Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 2
      • Δύναμη! 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Εμάς το πρόγραμμά μας φόρτωσε απότομα, αφού ο μεγάλος ξεκίνησε για τα καλά όλες τις δραστηριότητες του και σιγά σιγά φέτος ξεκινήσαμε και το μικρό, άρα το απόγευμα τρέχω καθώς ξεκίνησα και εγώ φουλ με τα μαθήματα και είμαι όλη μέρα στους δρόμους, είτε για δουλειά είτε για μεταφορά των μικρών... Το σπίτι εξακολουθεί να διατηρείται σε καλή κατάσταση με ζόρι όμως αφού κάνω συνεχώς συστάσεις... μαζέψτε παιχνίδια, ζακέτες, τις τσάντες σας... ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ... δε θα συνηθίσουν ποτέ πχ να κρεμάνε τις ζακέτες τους μόλις μπαίνουν στο σπίτι???:P

Έχω ωραίο νέο να μοιραστώ μαζί σας... κοριτσάκια μου είμαι έγκυος και πολύ χαρούμενη!! Πήγαμε προχθές το απόγευμα γιατρό, το είδαμε, ακούσαμε και καρδούλα και όλα καλά..!

Φέτος το project είναι ζόρικο λοιπόν, με σπίτι, 2 παιδιά, δουλειά και πανεπιστήμιο και κάπου εκεί στην εξεταστική τη γέννα!! :P:p

Tι ομορφα νεα είναι αυτα!!!!:D:D:D:D

Ολα καλά να πάνε σου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου!Οργάνωση και κουράγιο λοιπόν!:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

WWWOOOWWW!!!! καταπληκτικό νέο!!! Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου....τώρα έχεις ήδη 2 παιδάκια και πας για το 3ο???....

μεγάλη ευτυχία τα παιδιά στο σπίτι, αλλά θέλει και γερά νεύρα :)

ναι βάσια μου πάω για την κόρη!!! ο άντρας μου βέβαια λέει ότι κάνει μόνο γιούς... και εγώ του είπα ότι αν είναι και αυτό αγόρι, χωρίς παρεξήγηση, θα κάνω κι άλλο ένα με κάποιον που κάνει κόρες! χαχαχαχαχα αστειεύομαι σαφώς, να είναι γερό το παιδάκι μας!

Link to comment
Share on other sites

Tι ομορφα νεα είναι αυτα!!!!:D:D:D:D

Ολα καλά να πάνε σου ευχομαι μέσα από την καρδιά μου!Οργάνωση και κουράγιο λοιπόν!:)

Χρύσα μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ!:P κουράγιο και κουράγιο χαχαχαχαχα! νομίζω θα γκρινιάζω πολύ φέτος!!

Link to comment
Share on other sites

NONI!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!

Σε θαυμαζω πραγματικα!!

Εγω σκεφτομουν αυτες τις μερες πως μεσα στους επομενους μηνες θα ¨πρεπει¨να μεινω εγκυος για να εχουν 3 χρονια διαφορα,να ειναι κοντα ηλικιακα..αλλα το φοβαμαι..δεν ξερω αν θα τα καταφερω..ειναι κ πολυ δυσκολο παιδι η δικια μου..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έχω ωραίο νέο να μοιραστώ μαζί σας... κοριτσάκια μου είμαι έγκυος και πολύ χαρούμενη!! Πήγαμε προχθές το απόγευμα γιατρό, το είδαμε, ακούσαμε και καρδούλα και όλα καλά..!

Φέτος το project είναι ζόρικο λοιπόν, με σπίτι, 2 παιδιά, δουλειά και πανεπιστήμιο και κάπου εκεί στην εξεταστική τη γέννα!! :P:p

Συγχαρητήρια!!! Σου εύχομαι να έχεις μια πολύ πολύ πολύ καλή εγκυμοσύνη!!! Αν κατάλαβα καλά, γεννάς μέσα Μαΐου?

Υπομονή με τα παιδιά, κουράγιο με το σπίτι και τη δουλειά!!! Όσο για το πανεπιστήμιο... δε χάθηκε ο κόσμος να χάσεις ένα εξάμηνο, αν είναι για τόσο ευχάριστο λόγο....

Αλήθεια, πόσο είναι τα παιδάκια σου? Σου εύχομαι να μπουν και αυτά σύντομα σε μία σειρά και να μη σε επιβαρύνουν τώρα που είσαι έγκυος, αλλά και αργότερα που θα έχεις το μπουμπουκάκι σου.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω δυο μεγάλα συρόμενα συρτάρια για τροφοθήκη και με εξυπηρετούν πολύ!

