Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

λιμπερο μια χαρά είναι,γιατί να δώσεις παραπάνω;έχει δηλαδή μεγέθη στα h&m ε;

annia έχω σχεδόν ένα μήνα που την έκανα,εγώ πρώτη εσυ τελευταία :-)

ναι ναι εχει διαφορα μεγεθη!εγω ξεκινησα με το 38 κ τωρα πηρα 40 κι ειναι πολυ ανετο...ειπα κ για αργοτερα που θα παρω κιλα να μπορω να το βαλω....ευτυχως εχω απο περυσι πολλα φορεματακια ελαστικα κ δεν θα αγορασω τιποτα αλλο!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

evri

libero10

annia

βρε κοριτσακια μου σας ευχαριστω με βγαλατε απο πολυ μεγαλο αγχοςοχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα ειχα και το γιατρο να μου λεει οτι για να μου φυγει το αγχος να κανω εξεταση για θρομβοφιλια μηπως εχω προβλημα με τα αμνιακα υγρα, 200 ευρω το μαλλι.Οπου και να ρωτησα μου ειπαν οτι αυτο ειναι κληρονομικο εγω δεν εχω κανενα που να εχει κιρσους ,εγκεφαλικα και τα συναφη.


N34Jp2.png
Link to comment
Share on other sites

evri

libero10

annia

βρε κοριτσακια μου σας ευχαριστω με βγαλατε απο πολυ μεγαλο αγχοςοχι τιποτα αλλο δηλαδη αλλα ειχα και το γιατρο να μου λεει οτι για να μου φυγει το αγχος να κανω εξεταση για θρομβοφιλια μηπως εχω προβλημα με τα αμνιακα υγρα, 200 ευρω το μαλλι.Οπου και να ρωτησα μου ειπαν οτι αυτο ειναι κληρονομικο εγω δεν εχω κανενα που να εχει κιρσους ,εγκεφαλικα και τα συναφη.

νομιζω οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο να εχεις υγρα κι απ οσο θυμαμαι μου το ειχε πει κ ο γιατρος οτι αργοτερα θα αυξηθουν κι αλλο...η φιλη μου οταν ηταν εγκυος μου ειπε οτι στον 8ο-9ο φορουσε σερβιετακι γιατι γινοταν μουσκεμα!!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλε ποιος ειπε οτι τα υγρα εχουν σχεση με θρομβοφιλια:confused:Πρωτη φορα το ακουω αυτο..Εγω παντως εκανα αντιπηκτικες σε αυτη την εγκυμοσυνη προληπτικα μεχρι την 13η εβδομαδα λογο το οτι ειχα προηγουμενες αποβολες


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου γεια σας!!

Το μωράκι μου είναι καλά!! Είδαμε την καρδούλα του που χτυπούσε, το κεφαλάκι του!! Έχει προσωπάκι!!!!!!!!!!! :D Δεν ήτανε ευδιάκριτο προφανώς, όμως έβλεπες ότι εχει κεφαλάκι, έβλεπες τη μυτούλα να προεξέχει, κοκ!!! :D

Όσον αφορά το φύλο θα σας απογοητεύσω, γιατί και πάλι δεν φαινότανε!! Ιωάννα μου, σίγουρα δεν είσαι τελευταία για τον Β' Επιπέδου, γιατί εγώ είμαι στις 16/5 !!! ;)

Αποκόλληση δεν υπάρχει πια :!:, ούτε είδε κάτι ιδιαίτερα ανυσηχητικό μου είπε, εκτός (με ένα ερωτηματικό γιατί δεν το έβλεπε καλά) ότι ίσως να είναι χαμηλά ο πλακούντας μου.. Οπότε μου είπε να συνεχίσω την ξεκούραση! Όσον αφορά αυτό, έχετε ακούσει κάτι σχετικά; :?:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Μυρινα!!!

Και στο γιο μου σε αυτη τη φαση και μεχρι μετα το β επιπεδου ο πλακουντας μου ηταν χαμηλα τον ειχαν χαραχτηρισει παραχειλιο και μου ειχαν πει οτι αν εβλεπα αιμα θα ηταν απο αυτο και να μην τρομαξω απλα θα ηθελε ξεκουραση.Εγω οχι μονο δεν ειχα δει αιμα,αλλα περπατουσα και 2+ χιλιομετρα καθημερινα και γεννησα 40 εβδομαδων.Κανενα απολυτως θεμα.Τους τελευταιους μηνες μαλιστα ειχε ανεβει κιολας οσο μεγαλωνε η μητρα.Και εσενα θα ανεβει μην ανησυχεις ακομα η μητρα ειναι χαμηλα οταν αρχισει να ανεβαινει πανω απ οτον αφαλο μετατοπιζεται και ο πλακουντας.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Μυρινα , για κοριτσακι σε βλεπω... αφου δεν βλεπετε κατι τοσο καιρο, κοριτσι εχεις!!!:tongue: Ευτυχως ολα καλα με την αποκολληση οσο για τον χαμηλο πλακουντα δεν ξερω κατι.

