Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

κι ενα τελευταιο, που με επιασε η παρλα πρωινιατικα

κανω εναν διαγωνισμο με προσκλήσεις για παιδικες παραστάσεις. ευκαιρια να ξεσκασετε με τα καμαρια σας

http://anaptyksi.blogspot.gr/2012/10/blog-post_346.html

Τέλεια!!!!!!

Δηλωσα ηδη!!! ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ακριβώς έτσι νιώθω και γω βρε κορίτσια γιατί αυτό δεν είναι easy living. Είναι ταλαιπωρία living! :|

Γιατί να πάρουν lower στην Α' Γυμνασίου?

Ξέρετε πόσα κορίτσια, που κατά διαστήματα που ο "μεγάλος" μου εδινε βοηθό σε περιόδους που γινόνταν χαμός από δουλίτσα, ερχόντουσαν με πτυχία και δεν ήξεραν να μιλήσουν καν?

Δεν είμαι μόνο η μόρφωση που παίζει ρόλο.. είναι και τα λοιπά ερεθίσματα που δίνεις σε ένα παιδί....

Πέρσι, μια φίλη μου δικηγόρος, έστειλε σημείωμα μία Παρασκευή που ήταν 3ήμερο τη Δευτέρα στη δασκάλα της μικρής της (5η δημοτικού) και λίγο πολύ της έλεγε να μην βάλει στα παιδιά όσα συνηθίζει γιατί πλέον δεν μπορούν να κάνουν τίποτα σαν οικογένεια!!!

Στο μεταξύ μην ξεχνάμε:

ΟΙ ΠΡΩΙΜΟΙ ΦΩΣΤΗΡΕΣ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ!

Γιατι τοση πιεση?:confused:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη ξερεις ποιο ειναι το ενοχλητικο; οι μαναδες που τραβολογανε τα παιδια τους απο δω κι απο κει για να εχουν να την πουν στην γειτονισσα ή την φιλη ή την κουνιαδα οτι ασχολουνται με το παιδι τους. 6 ωρες σχολειο, 1 αγγλικα, 1 χορό, 1 το ενα 1 το αλλο εσυ γλυκια μου ποτε το βλεπεις το παιδι σου; ημαρτον !!!!!!!!!

αχ θα πω πολλα. ριξτε μου ενα μπαν !!!!!!! :tongue::tongue:


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη ξερεις ποιο ειναι το ενοχλητικο; οι μαναδες που τραβολογανε τα παιδια τους απο δω κι απο κει για να εχουν να την πουν στην γειτονισσα ή την φιλη ή την κουνιαδα οτι ασχολουνται με το παιδι τους. 6 ωρες σχολειο, 1 αγγλικα, 1 χορό, 1 το ενα 1 το αλλο εσυ γλυκια μου ποτε το βλεπεις το παιδι σου; ημαρτον !!!!!!!!!

αχ θα πω πολλα. ριξτε μου ενα μπαν !!!!!!! :tongue::tongue:

Είμαι στο τσακ να σε μπανάρω αλλά επειδή θα πρέπει μετά να αυτο-μπαναριστώ γιατί συμφωνώ.. δεν θα το κάνω!!! :lol::lol::lol:

Πολύ συμφωνώ μαζί σου.

Βλέπω το φιογκάκι που με κοιτάει και μου λέει "μανούλα, έχω 2 λεπτάκια?" και φρικάρω βρε κορίτσια μου...! Αφού και το πρωί πλέον, ξυπνάμε λίγο νωρίτερα για να τον αφήσω να παίξει 5 λεπτάκια και εκείνος το ευχαριστιέται πολυ!:rolleyes:


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας παρακαλώ μόνο ένα πράγμα:

Επειδή ποτέ δεν έχει υπάρξει "θέμα" στο θέμα μας και το λατρεύω αυτό, οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε παρακαλώ να γίνεται με προσωπικά μηνύματα.

Σας φιλώ όλες!

