Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Καλησπερα!

ΣΑς ευχαριστω όλες για τις ευχες σας, και σεις να χαιρεστε τα παιδακιά σας!!! Θα σας κερασω τουρτιτσα ομως την Τριτη που ειναι κανονικα η μερα μας!!! Σημερα καναμε το παρτυ μας και περασαμε πολυ όμορφα και τωρα φυσικα ειμια ενα πτωμα!!!

ΔΕν θυμαμαι τι να σχολιασω, πολλα φιλακια σε όλες , παω να την πεσω!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!! :D Από όταν πήγα στο γιατρό και είδα ότι όλα καλά το έχω ρήξει έξω!! Τώρα διάβασα μαζεμένα τα νέα σας, και σχολιάζω παρακάτω!!! ;)

Ρίτα: Εσύ δεν είχες όμως το δικό μου ιστορικό φαντάζομαι (δύο αποκολλήσεις).. Αυτό εμένα με κάνει λίγο πιο επιφυλακτική.. Αλλά άρχισα όμως να ξεπορτίζω δειλά δειλά!! :D Ότι ο άντρας σου επέμενε να πας για τεστ πολύ ύποπτο μου φαίνεται!!! Εσύ δεν το ήξερες, αλλά αυτός ήξερε τη "ζημιά" που είχε κάνει!! Ααχχαχαχαα :lol:

Τάνια: Αμάν βρε κοπελιά!! Προσοχή με τις τούμπες!!! Έχεις ακόμα πονάκια;; Να χαίρεσαι την κορούλα σου !!! :D Καλή ξεκούραση!! ;)

Λέτα: Υπομονή με τα δόντια.. Έχεις ταλαιπωρηθεί πολύ βέβαια, αλλά τι άλλο να πω.. Κάνε κουράγιο μάνα ;)

Μαριλένα: Κι εγώ δεν θέλω να μπω στη διαδικασία από τώρα να πιστέψω πως είναι κοριτσάκι, γιατί πρώτα θέλω να είμαι σίγουρη.. Μην αυτουποβληθώ δηλαδή τώρα, και τελικά είναι αγοράκι.. Ξέρεις εσύ ;) Ο νοτιάς νομίζω έχει σταματήσει, είσαι καθόλου καλύτερα από την αλλεργία;; Τί είναι αυτό με το σταυρό που λέτε σχετικά με το φύλο;;; Φαγούρα πάντως με πιάνει κι εμένα σε άσχετες φάσεις, και πλένομαι με σκέτο κρύο νερό και περνάει προς στιγμήν!! Όποτε θες πάρε με να βρεθούμε! ;)

Αννια: Είναι ωραία που σε έχουμε πάλι τακτική!! :D Σίγουρα έχετε κάρτα γραφικών (Κ.Γ) , αλλιώς δεν θα έβλεπες τίποτα!! Απλά μάλλον είχατε κάποια καλή (υποθέτω) και κάηκε, και τώρα χρησιμοποιείτε την ενσωματωμένη στην μητρική:?:! Αυτό δεν είναι πρόβλημα, εγώ πχ ποτέ δεν έχω αγοράσει κάρτα γραφικών, πάντα την ενσωματωμένη χρησιμοποιώ. Η καλή Κ.Γ. συνήθως είναι για όσους παίζουν παιχνίδια με μεγάλες απαιτήσεις σε γραφικά, οπότε για μένα και για σένα δεν είναι σοβαρό πρόβλημα!! Δεν ξέρω τελικά αν αποφάσισες να πιεις απόψε ή όχι, κι εμένα μου έχει λείψει πάρα πολύ το αλκοόλ, με το φαγητό έξω πάντα έπινα 2-3 ποτηράκια κρασί, αλλά τώρα δεν πίνω καθόλου. Σκέφτομαι ότι έστω και ένα ενδεχόμενο να υπάρχει να έχει κάποια επίπτωση στην ανάπτυξη του μωρού καλύτερα να το αποφύγω, στην τελική δεν θα πάθω και κάτι αν δεν πιω!

