Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κοριτσια, μπαινω για να κανω μονο μια ερωτηση. Τα λουτρινα κουκλακια τα βαζετε στο πλυντηριο? Εχω δυο μεγαλα και αρκετα μικρα που μου ειχαν φερει στο μαιευτηριο. Τωρα που κλεινει χρονο ο μικρος, συνειδητοποιησα οτι δεν τα εχω καθαρισει καθολου και πρεπει να το κανω καποια στιγμη.

Εννοείται πλυντήριο τα λούτρινα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Eιρήνη μου τελειο το φαγητό σου,το φτιαχνω και εγώ πολλές φορες μες το χειμωνα.

Μόλις τελείωσα καποιες δουλίτσες και είμαι ετοιμη για λίγο υπνο.Οι αντρες μου εχουν ηδη πέσει.Επλυνα τη βεράντα,σφουγγάρισα όλο το σπίτι,πότισα τα φυτά της βεραντας,αλλαξα τα ριχταρια στο σαλόνι,εβαλα καθαρες πετσετες και χαλάκια στο μπάνιο και βέβαια τφάγαμε και καθάρισα όλη την κουζίνα και πέρασα εξωτερικά τα ντουλάπια.Τα πολλά πολλα βεβαια.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, μπαινω για να κανω μονο μια ερωτηση. Τα λουτρινα κουκλακια τα βαζετε στο πλυντηριο? Εχω δυο μεγαλα και αρκετα μικρα που μου ειχαν φερει στο μαιευτηριο. Τωρα που κλεινει χρονο ο μικρος, συνειδητοποιησα οτι δεν τα εχω καθαρισει καθολου και πρεπει να το κανω καποια στιγμη.

Μια χαρα πλένονται.Και τα δικά μας θελουν πλύσιμο,πρεπει να το δρομολογήσω μες την εβδομάδα.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

θέλω τη γνώμη σας

θα είναι μεγάλη ευθύνη να κρατήσω ενα μπεμπε 11 μηνών για 10 μέρες ?

η μαμά του και φίλη μου έχει ενα σεμινάριο στο Λονδίνο και δεν έχει κανέναν να το κρατήσει,εγώ δεν ξέρω απο παιδιά πολλά πράγματα,δεν έχω αλλάξει-ταίσει ποτέ,να δεχτώ ή είναι μεγάλη ευθύνη?

Και εγώ θα σου πω να μην το τολμήσεις.Πολύ πολύ μεγάλη ευθύνη!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Εμάς το πρόγραμμά μας φόρτωσε απότομα, αφού ο μεγάλος ξεκίνησε για τα καλά όλες τις δραστηριότητες του και σιγά σιγά φέτος ξεκινήσαμε και το μικρό, άρα το απόγευμα τρέχω καθώς ξεκίνησα και εγώ φουλ με τα μαθήματα και είμαι όλη μέρα στους δρόμους, είτε για δουλειά είτε για μεταφορά των μικρών... Το σπίτι εξακολουθεί να διατηρείται σε καλή κατάσταση με ζόρι όμως αφού κάνω συνεχώς συστάσεις... μαζέψτε παιχνίδια, ζακέτες, τις τσάντες σας... ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ... δε θα συνηθίσουν ποτέ πχ να κρεμάνε τις ζακέτες τους μόλις μπαίνουν στο σπίτι???:P

Έχω ωραίο νέο να μοιραστώ μαζί σας... κοριτσάκια μου είμαι έγκυος και πολύ χαρούμενη!! Πήγαμε προχθές το απόγευμα γιατρό, το είδαμε, ακούσαμε και καρδούλα και όλα καλά..!

Φέτος το project είναι ζόρικο λοιπόν, με σπίτι, 2 παιδιά, δουλειά και πανεπιστήμιο και κάπου εκεί στην εξεταστική τη γέννα!! :P:p

Μπραβο!!!!!με το καλο νονι μου!!!!καλη εγκυμοσυνη!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κόρες.

Πως είστε όλες? Είστε καλά?

Εγώ σήμερα ακόμα μία τρεχάτη μέρα αλλά τώρα είμαι "γεμάτη" γιατί έκανα πολλά και προχωρησα αρκετά πράγματα... ;)

Μετά τη δουλειά, κατέβασα τις κουρτίνες τις κουζίνας, τις έπλυνα και αφού στέγνωσαν, σιδερώθηκαν και μπήκαν ήδη στη θέση τους... μοσχομύρισε ο τόπος και τελείωσε κι αυτό!

