Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Γιοβαννα θα φτιαξει η διαθεση που θα παει! Μαλλον φταιει ο καιρος!!!

Με εχουν πιασει και εμενα (παλι) τα ψυχολογικα μου, χτες το βραδυ αφησα παλι τη μικρη στη μαμα μου γιατι το πρωι πηγα να κανω εξετασεις αιματος, απο χτες ομως το βραδυ ποναω τοσο πολυ που ενω ηταν να παω να την παρω,τελικα δεν το εκανα. Ειχα μαθει να ειμαστε συνεχεια μαζι και στεναχωριεμαι που δεν μπορω να το κανω και τωρα και η αληθεια ειναι πως και να την παρω δεν μπορω να ακολουθησω τους ρυθμους της και νοιωθω οτι την παραμελω. Δεν κανω ουτε τα μισα απο οτι εκνα στην θεοδωρα και κουραζομαι, ποναω. Αυτος ο πονος απο κατω πραγματικα δεν αντεχετε ειδικα σημερα. Ουφ ελπιζω το κοριτσακι μου να μη νοιωθει παραμελημενο.

Σχετικα με το φυλο μαλλον με πειραζει ο γιατρος αφου ξερει ποσο ηθελα παλι κοριτσακι! Αν και αυτος μου ειπε οτι κι αυτος κοριτσακι νομιζε οτι ειχε αλλα ο γιος του φανερωθηκε στον 9ο. Πολλα αγορακια το κρατανε λεει κρυμμενο! ΚΑλου κακου θα παρω και κανα μπλε φορμακι στο μαιευτηριο:tongue:

Taniabell και εγω αισθάνομαι έτσι αρκετές φορές,....αλλα τι να κάνουμε......


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσια μου!

Χαθηκα και εγω λιγο, αλλα κατι οι δουλειες,κατι τα φουρνισματα των ημερων,κατι ο μικρος δεν προλαβα.

Αννια και Μαριλενα με το καλο οι κουκλες σας!!!Αντε και στα δικα μας να μαθουμε επιτελους...χαχα!!!

Σοφια καλα αποτελεσματα απο το παιδων και με το καλο να πας στο γιατρο.

Λετα καλη επιτυχια στο γιατρο και σε σενα!υπομονη με τη δυσκοιλιοτητα ,υπαρχει ενα λαδακι-φαρμακο το duphalac ,δεν ειναι καθαρτικο με την εννοια νατρεχεις ,καμμια σχεση, απλα βοηθαει λιγο στις κενωσεις ,εγω το ειχα πιει στο τελος στο γιο μου που ειχα θεμα, ρωτα το γιατρο.

Γιοβαννα ανεβαααα!!!!Αυριο θα δεις το γιοκα σου!

Τανια τι πονακια εχεις;Συσπασεις που λενε ή μυικους πονους;Μη στεναχωριεσαι για την κορουλα σου βρε ,λιγοι μηνες ειναι και θα περασουν ,σκοπος τωρα ειναι να νιωθουμε καλα ,ξεκουρασου οσο μπορεις.

Νιονιω και Χαρα καλως ηρθατε!Με το καλο τα μωρακια σας!Θα χαρουμε να τα λεμε.

geo-angela απο πιο νησακι εισαι;


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!

Κάναμε τον επανέλεγχο κ πάλι φάνηκε μόνο το ένα νεφρο της μπέμπας μας... Βέβαια υπάρχει ακόμα μας είπαν μια πιθανότητα να φανεί αργότερα κ το δεύτερο. Ας είναι… φτάνει να είναι όλα τα άλλα καλά.