Ροδακινούλα: Υπομονή κι εσύ κοπελιά.. Η πεθερά σου δεν φαίνεται και πολύ συγκροτημένη από αυτά που μας γράφεις.. Αντί να προσπαθήσει να φανεί δυνατή τόσο για σένα, όσο και για τον πεθερό σου όμως, αυτή το βιολί της..:confused: Προσπάθησε (όσο μπορείς) να μη δίνεις σημασία!! Ψώνησες τελικά;; Πως είναι η αγορά της Θεσ/νίκης αυτόν τον καιρό; Είναι προσιτή;;

Σοφία: Ελπίζω να μην είναι κάτι ύποπτο τα υγρά σου, από ότι βλέπεις αρκετές κοπέλες έχουνε το ίδιο θέμα, οπότε πιθανότατα είναι λόγω της εγκυμοσύνης!! ;) ΑΑ καλοφόρετα τα καινούργια της Ελισάβετ σου!! :D

Άννα: Μπράβο που όλα είναι καλά με τον σκίουρο όπως τον λες!! :D Ρε συ είδα την φωτογραφία σου στο φβ, έχεις κανονική κοιλιά πλέον.. Εμένα δεν φαίνεται καν, και έχω μπει στον 5ο... Ζηλεύω!! Θέλω κι εγώ κοιλίτσα!! Αφού ώρες ώρες αναρωτιέμαι, έχω άραγε κάτι εκεί μέσα;; Ευτυχώς στον υπέρηχο φαίνεται ότι έχω :D:tongue: Από ότι έχεις γράψει για ρούχα που λέγαμε είσαι Νο10, ίσως να είναι αυτό, :rolleyes: ότι είσαι λεπτή γενικά γι'αυτό φάνηκε τόσο, ενώ εγώ είμαι Νο16-18.. Είναι που έχω χάσει κιόλας κιλά, και ίσως ο δικός μου "σκίουρος" να πήρε τη θέση της κοιλιάς που είχα ήδη!! :tongue::roll::lol: Επίσης την φωτογραφία του υπέρηχου την έβγαλες εσύ ή στην έδωσαν από εκεί;

Μιμίκα: Τί έγινε με τον Β' Επιπέδου;; :?:

Εύρι: Και οι άλλες κοπέλες δηλαδή, χαρά στο κουράγιο σας που κάθεστε και φτιάχνετε τσουρέκια!! Που βρίσκεται την δύναμη για ζύμωμα :?Καλοφάγωτα πάντως!! Εμείς θα αγοράσουμε, :P δεν πρόκειται να το κάνω αυτό το εγχείρημα.. Α ρε Θεσσαλονικιές τυχερές που έχετε και τον Τερκενλή!! Και τι δεν θα έδινα τώρα για ένα τσουρέκι Τερκενλή με κάστανο!!!!!!!!!!! :D

Δέσποινα: Έχω κάνει μία φορά εκτός Ελλάδας Πάσχα, και μου έλειψε πολύ το όλο νταβαντούρι! Αν και είχαμε πάει σε Ελληνορθόδοξη εκκλησία με άλλους Έλληνες (στο Cardiff) αλλά και πάλι μου έλειπαν οι δικοί μου.. Εκεί που είσαι έχει εκκλησία; Όσο για τις εξετάσεις, πόσο καιρό προσπαθούσατε και το πήρες απόφαση να πας να εξεταστείς; Ξέρω ότι μετά από ένα χρόνο προσπάθειας πρέπει να αρχίσεις να το κοιτάς, μήπως βιάστηκες; Αλλά όπως λέει η Μαριλένα, χαλάλι τα λεφτά!! ;)

