. Μη λυπάσαι. Το έπαθα και γω με κουρτίνες του υπνοδωματίου μας {άλλες ήθελα να πάρω, είχαν τελειώσει και άλλες διάλεξαν} και με έχουν δυσκολέψει πολύ αλλά τι να κάνω.. θα "δουλέψω" με ότι έχω...:P:p . Θα το "φτιάξεις" με άλλα στοιχεία!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

προσεληφθην;;; ωωωωωωωωω ειμαι πολυ υπερηφανη γιατι ξεπερασα τον τεραστιο ανταγωνισμο που δημιουργηθηκε με τις χιλιαδες των αιτησεων και κερδισα επαξια την θεση !!!!!!!!!! :cool::cool::cool:

παω να κανω ενα τσιγαρο να το γιορτασω

Παιδί μου, είμαστε... ΕΥΚΟΛΕΣ!!! :mrgreen::lol::lol:

Καλή αρχή και σιδεροκέφαλη!!! :tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ευχαριστω :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

μια που μπηκα στα πεταχτα να αναφερω οτι μολις επλυνα ολα τα καλοκαιρινα παπουτσια - παντοφλες του μικρου για να αποθηκευτουν με τα υπολοιπα μικρα παπουτσια που εχουμε σε περιπτωση που εμφανιστει καποτε καποιος δευτερος μπομπιρας ή καποιος αλλος που τα χρειαζεται τελος παντων....

καθαρισα και το πατζουρι της κουζινας το οποιο ειναι τραγικο γιατι ειναι πανω απο τον παγκο και δεν βγαινει φυσικα και καθε φορα κανω την κομανεντσι για να το καθαρισω. επλυνα και την κουρτινα του και αυριο το πρωι θα την σιδερωσω και θα την κρεμασω κι αυτην

εχω και ενα πλυντηριο που εδεησε και στεγνωσε αλλα θα το κανω αυριο. τωρα θα αραξω να δω νταντα :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen: (mr σεφιιιιιιιιιιιιιλντ) και στα διαλειμματα θα πλενω και τα τελευταια πιατα που εμειναν στον παγκο

καλο σας βραδυ και τα λεμε αυριο με το καλο


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια ευχαριστώ όλες για τις ευχές!!!

Μ'αρέσει που οι περισσότερες έχετε διακοσμήσει το σπιτάκι σας με συγκεκριμένο στυλ... εμένα περισσότερο mix and match δε γίνεται λέμε...

Πιάσαμε σπίτι με τον άντρα μου χωρίς φράγκο ... και έπιπλο! Την πρώτη μέρα πήγαμε σούπερ και πήραμε ένα πάπλωμα και έτσι .. βουαλά το κρεβάτι μας! Σε καμιά βδομάδα μας έστειλαν λεφτά οι γονείς και πήραμε τα βασικά ηλεκτρικά.. και έτσι το σπίτι μας είχε πλέον ηλεκτρικά και βοηθητικά τραπεζάκια και κομοδίνα (οι κούτες από τα ηλεκτρικά καλέ!!!)! Μετά μας έφεραν οι μπαμπάδες ένα ημίδιπλο κρεβάτι, ένα σπαστό τραπεζάκι και κουβερτοσέντονα που στείλαν οι μαμάδες... Σε λίγο πήραμε το σαλόνι μας με δόσεις παρακαλώ και μόλις τελείωσαν οι δόσεις πήραμε μια βιβλιοθήκη προσφορά από τη νεοσετ 50 χιλιάρικα τότε... ε μετά παντρευτήκαμε, μας έδωσε λεφτά η πεθερά για την κρεβατοκάμαρα και μαζί μας έδωσε η γυναίκα και τα τραπεζάκια του σαλονιού της και κάπως έτσι έφυγαν οι κούτες μας!! Μετά το γάμο που είχαμε λεφτά, πήραμε την τραπεζαρία και ένα επιπλάκι από νεοσέτ με γυαλί μπροστά και κάναμε τη βιβλιοθήκη σύνθετο... και από τότε πορευόμαστε με αυτά!!! Τρελό mix and match τι να λέμε...

