Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      @Blue Velvet πως μπορώ να δω φώτο που έχετε ανεβασει? Στο προφίλ...που?

      Αααα την έσβησα,να την ανεβάσω ξανά?

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Εσυ έκανες κανονικό τεστ η αυτό που δείχνει 6 ημέρες πριν ;;;

      Έκανα το clearblue πρώιμης ανίχνευσης,νομιζω είναι αυτό που λες

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

MarilenaAth

και εγω φαγουρες αλλα οχι στο πλυσιμο.Μου ειπε ο γιατρος οτι τα υγρα σαπουνια περιοχης μεγενθυνουν το προβλημα.Μου ειπε την μια μερα να πλενομαι με χαμομηλι και την αλλη με νερο με μια κουταλια σοδα μαγειρικη για να αλλαζει το phα.Επισης τα γιαουρτια σκοτωνουν τους μηκυτες ενα καθε βραδυ για να αποφυγεις τα φαρμακα


N34Jp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

206413-GoodMorning.gif

Μαριλένα μου δεν νομίζω να είναι κάτι αλλά όπως είπε και η Κερασία κοίταξε να αλλάξεις το σαπούνι που πλένεσαι και αν μπορείς μη φοράς σερβιετάκι γιατί δεν αφήνει το δέρμα να αναπνεύσει εκεί κάτω. Στο λέω για να ξέρεις εγώ φαν με τα σερβιετάκια μέχρι που μου έβαλε χέρι η αδερφή μου που είναι νοσοκόμα και τα έκοψα.

Αλήθεια πρέπει απο τώρα να βάζω κρεμούλα στην κοιλίτσα μου? Απο πότε ξεκίνησες? Αν είναι στο επόμενο ραντεβού με το γιατρό να τον ρωτήσω να μου πει τι να πάρω.

Σήμερα η μέρα έχει βόλτα στην πλατεία για καφέ και οφθαλμόλουτρο στην αγορά μπας και βρω κάτι να πάρω για το Πάσχα !!

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!πρωινη πρωινη σημερα με ξυπνησε η κορη μου απ τις 8:-x

πηγαμε χθες για ψωνια με τον πεθερο μου της πηρε 2 φορεματακια καλοκαιρινα ωραια ειναι εδωσε κ η πεθερα μου λεφτα και πηραμε πεδιλακια κομπλε η μικρη.

θα την παω τωρα στις κουνιες να ξεδωσει γιατι δε μας βλεπω καλα σημερα ηδη εχει αρχισει τη γκρινια.

να ευχηθω και χρονια πολλα στη θοδωρα της τανιας αν θυμαμαι καλα σημερα εχει γενεθλια!να το χαιρεσαι το κοριτσι σου τανια!

καλο σκ σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ωραία μέρα έχει σήμερα και σε λίγο ετοιμάζομαι να κατέβω με την κορούλα μου βόλτα και ψώνια. Έχω να ψωνίσω για το βαφτιστήρι μου κάποια πραγματάκια ακόμα. Άντε να δω τι θα προλάβω και τι θα καταφέρω γιατί σακούλες από το ένα χέρι και η Αλεξάνδρα από το άλλο δεν είναι και εύκολο...... ο καλός μου δουλεύει σήμερα.....:|:|

Τάνια χρόνια πολλά στην κουκλίτσα σου. Να τη χαίρεστε και να είναι χιλιόχρονη!!!

Αλήθεια πρέπει απο τώρα να βάζω κρεμούλα στην κοιλίτσα μου? Απο πότε ξεκίνησες? Αν είναι στο επόμενο ραντεβού με το γιατρό να τον ρωτήσω να μου πει τι να πάρω.

Σήμερα η μέρα έχει βόλτα στην πλατεία για καφέ και οφθαλμόλουτρο στην αγορά μπας και βρω κάτι να πάρω για το Πάσχα !!

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια !!!

Για τι κρεμούλες λέτε; Ενυδατικές ή για ραγάδες και τέτοια; Εγώ είχα κάνει πριν από 6 περίπου χρόνια εγχείρηση από ινομυώματα και παρατηρώ ότι σε εκείνο το σημείο με πιάνει φοβερή φαγούρα, στα ράμματα δηλαδή. Δεν το είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: να ρωτήσω το γιατρό;; :confused::confused::confused:

Καλά ψώνια και σε εσένα και ελπίζω να μην μείνεις μόνο στα οφθαλμόλουτρα :tongue::tongue::tongue:

καλημερα κ απο μενα!πρωινη πρωινη σημερα με ξυπνησε η κορη μου απ τις 8:-x

πηγαμε χθες για ψωνια με τον πεθερο μου της πηρε 2 φορεματακια καλοκαιρινα ωραια ειναι εδωσε κ η πεθερα μου λεφτα και πηραμε πεδιλακια κομπλε η μικρη.

