Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια , εχω μερες να σας γραψω αλλα ετρεχα με διαφορα.

εχω πολλα να σας πω τελικα πηγαμε και πηραμε χρωμα για το δωματιο του μικρου κοκκινο εντονο για ενα τοιχο και για τους αλλου τρεις ενα ανοιχτο μπεζ-γκρι.

την αλλη πεμπτη και παρασκευη θα ερθει ο μαστορας να βαψει και σαββατο πρωι το νεο κρεβατι θα σας βαλω φωτο.

μια που βοηθησατε και εσεις και πειστηκα για το κοκκινο:tongue:

εμενα λειπει ο συζυξ και θα ερθει την επομενη τεταρτη οποτε ο μικρος και ολο το προγραμμα ειναι δικο μου.κουραγιο λοιπον γυναικες-μανες ολα τα αντεχουμε;)

τροφοθηκη εχω μια μεγαλη αλλα στενη με ραφια ισως ηταν καλυτερα να ηταν με συρταρια δηλ μηχανισμο δε βλεπω τη εχω πισω πισω με αποτελεσμα να τακτοποιω συνεχεια για να μη πεταω τα ληγμενα .τελικα κατεληξα να μη παιρνω πολλα για αποθηκευση.

noni με το καλο το νεο μωρο και εγω το δευτερο παιδακι μου μεχρι τελος μαρτιου μου εχει πει ο γιατρος.ευτυχως ο μικρος δε με κουραζει ειναι πολυ συνεργασιμος αν και εχω αγωνια πως θα αλλαξει η καθημερινοτητα μας-μου:rolleyes:

λοιπον πολλα φιλια σε ολες:P


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έτοιμο το φαγάκι μας, σήμερα έχουμε πουρέ σπιτικό και κοκκινιστό κοτόπουλο με σαλτσούλα για βούτες!!!

άπλωσα πλυντήρια, ψευτοκαθάρισα και περιμένω τα παιδιά απο το σχολείο!

σπιτικο πουρε;;;μμμμμ πως γινεται;


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

θέλω τη γνώμη σας

θα είναι μεγάλη ευθύνη να κρατήσω ενα μπεμπε 11 μηνών για 10 μέρες ?

η μαμά του και φίλη μου έχει ενα σεμινάριο στο Λονδίνο και δεν έχει κανέναν να το κρατήσει,εγώ δεν ξέρω απο παιδιά πολλά πράγματα,δεν έχω αλλάξει-ταίσει ποτέ,να δεχτώ ή είναι μεγάλη ευθύνη?

κοιτα εξαρτατε απο το ποσο φρονιμο ή ζωηρο ειναι το παιδι..

11 μηνων κιολας ειναι η χειροτερη ηλικα κατ εμενα,ειναι η φαση που μαθαινουν να περπατανε κ πρεπει να εχεις τα ματια σου οχι 14 αλλα 128368114!!!

Εγω την πρωτη κ τελευταια φορα που αφησα την κορη μου στην πεθερα μου για 2 νυχτες την παρελαβα με το μπροστινο δοντι σπασμενο!!!!!:evil:

σκεψου να παθει κατι το παιδι?δεν λεω οτι δεν θα προσεχεις, αλλα συμβαινουν αυτα!!

εγω στη θεση σου δεν θα το εκανα.

ειναι πολλες μερες!αλλο 2 μερες και αλλο 10!! ΣΚΕΨΟΥ το πολυ σοβαρα..λοιπον!!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

θέλω τη γνώμη σας

θα είναι μεγάλη ευθύνη να κρατήσω ενα μπεμπε 11 μηνών για 10 μέρες ?

η μαμά του και φίλη μου έχει ενα σεμινάριο στο Λονδίνο και δεν έχει κανέναν να το κρατήσει,εγώ δεν ξέρω απο παιδιά πολλά πράγματα,δεν έχω αλλάξει-ταίσει ποτέ,να δεχτώ ή είναι μεγάλη ευθύνη?

κοριτσακι ειναι μεγαλη ευθυνη δε μπορεις να φανταστεις ποσο πανικο μπορει να παθεις εαν το πιστιρικι πεισμωσει με κατι και αρχισει τα κλαμματα και δεν σταματαει.ασε που πολυ πιθανον να ζηταει τι μαμα του και εκει να εχεις αλλα.

