Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Εμάς το πρόγραμμά μας φόρτωσε απότομα, αφού ο μεγάλος ξεκίνησε για τα καλά όλες τις δραστηριότητες του και σιγά σιγά φέτος ξεκινήσαμε και το μικρό, άρα το απόγευμα τρέχω καθώς ξεκίνησα και εγώ φουλ με τα μαθήματα και είμαι όλη μέρα στους δρόμους, είτε για δουλειά είτε για μεταφορά των μικρών... Το σπίτι εξακολουθεί να διατηρείται σε καλή κατάσταση με ζόρι όμως αφού κάνω συνεχώς συστάσεις... μαζέψτε παιχνίδια, ζακέτες, τις τσάντες σας... ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ... δε θα συνηθίσουν ποτέ πχ να κρεμάνε τις ζακέτες τους μόλις μπαίνουν στο σπίτι???:P

Έχω ωραίο νέο να μοιραστώ μαζί σας... κοριτσάκια μου είμαι έγκυος και πολύ χαρούμενη!! Πήγαμε προχθές το απόγευμα γιατρό, το είδαμε, ακούσαμε και καρδούλα και όλα καλά..!

Φέτος το project είναι ζόρικο λοιπόν, με σπίτι, 2 παιδιά, δουλειά και πανεπιστήμιο και κάπου εκεί στην εξεταστική τη γέννα!! :P:p

με το καλό καλή μου!όλο για 3α μωράκια ακούω κ μπριζώνομαι, βρε λες???


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ξεχασα να πω και για τα παιχνιδια. εκανα αυτο που ελεγε καποια κοπελα εδω μεσα πως δεν πρεπει να τους τα αφηνουμε ολα γιατι δεν τα παιζουν, ετσι μαζεψα 2 σακουλες και τα εβαλα στην αποθηκη, ομως και παλι πολλα μου φαινονται.. τελος παντων.. το ερωτημα ειναι σε ποσο καιρο να τα αλλαξω? μολις δω οτι αρχιζει να τα βαριεται ας πουμε? πανω κατω ποσο χρονικο διαστημα?

Υ.Γ. και εμενα τα μικρα εχουνε μυξουλες.. :( θα'ναι κολλητικο φαινεται..


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

mamavasia ευχαριστω πολυ για τη συνταγη θα την κανω συντομα μιας και ο πουρε εμενα μου αρεσει αλλα ολο εφτιαχνα τον ετοιμο και τα αγορια μου δεν δοκιμαζαν καν οποτε δε ξαναεφτιαξα.:?

τα αρκουδακια τα πλενω συχνα αναλογα πως θα μου κατσουν στο ματι.το καλοκαιρι στεγνωνουν αμεσως το χειμωνα μπορει να τα κανω τοστ πανω στα καλοριφερ.αλλα δε θελω να το βλεπει ο μικρος στεναχωριεται οτι τα βασανιζω στο πλυντηριο,οποτε κρυφα:tongue:


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια δεν ξέρω τι να κάνω έχω πιεστεί πολύ.

Η μαμά του μωρού δεν έχει κανέναν να τη βοηθήσει,δουλεύει σε μια ναυτιλιακή και φοβάται μη τη διώξουν αν δεν πάει,απ οτι μου λέει.

Το θέμα είναι οτι η μαμά μου έχει προγραμματισμένο ταξίδι για τις 4 απο τις 10 μέρες και θα λείπει και εκείνη,οπότε τις 4 πρώτες μέρες θα είμαι εντελώς μόνη μου με το μωρό.Με έχει πιάσει πανικός και πριν λίγο τη πήρα τηλέφωνο και της είπα οτι δεν μπορώ και έβαλε τα κλάματα.Μπρος γκρεμός και πίσω ρεμα.

Link to comment
Share on other sites

Αντιγονη μου θα συμφωνησω με τα κοριτσια,ειναι μεγαλη ευθυνη,ειδικα απο την στιγμη που δεν γνωριζεις απο παιδια.

το μωρακι αυτο το γνωριζεις καλα?θελω να πω οτι καθε παιδακι εχει τις δικες του συνηθειες,αλλιως κοιματε καθε παιδακι,αλλιως τρωει...τι επαφη εχεις μαζι του?

το είδα όταν γεννήθηκε που πήγα στο μαιευτήριο και το είχαν σε ένα γυάλινο πυρέξ, μετά το ξαναείδα άλλη μια φορά που κοιμόταν στο καροτσάκι και το είδα και πριν 3 εβδομάδες που πήγα στη βάφτιση. Αυτά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Den xerw an to edwses giati den ta diavasa ola omws endiaferomai trela!