ειρήνη μου από χθες απευθύνθηκα με π.μ.

επειδή δεν είδα ανταπόκριση, δεν θα λακίσω εγώ από το καφέ, επειδή κάποια δεν σέβεται το δικάιωμά μου να είμαι ανώνυμη. υπολογίζω στην κατανόησή σου.

αυτά κ τέλος από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

ετυχα να ειμαι παρουσα σε μια κουβεντα μαμαδων και ακουγα χωρις να το επιδιωξω γιατι μιλουσαν διπλα μου

ακουστε να φριξετε...

ειμαστε εξω απο το δημοτικο της γειτονιας μου και ο μικρος μου ειναι στα καγκελα και χαζευει τα παιδακια που κανουν διαλλειμα και παιζουν

3 μαναδες ειναι διπλα μου και κουβεντιαζουν

α. "αχ βρε κοριτσια να ξερατε τι προβλημα εχω... εχουμε προβλημα με το διαβασμα. βεβαια εχουμε διασπαση προσοχης και δεν ξερω τι αλλο να κανω..."

β. "κι εσεις; κι εμεις διασπαση προσοχης εχουμε και καθε μερα μαλωνουμε για να διαβασει"

γ. "ρε κοριτσια δεν θα το πιστεψετε. κι εμεις διασπαση προσοχης εχουμε κι ελεγα τι φταιει και δεν διαβαζει ο μικρος..."

καλα μιλαμε η περιοχη μας εχει τρελλα ποσοστα διασπασης προσοχης.... μην τυχον και πιειτε νερο απο την περιοχη μας... προσοχη ...:lol::lol::lol:

μου ρθε να τις χωσω δυο μπουφλες να τις διασπασω τα μουτρα να δω αν ξερουν τι ειναι διασπαση προσοχης.... ακουσαν οτι ειναι της μοδας η διαγνωση και κατευθειαν να κολλησουν ταμπελες στα παιδια τους...

ειναι αληθεια το περιστατικο ε; μην πειτε οτι λεω ψεμματα...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα lower πρώτη γυμνασίου,μάλιστα ήμουν η μικρότερη στη τάξη,όλοι οι υπόλοιποι ήταν πάνω απο 17,ο δε διπλανός μου αστυνομικός γύρω στα 30!!

Ενιωθα πολύ άβολα και δεν μου χρειάστηκε πουθενά τόσο νωρίς

Μπορεί να μου άρεσε η γλώσσα και να τη μάθαινα εύκολα όμως δεν είχα παρέα,όλοι τα λέγαν μεταξύ τους,φοιτητές οι περισσότεροι και εγώ έτρωγα τα γαριδάκια μου και τους κοιτούσα.Φοβερό θέαμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Η αλήθεια είναι ότι ζητάνε πολλά από τα παιδιά και ειδικά των μικρών τάξεων.Εμένα ο μεγάλος πάει τρίτη κα αν δείτε το βιβλίο της Ιστορίας και των Θρησκευτικών θα φρίξετε.Εγώ θυμάμαι ότι στην Τρίτη κάναμε μόνο μυθολογία και στα θρησκευτικά την Παλαιά Διαθήκη,έχω λάθος;Τώρα κάνουν το μισό βιβλίο μυθολογία και μετά ιστορία αρχαίας ελλάδος και στα θρησκευτικά κάνουν για τις ακολουθίες και παραβολές και γενικώς λίγο ανάκατα.Γιατί να μην υπάρχει μία λογική σειρά στα πράγματα;Πιέζουν τα παιδιά να μάθουν πολλά πράγματα μαζεμένα και μετά τί; να πώ ότι θα τους μάθουν και κάτι άλλο μάλιστα αλλά μετά τα παιδιά βαριούνται και αφήνουν το σχολείο το οποίό δεν τους δίνει κανένα ερέθισμα.