Κι εγώ στις 27/12 το έμαθα!!! (Τώρα είμαστε 4, με Γιοβάννα, Ροδακινούλα και Μαριλένα!!) Είχα καθυστέρηση 3 μέρες, αλλά επειδή προσπαθούσαμε για 5-6 μήνες και πάντα έκανα το τεστ αμέσως και απογοητευόμουνα, δεν είχα πολλές ελπίδες, είχα και πόνους περιόδου, και λέω αυτό είναι, πάλι θα μου έρθει.. :rolleyes: Και κάνω το τεστ όταν ετοιμαζόμουν για δουλειά, 6 το πρωί με την τσίμπλα στο μάτι, το βλέπω σαν να είναι θετικό, αλλά πολύ θολό, και λέω άσε μπορεί να μη βλέπω καλά, δεν το πήρα για σίγουρο, και πήγα μετά τη δουλειά για χοριακή!!! 99 μονάδες!! :D

Πω πω, έγραψα πολλά!! Άντε αύριο παλι!!

Φιλάκιαααααα πολλά σε όλες τις κοιλίτσες!!!!!!!!!! :D:D


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες!!!!

μυρινάκι πάντα η κοιλιά ήταν το αδύνατο σημείο μου, όταν έπαιρνα κανα κιλό πάντα εκεί.

κοιλιά έκανα πάντα απ την αρχή. στη περίοδο δε πρηζόμουν απίστευτα λόγω κατακρατήσεων...

τώρα σίγουρα έχει να κάνει κι ότι είναι η τέταρτη φορά που μένω έγκυος ε οπότε η μεγάλη κοιλιά σε συνδιασμό με τα παραπάνω είναι λογικό...από πίσω πάντως δε με καταλαβαίνεις για έγκυο... είναι και τ αγόρια που συνηθως κάνουν μυτερή κοιλιά...

έχω μάθημα σε καμιά ώρα...πασχαλινές αναπληρώσεις γι αυτό και κυριακάτικη δουλειά...ο άντρας μου δε στο φροντιστήριο έχει πάντα δουλειά τη κυριακή οπότε αγκαζάρουμε τη γιαγιά για το πρωινο.

μετά ομως τάξαμε στ αγόρια βόλτα σε μεγάλο άλσος και ψαράκι το μεσημέρι λόγω της ημέρας, περιμένουν βέβαια και το παγωτό που τους έταξα...

να περάσετε τέλεια ό,τι κι αν κάνετε!!!! χαρούμενη κυριακή των βαίων!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου τελικα χτες δεν πηγαμε πουθενα γιατι το πρωι ο Τ πηγε για δουλεια...Αυριο εχω επιτελους γιατρο να δω το θησαυρακι μου τι καλα!!Κοριτσια εγω απο κοιλια τωρα πεταξα ετσι ξαφνικα και πλεον με κολλητα ρουχα φαινομαι οτι ειμαι εγκυος..Ποιο κοριτσακι εχει φαγουρα??να κοψει τα σερβιετακια(το επαθα και εγω στην πρωτη εγκυμοσυνη)ειχα μυκητες και ο γιατρος το πρωτο πραγμα που με ρωτησε ειναι αν φορουσα σερβιετακια..Να πλενεσε μονο με νερο απο κατω και χαμομηλι και μονο βαμβακερα και ανετα εσωρουχα,επισης μετα το πλυσιμο να μην βαζεις πετσετα αλλα να στεγνωνεις με το πιστολακι σε χλιαρο αερα μην καεις κι ολας!!!

Τανια να χαιρεσαι την κορουλα σου...

Απο χτες το νινακι μου ολο κλωτσαει μεγαλωσε μωρε και το νιωθω πιο πολυ


:-D

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ όλα τα κορίτσια και χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν.