Exw tin aderfi mou sto saloni se kanape-krevati kai einai kali efkairia na tin steilw sto paidiko! ;)

Δεν μου έγραφες νωρίτερα,δεν είδα ενδιαφέρον και πήρα να το δώσω στους ρέτο σήμερα το μεσημέρι.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια δεν ξέρω τι να κάνω έχω πιεστεί πολύ.

Η μαμά του μωρού δεν έχει κανέναν να τη βοηθήσει,δουλεύει σε μια ναυτιλιακή και φοβάται μη τη διώξουν αν δεν πάει,απ οτι μου λέει.

Το θέμα είναι οτι η μαμά μου έχει προγραμματισμένο ταξίδι για τις 4 απο τις 10 μέρες και θα λείπει και εκείνη,οπότε τις 4 πρώτες μέρες θα είμαι εντελώς μόνη μου με το μωρό.Με έχει πιάσει πανικός και πριν λίγο τη πήρα τηλέφωνο και της είπα οτι δεν μπορώ και έβαλε τα κλάματα.Μπρος γκρεμός και πίσω ρεμα.

Και συγνώμη, αλλά θα τρελαθώ. Η μαμά του, θέλει να στο αφήσει?:confused::confused:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν η κοπέλα δουλεύει πολλές ώρες, σίγουρα θα έχει κάποιο άτομο να της κρατά το παιδί όσο λείπει στη δουλειά της. Γιατί δεν αφήνει αυτό το άτομο υπεύθυνο για το παιδί αυτές τις μέρες; Εγώ δε θα άντεχα να το αφήσω ούτε μια μέρα, θα το έπαιρνα μαζί, αλλά είμαι και περίεργη σε αυτά...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Αντιγόνη, για αυτές τις 10 μέρες, σκέψου οτι εκτός από ύπνο και φαΐ, θα αναλάβεις βόλτα, μπάνιο/καθαριότητα, και όοοοοοο,τι άλλες εξωτερικές δουλειές έχει θα πρέπει να κουβαλάς και το μικράκι μαζί, εκτός αν το αφήνεις στο σπίτι με κάποιον. Εδώ ζωάκι δεν παίρνεις έτσι εύκολα, γιατί έχει μια ρουτίνα/καθημερινότητα... σκέψου ένα μωρό.


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν μου έγραφες νωρίτερα,δεν είδα ενδιαφέρον και πήρα να το δώσω στους ρέτο σήμερα το μεσημέρι.

οκ δεν πειραζει!

οσο για το μωρακι που ειναι να κρατησεις, δεν εχει μπαμπα? δεν ρωταω με κακια, αντιθετως. αν υπαρχει πατερας και δεν γινεται να το κραταει λογω δουλειας πχ, ισως μπορεις να πηγαινεις εσυ στο σπιτι του μωρου οσο δουλευει και επειτα να αναλαμβανει εκεινος. ετσι δεν θα φυγει το μωρο απο το περριβαλλον του και θα εχει και καποιον δικο του κοντα να αισθανεται ασφαλεια.


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μένει σε άλλη πόλη και δεν έχει και τις καλύτερες σχέσεις,χωρίσανε άλλωστε όταν ήταν έγκυος.

Αν ήταν και η μάνα μου θα το κρατούσαμε,τώρα τελείως μόνη μου για 4 μέρες η αλήθεια είναι οτι φοβάμαι, βασικά δεν ξέρω τι να κάνω με ένα τόσο μωρό.Θα ρωτήσει και κάποια κυριά απο το σταθμό αν μπορεί να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!

νονι συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου! με το καλο το καινουριο μπεμπε!

κοριτσια οταν λεω οτι γυρναει αργα ο αντρας μου, εννοω οτι εχει ακανονιστο ωραριο, σημερα ηρθε στις3-5 κ ξαναεφυγε. θα ερθει κατα τις 9

σημερα ψευτοξεσκονισα, ψευτοσκουπισα κ γενικως ολα ψευτο τα εκανα, οσα βλεπει η πεθερα που λεμε, οτι μπορεσα απο τις 2-3

δεν προλαβαινω να σας διαβασω, ισως αργοτερα!

φιλακια

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μην αγχωνεστε με τους αντρες σας υπαρχει ο δικος μου Ωραριο 7:30-10:30,11,12(το βραδυ ειναι η επιστροφη) αναλογα τα κεφια πελατων gsis εφοριακων κλπ αααα και δουλευουμε και σαββατα χχεχεχε τι εχετε να πειτε????

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μην αγχωνεστε με τους αντρες σας υπαρχει ο δικος μου Ωραριο 7:30-10:30,11,12(το βραδυ ειναι η επιστροφη) αναλογα τα κεφια πελατων gsis εφοριακων κλπ αααα και δουλευουμε και σαββατα χχεχεχε τι εχετε να πειτε????

ααααα τέλεια βρε!!! καταπληκτικά είμαστε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...