Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

γεια σας κ παλι!

ηλιαχτιδα μια απο τα ιδια, μονο που εμενα ο αντρας μου δουλευει ολη μερα, ακομα κ οταν ειναι σπιτι! καταλαβες! δουλεια- σπιτι - μωρο!!!

αντιγονη ζηλευω!!!

μαμαβασια με γεια τις αγορες!

λοιπον εγω μαγειρεψα γαυρο στο φουρνο+χορτα κ τωρα θα τηγανισω πατατες- σπανακορυζο για αυριο κ της μπεμπας

επλυνα κατι διαφορα στο χερι

απλωσα 1 πλυντηριο, εβαλα 2ο κ τωρα παω για απλωμα

εχω ακομα να μαζεψω νεροχυτη κ τελος για σημερα

το μεσημερι θα παω για δουλεια.

κοινως ξεπατωθηκα παλι σημερα!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αααχ έγραψα και έκλεισα απότομα και πάνεεεε

Τεσπα, συνοψίζω:

Ειρήνη Το έλαιο Αργκάν (ή αργανέλαιο) είναι ένα σπάνιο έλαιο που εξάγεται από τα κουκούτσια του φρούτου της Argania Spinosa (δέντρο Αργκάν), που φύεται στο Μαρόκο.

Είναι εξαιρετικά πλούσιο σε βιταμίνη Α, Ε και λιπαρά οξέα Ωμέγα 6 και 9. Μαλακώνει και ενυδατώνει βαθιά το δέρμα και τα μαλλιά και αποτρέπει το ξηρό, σκασμένο και ρυτιδωμένο δέρμα.

Σε πολλά κομμωτήρια υπάρχει ένα γαλαζωπό ταμπελάκι που λέει "εδώ θα βρειτε το αυθεντικό morrocanoil". Αυτό είναι που βάζω!

Μαμαβάσια μεγιά!

vaskokkal κράτα μου μηλόπιτα!!!! (μεγάλο κομμάτι, έτσι?)

Εύα περαστικά!

Για την θήκη: κι εγώ νόμιζα ότι δεν έβγαινε η δική, αλλά τελικά (τυχαία) ανακάλυψα ότι βγαίνει! Σϊγουρα κάποιο κόλπο θα έχει, ψάξτο (εμένα είναι στο καπάκι κι έχει δύο ελάσματα - που ΔΕΝ φαίνονται, αλλά εάν τα πατήσεις πατιούνται και αποσπάται).

τι άλλο είχα γράψει? δεν θυμάμαι, φιλάκια και καλές δουλειές!

ΥΓ. Εγώ δουλειά, μετά ξεσκόνισμα οπωσδήποτε και παιχνίδι με τα μικρά. Θα φτιάξουμε και κρέμα. Θέλει και το μπαλκόνι σκούπισμα, αλλά που χρόνος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορες!!

αχχ ειμαι διαλυμενη!!Πηγα τη μικρη 3 ωριτσες στην πεθερα κ εκανα απιστευτες δουλειες!!

εχω να κανω κ αλλες εδω στην κουζινα, κ σιδερωμα βεβαιως βεβαιως.... ελπιζω να καταφερω να τελειωσω μεχρι το βραδυ για να λουσω κ να ισιωσω τα μαλλια μου για να μην τα εχω αυριο!!

**Ειρηνη!!!Λες και εισαι στο μυαλο μου!!Χωρις να το εχω ψαξει καθολου το θεμα διακοσμησης μπανιου,κατι τετοιο ειχα υποψιν!Διακοσμητικα απο γυαλι κ ασημι, μεσα σε καποιο δισκο ισως!!Τελειες φωτο!;)Σε ευχαριστω πολυ!!!!!!

