Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

καλημέρα

μόλις εφτιαξα καφέ,σε μισή ώρα θα πάω για δουλειά,μαγαζί με χριστουγεννιάτικα!!

εχτές έφτιαξα για τη ξαδέρφη μου 50 τερατοκουκλάκια!!θα μοιράσει και στο σχολείο μαζί με σοκολάτα στο κάθε παιδάκι,οπότε ήθελε αρκετά.

Ευτυχώς είχε η θεία μου πολλά νήματα και το κόστος δεν ξεπέρασε τα 25 ευρώ για τις σοκολάτες,που δεν τις αφήσαμε έτσι,βγάλαμε το εξωτερικό χαρτί,έμεινε με το αλουμινόχαρτο και κολήσαμε αυτοκόλλητο επάνω,μετά το τύλιξα μαζί με το κουκλάκι σε διάφανο χαρτί συσκευασίας και κορδελίτσα.Ετοιμο! Θα ακούσω εντυπώσεις τη Παρασκευή που θα τα μοιράσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια,

το singulair το έπερναν και τα δικά μου ειδικά ο δευτερος πρόπερσι όλο το χειμώνα.Είναι σε μορφή σκονάκι ή σε χαπάκι και έπερνε 1 κάθε μέρα(σκονάκι ο δευτερος και προς το τέλος του χειμώνα άρχισε χαπάκι και ο μεγάλος).Η αλήθεια ήταν ότι δεν κρυολόγησαν σοβαρά και αν άρπαξαν κανένα κρυολογηματάκι ήταν για κανα δυο μέρες χωρίς πυρετούς και πολύ βήχα και πέρσι που δεν πήραν καθόλου ο οργανισμός τους είχε δυναμώσει αρκετά οπότε δεν είχαμε πολλά κρυολογήματα.Ηταν πραγματικά σωτήριο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αγαπημένες κόρες ;)

Πως είστε? Τα κέφια σας σήμερα?

Εμείς ξυπνήσαμε πολύ χαλαρά αφού δεν έχει το μικρό μου σχολείο, έστρωσα κρεβάτια, άπλωσα το πλυντήριο με τα κοκκινόρουχα και πήγα το φιογκάκι στο κομμωτήριο και του έκοψαν τα μαλλάκια του.

Σήμερα δεν έχω πολλά κέφια και κουράγια να κάνω πολλά, ίσως επειδή τις τελευταίες μέρες κάνω πολλά και στο σπίτι και έχω πολλά τρεξίματα. Αυριο δε, δουλεύω πρωί - βράδυ, με ένα διάλειμμα το μεσημέρι που θα πάω να πάρω το μικρό από το σχολείο. Οπότε... δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω στο σπίτι.. Φαγάκι έχω από χθες, μπιφτεκάκια ψητά, οπότε θα το συνδυασω με κάτι... ίσως ρυζάκι μπασμάτι. Εχουμε και αρκετό διάβασμα με το φιογκάκι οπότε.. :rolleyes::rolleyes:

Σας φιλώ γλυκά


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια!!

ειρηνάκι, πόσο τέλεια είναι όλα αυτά που έχεις ετοιμάσει; θα περάσετε τέλεια και θα γελάσετε πολύ στο πάρτυ, πάω στοίχημα!

εγώ κορίτσια είμαι σε φάση τρελής ανακατάταξης. μετάξύ άλλων θέλω να μετακομίσω μέχρι αρχές δεκέμβρη [χριστούγεννα ;)]

έχω απογοητευτεί τόσο με τα σπίτια που βλέπω όσο και με τις τιμές... εδώ δεν έχουν πέσει και τόσο. σήμερα είδα από σπόντα ένα φο-βε-ρό που ανήκει σε κάτι άγγλους και δεν έχουν αποφασίσει αν θα το νοικιάσουν. συμπαθηθήκαμε και εύχομαι να μη μου πουν καμιά τρελή τιμή. έχουν και τεράστιο κήπο, σκυλιά, γατιά, είναι δίπλα στη δουλειά... δε λέω άλλα για να μην απογοητευτώ αν δεν κάτσει. στείλτε θετική ενέργεια, κάντε καμιά προσευχούλα βρε κορίτσια! αχ!!

