Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Γεια σας νοικοκυρούλες! Με έχουν φάει τα χιλιόμετρα (από το παλιό στο καινούριο σπίτι) και είμαι κουρέλι! Είπα να πάρω λίγη από την ενέργειά σας μπας και κάνω καμιά δουλειά!

Θα ήθελα την συμβουλή σας σχετικά με συρόμενες τροφοθήκες. Έχει κάποια κοπέλα; Είναι εξυπηρετικές; Με πόσα ράφια; Τα ράφια βγαίνουν το καθένα ξεχωριστά, ή όλα μαζί; Έχω χώρο για ένα ντουλάπι 40 πόντων (άρα αν μπει ο μηχανισμός θα μείνει ωφέλιμος χώρος γύρω στους 35) και αναρωτιέμαι μήπως είναι στενό...

Καλορίζικο το καινούργιο σπίτι. Όσο για τροφοθήκες, εμάς είναι ενιαία τα ράφια με βαθιά συρμάτινα "καλαθάκια"(πλέγμα) και εμένα δε με βολεύει καθόλου. Μάλλον καλύτερα τα ξεχωριστά θα έλεγα. Επίσης καλό θα ήταν να κάνεις κι ένα βαθύ ράφι, πχ για μπουκάλια και "ψηλά" κουτιά συσκευασιών. Παραπάνω από ένα είναι άχρηστο, έχω 2 και νοιώθω ότι το ντουλάπι είναι άδειο τελικά....


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και γω το ίδιο, όταν είναι απογευματινός ο άντρας μου κ είμαι μόνη με τα δυο τραβάω τα μαρτύρια του ταντάλου;). Αλλά ας είμαστε καλά που λες και συ...

....αχ κοριτσια και εμενα δουλευει πολυ και δυτσυχως χωρις σταθερο ωραριο...........και δυστυχως ειαι πολλες οι μερες που φευφει πρωι και γυρναει αποφευμα αργα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας νοικοκυρούλες! Με έχουν φάει τα χιλιόμετρα (από το παλιό στο καινούριο σπίτι) και είμαι κουρέλι! Είπα να πάρω λίγη από την ενέργειά σας μπας και κάνω καμιά δουλειά!

Θα ήθελα την συμβουλή σας σχετικά με συρόμενες τροφοθήκες. Έχει κάποια κοπέλα; Είναι εξυπηρετικές; Με πόσα ράφια; Τα ράφια βγαίνουν το καθένα ξεχωριστά, ή όλα μαζί; Έχω χώρο για ένα ντουλάπι 40 πόντων (άρα αν μπει ο μηχανισμός θα μείνει ωφέλιμος χώρος γύρω στους 35) και αναρωτιέμαι μήπως είναι στενό...

εγω εχω στην κουζινα συρομενη τροφοθηκη, 2 μετρα υψος κ περιπου 40εκ πλατος, εχει 6 η 7 καλαθακια για τα τροφιμα, το τραβαω κ βγαινουν ολα μαζι οχι ενα ενα. ειναι βολικο γιατι εκει μεσα χωρανε ολα τα τροφιμα χωρις να σου καταλαμβανει πολυ χωρο.ειναι λιγο δυσκολο στο καθαρισμα, πρεπει να κανεις ακροβατικα για να καθαρισεις το ντουλαπι μεσα. ελπιζω να βοηθησα!

καληνυχτα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γυρνάει κατά τις 6,30 κάθε μέρα ψόφιος, και αυτό το σκ πήγε στο γραφείο μέχρι τις 7 το απόγευμα και δεν ξεκουραστήκαμε καθόλου, ίσα που τον είδαν οι μικρές...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

....αχ κοριτσια και εμενα δουλευει πολυ και δυτσυχως χωρις σταθερο ωραριο...........και δυστυχως ειαι πολλες οι μερες που φευφει πρωι και γυρναει αποφευμα αργα

μια απο τα ιδια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμπληρώνω για τα ντουλάπια, έχω μια τροφοθήκη με 4 ράφια (λίγα τελικά και αραιά μεταξύ τους) και βγαίνει όλο μαζί, είναι κολλημένα δηλ στην πρόσοψη του ντουλαπιού. Επίσης πηγαίνω από δεξιά να βάλω/βγάλω πράγματα, γιατί από αριστερά τα πλαϊνά είναι υπερυψωμένα για να συγκρατούν τα πράγματα. Η νύφη μου έχει το ανάποδο. Ξεχωριστά συρτάρια (όχι πλέγμα να πέφτουν ψίχουλα, ζάχαρες, κλπ από το ένα συρτάρι στο άλλο) σχετικά κοντά μεταξύ τους (μάλλον 6 ή 7) μισά ρηχά, μισά βαθιά, βγαίνουν ανεξάρτητα κι έτσι ανοίγοντας το ντουλάπι (όχι συρταρωτό, απλό), τραβάει τα συρτάρια/τροφοθήκες και έχει πολύ καλη οπτική. Εμένα έτσι θα με βόλευαν τελικά.

