Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Τάνια μ'αρέσεις!! Συμφωνώ απολύτως!! :cool:

Στο μεταξύ έριξα μια ματιά στο ebay για τα σουτιέν, αλλά δεν τα έχει φθηνότερα, μάλλον ακριβότερα (τουλάχιστον αυτά που στέλνονται στην Ελλάδα, γιατί έχει και φθηνότερα αλλά δεν τα στέλνουν εδώ)!!!!!! :confused: Έχει καμιά υπόψιν της κανένα site?? :rolleyes:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

μυρινα κοιτα εδω http://store.kapetanis.com/3/large-sizes-underwear.html ρχρι καποια σχεδιακια δεν ξερω κατα ποσο σε συμφερει με τα εξ.αποστολης.....

παω να ξεραθω καλο βραδυ κοριτσακια


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια....ξυπνησα νωρις αν και το ξενυχτησαμε...

λοιπον τα νεα μας: ο μικρος ειναι μια χαρα ο οφθαλμιατρος ειναι ευχαριστημενος...παει πολυ καλα και μας αφησε να παμε για μπανια για αυτο και σημερα θα φυγουμε και θα γυρισουμε την δευτερα...

ο γαμος χθες απλα ηταν τελειος...βεβαια ειχε πολλη ζεστη αλλα τι να κανουμε...κανα 2 χορους τους χορεψα χαλαρα βεβαια γιατι ο αντρας μου με φωναζε...κανα 2 φορες πηγα στο αμαξι και ξαπλωσα γιατι δεν βολευουν με τιποτα στις καρεκλες και με επιανε ο ποπουλης μου αλλα μπορω να πω οτι ηταν ωραια....γυρισαμε αργα αλλα σηκωθηκα για να ετοιμασω τα πραγματα μας....

ελπιζω να ειστε ολες καλα...παω να διαβασω τα νεα σας.


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε??καλε που ειστε ολες??Αχ πολυ ζεστη και δεν αντεχω καθολου μολις εκανα μπανακι και ιδρωσα παλι..:evil:Κοριτσια χτες ολη νυχτα ειχα συσπασεις και χεστηκα πανω μου λιγο τα ξημερωματα ηρεμησα αλλα δεν πηρα τον γιατρο σημερα την εβγαλα χαλαρουιτα μονο λιγα πιατα επλυνα,αυριο επιτελους θα παω για το ντομπλερ και θα του πω για τα πονακια που εχω...


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ζουζούνες!

Είχαμε γάμο χθές, παντρευτηκε ο κολλητός του άντρα μου και το ξενυχτήσαμε. Μόλις ξύπνησα και νιώθω το κεφάλι μου λίγο βαρύ. Περάσαμε ωραία όμως.

Κάτι λίγα πονάκια τα έχω κι εγώ. Σαν περιόδου. Με πιάνουν καμιά φορά μέσα στη μέρα.


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου. Τι κάνετε? Βλέπω πως γράφετε πάρα πολλά. συγνώμη για την απουσία μου αλλά δεν μένω σχεδόν καθόλου στο σπίτι. Συνήθως βρίσκομαι στο σπίτι της μαμάς μου (κι εκεί δεν υπάρχει ιντερνετ) και μετά τις 9 άνω βόλτες στο νησί.

Ακόμη περιμένω την κούνια μας. Δεν έχει έρθει ακόμη κι έχω μία αγωνία. Όταν ολοκληρώσω το δωμάτιο θα σπροσπαθήσω (με τη βοήθειά σας) να ανεβάσω φωτογραφίες δωματίου και καροτσιόύ!!!

Τώρα πάω να διαβάσω και να σχολιάσω τα δικά σας μηνύματα!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ζουζούνες!

Είχαμε γάμο χθές, παντρευτηκε ο κολλητός του άντρα μου και το ξενυχτήσαμε. Μόλις ξύπνησα και νιώθω το κεφάλι μου λίγο βαρύ. Περάσαμε ωραία όμως.

Κάτι λίγα πονάκια τα έχω κι εγώ. Σαν περιόδου. Με πιάνουν καμιά φορά μέσα στη μέρα.

