Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

καλημερα!!

αννια ελπιζω να τον παρετε συντομα τον υ/η επισκευασμενο!

αννα αυτο με την αποχη απ τα γλυκα πρωτη φορα τ ακουω...μου κανει εντυπωση παντως...θα ρωτησω κ εγω το γιατρο μου ετσι να μου λυθει η απορια.καλα αποτελεσματα στη β!!να μπεις να μας γραψεις!

εμεις πηραμε καποιες εξετασεις της ελλης χθες με μια πρωτη ματια καλες φαινονται...την μεγαλη τεταρτη θα μας λυθουν οι οποιες αποριες και θα μαθουμε και για την αυξητικη.

φιλια σε ολες!!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αννουλα καλα αποτελέσματα να έχεις αυτο με το γλυκο πρώτη φορα το ακούω πάντως εκει θα σου δώσουν να φας μέλι,το είχα δει όταν ειχαπαει για την αυχενικη όσες περιμέναμε για β' της είχανε ταράξει στο μέλι.εγω την Δευτέρα θα πάω κ ανυπομονω..


:-D

Link to comment
Share on other sites

...Μου λειπετε,ελπιζω αυριο να εχω υπολογιστη φιλια σε ολες!!!!

αντε αντε να ξαναεπιστρεψεις με το καλο και μας μας λειπεις!!! :tongue:

Μαριλένα μου για τον καιρό που λες, έκανε και λίγο κρύο σήμερα, ή ήτανε η ιδέα μου;; Έφαγα παγωτάκι 1,5 μπάλα στρατσιατέλα!! :tongue:

ναι εκανε λιγακι κρυο αλλα το σπαστικο ειναι με τον αερα και τις αλλεργιες...με εχουν ταραξει!!! καλα το εκανες με το παγωτο!!! εγω εφαγα γλυκακια...:P

Καλημερα κοριτσια μου!

Ρε κοριτσια ποτε ηταν χριστουγεννα-πρωτοχρονια που καπου εκει μαθαμε ολες τις εγκυμοσυνες μας πότε εφτασε το Πασχα δεν το πιστευω...!!!!!

Προχωραμε!!!!

αμε προχωραμε!! σε λιγο καιρο θα γεννησουμε και δεν θα το καταάβουμε!!!

εσάς σας είπαν να απέχεται από γλυκά πριν τη β επιπέδου;

σας το πα; ανυπομονώ για σήμερααααα!!!!!

και πρέπει να περιμένω ως τις 9 το βράδυ!

οχι πρωτη φορα το ακουω.....γιατι οχι γλυκα? ισα ισα λενε οτι θα ειναι ποιο δραστηριο το μωρακι αν φας κατι γλυκο!!! :rolleyes:

με το καλο το υπερησχο σου!!! περιμενουμε νεα...

και μέχρι να περάσει η ώρα έχω σιδερώσει, μαγειρέψει, βάλει σκούπα, σφουγγαρίσει...στις 5 έχω και μάθημα...πτώμα θα πάω στο γιατρό!

φτου μη σε ματιασω δεν ξερω πως τα κανεις ολα αυτα...εγω ενα πιατο πλενω και πεφτω ξερη απο τους πονους που εχω χαμηλα στην κοιλια...:(


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα με εχουν ταραξει οι αλλεργιες...τα νευρα μου!!! :mad:

κανονησα την μεγαλη τριτη να ερθει μια γυναικα να μου καθαρισει το σπιτι! δεν παει αλλο..χτες ο μικρος εσπασε το μπιμπερο με το γαλα και γεμισε το δωματιο γαλα και γυαλια!! για να το καθαρισω ξεπατωθηκα συν το οτι δεν μπορεσα να σειρω τα απιπλα εννοειται...

εγω απο φαρμακα παιρνω φελισιν και σιδηρο. ο σιδηρος ρε γαμωτο μου ποναει το στομαχι που και που...ισως του πω να το αλλαξουμε...