Τώρα όσο αφορά τα αγγλικά εγώ τα άρχισα από την πρώτη δημοτικού στον μεγάλο και ο μικρός κάνει από τα 4 αλλά χωρίς διάβασμα στο σπίτι και χωρίς γραφή δηλαδή μάθαιναν λεξούλες μέσα από το παιχνίδι,τους αριθμούς , τα χρώματα κα .Τον μεγάλο τον ξεκίνησα επειδή ξεκίνησαν και στο σχολείο και δεν ήθελα να τα πάρει με κακό μάτι γιατί οι δασκάλες στο σχολείο δεν είναι ότι καλύτερο και τον δεύτερο για παιχνίδι και μόνο, ήταν μια ώρα την εβδομάδα και ζωγράφιζαν ή έπαιζαν κουκλοθέατρο απλά για να έχει μια πρώτη επαφή με τα αγγλικά και επειδή ζήλευε από τον μεγάλο και ήθελε να πηγαίνει τον συνέχισα και φέτος.Δηλαδή για να καταλάβετε φέτος ο μεγάλος πάει ουσιαστικά στην πρώτη προκαταρτκτική που πηγαίναμε εμείς και έχουν αρχίσει να γράφουν αντιγραφή και ορθογραφία.Δεν τον πάω όμως άλλη δραστηριότητα εκτός από αυτές που θα ξεκινήσει από τον άλλο μήνα το σχολείο του και είναι κάθε Σάββατο και εκεί θα πάει μόνο παραδοσιακους και σκάκι από μία ώρα.

Βλέπω όμως ότι το ζητάει και ο ίδιος να πάει σε δραστηριότητες πέρσι διάλεξε μόνος του και πήγαινε σε 4 κάθε Σάββατο δηλαδή ξεκινούσε στις 9 και τελειώνε στις 13.00.Τις ώρες όμως αυτές αν καθόταν σπίτι θα έβλεπε παιδικά και θα βαριόταν γιατί επειδή δουλεύουμε και οι δύο πολλές ώρες, το Σάββατο το πρωί κάναμε όλα τα υπόλοιπα σούπερ,δουλειές κα.Μετά παίζαμε και παιζουμε ακόμα επιτραπεζια ή κάνουμε κατασκευές.Το διάβασμα για εμάς τελειώνει την Παρασκευή το απόγευμα που κάνουμε και τα μαθήματα της Δευτέρας εκτός από την ορθογραφία οπότε την Κυριακή σπαταλάμε το πολύ μισή ώρα για ορθογραφία και επανάληψη στα προφορικά.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!

ξυπνησα πτωμα το πρωι ειχα πολυ κουραστηκη μερα εχτες.

σηκωθηκαμε εφτιαξα γαλα κ καφεδες κατσαμε λιγο κ ξεκινησα ενα συμμαζεμα,στρωσιμο κρεβατια κτλ.

τωρα θα μαγειρεψω για σημερα κ αυριο κ για την μπεμπα.

μπορει να βαλω σιδερο η να πλυνω την φριτεζα (βαριεμαι!!!)

θα ειμαι εδω γυρω!

ταζ αυτο με την διασπαση το ακουω συνεχεια κ εγω. μηπως ειναι λιγο υπερβολικο?μα ολα τα παιδια εχουν διασπαση?

ειρηνη εμενα η μαμα μου μας ξεκινησε β δημοτικου αγγλικα, η αδελφη μου μια χαρα, εγω οχι, με σταματησε στον μηνα επανω γιατι της εκανα παραπονα οτι δεν προλαβαινω να παιξω! δες τον πως θα παει κ βλεπεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!!!!!

Αχ,κορίτσια σήμερα είμαι χαρούμενη και πήρα λίγο τα πάνω μου καθώς παρέλαβα πρωι,πρωι τα βιβλία μου για το Πανεπιστήμιο!!!Επιτέλους θα ασχοληθώ με κάτι χρήσιμο!