εγω δε θα το αφηνα στη θεση της φιλης σου θα προτιμουσα να σου κανω τα εισητηρια και να σε επαιρνα μαζι μου και να ο προσεχες απλα την ωρα του σεμιναριου και οχι μακρια απο τη μαμα του.


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόρες.

Πως είστε όλες? Είστε καλά?

Εγώ σήμερα ακόμα μία τρεχάτη μέρα αλλά τώρα είμαι "γεμάτη" γιατί έκανα πολλά και προχωρησα αρκετά πράγματα... ;)

Μετά τη δουλειά, κατέβασα τις κουρτίνες τις κουζίνας, τις έπλυνα και αφού στέγνωσαν, σιδερώθηκαν και μπήκαν ήδη στη θέση τους... μοσχομύρισε ο τόπος και τελείωσε κι αυτό!

Σιδέρωσα και άλλα ρουχαλάκια και μου χει μείνει μόνο 1 πλυντήριο ασιδέρωτα και μάζεψα το σπίτι, άλλαξα σεντόνια και πετσέτες...

Εφτιαξα μούρλια φαγάκι, γίγαντες στον φούρνο με χωριάτικο λουκάνικο

DSC00354.jpg

Ο μικρός μου έχει ένα ψιλο-συνάχι και τον "προσέχω" λίγο περισσότερο, να μην μου εξελιχτεί σε κάτι ανησυχητικό.

Πάω να ξαπλώσω λιγάκι μαζί του και θα σας μιλήσω μετά.

Σας φιλώ όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ήθελα την συμβουλή σας σχετικά με συρόμενες τροφοθήκες. Έχει κάποια κοπέλα; Είναι εξυπηρετικές; Με πόσα ράφια; Τα ράφια βγαίνουν το καθένα ξεχωριστά, ή όλα μαζί; Έχω χώρο για ένα ντουλάπι 40 πόντων (άρα αν μπει ο μηχανισμός θα μείνει ωφέλιμος χώρος γύρω στους 35) και αναρωτιέμαι μήπως είναι στενό...

Η δική μου σκέψη είναι πως θα το σκεφτόμουν πολυ για να βάλω συρόμενη τροφοθήκη, κυρίως λόγω τιμής. Οταν αγοράσαμε το σπίτι {καινούργιο} δεν είχε και το έψαξα λίγο. Οι τιμές που μου δώσανε ήταν... εξωφρενικές!!! :?

Μίλησα και με τον κουμπαρο μας, τον μαραγκό, που μου χει φτιάξει αρκετά πράγματα και μου είπε πως εκτός της υψηλης τιμής είναι θέμα και ο μηχανισμός, οπου καλό είναι να μην τον φορτώνω... Οπότε αποφάσισα πως δεν άξιζε τον κόπο... ;)

Καλό κουράγιο!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κανονικά είναι ημέρα καθαριότητας αλλα απ'ότι προβλέπεται λιγα πράγματα θα γίνουν.

Πήγα το πιτσιρίκι στο σχολείο και μετα ηρθε μια φίλη για καφέ ,οπότε περασε και η ωρα.Ο αντρας μου εν τω μεταξύ δεν δουλευει,είχε πάρει αδεια λόγω του πυρετού,ετσι η μερα μου δεν είναι ελευθερη.

Αλλαξα τα σεντόνια στα κρεβάτια μας και εβαλα το πρωτο πλυντήριο,αλλα πρεπει να συνεχίσω με τα υπόλοιπα...

Καλη μερα να εχουμε!:):)

Ειρήνη καλή δυναμη στις δυσκολες ημέρες!Και εγώ εχω αναλλάβει σε αποκλειστικότητα τα εξωτερικά του μικρού,αλλα ακόμη δεν εχουμε ζοριστει.Του χρόνου όμως θα αρχίσει το πανηγύρι!:rolleyes:

Ευχαριστώ Χρύσα μου.