για τα υπολοιπα φαρμακα μου ειχε πει θα τα ξεκινησουμε μετα την 20 εβδομαδα οποτε υπολογιζω την επομενη τριτη που εχω ραντεβου, να μου γραψει να τα παρω...

εχω και γω αγωνια να περασουν οι μερες να δω το μπεμπακι μου!!! θα παω και μονη αυτη τη φορα γιατι ο συζηγος δουλευει

καλη τυχη σημερα στα κοριτσια που εχουν ραντεβου!!!

και Αναστασια πρωτα ο υπερηχος και μετα οι ερωτησεις.. :tongue: περιμενω νεα σου ε!!!!

βρε κοριτσια πονοι χαμηλα και πετρωμα στην κοιλια επισης χαμηλα ειναι συσπασεις? να του το πω λετε? :confused: με πιανουν για λιγο και αν παω τουαλετα μετα χαλαρωνω λιγακι..


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιοβαννα εσ με τι ασχολεισαι?

Εδω κανω ενα διαλειμματακι απο τις δουλειες,το μισο σπιτι ξεβρωμισε χαχα. Η μικρη ειναι απο χτες στη γιαγια της και μου λειπει ηδη, μα τι διαστροφη ειναι αυτη απο την μια να θελω λιγο χρονο για εμενα και απο την αλλη αυτη η ησυχια με εκνευριζει:tongue:

Χτες πηρα και τα ρουχα απο το newlook , εφτασαν σε μερες ακριβως, κα ηταν μια χαρα!

Δικαστικός Υπάλληλος είμαι. Αχ σε καταλαβαίνω με τη μικρή σου. Και εμένα ένα βράδυ να λείψει, που δεν έχει λείψει και παραπάνω, αρχίζω να τρελαίνομαι..... δεν το αντέχω καθόλου.

καλημέρα κι από μένα!

μη λέτε για γλυκά είμαι σε αποχή 2 μέρες έτσι μου ζήτησαν για να κάνω σήμερα το β επιπέδου. δε μου το χουν ξαναπει αυτό για να μαι ειλικρινής. εσάς σας είπαν να απέχεται από γλυκά πριν τη β επιπέδου;

Για αποχή από γλυκά δεν ξέρω καθόλου. Εμένα ίσα - ίσα που με είχε κράξει η γεννετήστρια στη Β' Επιπέδου γιατί δεν είχα φάει γλυκό για να κινείται το μωρό, με έδιωξε, πήγα μετά από μια εβδομάδα..... ιστορία ολόκληρη.... να μην το θυμάμαι καλύτερα.

Με το καλό να κάνεις την εξέταση και όλα θα είναι σούπερ τέλεια :):)

εμεις πηραμε καποιες εξετασεις της ελλης χθες με μια πρωτη ματια καλες φαινονται...την μεγαλη τεταρτη θα μας λυθουν οι οποιες αποριες και θα μαθουμε και για την αυξητικη.

Έλα ωραία. Τίποτα δεν έχει το κοριτσάκι σου και θα γίνει γυναικάρα και κούκλα.

εχω και γω αγωνια να περασουν οι μερες να δω το μπεμπακι μου!!! θα παω και μονη αυτη τη φορα γιατι ο συζηγος δουλευει

Αχ και εγώ έχω την ίδια αγωνία με εσένα ακριβώς. Και έχω και το ραντεβού για Μ. Πέμπτη πρωί και θα πάω μόνη, αφού ο καλός μου δουλεύει...... ουφ.... και τον έχω για γούρι...:?:?


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσακι μου.Μια απο τα ιδια MarilenaAth

αλλεργια στο φουλ και ειχα διαβασει ο,τι στην εγκυμοσυνη δεν υπαρχουν συμπτωματα και χαρηκα.

Εγω παλι δεν μπορω να περπατησω πολυ ουτε τις σκαλες του σπιτιου μου ,κουραζομαι τι θα γινει οταν παραβαρυνω δεν ξερω.

