Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Τώρα βρήκα χρόνο και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας.

Η θεία μου πριν 10 χρόνια μας είχε χαρίσει μια πολυθρόνα και μια ανθοστήλη,ήταν απο ένα σαλόνι της, εμείς πριν 4 χρόνια μετακομίσαμε και την ανθοστήλη τη χαρίσαμε στη διπλανή αφού η θεία ρωτήθηκε ξανά και δεν την ήθελε,σήμερα μου τηλεφώνησε η ξαδέρφη μου πως ετοιμάζει το γραφείο της μιας και τελείωσε το διδακτορικό της και θέλει το σαλονάκι αυτό να το τοποθετήσει στην είσοδο,οπότε θέλει τη πολυθρόνα-που την εχω εγώ-και την ανθοστήλη

Τι να κάνω??

Να τη ζητήσω απο τη διπλανή μου?

Και αν μου πει μα μου?

Καλησπερα Αντιγονη μου!θα σου τι θα εκανα εγω.Θα ελεγα στην ξαδελφη μου πολυ ευγενικα οτι την εχω χαρισει στην γειτονισα, αν αυτη επιμενει τοτε παλι πολυ ευγενικα θα εξηγουσα την κατασταση στην γειτονισα κι αν αυτη συμφωνουσε καλως αλλιως δεν θα επεμενα.

Η αληθεια ειναι οτι ηθεση σου ειναι λιγο αβολη...

Φιλια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να εχουμε μια όμορφη ημέρα σήμερα...

Επιτέλους νίωθω καλά και είναι και το πιτσιρίκι μου καλά.Ακόμη τον κρατάω σπίτι αλλα αυριο θα πάει κανονικά.

Ειρήνη μου καταλαβαίνω απόλυτα τον προβληματισμό σου.Και εγώ θα τον ξεκινούσα στην τριτη ταξη τα αγγλικά και όχι νωρίτερα ,αλλα βεβαια είναι και πιο δύσκολη ταξη και ισως είναι καλύτερα να εχει ηδη προσαρμοστει.

Και με την κουμπάρα μου, που συζητούσα και εχει μεγαλύτερα παιδάκια ,μου ελεγε πως μες την εβδομάδα δεν εχουν καθόλου ελευθερο χρονο τα παιδια.

Τουλάχιστον προσπάθησε να εχετε τελειώσει με τη μελέτη την Παρασκευή και να εχετε το Σαββατοκύριακο δικό σας,χωρίς επιπλέον ασχολίες.:rolleyes:

Ο μικρός ζορίζεται?Πως τον βλέπεις?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Τώρα βρήκα χρόνο και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας.

Η θεία μου πριν 10 χρόνια μας είχε χαρίσει μια πολυθρόνα και μια ανθοστήλη,ήταν απο ένα σαλόνι της, εμείς πριν 4 χρόνια μετακομίσαμε και την ανθοστήλη τη χαρίσαμε στη διπλανή αφού η θεία ρωτήθηκε ξανά και δεν την ήθελε,σήμερα μου τηλεφώνησε η ξαδέρφη μου πως ετοιμάζει το γραφείο της μιας και τελείωσε το διδακτορικό της και θέλει το σαλονάκι αυτό να το τοποθετήσει στην είσοδο,οπότε θέλει τη πολυθρόνα-που την εχω εγώ-και την ανθοστήλη

Τι να κάνω??

Να τη ζητήσω απο τη διπλανή μου?

Και αν μου πει μα μου?

Μαλλον είσαι σε δύσκολη θέση....Ζήτησε την από την διπλανή σου και ότι γίνει.Στο κατω κατω ας την δεχοταν η θεια σου τότε που την εδινες πίσω...:?


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορούλες μου.

Σήμερα ξύπνησα τέλεια, καθώς το φιογκάκι είχε ήδη ξυπνήσει και χώθηκε δίπλα μου. Το τι αγκαλιές και φιλιά έπεσαν.. τον κατάφαγα τον ανθρωπάκο! :mrgreen::mrgreen:

Ακόμα δεν είμαι στα καλά μου, παρά το ότι με έτριψε ο Νίκος με οινόπνευμα, σε λαιμό και στήθος... έχω "σκουπιδάκια" στο λαιμό και αυτό ρίχνει και την όρεξη μου και τις αντοχές μου. Που θα πάει... θα περάσει.