κατά τα άλλα ξεκαθαρίζω και πακετάρω! στα ενδιάμεσα, τροχόσπιτο, κοτόπουλα, οι καθημερινές δουλίτσες δώθε κείθε.

σας διαβάζω και πωρώνομαι!! φιλιά σε όλες!

Ευχαριστώ για τα σχόλια σου, μικρή μου!

Νομιζω πως έχεις δίκιο, θα γελάσουμε πολυ, γιατί ήδη, σε όσους έχω δώσει προσκλητήριο, έχουν πέσει κάτω από τα γέλια, μου λένε πως δεν έχουν ξαναδεί τέτοια πρόσκληση και ... δεν θέλουν να την ανοίξουν!!! :mrgreen:

Πω-πω... μετακόμιση ε??? Δύσκολο πράγμα!

Σου εύχομαι {και θα σου στέλνω θετική ενέργεια} όλα να πάνε καλά με το σπίτι!!!!! Μακάρι να το πάρεις αφού σου άρεσε τόσο πολυ!!! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Τι κάνετε?

Εγώ βρήκα ευκαιρία να σας γράψω τώρα που κοιμάται ο μικρός. Σε λίγο θα ξυπνήσει, θα φάει φρούτο και θα φύγουμε για την παιδική χαρά. Τη λατρεύει.

Έχω απορία σήμερα...

Έχει κάποια κοπέλα γωνιακό νεροχύτη?

Ο δικός μου είναι αυτός:

20121018105309.jpg

Το πρόβλημα μου είναι η μπαταρία. Έτσι όπως είναι με ενοχλεί και σκέφτομαι να την αλλάξω και να βάλω μία σαν αυτή:

GRANITO__________507c108e53916_90x90.jpg ή σαν αυτή: 2035_ph15808.jpg

Καλά, δεν το συζητάμε, κάτι τέτοιο Dax84556_________4fa270dc8e65f_90x90.jpg&newxsize=90&newysize=90&fileout= θα ήταν το ιδανικότερο, αλλά είναι πανάκριβες.

Έχει καμία γωνιακό νεροχύτη με κάποια από αυτές τις μπαταρίες, να μου πει τη γνώμη της?


JAf3p3.png

qtEXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κ απο μενα!

σημερα ειμαι σπιτι, θα παω το μαγαζι το απογευμα.

λοιπον σηκωθηκα το πρωι εκανα ενα μαζεματακι στο σαλονι, εφτιαξα καφεδες κ γαλα, εβαλα ενα πλυντηριο της μικρης, την αλλαξα-επλυνα-χτενισα-ταισα κ γενικως καναμε τα πρωινα μας, μετα την αφησα κατω να παιξει, μαγειρεψα μπριαμ στον φουρνο για 2 μερες παλι κ της μικρης φαγητο. εστρωσα κρεβατια, εριξα λιγο χλωρινη στην λεκανη, κατεβασα τα σκουπιδια κ εκανα μια μικρη βολτα την μικρη στο τετραγωνο, ανεβηκαμε κ την εβαλα για υπνο και τωρα καθομαι λιγακι να πιω το υπολοιπο καφεδακι κ να χαλαρωσω διαβαζοντας σας!

εχτες ξεκινησα να καθαριζω την φριτεζα, μα ελεος, τι λαδιλα κ κακο ειναι αυτο, εκανα το εξωτερικο κ τωρα μου μειναν καδος κ το καλαθακι που τα εω βαλει να μουλιαζουν με υγρο για τα πιατα

θελω να βαψω κ μαλλι σημερα γιατι οι ασπρες τριχες εκαναν παλι την εμφανιση τους, καθως ειμαι μελαχροινη κανουν μπαμ!!!

εχω στην μεση του βρωμοroom διαφορα πραγματα για να συσκευαστουν κ να μπουν παταρι αλλα μαλλον θα το κανω αυριο αυτο, θα δουμε!

παω να σχολιασω!!!

Link to comment
Share on other sites

ειρηνακι τι φοβερο παρτυ ετοιμαζεις?! απιστευτες δημιουργιες! αν και εμενα με τρομαζουνε ολα αυτα αλλα καλλιτεχνικα ειναι απιστευτα! μπραβο στην μαμα και στον υιο! αααααα και κατι που μου εμεινε! βρε ειρηνη τι φιλες εχεις! μια εκεινο το απιστευτο φορεμα και επειτα ειδα και εκεινες τις φοβερες γοβες! πω πω. πολυ ομορφα πραγματα.