Καλά κάνατε και το γλεντήσατε... χρειάζεται και λίγο ξενύχτι και ο γάμος τκολλητού είναι ένας λόγος παραπάνω..

Πονάκια δεν έχω νιώσει ακόμη, μόνο που μερικές φορές στον ύπνο μου πιάνομαι και πονάει η λεκάνη μου... Ισως επειδή έβαλα κι αρκετούτσικα κιλά να πιάνομαι πιο εύκολα..

καλή ξεκούραση!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε??καλε που ειστε ολες??Αχ πολυ ζεστη και δεν αντεχω καθολου μολις εκανα μπανακι και ιδρωσα παλι..:evil:Κοριτσια χτες ολη νυχτα ειχα συσπασεις και χεστηκα πανω μου λιγο τα ξημερωματα ηρεμησα αλλα δεν πηρα τον γιατρο σημερα την εβγαλα χαλαρουιτα μονο λιγα πιατα επλυνα,αυριο επιτελους θα παω για το ντομπλερ και θα του πω για τα πονακια που εχω...

Καλά είμαστε... Σπίτι με τον κλιματιστικό γιατί η ζέστη δεν παλεύετε. Όμως για το βραδάκι έχουμε κανονίσει με κουμπάρους να πάμε για φαγητό...

Όποτε έχεις δυνατούς πόνους θα σου πρότεινα να ενημερώνεις τον γιατρό σου κι όχι να περιμένεις το ραντεβού σου... Όλα καλά και με το ντόπλερ θα είναι!!! Περιμένουμε νέα σου!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια....ξυπνησα νωρις αν και το ξενυχτησαμε...

λοιπον τα νεα μας: ο μικρος ειναι μια χαρα ο οφθαλμιατρος ειναι ευχαριστημενος...παει πολυ καλα και μας αφησε να παμε για μπανια για αυτο και σημερα θα φυγουμε και θα γυρισουμε την δευτερα...

ο γαμος χθες απλα ηταν τελειος...βεβαια ειχε πολλη ζεστη αλλα τι να κανουμε...κανα 2 χορους τους χορεψα χαλαρα βεβαια γιατι ο αντρας μου με φωναζε...κανα 2 φορες πηγα στο αμαξι και ξαπλωσα γιατι δεν βολευουν με τιποτα στις καρεκλες και με επιανε ο ποπουλης μου αλλα μπορω να πω οτι ηταν ωραια....γυρισαμε αργα αλλα σηκωθηκα για να ετοιμασω τα πραγματα μας....

ελπιζω να ειστε ολες καλα...παω να διαβασω τα νεα σας.

Μπράβο για τον μικρούλη σου... είδες που όλα πήγαν καλά!!!??? Καλά να περάσετε στην εκδρομή σας!!!

Μερικές καρέκλες όντως είναι άβολες!!!;)


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Πριν λίγο γύρισα από την αγορά, έψαχνα για σουτιέν θηλασμού! Βρήκα το νούμερο μου στο triumph και σκεφτομαι να το παραγγείλω από internet, στο κατάστημα είχε 30 ευρώ, πιστεύω ότι μπορεί να το βρω φθηνότερο online!!

Για το θέμα του σαραντισμού, στην μάνα μου τα λέω χύμα και σταράτα, όπως κι εσύ Δήμητρα, :-D γενικά της τα ξεκόβω, βέβαια αυτή δεν το παίρνει απόφαση ποτέ της :tongue: αλλά δεν έχω πρόβλημα να της μιλήσω και απότομα και να την βάλω στην θέση της όποτε χρειαστεί! :evil: Η πεθερά μου είναι αρκετά διακριτική γενικά, και μέχρι στιγμής τουλάχιστον δεν έχει ανακατευτεί!! Εγώ δεν πιστεύω σε τίποτα από αυτές τις μ@λ@κίες! Σόρρυ αν θήγω κάποιον που ίσως να τα πιστεύει, αλλά "μη δει το μωρό το φεγγάρι" ;;; ΕΛΕΟΣ!! Θα το χρησιμοποιήσω όμως τον σαραντισμό προς όφελός μου :tongue: έχω ήδη πει στην πεθερά μου, και θα το πω από τώρα και σε όποιον ξέρω, ότι όποιος θέλει να με επισκεφτεί να έρθει στο μαιευτήριο, μετά στο σπίτι αν θέλουνε αφού σαραντίσω!! :cool: Έτσι θα εξασφαλίσω κάποιο χρονικό διάστημα για την μετάβαση χωρίς να έχω κόσμο να μπλέκεται στα πόδια μας! Δεν πιστεύω να έρθει κάποιος χωρίς να μας ρωτήσει πρώτα! Η πεθερά μου το πήρε πολύ καλά, δεν αντέδρασε καθόλου, και μάλιστα συμφώνησε κιόλας!! :rolleyes: Όσον αφορά τώρα για το τι πρέπει να κάνεις και τί όχι σε αυτό το διάστημα, ποιος θα σε δει; Σπίτι σου είσαι ότι θέλεις θα κάνεις!! ;)