Επέστρεψα, άπλωσα τα ρούχα του νυχτερινού πλυντηρίου και έφαγα πρωϊνό. Τα κρεβάτια είχαν στρωθεί πριν φύγω οποτε το σπίτι είναι μαζεμένο.

Κατά τις 10.00 θα φύγω, πρέπει να κατέβω Πειραιά να αγοράσω νέα χρώματα για το ημι-μόνιμο γιατί και καιρός του είναι και μου το ζητούν. Το απόγευμα μάλιστα έχω 2 ημιμόνιμα οπότε πρέπει να έχω και τα νέα μαζί μου.

Σας φιλώ όλες!

Υ.Γ. Δείτε και κάτι σοκαριστικό... η αλήθεια κατάματα

http://www.childit.gr/v2/index.php/worth/2351-ta-ipnodomatia-10-paidion-se-diafora-meri-tou-kosmou


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειρήνη το φιογκάκι διαμαρτύρεται απο την πίεση?????

Έχεις δίκιο τα πιέζουν πολύ....φέτος στην Β' Δημοτικού έχουν να μάθουν προπαίδεια???? (εμείς στην Τετάρτη την μαθαίναμε)

Βασικά αν βλέπεις ότι αντέχει το φιογκάκι τότε συνέχισε τον....

Ειρήνη στην Γ' Δημοτικού δεν ξεκινάμε αγγλικά??? έτσι θυμόμουν παλιά!!!

Αχχχχ πλησιάζει και εμένα η ώρα μου ....εμείς πάντως φέτος Α' Δημοτικού τα πάμε καλά ως τώρα, η κόρη μου κάνει μερικά φυλλάδια στο σχολείο, της αρέσουν τα μαθηματικά, οπότε εδώ στο σπίτι ξεκινάμε διάβασμα στις 3 και στις 4 έχουμε τελειώσει....προλαβαίνουμε να πάρουμε και έναν υπνάκο!!! πάντως ως τώρα καλά τα πάμε και κάθεται με προθυμία να διαβάσει.....μάθαμε να διαβάζουμε κιόλας :P :p :P

Δεν διαμαρτύρεται {ακόμα} αλλά το βλέπω πως πιέζεται πολύ και δεν έχει χρόνο, που εγώ προσωπικά πιστεύω πως είναι ευεργετικός. Είναι παιδί και πρέπει να παίζει και τις καθημερινές!

Τι φέτος παιδί μου? Στο τέλος της Α' Δημοτικού κάνουν προπαίδεια!!!! :shock: Πέρσι "μάθαμε" του 0, του 1, του 2 και του 5, αν θυμάμαι καλά! Και εννοείται πως τα μικράκια δεν μπορούσαν να "πιάσουν" ακριβώς την ένοια της προπαίδειας! Απαράδεκτο για μένα! Εμεις, αν θυμάμαι καλά την μαθαίναμε από την Τετάρτη! Ελεος πια, γιατι τοση πρεμουρα? Για να βγαζουν τοσο αμορφωτα παιδιά? Ολα στην βιασυνη...?

Τότε, που πήγανα εγώ σχολείο, η δασκάλα μας, είχε φωνάξει τους δικούς μας και τους είχε πει να μην παρασύρονται από την "μόδα" του να βάζουν τα παιδιά τους νωρίς στα αγγλικά και να μας βάλουν από Πέμπτη και μετά. Εγώ, αν θυμάμαι, άρχισα στην 6η. Και τι έπαθα? Μιλάω, γράφω, μεταφράζω άριστα αγγλικά. Που με ζόρισε αυτό στη ζωή μου? Τώρα λυσσανε όλοι! Περσι με πίεζαν όλοι {σας το είχα γράψει} και ειδικά ο αντρας μου να ξεκινήσει αγγλικά {από πέρσι} και έδωσα μάχη για να μην πάει! Και επειδή στην 3η δεν θα τον ξεκινουσα γιατί είναι δύσκολη τάξη, είπα να το δούμε από φέτος και βλέπουμε...:?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρηνη το προγραμμα των παιδιων του δημοτικου (ποσο μαλλον μεγαλυτερων) ειναι πραγματικα εξοντωτικο.... Δεν υπαρχουν ανεμελες στιγμες πια... :( Γι' αυτο κοιταω να ευχαριστηθω το γλυκοφλεβαρακι τωρα..