Καλώς το μου...:P

Κουράγιο! Μετακόμιση με παιδί είναι ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΗ υπόθεση!!! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς ώστε να τα κανεις όπως τα θέλεις εσύ χωρίς να πέσεις κάτω απο την κούραση!

Ευχαριστώ για τα γλυκά, ζεστά σου λόγια.

Εχεις δίκιο για τις φίλες μου αλλά μόνο έτσι υπάρχει φιλία για μένα. Μπορεί να λέω καλημέρα σε 50 άτομα αλλά τα δικά μου άτομα είναι 2-3. Τα άτομα αυτά που θεωρώ πως είναι τιμή μου, που όποια ώρα θέλω τους τηλεφωνώ και χτυπάω το κουδούνι του σπιτιού τους. Το ίδιο ισχύει και για εκείνες. Και δίνω πολύ από τον χρόνο μου για εκείνες, τα προβλήματά τους και γενικά "φροντίζω" τις φιλικές μου σχέσεις. Δεν τις αφήνω στον αυτόματο πιλότο. Αυτά λοιπόν, τα εκτιμούν πολύ και έτσι ζω και γω μερικές καλές φιλίες.... μεγάλο πράγμα!!!;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Τι κάνετε?

Εγώ βρήκα ευκαιρία να σας γράψω τώρα που κοιμάται ο μικρός. Σε λίγο θα ξυπνήσει, θα φάει φρούτο και θα φύγουμε για την παιδική χαρά. Τη λατρεύει.

Έχω απορία σήμερα...

Έχει κάποια κοπέλα γωνιακό νεροχύτη?

Ο δικός μου είναι αυτός:

20121018105309.jpg

Το πρόβλημα μου είναι η μπαταρία. Έτσι όπως είναι με ενοχλεί και σκέφτομαι να την αλλάξω και να βάλω μία σαν αυτή:

GRANITO__________507c108e53916_90x90.jpg ή σαν αυτή: 2035_ph15808.jpg

Καλά, δεν το συζητάμε, κάτι τέτοιο Dax84556_________4fa270dc8e65f_90x90.jpg&newxsize=90&newysize=90&fileout= θα ήταν το ιδανικότερο, αλλά είναι πανάκριβες.

Έχει καμία γωνιακό νεροχύτη με κάποια από αυτές τις μπαταρίες, να μου πει τη γνώμη της?

καλημερα ηλιαχτιδα!

θα σου πω την γνωμη μου μιας κ εχω μαγαζι με τετοια ειδη. οι πανω μπαταριες κ αυτη που εχεις οσο καλη κ ακριβη μαρκα να ειναι, ειναι λιγο προβληματικες στο σπιραλ τους, παντα κατι θελει, μια λαστιχακι, μια σπιραλακι κτλ. η μπαταρια η τελευταια που ειναι ιδανικη για μενα, δεν ειναι κ πανακριβη, ποσο την εχεις βρει? αν θες σου δινω παραπανω στοιχεια με πμ μην φανει σαν διαφημιση.

αυτη ηθελα να βαλω εγω, αλλα εχω ανοιγομενο παραθυρο απο πανω κ δεν χωραγε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

Ηλιαχτιδα εγω δεν εχω γωνιακο νεροχυτη αλλα εχω αυτη τη μπαταρια.grohe-blue-chilled-and-sparkling-starter-kit.jpg

ειναι το τελευταιο μοντελο της Grohe http://www.grohe.com/gr/10383/kitchen/

πολυ ψηλη βρυση, ολοι την σχολιασαν θετικα γιατι ειναι πανεμορφη:tongue:, πολυ ντιζαϊνατη, αλλα...... ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ!!

αν ξανα εβαζα τωρα, δεν θα την διαλεγα, γιατι λογω του υψους της πιτσικλαει συνεχεια τα νερα εξω απο το νεροχυτη.

-ολοι απορουν πως ανοιγει!:o

-και μονιμως ο νεροχυτης,το πατωμα και η ιδια η βρυση εχουν σταγονες και φαινοντε λερωμενα.

