Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

...

Σωστη η σκεψη σου για τα διακοσμητικα.. Κανενα ρολογακι ή φωτιστικο για το κομοδινακι της... Τι αλλη εναλλακτικη εχω;

...

Δεν υπάρχει!!

http://www.viewdeco.gr/2010/09/%CE%B7-%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AF%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CE%AF%CE%BA%CF%85-%CE%BC%CE%AC%CE%BF%CF%85%CF%82/

Πίσω σε πιο ρεαλιστικά σπίτια:

Μπορείς να κρεμάσεις αφισούλες, ή να κορνιζάρεις παζλ, υπάρχουν σε διάφορα μεγέθη, με πολύ ωραίες εικόνες της disney.

Υπάρχουν και κρεμάστρες για ρούχαλάκια με τις φιγούρες του μίκυ .Επίσης κουτιά για αποθήκευση παιχνιδιών.


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

επανηλθα!

sweet february περαστηκα στον αντρα σου, για δες αυτα για το δωματιο

nove82701large_400x.jpg10,00 € στο λητω

H905b.jpgδιακοσμητικα τζαμιων κ λειων επιφανειων 7,5 € http://www.happykids.gr/index.php?controller=product&path=36_56&product_id=75

H038.jpg5,50 € http://www.happykids.gr/index.php?controller=product&path=37_60&product_id=174

επισης εχω παρει για το δωματιο της μικρης μου απο την πατησιων (δεν ξερω εισαι αθηνα?) υφασμα για κουρτινα η φαρμα του μικυ με 6,00 € το μετρο, πηρα την τρεσα για την κουρτινα εκανα ενα γαζι κ ετοιμη η κουρτινα. αν ενδιαφερεσαι να ψαξω να βρω διευθυνση. (ασχετο στην βαπτηση μου φεραν κ ενα ιδιο παπλωμα εντελως τυχαια!)

κ μια παπλωματοθηκη η μια κουβερτα κ εισαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια οταν λεω οτι γυρναει αργα ο αντρας μου, εννοω οτι εχει ακανονιστο ωραριο, σημερα ηρθε στις3-5 κ ξαναεφυγε. θα ερθει κατα τις 9

κοριτσακια μην αγχωνεστε με τους αντρες σας υπαρχει ο δικος μου Ωραριο 7:30-10:30,11,12(το βραδυ ειναι η επιστροφη) αναλογα τα κεφια πελατων gsis εφοριακων κλπ αααα και δουλευουμε και σαββατα χχεχεχε τι εχετε να πειτε????

καλε μη παραπονιεστε που δουλευουν οι αντρες σας! μακαρι να υπαρχει παντα δουλεια! τι να πω κι εγω που ειναι ανεργος 6 μηνες τωρα? και δεν προβλεπεται κατι συντομα.. μαλιστα το πιθανοτερο ειναι να παω εγω για δουλεια.. περιμενω απο μερα σε μερα να με ειδοποιησουν.. και τοτε θα σας παραπονιεμαι εγω για τα ωραρια.. :rolleyes::tongue:


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

καλε μη παραπονιεστε που δουλευουν οι αντρες σας! μακαρι να υπαρχει παντα δουλεια! τι να πω κι εγω που ειναι ανεργος 6 μηνες τωρα? και δεν προβλεπεται κατι συντομα.. μαλιστα το πιθανοτερο ειναι να παω εγω για δουλεια.. περιμενω απο μερα σε μερα να με ειδοποιησουν.. και τοτε θα σας παραπονιεμαι εγω για τα ωραρια.. :rolleyes::tongue:

Η δουλειά έχει γίνει πολυτέλεια πια....παραπονιόμαστε επειδή δεν τους βλέπουμε όσο θα θέλαμε :P .....εννοείται μακάρι να έχουν δουλειά, μακάρι να πνίγονται στην δουλεια!!! Σου ευχομαί Μαριάννα μου γρήγορα να βρείτε κάτι και οι 2!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Μάλλον θα καταφτάσει το μπεμπέκι τη Δευτέρα το πρωί

Δεν μπορώ να πάω γιατί όλα τα πληρώνει η εταιρεία της και δεν προβλέπεται

Το καλό είναι οτι θα αναβάλλει η μαμά μου το ταξίδι της και θα το κρατάμε μαζί

Το δεύτερο καλό είναι οτι θα έρθει κάποιο διήμερο και ο πατέρας με τη μάνα του να το κρατήσουν απ οτι είπαν.

Πέρασα μια απίστευτα κουραστική μέρα και μόλις μαζεύτηκα,αύριο θα εκπαιδευτώ να αλλάζω πάνες και να ταίζω.