Το λουλούδι μου ευτυχώς για την ώρα είναι ήσυχο....Το φαγάκι μας είναι έτοιμο,παπουτσάκια έχουμε σήμερα,θα τηγανίσω το μεσημέρι και λίγες πατατούλες.

Περαστικά σε όλες όσες ταλαιπωρούνται απο ιωσούλες και διάφορες ενοχλήσεις.

Ειρήνη και εγω τελικά συμφωνώ πως δεν πρέπει να πιέζουμε τα παιδιά μας απο πολύ νωρίσ για όλα...Το θεωρώ υπερβολικό ενώ καλά καλά δεν έχουν κατανοήσει την ελληνική γλώσσα να τα πιέζουμε να μάθουν και δεύτερη.Λογικό είναι τα καημένα να μπερδεύονται.

Taz πόσο δίκιο έχεις....για τισ γειτόνισες,κουμπάρες,ξαδέρφες και λοιπές που αναλώνονται στο να διαγωνίζονται ποιας το παιδί μπορεί να αντέξει τα πιο πολλα:( Το κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό και έχει διαφορετικούς ρυθμούς ανάπτυξης...

Link to comment
Share on other sites

hello girls,

Περαστικά σας... και προστατευθείτε καθώς άμα πέσει η μάνα... πέφτει το κάστρο!

Ο καιρός αυτός άλλωστε είναι ιδανικός για ιώσεις...

Αναφορικά με τα αγγλικά... τα ξεκίνησα 2α δημοτικού επειδή εγώ το ζήταγα και γούσταρα τρελά... και ναι το πήγα all the way... μέχρι Proficiency... όταν βγήκα όμως στην πιάτσα τα είδα όλα... υπάρχει διαφορά στα φιλολογικά αγγλικά και στα business αγγλικά...

Yπάρχουν παιδιά χωρίς πτυχίο που τα business τα παίζουν στα δάχτυλα... εντάξει άμα πάνε στο Cambridge μπορεί να δυσκολευτούν... αλλά στο καθημερινό είναι άσοι...

Οπότε το θέμα αγγλικά όπως και οποιαδήποτε άλλη γλώσσα είναι τι κάνεις με αυτό... αν είναι να πάρεις απλά ένα χαρτί για το βιογραφικό... τοτε ναι τυπικά έχεις τα προσόντα αλλά χάνεις στην ουσία.

ετυχα να ειμαι παρουσα σε μια κουβεντα μαμαδων και ακουγα χωρις να το επιδιωξω γιατι μιλουσαν διπλα μου

ειμαστε εξω απο το δημοτικο της γειτονιας μου και ο μικρος μου ειναι στα καγκελα και χαζευει τα παιδακια που κανουν διαλλειμα και παιζουν

3 μαναδες ειναι διπλα μου και κουβεντιαζουν

α. "αχ βρε κοριτσια να ξερατε τι προβλημα εχω... εχουμε προβλημα με το διαβασμα. βεβαια εχουμε διασπαση προσοχης και δεν ξερω τι αλλο να κανω..."

β. "κι εσεις; κι εμεις διασπαση προσοχης εχουμε και καθε μερα μαλωνουμε για να διαβασει"

γ. "ρε κοριτσια δεν θα το πιστεψετε. κι εμεις διασπαση προσοχης εχουμε κι ελεγα τι φταιει και δεν διαβαζει ο μικρος..."

καλα μιλαμε η περιοχη μας εχει τρελλα ποσοστα διασπασης προσοχης.... μην τυχον και πιειτε νερο απο την περιοχη μας... προσοχη ...:lol::lol::lol:

μου ρθε να τις χωσω δυο μπουφλες να τις διασπασω τα μουτρα να δω αν ξερουν τι ειναι διασπαση προσοχης.... ακουσαν οτι ειναι της μοδας η διαγνωση και κατευθειαν να κολλησουν ταμπελες στα παιδια τους...

taz... το κακό δεν ξεκινάει από τις μαμάδες... αλλά από τις δασκάλες... συγνώμη που το λέω αυτό αλλά έτσι είναι... όταν το παιδάκι είναι λίγο πιο κινητικό ή δυσκολεύεται λίγο τότε αμέσως βγαίνει η διάγνωση... ο ανιψιός μου έχει αυτισμό και έχω ζήσει από κοντά διάφορες καταστάσεις... και οι ταμπέλες ξεκινάνε στο σχολείο από τις δασκάλες.