:D

Έχει μία απίθανη μέρα. Το πρωι πήγαμε εκκλησία, μετά βολτίτσα στην παραλία και το μεσημέρι ψαράκι στη μαμά.;)

Για τα κορίτσια που έχουν φαγούρα να αποφεύγουν το σερβιετάκι και να βάζουν καμιά φορά γιαουρτάκι πρόβειο. Βοηθάει πολύ, είναι αντιβιωτικό και ανακουφιστικό.

Τελειώσάμε κι εμέις με τα κουλουράκια και με τα τσουρεκάκια... έφτιαξα και μερικά σοκολατένια και έγιναν άλλο πράγμα!!!!

Δέσποινα σε ευχαριστώ που ρώτησες.. Βρήκαμε και σε ένα άλλο αγγλικό site το ίδιο καρότσι σε εξίσου καλή τιμή αλλά ακόμη δεν θα παραγγείλουμε τίποτα. Απλά μία έρευνα αγοράς κάνω.

Η δική μου η κοιλίτσα στον 4ο μήνα μου φάνηκε ότι μεγάλωσε πολύ... το μπεμπέ τον αισθάνομαι καμιά φορά να κουνιέται...

Αυτό που θέλω να ρωτήσω τον γιατρό είναι τι να βάλω στο πρόσωπο μου γιατί έβγαλα κάτι κοκκινίλες. Εν τω μεταξύ, βάζω 50αρα αντιηλιακή αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να είναι. Εάν είναι αλλεργία μόνο στο πρόσωπο θα έβγαζα?


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! sLo_kiss4.gif

Despina80 εμένα τις αντιθρομβωτικές μου τις κάνει ο άντρας μου. Δεν μπορώ μόνη μου… Όσο για μελανιές στην αρχή είχα κ εγώ μερικές, τώρα ok. Για την γέννα δεν μου έχει πεί ακόμα αν θα πρέπει να τις κόψω … αν και τώρα που το σκέφτομαι λογικό μου ακούγετε.

Εγώ στις 10 Νοεμβρίου είχα πάει στο γιατρό κ μου είπε ότι είχα ένα μεγάλο ωοθυλάκιο το οποίο θα έσπαγε ως την επόμενη μέρα! Βέβαια έχω την μια σάλπιγγα φραγμένη από τις αποβολές κ δεν ήταν σίγουρο αν εκείνον τον μήνα θα μπορούσα να μείνω έγκυος. Μου είπε ο γιατρός ότι αν στις 26 δεν έχω αδιαθετήσει θα υπάρχει πιθανότητα να έχω μείνει. Τελικά στις 28 Νοεμβρίου έκανα τεστ κ είχε γίνει το θαύμα!!! sLo_hearthrob.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσακια

annia καλημερα και σε σενα !!!

Μπηκα να δω τι κανετε δεν κοιμηθηκα και πολυ καλα τη νυχτα λογω αλεργιας παω τωρα καμμια ωριτσα και τα λεμε μετα φιλακια!!

[/url]934760x1lv06mruv.gif

Σοκολατιτσα ζεστη για πρωινο ν παει καλα η μερα!


N34Jp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κερασια δεν πήγες για νάνι ε??εγώ είμαι ξύπνια από τις 8..Ανυπομονώ να περάσει η ώρα να πάω να δω το μωρακι μου...Τι μαγειρεύετε σήμερα??Εγώ θα βράσω μπρόκολο και θα κάνω φακές


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αννια περιμενουμε νεα!μπορει να ειστε τυχεροικαι να δειτε και φυλο;)

εμεις εχουμε φακες για σημερα.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω δέσει κόμπο που λένε ότι είναι κοριτσάκι,γερο να είναι πάνω από όλα βέβαια..Έχω ραντεβού στις 6 αλλά τι ώρα θα περάσω δεν ξέρω...Και εσύ φακές ε??


:-D

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να επαληθευτει το ενστικτο σου τοτε;)

ναι φακες η μαμα μου τις εκανε δηλαδη:D


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα.