Το πρωί που πέρασα απ το σπίτι της φίλης μου το έκανε μπάνιο,μου κόπηκε η ανάσα και τη ρώτησα αν γίνεται να μη το μπανιάρω για δεκα μέρες,να το περνάω με μωρομάντηλο βρε αδερφέ!Μάλλον είμαι πολύ άσχετη με τα μωρά.

Απο Δευτέρα θα σας χρειαστώ μωρομάνες

Link to comment
Share on other sites

sweet february περαστικά στον αντρούλη σου, σιδερένιος!

Για το δωμάτιο της μικρής, συμφωνώ με τα κορίτσια... εγώ τα "σταθερά" πράγματα του δωματίου θα τα έκανα κάτι πολύχρωμο και φωτεινό αλλά ουδέτερα όσο αφορά ήρωες κτλ, γιατί αλλάζουν γνώμη κάθε χρόνο... έτσι θα έβρισκα ένα ωραίο φωτιστικό πχ για το δωμάτιο αλλά χωρίς ντόρες κτλ.. το ίδιο και για κουβερλί και κουρτίνες... και κάθε χρόνο ανάλογα με τα κέφια της μικρής και τα κολλήματά της θα άλλαζα αυτοκόλλητα στους τοίχους.. φέτος παντού νεράιδες πχ, του χρόνου μίνυ, του παραχρόνου ντόρες κτλ κτλ..

Σε ευχαριστω πολυ Νονη μου! Κι εγω καπως ετσι με κοβω τελικα... Μια απλη κουρτινουλα, καμμια παπλωματοθηκη και λιτα αξεσουαρ! :D

Δεν υπάρχει!!

http://www.viewdeco.gr/2010/09/%CE%B7-%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AF%CF%84%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BC%CE%AF%CE%BA%CF%85-%CE%BC%CE%AC%CE%BF%CF%85%CF%82/

Πίσω σε πιο ρεαλιστικά σπίτια:

Μπορείς να κρεμάσεις αφισούλες, ή να κορνιζάρεις παζλ, υπάρχουν σε διάφορα μεγέθη, με πολύ ωραίες εικόνες της disney.

Υπάρχουν και κρεμάστρες για ρούχαλάκια με τις φιγούρες του μίκυ .Επίσης κουτιά για αποθήκευση παιχνιδιών.

Με εστειλες Γιαννουλα μου! Μιλαμε ειδικα το μπανιο με το πλακακι που εχει Μικυ ειναι ολα τα λεφτα! χαχαχαχαχαχαχαχα :lol::lol::lol:

Κουτια για αποθηκευση παιχνιδιων! ΠΟΛΥ ωραια ιδεα και παντα χρησιμευουν καπου! :D

επανηλθα!

sweet february περαστηκα στον αντρα σου, για δες αυτα για το δωματιο

nove82701large_400x.jpg10,00 ? στο λητω

H905b.jpgδιακοσμητικα τζαμιων κ λειων επιφανειων 7,5 ? http://www.happykids.gr/index.php?controller=product&path=36_56&product_id=75

H038.jpg5,50 ? http://www.happykids.gr/index.php?controller=product&path=37_60&product_id=174

επισης εχω παρει για το δωματιο της μικρης μου απο την πατησιων (δεν ξερω εισαι αθηνα?) υφασμα για κουρτινα η φαρμα του μικυ με 6,00 ? το μετρο, πηρα την τρεσα για την κουρτινα εκανα ενα γαζι κ ετοιμη η κουρτινα. αν ενδιαφερεσαι να ψαξω να βρω διευθυνση. (ασχετο στην βαπτηση μου φεραν κ ενα ιδιο παπλωμα εντελως τυχαια!)

κ μια παπλωματοθηκη η μια κουβερτα κ εισαι οκ!

Ευχαριστω για τα περαστικα!

Μου αρεσαν πολυ ολα... ! Αθηνα μενω, Αγιο Δημητριο αλλα δεν μου κανει κοπο να κατεβω Πατησιων καποιο πρωι που η μικρη θα ειναι στο σταθμο! Αν μπορεις πες μου τη διευθυνση του καταστηματος! Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων! :D

εγραψες!!!!

κ αυτο ειναι υπεροχο

mikey-mouse-%CE%B8%CE%B5%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%AC-%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%AF%CE%BF%CF%85_2.jpg

Κουκλιστικο κι αυτο! Μου αρεσει πολυ η ντουλαπα και τα στρογγυλα χαλακια! Και "φερνουν" σε Μικυ και δεν σε περιοριζουν σε επιλογες οτι σονι και ντε πρεπει στο κοντινο μελλον να αλλαξετε παλι χαλακι.! :wink:

καλε μη παραπονιεστε που δουλευουν οι αντρες σας! μακαρι να υπαρχει παντα δουλεια! τι να πω κι εγω που ειναι ανεργος 6 μηνες τωρα? και δεν προβλεπεται κατι συντομα.. μαλιστα το πιθανοτερο ειναι να παω εγω για δουλεια.. περιμενω απο μερα σε μερα να με ειδοποιησουν.. και τοτε θα σας παραπονιεμαι εγω για τα ωραρια.. :rolleyes::tongue:

Ευχομαι ολα να πανε κατ' ευχην Μαριαννα! :)

Καλησπέρα!