**Για το παρτυ μου αρεσε πολυ η ιδεα του snow-party!!Φοβαμαι λιγο ομως,μηπως απο ολα ασπρα μου τα κανουν μαυρα,,αλλα θα το σκεφτω ταιριαζει πολυ μιας κ θα ειναι καταχειμωνο τα γενεθλια!!:)Βρηκα κ κατι χθες που μου αρεσε πολυ >>http://blog.hwtm.com/2012/01/a-manly-themed-30th-birthday-party/.......ασε θα το σκεφτω,,εχω ακομα χρονο,κ γιαυτο ειπα να οργανωθω αλλωστε απο νωρις!!σε ευχαριστω παντως πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

manlybirthdayparty_1.jpg

παρτυ με θεμα παπιγιον κ να ελεγα ας πουμε σε ολους να βαλουν παπιγιον.. αλλα θα το βαλουν????ή θα με περασουν για τρελλη??

manlybirthdayparty_2.jpg

manlybirthdayparty_12.jpg

manlybirthdayparty_13.jpg

manlybirthdayparty_8.jpg

manlybirthdayparty_10.jpg

Βαζω τις φωτο για να παιρνετε κ οι υπολοιπες ιδεες!!!;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα νοικοκυροκόριτσα! Σας παρακολουθώ ανελλιπώς, αλλά μεταμεσονυχτίως οπότε δεν αντέχω να περιγράψω τη μέρα μου... ένα προνήπιο, ένα μωρό, σπίτι, μαγειρέματα, καθαρίσμτα, σιδερώματα... η γνωστή σε όλες καθημερινότητα. Μέσα σε όλα έτρεχα 3 ώρες να βρω παπούτσι με νορμάλ τακούνι... Τί ζήταγα η άσχετη??? Ή ουρονοξύστη ή ισόγειο.... αυτά δεν ήταν παπούτσια που κυκλοφορούν!!!!!!!! Τεσπά, στο τελευταίο μαγαζί, βρήκα ένα επιτέλους με νορμάλ τακούνι που μπορώ να το κυκλοφορήσω (αν έχω και κανά μωρό στο μάρσιπο, μην προσγειωθώ....)

Ειρηνάκι, δε θυμάμαι... κατά κέντρο Αθήνας έρχεσαι; Λίγο τελευταία στιγμή βέβαια σε ρωτάω...


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Χριστιανα εξαρτάται από το στύλ σας .Ο δικός μου σίγουρα δεν θα το φόραγε,ούτε και οι φίλοι μας.Οι εικόνες όμως είναι πολύ ομορφες.

Τι του αρεσει να κανει ως χόμπυ?Μηπως να ψαχτείς εκει?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ, και νόμιζα πως μόνο εγώ έκανα φασίνα σήμερα!! τέλειωσα τα πάντα (μόνο ένα κρεβάτι μου μένει να στρώσω ακόμα και να μαζέψω τα ρούχα) πίνω όμωσ ένα καφεδάκι στα γρήγορα και τ΄ρχω να κάνω ένα μπάνιο γιατί θα αρχίσουν τα απογευματινά τρεξίματα! καλό κουράγιο σε όλες και το σκ έρχεται!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα νοικοκυροκόριτσα! Σας παρακολουθώ ανελλιπώς, αλλά μεταμεσονυχτίως οπότε δεν αντέχω να περιγράψω τη μέρα μου... ένα προνήπιο, ένα μωρό, σπίτι, μαγειρέματα, καθαρίσμτα, σιδερώματα... η γνωστή σε όλες καθημερινότητα. Μέσα σε όλα έτρεχα 3 ώρες να βρω παπούτσι με νορμάλ τακούνι... Τί ζήταγα η άσχετη??? Ή ουρονοξύστη ή ισόγειο.... αυτά δεν ήταν παπούτσια που κυκλοφορούν!!!!!!!! Τεσπά, στο τελευταίο μαγαζί, βρήκα ένα επιτέλους με νορμάλ τακούνι που μπορώ να το κυκλοφορήσω (αν έχω και κανά μωρό στο μάρσιπο, μην προσγειωθώ....)

Ειρηνάκι, δε θυμάμαι... κατά κέντρο Αθήνας έρχεσαι; Λίγο τελευταία στιγμή βέβαια σε ρωτάω...

Εχεις δίκιο αλλα .Τεσπά με γεια σου!:):)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σιδέρωσα ολα τα ρούχα(3 πλυντήρια) και τα τακτοποίησα ,

εβαλα κοτόσουπα για τον αντρα μου,(εμείς θα φαμε κιμα με χυλοπίτες από προχθές),

εκανα ενα πέρασμα στο μπάνιο,εβαλα τις οδοντόβουρτσες σε βραστό νερό και χλωρίνιασα την λεκάνη,

τακτοποίησα τα πιατικά από το πλυντήριο,που εβαλα το πρωί ,

καθαρισα την κουζίνα και συνεχίζω....