Σιδέρωσα και άλλα ρουχαλάκια και μου χει μείνει μόνο 1 πλυντήριο ασιδέρωτα και μάζεψα το σπίτι, άλλαξα σεντόνια και πετσέτες...

Εφτιαξα μούρλια φαγάκι, γίγαντες στον φούρνο με χωριάτικο λουκάνικο

DSC00354.jpg

Ο μικρός μου έχει ένα ψιλο-συνάχι και τον "προσέχω" λίγο περισσότερο, να μην μου εξελιχτεί σε κάτι ανησυχητικό.

Πάω να ξαπλώσω λιγάκι μαζί του και θα σας μιλήσω μετά.

Σας φιλώ όλες!

Μμμμμμμ!!!τελειο το φαγακι σου Ειρηνη μου!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

θέλω τη γνώμη σας

θα είναι μεγάλη ευθύνη να κρατήσω ενα μπεμπε 11 μηνών για 10 μέρες ?

η μαμά του και φίλη μου έχει ενα σεμινάριο στο Λονδίνο και δεν έχει κανέναν να το κρατήσει,εγώ δεν ξέρω απο παιδιά πολλά πράγματα,δεν έχω αλλάξει-ταίσει ποτέ,να δεχτώ ή είναι μεγάλη ευθύνη?

Αντιγονη μου θα συμφωνησω με τα κοριτσια,ειναι μεγαλη ευθυνη,ειδικα απο την στιγμη που δεν γνωριζεις απο παιδια.

το μωρακι αυτο το γνωριζεις καλα?θελω να πω οτι καθε παιδακι εχει τις δικες του συνηθειες,αλλιως κοιματε καθε παιδακι,αλλιως τρωει...τι επαφη εχεις μαζι του?

Link to comment
Share on other sites

sweet_february[/b];1759236]

Εμεις την Τριτη μετακομισαμε το γραφειο στο βοηθητικο δωματιακι διπλα στην κουζινα και φεραμε μπροστα στην εισοδο την τραπεζαρια μας. Εχουμε λοιπον επισημως σαλονοτραπεζαρια και μου αρεσει τρελα!! Καθως πλεον εχουμε κανει ρουτινα να τρωμε ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ και οι τρεις μας εκει και βολευει πολυ!

Περαστικά και σιδερένιος! Αυτό το σχέδιο με το γραφείο μες τη μέση του σαλονιού, αντί για τραπεζαρία, το έχουμε κι εμείς.... :? Βέβαια, ο σύζυξ όταν ετοίμαζε το σπίτι δε με είχε γνωρίσει και νόμιζε θα χαιρόταν μόνος του γραφείο με Pc και TV κλπ. Μετά.... ήρθα εγώ :rolleyes: κι άλλαξαν όλα!!!!!!!!!!:tongue: Και καπάκι ένα μωρό, οπότε προσαρμόσαμε το σπίτι για οικογενειακό κι όχι εργένικο... και μετά ήρθε και το δεύτερο... και τώρα δε χωράμε πια! Τεσπά, καλά να είμαστε κάτι θα βρεθεί και για μας!

noni συγχαρητήρια και με το καλό το bebe, γερό και μια εύκολη εγκυμοσύνη.

antigoni84, σίγουρα η ευθύνη είναι το βασικότερο αρνητικό, και με ένα μωρό που δε σε ξέρει/δεν το ξέρεις, (εννοώ αν δε το έχεις ξανακρατήσει, για να νοιώσει οικειότητα μαζί σου) είναι καμιά φορά κι απρόβλεπτα τα μικρά... εγώ θα το απέφευγα.

Ηλιαχτίδα29, εγώ τα πλένω στους 60, αν και μόνο σκόνη μαζεύουν, και τα πετάω και στο στεγνωτήριο μετά... μια χαρά μετά, μοσχοβολιστά, αφράτα, τπτ δεν παθαίνουν...

Κι εγώ σήμερα ψιλομάζεψα τα μπάνια, εξαφάνισα ό,τι άσχετο κυκλοφορούσε τριγύρω, κι ήταν αρκετά, αραίωσα λίγο τον πάγκο της κουζίνας μου, άλλαξα σεντόνια, έβαλα 2 πλυντήρια, τάισα τη μπουμπού φρουτόκρεμα, την κοίμησα, έκανα ένα ντουζάκι, έβαλα πέρκα στο φούρνο (ευτυχώς γιατί έλεγα για μπριαμ και τελικά είχανε και στον παιδικό το ίδιο) μετά που ξύπνησε πήγαμε ταχυδρομείο, φαρμακείο, φούρνο, σ/μ για 2 πράγματα, και πήραμε τέλος τη μεγάλη από τον παιδικό. Ουφ!