θα την παω τωρα στις κουνιες να ξεδωσει γιατι δε μας βλεπω καλα σημερα ηδη εχει αρχισει τη γκρινια.

Αχ και εμένα 8.15 με ξυπνήσε. Μα τι παθαίνουν ΣΚ; Ξυπνητήρι έχουν μέσα τους; Μεγειά τα ρουχαλάκια σας. Και στη δικιά μου αγόρασε κάτι η νονά της, το οποίο δνε το έχουμε δει ακόμα, αλλά για παππουτσάκια θα πάμε μετά το Πάσχα. Να έχει ανολιξει καλά ο καιρός και να μπορούμε να βγάλουμε τα δαχτυλάκια μας έξω.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

Τι κάνετε? Καλό σαβ/κο να έχουμε.

Τανια να χαίρεσαι τη κορούλα σου! Σήμερα γιορτάζει και ο ανηψιός μου, όλη η οικογένεια είναι στην Ελλάδα, μόνο εμείς λέιπουμε :-(.

Ριτα αυτά τα τσουρέκια σου, έχουν πολύ πέρασει. Πρέπει κάποια στιγμή να τα δοκιμάσω και εγώ. Καιρό τώρα έχω αποθυμένο να κάνω κρουασανακια, σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω τη συνταγή για τσουρέκια και να τα γεμίσω με μερέντα. Δυστυχώς όμως δε βρίσκω φρέσκια μαγιά. Μπορώ να βάλω ξηρη? Τι δόση?

Αngela, ρώτησα τελικά. Δυστυχώς δε κάνουν επιστολές στην Ελλάδα. Εύχομαι να το βρείτε το καροτσάκι σας κάπου αλλού και οικονομικά!

Από ότι κατάλαβα πολλα κορίτσια σήμερα πάνε για τα πασχαλινά ψώνια. Καλά να περάσετε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οσο αφορά ποτε μάθαμε την εγκυμοσύνη, και εμείς έχουμε να θυμόμαστε. Το μήνα τελικά που έγινε το θαυματάκι, αποφάσισα πως έπρεπε να το ψάξουμε περισσότερο. Οπότε πήγαμε σε ειδικό για υπογονιμότητα, έκανα και μια εξέταση για να δούμε πόσα ωαριά έχω (ή κάτι τέτοιο), πληρώσαμε 300 λιρες (με έτρωγε η τσέπη μου!) και τη μέρα που πήρα τα αποτελέσματα κάτι με έπιασε και είχα στενοχωρηθεί τόσο πολύ (τα ήθελα λίγο καλύτερα), μάλλωσα με τον αντρούλη μου, έβαλα τα κλαματα, και το ίδο βράδυ είδα αίμα, οπότε λέω παει αυτός ο μήνας χάθηκε και τον έπεισα πως άμα δε πιάναμε παιδί μέχρι τον Απρίλη να πηγαίναμε για σπερματένχυση. Γαι δυο μέρες είχα λίγο αιματάκι, τρίτη μέρα το πρωι 01/12 κάνω τέστ και έδειξε έγκυος!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε??εσημερα μαγειρευω παστιτσιο για το σκ και με βλεπω να τρωω το μισο ταψι..:oops:Τα μικρα εχουν παει με τον μπαμπα τους στα τζαμπο να ξεσαλωσουν πανε τα λεφτακια μας...Βρε κοριτσια λεμε το βραδυ να βγουμε με τον συζυξ,ξερετε αν μπορω στην εγκυμοσυνη να πιω μισο ποτηρακι σανγκρια?:oops:


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τάνια χρόνια πλλά για την κορούλα σου, να τη χαίρεσαι και ό,τι επιθυμεί! Δέσποινα χρόνια πολλά και για τον ανιψιό σου! Άννια ο γιατρός σε μένα έχει πει μπύρα ή κρασί ενα ποτηράκι αν θέλω δεν κάνει κακό. Τώρα για τη σαγκρία πρόσεχε γιατί βάζουν ό,τι κρασιά να 'ναι μέσα. Καλό θα ήταν να έπινες κάτι πιο καθαρό. Τώρα που άνοιξε ο καιρός όλο κοκτέιλ σκέφτομαι! Να δω το καλοκαίρι που θα θέλω τα μοχίτο και τα σχετικά ακόμα πιο πολύ τί θα κάνω. Πάντως εμένα αυτό που με έχει πειράξει πραγματικά είναι το τσιγάρο! Δεν έχω και αναγούλες και τέτοια και το θέλω τόσο πολύ:mad:

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το πότε μάθαμε για την εγκυμοσύνη, ήταν πολύ νωρίς, 19/12 νομίζω.Είχα δεν είχα καθυστέρηση και έκανα το τεστ για να ηρεμήσω και να μου έρθει περίοδος. Ήμουν σίγουρη ότι δεν είμαι!:tongue: Έκλεισα ραντεβού με το γιατρό σε δύο μέρες, δεν έκανα χοριακή, είδαμε το σάκο και βεβαιωθήκαμε! 4η μέρα καθυστέρησης και ήδη ξέραμε.Τσακ μπαμ!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα! φτιάξαμε κουλούρια με τ αγόρια! λίγο άγλυκα βγήκαν αλλά οκ! τους πήρε κι ο παππούς τα δώρα τους, πήραμε κι ένα πασχαλινό μπαγκς μπάννυ να μπουμε στο πνεύμα των ημερών και χαζεύουν...

από αλκοολ και τέτοια εγώ είμαι απ τις χαλαρές εγκύους...δε θα πω όχι αν θέλω κάτι πολύ... καλό κακό αυτό κάνω πάντως... προσπαθω να κρατάω το μέτρο αλλά ως εκει.

αυτή η εγκυμοσύνη μας παίδεψε κι εμάς λίγο, απ τον αύγουστο προσπαθούσαμε αλλά δεν...και έκατσε νοέμβρη...ενώ τ άλλα μας ήρθαν απ το πουθενά, χωρίς καν προσπάθεια.

αυτά πτώμα ειμαι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


MarilenaAth

και εγω φαγουρες αλλα οχι στο πλυσιμο.Μου ειπε ο γιατρος οτι τα υγρα σαπουνια περιοχης μεγενθυνουν το προβλημα.Μου ειπε την μια μερα να πλενομαι με χαμομηλι και την αλλη με νερο με μια κουταλια σοδα μαγειρικη για να αλλαζει το phα.Επισης τα γιαουρτια σκοτωνουν τους μηκυτες ενα καθε βραδυ για να αποφυγεις τα φαρμακα

καλημερα κοπελα μου...δεν πλαινομαι με της apivita που υποτηθεται ειναι φυσικα ρε γαμωτο...μου φαινεται θα πλαινομαι μονο με νορο!!! :o οσο για τα γιαουρτια δεν μου αρεσουν ...μονο τα παιδικα που εχουν γευσεις φρουτων! πιανοντε αυτα??? :tongue:

Μαριλένα μου δεν νομίζω να είναι κάτι αλλά όπως είπε και η Κερασία κοίταξε να αλλάξεις το σαπούνι που πλένεσαι και αν μπορείς μη φοράς σερβιετάκι γιατί δεν αφήνει το δέρμα να αναπνεύσει εκεί κάτω. Στο λέω για να ξέρεις εγώ φαν με τα σερβιετάκια μέχρι που μου έβαλε χέρι η αδερφή μου που είναι νοσοκόμα και τα έκοψα.

Αλήθεια πρέπει απο τώρα να βάζω κρεμούλα στην κοιλίτσα μου? Απο πότε ξεκίνησες? Αν είναι στο επόμενο ραντεβού με το γιατρό να τον ρωτήσω να μου πει τι να πάρω.

Σήμερα η μέρα έχει βόλτα στην πλατεία για καφέ και οφθαλμόλουτρο στην αγορά μπας και βρω κάτι να πάρω για το Πάσχα !!

εχω αρχισει και γω να ελατωνω την χρηση στα σερβιετακια αλλα δεν νιωθω και πολυ ανετα να σου πω την αληθεια.. κρεμα καλο ειναι να βαζεις απο τωρα ναι. παρολα αυτα, αν ειναι να κανεις ραγαδες θα τις κανεις!!! εγω που εβαζα στην πρωτη εγκυμοσυνη εκανα στον 8 μηνα παρα πολλες!!! και φυσικα τις εχω ακομα...απλα προσπαθω τωρα να μην κανω παραπανω..

καλα ψωνια σημερα!!! :P

Καλημέρα κορίτσια. Ωραία μέρα έχει σήμερα και σε λίγο ετοιμάζομαι να κατέβω με την κορούλα μου βόλτα και ψώνια. Έχω να ψωνίσω για το βαφτιστήρι μου κάποια πραγματάκια ακόμα. Άντε να δω τι θα προλάβω και τι θα καταφέρω γιατί σακούλες από το ένα χέρι και η Αλεξάνδρα από το άλλο δεν είναι και εύκολο...... ο καλός μου δουλεύει σήμερα.....:|:|

Για τι κρεμούλες λέτε; Ενυδατικές ή για ραγάδες και τέτοια; Εγώ είχα κάνει πριν από 6 περίπου χρόνια εγχείρηση από ινομυώματα και παρατηρώ ότι σε εκείνο το σημείο με πιάνει φοβερή φαγούρα, στα ράμματα δηλαδή. Δεν το είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη.....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: να ρωτήσω το γιατρό;; :confused::confused::confused:

καλα ψωνια και σε σενα ιωαννα!!! και μενα με πιανει φαγουρα στην τομη της καισαρικης, αλλα υπολογιζω πως ειναι απο την περιττη κοιλιτσα!!! :( κακα τα ψεματα...τα κιλα μονο προβλημα δημιουργουν!!!

