Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Titti είπε:

      Την 10η μέρα είχα 268,2 και είχα βάλει βλαστοκύστες 5 ημερών. Εσύ τι έχεις βάλει; Πότε είναι να κάνεις την χοριακή; (Συγγνώμη αν τα έχεις ήδη αναφέρει, μπαίνω λίγο στο φόρουμ και βγαίνω, δεν παρακολουθώ ενεργά)

      Καλημέρα! 9η ημέρα είχες αχνη και 10η 268?? Άρα και τα τεστ εγκυμοσυνης είναι λίγο ότι να ναι...😁. Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης ημερας. Σημερα ειναι η 11η μέρα, έδωσα το πρωί αίμα, έτρεμε πρώτη φορά το χέρι μου και δε μπορούσαν να πάρουν. Κατά τις 11 θα ξέρω!

      Σε ποια εβδομαδα είσαι??? Όλα με το καλό 🥰

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Γεια σας και παλι!

Noni με το καλο το μωρακι σου να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη! :D

Ειρηνη περαστικα στο φιογκακι σου!

Περαστικά στον σύζυγο,ας είναι το τελευταιο δυσαρεστο:)

το μόνο που εχω να πω για το δωμάτιο είαι να μην το φορτώσεις ,ισως μόνο αυτοκόλλητα και ενα κουβερλί ,οχι παντού ομως.Το ίδιο θα χαρει με τα πολλά η τα λίγα αλλα αν φορτωθεί σιγά σιγά θα κουράσει το ματι.Προσωπικά αποψη πάντα...Με γεια τις υπόλοιπες αλλαγες!:):)

Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες!

Κι εγω καπως ετσι το σκεφτομαι.. Με καποια απλη παπλωματοθηκη, κουρτινουλα και κανενα αυτοκολλητακι!

Περαστικούλια σας και μονο καλά εφεξής!

Σχετικά με την ανακαίνιση: πόσο είναι η μικρή σου? πιστεύεις θα της "μείνει" ή είναι παροδικό? δηλαδή μην επενδύσεις σε κάτι που γρήγορα μπορεί να γίνει κόλλημα με νεράιδες, ντόρα, πριγκρίπισες, κτλ

Ευχαριστω πολυ Καλλιοπακι!

Ειναι μικρακι ακομα, η αληθεια ειναι πως της αρεσει ΤΡΕΛΑ ομως δεν μπορω να εγγυηθω πως σε 2 χρονια δεν θα ζητησει κατι αλλο... :?

sweet_february και εγω θα σου ελεγα να μην δωσεις πολλα λεφτα σε κατι που ισως σε 2-3 χρονια να το βαρεθει. απλα πραγματα. κανα αυτοκολλητο, μια ωραια κουρτινα, καποια διακοσμητικα..

το λεω επειδη εγω η ιδια τα βαριεμαι ολα ευκολα, κ ετσι το παιδικο το εκανα ομορφο, πριγκιπικο χωρις καποιο θεμα/ηρωα/καρτουν ετσι που θα μπορει να μην το βαρεθει ακομα κ μεχρι την εφηβεια της!

Σωστη η σκεψη σου για τα διακοσμητικα.. Κανενα ρολογακι ή φωτιστικο για το κομοδινακι της... Τι αλλη εναλλακτικη εχω;

καλημέρα

θέλω τη γνώμη σας

θα είναι μεγάλη ευθύνη να κρατήσω ενα μπεμπε 11 μηνών για 10 μέρες ?

η μαμά του και φίλη μου έχει ενα σεμινάριο στο Λονδίνο και δεν έχει κανέναν να το κρατήσει,εγώ δεν ξέρω απο παιδιά πολλά πράγματα,δεν έχω αλλάξει-ταίσει ποτέ,να δεχτώ ή είναι μεγάλη ευθύνη?

Ναι, θα ειναι πολυ μεγαλη ευθυνη.. Κι αν ω μη γεννειτω παθει κατι το παιδακι (χτυπα ξυλο) το αναθεμα σε εσενα θα πεσει... Εγω δεν θα το εκανα.. Οσο κι αν αγαπουσα τη φιλη μου να της το κρατησω ΤΟΣΕΣ μερες δεν υπηρχε περιπτωση οπως επισης δεν υπηρχε περιπτωση να το ζητησω κι εγω απο κα-νε-ναν για το δικο μου παιδι (ουτε καν απο τη μαμα μου).. Αυτα απο την ασφαλη θεση να μην εργαζομαι και να εχω αφοσιωθει πληρως στη μικρη. Αφου σκεψου την Κυριακη την πηρε η μαμα μου να πανε σε μια γαμο-βαπτιση για να μπορεσω να παω κι εγω με την ησυχια μου στο νοσοκομειο να δω τον αντρα μου και παρολαυτα εκατσα ελαχιστα στο νοσοκομειο, γυρισα σπιτι και περιμενα να ερθουν.. Οποτε εγω στη θεση σου δεν θα το εκανα..