Εμας τελείωνουν σήμερα οι γιορτές και σε εσας μόλις αρχίζουν :cry:. Δε πειράζει, άλλωστε δε θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που έκανα Πάσχα στην Ελλάδα. Και με τον άντρα μου πέντε χρόνια που είμαστε μαζι δεν αξιώθηκα να τον φέρω Ελλάδα το Πάσχα (είναι ιταλός) να δει πώς το γιορτάζουμε. Στην Ιταλία το πάσχα το περνάνε πολύ πιο χαλαρά, κυρίως γιορτάζουν τα Χριστούγεννα. Και από όλα θα ήθελε να δοκιμάσει το κατσικάκι!

Μύρινα, είχες πάει στο Cardiff? Ημουν εκεί για το μεταπτυχιακό. Καλά περάσαμε το Πάσχα, γιατί είχε και την Ελληνική εκκλησία, σα φοιτήτρια ήξερα και πολλούς έλληνες, τι μου θύμισες! Σου άρεσε εσένα το Cardiff? Τώρα μένουμε σε ένα χωριουδάκι κοντά στο Cambridge. Το Cambridge έχει ελληνική εκκλησία αλλά είναι γύρω στα 25 λεπτα με το αυτοκίνητο, με τίποτα δε με πάει ο αντρούλης!

Αννια σήμερα έχεις ραντεβουδάκι με το γιατρό? Τι ωραία θα δείτε το μικρούλη, εύχομαι όλα να είναι καλά και να δείτε και το φύλο, να δούμε αν το προαίσθημα ήταν και σωστό!

Αγγελά για τις κοκκινίλες έχω διαβάσει πως είναι και αυτές μέσα στα καλά τις εγκυμοσύνης. Μαλλον δε θα μπορείς να κάνεις και πολλά, λίγο περισσότερο make up! Εύχομαι πάντως να φύγουν γρήγορα. Εσυ δε ρωτούσες για λευκές παντελόνες? Είδα στο mothercare, και εδώ τουλάχιστον τις είχαν σχετικά φτηνές. Κοίτα στο ιντερνετ. Βρήκα και στο next (next.co.uk) αν και δε ξέρω αν μπορείς να ψωνίσεις και από έκει. Eνα άλλο site για ρούχα εδώ είναι και το

http://www.dorothyperkins.com/webapp/wcs/stores/servlet/CatalogNavigationSearchResultCmd?catalogId=33053&storeId=12552&langId=-1&viewAllFlag=false&sort_field=Relevance&categoryId=208668&parent_categoryId=208600&beginIndex=1&pageSize=2

Μου φαίνεται κάνουν παραλλαβές εκτός.

Ridi, μπράβο στον άντρα σου που σου κάνει τις ενέσεις. εμένα φοβάται πολύ για να τις κάνεις. Ασε που δε νομίζω να έχει τόσο απαλό χέρι, θα με σαπίσει! Αλήθεια πότε τις κάνεις? Εγώ τις κάνω το πρωί κατά τις 7.00 όταν ετοιμάζομαι για τη δουλειά, αλλά το κακό είμαι πως πρέπει να ξυπνάω την ίδια ώρα και το σαβ/κο, και λίγο χαλιέμαι!

Οσο αφορά πόσο προσπαθούσαμε για το μωρό, αρχίσαμε τις προσπαθειες τον Ιούλιο του 2010, μετά το γάμο γιατι ο αντρούλης ήταν παραδοσιακός. Ισώς να είχα αγχωθεί από νωρίς, αλλά τώρα όσο το σκέφτομαι, χαίρομαι που δεν ήρθε αμέσως, δε περάσαμε και άσχημα στις προσπάθειες :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πάω και εγώ να μαγειρέψω και να μαζέψω την κουζίνα μου,πονάει η πλάτη μου συνέχεια....Ελισάβετ ο άντρας μου λέει ότι θα είναι αγόρι να δούμε ποιός θα πέσει μέσα


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...