Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Τα ίδια,πόνοι στη μήτρα και στη μέση..Κρίμα αν δεν προχώρησε το σπορακι πάντως,θα στεναχωρηθω πολύ..

      @Eflenewνα την ακούς την @Angot, είναι η γκουρού των τεστ ❤️

      οχι μωρέ πιστευω καλα θα πας! απλώς το παίζει δύσκολο στην αρχή , κάνει κόνξες ! όλα καλα!

      ΥΓ τα ψυχολογικά μ τώρα είναι σε καλή φαση , λες και δεν συμβαίνει τπτ 😅

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

εδώ και καιρό σκεφτόμουν να πάρω προσφορές απο μπογιατζή γιατί σε λίγους μήνες θα ξενοικιάσω ένα διαμέρισμα για να μείνω εγώ και θέλω να υπολογίσω τι χρήματα χρειάζομαι.

λοιπόν έχουμε και λέμε

Προσφορά 1 = 1.400 ευρώ

Προσφορά 2 = 800 ευρώ

ο χρωματοπώλης που ψωνίζω και τον ρώτησα μου είπε κόστος για τα χρώματα 300 ευρω + 2 μεροκάματα για να βαφτεί = 420 ευρώ.

Εχω μπερδευτεί.

Αντιγόνη εγώ για 100 τετραγωνικά έδωσα 300 ευρώ για βάψιμο με μπογιές δικές μου......ήταν άνεργος με 5 παιδιά και επάγγελμα μπογιατζής....ήρθε και το έβαψε με την επίβλεψη του πεθερού μου.....τα έδωσα σε αυτόν και το ευχαριστήθηκα που βοήθησα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι mamavasiaγίνεται πεντανόστιμη! Τώρα μου ήρθε στο μυαλό και ένα κόλπο που κάνει νοστιμότατη και χορταστικότατη ομελέτα πουδεν χρειάζεται γύρισμα!!!:P


χτυπάτε μισό κριθαρένιο παξιμάδι στο μούλτι,


Το ανακατεύετε με δύο αυγά, αλάτι, πιπέρι, και μόλις ρίξετε το μίγμα στο τηγάνι και απλώσει προσθέτετε ό,τι θέλετε (τυρί, ντομάτα σε πολύ λεπτές φέτες, ελιές) και αφήνετε να σιγοψηθεί σκεπασμένο με καπάκι 5 λεπτά, να "σταθεί" το πάνω μέρος. Μετά την αφήνετε στο τηγάνι μακριά από τη φωτιά (δεν τη γυρίζουμε! ) άλλα 5 λεπτά και τυλίγετε σαν ρολό την ομελέτα, την κόβετε αν θέλετε κάθετα φέτες και σλουρπ:tongue:! Γίνεται σαν swiss-roll αλλά αλμυρό!

φαντάζομαι γίνεται και με φρυγανιά τριμμένη σωστά???

Link to comment
Share on other sites

Ευxαριστώ κορίτσια. Μόνο τα ξημερώματα έκανε πυρετό, όλη μέρα ακόμη τπτ. Τώρα κοιμάται εδώ και 2,5 ώρες.... Έχω και το μωρό που με τα δόντια, χάλασε ο ύπνος της κι είναι όλη μέρα άυπνο... Πάω να κάνω ένα ντουζάκι (έβρασα λέμεεεε) και να τα ετοιμάσω μετά για να πεταχτούμε στην παιδίατρο να την ακροαστεί κιόλας. Έχει ένα βήχα... από προχτες γαϊδουρόβηχα και σαν να βράζει, άντε να δούμε... Μάλλον θα ξεκινήσουμε πάλι τα singulair για να αποφύγουμε πολλές ιώσεις.

Έχουμε και τα γεννέθλια την Παρασκευή και δε θέλω να είμαστε άρρωστες με πυρετούς. Έναν μπαμπά τον έχουμε, να μην τον γιορτάσουμε, έστω και μεταξύ μας;;;


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Ρενάτα, καλώς ήρθες στο "κόλλημα" του easy living!!!


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσούδια....έχω ένα μοχέρ πουλοβεράκι πολύ ωραίο, αλλά επειδή είναι μοχερ βγάζει μικρές τριχούλες, αν ακουμπήσει με άλλο ρούχο αυτό κατευθείαν γεμίζει τριχούλες....πως τα χειριζόμαστε τα μοχέρ και που τα έχετε????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσαρες μου!