Και πολύ καλά κάνεις, κοριτσάκι μου!

Λοιπον ακουστε τωρα story.. Εξω ακριβως απο το σπιτι μου εχουμε ελια (δεντρο).. Η οποια φετος εβγαλε ΤΙΣ αμετρητες ελιτσες.. Πριν καμμια εβδομαδα μου μαζεψε αγαπημενο φιλαρακι καμποσες.. Τις κοιταζα, με κοιταζαν κι αυτες και αποφασισα σημερα μετα απο ερευνα στο διαδικτυο να τις φτιαξω. Το γλυκοφλεβαρακι τρωει το τοστακι του με το γαλατακι του και μολις πεσει για υπνο ξεκιναω να τις χαραζω και να τις βαλω σε μπολικο νερακι να ξεπικρισουν! Ευχομαι να τα κανω καλα και να εχουμε τις δικες μας ελιτσες φετος! :D:D

Ελπίζω να σου βγουν υπέροχες και να χαρείς τους κόπους σου! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη μου καταλαβαίνω απόλυτα τον προβληματισμό σου.Και εγώ θα τον ξεκινούσα στην τριτη ταξη τα αγγλικά και όχι νωρίτερα ,αλλα βεβαια είναι και πιο δύσκολη ταξη και ισως είναι καλύτερα να εχει ηδη προσαρμοστει.

Και με την κουμπάρα μου, που συζητούσα και εχει μεγαλύτερα παιδάκια ,μου ελεγε πως μες την εβδομάδα δεν εχουν καθόλου ελευθερο χρονο τα παιδια.

Τουλάχιστον προσπάθησε να εχετε τελειώσει με τη μελέτη την Παρασκευή και να εχετε το Σαββατοκύριακο δικό σας,χωρίς επιπλέον ασχολίες.:rolleyes:

Ο μικρός ζορίζεται?Πως τον βλέπεις?

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα, βρε Χρυσάκι μου!

Να σου πω την αλήθεια εγώ θα τον ξεκινούσα στην Τετάρτη δημοτικού Αγγλικά. Το θεωρώ αφύσικο να ξεκινούν τα μικρά την γλώσσα τους και μία ξένη επιπλέον, σχεδόν ταυτόχρονα... μου φαίνεται υπερβολικό βρε κορίτσια μου, γιατί πρέπει να τα πιέζουμε τόσο? Σ' αυτήν την ηλικία 5-6-7-8 θέλουν περισσότερο να παίξουν, το έχουν ανάγκη το παιχνίιδι... Τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ...Θα δούμε...

Σίγουρα.. το Σαβ.κο θα είναι εντελώς δικό του αλλά να.. και Κυριακή απόγευμα πρέπει να κάνουμε κάποια επανάλειψη ακόμα και να έχουμε διαβάσει από Παρασκευή... :? Τι να πω... όπως όλοι και μεις...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

οι εξοσχολικές δραστηριότητες για τα παιδιά είναι διασκέδαση καθώς στις μέρες μας όλα είναι κλεισμένα μέσα.....οι γονείς επιδιώκουν να τα γράφουν για να ξεσκάνε......ωστόσο επειδή πολλοί γονείς έχουν την τάση να κάνουν τα παιδιά τους δίγλωσσα απο μωρά, μιλώντας τους 2 γλώσσες, δημιουργήθηκε σιγά σιγά η τάση να διδάσκονται αγγλικά απο μικρές ηλικίες.....σε εμάς εδώ στην περιοχή μας έχω δει φροντιστήριο να διαφημίζει αγγλικά για προσχολική ηλικία :shock: :shock:

Βασικά θα δεις το φιογκάκι πως τραβάει.....αν δεις και όσο περνάνε οι μέρες δεν τραβάει έ τότε κόψε κάτι!!!