διαλεξε κατι επομενως οχι πολυ ψηλο..

δεν ξερω και τι να σου προτεινω..:roll:για την περιπτωση σου

Link to comment
Share on other sites

και το δικό μου 100 τετραγωνικά είναι,θα σου πω αν είναι να μου δώσεις τηλέφωνο του,αφού θα τα δώσω που θα τα δώσω να πιάσει τόπο.

μπραβο ρε κοριτσια, τουλαχιστον να πιασουν τοπο τα χρηματα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κ απο μενα!

σημερα ειμαι σπιτι, θα παω το μαγαζι το απογευμα.

λοιπον σηκωθηκα το πρωι εκανα ενα μαζεματακι στο σαλονι, εφτιαξα καφεδες κ γαλα, εβαλα ενα πλυντηριο της μικρης, την αλλαξα-επλυνα-χτενισα-ταισα κ γενικως καναμε τα πρωινα μας, μετα την αφησα κατω να παιξει, μαγειρεψα μπριαμ στον φουρνο για 2 μερες παλι κ της μικρης φαγητο. εστρωσα κρεβατια, εριξα λιγο χλωρινη στην λεκανη, κατεβασα τα σκουπιδια κ εκανα μια μικρη βολτα την μικρη στο τετραγωνο, ανεβηκαμε κ την εβαλα για υπνο και τωρα καθομαι λιγακι να πιω το υπολοιπο καφεδακι κ να χαλαρωσω διαβαζοντας σας!

εχτες ξεκινησα να καθαριζω την φριτεζα, μα ελεος, τι λαδιλα κ κακο ειναι αυτο, εκανα το εξωτερικο κ τωρα μου μειναν καδος κ το καλαθακι που τα εω βαλει να μουλιαζουν με υγρο για τα πιατα

θελω να βαψω κ μαλλι σημερα γιατι οι ασπρες τριχες εκαναν παλι την εμφανιση τους, καθως ειμαι μελαχροινη κανουν μπαμ!!!

εχω στην μεση του βρωμοroom διαφορα πραγματα για να συσκευαστουν κ να μπουν παταρι αλλα μαλλον θα το κανω αυριο αυτο, θα δουμε!

παω να σχολιασω!!!

Είσαι "φορτσάτο" κοριτσάκι σήμερα ε? ;) Καλά κουράγια!

Το μαλλί και μένα θέλει πάλι η ρίζα.... :?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλα νεα δεν εχω να σας πω.. Οι ελιες μας ξεπικριζουν, εχω βαλει στο προγραμμα καποιες αγορες που ΠΡΕΠΕΙ να γινουν χθες (η μικρη χρειαζεται επειγοντως παππουτσια ας πουμε) και αναμενω τελος του μηνα που μπαινει το ρευστο..

Αυτα απο εμας κοριτσαρες!

Φιλακια σε ολες! :D

επειδη ολοι στην ιδια κατασταση ειμαστε, δεν ξερω σε ποια περιοχη εισαι, πηγαινε για παπουτσακια στα voi noi, ξεκινανε απο 10 €, εως 17-18, δερματινα ανατομικα, εχει πολλες μαρκες η καλυτερη κ αυτη που εχω δοκιμασει ειναι η Mary kelly, καπως ετσι λεγεται. εγω εχω μεινει πολυ ευχαριστημενη!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι "φορτσάτο" κοριτσάκι σήμερα ε? ;) Καλά κουράγια!

Το μαλλί και μένα θέλει πάλι η ρίζα.... :?

καλημερα ειρηνακι μου! χαλαρωνει σημερα ο μικρουλης σου, μαζι και εσυ!

παντα ετσι ειμαι φορτσατη για να προλαβαινω, αλλα τωρα εχω αραξει για να ξεκουραστω!!!

αυτη η ριζα........

Link to comment
Share on other sites

Ηλιαχτιδα, η βρυση με το σπιραλ σιγουρα θα ηταν τελεια για την περιπτωση σου, αλλα μην την παρεις.

την ειχε η μαμα μου κ απο το βαλε βγαλε ΣΥΝΕΧΕΙΑ χαλουσε ωσπου στο τελος την εβγαλε και εβαλε μια απλη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...