taniabell να χαίρεσαι την μικρή σου! Χρόνια της πολλά και καλά! sSp_happybday.gif

hara82 καλώς ήρθες! Με το καλό ο μπεμπάκος σου! future-baby-boy.gif

Link to comment
Share on other sites

1.leta008 1-5/08 αγοράκι

2.ridi 3/8 κοριτσάκι

3.Despina80 6/8 κοριτσάκι

4.mimika84 6/8 αγοράκι

5.evri 10/8 αγοράκι

6.chiqui 11/08 αγοράκι

7.zipounaki 13/08

8.ΑΝΝΑ27! 18/08 αγοράκι

9.taniabell 19/8 (15 μερες νωριτερα) κοριτσάκι

10.eirinomama 20/8 αγοράκι

11.geo_angela 22/8 αγοράκι

12.afroad 24/8 κοριτσάκι

13.libero10 27/08 αγοράκι

14. Marilenaath 28/08 κοριτσάκι

15.ριτα79 30/8 αλλά θα παμε 15 μερες νωρίτερα

16.Giovanna 1/9 αγοράκι

17.moritsa 2/9

18.myrina 3/9

19.elisabeth 6/9 αγοράκι

20.Rodakinoula 6/9 αγοράκι

21.kerasia 7/9 (μεσα Αυγούστου) κοριτσάκι

22.annia 10/9 (Αρεταιειο) κοριτσάκι

23.angelikig 10/9 μάλλον κοριτσάκι

24.Νιονιώ 12/9 μάλλον κοριτσάκι

25.hara82 20/9 αγοράκι

Μαριλένα, η φαγούρα που έχεις είναι αφόρητη ή όχι. Κάτι διάβασα για φαγούρα στην εγκυμοσύνη αλλά θα ήθελα να μου πεις πρώτα που την έχεις και αν είναι αφόρητη. Δεν θέλω να σου βάλω ιδέες χωρίς λόγο.

Φαγούρα έχω και εγώ στο στήθος αλλά είναι επειδή αιματώνεται περισσότερο το στήθος τώρα στην εγκυμοσύνη και κυρίως την έχω όταν βγάζω το σουτιέν ή όταν ντύνομαι και ξεντύνομαι. Δηλαδή κανα δυο φορές τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια!Καλό υπόλοιπο Μ.εβδομάδας και καλή Ανάσταση!

Taniabell να χαίρεσαι την κορούλα σου και να σου πάνε όλα καλά!

Εγώ κοριτσάκια είμαι υπό κατάρρευση.Γέννησε η νύφη μου την Κυριακή,όλα καλά δόξα τω Θεό αλλά με τσάκισαν τα πάνω κάτω και οι τόσες ώρες στο νοσοκομείο.Τα πρωινά εκεί,απογεύματα λίγο εκκλησία,βράδυ δουλείες,μη μείνει έτσι και το σπίτι για Πάσχα!

Ο καιρός εν τω μεταξύ πιο χάλια δε γίνεται!

Νιονιο και χαρά καλώς ήρθατε με το καλό τα μωράκια σας!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

φιλενάδες καλησπέρα! ετοιμαζόμαστε για ταξιδάκι και μπήκα να χαιρετήσω. να περάσετε όλες τέλεια εύχομαι!

καλό πάσχα με υγεία!!!!!!

φιλιά πολλά, τα λέμε από βδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

Μαριλένα, η φαγούρα που έχεις είναι αφόρητη ή όχι. Κάτι διάβασα για φαγούρα στην εγκυμοσύνη αλλά θα ήθελα να μου πεις πρώτα που την έχεις και αν είναι αφόρητη. Δεν θέλω να σου βάλω ιδέες χωρίς λόγο.

γεια σου νιονιω...φαγουρα απο κατω...δεν εχω συνεχεια, οταν πλαινομαι με πιανει εντονα για λιγο και μετα ηρεμει...γιατι τι διαβασες?


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!!

Μιμίκα μου ελπίζω η διάταση στο εντεράκι να εξαφανιστεί στον επόμενο υπέρηχο και να φαινόταν έτσι γιατί έφταιγε η θεσούλα του.

Τώρα αν πω ότι κόλλησα θα με πάρετε πολύ στο ψηλό πωπω αλτσχάιμερ έχω πάθει !!!!!

Πάω να ξαναδιαβάσω τα νέα σας και επανέρχομαι !!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου νιονιω...φαγουρα απο κατω...δεν εχω συνεχεια, οταν πλαινομαι με πιανει εντονα για λιγο και μετα ηρεμει...γιατι τι διαβασες?