Εντελως φιλικα, ετσι; :wink:

σπιτικο πουρε;;;μμμμμ πως γινεται;

Εγω τον φτιαχνω ως εξης:

Υλικα: -4 πατατες - 1 κουταλια της σουπας βουτυρο (εγω βαζω lurpak) - 1 κουταλια του γλυκου ζαχαρη - Αλατι - Λιιιιιιγο γαλα εβαπορε - Μοσχοκαρυδο

Εκτελεση: Βραζουμε ΚΑΛΑ τις πατατες.. Μολις βρασουν, τις σουρωνουμε και αφηνουμε λιγακι νερο κατω στον πατο. Χτυπαμε με μιξερ χειρος και προσθετουμε σταδιακα το γαλα, το βουτυρο, τη ζαχαρη, το αλατι και το μοσχοκαρυδο. Χτυπαμε καλα μεχρι να διαλυθουν οι πατατες και να ομογενοποιηθουν τα υλικα μας ωστε να σχηματιστει ενας ωραιος βελουδινος πουρες.

Καλη επιτυχια αν τον φτιαξεις! :-)

Κοριτσια, μπαινω για να κανω μονο μια ερωτηση. Τα λουτρινα κουκλακια τα βαζετε στο πλυντηριο? Εχω δυο μεγαλα και αρκετα μικρα που μου ειχαν φερει στο μαιευτηριο. Τωρα που κλεινει χρονο ο μικρος, συνειδητοποιησα οτι δεν τα εχω καθαρισει καθολου και πρεπει να το κανω καποια στιγμη.

Ναι, τα βαζω κι εγω κανονικα γιατι η μικρη θελει να κοιμαται μαζι τους αφοτου κοψαμε πιπιλα. Τα βαζω πολυ τακτικα, μια φορα το μηνα, στους 60 βαθμους και το προγραμμα με λιγες στροφες. Μετα μοσχομυριζουν και ειναι πεντακαθαρα.

Εγω κοριτσακια σημερα βολταρα ολη μερα. Εκανα τα απολυτως απαραιτητα και σε λιγακι λεμε να βαλουμε φωτιτσα και να ψησουμε μπριζολιτσες.

Ευχομαι καλο Σ/Κ σε ολες!

Φιλακια! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο πατέρας μένει σε άλλη πόλη και δεν έχει και τις καλύτερες σχέσεις,χωρίσανε άλλωστε όταν ήταν έγκυος.

Αν ήταν και η μάνα μου θα το κρατούσαμε,τώρα τελείως μόνη μου για 4 μέρες η αλήθεια είναι οτι φοβάμαι, βασικά δεν ξέρω τι να κάνω με ένα τόσο μωρό.Θα ρωτήσει και κάποια κυριά απο το σταθμό αν μπορεί να βοηθήσει.

Αν και πού σκληρό αυτό που θα πω ,αλλα θεωρώ την κίνησή της πολύ ανέυθυνη κι ας εχει κόστος.Πες της να σου πληρώσει τα εισητήρια να πάτε μαζι.

Εγώ σου λέω πως τα πρακτικά θεματα θα τα λύσεις,τα συναισθηματικά ομως?Τι θα κάνεις οταν το βραδυ ξυπνάει και θελει τη μαμά του ,οταν κουραζεται και δεν μπορει να ησυχάσει?Οσο καλόβολο κι αν είναι δεν νομίζω να το κάνεις καλά και μάλιστα για 10 ημέρες.Δεν είναι δυο....


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αν και πού σκληρό αυτό που θα πω ,αλλα θεωρώ την κίνησή της πολύ ανέυθυνη κι ας εχει κόστος.Πες της να σου πληρώσει τα εισητήρια να πάτε μαζι.

Εγώ σου λέω πως τα πρακτικά θεματα θα τα λύσεις,τα συναισθηματικά ομως?Τι θα κάνεις οταν το βραδυ ξυπνάει και θελει τη μαμά του ,οταν κουραζεται και δεν μπορει να ησυχάσει?Οσο καλόβολο κι αν είναι δεν νομίζω να το κάνεις καλά και μάλιστα για 10 ημέρες.Δεν είναι δυο....