Μάλλον θα καταφτάσει το μπεμπέκι τη Δευτέρα το πρωί

Δεν μπορώ να πάω γιατί όλα τα πληρώνει η εταιρεία της και δεν προβλέπεται

Το καλό είναι οτι θα αναβάλλει η μαμά μου το ταξίδι της και θα το κρατάμε μαζί

Το δεύτερο καλό είναι οτι θα έρθει κάποιο διήμερο και ο πατέρας με τη μάνα του να το κρατήσουν απ οτι είπαν.

Πέρασα μια απίστευτα κουραστική μέρα και μόλις μαζεύτηκα,αύριο θα εκπαιδευτώ να αλλάζω πάνες και να ταίζω.

Το πρωί που πέρασα απ το σπίτι της φίλης μου το έκανε μπάνιο,μου κόπηκε η ανάσα και τη ρώτησα αν γίνεται να μη το μπανιάρω για δεκα μέρες,να το περνάω με μωρομάντηλο βρε αδερφέ!Μάλλον είμαι πολύ άσχετη με τα μωρά.

Απο Δευτέρα θα σας χρειαστώ μωρομάνες

Με το καλο να το δεχτεις! Ευχομαι ολα να κυλησουν ομαλα και ηρεμα!

Εγω σημερα κοριτσακια μαγειρεψα παστιτσιο με σπιτικη μπεσαμελ. Εφτιαξα ενα ταψι για εμας και αλλο ενα για το σπιτι της μαμας μου καθως δουλευει πολλες ωρες και γυρναει σπιτι ξεπατωμενη..

Το απογευμα υποδεχτηκαμε αγαπημενους φιλους στο σπιτι.. Τα πιτσιρδελια ξεσαλωσανε κι εμεις ειπαμε ανθρωπινα δυο κουβεντες. :D

Ευχομαι να ειστε ολες καλα!

Φιλακια! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ το παστίτσιο το ετοιμάζω σήμερα. Πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω την έτοιμη μπεσαμέλ. Κάπου την είχε δοκιμάσει ο άντρας, του άρεσε, και επέμενε να πάρουμε. Εγώ φταίω που καθόμουν και παιδευόμουν με τα κατσαρολικά! Τι να πει κανείς; :confused:

Χθες έκανα αρκετές δουλίτσες τελικά, αλλά από πακετάρισμα τίποτα. Άρχισε να αγχώνεται ο άντρας μου ότι δεν θα προλάβουμε (τέλος Οκτώβρης μετακομίζουμε). Αυτός βάφει και συντονίζει τους υπόλοιπους μαστόρους, οπότε το πακετάρισμα πέφτει σε μένα. Κράξτε με λίγο να πάρω μπρος!

Αντιγόνη, μεγάλη ευθύνη ανέλαβες, είναι πολύ τυχερή η φίλη σου που σε έχει δίπλα της. Εμένα είχε χρειαστεί να με κρατήσει μια φίλη της μάνας μου όταν ήμουν έξι χρονών, γιατί ήταν άρρωστη η γιαγιά μου στο χωριό. Μπαμπάς δεν υπήρχε...οπότε η φίλη στάθηκε σανίδα σωτηρίας. Οι ηλικίες βέβαια είναι πολύ διαφορετικές, με ότι αυτό συνεπάγεται. Ε, αφού μπήκες στο χορό, θα χορέψεις. Και μπάνιο θα μάθεις να το κάνεις, και θα το αλλάξεις και ανάμεσα στις υπόλοιπες δουλειές που έλεγες ότι κάνεις, τώρα θα μπορείς να προσθέσεις και βρεφοκόμος! Τέτοιο βιογραφικό... δεν θα υπάρχει όμοιο!!


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

Δυστυχως ο παππους εφυγε...Την Παρασκευη ειχαμε την κηδεια και εδω επικρατουσε χαμος...ηρθε τοσος κοσμος και υπηρχε πολυ συγκινηση....Ειμαστε ολοι πολυ στεναχωρημενοι αλλα ξερουμε οτι δεν γινοταν αλλιως και οτι διαφορετικα μονο θα βασανιζοταν.

Αυτα δεν σας μαυριζω αλλο.

Τελικα βρηκα πως βγαινει η θηκη σας ευχαριστω. Εβαζα 3 πλυντηρια τη μερα (για μας , τη μαμα μου, τη γιαγια μου-ειμαστε 3 σπιτια ο ενας πανω απο τον αλλο) οποτε επρεπε να καθαριστει.