Οι μαμάδες μετά απλά δέχονται τη διάγνωση... γιατί άμα δεις τα ποσοστά "διάσπασης προσοχής" θα δεις ότι την τελευταία 3ετία υπάρχει τρελή έξαρση... και φυσικά πριν το σχολείο κανείς δεν λέει τίποτα λες και με κάποιο μαγικό τρόπο εμφανίζονται τότε τα στοιχεία.

τωρα θυμηθηκα και κατι αλλο που με νευριαζει πολυ (οτι του φανει του καθενος :tongue::tongue::tongue:)

που δεν αφηνουν τα μικρα παιδια να λερωθουν !!!! αμα δεν πασαλειφτει να γινει μουρτζος το παιδι, αμα δεν τσαλαβουτησει σε λασπες, αμα δεν χωσει τα χερια του στην αμμο, αμα δεν γινει λουτσα με το λάστιχο και αν δεν μουτζουρωθει με τους μαρκαδορους, τι θα χουμε να θυμομαστε και να γελαμε; πως θα ξυπνησει τις αισθησεις του;

Είμαι απολύτως μαζί σου σε αυτό... μεγαλώνουμε παιδιά της γυάλας... η μικρή μου όταν πάει στην παιδική χαρά... 10 λεπτά μετά δεν την πλησιάζει κανένα παιδί γιατί έχει γίνει γουρουνάκι...

Στο δε σπίτι πλέον έχουν επιτραπεί οι νερομπογιές και κάθε βράδυ το πάτωμα (ευτυχώς μόνο αυτό) είναι μαύρο - κόκκινο... αλλά δεν μου πάει να τα μαλώσω ή να το απαγορέψω... άστα να γίνουν χάλια να το ευχαριστηθούν...

Αναφορικά με τις δραστηριότητες... φταίμε και εμείς... εμείς πηγαίνουμε τα παιδιά... εμείς βγάζουμε το πρόγραμμα μαζί με τα παιδιά... και εμείς πρέπει να βρούμε το χρόνο να χαλαρώσει το παιδί και να ξεκουραστεί...

Δεν θα γκρινιάξω ότι τα αγγλικά και τα αθλήματα θα πρέπει να γίνονταν στα σχολεία... όπως γίνονται σε όλα τα μέρη του κόσμου... και το παιδί γύρναει σπίτι να φάει, να διαβάσει και να παίξει... αντί να τρέχει με τη γλώσσα έξω και να καταλήγει σπίτι στις 10 και να σέρνεται... αλλά εφόσον αυτό είναι το σύστημα εμείς πρέπει να κάνουμε κάτι για αυτό.

Γιατί όπως λέει και η Ασπασία μέσω της Unicef (http://www.playgroup-greece.blogspot.ie/2012/05/blog-post.html) στα δικαιώματα των παιδιών..

• Δικαιούμαι να έχω ελεύθερο χρόνο και χώρο για να παίζω.

• Δικαιούμαι να περνάω αρκετό χρόνο με τους γονείς μου.

• Δικαιούμαι να ζήσω με αθωότητα και ανεμελιά τα παιδικά μου χρόνια.