Τι κανετε;

Εγω καλα.. Απλως τρεχω... ως συνηθως δηλαδη! :rolleyes:

Να καλωσορισω τις νεες ελευσεις, να χαιρετησω τις παλιες παρουσιες (τις παλιο-παρουσιες δηλαδη :tongue::lol:) και να σας πω πως δεν προλαβαινω ουτε να ανασανω ετσι οπως εχει διαμορφωθει το προγραμμα μας.

Οπως ξερετε ηδη Δευτερα και Πεμπτη η μικρη εχει και το απογευμα δραστηριοτητες και ετσι στριμωχνω ακομα κι εκει μικροδουλιτσες και καααααπως κουτσοβγαινει και ειμαστε καθαροι και συμμαζεμενοι.

Να πω στο χρυσακι (χρυσα81) ενα ευχαριστω που της αρεσε το Σ/Κ μας και μου το εγραψε! :D

Στη fefi πως τα πανακια αυτα τα ειχα παρει εκ παραδρομης απο τη Ζαχαρω οταν διακοπευαμε φετος και πως με εχουν βολεψει απιστευτα! :wink:

Και στην αρχηγο μας, την Ειρηνη πως ειναι τελεια ΟΛΑ οσα εχει ετοιμασει για το παρτυ του φιογκου της!! :D

Σε γενικες γραμμες λοιπον ειμαστε καλα, ειμαστε υγιεις και αυτο μετραει..

Σηκωνομαστε πουρνο - πουρνο και καθημερινα ολο και κατι κανουμε.. Σκουπισματα - σφουγγαρισματα τα κανω πια καθε Δευτερα, αφου Σ/Κ εχουμε το μικρακι εδω και ολο και καμμια πλαστελινη θα πεσει κατω, ολο και με κανενα μπισκοτακι θα περιφερεται στο χερι, οποτε καταλαβαινετε.. :?

Καθημερινα φυσικα εχουμε στρωσιμο κρεβατιων, ανοιγω να αεριστει σπιτι, πλενω πιατα και μαγειρευω. Μπανιο καθαριζω μερα παρα μερα λιγο πριν παμε για υπνο με τον αντρα μου. Και στο ενδιαμεσο βαζω κανενα πλυντηριο ή κανω κανενα ξεσκονισματακι με το μαλακτικο μας (αυτα τα δυο τελευταια τα αφηνω για Δευτερα ή Πεμπτη το απογευμα που λειπει η μικρη).

Αλλα νεα δεν εχω να σας πω.. Οι ελιες μας ξεπικριζουν, εχω βαλει στο προγραμμα καποιες αγορες που ΠΡΕΠΕΙ να γινουν χθες (η μικρη χρειαζεται επειγοντως παππουτσια ας πουμε) και αναμενω τελος του μηνα που μπαινει το ρευστο..

Αυτα απο εμας κοριτσαρες!

Φιλακια σε ολες! :D


Οταν φτανει ο κομπος στο χτενι, δεν φταιει το χτενι... Εσυ εισαι αχτενιστη!

gM4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντιγόνη εγώ για 100 τετραγωνικά έδωσα 300 ευρώ για βάψιμο με μπογιές δικές μου......ήταν άνεργος με 5 παιδιά και επάγγελμα μπογιατζής....ήρθε και το έβαψε με την επίβλεψη του πεθερού μου.....τα έδωσα σε αυτόν και το ευχαριστήθηκα που βοήθησα

και το δικό μου 100 τετραγωνικά είναι,θα σου πω αν είναι να μου δώσεις τηλέφωνο του,αφού θα τα δώσω που θα τα δώσω να πιάσει τόπο.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα κι απο μενα!

ελπιζω να σας βρισκω ολες καλα γιατι εχω χαθει τις τελευταιες μερες και δεν σας διαβαζω.. :(

εχει ερθει η μαμα μου οποτε καταλαβαινετε.. :rolleyes: δεν τελειωνουν οι δουλειες!

θελουμε να πλυνουμε τα χαλια μου, αλλα που.. δε μας αφηνει ο καιρος! εχω και την μικρη που θελει συνεχεια κατω (ειναι βιαστικη βλεπετε και εχει αρχισει ηδη τα μπουσουληματα!) ανυπομωνω να στρωσω!