δεν εβαλα, αλλα σκεφτομαι να βαλω κ εγω δυο μεγαλα, αφου λες οτι βολευουν...τελεια!!:)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γυρνάει κατά τις 6,30 κάθε μέρα ψόφιος, και αυτό το σκ πήγε στο γραφείο μέχρι τις 7 το απόγευμα και δεν ξεκουραστήκαμε καθόλου, ίσα που τον είδαν οι μικρές...
μια απο τα ιδια!
και εμένα τα ίδια 6.30 γυρνάει κάθε μέρα!

Θα κάνουμε κλαμπ.... βάλτε κι εμένα στη λίστα!

Καταρχην καλημερα σε ολες τις τσουπρες! Χαθηκα γιατι μας ταλανιζε ενα μικρο προβληματακι υγειας του συζυγου που τον αναγκασε να μεινει λιγες μερες (σχεδον μια εβδομαδα) στο νοσοκομειο κι ετσι ειχα να μοιρασω το χρονο μου αναμεσα σε σπιτι-παιδι-νοσοκομειο.

Ευτυχως ολα πηγανε καλα και βγηκε τη Δευτερα το μεσημερακι.

Η μικρη εχει φαει κολλημα με Μικυ/Μινι και τους λοιπους ηρωες του Μικυ Μαους. Το Φεβρουαριο λοιπον που εχει γενεθλια σκεφτομουν να ζητησω απο τα πεθερικα μου να της κανουν δωρο μια ελαφρα ανακαινιση του δωματιου της το οποιο θα περιστρεφεται γυρω απο το Μικυ και τους υπολοιπους ηρωες.

Εχω σκεφτει για αυτοκολλητα τοιχου, κουρτινα και ισως καποιο παπλωματακι, φωτιστικο.. Για ριχτε ιδεες οι υπολοιπες!

Σας φιλω προς το παρον! :D

Περαστικούλια σας και μονο καλά εφεξής!

Σχετικά με την ανακαίνιση: πόσο είναι η μικρή σου? πιστεύεις θα της "μείνει" ή είναι παροδικό? δηλαδή μην επενδύσεις σε κάτι που γρήγορα μπορεί να γίνει κόλλημα με νεράιδες, ντόρα, πριγκρίπισες, κτλ

Έχω ωραίο νέο να μοιραστώ μαζί σας... κοριτσάκια μου είμαι έγκυος και πολύ χαρούμενη!! Πήγαμε προχθές το απόγευμα γιατρό, το είδαμε, ακούσαμε και καρδούλα και όλα καλά..!

Φέτος το project είναι ζόρικο λοιπόν, με σπίτι, 2 παιδιά, δουλειά και πανεπιστήμιο και κάπου εκεί στην εξεταστική τη γέννα!! :P:p

αυτά κι αν είναι νέα!!!! Με το καλό όλα!!! άντε να πέσει λίγη μωρουδίλα στο καφέ μας!!!

Δύο παιδιά + 1 + σπουδές??? υποκλίνομαι!

Χρύσα μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ!:P κουράγιο και κουράγιο χαχαχαχαχα! νομίζω θα γκρινιάζω πολύ φέτος!!

όσο θέλεις, το δικαιούσαι! εδώ θα 'μαστε...!

Link to comment
Share on other sites

sweet_february και εγω θα σου ελεγα να μην δωσεις πολλα λεφτα σε κατι που ισως σε 2-3 χρονια να το βαρεθει. απλα πραγματα. κανα αυτοκολλητο, μια ωραια κουρτινα, καποια διακοσμητικα..

το λεω επειδη εγω η ιδια τα βαριεμαι ολα ευκολα, κ ετσι το παιδικο το εκανα ομορφο, πριγκιπικο χωρις καποιο θεμα/ηρωα/καρτουν ετσι που θα μπορει να μην το βαρεθει ακομα κ μεχρι την εφηβεια της!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είπα? Δεν είπα!!!

Καλημέρα, λοιπόν!!!

Σήμερα είμαι αρκετά καλά και με όρεξη για δουλίτσες. Το απόγευμα δε δουλεύω, αλλά θα πάμε s/m. Οπότε, δε θα κάνω δουλειές το απόγευμα. Άντε να κάνω λίγο σίδερο την ώρα που θα κοιμηθεί ο μικρός (αν είναι νωρίς και έχω κουράγιο, γιατί εχθές κοιμήθηκε 23:30).

Τελικά, εχθές ο άντρας μου δεν πήγε βόλτα το μικρό. Παραδόξως, δεν έφταιγε ο άντρας μου, αλλά ο μικρός. Κοιμήθηκε για απόγευμα στις 19:00 (λίγο πριν γυρίσω από τη δουλειά) και ξύπνησε 20:00. Είχε φάει απογευματινό από τις 17:30, οπότε θα έπινε γάλα γύρω στις 20:30. Δεν μπήκα καν στον κόπο να τον ετοιμάσω να φύγουν. Παίξαμε λίγο αφού ξύπνησε, ήπιε το γάλα του και συνεχίσαμε παιχνίδι (σιγά μην κοιμόταν από τις 21:00). Κατά τις 22:15 άρχισε να μου δείχνει ότι νυστάζει, αλλά δεν κοιμόταν. Μόνο κούρνιαζε πάνω μου και τριβόταν σαν το γατί. Τελικά, γύρω στις 23:15, άρχισε να κλείνει τα ματάκια του και στις 23:30 ήταν ήδη στο κρεβάτι του.