Το δευτερο ντουλάπι μου είναι τελικά μπουκαλοθήκη, ιδέα του συζυγατου.. Πάντως ποτοθήκη δεν το έχω κάνει...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας νοικοκυρούλες! Με έχουν φάει τα χιλιόμετρα (από το παλιό στο καινούριο σπίτι) και είμαι κουρέλι! Είπα να πάρω λίγη από την ενέργειά σας μπας και κάνω καμιά δουλειά!

Θα ήθελα την συμβουλή σας σχετικά με συρόμενες τροφοθήκες. Έχει κάποια κοπέλα; Είναι εξυπηρετικές; Με πόσα ράφια; Τα ράφια βγαίνουν το καθένα ξεχωριστά, ή όλα μαζί; Έχω χώρο για ένα ντουλάπι 40 πόντων (άρα αν μπει ο μηχανισμός θα μείνει ωφέλιμος χώρος γύρω στους 35) και αναρωτιέμαι μήπως είναι στενό...

για τις τροφοθηκες μου ειχαν πει οταν παρηγγειλα την κουζινα οτι οσο καλος κ αν ειναι ο μηχανισμος μετα απο καποια χρονια θα χαλασει.

χωραει λιγοτερα πραγματα αν τιγκαρεις τα ραφια με το που ανοιγεις πεφτουν καποια τροφιμα κ ειναι δυσκολος στον καθαρισμο κ πιο ακριβος φυσικα,αλλα ειναι πιο ντιζαινατος !

εγω με προτροπη της σχεδιαστριας τοτε, δεν εβαλα τελικα. εβαλα απλα ραφια κ στα 2 τελευταια για να μην σκυβω κ να εχω καλη ορατοτητα κ προσβαση σε οτι θελω εβαλα 2 μεταλικα συρταρια. ειναι σουπερ βολικο αν εφτιαχνα κουζινα ετσι θα το εκανα ξανα.

τουλαχιστον 4-5 φιλες μου που εχουν παντως ολοκληρο μηχανισμο το εχουν μετανιωσει:rolleyes:

:Pκαλοριζικο το σπιτι σας κ καλα ξεμπερδεματα:tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλημερα σε ολες τις τσουπρες! Χαθηκα γιατι μας ταλανιζε ενα μικρο προβληματακι υγειας του συζυγου που τον αναγκασε να μεινει λιγες μερες (σχεδον μια εβδομαδα) στο νοσοκομειο κι ετσι ειχα να μοιρασω το χρονο μου αναμεσα σε σπιτι-παιδι-νοσοκομειο.

Ευτυχως ολα πηγανε καλα και βγηκε τη Δευτερα το μεσημερακι. Το σπιτι αυτες τις μερες το εκανα στα πολυ γρηγορα και αφου επεφτε η μικρη για υπνο. Τα βασικα δηλ.: σκουπισμα, σφουγγαρισμα, το μπανιο, κανενα πλυντηριο και αναγκαστικα καθε βραδυ μαγειρεμα για να φευγουμε και οι δυο μας το πρωι (η μικρη για το σχολειο κι εγω για το νοσοκομειο) και να βρισκουμε ενα πιατακι φαγητο οταν γυρναμε. Λιγο αυτα, λιγο να ασχοληθω με τη μικρη, λιγο να την τρεξω στις δραστηριοτητες μας που εχουμε καθε Δευτερα και Πεμπτη, κατεληγα τα βραδυα να κανω μπανιο και να ξεραινομαι στο κρεβατι μου σε χρονο dt. Εν πασει περιπτωσει ολα πηγαν καλα ξαναλεω και τωρα επανερχομαστε στους φυσιολογικους μας ρυθμους! :-)

Giannoula στο πατρικο μου σπιτι ειχε βαλει η μαμα μου συρομενη τροφοθηκη με μεταλλικα συρταρια. Ειχε μεσα 5 ραφια και το καθενα ανοιγε ξεχωριστα. Εμεις δεν τα πολυφορτωναμε και ετσι μπορουσες ανετα να βρεις τι ηθελες ανοιγοντας το συρταρι. Με το δεξι στο νεο σας σπιτι και ολα θα βρεθουν!

Δεν εχω διαβασει παρα μονο την τελευταια σελιδα οποτε ελπιζω να σας πετυχαινω σε καλη φαση!