Για σουτιέν θηλασμού και νυχτικάκια δεν ξέχω κοιτάξει ακόμη αλλά θα προτιμήσω να τα πάρω απο μαγαζί για να μην έχω θέμα με το μέγεθος.. Το στήθος μου είναι μεγάλο και φοβάμαι μήπως δεν μου κάτσουν τα νούμερα!!!

Όσο για τις σαράντες μέρες και για τις επισκέψεις συμφωνώ μαζί σουδ. ευτυχώς που η μαμά μου έχει τις ίδιες απόψεις και η πεθερά μου δεν ανακατεύεται και πολύ. Θα ανακοινώσω ότι δέχομαι απισκέψεις μετά τις σαράντα μέρες για να έχω κι εγώ το χρόνο να προσαρμοστό στον ερχομό του παιδιού στο σπίτι.- Είναι και το πρώτο και όλα θα μου είναι πρωτόγνωρα... Δεν ξέρω πότε θα βγάλω το παιδί έξω αλλά εγώ δεν νομίζω να καθίσω τόσες μέρες μέσα!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλησπέρα εγκυούλες!

Πώς περάσετε το σαβ/κο σας? Εύχομαι όλες να είχατε ένα υπέροχο σαβ/κο και να χαρηκατε τη θάλασσα και μπανάκι!

Λετα, μπράβο στο μικρό σου που όλα πάνε καλά! Εύχομαι να είναι η τελευταία του ταλαιπωρία. Θα χρειαστει να φοράει γυαλιά ή όχι?

Αννια, γιατι τόσες πολλές συσπάσεις? Από την κούραση ή να φταίει τίποτα αλλο? Παίρνεις τίποτα φάρμακα για να τις μειώσεις? Σήμερα θα πήγαινες στο γιατρό ή αύριο? Εύχομαι η μικρή σου να είναι καλά!

Μύρινα και εσύ triumph σκέφτεσαι για σουτιέν θηλασμού? Σιγουρα είναι πολύ καλή μάρκα, αλλά κάπως ακριβούλικα. Η Αγλαία είχε βάλει ενα site για εσώρουχα, λέω να το δοκιμάσω και μετά βλέπουμε!

Μιμίκα, πολύ χαίρομαι που περάσατε καλά στο γάμο. Πολλούς γάμους ακούω και χαίρομαι! Μου αρέσουν πολύ αλλά εμεις δυστυχώς φέτος θα χάσουμε δυο, έναν στην Ιταλία (αχ κρίμα και είμαι σίγουρη πως το φαγητό θα ήταν καταπληκτικό) και μιας καλής φίλης μου στη Θεσσαλονίκη.:cry: Και είμαι σίγουρη πως θα ήταν από τους καλούς, μια και ο πατέρας της είναι ο πρόεδρος (ή κάτι παρόμοιο) της ποντιακής λέσχης!