αυτα τα νεα μου! φιλια σε ολες!


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!!

ειρηνάκι, πόσο τέλεια είναι όλα αυτά που έχεις ετοιμάσει; θα περάσετε τέλεια και θα γελάσετε πολύ στο πάρτυ, πάω στοίχημα!

εγώ κορίτσια είμαι σε φάση τρελής ανακατάταξης. μετάξύ άλλων θέλω να μετακομίσω μέχρι αρχές δεκέμβρη [χριστούγεννα ;)]

έχω απογοητευτεί τόσο με τα σπίτια που βλέπω όσο και με τις τιμές... εδώ δεν έχουν πέσει και τόσο. σήμερα είδα από σπόντα ένα φο-βε-ρό που ανήκει σε κάτι άγγλους και δεν έχουν αποφασίσει αν θα το νοικιάσουν. συμπαθηθήκαμε και εύχομαι να μη μου πουν καμιά τρελή τιμή. έχουν και τεράστιο κήπο, σκυλιά, γατιά, είναι δίπλα στη δουλειά... δε λέω άλλα για να μην απογοητευτώ αν δεν κάτσει. στείλτε θετική ενέργεια, κάντε καμιά προσευχούλα βρε κορίτσια! αχ!!

κατά τα άλλα ξεκαθαρίζω και πακετάρω! στα ενδιάμεσα, τροχόσπιτο, κοτόπουλα, οι καθημερινές δουλίτσες δώθε κείθε.

σας διαβάζω και πωρώνομαι!! φιλιά σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσούδια....έχω ένα μοχέρ πουλοβεράκι πολύ ωραίο, αλλά επειδή είναι μοχερ βγάζει μικρές τριχούλες, αν ακουμπήσει με άλλο ρούχο αυτό κατευθείαν γεμίζει τριχούλες....πως τα χειριζόμαστε τα μοχέρ και που τα έχετε????

Εχω 3 ζιβάγκο: 2 μαύρα και 1 κυπαρισσί. Τα μαύρα τα έχω στη βάση του ραφιού και συνεχίζω από πάνω με άλλα μαύρα. Το κυπαρισσί το έχω στη βάση του ίδιου ραφιού στη διπλανή ντάνα και από πάνω του συνεχίζω με πράσινο πουλόβερ. Ετσι το χνούδι τους δε φαίνεται.

Ελπίζω να έγινα κατανοητή...

Αν δε σε βολεύει έτσι δοκίμασε να το έχεις σε καμιά μικρή μαξιλαροθήκη που δε χρησιμοποιείς.

Οσο για το πλύσιμο τα βάζω απλώς στο πρόγραμμα με τα μάλλινα.

Καλό βράδυ σε όλες.;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας!!!!!!!!!!! νοικοκυροκοριτσα μου! να ξερατε ποσο μου λειψατε!!!!!!! ποσες σελιδες γραψατε? ποσα νεα κοριτσια?! καταρχας χαιρομαι που ειμαι παλι εδω!!!! προσπαθησα να διαβασω απο εδω και απο εκει πραγματα περισσοτερο για να δω πως ησαστε. ευχομαι περαστικουλια σε οσες ειστε αρρωστες η΄εχετε καποιον αρρωστουλη. και να καλως ορισω και τα καινουρια κοριτσια. ηθελα τοσα να γραψω αλλα δεν θυμαμαι και πολλα!!!!!!! χαθηκα! ειρηνακι τι φοβερο παρτυ ετοιμαζεις?! απιστευτες δημιουργιες! αν και εμενα με τρομαζουνε ολα αυτα αλλα καλλιτεχνικα ειναι απιστευτα! μπραβο στην μαμα και στον υιο! αααααα και κατι που μου εμεινε! βρε ειρηνη τι φιλες εχεις! μια εκεινο το απιστευτο φορεμα και επειτα ειδα και εκεινες τις φοβερες γοβες! πω πω. πολυ ομορφα πραγματα. εγω τι να σας πω κοριτσια! ειμαι μεσα στην τρελα! η μετακομιση εγινε 3 μερες πριν τη βαπτιση!!! τελεια ε?! τωρα ημαστε στο νεο σπιτι με τις κουτες γυρω μας να μας χαιρετανε!!! συνεχως εχω την αντιγονη στο μυαλο μου!!! και το καλο που εκανε στην κουμπαρα της! βρε αντιγονη μου μηπως να περνουσες και απο εδω? η΄οποια αλλη κοπελα θελει! γενικως κοριτσια ΠΟΛΛΑ πραγματα! αλλα απιστευτα πολλα! και απλι εδωσε και παλι δινω αλλα και κραταω! τι να πω δεν ξερω! κουσουρια ειναι αυτα! βεβαια και το σπιτακι ειναι μικρο. ευχομαι σε κανα δεκαημερο το πολυ να μπουμε σε μια σειρα. μμμμμ αυτα κοριτσια! δηλαδη εχω πολλα αλλα μη σας κουρασω ακομη δεν μπηκα! αφηστε που συνεχως ξυπναει ο μικρος οποτε δε μενω και πολυ στον υπολ. αααα renata καλως ηρθες και απο εμενα. μηπως θα μπορουσες να μου πεις και εμενα περισσοτερα για αυτο τον χειροπρακτικο\? εχω προβλημα με μεση αρκετα χρονια. εαν θελεις επικοινωνουμε με πμ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας... ελπιζω να με θυμαστε :tongue::tongue:

να καλωσορισω την καινουργια κοπελα, να πω ενα μεγαλο μπραβο την ειρηνη για τις κατασκευες του παρτυ και ενα εξισου μεγαλο μπραβο σε ολα τα κοριτσακια που προχωρανε με τις δουλειες τους....

περαστικα και σε οποιον εχουμε αρρωστο

εγω ειμαι σε φαση που τελειωνω καποιες δουλειες στο σπιτι και μετα περιμενω να ερθουν να μου περασουν το καινουργιο κλιματιστικο που πηραμε για θερμανση γιατι πετρελαιο.... γιοκ

ειναι να ερθει ηλεκτρολογος και ψυκτικος οοοοοοοοοοταν κανονισει ο αντρας μου και μολις τελειωσουν με αυτα λεω να στρωσω τα πιο χοντρα χαλια να τελειωνω...

σημερα το προγραμμα εχει κουζινα, ψυγειο και ντουλαπια καθαρισμα και τακτοποιημα και τζάμια. θα παω κι απο τη μαμα μου να βοηθησω με την γενική, όπως κανουμε καθε μερα...

επεσα κιολας στην προσπαθεια να καθαρισω μια ντουλαπα. εβαλα δυναμη στο χερι για να μην χτυπησω πολυ και με εχει τρελλανει στον πόνο... αν δεν δω να περνάει σημερα, αυριο με βλεπω σε κανενα εφημερευον...


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα!Επιτέλους εδώ ο καιρός αλλαξε λιγάκι και σηκωθήκαμε με ψυχρούλα.Σήμερα εχω εξωτερικές δουλειές και λαική οπότε πίνω ησυχα το καφεδάκι μου για λίγο και μετα θα φύγω....

Πατουσίτσα και εμεις σε χειροπράκτη πηγαίνουμε και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι.Να πας,μην το αμελήσεις,θα δεις μεγάλη βελτίωση.

Βασια ,δεν εχω μοχερ πουλόβερ,αλλα η λύση που εδωσε η Ρενάτα με τη μαξιλαροθήκη μου φαίνεται πολύ εξυπνη.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα βήχα... από προχτες γαϊδουρόβηχα και σαν να βράζει, άντε να δούμε... Μάλλον θα ξεκινήσουμε πάλι τα singulair για να αποφύγουμε πολλές ιώσεις.

;

Τι είναι αυτό το singulair καλή μου?


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

το singulair ειναι εισπνεομενο νομιζω. το επαιρναν και τα ανηψια μου προληπτικα, λόγω παιδικου και λογω οτι ειχαν μια ευαισθησια στα πνευμονια και οτι επιανε τους χτυπουσε εκει. προστατευει τα πνευμονια

οσο για τα μοχερ που γραφατε ειχα διαβασει καπου για τετοια ρουχα που μαδανε οτι τα βαζεις σε μια σακκουλα μεσα στην καταψυξη για μια μερα και δεν ξαναμαδανε μετα ;)


YLr5p2.png 1591018sq5aah86gw.gif1591018sq5aah86gw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...