Εχω και υγρα και μου εχει σπασει τα νευρα αυτο.Όλο στο μπανιο πλενομαι και αλλαζω εσωρουχα:mad: το εχει καμμια σας αυτο;

Φοβαμαι μηπως ειναι και αμνιακα υγρα .

Δεν μπορω να χορτασω και τον υπνο μου.Πεφτω το βραδυ και οταν τυχει και ξυπνησω καποια στ6ιγμη σκεφτομαι ενα καρο βλακειες.!!!!!!!!

Αυτα τα νεα μου θα τα ξαναπουμε παλι φιλακια!


N34Jp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου...

Ένα θα σας πω όλα τα είχε η μαριορη...δεν βλέπω να τελειώσω με την οδοντίατρο ( απονευρωση γέφυρες κτλ) .,χθες το βράδυ βάζω το μπολ με τα δημητριακά μου...πάω να φάω την πρωτη μπουκιά και τσουπ.....έσπασε ένα άλλο δοντι....ε θα τρελαθούμε...τα δόντια μου έχουν πάθει την πλάκα τους με την εγκυμοσύνη...

Και μέσα σε όλα την Τρίτη σπάει το πόδι της και η γιαγιά μου(87) και έχουμε και άλλες ιστορίες...θα κάνει την επέμβαση την Δευτέρα και καταλαβαίνετε τι πόνο τραβάει τώρα η καημενο...επειδη έπαιρνε Ένα χάπι για την καρδιά πρέπει να περιμένουν 7 μέρες με οτι αυτο συνεπάγεται...

Αυτα τα γρήγορα νεα....

Άννα με το καλο ο υπερηχος περιμένουμε νεα.....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!!! :D

Γιοβάνα: μην το συζητάς! Καταλαβαίνω απόλυτα! Κάποια στιγμή ήμουν κι εγώ στη θέση σου! ;)

Ρίτα: Να σου πω την αλήθεια εμένα δεν μου φάνηκε ότι πέρασε γρήγορα! Ανυπομωνώ για τον Αύγουστο!! :D Αν και όλοι μου λένε να το ευχαριστηθώ τώρα που δεν κάνω τίποτα γιατί δεν πρόκειται να το ξαναέχω, εμένα έχει αρχίσει να μου την βαράει άσχημα... Θέλω να γεννήσω!! :P

Άννα: Μήπως σου κάνουν και καμπύλη του ζαχάρου; Αν και δεν έχω ιδέα, γιατί ούτε αυτό έχω κάνει ακόμα, ούτε Β' Επιπέδου, αλλά από αυτά που ακούω :P Καλά αποτελέσματα πάντως!! ;)

Σοφία: Μην ανυσηχείς, δεν είναι απαραίτητο ότι κάτι δεν πάει καλά, μπορεί απλά έτσι να είναι το σουλούπι της, ή μπορεί επίσης μια στιγμή να ξεπεταχτεί και να μην την φτάνετε!! Όπως και να'χει καλά κάνεις και το ψάχνεις! ;)

Μαριλένα: Μην ανυσηχείς, κι εγώ στο ίδιο club με σένα είμαι όσον αφορά τις δουλειές!! Και φυσικά καλά έκανες και πήρες γυναίκα!! Υπομονή με τις αλλεργίες! Έχουμε και τον νοτιά εδώ, που είναι αιτία για πολλά θέματα με την υγεία! Εμένα πχ με πιάνει δύσπνοια όταν έχει νοτιά, από τη σκόνη.. Πάνω στα μέρη μου δεν έχουμε τέτοια φαινόμενα και δεν είμαι και συνηθισμένη..