Η δουλειά, ειδικά τις μέρες που γίνεται πανικός, με ζορίζει πολύ φίλη. Υπάρχουν στιγμές που δεν έχω κουράγιο ούτε να τηγανίσω αυγό... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Εμάς το πρόγραμμά μας φόρτωσε απότομα, αφού ο μεγάλος ξεκίνησε για τα καλά όλες τις δραστηριότητες του και σιγά σιγά φέτος ξεκινήσαμε και το μικρό, άρα το απόγευμα τρέχω καθώς ξεκίνησα και εγώ φουλ με τα μαθήματα και είμαι όλη μέρα στους δρόμους, είτε για δουλειά είτε για μεταφορά των μικρών... Το σπίτι εξακολουθεί να διατηρείται σε καλή κατάσταση με ζόρι όμως αφού κάνω συνεχώς συστάσεις... μαζέψτε παιχνίδια, ζακέτες, τις τσάντες σας... ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ... δε θα συνηθίσουν ποτέ πχ να κρεμάνε τις ζακέτες τους μόλις μπαίνουν στο σπίτι???:P

Έχω ωραίο νέο να μοιραστώ μαζί σας... κοριτσάκια μου είμαι έγκυος και πολύ χαρούμενη!! Πήγαμε προχθές το απόγευμα γιατρό, το είδαμε, ακούσαμε και καρδούλα και όλα καλά..!

Φέτος το project είναι ζόρικο λοιπόν, με σπίτι, 2 παιδιά, δουλειά και πανεπιστήμιο και κάπου εκεί στην εξεταστική τη γέννα!! :P:p

Εγώ τώρα, τι να σου ευχηθώ που το ξέρω ήδη? :twisted::twisted: Μονο να σου ξαναπω ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη!!!

Αγαπημένη... με το καλό η κοιλίτσα kinder εκπληξη!!! :tongue::tongue::tongue:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, μπαινω για να κανω μονο μια ερωτηση. Τα λουτρινα κουκλακια τα βαζετε στο πλυντηριο? Εχω δυο μεγαλα και αρκετα μικρα που μου ειχαν φερει στο μαιευτηριο. Τωρα που κλεινει χρονο ο μικρος, συνειδητοποιησα οτι δεν τα εχω καθαρισει καθολου και πρεπει να το κανω καποια στιγμη.


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


νονι με το καλο να το παρεις αγκαλιτσα !!!!!! καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι

ηλιαχτιδα εγω τα πλενω στο πιο ελαφρυ προγραμμα χωρις στιψιμο για να μην γινουν πολυ πατσαβουρια....


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

θέλω τη γνώμη σας

θα είναι μεγάλη ευθύνη να κρατήσω ενα μπεμπε 11 μηνών για 10 μέρες ?

η μαμά του και φίλη μου έχει ενα σεμινάριο στο Λονδίνο και δεν έχει κανέναν να το κρατήσει,εγώ δεν ξέρω απο παιδιά πολλά πράγματα,δεν έχω αλλάξει-ταίσει ποτέ,να δεχτώ ή είναι μεγάλη ευθύνη?

:shock::shock:

Εξαιρετικά μεγάλη ευθύνη ακόμα και για μία μαμά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, μπαινω για να κανω μονο μια ερωτηση. Τα λουτρινα κουκλακια τα βαζετε στο πλυντηριο? Εχω δυο μεγαλα και αρκετα μικρα που μου ειχαν φερει στο μαιευτηριο. Τωρα που κλεινει χρονο ο μικρος, συνειδητοποιησα οτι δεν τα εχω καθαρισει καθολου και πρεπει να το κανω καποια στιγμη.

Μαρί μου ΝΑΙ!

Σε σύντομο πρόγραμμα χωρίς έντονο στύψιμο!

Το κάνω χρόνια, μην ανησυχείς! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, μπαινω για να κανω μονο μια ερωτηση. Τα λουτρινα κουκλακια τα βαζετε στο πλυντηριο? Εχω δυο μεγαλα και αρκετα μικρα που μου ειχαν φερει στο μαιευτηριο. Τωρα που κλεινει χρονο ο μικρος, συνειδητοποιησα οτι δεν τα εχω καθαρισει καθολου και πρεπει να το κανω καποια στιγμη.

ναι,εγω τα βαζω και μια χαρα τιποτα δεν παθαινουν μη φοβασαι.

Link to comment
Share on other sites

σπιτικο πουρε;;;μμμμμ πως γινεται;

Δεν είναι δύσκολο, όταν λέω σπιτικό εννοώ ότι τον έφτιαξα εγώ!!

Βράζεις 4 πατάτες μεγάλες με αλάτι, μέχρι να τις τσιμπάς με το μαχαίρι και να πέφτουν μόνες τους....μετά τις λιώνεις και ρίχνεις βούτυρο, εγώ ρίχνω 150 γρ η πεθερά μου 250 γρ....ρίχνεις και 3/4 κούπα γάλα και το ανακατεύεις να γίνει κρέμα....ρυθμίζεις και το αλατάκι σου και έτοιμο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...