Υγρα εχω και εγω αρκετα, για υτο και φοραω συνεχεια σερβιετακι, ετσι ημουν και στην θεοδωρα!

ευριδικη δες εδω για καροτσακι www.bimbomarket.it

αννα περιμενουμε τα νεα σου!

εγω εμαθα οτι ειμαι εγκυος στις 9/12 χωρις να εχω καθυστερηση μια μερα πριν την αναμενομενη περιοδο. Επειδη το προσπαθουσαμε και ηδη η κοιλια μου ειχε πρηστει ανεξηγητα ειπα να κανω το τεστακι και ευτυχως ηταν θετικο!!!

Σημερα το απογευμα ειπα να βγω στην αγορα να απρω κατι πραγματακι που ηθελα και να πιω ενα καφεδακι, μιας και ειμαι χωρις την μικρη. Ε λιγο παρακατω απο το σπιτι, εφαγα μια τουμπα αλλο πραγμα! ΠΗρα τηλ τον γιατρο και μου ειπε να παω για υπερηχο! Ευτυχως η μπεμπα και ο πλακουντας ειναι μια χαρα, μονο που με ποναει ο ποπος μου:oops:, μικρο το κακο! Παντως τρομαξα πολυ!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου είμαι με μείον ένα δοντι...ναι ναι μου το έβγαλε.....και τώρα θα περιμένω 10 μέρες και μετα θα πάω....το πάσχα λοιπόν θα είμαι φαφουτα...ο άντρας μου έσκασε στα γέλια....ευτυχώς δεν πολυ φαίνεται....έχω όμως πόνο και κατάπινω λίγο αίμα και μου τη δίνει...αστε όπου είπε να τρώω μαλακες τροφές...καλε το Πάσχα τι θα κάνω??Δεν θα φάω κοψιδια?????

Όσο για τα υγρά κα εγω έχω απο την αρχη αρκετά και αλλάζω συνέχεια βρακακια.....

Taniabell????αμάν βρε κορίτσι....την εφαγές την τούμπα σου???και εγω παραλίγο σήμερα αλλα κρατήθηκα....

Myrina και εγω σε βλέπω για κοριτσάκι....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσακι μου.Μια απο τα ιδια MarilenaAth

αλλεργια στο φουλ και ειχα διαβασει ο,τι στην εγκυμοσυνη δεν υπαρχουν συμπτωματα και χαρηκα.

Εγω παλι δεν μπορω να περπατησω πολυ ουτε τις σκαλες του σπιτιου μου ,κουραζομαι τι θα γινει οταν παραβαρυνω δεν ξερω.

Εχω και υγρα και μου εχει σπασει τα νευρα αυτο.Όλο στο μπανιο πλενομαι και αλλαζω εσωρουχα:mad: το εχει καμμια σας αυτο;

Φοβαμαι μηπως ειναι και αμνιακα υγρα .

Δεν μπορω να χορτασω και τον υπνο μου.Πεφτω το βραδυ και οταν τυχει και ξυπνησω καποια στ6ιγμη σκεφτομαι ενα καρο βλακειες.!!!!!!!!

Αυτα τα νεα μου θα τα ξαναπουμε παλι φιλακια!

γεια σου κοπελα μου! και γω εχω πολλα υγρα και μαλιστα δεν ειναι αχρωμα και εχω πανικοβληθει πιγακι. επισης εχω και φαγουρα. οχι σε καθημερινη βαση αλλα που και που εχω ... εχω την εντυπωση οτι μπορει να με πειραζουν τα σερβιετακια? :confused:

εκανα καλλιεργια και βγηκε καθαρη, εχω αμφιβολιες ομως γιατι πηρα μονη μου το δειγμα...ισως την επαναλαβω ξανα!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου γεια σας!!

Το μωράκι μου είναι καλά!! Είδαμε την καρδούλα του που χτυπούσε, το κεφαλάκι του!! Έχει προσωπάκι!!!!!!!!!!! :D Δεν ήτανε ευδιάκριτο προφανώς, όμως έβλεπες ότι εχει κεφαλάκι, έβλεπες τη μυτούλα να προεξέχει, κοκ!!! :D

Όσον αφορά το φύλο θα σας απογοητεύσω, γιατί και πάλι δεν φαινότανε!! Ιωάννα μου, σίγουρα δεν είσαι τελευταία για τον Β' Επιπέδου, γιατί εγώ είμαι στις 16/5 !!! ;)

Αποκόλληση δεν υπάρχει πια :!:, ούτε είδε κάτι ιδιαίτερα ανυσηχητικό μου είπε, εκτός (με ένα ερωτηματικό γιατί δεν το έβλεπε καλά) ότι ίσως να είναι χαμηλά ο πλακούντας μου.. Οπότε μου είπε να συνεχίσω την ξεκούραση! Όσον αφορά αυτό, έχετε ακούσει κάτι σχετικά; :?:

μπραβο κοπελα μου ολα καλα λοιπον!!! αντε με το καλο και η β'επιπεδου! εκει θα σου πουν φυλο δεν γινεται....δεν το κραταμε εκπληξη εδω που φτασαμε??? οσο για τον πλακουντα, δεν ξερω κατι να σου πω...μην αγψωνεσαι ομως ολα καλα θα πανε!!!