φιλάκια...


beSZp2.pngdsR5p2.png
Link to comment
Share on other sites

Oπως ολες οι μανουλες ετσι κι εγω εχω προβληματιστει για το αν φορτωνω πολυ τα παιδια μου με δραστηριοτητες.Προς το παρον πηγαινουμε μονο κολυμβητηριο,αλλα η μεγαλη με πιεζει να παει ωδειο, δεν ξερω πως της κολλησε και θελει να μαθει βιολι, κι εγω αρνουμαι δεν ξερω ομως αν κανω καλα:confused:

Αυτο που εχω να πω ειναι οτι ειναι δυσκολο,τουλαχιστον στην περιοχη που μενω, να παιξουν τα παιδια ανεμελα εξω οπως παιζαμε εμεις παλια.:cry::cry:

Απο την αλλη προσπαθω να τα πηγαινω οσο πιο πολυ μπορω σε παιδικες παραστασεις,κινηματογραφους και οτι παιδικο υπαρχει στην πολη μας που εγω δεν ειχα ως παιδι,ετσι για να αντισταθμισω λιγο την αδικια.

Παντως ρε κοριτσια ισως θα επρεπε κι εμεις να δωσουμε μια ευκαιρια στα σχολεια γιατι συνεχως γκρινιαζουμε οτι δεν γινεται τιποτα σωστα στη χωρα μας,αλλα εγω ειμαι πολυ ευχαριστημενη με το διευρυμενο ωραριο γιατι κανουν στο σχολειο και θεατρο και μουσικη και Αγγλικα απο την Α δημοτικου.Αυτος ειναι και ο λογος που δεν την εχω στειλει ακομα αγγλικα και δεν εχω αποφασισει γενικως τι θα κανω με αυτο το θεμα.

Η ουσια ειναι παντως πως οι εποχες αλλαζουν και συνεχως εξελισσονται οπως εμεις μαθαμε πολυ περισσοτερα πραγματα και πιο γρηγορα απο τους γονεις μας ετσι και τα παιδια μας θα μαθουν περισσοτερα απο εμας:rolleyes:


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites

το θεμα με την διασπαση προσοχης το εχω ψαξει αρκετα στις διαφορες ερευνες που εχω κανει. αν το παιδι δεν παει σχολειο, δεν μπορει να γινει διαγνωση διασπασης προσοχης. ΑΛΛΑ

πρωτον η διασπαση δεν υπαρχει μονο μεσα στο σχολειο και μετα το παιδι γινεται αλλος ανθρωπος στο σπιτι ή στο βολτα. ή υπαρχει θεμα ή δεν υπαρχει

το κακο ειναι οτι πολλες μάνες ακουνε διαφορα και για να ειναι "ιν" κολλανε και μια ταμπελα στο παιδι τους και ξενοιαζουν. το οτι δεν διαβαζει το παιδι δεν σημαινει οτι εχει διασπαση προσοχης. παλια αλλιως λεγαμε τους κακους μαθητες... :rolleyes::rolleyes:

Τζορτζινακι, κι αν οντως υποπτευθεις ή σου πει η δασκαλα οτι το παιδι σου μπορει να εχει κατι τετοιο, τι κανεις; κολλας την ταμπελα, τα φορτωνεις ολα εκει και τελειωσες; οχι βεβαια. ΑΝ διαγνωστει το παιδι σου με κατι τετοιο εχεις πολλους τροπους να το βοηθησεις

εγω παντως πιστευω οτι αν το ειτζ γινει μοδα καποια στιγμη, θα υπαρξουν μανες που θα πουν οτι το παιδι τους εχει ειτζ.... εδω θα μαστε

το κακο μαρτζιο ειναι οτι εμεις μαθαιναμε τοτε πραγματα αλλά δεν ειχαμε και τοσο κακο να πλαναται γυρω μας.... σημερα υπαρχουν παιδια του δημοτικου με προφιλ στο φεισμπουκ. οι γονεις τους το ξερουν; τα ελεγχουν; τι να το κανω εγω που το παιδι μου θα μαθει πιο γρηγορα απο μενα τι ειναι ιντερνετ αν εγω δεν ειμαι ικανη να το προστατευσω απο τους παιδεραστες εκει εξω... γι αυτο καμμια φορά και η πολλη πληροφορηση δεν ειναι οτι καλυτερο


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...