Εμεις την Τριτη μετακομισαμε το γραφειο στο βοηθητικο δωματιακι διπλα στην κουζινα και φεραμε μπροστα στην εισοδο την τραπεζαρια μας. Εχουμε λοιπον επισημως σαλονοτραπεζαρια και μου αρεσει τρελα!! Καθως πλεον εχουμε κανει ρουτινα να τρωμε ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ και οι τρεις μας εκει και βολευει πολυ!

Τωρα θελω ιδεες για το παιδικο μας δωματιο.. Η μικρη εχει φαει κολλημα με Μικυ/Μινι και τους λοιπους ηρωες του Μικυ Μαους. Το Φεβρουαριο λοιπον που εχει γενεθλια σκεφτομουν να ζητησω απο τα πεθερικα μου να της κανουν δωρο μια ελαφρα ανακαινιση του δωματιου της το οποιο θα περιστρεφεται γυρω απο το Μικυ και τους υπολοιπους ηρωες.

Εχω σκεφτει για αυτοκολλητα τοιχου, κουρτινα και ισως καποιο παπλωματακι, φωτιστικο.. Για ριχτε ιδεες οι υπολοιπες!

Σας φιλω προς το παρον! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σήμερα κανονικά είναι ημέρα καθαριότητας αλλα απ'ότι προβλέπεται λιγα πράγματα θα γίνουν.

Πήγα το πιτσιρίκι στο σχολείο και μετα ηρθε μια φίλη για καφέ ,οπότε περασε και η ωρα.Ο αντρας μου εν τω μεταξύ δεν δουλευει,είχε πάρει αδεια λόγω του πυρετού,ετσι η μερα μου δεν είναι ελευθερη.

Αλλαξα τα σεντόνια στα κρεβάτια μας και εβαλα το πρωτο πλυντήριο,αλλα πρεπει να συνεχίσω με τα υπόλοιπα...

Καλη μερα να εχουμε!:):)

Ειρήνη καλή δυναμη στις δυσκολες ημέρες!Και εγώ εχω αναλλάβει σε αποκλειστικότητα τα εξωτερικά του μικρού,αλλα ακόμη δεν εχουμε ζοριστει.Του χρόνου όμως θα αρχίσει το πανηγύρι!:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην καλημερα σε ολες τις τσουπρες! Χαθηκα γιατι μας ταλανιζε ενα μικρο προβληματακι υγειας του συζυγου που τον αναγκασε να μεινει λιγες μερες (σχεδον μια εβδομαδα) στο νοσοκομειο κι ετσι ειχα να μοιρασω το χρονο μου αναμεσα σε σπιτι-παιδι-νοσοκομειο.

Ευτυχως ολα πηγανε καλα και βγηκε τη Δευτερα το μεσημερακι. Το σπιτι αυτες τις μερες το εκανα στα πολυ γρηγορα και αφου επεφτε η μικρη για υπνο. Τα βασικα δηλ.: σκουπισμα, σφουγγαρισμα, το μπανιο, κανενα πλυντηριο και αναγκαστικα καθε βραδυ μαγειρεμα για να φευγουμε και οι δυο μας το πρωι (η μικρη για το σχολειο κι εγω για το νοσοκομειο) και να βρισκουμε ενα πιατακι φαγητο οταν γυρναμε. Λιγο αυτα, λιγο να ασχοληθω με τη μικρη, λιγο να την τρεξω στις δραστηριοτητες μας που εχουμε καθε Δευτερα και Πεμπτη, κατεληγα τα βραδυα να κανω μπανιο και να ξεραινομαι στο κρεβατι μου σε χρονο dt. Εν πασει περιπτωσει ολα πηγαν καλα ξαναλεω και τωρα επανερχομαστε στους φυσιολογικους μας ρυθμους! :-)

Giannoula στο πατρικο μου σπιτι ειχε βαλει η μαμα μου συρομενη τροφοθηκη με μεταλλικα συρταρια. Ειχε μεσα 5 ραφια και το καθενα ανοιγε ξεχωριστα. Εμεις δεν τα πολυφορτωναμε και ετσι μπορουσες ανετα να βρεις τι ηθελες ανοιγοντας το συρταρι. Με το δεξι στο νεο σας σπιτι και ολα θα βρεθουν!

Δεν εχω διαβασει παρα μονο την τελευταια σελιδα οποτε ελπιζω να σας πετυχαινω σε καλη φαση!

Εμεις την Τριτη μετακομισαμε το γραφειο στο βοηθητικο δωματιακι διπλα στην κουζινα και φεραμε μπροστα στην εισοδο την τραπεζαρια μας. Εχουμε λοιπον επισημως σαλονοτραπεζαρια και μου αρεσει τρελα!! Καθως πλεον εχουμε κανει ρουτινα να τρωμε ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ και οι τρεις μας εκει και βολευει πολυ!