Οσο αφορά ποτε μάθαμε την εγκυμοσύνη, και εμείς έχουμε να θυμόμαστε. Το μήνα τελικά που έγινε το θαυματάκι, αποφάσισα πως έπρεπε να το ψάξουμε περισσότερο. Οπότε πήγαμε σε ειδικό για υπογονιμότητα, έκανα και μια εξέταση για να δούμε πόσα ωαριά έχω (ή κάτι τέτοιο), πληρώσαμε 300 λιρες (με έτρωγε η τσέπη μου!) και τη μέρα που πήρα τα αποτελέσματα κάτι με έπιασε και είχα στενοχωρηθεί τόσο πολύ (τα ήθελα λίγο καλύτερα), μάλλωσα με τον αντρούλη μου, έβαλα τα κλαματα, και το ίδο βράδυ είδα αίμα, οπότε λέω παει αυτός ο μήνας χάθηκε και τον έπεισα πως άμα δε πιάναμε παιδί μέχρι τον Απρίλη να πηγαίναμε για σπερματένχυση. Γαι δυο μέρες είχα λίγο αιματάκι, τρίτη μέρα το πρωι 01/12 κάνω τέστ και έδειξε έγκυος!

μπραβο συγχρονισμος!!! :) δεν πειραζει βρε χαλαλι τα λεφτα!!! το μικρακι σου να ειναι καλα!!!

κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε??εσημερα μαγειρευω παστιτσιο για το σκ και με βλεπω να τρωω το μισο ταψι..:oops:Τα μικρα εχουν παει με τον μπαμπα τους στα τζαμπο να ξεσαλωσουν πανε τα λεφτακια μας...Βρε κοριτσια λεμε το βραδυ να βγουμε με τον συζυξ,ξερετε αν μπορω στην εγκυμοσυνη να πιω μισο ποτηρακι σανγκρια?:oops:

αχ στειλε μου ενα κομματι προς κρητη!!! :tongue:

οσο για την σαγκρια δεν ξερω να σου πω...πιες ενα ποτηρακι κοκκινο κρασακι που λενε οτι κανει καλο!!! παν μετρο αριστον!!! :-P


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Έκανα τα τσουρεκάκια μου,μαγείρεψα και τώρα δεν μπορώ να σταθώ!

Τάνια να χαίρεσαι την κορούλα σου!

Αννια ένα ποτηράκι κρασί ή μπύρα μου έχει πει και μένα πως μπορώ

Όσο για τα γιαουρτάκια φρούτου δεν πιάνονται.Να πλένεσαι με χαμομήλι και αν μπορείς βάλε γιαούρτι στην περιοχή εσωτερικά κάνει καλό μου το είχε πει ο γιατρός μου!!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

τανια να χαιρεσαι την κορουλα σου!!!

αννια ενα ποτηρακι δεν ειναι θεμα μπορεις αν θες ομως να παρεις μια μπυρα χωρις αλκοολ!εγω τις προτιμω παντως!

αχ κοριτσια η δικη μου η ιστορια σχετικα με την συλληψη ειναι μεγαλο κεφαλαιο!λογω του οτι εχω 40 μερες κυκλο κ το οτι ο αντρας μου ελειπε ταξιδια για μερες δεν μπορουσαμε απο τον ιουνιο να βρουμε τις γονιμες μερες!!!ετσι εχει φτασει ο νοεμβριος κ παω στις 28 να κανω τεστ παπ κ να δειξω στον γιατρο μου το σπερμοδιαγραμμα του αντρα μου τι οποιο ηταν αθλιο!!!!!μου λεει ο γιατρος οτι μονο με εξωσωματικη θα μπορουσαμε να προχωρησουμε γιατι τα αποτελεσματα δεν ειναι καλα!κανω τεστ παπ κ στον υπερηχο μου λεει οτι σε 2-3 μερες θα εχω οωρηξια!οκ απογοητευτηκαμε αρκετα κ δεν σκεφτηκαμε καν το θεμα μωρο εκεινες τις μερες!!!!!κ τσουπ το πιασαμε στο ασχετο μετα απο μια βδομαδα τελικα!η συλληψη εγινε στις 5-7/12 απο οτι ειπε ο γιατρος!!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...