Εγώ την δικιά μου θα την ξεκινήσω απο Γ' Δημοτικού μάλλον εκτός και αν απο το φροντιστήριο πουν ότι δεν είναι ακόμα ώρα....εγώ φέτος δεν την έχω γράψει τίποτα εξωσχολικό, τον Δεκέμβριο θα την πάμε σε ομάδα σκι του Δήμου όπου θα πηγαίνει μαζί με τον άντρα μου εκδρομές ομαδικές για να μάθει σκι (έχει ήδη κάνει και τρελαίνεται)....μόνο αυτό θα κάνει φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Turwethiel θεωρώ άκομψο-το λιγότερο που μπορώ να πω...-το ότι εσύ δεν αναφέρεις το όνομά σου ούτε καν το ψευδώνυμό σου το παλιό κ εξακολουθείς να αναφέρεις το όνομά μου, το ψευδώνυμό μου στο πάρεντς φόρουμ! κ κυρίως να σκαλίζεις παλιά ξινά σταφύλια, προ 2,5 χρόνια.

γιατί εσύ αναφέρεις πριν 4 χρόνια, αλλά εγώ τότε δεν ήξερα τί είναι πάρεντς φόρουμ.

μια παλιά καραβάνα, έχει την ιντερνετική εξυπνάδα να προστατεύει τον εαυτό της κ τους γύρω της!

μια παλιά καραβάνα δεν εκδηλώνει ανωτερότητα δια της μεθόδου του ποντικού, με το να κρύβεται, γιατί αυτό αγαπητή δεν είναι ανωτερότητα, είναι μέθοδος τρωκτικού!

κατά τα άλλα πολύ καλημέρα σας κ φιλιά στην γλυκοφλεβαρίτσα μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτό με την επανάληψη που λές το έζησα και εγώ το περασμένο σκ.....Σάββατο πρωί είχαμε πάρτυ, Σάββατο απόγευμα κάναμε επανάληψη όλες τις λέξεις που έχει μάθει γραφή, τις έλεγα να τις γράφει χωρίς να τις κοιτάει, Κυριακή πρωί διαβάσαμε μαθήματα Δευτέρας και Κυριακή απόγευμα κάναμε ανάγνωση προτάσεις που είχε βάλει η δασκάλα....ευτυχώς κάθε φορά δεν ξεπερνούσαμε την 1 ώρα διάβασμα, αλλά λαλίσαμε.....έτσι θα είναι κάθε σκ??????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. ελπιζω ολες να ειστε καλα

αχ ολο αυτο που γινεται με την υπερφορτωση των παιδιων το φοβαμαι πολυ σαν μαμα... και δυστυχως ξεκιναει απο τις μικροτερες ηλικιες, δεν μιλαμε για παιδια δημοτικου μονο....

2χρονα σε ωδειο, 3χρονα σε χορό, ζωγραφικές, δημιουργικα εργαστηρια και και και κλεισμενα σε τοιχους...

σιγουρα εχουν να τους προσφερουν πολλα αλλά οταν ξεκινας να πηγαινεις το παιδι σου απο τα δυο του σε διαφορα, τοτε μεγαλωνοντας ανεβαζεις τα στανταρ απο μονη σου με κινδυνο τελικα να κινδυνευεις να το πνιξεις....

ειμαι υστερω; δεν ξερω... με τρομαζει ολο αυτο γιατι μεγαλωσα λιγο διαφορετικα, με περισσοτερο παιχνιδι και λιγοτερες δραστηριοτητες τετοιου ειδους...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

τωρα θυμηθηκα και κατι αλλο που με νευριαζει πολυ (οτι του φανει του καθενος :tongue::tongue::tongue:)

που δεν αφηνουν τα μικρα παιδια να λερωθουν !!!! αμα δεν πασαλειφτει να γινει μουρτζος το παιδι, αμα δεν τσαλαβουτησει σε λασπες, αμα δεν χωσει τα χερια του στην αμμο, αμα δεν γινει λουτσα με το λάστιχο και αν δεν μουτζουρωθει με τους μαρκαδορους, τι θα χουμε να θυμομαστε και να γελαμε; πως θα ξυπνησει τις αισθησεις του;


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

κι ενα τελευταιο, που με επιασε η παρλα πρωινιατικα

κανω εναν διαγωνισμο με προσκλήσεις για παιδικες παραστάσεις. ευκαιρια να ξεσκασετε με τα καμαρια σας

http://anaptyksi.blogspot.gr/2012/10/blog-post_346.html


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ μόνο ένα πράγμα:

Επειδή ποτέ δεν έχει υπάρξει "θέμα" στο θέμα μας και το λατρεύω αυτό, οτιδήποτε θέλετε να συζητήσετε παρακαλώ να γίνεται με προσωπικά μηνύματα.

Σας φιλώ όλες!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...