Κερασιά: Αυτό που λες κι εμένα με αγχώνει, αν από τώρα κουράζομαι, όταν θα έχω και την κοιλάρα τι θα γίνει;; :|

Λέτα: Υπομονή κοπελιά!! Μπόρα είναι θα περάσει!! Αυτό πάντως που λες ισχύει, όταν είναι να πάει κάτι στραβά πηγαίνουν όλα μαζί!!! Υπομονή και την θετική μας ενέργεια!! ;)

Στις 5 έχω ραντεβού με τον γιατρό μου!! Έχω αγωνία καταρχήν αν είναι καλά το μωράκι, και επίσης αν θα δούμε το φύλο του!!

Θα ξαναμπώ το βράδυ να σας πω νέα!! :D

Φιλάκια πολλά!! :D


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αννουλα καλα αποτελέσματα να έχεις αυτο με το γλυκο πρώτη φορα το ακούω πάντως εκει θα σου δώσουν να φας μέλι,το είχα δει όταν ειχαπαει για την αυχενικη όσες περιμέναμε για β' της είχανε ταράξει στο μέλι.εγω την Δευτέρα θα πάω κ ανυπομονω..

μωρέ καλά τα λες στη ρεσεψιον είχα ένα σταντ με συσκευασίες μελιού!!!

μάλλον για να χει λήψει απ τον οργανισμό γλυκόζη και να κουνηθεί το παιδί εκείνη την ώρα; :confused:

Link to comment
Share on other sites

όχι η καμπύλη ζαχάρου είναι σε κανα μήνα αν δε κάνω λάθος, μετά την 24η βδομάδα.

μαριλενάκι αν έχεις πόνους μη κάνεις τίποτα!!!!!

κι εγώ όταν αισθανθώ κάπως εννοείται τα σταματάω όλα!

και θα κάνω ένα πράμα τη μέρα.

αν λείπει πολλές ο άντρας μου πολλές ώρες θα ασχοληθώ μόνο με τα παιδιά.

αν είναι εδώ θα κάνω δουλειές.

αν είναι να βγούμε έξω για βόλτα ή εξωτερικές δουλειές δε θα κάνω τίποτα στο σπίτι.

όλα με μέτρο δηλ.

απλά σήμερα είναι λίγο μέρα άγχους λόγω της εξέτασης...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελος οι δουλειες, συμμαζευτηκε το σπιτακι!! Γινετε να μεινει ετσι για τον επομενο μηνα???

Αναστασια με το καλο να δειτε το μωρακι σας και σεις Αννα μου να εχετε τα καλυτερα αποτελεσματα!!!

Και γω δεν το ηξερα για το γλυκο, πιθανον ομως για το λογο που λες , ισως το μωρακι θα κουνηθει πιο ευκολα αν απεχεις απο τα γλυκα!!

Λετα περαστικα , ετσι ημουν στην πρωτη εγκυμοσυνη με τα δοντια, αυτη τη φορα προς το παρον ευτυχως μονο ενα σφραγισματακι!! Περαστικα και στη γιαγια σου!!!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

τάνια ωραία τα ρούχα;;;

περιμένω κι εγώ κάτι λίγα ή αύριο ή το πιθανότερο από δευτέρα πια...

σήμερα μου ρθε κι ένα δέμα από λαρεντουτ παλιά παραγγελία που ήταν σε έλλειψη, τη θυμήθηκαν σήμερα! χάρηκα δε λέω! είμαι επηρρεπής στις αγορές γμτ... δε κρατιέμαι...

Link to comment
Share on other sites

τάνια ωραία τα ρούχα;;;

περιμένω κι εγώ κάτι λίγα ή αύριο ή το πιθανότερο από δευτέρα πια...

σήμερα μου ρθε κι ένα δέμα από λαρεντουτ παλιά παραγγελία που ήταν σε έλλειψη, τη θυμήθηκαν σήμερα! χάρηκα δε λέω! είμαι επηρρεπής στις αγορές γμτ... δε κρατιέμαι...

χαχαχα, μια χαρα αν και λιγο μεγαλο το παντελονι αλλα σε κανα μηνα βαρια βαρια θα μου ειναι σουπερ!!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...