Link to comment
Share on other sites

Εχω πολλες ιδεες για διακόσμηση και διάφορα τετοια,αλλά κάποιες φορες δεν σας προλαβαίνω κορίτσια

Aγαπημένο περιστερόπουλο, να γράφεις ακόμα και αν εσύ θεωρείς πως έχεις "αργήσει" να σχολιάσεις. Τέτοιου είδους αλλαγές δεν γίνονται από τη μια στιγμή στην άλλη! Δες εγώ... πόσους μήνες πριν σκέφτομαι για την αλλαγή στο υπνοδωματιο μας.... :rolleyes: ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ!!!

Το παν είναι να φτιάχνουμε το σπίτι ΓΙΑ ΕΜΑΣ

Να νιώθουμε καλά οι ίδιοι σε αυτό

Φέρε μου τον έλεγχο να σου βάλω 10!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!::!: ;);););)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστώ όλες για τις ευχές!!!

Μ'αρέσει που οι περισσότερες έχετε διακοσμήσει το σπιτάκι σας με συγκεκριμένο στυλ... εμένα περισσότερο mix and match δε γίνεται λέμε...

Πιάσαμε σπίτι με τον άντρα μου χωρίς φράγκο ... και έπιπλο! Την πρώτη μέρα πήγαμε σούπερ και πήραμε ένα πάπλωμα και έτσι .. βουαλά το κρεβάτι μας! Σε καμιά βδομάδα μας έστειλαν λεφτά οι γονείς και πήραμε τα βασικά ηλεκτρικά.. και έτσι το σπίτι μας είχε πλέον ηλεκτρικά και βοηθητικά τραπεζάκια και κομοδίνα (οι κούτες από τα ηλεκτρικά καλέ!!!)! Μετά μας έφεραν οι μπαμπάδες ένα ημίδιπλο κρεβάτι, ένα σπαστό τραπεζάκι και κουβερτοσέντονα που στείλαν οι μαμάδες... Σε λίγο πήραμε το σαλόνι μας με δόσεις παρακαλώ και μόλις τελείωσαν οι δόσεις πήραμε μια βιβλιοθήκη προσφορά από τη νεοσετ 50 χιλιάρικα τότε... ε μετά παντρευτήκαμε, μας έδωσε λεφτά η πεθερά για την κρεβατοκάμαρα και μαζί μας έδωσε η γυναίκα και τα τραπεζάκια του σαλονιού της και κάπως έτσι έφυγαν οι κούτες μας!! Μετά το γάμο που είχαμε λεφτά, πήραμε την τραπεζαρία και ένα επιπλάκι από νεοσέτ με γυαλί μπροστά και κάναμε τη βιβλιοθήκη σύνθετο... και από τότε πορευόμαστε με αυτά!!! Τρελό mix and match τι να λέμε...

Η ευτυχία δεν έχει να κάνει με το τραπεζάκι, λατρεμένη!

Να είστε ευτυχισμένοι ΠΑΝΤΑ! ΠΑΝΤΑ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Φάγαμε λιγάκι με το φιογκάκι {αφού γυρίσαμε από το tae know do} και τώρα το μικρό κάνει μπανάκι και εγώ έπλυνα τα πιατικά.

Κλείνω, ώστε μόλις τελειώσει το φιογκάκι το μπάνιο του να μπω και γω και μετά να του διαβάσω νέο παραμύθι που του αγόρασα σήμερα και το περιμένει πως και τι! Τους 12 άθλους του Ηρακλή, που το είχε δει πέρσι στο θέατρο και είχε ξετρελαθεί... ;)

Σας γλυκοφιλώ, καλή σας νύχτα!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ Ειρήνη συμφωνώ την ξέρεις τη φιλοσοφία μου, αλλά ρε γμτ πως μας καταντήσανε να μην μπορούμε να αλλάξουμε το σαλόνι μας βρε αδερφέ μετά από 15 χρόνια!!!

Τώρα σκέφτομαι να βάλω το σύζυγο να μου βάψει τον τοίχο που ακουμπάει το κρεβάτι μας ένα μωβ-καφέ μεταλλικό που μας περίσσεψε από το τζάκι που βάψαμε.. το υπόλοιπο δωμάτιο είναι λιλά, νομίζω θα δείξει ωραία!! (σιγά μη μου το βάψει χειμωνιάτικα αλλά αφήστε με να ονειρεύομαι!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...