Το σπιτι ειναι σε καλη κατασταση ευτυχως(παντα οταν στεναχωωριεμαι το ριχνω στις δουλειες).

Με ολα αυτα το μονο που εχει μεινει πισω ειναι η μετακομιση της μπεμπας στο δωματιο της. Αλλα θα γινει και αυτο. Ωραιες οι ιδεες για το δωματιο ωραιο το κοκκινο τελικα.

Απο οσα διαβασα συγκρατησα μονο οτι η Νονι περιμενει το 3 της παιδακι :) ! Να πανε ολα καλα και να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη.

Επισης Αντιγονη μου υπομονη τωρα με το μωρακι και πολλη προσοχη. Μπραβο σου που το ανελαβες.

Απο αυριο επιστροφη στην καθημερινοτητα.

Να ειστε ολες καλα


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορούλες μου καλη σας μέρα!!

Ευχομαι να έχετε μία όμορφη Κυριακή όλες!! :P

Χθες σιγουρα μου βάλατε απουσία αλλά η λέξη "πτώμα" μου ταίριαζε γάντι.

Έλειπα από τις 9 το πρωί και επέστρεψα στις 7 σπίτι... :| . Απίστευτη κούραση κόρες μου.

Οταν ήρθα λοιπόν, ο άντρας μου που ήταν σπίτι με το φιογκάκι που δεν ήταν και πολύ στα καλά του {ευτυχώς δεν έχει τίποτα τελικά, μόνο μυξούλες} είχε φρικάρει από βαρεμάρα, οπότε έκανα ένα ντουζ και φύγαμε. Αφήσαμε το φιογκάκι στην πεθερά μου {που είχε 1 εβδομάδα να τον δει και τον ζητούσε και το φιογκάκι είναι το καλύτερο του γιατί εκεί τον έχουν... πασαδάκι!!! :tongue:} και πήγαμε Γλυφάδα για burger. Στο δρόμο πήρα τηλέφωνο και τη κολλητή μου, που πέταξε τη σκούφια της για burger και ήρθε μαζί μας!!! :tongue: Φάγαμε τον... άμπακο, κάναμε έναν περίπατο και γυρίσαμε σπιτάκι μας αφού πήραμε και το φιογκάκι.

Σήμερα ξύπνησα 09.30 (!!!!!!!!!!) με τα χίλια ζόρια... νιώθω το κορμί μου κουρασμένο... :rolleyes: .

Εβαλα ένα πλυντήριο με σκούρα ρουχα {αναγκαστικά για να πλυνω τις μπλουζες της δουλειάς του άντρα μου}, ξεσκόνισα το σπίτι για να το βλέπω "νορμάλ" και να μη εκνευρίζομαι και ο άντρας μου έκανε καφεδάκια και τώρα καθόμαστε όλοι μαζί στο καθιστικό και το φιογκάκι διαβάζει αγγλικά... εχουν το 1ο τους τεστ αύριο...! :?

Αργότερα θα φύγουμε να πάμε για Κυριακάτικη περίθαλψη και το μόνο που σκοπεύω να κάνω το απόγευμα είναι να σιδερώσω...σημερα νομίζω θα κοιτάξω να ξεκουραστω.

Σας φιλώ γλυκά κοριτσάκια μου!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ουφ! επιτελους εκατσα λιγο, σας διαβασα κιολας με την ησυχια μου, το σπιτι μου τις τελευταιες μερες ειναι σουπερ συμμαζεμενο (εκτος απ'την κρεβατοκαμαρα μας που θελει ...πολλη δουλεια!) γενικα τριγυρναω στο σπιτι, τα βλεπω ολα καθαρα και φτιαχνει η διαθεση μου!!

Αχ... αυτό είναι! Ποσο σε καταλαβαίνω! Ποσο μου αρέσει αυτή η αίσθηση ηρεμίας του σπιτιού!! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ. Και για τους γονείς όμως νομίζω είναι καλά τα κοντινά σε ηλικία παιδιά. Οκ τρώνε ζόρι για κανα δυο χρόνια όμως μετά τελειώνουν με τη μωροκατάσταση..

Συμφωνώ. Είναι καλό και για τα παιδιά και για τους γονείς.

Δυστυχώς εμείς, που το θέλουμε πολύ ένα 2ο παιδάκι δεν το αποφασίζουμε. Τα οικονομικά μας.... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

...αλλα δε θελω να το βλεπει ο μικρος στεναχωριεται οτι τα βασανιζω στο πλυντηριο,οποτε κρυφα:tongue:

χαχαχαχαχα!!!! Τι μας λένε τα μικρά μας, βρε κορίτσια μου!! Πάντα με εκπλήσουν!!! :lol::lol:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...