Μαριλένα μου κοριτσάκι τελικά το σποράκι σου εεεεεεεεε???? Πολύ ντροπαλά μας βγήκαν τα κοριτσάκια του καφέ μας !!!

Όσο για την φαγούρα μη ρωτάς και πολλά όσα λιγότερα ξε΄ρεις τόσο το καλύτερο εξάλλου αφού δεν ανησυχεί ο γιατρός σου εσύ γιατί τρώγεσαι εεεεεεεε??? Δεν είναι τίποτα απλά πρόσεχε με τι πλένεις την ευαίσθητη περιοχή σου και μακριά απο τα σερβιετάκια !!!


Ix2Mp3.png

BjBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σας και παλι!

τανια να χαιρεσαι το κοριτσακι σου!με το καλο και το δευτερο!

εβρι να χαιρεσαι κ εσυ το κοριτσακι της ξαδερφης σου να της ζησει!

αννα φανταζομαι θα χετε ηδη φτασει στο βολο τωρα...να περασετε τελεια!

εμεις πηραμε τις εξετασεις της ελλης δυστυχως δεν ειναι καλες...το πρωτο τεστ εδειξε μερικη ελλειψη αυξητικης και τωρα πρεπει να κανει και 2ο κ αν βγει θετικο και οι 2 γιατροι λενε ν αρχισουμε απο τωρα την χορηγηση ορμονης κατι που δε θελω να σκεφτομαι κ ουτε εχω σκοπο να κανω αν υπαρχει δυνατοτητα να γινει αργοτερα(χωραει μεγαλη συζητηση το θεμα αλλα δεν ειναι της παρουσης).....23/4 κλεισαμε ραντεβου και βλεπουμε τι θα κανουμε μετα.

πηγαμε και στο γυναικολογο ο μπεμπης μας ειναι 320 ολοκληρα γραμμαρια και αναπτυσσεται πολυ καλα...επιβεβαιωσαμε το φυλο...ο γιατρος δε μου αφησε κανενα περιθωριο αμφιβολιας ειναι σιγουρος οτι ειναι αγορι:-) κλεισαμε για β επιπεδου στις 3/5.μου εδωσε και υποθετα για μυκητες αν και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο να εχω πολλα υγρα (εγω επεμενα να τα παρω ειμαι σιγουρη οτι ειναι μυκητες δε με εξετασε αλλα οπως του το περιεγραψα μου ειπε να τα παρω) απο κιλα μου ειπε αν θελω να γεννησω φυσιολογικα δε πρεπει να παρω πανω απο 10 κιλα συνολικα(ειμαι στο +4 τωρα:?) και να μη κανω διαβητη...αν εμφανισω διαβητη θα παμε παλι με καισαρικη στις 38 εβδομαδες περιπου.

φιλια πολλα και καλο βραδυ σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε?

Θα ήθελα να σχολιάσω πολλά, αλλά από την ώρα που γύρισα σπίτι με έπιασε μια κούραση, μόνο να κοιμηθώ θέλω!

Αννια, τελικά το μητρικό ένστικτο δε κάνει λάθος. Με το καλό να δεχτείς τη κορούλα σου.

Μαριλένα, και εσύ κοριτσάκι? Μου φαίνεται πώς από εδώ και πέρα μόνο για κοριτσάκια θα ακούμε. Και εσύ έχεις ρέζους αρνητικό? Εγώ έχω ραντεβού την 28 εβδομάδα για ένα εμβόλιο από ότι κατάλαβα και μετά ξανά κάποιο έλεγχο/ εμβόλιο στις 32 με 34 εβ. Σε εσένα από ότι κατάλαβα ο γιατρός ακολουθάει άλλη τακτικη.

Τανια, να χαίρεσαι και τη κορούλα σου. Πολύχρονη. Αυτή ήταν η τούρτα της? Πανέμορφη, είμαι σίγουρη θα ήταν και πολύ νόστιμη. Μακάρι να έρθει και το δεύτερο κοριτσάκι, αφού το θέλεις και το είδε και ο γιατρός.