συμφωνω απολυτα μαζι σου,σκεφτειτε πως θα νιωσει το μωρακι οταν θα φυγει η μαμα του και θα ανγκαστει να μεινει για 10 ολοκληρες μερες με εναν ανθρωπο που δεν γνωριζει....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια...

Δυο μέρες δεν μπήκα και βλέπω ότι έχετε γράψει!!!!Τα άπαντα...

ΜΑς κάνει κάτι χουνέρια ο μικρός με τον βραδυνό ύπνο και είμαστε πτώματα

Και ασφαλώς δεν με αφήνει να ανοίγω υπολογιστή.Μόνο στα κλεφτά

Δεν προλαβα να σας διαβασω,ελπίζω να είστε όλες καλά

Από οικιακές δουλειές σιδέρωμα στο φουλ και δεν προβλέπεται να κάνω κάτι άλλο αυτες τις μέρες,μιας και ο σύζυγος το απόγευμα καθάρισε μπάνια,έβαλε ηλεκτρική...Χαρά στα κουράγια του με τόσο ξενύχτι,που ρίξαμε χθες-προχθες

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το μπανάκι μου ,εβαλα τις κρέμες μου και καθησα να χαλαρώσω.

Το απόγευμα πήγα τον μικρό καρατε και μετα αφού είχαμε λίγη ώρα πήγαμε βόλτα με το ποδήλατο και για τρεξιμό.Επιστρεψαμε και πήγαμε στη μαμά μου για βραδυνό τσομπολόγημα και βέβαια ο μικρός επέσε ξερός για υπνο.

Καλό Σαββατοκύριακο να εχουμε!


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Από το πρωί στις 8 τώρα κατέληξα σπίτι. Μέσα στο πρόγραμμα της μέρας ήταν και ο μαραγκός... αν και δεν είχα προλάβει να διαβάσω τα μηνύματά σας, έκανα ακριβώς τις ίδιες σκέψεις με εσάς. Για να κάνω τροφοθήκη όπως την έχω φανταστεί (δηλαδή με τουλάχιστον έξι ανεξάρτητα συρόμενα ράφια) θέλω ένα σεβαστό ποσό, που δεν αξίζει τελικά. Αν μου περισσεύουν κάποια στιγμή, βλέπουμε... (χιχιχι...ανέκδοτο). Η καλύτερη λύση νομίζω πως θα είναι δυο μεγάλα συρτάρια χαμηλά, και απλά ράφια ψηλότερα. Για την ώρα όμως, αποφασίσαμε να μπούμε, να δούμε πώς είναι πιο λειτουργικά τα έπιπλά μας μέσα στον χώρο, και μετά να αρχίσουμε να τον ¨φορτώνουμε". Το ίδιο θα κάνουμε και με το κρεβάτι. Θα το βάλουμε προσωρινά κολλημένο στον τοίχο όπως ήθελα. Αν μας βολέψει τότε θα προχωρήσουμε στις ανάλογες μετατροπές (βάψιμο τοίχου, μετακίνηση καλοριφέρ). Αν πάλι δεν μας βολέψει, θα το βάλουμε στη μέση (όπως όλος ο λογικός κόσμος) και θα βάψουμε τον άλλο τοίχο. Θα το δούμε στην πράξη. Χαλαρά! Μερικές φορές η λύση είναι τόσο απλή!

Δεν πρόλαβα να διαβάσω τα νέα σας, παρά μόνο ένα! Νονι... συγχαρητήρια!!!! ¨Όλο τέτοια νέα θέλω να μαθαίνω!


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια ευχαριστώ όλες για τις ευχές!!! όλες μια-μια ξεχωριστά και σας στέλνω από ένα φιλάκι! Πολύ συγκινούμαι με τις ευχές, ειδικά για ένα τόσο σπουδαίο γεγονός όπως είναι μια νέα ζωούλα.. είναι πολύ σημαντικές οι ευχές όλων σας, ευχαριστώ εκ μέρους του μωρού μου που εύχεστε γι'αυτό, να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

... κατά τ' άλλα, μόλις γύρισα, είχα ένα διωράκι μάθημα, θα χαζέψω λίγο με καφεδάκι και θα κάνω καμιά δουλίτσα, θέλω να σιδερώσω οπωσδήποτε σήμερα και τα γνωστά... σκουπίσματα-σφουγγαρίσματα-ξεσκονίσματα, με τη βοήθεια των αντρών του σπιτιού βεβαίως βεβαίως!!

Link to comment
Share on other sites

sweet february περαστικά στον αντρούλη σου, σιδερένιος!