Οσο για τα παραπονα για τον συζυγο μαλλόν είμαι λίγο υπερβολική (ορμόνες της εγκυμοσύνης) αλλά θα ήθελα λίγο περισσότερη φροντίδα και προσοχή. Στην αρχή της εγκυμοσύνης ήταν απασχολημένος με την εύρεση εργασίας, οπότε έπρεπε να τον προσεχω γιατί ήταν αγχωμένος. Αφού βρήκε δουλειά 'αρχισε να έχει κάτι ζαλάδες και μια που εγώ αν και έγκυος ήμουν σε καλυτερη κατάσταση επρέπε πάλι να τον προσέχω παραπάνω! Καμιά φορά σκέφτομαι πως όταν έρθει η μπεμπά όλο και κάτι θα συμβαίνει και ή δε θα μπορεί να προσφέρει πάρα πολλά ή θα χρειάζεται να προσέχω δυο μωρά! Αχ είπα τον πόνο μου και ησυχασα!

Αντζελά τι κάνετε? Εύχομαι σύντομα να έρθει και οι κούνια σας και να τελειώσετε με το δωμάτιο! Καλά κάνεις και είσαι όλο στις βόλτες. Ας το χαρείς τώρα, γιατι μετά δε ξέρεις αν θα μπορείς!

Αγλαϊα που χάθηκες εσύ? Η μέση σου πως είναι; Γύρισε ο άντρας σου?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου,ελπιζω να περασατε ομορφα !

μαζευτηκαμε κ εμεις,ειχαμε παει στο εξοχικο φιλων.τι ζεστη ειναι αυτη;;;;;καλο κουραγιο να εχουμε...ζορικα τα πραγματα για εμας.

αννια τι εγινε με το ντοπλερ;

φιλια σε ολες τα λεμε απο αυριο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Koριτσια μου καλησπερα,επιτελους τα καταφερα και μπηκα ολα καλα με τη μπουμπου μας,ειναι με το κεφαλι πανω ακομα και μπρουμυτα μας ντρεπετε μαλλον:tongue:ειναι 1660γραμμαρια και γενικα πολυ ζωηρη...Απο το λιγο που ειδαμε την μουριτσα της και αυτη μοιαζει στον αντρα μου(που θα παει θα μου μοιασει το τεταρτο:shock::rolleyes::tongue:)τα πονακια που εχω μου ειπε ξεκουραση...Α ζυγιστηκα κι ολας και ειμαι +7,5κιλα


:-D

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορτίτσια,

εγώ συνεχίζω να πονάω, παίρνω ντεπόν και μπορώ και σηκώνομαι λίγο, γιατί ότι και να έχουμε εμείς οι μαμάδες (Δέσποινα ακούς; ), πάντα εμείς αναγκαζόμαστε να κρατάμε την κατάσταση. Ο άνδρας μου γύρισε, αλλά δούλευε και χθες το απόγευμα και σήμερα το πρωί. Από το μεσημέρι είναι σπίτι και έκανα σε όλους μια σκηνή απερίγραπτη... Δεν γίνεται να μην μπορώ να περπατήσω και να πρέπει να πλύνω πιάτα, να μαγειρέψω για τις μπέμπες και να ταΐσω, γίνεται; Και να είμαι με την κοιλιά στο στόμα και +16 κιλά (καλά να πάθω που δεν πρόσεχα...). Νομίζω ότι με άκουσε όλη η Αργυρούπολη... Αυτό ήταν όταν άκουσα το καταπληκτικό που έλεγε ο άνδρας μου στην πεθερά μου στο τηλέφωνο: το απόγευμα μπορεί να φέρω τα παιδιά να καθήσουμε όλοι μαζί (για μένα δηλ. να ξεκουραστώ... ή να κάνω τις δουλειές φυσικά, γιατί ποιος θα τις κάνει διαφορετικά; ) Οπότε πήγε τις μπέμπες στην πεθερά μου και γύρισε να αδειάσει τους τενεκέδες με το λάδι σε γυάλινα μπουκάλια, γιατί δεν είχαμε λάδι στην κουζίνα.... Ήταν να έρθει η μαμά μου σήμερα, αλλά είχε δουλειές και τελικά δεν ταξίδεψε, με έπιασε ένα απερίγραπτο παράπονο. Και στο σπίτι, όταν είμαι εγώ καλά και μπορώ να τα βγάζω πέρα, είμαστε σούπερ. Όταν για κάποιο λόγο δεν μπορώ, οι ρυθμοί των άλλων παραμένουν οι ίδιοι (γιατί τόσο μπορούν υποτίθεται να κάνουν), αυτή που πρέπει να βγει από τα όρια της είμαι εγώ, στο μήνα μου, με ισχιαλγία και δυο παιδιά... Και η μεγάλη μου βήχει, μόνο αυτό μου έλειπε να έχουμε και καμιά ίωση στο σπίτι... Είπα στην πεθερά μου να μην τους δίνει παγωμένο νερό, αλλά αυτή θεωρεί ότι κάνει πολύ ζέστη για να πίνουν από τη βρύση, όπως και ο άνδρας μου θεωρεί ότι κάνει πολύ ζέστη για να κάνουν με ζεστό νερό μπάνιο το βράδυ, παρόλο που βήχει η μεγάλη... Σε κάνουν να πεις δώρο άδωρον η βοήθεια τους. Άντε καιρό είχα να τους θάψω πάλι. Μόνο να γίνω καλά και να μπορώ να τα βγάζω πέρα όπως πρέπει, τίποτα άλλο δεν με νοιάζει... Που να αλλάζω τα μυαλά όλων...