Ridi, πολύ χάρηκα που σε άκουσα πιο αισιόδοξη. Είμαι σίγουρη πως η μικρούλα σου είναι μια χαρά. Η φύση ξέρει και μεριμνά, και δε νομίζω να της λήψει τίποτα!

Να καλως όρίσω και τα καινούρια τα κορίτσια, μια ήσυχη εγκυμοσύνη και γλυκά μωράκια σας εύχομαι και εγώ!

Σοφία, εύχομαι όλα να διορθώνονται. Και πάλι μπράβο σας που το ψάχνετε τόσο πολύ. Μακάρι οι εξετάσεις να μην ταλαιπωρήσουν πολύ τη μικρή σας και να βγούν καλύτερες. Ακούστε τι θα σας πουν οι γιατροί, πάρτε και μια δυο γνώμες ακόμα και μετά πράξτε όπως πιστεύετε!

Αυτα, ξέχασα όλα τα άλλα:(!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.... τόσο χάλια καιρό για Πάσχα έχω να ζήσω από το 1991 :twisted::twisted::twisted::twisted:

Evri να σου ζήσει το ανηψάκι. :-D:grin::-D:grin: Μα από όλους εσύ η εγκυούλα έπρεπε να τρέξεις; Δεν υπήρχε άλλος; :confused::confused::confused: Ξεκουράσου λίγο...... τώρα βέβαια τα λέω στην πεθερά για να τα ακούει η νύφη γιατί και εγώ σήμερα ξεπατώθηκα στις δουλειές.

Ridi ας ελπίσουμε να φανεί και το άλλο νεφράκι. Αν πάλι όχι, να σου πω ότι και μια θεία μου στην Κρήτη έχει ένα νεφρό, είναι τώρα 75 χρονών, έχει δυο κόρες και ποτέ δεν είχε πρόβλημα.

ΑΝΝΑ27 να πάτε το ταξιδάκι σας με το καλό και να περάσετε όμορφα. Ξεκουραστείτε και απολαύστε βολτούλες. :):):):)

Σοφία γιατί δεν θέλεις να πάρει την ορμόνη; Δεν θα είναι καλύτερα αν την ξεκινήσει νωρίτερα; Μπράβο για τον μπεμπάκο σου. Μεγαλώνει το σποράκι. Εμφάνισες διαβήτη στην προηγούμενη εγκυμοσύνη;

Εγώ έχω αύριο το πρωί ραντεβού για να δω τον μπέμπη. Χαίρομαι αλλά επειδή θα πάω μόνη μου έχω άγχος....... ουφ...... τον καλό μου τον έχω για γούρι.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!

Χαθηκα και εγω λιγο, αλλα κατι οι δουλειες,κατι τα φουρνισματα των ημερων,κατι ο μικρος δεν προλαβα.

geo-angela απο πιο νησακι εισαι;

Γεια σου Ριτάκι!!!

Είμαι από τη Σκιάθο!!! Ο γιατρός μου είναι στο Βόλο και κάθε μήνα πηγαίνοέρχομαι!!!

Καληνύχτα σε όλα τα κορίτσια και στα ζουζουνάκια σας!!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου νιονιω...φαγουρα απο κατω...δεν εχω συνεχεια, οταν πλαινομαι με πιανει εντονα για λιγο και μετα ηρεμει...γιατι τι διαβασες?

Α μη σ' ανησυχεί. Για άλλου είδους φαγούρα διάβασα εγώ. Δε χρειάζεται να ξέρεις.

Φαγούρα από κάτω με πιάνει και εμένα καμιά φορά κυρίως εξωτερικά. Άμα δεν αισθάνεσαι τσούξιμο ή κάψιμο μην ανησυχείς.

Ο λόγος είναι αυτός που προανέφερα. Οι περιοχές των γεννητικών οργάνων υπεραιματώνονται κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης (σκέψου ότι τριπλασιάζεται ο όγκος του αίματος) και έτσι προκαλείται αυτή η φαγούρα. Είναι φυσιολογικό.

Καληνύχτα, πάω να ξυθώ τώρα :tongue: !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...