Καλησπερα κοριτσακια!!!

Μυρινα , για κοριτσακι σε βλεπω... αφου δεν βλεπετε κατι τοσο καιρο, κοριτσι εχεις!!!:

Σημερα το απογευμα ειπα να βγω στην αγορα να απρω κατι πραγματακι που ηθελα και να πιω ενα καφεδακι, μιας και ειμαι χωρις την μικρη. Ε λιγο παρακατω απο το σπιτι, εφαγα μια τουμπα αλλο πραγμα! ΠΗρα τηλ τον γιατρο και μου ειπε να παω για υπερηχο! Ευτυχως η μπεμπα και ο πλακουντας ειναι μια χαρα, μονο που με ποναει ο ποπος μου:oops:, μικρο το κακο! Παντως τρομαξα πολυ!

εγω νομιζω το οτι δεν φαινεται το φυλο δεν σημαινει οτι ειναι κοριτσι..μπορει να μην παιρνει την καταλληλη θεση για να το δει ο γιατρος!!! :tongue:

σαν δεν παθατε τιποτα στα καλα καθουμενα!!! προσοχη κοριτσια στα πεσίματα!!! :(

Κοριτσάκια μου είμαι με μείον ένα δοντι...ναι ναι μου το έβγαλε.....και τώρα θα περιμένω 10 μέρες και μετα θα πάω....το πάσχα λοιπόν θα είμαι φαφουτα...ο άντρας μου έσκασε στα γέλια....ευτυχώς δεν πολυ φαίνεται....έχω όμως πόνο και κατάπινω λίγο αίμα και μου τη δίνει...αστε όπου είπε να τρώω μαλακες τροφές...καλε το Πάσχα τι θα κάνω??Δεν θα φάω κοψιδια?????

.

εμα καλε μεχρι το πασχα μια χαρα θα μπορεις να φας!!! :D υπομονη λιγες μερες!!! αυτο με το αιμα ειναι οντως πολυ σπαστικο ρε γαμωτο...:o


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς είσαστε; Σας διαβάζω κάθε μέρα απλά είχα πιεσμένο ωράριο τις τελευταίες μέρες γι'αυτό δεν έγραφα.

Λέτα περαστικά με τα δόντια βρε κορίτσι! Ελπίζω να ναι το τελευταίο, μην σου τύχουν και τα άλλα μετά. Πάντως το Πάσχα μια χαρά θα μπορείς να φας, μην ανησυχείς γι'αυτό!icon_wink.gif

Τάνια ευτυχώς δεν έπαθες τίποτα με την τούμπα! Κι εγώ όλο γλιστράω αλλά ευτυχώς δεν σαβουρντίστηκα ακόμη!

Μυρίνα μπράβο για το μωράκι σας, μάλλον για κοριτσάκι το κόβω κι έγω. Εμάς επειδή δεν άνοιγε τα ποδαράκια να το δούμε είπε ο γιατρός τελικά είναι κοριτσάκι και μάλιστα είναι και κυρία, δεν τα δείχνει όπου κι όπουtongue.gif

Εvri μπράβο και σε σένα που είναι καλά το μωρούλι σου, μάλλον ξεαγχώθηκες λίγο τώρα!

Εμένα δεν μου είπε ακόμη για β' επιπέδου, τώρα Μ.Δευτέρα έχω ραντεβού και θα το κανονίσουμε τότε. Όσο για τα υγρά μια απο τα ίδια! Όλο πλυντήριο βάζω και δεν τελειώνω! Απο κιλά, δράμα! +5 και πεινάω σαν τρελή! Όλο γλυκά και υδατάνθρακες θέλω ρε γαμώτο. Όποια ξεχνάω συγγνώμη, θα σας σχολιάσω μετά!

Link to comment
Share on other sites

αχ μολις εκατσα ειμαι ξυπνια απο τις 8το πρωι και νυσταζωωωω schla08.gifΛετα περαστικα και υπομονη με τα δοντια τα εφτιαξα ολα τον οκτωβρη του 08 3μηνες πηγαινα καθε 2-3μερες οδοντιατρο...Τανια παλι καλα που δεν χτυπησες θα περασει ο πωπος,ειχα φαει και εγω μια τουμπα πριν κανα 2μηνες και για να μην πεσω με την κοιλια εσκασα με τα γονατα και τα ειχε μελανιασει για καμια βδομαδα...Αννουλα γυρισες??Αντε καλε πες μας τα ευχαριστα!!!Μυρινα δεν ξερω να σου απαντησω σε αυτο που ρωτας,ο γιατρος τι σου ειπε?


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!

Αννα και συ πρωινη πρωινη, τωρα που βρηκες τον υπολογιστη δεν τον αφηνεις ε?:tongue::tongue:

Και εγω εφαγα πρωινο, τωρα θα σηκωθω να κανω καφεδακι και ηδη το μιξερ ειναι ετοιμο για να φτιαξω με κεκακια με μερεντα :)


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...