Το κακό είναι ότι σήμερα ξύπνησε στις 8:00 και από τις 9:45 είχε γκρίνια νύστας. Στις 10:30 ξεράθηκε στον ύπνο. Βρήκα κι εγώ ευκαιρία να στρώσω το κρεβάτι μας, να αδειάσω το πλυντήριο πιάτων, να τακτοποιήσω λίγο το σαλόνι, να ξεσκονίσω και να σκουπίσω (με το swiffer, μη φανταστείτε τρελά πράγματα). Τώρα έκατσα να σας διαβάσω λίγο και να σας γράψω τα νέα μου.

Σας αφήνω και πάω να κάνω τα πάνω πάνω στο μπάνιο, πριν ξυπνήσει...


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρχικό μήνυμα απο noni^ viewpost.gif

Χρύσα μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ!:-P κουράγιο και κουράγιο χαχαχαχαχα! νομίζω θα γκρινιάζω πολύ φέτος!!

όσο θέλεις, το δικαιούσαι! εδώ θα 'μαστε...!

Συμφωνώ με kalliopaki.

Μπορείς να γκρινιάζεις όσο θες.

Εμείς θα είμαστε εδώ για συμπαράσταση!!! :D:D:D


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites

NONI!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!

Σε θαυμαζω πραγματικα!!

Εγω σκεφτομουν αυτες τις μερες πως μεσα στους επομενους μηνες θα ¨πρεπει¨να μεινω εγκυος για να εχουν 3 χρονια διαφορα,να ειναι κοντα ηλικιακα..αλλα το φοβαμαι..δεν ξερω αν θα τα καταφερω..ειναι κ πολυ δυσκολο παιδι η δικια μου..:rolleyes:

Χριστιάνα κάνε το παιδάκι σου και το σταυρό σου και βοηθάει ο θεός..! εμένα ο μικρός μέχρι πριν μάθω ότι είμαι έγκυος κοιμόταν στο κρεβάτι μας... 2 μέρες πριν κάνω το τεστ πήγε στο κρεβάτι του.. κοίτα να δεις λέω πως τα φέρνει...

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια!!! Σου εύχομαι να έχεις μια πολύ πολύ πολύ καλή εγκυμοσύνη!!! Αν κατάλαβα καλά, γεννάς μέσα Μαΐου?

Υπομονή με τα παιδιά, κουράγιο με το σπίτι και τη δουλειά!!! Όσο για το πανεπιστήμιο... δε χάθηκε ο κόσμος να χάσεις ένα εξάμηνο, αν είναι για τόσο ευχάριστο λόγο....

Αλήθεια, πόσο είναι τα παιδάκια σου? Σου εύχομαι να μπουν και αυτά σύντομα σε μία σειρά και να μη σε επιβαρύνουν τώρα που είσαι έγκυος, αλλά και αργότερα που θα έχεις το μπουμπουκάκι σου.

ηλιαχτίδα μου ευχαριστώ για τις ευχές, είμαι cool γιατί τα άλλα μου παιδάκια είναι μεγάλα και δε με χρειάζονται συνέχεια από πάνω τους.. ο μεγάλος μου είναι 10,5 και ο μικρός 4,5!

Link to comment
Share on other sites

Χριστιάνα κάνε το παιδάκι σου και το σταυρό σου και βοηθάει ο θεός..! εμένα ο μικρός μέχρι πριν μάθω ότι είμαι έγκυος κοιμόταν στο κρεβάτι μας... 2 μέρες πριν κάνω το τεστ πήγε στο κρεβάτι του.. κοίτα να δεις λέω πως τα φέρνει...

ειδες καμια φορα...:) εγω τη δικια μου 15 μηνων την πηγα σε δικο της δωματιο γιατι μεχρι τοτε ξυπναγε τα βραδυα κ δεν αντεχα να ειμαι περα δωθε ολο το βραδυ. ακομα βεβαια ξυπναει αλλα οκ ηρεμησε μπορω να πω λιγο.

τεσπα,,τοσες κ τοσες γυναικες τα καταφερνουν με 3 κ 4 παιδια!! θα τα καταφερω κ εγω..[ελπιζω]:tongue:

αντε κοριτσια σε 3 μηνες θα το βαλω και εγω μπρος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...