Για το δωμάτιο της μικρής, συμφωνώ με τα κορίτσια... εγώ τα "σταθερά" πράγματα του δωματίου θα τα έκανα κάτι πολύχρωμο και φωτεινό αλλά ουδέτερα όσο αφορά ήρωες κτλ, γιατί αλλάζουν γνώμη κάθε χρόνο... έτσι θα έβρισκα ένα ωραίο φωτιστικό πχ για το δωμάτιο αλλά χωρίς ντόρες κτλ.. το ίδιο και για κουβερλί και κουρτίνες... και κάθε χρόνο ανάλογα με τα κέφια της μικρής και τα κολλήματά της θα άλλαζα αυτοκόλλητα στους τοίχους.. φέτος παντού νεράιδες πχ, του χρόνου μίνυ, του παραχρόνου ντόρες κτλ κτλ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλημέρα κορίτσια,πως είστε?

Εδω ευτυχώς είμαστε καλά και καλά κρατούν και τα κέφια μας.Το πρωί ετοίμασα ομορφο πρωινο για τους αντρες μου(το εχουμε καθιερώσει πλέον για το Σαββατο) και μετα εφυγαν για βόλτα και δουλίτσες.Εμεινα εδώ ,καθάρισα νεροχύτη,εβαλα ενα πλυντήριο με μαυρα,εστρωσα κρεβάτια και ηπια χαλαρα το καφεδάκι μου.

Το μεσημέρι θα περασουμε με πρόχειρα(θα τηγανίσω ψαρακια και θα βρασω πατατες και σαλάτα) μιας και το βράδυ εχουμε ψησταρια.:)


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! τι κανετε?

εγω ξεσκονισα την κρεβατοκαμαρα κ αλλαξα σεντονια κ ξεκινησα σιδερο!

αντιγονη το δικο μου το παιδι(12 μηνων) που ειναι σουπερ καλοβολο, φαντασου του εχουν παει αιμα κ δεν εχει κλαψει, ουτε κ στην βαπτηση, δεν νομιζω να καθοταν με καποιον αλλον εκτος εμενα κ του αντρα μου για 10 μερες. ειναι μεγαλη ευθυνη, εγω δεν θα αναλαμβανα ουτε της ανηψιες μου....

για δωστε μου τα φωτα σας αυτο με το ταλκ κ τις λαδιες πως το κανουμε???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ξεκουράστηκα αρκετά, μόνο μαγείρεμα έκανα, που δεν το θεωρώ "δουλειά. Έφτιαξα μπάμιες με κοτόπουλο στο φούρνο και μια σκυλότουρτα για το μικρό κουνάβι (είμαι μια χαζοχαρούμενη σκυλομάνα):

picturegv.th.jpg

Βασιλικό γεύμα σήμερα λόγω γενεθλίων!

Με βαριά ψυχή κλείνω τον υπολογιστή για να φτιάξω καμιά κούτα... :(

Καλό σ/κ εύχομαι σε όλες!


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites

sweet february περαστικά στον αντρούλη σου, σιδερένιος!

Για το δωμάτιο της μικρής, συμφωνώ με τα κορίτσια... εγώ τα "σταθερά" πράγματα του δωματίου θα τα έκανα κάτι πολύχρωμο και φωτεινό αλλά ουδέτερα όσο αφορά ήρωες κτλ, γιατί αλλάζουν γνώμη κάθε χρόνο... έτσι θα έβρισκα ένα ωραίο φωτιστικό πχ για το δωμάτιο αλλά χωρίς ντόρες κτλ.. το ίδιο και για κουβερλί και κουρτίνες... και κάθε χρόνο ανάλογα με τα κέφια της μικρής και τα κολλήματά της θα άλλαζα αυτοκόλλητα στους τοίχους.. φέτος παντού νεράιδες πχ, του χρόνου μίνυ, του παραχρόνου ντόρες κτλ κτλ..

Αλλάζουν τόσο γρήγορα γνώμη που δεν αξίζει να επενδύσεις σε σταθερά πράγματα. Η κόρη μιας φίλης μου ενώ πριν ένα χρόνο λάτρευε τον μίκυ, πριν έξι μήνες την ντόρα, και τώρα θέλουμε μόνο hello kitty... Συμφωνώ με τα κορίτσια...φτιάξε ένα δωμάτιο με όμορφα χρώματα, και βάλε διακοσμητικά "αναλώσιμα" ανάλογα με τα γούστα κάθε περιόδου.

(τώρα θα το κλείσω το ρημαδολαπτοπ)


Μπρίκια κολλάμε; ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...