Τωρα θελω ιδεες για το παιδικο μας δωματιο.. Η μικρη εχει φαει κολλημα με Μικυ/Μινι και τους λοιπους ηρωες του Μικυ Μαους. Το Φεβρουαριο λοιπον που εχει γενεθλια σκεφτομουν να ζητησω απο τα πεθερικα μου να της κανουν δωρο μια ελαφρα ανακαινιση του δωματιου της το οποιο θα περιστρεφεται γυρω απο το Μικυ και τους υπολοιπους ηρωες.

Εχω σκεφτει για αυτοκολλητα τοιχου, κουρτινα και ισως καποιο παπλωματακι, φωτιστικο.. Για ριχτε ιδεες οι υπολοιπες!

Σας φιλω προς το παρον! :D

Περαστικά στον σύζυγο,ας είναι το τελευταιο δυσαρεστο:)

το μόνο που εχω να πω για το δωμάτιο είαι να μην το φορτώσεις ,ισως μόνο αυτοκόλλητα και ενα κουβερλί ,οχι παντού ομως.Το ίδιο θα χαρει με τα πολλά η τα λίγα αλλα αν φορτωθεί σιγά σιγά θα κουράσει το ματι.Προσωπικά αποψη πάντα...Με γεια τις υπόλοιπες αλλαγες!:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

για τις τροφοθηκες μου ειχαν πει οταν παρηγγειλα την κουζινα οτι οσο καλος κ αν ειναι ο μηχανισμος μετα απο καποια χρονια θα χαλασει.

χωραει λιγοτερα πραγματα αν τιγκαρεις τα ραφια με το που ανοιγεις πεφτουν καποια τροφιμα κ ειναι δυσκολος στον καθαρισμο κ πιο ακριβος φυσικα,αλλα ειναι πιο ντιζαινατος !

εγω με προτροπη της σχεδιαστριας τοτε, δεν εβαλα τελικα. εβαλα απλα ραφια κ στα 2 τελευταια για να μην σκυβω κ να εχω καλη ορατοτητα κ προσβαση σε οτι θελω εβαλα 2 μεταλικα συρταρια. ειναι σουπερ βολικο αν εφτιαχνα κουζινα ετσι θα το εκανα ξανα.

τουλαχιστον 4-5 φιλες μου που εχουν παντως ολοκληρο μηχανισμο το εχουν μετανιωσει:rolleyes:

:Pκαλοριζικο το σπιτι σας κ καλα ξεμπερδεματα:tongue:

Μάλλον είναι η καλύτερη λύση .Συμφωνώ με όλα!

Εχω απλή τροφοθηκη με ραφια και με εχει βολεψει πολύ.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Εμάς το πρόγραμμά μας φόρτωσε απότομα, αφού ο μεγάλος ξεκίνησε για τα καλά όλες τις δραστηριότητες του και σιγά σιγά φέτος ξεκινήσαμε και το μικρό, άρα το απόγευμα τρέχω καθώς ξεκίνησα και εγώ φουλ με τα μαθήματα και είμαι όλη μέρα στους δρόμους, είτε για δουλειά είτε για μεταφορά των μικρών... Το σπίτι εξακολουθεί να διατηρείται σε καλή κατάσταση με ζόρι όμως αφού κάνω συνεχώς συστάσεις... μαζέψτε παιχνίδια, ζακέτες, τις τσάντες σας... ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ... δε θα συνηθίσουν ποτέ πχ να κρεμάνε τις ζακέτες τους μόλις μπαίνουν στο σπίτι???:P

Έχω ωραίο νέο να μοιραστώ μαζί σας... κοριτσάκια μου είμαι έγκυος και πολύ χαρούμενη!! Πήγαμε προχθές το απόγευμα γιατρό, το είδαμε, ακούσαμε και καρδούλα και όλα καλά..!

Φέτος το project είναι ζόρικο λοιπόν, με σπίτι, 2 παιδιά, δουλειά και πανεπιστήμιο και κάπου εκεί στην εξεταστική τη γέννα!! :P:p

Link to comment
Share on other sites

Φέτος το project είναι ζόρικο λοιπόν, με σπίτι, 2 παιδιά, δουλειά και πανεπιστήμιο και κάπου εκεί στην εξεταστική τη γέννα!! :P:p

WWWOOOWWW!!!! καταπληκτικό νέο!!! Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου....τώρα έχεις ήδη 2 παιδάκια και πας για το 3ο???....

μεγάλη ευτυχία τα παιδιά στο σπίτι, αλλά θέλει και γερά νεύρα :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...