Και το πιο καταπληκτικό: όταν έλεγα στην μεγάλη μου ότι αυτές τις μέρες πρέπει να με προσέχουν λίγο, γιατί είμαι έγκυος, με πονάει η μέση κτλ. κτλ. και τί θα γίνει αν πάθει η μαμά κάτι, μου απάντησε αφοπλιστικά, τότε ο μπαμπάς θα παντρευτεί άλλη μαμά...

Αναλώσιμη δηλαδή, καταλάβατε;

Πολύ βήχει η Ασπασούλα, την ακούω όλο το βράδυ τώρα, αλλά ευτυχώς δεν είναι έχει πυρετό...

Πολύ ζέστη βρε κορίτσια, τα πόδια μου έχουν γίνει τριπλάσια...

Αύριο το βράδυ θα πάω στο γιατρό, να δω και αν μπορώ να πάρω κάτι πιο δυνατό από το διπλό ντεπόν που παίρνω τώρα, γιατί δεν με βλέπω να μπορώ να τα βγάλω πέρα. Και για πρώτη φορά θα έρθει και ό άνδρας μου μαζί, γιατί είναι αδύνατον να πάω μόνη μου... Συνήθως κρατά εκείνος τα παιδιά και πάω εγώ στο γιατρό (μην επιβαρύνουμε και την πεθερούλα μου...). Α στο καλό, δηλητήριο στάζω σήμερα... Όταν δεν είμαι καλά γίνομαι πολύ κακιά...


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!! Ο Η/Υ μου τα έχει παίξει και προσπαθώ να τον φτιάξω :| μπαίνω από τον Η/Υ του άντρα μου προς το παρόν να ψάξω λύσεις στο ιντερνετ!!

Εν ολίγεις τα νέα μας, εχθές τελείωσα με τα ψώνια!! Είμαι σχεδόν έτοιμη!! Πλυσίματα και σιδερώματα μου έχουν μείνει προς το παρόν, αλλά αυτό είπαμε θα γίνει αφού μου φέρουν τα επιπλάκια το οποίο θα γίνει λένε το αργότερο την Τρίτη!! Αει να δούμε!! :rolleyes: Α σουτιέν αγόρασα τελικά από το mothercare, είχε τα πιο οικονομικά!! :cool: Πήρα 2 που είχε μαζί σε μια συσκευασία βαμβακερά, χωρίς ιδιαίτερη υποστήριξη, 35 ευρώ μου βγήκαν γιατί είχανε έκπτωση, και 1 που ήτανε κάπως καλύτερο από άποψη υποστήριξης, είχε 29.90 αλλά επειδή είχα μαζέψει πόντους (εμ βέβαια με τόσες επισκέψεις :tongue:) είχα δωροεπιταγή 15 ευρώ, οπότε το πήρα φθηνότερα!! :cool:

Λοιπόν πάω να συνεχίσω να ασχολούμαι με τον Η/Υ μου γιατί προβλέπεται μεγάλη νύχτα!!!!!! :confused:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...