Πάω να τα κοιμίσω γιατί άρχισαν οι γκρινίτσες!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα σπίτι,απίστευτο το κέντρο,κίνηση-βρωμιά-φασαρία,το τρίπτυχο.

Όποια κοπέλα ενδιαφέρεται χαρίζω ένα μονό κρεβάτι,ο ενοικιαστής θα φέρει δικό του,είναι απλό σουηδικό που έβαψα λευκό,σε άριστη κατάσταση!

Ετοιμάζομαι να πάω λαική να γεμίσω το καταψύκτη για χειμώνα,θα πάρω φασολάκια,μπάμιες και οτι άλλο βρω.

Το απόγευμα είναι αφιερωμένο σε μένα, να καλλωπιστώ βρε αδερφέ, το μποτέ περιλαμβάνει γενικό ρεκτιφιέ μαλλιά,νύχια,μασαζ,μουστάκι και φρύδια!!μη σας πω τιμή!! ευτυχώς που υπάρχουν αυτές οι προσφορές και κάνουμε πράγματα που είχαμε ξεχάσει.

Den xerw an to edwses giati den ta diavasa ola omws endiaferomai trela!

Exw tin aderfi mou sto saloni se kanape-krevati kai einai kali efkairia na tin steilw sto paidiko! ;)


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη, περαστικά στον μικρό σου. Σίγουρα κάτι κυκλοφορεί γιατί κι εμένα η μεγάλη έχει ένα βηχαλάκι και η μπέμπα μυξούλες και δυσκολεύονται και τα 3 στον ύπνο γιατί τότε τα πιάνει έντονη κρίση....

Τι 3 έγραψα;;;καλέ 2 έχω! Λές να πάω και για το γιο; ο δικός μου δε θέλει ούτε να το σκέφτεται για τρίτο.... εγώ απλά λέω είναι νωρίς να το σκεφτώ το 3ο, τώρα έγινε 9 μηνών η μπεμπα κι ακόμα ψάχνουμε νονό, γιατί δε μας τη ζητησε κανείς... που να πάω και για το επόμενο;;;;


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρήνη, περαστικά στον μικρό σου. Σίγουρα κάτι κυκλοφορεί γιατί κι εμένα η μεγάλη έχει ένα βηχαλάκι και η μπέμπα μυξούλες και δυσκολεύονται και τα 3 στον ύπνο γιατί τότε τα πιάνει έντονη κρίση....

Τι 3 έγραψα;;;καλέ 2 έχω! Λές να πάω και για το γιο; ο δικός μου δε θέλει ούτε να το σκέφτεται για τρίτο.... εγώ απλά λέω είναι νωρίς να το σκεφτώ το 3ο, τώρα έγινε 9 μηνών η μπεμπα κι ακόμα ψάχνουμε νονό, γιατί δε μας τη ζητησε κανείς... που να πάω και για το επόμενο;;;;

Κοριτσάκι μου,

Τελικά δεν είναι τίποτα. Μόνο μυξούλες έχει... ευτυχώς! :P

Εμείς δυστυχώς δεν έχουμε δυνατότητα ούτε για 2ο...! :?

Να σου ζήσει και το 2ο μπεμπακίδιο!!! :P:p


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Eιρήνη μου τελειο το φαγητό σου,το φτιαχνω και εγώ πολλές φορες μες το χειμωνα.

Μόλις τελείωσα καποιες δουλίτσες και είμαι ετοιμη για λίγο υπνο.Οι αντρες μου εχουν ηδη πέσει.Επλυνα τη βεράντα,σφουγγάρισα όλο το σπίτι,πότισα τα φυτά της βεραντας,αλλαξα τα ριχταρια στο σαλόνι,εβαλα καθαρες πετσετες και χαλάκια στο μπάνιο και βέβαια τφάγαμε και καθάρισα όλη την κουζίνα και πέρασα εξωτερικά τα ντουλάπια.Τα πολλά πολλα βεβαια.

Πελαγώνω μ' αυτό το φαγητό βρε παιδί μου... δεν ξερω τι να μαγειρεψω... :?

Καλή ξεκούραση κοριτσάκι μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο την πλευρα της μανας σιγουρα ειναι πιο ευκολο να εχουν τα παιδια μεγαλη διαφορα.εγω ομως το βλεπω απο την οπτικη των παιδιων. Με τον ενα τον αδερφο μου εχουμε 2 χρονια διαφορα.μεγαλωσαμε μαζι,παιξαμε, εχουμε κοινες αναμνησεις, ειμαστε φιλοι. με τον αλλο αδερφο εχουμε 9,5 χρονια διαφορα κ σιγουρα δεν ειναι τον ιδιο..