Και στη συνέχεια εβαλα σκούπα στο σαλόνι και σφουγγάρισα ,έκανα το μπανάκι μου και πήρα το αγορακι μου από το σχολείο.Τώρα περιμένω τη φίλη μου με τον κολλητό του μικρού για καφεδάκι.Κατε΄αίνω στον κήπο να φυτέψω μαιντανό και να τον ποτίσω λιγάκι πριν ερθουν.ΦΙΛΙΆ!

θΕΛΩ ΚΑΙ ΕΓΏ ΜΗΛΌΠΙΤΤΑ!!!!!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χριστιανα εξαρτάται από το στύλ σας .Ο δικός μου σίγουρα δεν θα το φόραγε,ούτε και οι φίλοι μας.Οι εικόνες όμως είναι πολύ ομορφες.

Τι του αρεσει να κανει ως χόμπυ?Μηπως να ψαχτείς εκει?

Δεν του αρεσουν τα παπιγιον αλλα αμα δει αυτες τις φωτο ισως αλλαξει γνωμη:tongue:αλλα μετα αντε να πεισει τους φιλους του να το βαλουν!!Πλακα θα ειχε ομως!!

Απο χομπυ..εκτος απο μπαλα???:tongue: ΜΠΑΛΑ!!! αλλα οοοχι δεν θα του κανω το χατιρι να στολισω ολο το σπιτι με μπαλες!!:o

Θα το ψαξω κ αλλο κ θα σας ενημερωνω χεχε!!:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας νοικοκυρούλες! Με έχουν φάει τα χιλιόμετρα (από το παλιό στο καινούριο σπίτι) και είμαι κουρέλι! Είπα να πάρω λίγη από την ενέργειά σας μπας και κάνω καμιά δουλειά!

Θα ήθελα την συμβουλή σας σχετικά με συρόμενες τροφοθήκες. Έχει κάποια κοπέλα; Είναι εξυπηρετικές; Με πόσα ράφια; Τα ράφια βγαίνουν το καθένα ξεχωριστά, ή όλα μαζί; Έχω χώρο για ένα ντουλάπι 40 πόντων (άρα αν μπει ο μηχανισμός θα μείνει ωφέλιμος χώρος γύρω στους 35) και αναρωτιέμαι μήπως είναι στενό...


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

Κορούλες μου καλησπέρα.

Σας έλειψα?

Σήμερα είχα πολύ δύσκολη μέρα.. γεμάτη από δουλειά, τρέξιμο, διάβασμα κλπ..Και αύριο το ίδιο και το Σάββατο ακόμα περισσότερο, όπως προβλέπεται...

Κατά διαστήματα, όπως τώρα που ο άντρας μου είναι απογευματινός και πέφτει επάνω μου όλο το βάρος και των εξωσχολικών δραστηριοτητων του μικρού, θα σας διαβάζω αλλά δεν θα απαντώ σε όλα τα μηνύματα.

Όπως ξέρετε συνήθως απαντώ σε όλα ή σχεδόν σε όλα. Και το κάνω αυτό γιατί θέλω να ξέρετε πως δεν σας "ξεπετάω", σας λαμβάνω σοβαρά οτιδήποτε και αν μου γράψετε.

Δεν άλλαξε κάτι, νομίζω πλέον το ξέρετε, απλώς χρειάζομαι περισσότερο χρόνο για όλα αυτά και δεν τον έχω, όσο το φιογκάκι μεγαλώνει και οι απαιτήσεις της ζωής του. Της ζωής που θέλω να του προσφέρω... ;) .

Να ξέρετε όμως πως σας διαβάζω και σας σκέφτομαι, μία-μία ξεχωριστά.. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνάκι, δε θυμάμαι... κατά κέντρο Αθήνας έρχεσαι; Λίγο τελευταία στιγμή βέβαια σε ρωτάω...

Που κοριτσάκι μου?

Σάββατο θα είμαι Ιλίσια, Ζωγράφου. ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Που κοριτσάκι μου?

Σάββατο θα είμαι Ιλίσια, Ζωγράφου. ;)

Απίστευτο!!! Είμαι δίπλα.... Έχεις χρόνο να πεταχτείς από Καισαριανή/Παγκράτι; Μένω στα όρια. Θες να τα πούμε με πμ?


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...