γι`αυτο θα ηθελα να εχουν κ τα δικα μου παιδια κοντινη ηλικια.για να μεγαλωσουν μαζι. για αυτες τις κοινες αναμνησεις..

Συμφωνώ. Και για τους γονείς όμως νομίζω είναι καλά τα κοντινά σε ηλικία παιδιά. Οκ τρώνε ζόρι για κανα δυο χρόνια όμως μετά τελειώνουν με τη μωροκατάσταση..


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

ουφ! επιτελους εκατσα λιγο, σας διαβασα κιολας με την ησυχια μου, το σπιτι μου τις τελευταιες μερες ειναι σουπερ συμμαζεμενο (εκτος απ'την κρεβατοκαμαρα μας που θελει ...πολλη δουλεια!) γενικα τριγυρναω στο σπιτι, τα βλεπω ολα καθαρα και φτιαχνει η διαθεση μου!!

Έχω ωραίο νέο να μοιραστώ μαζί σας... κοριτσάκια μου είμαι έγκυος και πολύ χαρούμενη!! Πήγαμε προχθές το απόγευμα γιατρό, το είδαμε, ακούσαμε και καρδούλα και όλα καλά..!

Φέτος το project είναι ζόρικο λοιπόν, με σπίτι, 2 παιδιά, δουλειά και πανεπιστήμιο και κάπου εκεί στην εξεταστική τη γέννα!! :P:p

μπραβο, με το καλο! πολυ χαιρομαι με τις εγκυμοσυνες! :D και γω θα κανω τριτο μολις περασει καποιο χρονικο διαστημα... δεν τα χορταινω!!!!

NONI!!!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!

Σε θαυμαζω πραγματικα!!

Εγω σκεφτομουν αυτες τις μερες πως μεσα στους επομενους μηνες θα ¨πρεπει¨να μεινω εγκυος για να εχουν 3 χρονια διαφορα,να ειναι κοντα ηλικιακα..αλλα το φοβαμαι..δεν ξερω αν θα τα καταφερω..ειναι κ πολυ δυσκολο παιδι η δικια μου..:rolleyes:

εμενα εχουν ακριβως τρια χρονια διαφορα, για μενα ειναι το ιδανικο γιατι συννενοεισαι τελεια με το μεγαλο οσον αφορα το μωρο, οτι το προσεχουμε κτλ, αλλα και δεν θα εχουν μεγαλη διαφορα μεγαλωνοντας, να μπορουν να παιζουν μαζι..

οσο για τις δυσκολιες, δεν εχει νοημα να το αναβαλεις μιας και παντα θα υπαρχουν δυσκολιες, αναλογα με την καθε ηλικια.. εμενα ας πουμε δεν μπορουσε να κοψει την πανα οσο και να τον πιεζα μολις ειχα μαθει για το 2ο, εκεινος τιποτα.. ωσπου 1 μηνα πριν γεννησω τα καταφεραμε! ;) το ιδιο και με τον υπνο. ειχε μαθει να ξαπλωνω διπλα του μεχρι να κοιμηθει αλλα οσο ημουν ακομη εγκυος το εκοψε μονος του..ας μην πολυλογω αλλο...καταλαβατε :rolleyes:

καλημέρα

θέλω τη γνώμη σας

θα είναι μεγάλη ευθύνη να κρατήσω ενα μπεμπε 11 μηνών για 10 μέρες ?

η μαμά του και φίλη μου έχει ενα σεμινάριο στο Λονδίνο και δεν έχει κανέναν να το κρατήσει,εγώ δεν ξέρω απο παιδιά πολλά πράγματα,δεν έχω αλλάξει-ταίσει ποτέ,να δεχτώ ή είναι μεγάλη ευθύνη?

εγω τον γιωργο τον αφηνα σε ολους ειτε για μεσημερι, ειτε για σαββατοκυριακο, ακομα και για 2 βδομαδες, αλλα συνηθως σε ατομα που ξεραν απο παιδια.. εξαρταται απο σενα λοιπον, τις σχεσεις που εχεις με το παιδακι, αν εχει συνηθισει να αποχωριζεται τη μαμα του κ.α. αλλα αφου λες δεν ξερεις πολλα απο παιδια, ξανασκεψου το..


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...